Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 20:37:31

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2089055 пъти)

0 Потребители и 113 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33600 -: Септември 07, 2023, 17:04:27 »
Quote (selected)
"Ние трябва да развием нашите Военноморски сили.
Преведено на прост език, след 2 млрд. за чертежи на Фъ, 1.5 млрд. за нови БТР, щото наще ги изпращаме на 404, ни чакат и още около 2 млрд. за гемии.
Светице - има, защо да няма -
« Последна редакция: Септември 07, 2023, 17:16:40 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33601 -: Септември 07, 2023, 17:09:20 »
Джузепе 😀, имах наум idiot insider+свръхнаглец 2 в 1.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33602 -: Септември 07, 2023, 17:17:39 »
Джузепе 😀, имах наум idiot insider+свръхнаглец 2 в 1.
:walking_home_crying-1328:
не мога ти помогна!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33603 -: Септември 07, 2023, 17:26:12 »
Quote (selected)
"Със „Закона за Черно море“ САЩ местят фронта от Украйна в България, но без да са питали кръчмарите Ердоган и Путин"
bnews.bg

Столтенберг именно Румъния и България е споменал тия дни, а ще има пак сбирщина на  Триморието.
Тез подскоци на нашия идиот инсайдър  изобщо не са случайни.

Quote (selected)
Черно море е много важно за НАТО... Столтенберг отбеляза, че е разширено въздушното наблюдение на съюзниците над Черно море, а в България и Румъния са разположени батальони на пакта. Удвоихме броя на батальоните по източния фланг, ще направим необходимото за защитата на всяка педя от земята на алианса.

За педята не знам, но яка ни душа, ако тия тръгнат да ни защитават земята като една човешка длан.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33604 -: Септември 07, 2023, 17:56:08 »
А, имало и по-голям идиот от Денков, и той пишманБАНаджия* (действието се развива в ЕП):

Quote (selected)
Преобладаващите изказвания на заседанието подкрепяха продължаването на помощта за Украйна. „Кога Русия ще започне да изпитва ужаса на войната? Кога ракети на Украйна ще започнат да падат в Русия“, попита българският евродепутат от ЕНП Александър Йорданов, а в залата се чуха аплодисменти

*Тия са пишманБАНаджии, набутани там като застраховка на резервна хранилка в паузите между политическите им длъжности, в БАН има великолепни учени и човеци, но тях изобщо не ги показват по медиите.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33605 -: Септември 07, 2023, 17:59:38 »
Ал Йо е класика в жанра, академика може само вода да му носи и да попива "мъдрост".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33606 -: Септември 07, 2023, 18:09:23 »
Ал Йо е класика в жанра, академика може само вода да му носи и да попива "мъдрост".
Е, индивида, по лесен за прескачане, отколкото заобикаляне е стара кримка, обръгнал, академичето нещастно какво е - новоизлюпено пиуе с жълто около човчицата.
Доста има да го охранваме, докато стигне стандарта, но не ми се мисли, ако трябва сетне и лебедовата шия да поемем!
Боже, Боже, какво ли сме ти сторили, Боже!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8878
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33607 -: Септември 07, 2023, 20:18:29 »
Quote (selected)
"Кога ракети на Украйна ще започнат да падат в Русия?", попита българският евродепутат от ЕНП Александър Йорданов, а в залата се чуха аплодисменти
Когато ракетите получат самия Сашо като полезен товар. Такъв товар ще има по-голяма взривна сила, отколкото на водородна бомба. А аплодисментите са били именно за тази чудесна идея.

А на сапунения пишман академик трябва да му се отнеме титлата, понеже му я дадоха, защото беше министър, пък и петни високото звание "академик" с  невероятните глупости, които плещи.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8816
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33608 -: Септември 07, 2023, 22:16:01 »
БАЙ ГАНЬО ЙОРДАНОВ

"Беше някъде в началото на лятото през 1990 година. Почти всеки ден ми звъняха от София. През пролуката на тоталитарната система все повече хора се заглеждаха към нас, българите от Запада, които не бяха „с посолството“. Една вечер ми се обади „дясната ръка“ на господин Кюркчиев – Стефан Савов.

„Утре заминава за Париж един наш „голям“ демократ. Канен е от американските републиканци на конгрес в Калифорния. Много ви моля да го посрещнете и упътите.“

В уречения час се наредих между посрещачите на летище „Орли“. Веднага разпознах „големия“ демократ: нисък, дебел, с брадичка „а ла Ленин“.

Сашо се казвам, Сашо Йорданов, представи се непринудено запъхтелият се и потен председател на една от най-новоизникналите политически формации, миниатюрната Радикалдемократическа партия.

До него висок рус младеж също ми подаде ръка, без да каже нищо. Седнал до мен в колата, Йорданов се



въртеше като пумпал и ме обсипваше с въпроси къде ще ходим, какво ще правим, как да намерим хотела му, да не се загубим някъде…

Не можех да си представя просто вземане от южната аерогара „Орли“ на такъв знатен антикомунист и стоварването му на северната „Роаси“, откъдето излиташе самолетът за Америка. Подготвил бях, както му се полага, малка програма.

