Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 09:54:08

Автор Тема: Chemtrails  (Прочетена 27706 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #180 -: Септември 07, 2023, 08:32:18 »
Quote (selected)
Досега съм летял сигур 25-30 пъти, повечето път нощни полети. Когато съм летял денем никога не съм виждал следи в небето, оставени от други лайнери..
Аз като говоря, обикновено говоря за неща които съм преживял, видял, а не чул или прочел.
14 пъти съм пресичал океана, т.е. 28 полета натам и насам.
14 дневни и "нощните" започват около час през дневно време и вече близо до Европа пак е светло около час, та общо взето 28 пъти, без да съм имал предвид да гледам специално, а и не съм имал такава възможност всеки път- та когато съм имал- съм ги забелязвал следите от конзенза над океана поне 5-8 пъти. Просто ми бе интересно да гледам из простора.Не мога сега да си спомням специално колко точно пъти, но 100% съм забелязвал следи и поне 3-4 пъти се е случвало джета да видя също.
Но понеже виждам вече нюансиране, та обясни мукта на невежата, как да различавам конденза от "поливането"?
Че да бъда по наблюдателен и внимателен следващият път.
За малките самолети зададох въпроса, щото и те ли са в "програмата"?
Интересно колко народ тогава е!
За спирането и появяването на следите няма да ти коментирам отговора, за витловите - също, пуснах го да видя реакция за машините с ДВГ, които нямат възможност да правят конденз - те явно са извън "програмата". :)))
Както и да е, поне получих инфо, че понякога ени и същи "поливат", а понякога - тва си е чисто и просто конденз.
Та, моля, питането ми е сериозно - как да ги различавам - е онова болднатото.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 292
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #181 -: Септември 07, 2023, 19:51:02 »
Но понеже виждам вече нюансиране, та обясни мукта на невежата, как да различавам конденза от "поливането"?
То и аз попитах за същото, ама по научному, а не филосовското "Гледай - то си личи!"
активен участник в Брауновото движение

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 292
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #182 -: Септември 07, 2023, 19:57:12 »
витловите - също
Витлови с ДВГ са само стари кошници като DC-3 и селскостопанските (те също "поливат" ... хехехе).
По-модерните са турбо-витлови (същия принцип както при хеликоптерите).
активен участник в Брауновото движение

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 838
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #183 -: Септември 09, 2023, 19:22:24 »
Quote (selected)
та обясни мукта на невежата
Нищо няма да ти обяснявам. Твоите включвания по темата целят само дървено философско заяждане. Не внасяш нищо, деструкт. Можеше просто да кажеш - "виждал съм следи над океана" . Хубу, виждал си. Като си виждал - заснел ли си ги ? Тцъ. Така че си голословен. Аз не съм виждал. За сметка на това в темата съм давал и давам КЕМТРЕЙЛСИ - снимам и пак снимам. Това за кьоравите дето все нищо не виждат... Как да отличаваш едните следи от другите , по-горе се дискутира въпроса, няма дефиниция от СЗО или от ИКАО.
« Последна редакция: Септември 09, 2023, 20:07:53 от Muktata »

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 838
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #184 -: Септември 09, 2023, 20:03:19 »
Поиграх си малко със статистиката за самолетите, които НЕ СА ПОЛИВАЛИ кемтрейлс, когато съм ги идентифицирал. Нещо като статистика на "чистите" самолети, по-точно чистите авиокомпани. Получи се изненадващ резултат, който се размина с първоначалните ми очаквания. Имал съм предубеждения, които не се оправдават. Касаят германците с Луфтханза и дъщерната Еуроуингс , от които имам най-много идентифицирани самолети. Те се оказват НАЙ-ЧИСТИТЕ ! Ако направим коефициент - числителят е броя на самолети на една компания които НЕ поливат , а знаменателят е броя на самолетите от същата компания, които са хванати да пускат кемтрейлс, то колкото по-висок е коефициента - толкова "по-чиста" е съответната компания. И така, резултатите - 1-Луфтханза -"безкрайно чиста" - нито един поливащ самолет /7 идентифицирани/. Също "безкрайно чисти" са Емирати и Лаудаер , но с по-малко самолети. 4-Еуроингс "коефициент" 8   5,6- Ерфранс и Ибериа -коефициент 4  7-Изиджет 2,5 8-Кондор 2  9-Райънер 1,75  10-Сингапуреърлайнз  1,5 ..... Най-мръсна се оказва TUI с  0,25 , мръсни са също Норвежиън и Бритишеруейз.

