Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 11:45:58

Автор Тема: БСП :Гергов и Нинова  (Прочетена 136175 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #60 -: Април 05, 2019, 20:16:08 »
Енгелс, знаеш ли кои животни са най-добре организираните ? Глутниците. И най-много африканските диви кучета.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #61 -: Април 05, 2019, 20:37:23 »
Quote (selected)
Докато един областен председател на БСП разполага с 500-600 лв. на месец за всичко, герберите си имат организатори с високи заплати, коли, бюджет и т.н.
Не е тук причината. Въпреки всеобщите схващания, БСП е доста богата организация. Само държавната субсидия е десетина милиона годишно (по 300 хил за областна организация, ако ги делят по равно), има едни "безотчетни" около 70% от депутатската заплата, които изцяло влизат в партийната каса, депутатите плащаха 15% от заплатата членски внос, пак някой и друг милион годишно...
Воля и почтеност няма, парите не са малко. Всъщност и герберите са с подобен, а може и с по-малък бюджет.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #62 -: Април 05, 2019, 20:39:52 »
герберите са с подобен, а може и с по-малък бюджет
За герберите не знам, ама гербавите разпределят много дебели суджуци.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #63 -: Април 05, 2019, 20:51:10 »
Нищо вярно няма.
А стиропор, пътища, селски програми ..... Десет процента да остават, а останалото да се разпределя по веригата в лично качество разликата става пъти, ако не и порядъци.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #64 -: Април 05, 2019, 20:55:29 »
Quote (selected)
Всъщност и герберите са с подобен, а може и с по-малък бюджет.

Това нали няма да ми го обясняваш на мен, нали? Краси може и да ти е близък дори и в новото си амплоа на спец по образованието, но все пак светът е малък, а министерството на финансите още по-малко :smokin:

Quote (selected)
А стиропор, пътища, селски програми ..

Стиропорът се пробваха да го усвоят по еврофондовете, но им мина котка път и остана по държавния бюджет (по ОПРКБИ обаче се прави по схемите за енергийна ефективност). Пътищата се финансират по три програми - по ОПТ  магистралите МУ, по ОПРР градски части и пътища до градове с над 50 хил население, останалото върви по селската програма. Има и опция за финансиране на пътища по ТГС-тата - демек в гранични райони, но проектите са партньорски. Пример - България- Турция..
« Последна редакция: Април 05, 2019, 21:01:15 от Асол »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #65 -: Април 05, 2019, 21:13:34 »
Нещо се бъркат двата щата, партиен бюджет и корупция. Аз говоря само за първото и не виждам някаква оборваща аргументация. За второто едва ли ще сме на различно мнение.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #66 -: Април 05, 2019, 21:18:39 »
Quote (selected)
Аз говоря само за първото и не виждам някаква оборваща аргументация.

Ми то си има финансови отчети на определените за това места. Може би искаш да ти ги предложа на вниманието!? И това при условие, че информацията е достъпна. Не си спомням досега да си коментирал подобна, предоставяна от мен по куп мошенически казуси и не виждам никакъв смисъл да го правя отново. Ще карам като вас...общи лафове, щото вярвам в равноправието дори и в спора. Иначе е детска играчка да те опровергая, но какво от това? След някой и друг месец, гитарата ще заиграе пак същата мелодия...това го гледам години наред - без изменение! :smokin:

п. п. Не знам колко пъти трябва да обясня, че съм съвършено наясно със злоупотребите с публичните ресурси ...и за партийни цели. В това няма нищо неясно и не е космическа наука да им изучиш спатиите - никакво творчество, никаква проява на интелект
« Последна редакция: Април 05, 2019, 21:22:51 от Асол »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #67 -: Април 05, 2019, 21:26:47 »
Нещо се бъркат двата щата, партиен бюджет и корупция. Аз говоря само за първото
Ние пък говорим за целия финансов ресурс на партиите, а не само за официалния.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #68 -: Април 05, 2019, 21:29:17 »
На гербавите и официалният е по-голям

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #69 -: Април 05, 2019, 21:29:36 »
Тоест, ГЕРБ са по добре организирани, като група политически играчи.