Първо се отбихме вкъщи. Гостите стояха дълго по средата на салона и си шушукаха нещо. После Йорданов бръкна във вътрешния джоб на сакото си и ми подаде едно шишенце с ракия, на което половината съдържание липсваше. Благодарих му и прибрах шишенцето в бара на салона. Оттам извадих бутилка „Шивас“. Над главата ми висеше двуметрово огледало. Когато се изправях, зърнах изкривеното от разочарование лице на Йорданов. Той вероятно беше помислил, че съм си прибрал пиенето и толкоз. Когато видя, че пълня чашите с уиски, маститият депутат се отпусна усмихнат.

„Животът ни мина! Нищо не видяхме, нищо!“, изпъшка той, като се оглеждаше.

Опитах се да го попитам за бъдещите промени, за новите закони, връщането на земята, за частната собственост.

Йорданов продължаваше да пъшка за живота, който си бил минал, и да се оглежда настоятелно. Когато чашите се изпразниха, поведох гостите из града. Минахме покрай Айфеловата кула, парижката „Света Богородица“ и спряхме в един ресторант до Елисейските полета.

„Какво се яде тука?“ – попита ме той, а русото момче продължаваше да мълчи.

Избрах за всички ни лангуста. За пиене поръчах бяло вино.

„Какво е това и как се яде?“ – попита Йорданов.

Много лесно, казах, това са големи океански раци. Ядат се само опашката и щипките.

Депутатът остана във възторг от ястието, най-вече поради чесновия сос, с който беше полято.

По едно време извади пачка вестници и ми ги подаде. По това време той беше главният редактор на вестник „Век 21“.

„Русото момче с теб може би е журналист?“ – попитах аз.

„Не бе, той ми е бодигард“, отвърна Йорданов, без да се притеснява от факта, че хранех неговия телохранител с лангуста в името на бъдещата победа на демокрацията.

Късно през нощта ги закарах до хотела, който се намираше на повече от 50 километра от Париж. Валеше като из ведро. Капнал от умора, с голяма мъка намерих хотела.

Йорданов ме задърпа:

„Ела да им кажеш, че всичко е платено от американците“ – размахваше той билетите пред носа на служителката на рецепцията.

„Ние много добре го знаем – отвърна спокойно жената. – Какъв ви е проблемът?“

На връщане от Калифорния Йорданов ми се обади:



„Много важни неща имам да ти казвам. Идвай да се видиме!“

Българският депутат сияеше от невероятния успех на американското си пътешествие.

– Гледай какво става тука – похвали се той и ми показа една снимка, на която позираше в компанията на пенсиониралия се вече Роналд Рейгън. – Освен с него се запознах с един арабски принц, братовчед на най-големия собственик на петролни извори в Близкия изток. Уредих снабдяването на България с петрол от Персийския залив. Спираме доставките от Русия!

Слушах го с едно ухо и търсех място за паркиране, понеже гостите искаха да пазаруват.

– А бе ти изглеждаш успял човек – изведнъж се обърна пряко към мен депутатът, – защо тогава караш опел, а не мерцедес?

– Трудно ще ми е да ти обясня това, Сашо. От моя страна искам да те попитам ти, като председател на Радикалдемократическа партия, защо ходиш на конгреса на републиканците, а не на демократите?

– Ами защото те ни платиха билетите – отговори Йорданов без грам притеснение."

Откъс от книгата „Третият светилник” на Божидар Чеков
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33609 -: Септември 08, 2023, 17:03:00 »
https://bgr.news-front.su/2023/09/08/minus-oshhe-dva-tanka-ruskite-voenni-unishhozhiha-dva-tanka-challenger-v-zaporozhska-oblast/
Май още две от "предизвикателствата" са дали фира.
Предстои да се потвърди.
Ако се окаже вярно, ще трябва тези возила да се използват само в музейни условия - в климатизирани, добре охраняеми помещения, като само по решение и на отговорност на администрацията се разрешат селфита.
п.с. втори бил, не били два наведнъж - общо ставали два.
« Последна редакция: Септември 08, 2023, 19:00:54 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33610 -: Септември 08, 2023, 17:26:50 »
Танковете се оказаха бутикови аксесоари.
След 70-те се произвеждат в единични бройки, направо handmade.
Това важи за всички страни по света. Само корейците поддържат някакви технологични мощности да ги сглобяват. Запада се е специализарл в поръчкови - с климатроник, плейстейшън и биде. Вървят като скъпите автомобили с платформа за транспортиране. До полигона на репатрак, после миене чистене и пак в гаража.
Едно време танковете бяха всеядни, горяха всичко което сипеш в резервоара, сега чувам за Абрамсите че само специално гориво, с добавки. Лукойл България обещали да правят горивото, ама мириканците да му мислят за добавките.
П.П. Даже не могат да ремонтират наличните, немците се пънат половин година да направят ремонт на стотина танка. Накрая ще ги минат на автомивка и ще ги пратят на Киев като тунинговани винтидж танкове.
Ако им турят и по едно AMG ще избият рибата.
« Последна редакция: Септември 08, 2023, 17:38:42 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33611 -: Септември 08, 2023, 17:38:46 »
Запада се е специализарл в поръчкови - с климатроник, плейстейшън и биде
Прости за тъпия въпрос, но това е ирония, нали?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33612 -: Септември 08, 2023, 17:39:41 »
Запада се е специализарл в поръчкови - с климатроник, плейстейшън и биде
Прости за тъпия въпрос, но това е ирония, нали?
За бидето признавам си не съм 100% сигурен. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33613 -: Септември 08, 2023, 17:40:59 »
😉