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 292
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #185 -: Септември 10, 2023, 02:57:00 »
От 1-во число този месец (заради Muktata) гледам небето през 1-2 часа (спрях да пуша ама все още излизам навън по навик) .. та - 0 (zero, zip, zilch, nada) кондензат или поливане... ако щете вярвайте. Наше село не е малко - добитък за поливане бол.
активен участник в Брауновото движение

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #186 -: Септември 13, 2023, 09:19:38 »
Забелязвате ли, че вече се стъмва по-рано? Мислех, че само на ми се струва, обаче много мои познати ми споделиха същото, едва ли слънцето залязва по-рано, ефектът е като от запрашена стратосфера. Така е било при изригването на Пинатубо през 1991 г. и Кракатау през 1883 г.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #187 -: Септември 13, 2023, 14:48:40 »
По-рано в сравнение с кога?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2149
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #188 -: Септември 13, 2023, 15:15:24 »
Забелязвате ли, че вече се стъмва по-рано? Мислех, че само на ми се струва, обаче много мои познати ми споделиха същото, едва ли слънцето залязва по-рано, ефектът е като от запрашена стратосфера. Така е било при изригването на Пинатубо през 1991 г. и Кракатау през 1883 г.
Quote (selected)
В народните представи Преображение Господне (6 август) е празник, който бележи границата между лятото и есента. Промените в климатичните условия, които са толкова важни за хората, особено силно засягат обработването на земята и отглеждането на домашните животни. Хората забелязали, че около тази дата денят намалява, змиите и гущерите се скриват в леговищата си, а лястовиците отлитат на юг. Затова се казва, че на Преображение денят „се пречупва“, обръща се с гръб към лятото и с лице към зимата.

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 292
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #189 -: Септември 13, 2023, 20:22:17 »
Забелязвате ли, че вече се стъмва по-рано?
Не само ... и се съмва по-късно.
активен участник в Брауновото движение

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 838
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #190 -: Септември 14, 2023, 21:29:39 »
От няколко дена съм в БГ. До вчера само слънчево и ясно небе. Днес внезапно следи в изобилие , днес над Пловдив -

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 838
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #191 -: Септември 14, 2023, 21:34:52 »
Сега много внимателно вижте снимки - 2,4,5 ! Това за полу-дебилите, които все не схващат, и не схващат,  кое било нормална следа и кое било "кемтрейлс". Ето , имате ги на фото и двете едновременно ! Оставен кемтрейлс, над който лети самолет и оставя нормална инверсионна следа.  :smokin: Чакам пак "умни" въпроси. :i_sheepish: :i_sheepish:

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #192 -: Септември 14, 2023, 23:51:55 »
Сега много внимателно вижте снимки - 2,4,5 ! Това за полу-дебилите, които все не схващат, и не схващат,  кое било нормална следа и кое било "кемтрейлс". Ето , имате ги на фото и двете едновременно ! Оставен кемтрейлс, над който лети самолет и оставя нормална инверсионна следа.  :smokin: Чакам пак "умни" въпроси. :i_sheepish: :i_sheepish:


Две офци, два въпроса-
По какво се отличават "инверсните" следи от един обикновен облак ?
По какво се отличава един "кеимтрейлс" от една "инверсна" следа ?
Коварен въпрос :
В Оймякон (- 40° -50° ) колите какво изпускат от ауспуха си - "инверсна" следа или " кеймтрейлс" или просто кондензираща вода ( пара , някои по наще ширини и казват роса) ?



Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 292
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #193 -: Септември 15, 2023, 06:16:53 »
"инверсна" следа или " кеймтрейлс" или просто кондензираща
Не съм сигурен, но май има разлика между инверсна следа и кондензат
активен участник в Брауновото движение

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 292
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #194 -: Септември 15, 2023, 06:20:41 »
Поляха ни днес обилно ... ама на тая крива ракета май Космоса й пречи...


« Последна редакция: Септември 15, 2023, 06:57:39 от Дърт Вейдър »
активен участник в Брауновото движение

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23763
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #195 -: Септември 15, 2023, 07:11:22 »
Тоя пилот е с над 1,2 промила.
Да му свалят регистрационните табели/транспондери на  самолета и да го конфискуват. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #196 -: Септември 15, 2023, 07:43:30 »
В Оймякон (- 40° -50° ) колите какво изпускат от ауспуха си - "инверсна" следа или " кеймтрейлс" или просто кондензираща вода (пара, някои по наще ширини и казват роса) ?

Виж, това е интересен въпрос - би трябвало да са снежинки  :cool-1084:

И между другото, и само за протокола - парата и росата са в различни агрегатни състояния.
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #197 -: Септември 15, 2023, 07:44:24 »
 
Quote (selected)
Чакам пак "умни" въпроси.
Тук се виждат ясно две неща.
1. Няколко снимки на небе.
2.Че и докторите боледуват понякога.
п.с. Не непременно в този ред.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #198 -: Септември 15, 2023, 10:36:51 »
"инверсна" следа или " кеймтрейлс" или просто кондензираща
Не съм сигурен, но май има разлика между инверсна следа и кондензат

Ами тогава какво кондензира и какво инвертира ?

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #199 -: Септември 15, 2023, 10:46:56 »
В Оймякон (- 40° -50° ) колите какво изпускат от ауспуха си - "инверсна" следа или " кеймтрейлс" или просто кондензираща вода (пара, някои по наще ширини и казват роса) ?

Виж, това е интересен въпрос - би трябвало да са снежинки  :cool-1084:

И между другото, и само за протокола - парата и росата ( и снежинките  :t26157:) са в различни агрегатни състояния.

Хубоо де, росата е вече кондензат, а парата също , но в много финна форма. Водата във въздуха е невидима докато стане 100% R.H. и почне да кондензира.
« Последна редакция: Септември 15, 2023, 10:58:24 от Фют »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #200 -: Септември 15, 2023, 10:58:19 »
В Оймякон (- 40° -50° ) колите какво изпускат от ауспуха си - "инверсна" следа или " кеймтрейлс" или просто кондензираща вода (пара, някои по наще ширини и казват роса) ?


Хубоо де, росата е вече кондензат, а парата също , но в много финна форма. Водата във въздуха е невидима докато стане 100% R.H. и почне да кондензира.

Виж, това е интересен въпрос - би трябвало да са снежинки  :cool-1084:

И между другото, и само за протокола - парата и росата ( и снежинките  :t26157:) са в различни агрегатни състояния.

Хубоо де, росата е вече кондензат, а парата също , но в много финна форма. Водата във въздуха е невидима докато стане 100% и почне да кондензира.

Ай ся, кой е буквалистът сега, ааа :cool-1084:

Просто уточнявах написаното в скобите, не друго. Иначе при -40° не си представям друго агрегатно състояние на водата, освен снежинковото.
the lamers club honourable member …

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #201 -: Септември 15, 2023, 11:01:44 »
В Оймякон (- 40° -50° ) колите какво изпускат от ауспуха си - "инверсна" следа или " кеймтрейлс" или просто кондензираща вода (пара, някои по наще ширини и казват роса) ?


Хубоо де, росата е вече кондензат, а парата също , но в много финна форма. Водата във въздуха е невидима докато стане 100% R.H. и почне да кондензира.

Виж, това е интересен въпрос - би трябвало да са снежинки  :cool-1084:

И между другото, и само за протокола - парата и росата ( и снежинките  :t26157:) са в различни агрегатни състояния.

Хубоо де, росата е вече кондензат, а парата също , но в много финна форма. Водата във въздуха е невидима докато стане 100% и почне да кондензира.

