Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 02:23:37

Автор Тема: Цветанов няма да подава оставка ! А , вече я подал ?  (Прочетена 59323 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
Дават ти ги под бройка и връщаш гилзите.
Така трябва, така е нормално.
Ходиш и си копаш гилзите.
Познай какво се случва като издумкаш 10-на съндъка! :)
За не просветените - боеприпасите са в съндъци, опаковани в метални кутии.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Вие с флоберки, ние с берданки капитана Мосина.
Сбърках годината - 1970 беше, изрових снимки от онуй време.
Е, при нас е било почти десет години по късно.

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
"Цветанов: Лоялен съм към Борисов"

Горното го чета оттатък. Тоя е "фул оф шит". Не ме питайте кой!

В държавата в която съм политиците декларират (и писмено) лоялност към конституцията. Човек винаги може да те издъни.

Пиша това тук, че съм замразен оттатък.
И не съм като рекиджа заради някакъв "пъстър", а заради трабанта на паси или май обратното Паси на трабанта. ;D

Заприличах на кръчмаря Паливец. Той се засегнал, че него го прибрали заради това, че мухите насрали императора, а не заради някакъв си ерцхерцог каквито били другите затворени.
 :t2412:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
"Цветанов: Лоялен съм към Борисов"

Горното го чета оттатък. Тоя е "фул оф шит". Не ме питайте кой!

В държавата в която съм политиците декларират (и писмено) лоялност към конституцията. Човек винаги може да те издъни.

Пиша това тук, че съм замразен оттатък.
И не съм като рекиджа заради някакъв "пъстър", а заради трабанта на паси или май обратното Паси на трабанта. ;D

Заприличах на кръчмаря Паливец. Той се засегнал, че него го прибрали заради това, че мухите насрали императора, а не заради някакъв си ерцхерцог каквито били другите затворени.
 :t2412:

Ти па сети. Те го промениха на "Цветан Цветанов напуска парламента, но остава зам.-шеф на ГЕРБ"
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
На моя дисплей са и двете заглавия. Може и вирус да имам. :walking_home_crying-1328:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
През 1972 -73 г., докато прекарвах тази част от живота си в под. 65010 - Елхово, ми се числеше в звода една манлихера. Не помня вече образеца ѝ от коя година беше, но и до сега помня какъв огромен затвор имаше и, респективно, какъв огромен патрон побираше. Тъй като полкът ни беше боен (целта ни беше да останем живи, т.е. да не пуснем 235 и 238 пехотни Одрински полкове да влязат зад нас, за около 40-45 мин.), то нямахме много ограничения в разхода на бойни средства и съм изстрелял доста нещо. Манлихерата служеше за пристрелòчна пушка, по която калибрирахме оръдието.
Отличаваше се се с късо ритане, но много силно. И действително мерникът ѝ имаше маркери до 1500 м. Патронът беше затова голям.
Беше страшно оръжие. На около 8-900 м. правеше камък на чакъл.
А изразът, който аз използвам, е подобен.
"Комай ще трябва да изравяме дедовите берданки, вече...!"
Quote (selected)
За не просветените - боеприпасите са в съндъци, опаковани в метални кутии.
Именно. Сандък с две дръжки отстрани, а вътре, патроните по 10 в картонени кутии и общо 10 кутии в метална консерва. Смазани вътре, за да не се мокрят и корозират.
« Последна редакция: Март 28, 2019, 01:16:11 от Bradatko »

AnonimusBG

  • Гост
Втори ден в социалните мрежи и форуми, както и в сайтове, свързани или собственост на подсъдимите Цветан Василев и Иво Прокопиев, се мултиплицира фалшивата новина, че жената на председателя на ВКС Лозан Панова – Елисавета, е купила апартамента в кв. “Изгрев” на силно занижени цени (225 евро за кв.м. – 382 евро за кв.м.), защото тя е отстъпила правото на строеж върху парцел на фирмата “Артекс”.
.......
В нотариалния акт от 10 април 2013 г., който самата Елисавета Панова разпространи във вторник, е посочено, че “Артекс” продават на жената на председателя на ВКС – апартамент от 172 кв. и два гаража с обща площ 39 кв.м., както и идеалните части от парцела, находящ се на ул. “Елемаг” 32 в столичния кв. “Изгрев”.   Агенция БЛИЦ направи подробна справка в Имотния регистър, която безусловно разкрива, че придобиването на парцела, на който “Артекс” през 2013-2014 г. изгражда суперлуксозната сграда “Диамант”, се е случило в периода 2005 – 2009 г. Собственици на парцела са: Румяна Кулагина, която срещу парцела си получава апартамент от 153 кв. м, Нели Абаджиева, която срещу земята си получава апартамент, магазин и мазе на ул. "Васил Друмев", Златка Желева, която срещу своя дял от земята на ул. “Елемаг” 32 получава имоти в блок на “Артекс” на ул. “Самоков”, както и пари и Йордан Стоилов, който заменя своя парцел срещу имот на ул. “Райко Алексиев”. Нито един от собствениците на парцела на ул. “Елемаг” 32 няма общо с Елисавета Панова, показа справката в Имотния регистър.