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33614 -: Септември 08, 2023, 17:45:27 »
Quote (selected)
Мъск призна, че е предотвратил голяма украинска атака в Крим и призова Русия и Украйна да се съгласят на примирие
Собственикът на SpaceX Илон Мъск е инструктирал инженерите си да изключат сателита Starlink на неговата компания, за да осуетят украинска атака срещу руския военноморски флот. Това призна милиардерът, цитиран от Sky News.
https://glasove.com/novini/mask-prizna-che-e-predotvratil-golyama-ukrainska-ataka-v-krim-i-prizova-rusiya-i-ukrayna-da-se-saglasyat-na-primirie
"Белите превзеха горичката.
После червените контратакуваха и си я върнаха.
Белите пак нападнаха...
Накрая дойде горския и изгони всички от парка."
ЕС е вреден за вашето здраве!


Активен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8878
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33616 -: Септември 10, 2023, 22:06:09 »
Завершилось голосование на выборах в новых регионах РФ
Quote (selected)
Несмотря на войну и даже удары по избирательным участкам, явка оказалась достаточно высокой.

ДНР – 76%
ЛНР – 72%
Запорожская область – 66,8%
Херсонская область – 64,5%

Таким образом, организаторы процесса выборов успешно решили вопрос явки и легитимизации выборов в новых регионах России в условиях войны. Попытки противника помешать этому путем ударов, терактов и пропаганды, носили достаточно и несистемный характер. МИД РФ к своей аргументации теперь может смело добавлять аргумент, что в условиях войны снова прошли выборы и большинство выбирает внутрироссийскую, а не украинскую политическую реальность.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8878
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33618 -: Септември 11, 2023, 20:01:03 »
По случай 146 години от рождението на Феликс Дзержински копие на статуята, която беше на Лубянка, беше поставено в щаб-квартирата на Службата за външно разузнаване в Ясенево:



Рано или късно статуята ще се върне и там, откъдето я свалиха преди 32 години – на Лубянския площад. Това просто е исторически неизбежно.

Активен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8878
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33619 -: Септември 11, 2023, 21:51:57 »
Службата за външно разузнаване на Русия кани американците да работят за нея:

https://media.zmaps.ru/video/8432003325out.mp4 (106 секунди)

На края е дадена следната препратка, която и аз вече съм давал тук:

http://svr.gov.ru/upload/iblock/0a4/manual.htm

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33620 -: Септември 12, 2023, 22:29:43 »
https://glasove.com/na-fokus/dzhon-miarshaymar-obrecheni-na-zaguba-kontraofanzivata-na-ukrayna
Хи, хи, тоя май разбира от война, за разлика от домораслите Иксперти.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8816
  • Fuck the EU
    • Профил
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33622 -: Септември 13, 2023, 10:27:40 »
Анатолий Чубайс се очертава като следващият олигарх самоубиец, вече се казва Моше Израилевич и пише от Глазгоу...  :)))
Quote (selected)
Президент Владимир Путин заявил, что не понимает, зачем Анатолий Чубайс удрал и прячется в другой стране, а в "Роснано" идут сложные процессы — там обнаружена большая финансовая дыра.
Quote (selected)
Популярные комментарии
;))! Странно не то, что он "удрал", а странно то, что власть (в вашем лице?) позволила ему это сделать!!!
12 сентября, 10:42

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Русия може да очаква война с всички републики
« Отговор #33623 -: Септември 16, 2023, 16:42:13 »
Quote (selected)
Русия може да очаква война с всички републики, които преди това са били част от Съветския съюз. Това заяви депутатът от Държавната дума на Русия от управляващата партия "Единна Русия" Евгений Фьодоров в руския телеграм канал "Putin_Tg_Russia".
"Всички бивши републики рано или късно ще влязат в конфликт или ще воюват с Русия. Някои от тях не сега - като Беларус. Но Грузия вече воюва, както и Украйна. Това с пълна сила важи и за Армения", каза Фьодоров. Според изявлението на депутата бившите републики са се отделили незаконно от СССР през 1991 г., тъй като тогава не е бил свикан Конгрес на народните депутати, за да се вземе такова решение.  "Незаконно и в това няма спор. И затова логично ще се стигне до конфликти.(...) Именно по тази причина аз и други специалисти можехме да прогнозираме още преди време, че неизбежно ще има специална военна операция в Украйна. А това се отнася и за Грузия, Армения, прибалтийските държави", заяви Фьодоров. Според него потенциалната окупация на бившите съветски републики в бъдеще просто ще бъде „връщането им в състава на Руската федерация“.
И казва, че за да се избегне война, имало само един начин - „присъединяването“ на тези държави към Руската федерация „по дипломатически път“.
По-лесни бяха за връщане в състава на Руската федерация Казахстан, Узбекистан и останалите от тази група.
  :popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33624 -: Септември 16, 2023, 16:50:40 »
Quote (selected)
Фьодоров смята, че Русия трябва да бъде защитена и вижда защитата й само по два начина - или като възстановяване на границите на някогашния СССР, или като безкрайни войни - "Нас ни очакват или безкрайни войни, или възстановяване на границите."
"И само тогава американците ще ни оставят на мира. Защото в момента те ни разглеждат като болни, а в природата болните (животни - бел.ред.) са храна за останалите. Народ и държава, който се е отказал от законните си граници, е болен, а такъв народ е храна за останалите нации и държави. Затова възстановяването на нашите граници е фактор за нашето оцеляване, стабилност и по-нататъшно спокойно съществуване", заключава руският депутат.