Ай ся, кой е буквалистът сега, ааа :cool-1084:-

-понякога е заразно. :smokin:

Просто уточнявах написаното в скобите, не друго. Иначе при -40° не си представям друго агрегатно състояние на водата, освен снежинковото.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #202 -: Септември 15, 2023, 11:03:05 »
В Оймякон (- 40° -50° ) колите какво изпускат от ауспуха си - "инверсна" следа или " кеймтрейлс" или просто кондензираща вода (пара, някои по наще ширини и казват роса) ?


Хубоо де, росата е вече кондензат, а парата също , но в много финна форма. Водата във въздуха е невидима докато стане 100% R.H. и почне да кондензира.

Виж, това е интересен въпрос - би трябвало да са снежинки  :cool-1084:

И между другото, и само за протокола - парата и росата ( и снежинките  :t26157:) са в различни агрегатни състояния.

Хубоо де, росата е вече кондензат, а парата също , но в много финна форма. Водата във въздуха е невидима докато стане 100% и почне да кондензира.

Ай ся, кой е буквалистът сега, ааа :cool-1084:-

-понякога е заразно. :smokin:

Просто уточнявах написаното в скобите, не друго. Иначе при -40° не си представям друго агрегатно състояние на водата, освен снежинковото.

Вярно е, да видим дали правилното цитиране също е заразно  :ok:
the lamers club honourable member …

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #203 -: Септември 15, 2023, 15:29:37 »

В Оймякон (- 40° -50° ) колите какво изпускат от ауспуха си - "инверсна" следа или " кеймтрейлс" или просто кондензираща вода (пара, някои по наще ширини и казват роса) ?


Хубоо де, росата е вече кондензат, а парата също , но в много финна форма. Водата във въздуха е невидима докато стане 100% R.H. и почне да кондензира.

Виж, това е интересен въпрос - би трябвало да са снежинки  :cool-1084:

И между другото, и само за протокола - парата и росата ( и снежинките  :t26157:) са в различни агрегатни състояния.

Хубоо де, росата е вече кондензат, а парата също , но в много финна форма. Водата във въздуха е невидима докато стане 100% и почне да кондензира.

Ай ся, кой е буквалистът сега, ааа :cool-1084:-

-понякога е заразно. :smokin:

Просто уточнявах написаното в скобите, не друго. Иначе при -40° не си представям друго агрегатно състояние на водата, освен снежинковото.


Вярно е, да видим дали правилното цитиране също е заразно  :ok:

Да, ама се губи поантата, а и го коригирах май преди твоя репост. :tongue_:
« Последна редакция: Септември 15, 2023, 15:38:40 от Фют »

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 292
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #204 -: Септември 15, 2023, 19:41:24 »
Ами тогава какво кондензира и какво инвертира ?
Ха ... на тази височина температурата е около -60С ... т.е не е конденз а лед (няма време за снежинкообразуване).
активен участник в Брауновото движение

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 292
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #205 -: Септември 15, 2023, 20:13:54 »
Не съм бил прав за витловите самолети ... оказва се че и те могат да поливат (ако летят нависоко :t0107:)
https://www.youtube.com/watch?v=wfOrez6q7WM&t=36s

Една интересна книжка за облаците (1905г.  :smokin:)
https://books.google.com/books/pdf/Cloud_Studies.pdf?id=TmhDAAAAIAAJ&output=pdf&sig=swDZcBiZGCy_3dOIg85oP12wx-c
активен участник в Брауновото движение

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #206 -: Септември 15, 2023, 20:32:21 »
И един отговор от сайта който си постнал Вейдър
Quote (selected)
"Contrail, streamer of cloud sometimes observed behind an airplane flying in clear, cold, humid air. It forms upon condensation of the water
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #207 -: Септември 15, 2023, 20:39:29 »
И още нещо -
Quote (selected)
This is an excerpt from the 1944 film "The Memphis Belle: A Story of a Flying Fortress".  The full original film is public domain, and can be found here:
Ще рече, че "поливанията" са започнали още от тогава.
И не мре тази гад бе!
От съ мОрат - не знам. Може и Муктата да не знае.
 ;)
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23763
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #208 -: Септември 15, 2023, 21:07:47 »
Те от тогава и ваксинират за каквото се сетят и пак не мре гадта.
Ич не ми се иска да влизам в тоя филм, ама даже ракетите дето ги пращаме в орбита не оставят трайни следи.
Та, може пък да е за наше "добро". :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #209 -: Септември 15, 2023, 21:13:19 »
Ич не ми се иска да влизам в тоя филм, ама даже ракетите дето ги пращаме в орбита не оставят трайни следи.