Така е, но те са "организирани", защото разполагат с огромен финансов ресурс. Когато го имаш е много лесно да организираш клиентилистките си структури. Докато един областен председател на БСП разполага с 500-600 лв. на месец за всичко, герберите си имат организатори с високи заплати, коли, бюджет и т.н. БСП рзчита на идеология, но щом им купуват представителите в изборните секции, значи голата идеология не е достатъчна.
Точно това беше тънкият ми намек, но по добре да го кажем в прав текст, точно този огромен държавен финансов ресурс който контролира ГЕРБ е в основата на тяхното сътрудничество.
Това ги обединява и организира, въпреки вътрешните им борби свързани с поделянето на този ресурс. Както виждаме на практика в корупция обвиняват само крайно некадърните представители на ГЕРБ, тези които са с толкова бедно въображение, че си купуват апартаменти вместо да завъртят поне някоя офшорна далавера.
Но във всяка партия има такива финансови некадърници които опират пешкира.
И да не забравяме, че най изявените гербери са извън партията, те са там където са големите пари. Никога няма да се напъхат като Гергов под светлината на прожекторите.
Дори ако съответните организации за борба с корупцията работеха перфектно, пак много трудно могат да заловят кадърен крадец, който разполага с власт да управлява огромен държавен финансов ресурс и има тесни връзки с "национално-отговорния капитал".
А ако има такива и с международния, става направо джингиби.
Такъв трудно може да бъде заловен.
Не и при "демократично" управление.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #70 -: Април 05, 2019, 21:33:02 »
Quote (selected)
Както виждаме на практика в корупция обвиняват само крайно некадърните представители на ГЕРБ, тези които са с толкова бедно въображение, че си купуват апартаменти вместо да завъртят поне някоя офшорна далавера.

Не е точно така. Цуци веднъж го изпраха и си повЕрваха, че всичко е приключило. Всъщност, ако си виждал на живо гербав елемент изобщо нямаше да търсиш логика, мисъл и някаква конспирация. Всичките те, во главе с капо ди тути капо са си натурално прости...във всички значения на думата

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #71 -: Април 05, 2019, 21:37:38 »
А в една недемократична д-ва (far far away) хвърчат и милиардерски глави. И то не като "дълги отпуски", ами в буквалния смисъл.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #72 -: Април 05, 2019, 21:48:20 »
Quote (selected)
Иначе е детска играчка да те опровергая, но какво от това?
Кое ще опровергаеш? Аз коментирах изказването, че на област БСП разполагала с 500-600 лева месечно и за това нещата били  такива. Споделих всеобщо известни неща, че бюджетът на БСП е стотина пъти по-голям и съвсем сравним с бюджета на ГЕРБ."Опровергават" ме за корупцията, като изрично съм споменал, че по тази тема различията и да ги има са малки. При това става въпрос за мнения разменени в рамките на минути, не на седмици или месеци между тях.
Фалшивите обяснения водят до грешни действия, това ми е проблема, не "опровержения". После пак ще знаете как всичко е станало и кой е виновен. Дани Кирилов беше смел боец за народни правдини докато седя общински съветник от БСП в София, а като мина в ГЕРБ стана Барни Ръбъл. И с Нинова ще е същото.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #73 -: Април 05, 2019, 21:48:25 »
А в една недемократична д-ва (far far away) хвърчат и милиардерски глави. И то не като "дълги отпуски", ами в буквалния смисъл.
Дори италианската мафия изпищя при едно такова управление.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #74 -: Април 05, 2019, 21:59:01 »
Калинчо - Червени Тролове - 7:0  :0014:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #75 -: Април 05, 2019, 22:01:35 »
Quote (selected)
После пак ще знаете как всичко е станало и кой е виновен. Дани Кирилов беше смел боец за народни правдини докато седя общински съветник от БСП в София, а като мина в ГЕРБ стана Барни Ръбъл