 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33625 -: Септември 16, 2023, 17:53:33 »
И казва, че за да се избегне война, имало само един начин - „присъединяването“ на тези държави към Руската федерация „по дипломатически път“.
По-лесни бяха за връщане в състава на Руската федерация Казахстан, Узбекистан и останалите от тази група. 
Не знам нищо за Узбекистан и за отношението на узбеките към т. нар. СВО. Но много ми се иска да видя, как РФ ще ''присъедини'' Казахстан'' към пост СССР, или както там ще го нарекат. Изобщо не споменавам Азърбайджан.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33626 -: Септември 16, 2023, 20:25:59 »
Quote (selected)
Истината е, че осъществявайки инвазията си в Украйна, руснаците не допуснаха грешката, за която предупреждаваха мнозина италиански анализатори или военни експерти, като Бепе Севернини или Джани Риота например. Защото в една доста голяма държава, като Украйна, населена с враждебно настроено население, появата на руската армия щеше да доведе до изтощителна партизанска война. Затова Москва се задоволи да постави под контрол територии с приятелски настроено население, от което няма нужда да се опасява и където би могла да започне възстановителни работи, чувствайки се у дома си.
https://geopolitica.eu/aktualno/3776-nato-i-ukrayna-se-okazaha-v-zadanena-ulitsa
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33627 -: Септември 19, 2023, 13:18:01 »
Quote (selected)
63% от руснаците изпитват възхищение, уважение и симпатия към Йосиф Сталин. Това е два пъти и половина повече, отколкото в разгара на деветдесетте години.
https://pogled.info/svetoven/russia/stalin-nyama-nishto-obshto-prosto-na-rusnatsite-im-pisna-da-plashtat-i-da-se-kayat.160671


Активен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8878
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33629 -: Септември 23, 2023, 19:51:38 »
"Nicht schießen!": Российские разведчики уничтожили танк Leopard с немецким экипажем
Quote (selected)
Разведчики Вооруженных сил России уничтожили переданный Украине танк Leopard с полностью немецким экипажем, состоящим из военнослужащих Вооруженных сил Германии, сообщил РИА Новости командир разведгруппы, действующей на Запорожском направлении, с позывным Легенда.

"Когда мы остановили их очередной "мясной штурм" и заптурили (уничтожили при помощи ПТУР. — Прим. ред.) Leopard, мы выдвинулись к сожженной технике в надежде взять языка. И обнаружили, что механик-водитель танка был тяжело ранен, а остальные погибли. Механик, когда очнулся и нас увидел, начал кричать "нихт шиссен" (не стреляйте. — Прим. ред.)", — рассказал командир группы. Легенда подчеркнул, что он хорошо знает немецкий.

"(Мехвод подбитого танка. — Прим. ред.) несколько раз сказал, что он не наемник, а военнослужащий бундесвера и весь экипаж из одной роты", — добавил боец. Разведчик уточнил, что, пока немецкому военнослужащему оказывали первую помощь, тот назвал свою бригаду и место ее дислокации.

Как добавил командир, когда он допрашивал бойца бундесвера, доктор их разведгруппы сказал, что механик потерял много крови и ранение тяжелое.

"Я спросил у дока, сколько он еще проживет, и док ответил — еще несколько минут. Я сказал немцу, что ранение слишком тяжелое и шансов выжить у него нет. Он сказал, что очень любит своего ребенка и жену и жалеет, что согласился сюда поехать. Мы начали его готовить к эвакуации, но он отключился и через пару минут "задвухсотился" ("груз 200" — погибший в боевых действиях. — Прим. ред.)", — рассказал Легенда.

Как поделился командир разведгруппы, он сначала немного удивился, обнаружив немца в подбитой машине.

"Но потом даже порадовался, что неважно, какой экипаж сидит в Leopard — украинские боевики или немецкие военнослужащие, итог будет один: немецкие танки будут гореть и американские так же будут гореть, даже если им управлять будут "америкосы", — подчеркнул российский разведчик. Он обратился к западным инструкторам с призывом подумать, прежде чем отправляться участвовать в боях за ВСУ.