Прочети повече в Blitz.bg: https://www.blitz.bg/obshtestvo/senzatsionni-dokumenti-v-blits-podsdimi-oligarsi-v-panika-branyat-s-falshivi-novini-skandalnata-sdelka-s-apartamenta-na-zhenata-na-lozan-panov_news665084.html

« Последна редакция: Март 28, 2019, 01:27:35 от AnonimusBG »

AnonimusBG

  • Гост
Разбирам че е Блиц, но справките са истински.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
Смазани вътре, за да не се мокрят и корозират.
Те не корозират :)
Причината за опаковката е съвсем тривиална - трябва да се отчитаме се пак.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Quote (selected)
Те не корозират
Да. Така е. Във вода.
Обаче, нали знаеш, че има и други най-различни реагенти около разните видове оръжия.
Да не уточнявам конкретно, че врагът не спи!!! ;D
Затова са го измислили така.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Патроните които използвахме за наряд бяха едни и същи и от многократното им зареждане в пълнителите и разреждане бяха побелели, покритието им беше изтъркано.
Изглежда е било защитно покритие като на днешните жълти стотинки.
 :m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Чок觧

  • Гост
Чоки не се напрягай преди сън.

Кстати(и това не е заяждане!), на какво точно са те учили в казармата ако не можеш да държиш като хората АК?

В казармата са ме "учили" да държа кирка и лопата - бях в Строителни войски заедно със стотина турци , стотина цигани и 20 българчета - едните излезли от затвора , другите "пътници" към дисципа и затвора . Полка ни бе от 218 души . Имахме отначалото 20 дена "единично обучение" със манлихера в село Ясен , бягали сме нагоре-надолу по "Танкодрума" , имахме "стрелби" 5 патрона с манлихерата и 5 - със Шпагина и това е . Веднъж в една събота , когато имахме занятия да ни учат на Устав и НК лейтенанта ни показа Калашников . Разглоби го и се опитал да го сглоби , но не успял , а аз през това време съм заспал(цяла седмица съм копал изкопи за канали и хвърлял кубици бетон-умаря се човек) . Та видял ме , че спя , изрева да стана и да ДОСГЛОБЯ автомата . За мое и негово учудване - успях ! После ВКР-ме привиква да ме пита от къде зная да сглобявам АК , а аз се бях техничарче и бързо съобразих кое как . Така , че съм държал АК 2-3 минути , докато съм го досглобявал - за стрелба въобще не е ставало дума .
По-късно , след 1990г работих в една мутренска фирма охрана и съм държал и стрелял с ТТ и Макаров , а след забраната охранителни фирми да притежават оръжие с 9мм патрони , минахме на чехска Берета , ако не се лъжа 7,65 .
2004 и 2014г съм "държал" скъсения вариант на М16 , когато синовете ми се връщаха в отпуска от казармата всяка седмица .

Чок觧

  • Гост
Втори ден в социалните мрежи и форуми, както и в сайтове, свързани или собственост на подсъдимите Цветан Василев и Иво Прокопиев, се мултиплицира фалшивата новина, че жената на председателя на ВКС Лозан Панова – Елисавета, е купила апартамента в кв. “Изгрев” на силно занижени цени (225 евро за кв.м. – 382 евро за кв.м.), защото тя е отстъпила правото на строеж върху парцел на фирмата “Артекс”.
.......
В нотариалния акт от 10 април 2013 г., който самата Елисавета Панова разпространи във вторник, е посочено, че “Артекс” продават на жената на председателя на ВКС – апартамент от 172 кв. и два гаража с обща площ 39 кв.м., както и идеалните части от парцела, находящ се на ул. “Елемаг” 32 в столичния кв. “Изгрев”.   Агенция БЛИЦ направи подробна справка в Имотния регистър, която безусловно разкрива, че придобиването на парцела, на който “Артекс” през 2013-2014 г. изгражда суперлуксозната сграда “Диамант”, се е случило в периода 2005 – 2009 г. Собственици на парцела са: Румяна Кулагина, която срещу парцела си получава апартамент от 153 кв. м, Нели Абаджиева, която срещу земята си получава апартамент, магазин и мазе на ул. "Васил Друмев", Златка Желева, която срещу своя дял от земята на ул. “Елемаг” 32 получава имоти в блок на “Артекс” на ул. “Самоков”, както и пари и Йордан Стоилов, който заменя своя парцел срещу имот на ул. “Райко Алексиев”. Нито един от собствениците на парцела на ул. “Елемаг” 32 няма общо с Елисавета Панова, показа справката в Имотния регистър.