Да ги нямаме такива! Аз подобни тези никога не съм застъпвала. Няма значение за какъв се пишеш временно и къде те вее келепирът. Това се отнася за всеки и е въпрос на избор. Да, парите са огромно изкушение, тъй като с тях можеш да си решиш доста житейски въпроси. Всеки сам си избира как ще живее  - дали ще се превърне в удобно бушонче на по-големи играчи или да ще може да спи спокойно(такива ги определят за балъци и ги питат - като са толкова добри къде са им парите). Аз моя избор съм го направила, когато е трябвало и съм на мнение, че крадците, лъжците, лицемерите и мижитурките нямат място начело на държавата. Съзнавам, че това е недостижим идеал, но в тая кочина-държава трябва да има и такива, ако тя все още има намерение да мърда некакси. В последното се съмнявам много, щото нормалните хора нямат никакви логични причини за саможертва...кво? ще ги четат някога по зари-проверки замогнали се нищожества?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #76 -: Април 05, 2019, 22:03:24 »
Ами ти иде отръки да се правиш на улав.
Ясно че става дума за община, не за област.
Остави "корупцията". Има много и разнообразни форми на "подпомагане". И съвсем законни и не съвсем.
Примерно дарения. Малка част даже се "обявяват" основно около избори, плащане на мероприятия и т.н. и т.н. Разликата е в пъти. И без никва "корупция". А с нея .....

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #77 -: Април 05, 2019, 22:03:48 »
Калинчо - Червени Тролове - 7:0  :0014:
Мен ме пиши при червените тролики, въпреки че няма да гласувам нито за тях нито за който и да е.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #78 -: Април 05, 2019, 22:05:00 »
Quote (selected)
Както виждаме на практика в корупция обвиняват само крайно некадърните представители на ГЕРБ, тези които са с толкова бедно въображение, че си купуват апартаменти вместо да завъртят поне някоя офшорна далавера.

Не е точно така. Цуци веднъж го изпраха и си повЕрваха, че всичко е приключило. Всъщност, ако си виждал на живо гербав елемент изобщо нямаше да търсиш логика, мисъл и някаква конспирация. Всичките те, во главе с капо ди тути капо са си натурално прости...във всички значения на думата
Така или иначе от "управлението" на герберите се възползват доста "симпатяги" от "национално-отговорния капитал".
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #79 -: Април 05, 2019, 22:07:31 »
Quote (selected)
Остави "корупцията". Има много и разнообразни форми на "подпомагане". И съвсем законни и не съвсем.
Примерно дарения
.

Даренията са отживелица. Ся е модно предизборната кампания да върви покрай "проектите", които се финансират от ЕС и тези пари не се полагат на шебеците по подразбиране, а на държавата България. Габриелката вече е тръгнала по мероприятия за "дигитализиране" с любезното съдействие на Краси (приятелят на наш Калин), като редовно осигуряват учители и ученици за присъствие при появата й ....задължително