"Пусть головой своей подумают — о детях, женах — прежде чем воевать с русскими", — заключил разведчик.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33630 -: Септември 23, 2023, 20:08:40 »
Лъчо, това е потресаващо.
По-тре-са-ва-що.
На немците явно никога няма да им уврат кратуните. Колко пъти ще нахлуват с танковете си на руска земя, за да отварят на руснаците работа да ги трепят. Обичал бил жена си и детето си, обаче... пак като дядо си и прадядо си тръгнал да трепе руските жени и деца. Тия се въртят, че и цяла Европа със себе си, в някакъв абсолютно шизофреничен цикъл.
 Кви ги търсиш пак на руска земя, бе дойчо???
Квото си търсил, намерил си, ама колко пъти и докога...
Сега руснаците трябва да наритат - буквално - дойчовския посол в Москва.
И Столтенберг основно трябва да наритат буквално - по кокалчетата, че боли - какви ги дирят бундесаскери, тоест натовски, по руските земи.
« Последна редакция: Септември 23, 2023, 20:31:11 от Zeitgeist »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33631 -: Септември 23, 2023, 20:17:50 »
Лъчо е дал текста за немеца.
Не мисля че ще изгонят посланика.
Не за първи път залавят чужди войници, голям урожай имаше в подземията на Азовстал и нищо.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33632 -: Септември 23, 2023, 20:32:57 »
Благодаря, Буратино. Коригирах.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33633 -: Септември 23, 2023, 20:42:42 »
На немците явно никога няма да им уврат кратуните. Колко пъти ще нахлуват с танковете си на руска земя, за да отварят на руснаците работа да ги трепят.
Великият Александър фон Хумболт: "Немците имат нужда от сто години, за да направят някоя глупост, и от още сто - за да разберат, че са я извършили."
От 1945 година до сега са минали няма 80 години. Има време.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33634 -: Септември 23, 2023, 20:59:17 »
Мисля че "най-доброто предстои".
Щом котките са с немски екипажи, с какви ли ще са Абрамсите?
Те са още по-хипер супер технологични.
Тия дни САЩ и Иран размениха по 5 затворници с доплащане от американците 6 милиарда.
31 Абрамса ако успеят да си защитят екипажите и САЩ ще инвестират повече долари в РФ отколкото в Украйна.
П.П. Абрамсите за Украйна ще бъдат без секретната броня ( тунинг, кабрио ) и без секретната електроника за стабилизиране на оръдието.
« Последна редакция: Септември 23, 2023, 21:09:34 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!


Активен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8878
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33636 -: Септември 25, 2023, 22:13:22 »
Откъс от заявлението на МВнР на РФ във връзка с посланието на Пашинян от 24.IX.23 г.:
Quote (selected)
Такой безответственный подход команды Н.В.Пашиняна и вызвал вполне понятное недовольство у части армянского общества, что выразилось в народных протестах. Разумеется, утверждения о том, будто они инспирированы Россией, не имеют ничего общего с действительностью. Главе правительства Армении должно быть хорошо известно, что Москва такими вещами не занимается – в отличие от Запада, который изрядно поднаторел в организации «цветных революций», но по странному совпадению предпочел не заметить многочисленные факты преследования властями в Ереване протестующих. При этом, как хорошо известно, посол США поддерживает тесные контакты с правительством. На таком фоне явно с подачи властей в армянских СМИ развернута настоящая антироссийская вакханалия.
Всеки прави това, което може. САЩ планомерно, систематично, упорито, целенасочено и безскрупулно манипулират и мамят чрез СМРАД, намират предатели, подкупват ги, организират "цветни" преврати и т.н. Русия воюва. В резултат САЩ със сравнително малко разходи и без жертви в повечето случаи постигат впечатляващи резултати. Русия пък първо се оставя да я измамят, а после е принудена да жертва живота на стотици хиляди свои синове, за да се бори с последствията от американските действия.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33637 -: Септември 26, 2023, 23:43:06 »
"Убитият" от Украйна командир на Черноморския флот се появи във видео

Руското министерство на отбраната разпространи видеокадри с командващия Черноморския флот адмирал Виктор Соколов. По-рано украинските власти съобщиха, че той е сред 34-мата руски офицери, убити при ракетния удар по щаба на флота в Севастопол миналия петък.

https://glasove.com/novini/ubitiyat-ot-ukrayna-komandir-na-chernomorskiya-flot-se-poyavi-vav-video

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 300
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33638 -: Септември 27, 2023, 00:05:50 »
"Убитият" от Украйна командир на Черноморския флот се появи във видео

Руското министерство на отбраната разпространи видеокадри с командващия Черноморския флот адмирал Виктор Соколов. По-рано украинските власти съобщиха, че той е сред 34-мата руски офицери, убити при ракетния удар по щаба на флота в Севастопол миналия петък.

https://glasove.com/novini/ubitiyat-ot-ukrayna-komandir-na-chernomorskiya-flot-se-poyavi-vav-video
По ирония на съдбата тази новина излезе таман навреме - когато са се разпищяли по всички медии фактчекърите как войната в Украйна!? била заплашена от дезинформация  :i_slamhead: 