Physicists figured out how launching a Falcon 9 changes the atmosphere
the lamers club honourable member …

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1266
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #210 -: Септември 15, 2023, 21:26:42 »
Книжката за облаците в онлайн-версия, че линкът на Вейдъра се е изпарил...

https://www.gutenberg.org/cache/epub/55126/pg55126-images.html

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23763
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #211 -: Септември 15, 2023, 21:28:20 »
Стига де!
До сега кротко си говорехте за роса, водни пари и различни температури.
Като дигнах крак и аз да препикая дувара и почнахте с въглеродния отпечатък.
П.П. и тук мога да пусна няколко капки. Дали пък не са вързали за самолетите по едно блокче от оня въглеродния лед дека пуши кат мокра слама в огън?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #212 -: Септември 15, 2023, 22:08:28 »
Стига де!

До сега кротко си говорехте за роса, водни пари и различни температури.

Като дигнах крак и аз да препикая дувара и почнахте с въглеродния отпечатък.

П.П. и тук мога да пусна няколко капки. Дали пък не са вързали за самолетите по едно блокче от оня въглеродния лед дека пуши кат мокра слама в огън?

Не се оплаквай.
the lamers club honourable member …

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 292
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #213 -: Септември 15, 2023, 22:20:53 »
се е изпарил...
Там си е ... мога да го кача като PDF... ама онлайн версията изглежда по-добре.
активен участник в Брауновото движение

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #214 -: Септември 16, 2023, 09:13:34 »
Ами тогава какво кондензира и какво инвертира ?
Ха ... на тази височина температурата е около -60С ... т.е не е конденз а лед (няма време за снежинкообразуване).


Интересно какво горят самолетите , та излиза направо лед или снежинки ? Дали няма и малко вода , като прекърсор ? Температурата горе не е хомогенна. Има силно движение на въздуха във всички посоки, иначе нямаше да има отделни облаци.


Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #215 -: Септември 16, 2023, 09:22:55 »
Книжката за облаците в онлайн-версия, че линкът на Вейдъра се е изпарил...

https://www.gutenberg.org/cache/epub/55126/pg55126-images.html

Аре ликбез- търсете "температура на оросяване" и какво се крие зад гръцката буква т ( тау ).




Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #216 -: Септември 16, 2023, 10:00:05 »
Ами тогава какво кондензира и какво инвертира ?
Ха ... на тази височина температурата е около -60С ... т.е не е конденз а лед (няма време за снежинкообразуване).


Интересно какво горят самолетите , та излиза направо лед или снежинки ? Дали няма и малко вода , като прекърсор ? Температурата горе не е хомогенна. Има силно движение на въздуха във всички посоки, иначе нямаше да има отделни облаци.

Горят най-вече въглеводороди. И предлагам да не стигаме до уравненията - водата е продукт от горенето. От нея и ледените кристали, понякога наричани и снежинки.

Между другото, водата в облаците в какво агрегатно състояние е - течно, твърдо, газообразно?

За движението на въздуха няма да споря, така е.