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #80 -: Април 05, 2019, 22:12:35 »
На Калин малкият му проблем е приятелят.
Повечето тук сме достатъчно възрастни да натрупаме много контакти.
В определени периоди сме били близки с едни хора, после с други.
Имаме познати, близки познати, приятели.
Мисля,че не е редно освен форумците да обсъждаме техните приятели, познати и роднини, особено  майките им.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #81 -: Април 05, 2019, 22:14:47 »
Калинчо - Червени Тролове - 7:0  :0014:
12:1
"Дето ги набарам, все ги бия"
 :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #82 -: Април 05, 2019, 22:15:28 »
Сега обещаното на Ото.
....
Трябваше да дойде "демокрацията", че да се забрави Алиенде!
И тук ще го вържа с твоя човек - Сталин.
Кой съм аз, че да го оценявам, но все си мисля, че в онова време, ако не го е имало диктатора /пиша го без кавички, щото за мен е такъв/ Сталин - сега нямаше да ни има и нас с теб, а може би и никой от списващите тук или там и ръфащите костите му. Просто съм склонен да отдавам дължимото на личностите, които са правили историята и да се опитвам да ги оценявам всеки В ТЯХНОТО ВРЕМЕ!!! Не от сегашната позиция на уригващ се от добрата биричка, разплул се на дивана субект, нещо, което се случва в 99% от случаите в последно време.
 :smokin:
Джузепе, поклон, дълбок поклон за написаното.
Съгласен съм.
Изцяло.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #83 -: Април 05, 2019, 22:28:35 »
В бъдеще все повече ще се увеличават възможностите за предоставянето на финансов ресурс на "правилните" хора.
А пари за раздаване дори само от бюджетни излишъци и външни постъпления винаги ще има.
Затова властта ще привлича като магнит точно тези, които би трябвало да държим на километри от властта.
Тоест, намираме се в класическо диалектическо противоречие.
 :m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #84 -: Април 05, 2019, 22:38:04 »
Quote (selected)
На Калин малкият му проблем е приятелят.
Това добре, но на БСП големият проблем изглежда са ръководителите. За последните 20 години, от вождовете само Мишо Миков частично избягна ролята на най-големия враг. След слизането от поста естествено.
С това имате проблеми, не с мен. Да сме живи и здрави, Нинова и тези около нея също ще влязат в този пантеон, ако нещата продължават така.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #85 -: Април 05, 2019, 22:43:05 »
Quote (selected)
За последните 20 години, от вождовете само Мишо Миков частично избягна ролята на най-големия враг. След слизането от поста естествено.

В името на обективността само Първанов успя да си навлече подобна роля за известно време - на най-големия враг. Даже вече не е и у мимансо. Тва последното, между другото е най-лошото, което можА да му се случи..не върви дебат спорна или безспорна фигура е...просто го няма...никъде :smokin:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #86 -: Април 05, 2019, 22:56:35 »
Имаше и някакъв след него, с фамилия ако не ме лъже паметта Станишев или нещо подобно.  :image008:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #87 -: Април 05, 2019, 23:00:56 »
ГледАх с доста напрежение т.нар. "шоото на Слави".
Сиктирнах го.
Гледам и тук шоомени цъкат. Ще си пусна някой астрофизик че не ми се оди пак в Оймякона. :smokin:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #88 -: Април 06, 2019, 07:33:49 »
Quote (selected)
На Калин малкият му проблем е приятелят.
Това добре, но на БСП големият проблем изглежда са ръководителите. За последните 20 години, от вождовете само Мишо Миков частично избягна ролята на най-големия враг. След слизането от поста естествено.
С това имате проблеми, не с мен. Да сме живи и здрави, Нинова и тези около нея също ще влязат в този пантеон, ако нещата продължават така.
:t2042:
готова е!
наистина не разбирам, защо винаги възприемат това старомодно"революционно" поведение
"не на това! не на този! не на ЕС! аз ще ви науча вас! моят народ!"
лексика от средата на миналия век, остро недооценяване на необходимостите на съвременните хора
« Последна редакция: Април 06, 2019, 07:42:38 от Lillian »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #89 -: Април 06, 2019, 08:20:26 »
и след Гергов, ето го и Дъбов
https://www.24chasa.bg/mnenia/article/7385067
Ако БСП не спечели евроизборите, няма как да поиска предсрочни

доста премерен и интересен текст, ще рече ,че мнението ми съвпада с това на БСП динозаврите :sad-3295:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11065
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #90 -: Април 06, 2019, 08:49:28 »
Като чета Дъбов, все едно че чета други, но без Сун Дзъ.
Покрай истини, пробутва и клишетата си, на които сме се наслушали вече толкова години и които се вижда, че никак, ама никак не работят!
Дали БСП ще се превърне в дисидентска партия от ПЕС?
Ами ако е от този, сегашният ПЕС - това ще е добра визитка за БСП. Не, не днес, но утре - със сигурност.