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8816
  • Fuck the EU
    • Профил
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33640 -: Септември 28, 2023, 21:03:53 »
Ние също.
Изнасяме за Украйна всичко което би представлявало интерес да бъде ударено.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8878
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33641 -: Септември 28, 2023, 21:41:10 »
Руското министерство на отбраната разпространи видеокадри с командващия Черноморския флот адмирал Виктор Соколов. По-рано украинските власти съобщиха, че той е сред 34-мата руски офицери, убити при ракетния удар по щаба на флота в Севастопол миналия петък.
Няма никакви 34 убити. Това е историческа сграда на щаба на флота и действащият щаб, естествено, сега не е там. Ударът по сградата беше с чисто пропаганден смисъл и без никакво военно значение.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33642 -: Септември 28, 2023, 22:55:08 »
Lucho,  принципно се съмнявам в информация, щом идва от украинските ни приятелчета, а горното цитирах за илюстрация. Убили човека, а на другия ден той поздравява майка им.
И за Буча вече нищо не се чува, щото източника на "достоверна информация" се е гнусен като клоака.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33643 -: Септември 29, 2023, 04:32:49 »
https://politikus.info/events/155910-glava-nagornogo-karabaha-podpisal-ukaz-o-prekraschenii-suschestvovaniya-respubliki.html
На назначените USA марионетки в бившите соцрепублики не им пука ни за държавите, ни за хората там, както може да се съди по тукашните свръхотрепки. Пашинян&Ко. прЕ/Одадоха Нагорни Карабах на азерите - горното е финалът. Тамошните арменци бягат от поредната етническа чистка... "Изгнаници клети, отломка нищожна...". Важното е Русия да им е виновна...
Нашите денковци се претрепаха от бързане да ни ликвидират -  днес свикват извънреден МС с 2 точки:
1. Бързо заТ/Криване на тецовете срещу едни 3 милиарда за техните джобове и на Прокопито (Ако питате мен, евтино ги купуват - на дребно, срещу троен скок на цената на тока и липсата му, изкарването на битовите потребители на борсата и практическото затриване на АЕЦ с предварително обречени експерименти на уестинхаузи - башка.).
USA с Орбан сбъркаха единствено. Сега и пшешките назначенци  дуят мускули, но то е само  предизборно.
2. ПРОЕКТ НА РЕШЕНИЕ ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА СТРАТЕГИЧЕСКИ ПРЕГЛЕД НА ОТБРАНИТЕЛНАТА ПОЛИТИКА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ, КАТО ПЕРИОДИЧЕН ПРЕГЛЕД НА ОТБРАНАТА, вносител Тагаренко. Глейте им само формулировката за вкарването ни във война и набор на пушечно месо. От Русия - нота срещу даряването на С-300 на Зелю поради нарушаване на договор - нямат право да ги дават на трети страни, тоест, освен че ще ги подарят на Украйна, ще платим и милиони неустойки, както беше и с АЕЦ Белене. Отделно - С-300 са единственото, което пази АЕЦ Козлодуй и София... Още по-отделно (дано поне най-големият ми страх не се сбъдне) - из ФБ шетат съобщения за повиквателни, пращани от военните окръжия...

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33644 -: Септември 29, 2023, 04:52:28 »
Тази нощ:
Quote (selected)
нанесения удара крылатой ракетой по объединенному складу вооружения и боеприпасов ВСУ в районе Киселевки Херсонской области. В результате поражения и последующей детонации уничтожено 12 ангаров, в которых у противника хранилось более трех тысяч тонн боеприпасов различного калибра.

Первоисточник публикации: https://politikus.info/video/155896-udar-krylatoy-raketoy-po-skladu-vooruzheniya-i-boepripasov-vsu.html
Politikus.info.

12 хангара и 3000 тона боеприпаси...
И нашите С-300 това ги чака. И изродите в НС и МС го знаят. Всичко, включително и безпрецедентното варварство с Руската църква, се прави, за да нямаме повече никакъв път назад към каквито и да било нормални отношения с Русия.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33645 -: Септември 29, 2023, 05:01:22 »


Активен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8878
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33646 -: Октомври 01, 2023, 12:44:46 »
Ако някой все още смята, че развалът на СССР е бил неръкотворен, да прочете този цитат (взет оттук) от Александър Николаевич Яковлев (да не се бърка с авиоконструктора Александър Сергеевич Яковлев!):
Quote (selected)
«После XX съезда в сверхузком кругу своих ближайших друзей и единомышленников мы часто обсуждали проблемы демократизации страны и общества. Избрали простой как кувалда метод пропаганды “идей” позднего Ленина. Надо было ясно, четко и внятно вычленить феномен большевизма, отделив его от марксизма прошлого века. А потому без устали говорили о “гениальности” позднего Ленина, о необходимости возврата к ленинскому “плану строительства социализма” через кооперацию, через государственный капитализм и т.д. …Разработали (разумеется, устно) следующий план: авторитетом Ленина ударить по Сталину, по сталинизму. А затем, в случае успеха, Плехановым и социал-демократией бить по Ленину, либерализмом и “нравственным социализмом” – по революционаризму вообще…»

Активен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8878
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33647 -: Октомври 01, 2023, 13:49:19 »
Какво става с ЧВК "Вагнер"?
Цитат на: Боян Чуков
Формацията на Пригожин/Уткин, които загинаха при неизяснени обстоятелства в самолетна катастрофа, бе елегантно разбита на три части. Най-много шум се вдига около полк. Андрей Трошев с псевдонем „Сивокосия“ (Седой). Той оглави част от музикантите в структурата „Редут“, която е под покровителството на МО. Реално тя се състои от две части – „Редут“ и „Доброволчески корпус“. В момента последните се прехвърлят в Херсонска област и Бахмут. Самият Андрей Трошев напусна „Вагнер“ и се прехвърли в МО преди „Марша на справедливостта“. Той отговаряше за връзките на ЧВК „Вагнер“ с ведомството на Шойгу. Андрей Трошев не е сред любимците на музикантите. Той не е командир роден в битките на вагнеровци.   

Част от хората на ЧВК „Вагнер“ отидоха при Захар Прилепин, близък на Пригожин. Основно инструктори от тренировъчния лагер „Стомана“ в Нижни Новгород, където се обучават батальонът „Серафим Саровски“, „Крепост“ и спецподразделението „Роднини“. Пригожин лично е поискал Пригожин да прибере неговите хора след изнасянето на ЧВК „Вагнер“ в Беларус.