Но ще спра до тук, че взехме да изместваме темата и Муктата може да се нацупи.
the lamers club honourable member …

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2149
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #217 -: Септември 16, 2023, 10:29:32 »
Чакам пак "умни" въпроси. 
Заместих кавичките по смисъл и се получи: Чакам пак МАЛОумни въпроси. :)))

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 838
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #218 -: Септември 17, 2023, 17:00:48 »
Чакам пак "умни" въпроси. 
Заместих кавичките по смисъл и се получи: Чакам пак МАЛОумни въпроси. :)))
Ами така се получава, да. Некои индивиди не схващат намеци, наклонения, кавички и т.д. Те са като Нане когато отишъл за пръв път в Зоопарка. Гледа жирафа и клати глава - " Е, па нема такова животно !"  :i_sheepish:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #219 -: Септември 17, 2023, 19:31:30 »
 Ееей, не рипай толкоз де, дай да се договорим, сговорчив ми изглеждаш, все договорняци в главата ти.Аз ще се отрека от първото от двете си твърдения, ти от "поливането" и да си  стиснем ръцете, а?
 :)))
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #220 -: Септември 17, 2023, 20:16:48 »
А аз се сещам за нещо друго - Муктата няма нужда да търси конспирация за „поливането“, просто защото преди време и от НАСА, и от Бил Гейтс имаше изявления, че ще се ръси с наночастици във високите слоеве на атмосферата като мярка за борба с глобалното затопляне. Та „поливането“ може да е узаконено под някаква форма и да няма нужда от чак такива сложни обяснения и търсене на конспиративни обяснения (imho).

Друг въпрос е вече, доколко това ръсене с такива наночастици в атмосферата е ефективно и полезно. И безопасно за хората.
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #221 -: Септември 17, 2023, 20:20:12 »
А аз се сещам за нещо друго - Муктата няма нужда да търси конспирация за „поливането“, просто защото преди време и от НАСА, и от Бил Гейтс имаше изявления, че ще се ръси с наночастици във високите слоеве на атмосферата като мярка за борба с глобалното затопляне. Та „поливането“ може да е узаконено под някаква форма и да няма нужда от чак такива сложни обяснения и търсене на конспиративни обяснения (imho).

Друг въпрос е вече, доколко това ръсене с такива наночастици в атмосферата е ефективно и полезно. И безопасно за хората.
Преди колко време са се изходили техни височества?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #222 -: Септември 17, 2023, 20:32:13 »
А аз се сещам за нещо друго - Муктата няма нужда да търси конспирация за „поливането“, просто защото преди време и от НАСА, и от Бил Гейтс имаше изявления, че ще се ръси с наночастици във високите слоеве на атмосферата като мярка за борба с глобалното затопляне. Та „поливането“ може да е узаконено под някаква форма и да няма нужда от чак такива сложни обяснения и търсене на конспиративни обяснения (imho).

Друг въпрос е вече, доколко това ръсене с такива наночастици в атмосферата е ефективно и полезно. И безопасно за хората.

Преди колко време са се изходили техни височества?

Не помня, помня само, че и максимуса спомена нещо в този смисъл.

Ето какво има в паяжината на първо търсене:

https://www.forbes.com/sites/arielcohen/2021/01/11/bill-gates-backed-climate-solution-gains-traction-but-concerns-linger/

https://www.forbes.com/sites/davidrvetter/2022/01/20/solar-geoengineering-why-bill-gates-wants-it-but-these-experts-want-to-stop-it/

Това при търсене с ключови думи „bill gates climate engineering“.
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #223 -: Септември 17, 2023, 20:39:46 »
Аа, това са намерения отпреди две години. Едва ли Муктата има предвид тях, щото докато се наканят тези приятелчета, доста време ше е минало, ако въобще са почнали.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #224 -: Септември 17, 2023, 20:44:59 »

Аа, това са намерения отпреди две години. Едва ли Муктата има предвид тях, щото докато се наканят тези приятелчета, доста време ше е минало, ако въобще са почнали.

Нямаш никакви основания да смяташ, че ни информират за бъдещи действия, а не за минали.

Но е факт, че тази година през лятото светлината в големи периоди от време беше дифузна, все едно минава през тънък слой перести облаци, високо в атмосферата. Понеже снимам често, смятай каква трябва да е промяната с миналата година, за да ми направи впечатление.