Quote (selected)
мнението ми съвпада с това на БСП динозаврите
Извади от това "БСП" и ще си точ в точ!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Чок觧

  • Гост
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #91 -: Април 06, 2019, 08:55:01 »
Къде е тоз Дъбов ? В Поглединфо , дето са всичките АнтиНиновци ? Що са хАбиш да го четеш ?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11065
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #92 -: Април 06, 2019, 09:09:17 »
Дъбов и той е един от "обидените", дето им спретнаха лимит на участие в НС. Без да съм проверявал или да съм се интересувал то твърдя. И сега - хапе. Не се научиха тези хора, че абонамента им за управлението в БСП не е вечен.
Абе я мандатност за всички изборни позиции  отгоре до долу и който не е съгласен - айде, има и други уеви формации!
Баси незаменимите хора!
Основна болест в БСП - вземат, че си повярват и сетне няма връщане. Многознайковци!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #93 -: Април 06, 2019, 09:11:57 »
Къде е тоз Дъбов ? В Поглединфо , дето са всичките АнтиНиновци ? Що са хАбиш да го четеш ?

Стар партиен номенклатурчик, беше нещо като ковчежник в сянка.
Дъбов е от поколението което иска "партия" за да има чук или икономически лост в ръката.
Такива като него и Гергов са в основата на проблемите на БСП, искат властта или част от нея за да се докопат до финансовите потоци.
Разчитат на желязната дисциплина, всички след "нашият лидер" с когото те са
винаги дупе и гащи.
Трудно се контролират свободни симптизанти, не можеш да ги заплашиш с отстраняване от йерархия или понижаване на статута.
Там ги боли.
Колкото до споменатите различия на БСП и ПЕС разминаващи се на 5%.
Точно тези 5% са активната политика на ПЕС и тя е вредна за нас, другите 95% са обичайните бла-бла, пълнеж във всяка стратегия по-дълга от една страница.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #94 -: Април 06, 2019, 09:19:53 »
Quote (selected)
Колкото до споменатите различия на БСП и ПЕС разминаващи се на 5%.
Точно тези 5% са активната политика на ПЕС и тя е вредна
а, би ли казал с какво точно  е вредна?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11065
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #95 -: Април 06, 2019, 09:25:06 »
Quote (selected)
Трудно се контролират свободни симптизанти, не можеш да ги заплашиш с отстраняване от йерархия или понижаване на статута.Там ги боли.
Анджък!
Бъркат лоялност и дисциплина, а пък прословутия "демократически централизъм" все още им се иска да изглежда като "...у когото е ножа и ляба".
И да е вечно! 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #96 -: Април 06, 2019, 10:43:55 »
Quote (selected)
Затова и наблегнах преди известно време, пак ф подобен диспут, че банята върши добра работа, когато човек не разбира от парфюми.

Май бъркаш парфюми с дезодоранти. Но и дезодорантът не е заместител на банята, а втора - задължителна стъпка, целяща да удължи ефекта от душа до следващия. Особено за по-активни хора и дни, особено за обществени места с навалица. От уважение към обществото.
Иначе, парфюмът не е задължителен. Даже в последно време е леко неполиткоректен, заради увеличващите се алергии сред хората.
Малко ми е неудобно да поучавам за такива елементарни неща, но ако това ще спаси нечий социален живот... :bigok: 
« Последна редакция: Април 06, 2019, 10:48:23 от Banshee »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #97 -: Април 06, 2019, 11:39:12 »
Quote (selected)
Колкото до споменатите различия на БСП и ПЕС разминаващи се на 5%.
Точно тези 5% са активната политика на ПЕС и тя е вредна
а, би ли казал с какво точно  е вредна?
ПЕС
Партия - не са партия, а съюз мна партии
на европейските - странно как са се втренчили в правата на мигрантите от Азия и Африкам напълно пренебрегвайки неволите на европейските жители.
социалисти - нищо социалистическо няма в групата на еснафа.
Всички социални проблеми са загърбени, даже се маргинализират за сметка глобалният неолиберализъм.
Изкарват се 5% от проблемите за мигранти и джендъри и се работи само по тях.


ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #98 -: Април 06, 2019, 11:53:47 »
на европейските - странно как са се втренчили в правата на мигрантите от Азия и Африкам напълно пренебрегвайки неволите на европейските жители.

Пропускаш това, че ако ние сме от първото поколение мигранти в Европа от нашия регион (без да броим старата българска емиграция, която е малобройна), не значи, че голяма част от европейските жители не са второ, трето, четвърто от Азия и Африка там.  :nuts: Новото за тях е таз тревожност, която нашите хора привнасят с разочарованието си, че не заварват само бели жители в хубавите европейски места.
« Последна редакция: Април 06, 2019, 12:03:11 от Banshee »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #99 -: Април 06, 2019, 12:03:22 »
Нямам спомени да са се борили за правата на мигриралите на запад източноевропейци, даже обратното.
Съгласни са да се въведат рестрикции върху новоемигрантите от европейски стран под различни форми на изключения от социалните придобивки за 1.2, 5 години.
За мигрантите от Азия и Африка правилата се облекчават, веднага придобиват социален статут почти като на кореняци.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #100 -: Април 06, 2019, 12:05:56 »
Quote (selected)
Нямам спомени да са се борили за правата на мигриралите на запад източноевропейци, даже обратното.

Ми при такава борбеност на източноевропейците, които още непристигнали, почваме да им обясняваме как трябва да е при тях, какво да се борят. :))

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #101 -: Април 06, 2019, 12:21:26 »
Ще дам пример, не за Европа, но и за Англия става примерът: ако ти смяташ, че имаш много повече общо с едно кокни отколкото пакито, то кокнито и пакито са на обратното мнение. Не ти зачитат пигмента като главна обща черта в тяхното общество.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #102 -: Април 06, 2019, 12:26:24 »
Ще дам пример, не за Европа, но и за Англия става примерът: ако ти смяташ, че имаш много повече общо с едно кокни отколкото пакито, то кокнито и пакито са на обратното мнение. Не ти зачитат пигмента като главна обща черта в тяхното общество.

А са онци да каже швабите него ли обичат повече или началника му турчин, който може да е дори по-бял от него?  :image008:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #103 -: Април 06, 2019, 12:44:15 »
Може и да е бял турчинът като украта Станишев, който също е в неправилния оттенък на българското бяло.  :D

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #104 -: Април 06, 2019, 12:47:57 »
Ми не знам, но според мен много го потиска.

Виж, Симеончо си беше мноо хубаво уиндзорско бяло. Корни е мургавка обаче  :nuts:
« Последна редакция: Април 06, 2019, 12:51:06 от SgtTroy »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #105 -: Април 06, 2019, 12:54:17 »
И неговото бяло не е много популярно. Може би некерманското е оптималното бяло, като за небългари.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #106 -: Април 06, 2019, 12:57:43 »
Почна се пак с цветовете...  :sad-3295:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #107 -: Април 06, 2019, 13:11:43 »
Почна се пак с цветовете...  :sad-3295:
Ти чекай малко – сега ше дойдат и парфюмите ...   :b0205:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #108 -: Април 06, 2019, 13:30:51 »
Ще дам пример, не за Европа, но и за Англия става примерът: ако ти смяташ, че имаш много повече общо с едно кокни отколкото пакито, то кокнито и пакито са на обратното мнение. Не ти зачитат пигмента като главна обща черта в тяхното общество.