Основното ядро на ЧВК „Вагнер“ се строи под командването на кап. Антон Елизаров с позивна „Лотос“. Под негово ръководство личният състав ще продължи да работи в Беларус, Африка и Близкия Изток. Организацията не се е разпаднала и отново всичко се решава от съвета на командирите. Думата прие специален закон. Россгвардията може да сключва договори с доброволни формирования. Нормативната база е налице. Но засега съвета на командирите не е потвърдил окончателно решение за сключване на договори.

Засега не е ясно къде стои най-силната руска хакерска група KillNet.

Успехът на ЧВК „Вагнер“ е резултат на лидерските и професионални качества на Пригожин и Уткин. Музикантите спечелиха любовта на народа, а младежите в Русия започнаха да обличат униформи с техните отличителни знаци. Тепърва новите ръководители ще трябва да доказват своите качества, а не да паразитират върху предишната слава на вагнеровци. Защото в крайна сметка делото на Пригожин и Уткин е живо не благодарение, а въпреки.

ЧВК „Вагнер“ не е някакво военно подразделение, а е идеология. В него бойците и командирите бяха едно цяло, един организъм. Феноменът, който определено липсва в МО с министър Шойгу. Вагнеровци бяха Символ и Образ на войници, които вървят към желаната от руския народ Победа. ЧВК „Вагнер“ се превърна в символ на Русия така както през Втората световна война символът на СССР бе танка Т-34.

В крайна сметка Шойгу като близък на олигарха Роман Абрамович и член на Семейството (хората на Елцин) си подреди отново уютно къщичката в МО. Оказа се, че даже Путин не може да го бутне. Рамзан Кадиров (върви слух, че е отровен от личния му лекар, който избяга в Баку) бе принуден да отиде на втори медиен план след елиминирането на Пригожин. Като компенсация Грозни, въпреки предварителните условия, получи статут на „Културна столица“ през 2025 г. Одобрено бе и строителството на джамия в Москва в чест на Ахмат Кадиров. Въобще темата „Чечня“ започва да става все по-актуална. Противниците на Рамзан Кадиров се активизираха. А те са ислямски фундаменталисти, на които им дърпат конците заинтересованите глобални фактори, които желаят да свалят от власт Путин. Стрелков също бе неутрализиран. Наред са овластените руски либерали, които играят с олигарсите, чиито лични интереси са далеч на Запад. Ще се наложи в най-скоро време на Кремъл още веднъж недвусмислено да потвърди, че контролира изцяло вътрешнополитическата обстановка в РФ. Защото при вътрешни турболенции Путин няма да има необходимите позиции да преговаря като равен със Запада.

Боян Чуков

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33648 -: Октомври 02, 2023, 14:53:28 »
За тези които не искат да им се "морочить мозги":
Стратегия гарантированной непобеды – 1
https://miguel-kud.livejournal.com/338413.html

Стратегия гарантированной непобеды – 2
https://miguel-kud.livejournal.com/338576.html?

От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33649 -: Октомври 02, 2023, 16:27:55 »
За тези които не искат да им се "морочить мозги":
Стратегия гарантированной непобеды – 1
https://miguel-kud.livejournal.com/338413.html

Стратегия гарантированной непобеды – 2
https://miguel-kud.livejournal.com/338576.html?

страшно кефи когато украински пропагандисти мимикрират като руски анализатори.

тоя беше пуснал фалшификат на дневици уж на мозговой, тва за fyi
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33650 -: Октомври 02, 2023, 16:40:33 »
*
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8878
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33651 -: Октомври 03, 2023, 12:45:57 »
"Роскосмос" назвал вероятную причину аварии станции "Луна-25": виноват импортозамещённый блок БИУС-Л
Quote (selected)
19 августа при выдаче корректирующего импульса для перевода космического аппарата с круговой окололунной орбиты на эллиптическую предпосадочную орбиту двигательная установка «Луны-25» проработала 127 секунд вместо запланированных 84 секунд. В итоге станция перешла на нерасчетную незамкнутую орбиту и столкнулась с лунной поверхностью.

Установлено, что наиболее вероятной причиной аварии стало нештатное функционирование бортового комплекса управления, связанное с невключением блока акселерометров в приборе БИУС-Л (блок измерения угловых скоростей) из-за возможного попадания в один массив данных команд с различными приоритетами их исполнения прибором. При этом распределение команд в массивах данных имеет случайный (вероятностный) характер.

В связи с этим в бортовой комплекс управления приходили нулевые сигналы с акселерометров прибора БИУС-Л. Это не позволило при выдаче корректирующего импульса зафиксировать момент набора требуемой скорости и произвести своевременное выключение двигательной установки космического аппарата, в результате чего ее отключение произошло по временной уставке.

Това ми прилича на грешка в програмного осигуряване. Ах, тези програмисти!


Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33653 -: Октомври 04, 2023, 19:41:19 »
Навършиха се 30 години от Черния октомври – кървавия преврат в Москва с „неизвестни“ снайперисти, танкове и грамаден брой жертви, утвърдил окончателно днешната власт в Кремъл.
За поздрав – малка, но вдъхновена реч, произнесена малко преди това пред верните приятели и съюзници: https://t.me/soiz2/630

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Кампания срещу буквата Z
« Отговор #33654 -: Октомври 04, 2023, 19:55:51 »
Quote (selected)
Kremlin propagandists have launched a campaign against the letter Z

Russian propaganda outlets have begun fiercely criticizing the letter Z, which has become a symbol of Russia's invasion of Ukraine. This letter was used everywhere, propagandists were proud of it, Russian military made "Z" patches. Russian patriots proudly called themselves Z-patriots, and Putin spoke publicly under this symbol.