Имаше едно меме, май беше руско, с Мел Гибсън в ролята му от „Теория на конспирацията“ - надписът беше „имам нужда от нови конспиративни теории, защото старите се потвърдиха“.
the lamers club honourable member …

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #225 -: Септември 17, 2023, 20:46:11 »
Те може да са почнали доста по-отдавна, обаче сега да подгряват публиката с разкрития.
А може сега да наблегнат още повече.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23763
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #226 -: Септември 17, 2023, 20:59:22 »
На Билото тераформиращата инициатива е блъф, за мен е в графата - димна завеса зад която да скрием какви мизерии вършим
Много сме далече от такива възможности, виж да отровим това онова сме способни.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #227 -: Септември 17, 2023, 21:02:05 »
То е ясно, че е блъф, не тераформират. Също като с ваксините, не предпазват.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #228 -: Септември 17, 2023, 21:07:04 »
Ма много тъпи тези кемтрайлери. Все на едно място ръсят- самолетите летят по едни и същи трасета и само там може да се ръси. А двигателите не се ли повреждат от добавките и дали добавките са огнеустойчиви ?

Аз имам една нова теория- наръсеното през пролетта , лятото и есента, когато следва студена зима, наръесените го издишват ( издъхват )сред природата.
 :t2334:
« Последна редакция: Септември 17, 2023, 21:13:33 от Фют »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #229 -: Септември 17, 2023, 21:24:26 »
Нищо не разбираш ти!
Ръсеницата издържа на плюс хиляди градуси ( не знам колко точно е температурата на излизащите от соплото газове),  издържа и на минус 60-70 колкото обикновено ена  10-11 к метра, че на неккви минус  двайстина няма да издържи!
Нъл тъй Мукта?
 :)))
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #230 -: Септември 17, 2023, 21:24:35 »
Все на едно място ръсят- самолетите летят по едни и същи трасета и само там може да се ръси.
Това пък откъде го измисли?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #231 -: Септември 17, 2023, 21:31:09 »
И за тъшак вече не става тук!
 :)))
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #232 -: Септември 17, 2023, 21:33:06 »
Все на едно място ръсят- самолетите летят по едни и същи трасета и само там може да се ръси.
Това пък откъде го измисли?

Нещо да си чувала за въздушни коридори /ешелони ?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23763
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #233 -: Септември 17, 2023, 21:33:39 »
Не знам защо всички решиха че поливането става през двигателите. Анонимус даже твърдеше че конденза се образувал от крилата при контакта с въздуха. Така му бил разказвал пилот.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #234 -: Септември 17, 2023, 21:36:31 »
Има и такъв, но много краткотраен - секунда, две...не става за " поливане".
 :)))
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23763
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #235 -: Септември 17, 2023, 21:41:50 »
Има и такъв, но много краткотраен - секунда, две...не става за " поливане".
 :)))
Е да де, ако е конденз е краткотраен.
Не видях никой да го оспорва.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #236 -: Септември 17, 2023, 22:16:10 »
Аа, и какво като ръсят по едни и същи трасета? То не се ли разпръсква?
Навремето получих едно съобщение от един, твърдеше, че е бивш пилот, повече не го чух и видях, разправяше за самолети, които наблюдавал, не беше свързано с ръсене, ама ги наблюдавал в Пловдив и така, като гледал посоката и разстоянието, те били над морето.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 292
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #237 -: Септември 18, 2023, 03:52:41 »
Понеже така и не ми беше обяснено как да различавам "поливане" от "не поливане" ще помоля (с респект) за 4 снимки (2 такива и 2 онакива). Тъй да се каже да открия 10-те разлики.
активен участник в Брауновото движение

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 292
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #238 -: Септември 18, 2023, 04:07:17 »
Анонимус даже твърдеше
Няма нужда да се твърди... има си обяснение.
https://www.sportskeeda.com/f1/wingtip-vortices-in-formula-one-why-are-they-formed

« Последна редакция: Септември 18, 2023, 04:18:31 от Дърт Вейдър »
активен участник в Брауновото движение

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 292
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #239 -: Септември 18, 2023, 04:19:34 »
Не знам защо всички решиха че поливането става през двигателите
Преди полет самолетите ги пръскат с нещо ... може пък да е това :think:
активен участник в Брауновото движение