А са онци да каже швабите него ли обичат повече или началника му турчин, който може да е дори по-бял от него?  :image008:
не знам, нямам началник турчин. иначе от първа ръка твърдя убедено, че в нашия силно интернационален екип различно отношение няма.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #109 -: Април 06, 2019, 13:34:42 »
Ще дам пример, не за Европа, но и за Англия става примерът: ако ти смяташ, че имаш много повече общо с едно кокни отколкото пакито, то кокнито и пакито са на обратното мнение. Не ти зачитат пигмента като главна обща черта в тяхното общество.

А са онци да каже швабите него ли обичат повече или началника му турчин, който може да е дори по-бял от него?  :image008:
не знам, нямам началник турчин. иначе от първа ръка твърдя убедено, че в нашия силно интернационален екип различно отношение няма.

Кажи го на Буратино, който твърдеше как източноевропейците са дискриминирани за сметка на азиатци и африканци.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #110 -: Април 06, 2019, 13:46:10 »
кажи му го ти, от теб може и да прихване, в тази посока моят опит досега е отрицателен.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #111 -: Април 06, 2019, 13:59:48 »
На този етап не смятам да прихващам.
Социалните защити в Германия и Малобритания не ме интересуват.
Мисля, че наскоро и в двете имаше дебати как да се подхожда към граждани от Европа мигрирали там.
Четох за някакви предложения за затягане на достъпа до социална защита.
Предложенията бяха да са равноправни година-две след заселването, за азиатци и африканци веднага да се поемат от социалните и здравни служби.
Темата гравитира около ПЕС и БСП, не разбрах от "партията" на Станишев да са се възпротивили на подобни рестрикции.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Пешо

  • Гост
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #112 -: Април 06, 2019, 17:52:31 »
Quote (selected)
Колкото до споменатите различия на БСП и ПЕС разминаващи се на 5%.
Точно тези 5% са активната политика на ПЕС и тя е вредна
а, би ли казал с какво точно  е вредна?
Преди всичко и най-вече с това, че е вредна  :light_bulb-1377:

Каквото и обяснение да искаш, всичко се извърта към мигрантите и 'джендъризма'. Като че ли няма нищо друго важно.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #113 -: Април 06, 2019, 18:05:59 »
Quote (selected)
Преди всичко и най-вече с това, че е вредна
Пропущил си едно "хайли лайкли" че да ти поверваме вкупом!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11065
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #114 -: Април 06, 2019, 18:10:02 »
Quote (selected)
Каквото и обяснение да искаш, всичко се извърта към мигрантите и 'джендъризма'. Като че ли няма нищо друго важно.
И мигрантите са важни и джендъризма, но май ПЕС отдавна е завил към неолибералното и са останали само думи от социал/изъм/,/демокрация/, а това няма как да кажеш, че е маловажно.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11065
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #115 -: Април 06, 2019, 18:21:06 »
Quote (selected)
Малко ми е неудобно да поучавам за такива елементарни неща, но ако това ще спаси нечий социален живот... :bigok: 
Цял живот ше съм ти признателен!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #116 -: Април 06, 2019, 19:30:41 »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #117 -: Април 06, 2019, 20:15:56 »
Quote (selected)
Преди всичко и най-вече с това, че е вредна
Пропущил си едно "хайли лайкли" че да ти поверваме вкупом!

Не на всички ни е нужно "хайли лайкли" ...  :0004: :0004:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #118 -: Април 06, 2019, 20:19:01 »


Джузепе, Банши да ти подаде 5 вместо с топора направо имаш да почерпиш. :way_to_go-1308:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11065
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #119 -: Април 06, 2019, 20:47:08 »
Тъмна Индия са жените Буратино!
Знаеш го, нали?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.