Today, suddenly everything changed for them. It all started with a publication in the channel of the chauvinistic ideologue of the "Russian World" Alexander Dugin, where he said that the letter "Z" is a "bad symbol and a PR fake" that "means nothing." Now Russians should die not for "Z", but for "Holy Rus'."
This wave of criticism was immediately picked up by other Russian propaganda media, some of them not even shy in their expressions.

"Z - is like a toilet bowl. Let's sew toilet bowls on our chevrons and die for them. It will even make more sense," wrote the Alex Parker Returns channel.

Those propaganda resources that supported Dugin, in their publications noted that the letters Z and V indicate the defeat and shameful condition of the Russian army or even associated with the initials of Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy.

There was also a comment that "Z - is really a swastika for impotent people. It is a symbol of shame of the Russian invincible soldier," Russian "patriots" (no longer Z) wrote.
https://t.co/GeTuPnLaZH
Руските пропагандни медии започнаха яростно да критикуват буквата Z, превърнала се в символ на руската инвазия в Украйна. Припомняме, че тази буква се използваше навсякъде, пропагандистите се гордееха с нея, руските военни направиха лепенки "Z". Руските патриоти гордо се наричаха Z-патриоти, а Путин говореше публично под този символ. Днес изведнъж обаче, всичко се промени за тях.
Всичко започна с публикация в канала на идеолога на „Руския свят“ Александър Дугин, където той каза, че буквата „Z“ е „лош символ и пиар фейк“, който „нищо не означава“. Тази вълна от критики веднага беше подета от други руски пропагандни медии, някои от които дори не се стесняват в изразите си.
Z - е като тоалетна чиния. Нека пришием тоалетни чинии на шевроните си и да умрем за тях. Даже ще има повече смисъл", написаха в канала Alex Parker Returns. Тези пропагандни ресурси, които подкрепиха Дугин, в своите публикации отбелязаха, че буквите Z и V показват поражението и срамното състояние на руската армия или дори се свързват с инициалите на украинския президент Володимир Зеленски. Имаше и коментар, че "Z - наистина е свастика за импотентни хора. Това е символ на срама на руския непобедим воин.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33655 -: Октомври 04, 2023, 20:24:24 »

В моето детство, след като в кварталното кино прожектираха филма "Знакът на Зоро", всички фасади на къщи и огради в махалата бяха украсени от децата с буквата Z. (Тогава графити и спрейове нямаше - тебешир и блажна боя.)
« Последна редакция: Октомври 04, 2023, 20:29:40 от Zmeja »

Активен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8878
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Кампания срещу буквата Z
« Отговор #33656 -: Октомври 04, 2023, 21:12:49 »
Руските пропагандни медии започнаха яростно да критикуват буквата Z...
Оттук:
Quote (selected)
Два русских танкиста сидят в парижском кафе, пьют кофе с круассаном вприкуску, рядом "припаркована" колонна российских танков. Мимо идут армейские обозы.
И один танкист говорит другому:
- Об одном я сожалею - проиграли мы информационную войну.
Руснаците никога няма да се достигнат пропагандното майсторство на най-достойните наследници на Goebbels – американците, които го слагат просто в малкото си джобче.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33657 -: Октомври 04, 2023, 21:49:27 »
- Об одном я сожалею - проиграли мы информационную войну.
Не ми се иска да оценям пропагандните ти изцепки, но тук не става дума за "информационна война". Украйна продължава да окупира руски територии. Все пак 4 области (от Новорусия) вече са станали част от Руската федерация.
Ясно е, че друга война губи Русия. Не точно информационната. Година и половина ви изглежда малко време. Вечната война е в 1984 г.
Кой има интерес от дълги и по възможност вечни войни? Сетихте се! ВПК от всички страни.
« Последна редакция: Октомври 04, 2023, 21:59:34 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Кампания срещу буквата Z
« Отговор #33658 -: Октомври 04, 2023, 21:54:40 »
Руските пропагандни медии започнаха яростно да критикуват буквата Z...
Оттук:
Quote (selected)
Два русских танкиста сидят в парижском кафе, пьют кофе с круассаном вприкуску, рядом "припаркована" колонна российских танков. Мимо идут армейские обозы.
И один танкист говорит другому:
- Об одном я сожалею - проиграли мы информационную войну.
Руснаците никога няма да се достигнат пропагандното майсторство на най-достойните наследници на Goebbels – американците, които го слагат просто в малкото си джобче.
3 мая 2023 года Минский областной суд вынес приговор руководителям Nexta: 8 лет колонии Роману Протасевичу, 20 лет колонии (заочно) Степану Путило, 19 лет колонии (заочно) Яну Рудику. 22 мая 2023 года было объявлено, что Протасевич помилован.
https://ru.wikipedia.org/wiki/Nexta
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8878
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33659 -: Октомври 04, 2023, 22:04:25 »
Това трябва да бъде в темата за Беларус, а не тук.