Прочети повече в Blitz.bg: https://www.blitz.bg/obshtestvo/senzatsionni-dokumenti-v-blits-podsdimi-oligarsi-v-panika-branyat-s-falshivi-novini-skandalnata-sdelka-s-apartamenta-na-zhenata-na-lozan-panov_news665084.html

Бъди сигурен , че пак са пропуснали някаква неудобна информация - или през 2005-2006 не е бил изкупен още парцела на Елисавета Ганева и е добавен по-късно към петното за строеж , или някой ѝ го е преотстъпил , или ѝ е бил роднина , но тъпата упоритост да повтарят "Елисавета Панова жената на Лозан Панов -председател на ВКС" няма да спре !

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Quote (selected)
Вече в цивилизацията стрелях със сръбска 5 патронна карабина 7.62 производство от Крагуевац. Сега ми е интересно, че имаше същия калибър както АК-47. Правена е някъде около ВСВ.
То и манлихерата е със същия куршум. Разликата е в гилзата, на АК е бая по-малка.
Поне така помня. ПКТ също. Май на ПКТ беше нещо междинно патрона.
 
Кат пускате снимки ме присетихте че в ЮА имат 14.5 мм снайпери.
Баси. Не виждам ка че стреляш с това без стойка. Ще ти отнесе рамото.

Чок觧

  • Гост
по-малка.
Кат пускате снимки ме присетихте че в ЮА имат 14.5 мм снайпери.
Баси. Не виждам ка че стреляш с това без стойка. Ще ти отнесе рамото.
Вероятно имат някаква пневматична или друга спирачка на отката и въобще система , която да намали максимално "ритането" . Иначе какъв снайпер ще е ?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Бях невръстен тийнейджър, когато баща ми /военен тогава/, ме заведе на някакъв поход ли бе, лагер ли - не си спомням вече, но имаше само военни и части от семействата им и носеха всякакви пушкала. Тогава и за първи път стрелях с пушка. Не знам каква е била, но понеже много се натисках и на мен ми заредиха пушката, обясниха ми силно да натискам към рамото и как да се целя - имаше и мишени.
Притеснявах се повече от звуковия ефект, но като гръмнах вече не ми бе до него, щото колкото и да натисках, измести ме назад целия. Тогава бях може би 40 кила напикан. Нататък вече и в казармата и след нея, бая джепане съм издумкал.
Нямам разбира се манлихера, но така му се вика на желанието  и надеждата, която умира последна.
Мммда, най големия калибър, с който съм имал щастието да гърмя /само че колективно/ - 4 бр. ЗУР "Волхов". А и се нагледах отблизо на такива стрелби - наоколо гърмяха руснаци, германци и чехи още.
После разправям на братчеда /военен пилот/ - бегай бързо братчет от тази служба. Няма спасение, ако попаднеш на някой натрениран поне толкова, колкото бяхме тогава.
Следва дълъг обяснителен разговор кой с какво и как.
Общо взето, стиснахме си ръцете на това, че сме имали армия.
Сега...сега и манлихера би свършила работа, щото един да уцелиш - другите от страх ще умрАт.
Тва последното - за да се фключа по темата.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Quote (selected)
Дават ти ги под бройка и връщаш гилзите.

Ходиш и си копаш гилзите.

Ай ся, да копаш гилзи?! Не внимаваш.
the lamers club honourable member …

AnonimusBG

  • Гост
Quote (selected)
Бъди сигурен , че пак са пропуснали някаква неудобна информация - или през 2005-2006 не е бил изкупен още парцела на Елисавета Ганева и е добавен по-късно към петното за строеж , или някой ѝ го е преотстъпил , или ѝ е бил роднина , но тъпата упоритост да повтарят "Елисавета Панова жената на Лозан Панов -председател на ВКС" няма да спре !

То е много просто.
Вади се една такава справка и за Елисавета Ганева и се доказва това което искат да докажат.

Пешо

  • Гост
Тук май се развихря състезание кой ще е най-големият Mannlicher trottel.*

_______
(c) Хашек

Чок觧

  • Гост
Quote (selected)
Бъди сигурен , че пак са пропуснали някаква неудобна информация - или през 2005-2006 не е бил изкупен още парцела на Елисавета Ганева и е добавен по-късно към петното за строеж , или някой ѝ го е преотстъпил , или ѝ е бил роднина , но тъпата упоритост да повтарят "Елисавета Панова жената на Лозан Панов -председател на ВКС" няма да спре !

То е много просто.
Вади се една такава справка и за Елисавета Ганева и се доказва това което искат да докажат.

И защо не са я извадили досега ? 

AnonimusBG

  • Гост
Quote (selected)
И защо не са я извадили досега ?

Мойто скромно мнение е че не могат защото тя не съществува.
Впрочем това е работа на Елисавета Ганева и съчувстващите и.