Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 11, 2024, 00:55:39

Автор Тема: коронавирус - тема за коментари  (Прочетена 250760 пъти)

Дърт Вейдър, peniko, Shabaan_bin_Robert и 36 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1241
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3540 -: Май 10, 2024, 20:11:05 »
Ето тук нещо от моето ежедневие: Писаха ми се вчера от Австралия по повод на една специална помпа. Имали проблеми хората и искат техническа консултация. Без да изпадам в ненужни подробности: Помпата е инсталирана в биофармацевтичен завод и помпи ваксини срещу гриповете ... и срещу други подобни! Собственикът е CSL Seqirus.
https://www.cslseqirus.us/
Качвам снимка за илюстрация. Вижте диаметъра на "тръбичките".  Според това, което получих, "бебенцето" в центъра на снимката помпи към 45-50 куб. м/час. Имайки предвид, че се работи 24/7 може да се направи една проста сметка колко "илач" се джурка и излиза само от нея, а със сигурност не е само една в завода. Числото ще е замайващо.

Дисклеймър: Горното не е от Уики :0005:


Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 297
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3541 -: Май 10, 2024, 20:29:44 »
Числото ще е замайващо
Както казва мистър Тъкър: "Аз дори Тайленол(ацетаминофен) не взимам вече."
активен участник в Брауновото движение

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7499
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3542 -: Май 10, 2024, 20:32:16 »
Цитат на: Shabaan_bin_Robert
ако съм пипнал някаква гад, но организмът ми не може да я идентифицира като такава,
ще трябва да ми вкарат още от същото, за да се "сети" пустият му организъм и да започне да се бори ?

Да. Малко по-дълго е за обяснение, но наистина върши работа.
Всъщност не ти вкарват още от същото, а нещо така променено, че не може да ти навреди, но може да отвори очите на имунната ти с-ма и тя се задейства правилно.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7499
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3543 -: Май 10, 2024, 20:34:50 »
Цитат на: Дърт Вейдър
Както казва мистър Тъкър: "Аз дори Тайленол (ацетаминофен) не взимам вече."

И много правилно.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1553
  • No complain no explain
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3544 -: Май 10, 2024, 21:08:36 »
Vaccines can be prophylactic (to prevent or alleviate the effects of a future infection by a natural or "wild" pathogen), or therapeutic (to fight a disease that has already occurred, such as cancer

Т.е. ако правилно съм разбрал, при положение че съм пипнал някаква гад, но организмът ми не може да я идентифицира като такава, ще трябва да ми вкарат още от същото, за да се "сети" пустият му организъм и да започне да се бори


И да ти вкарват и да не ти вкарват  ще се "сетиш" чак на втората среща :bigok:

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1553
  • No complain no explain
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3545 -: Май 10, 2024, 21:25:54 »
Quote (selected)
From Wikipedia...
Знаех си че опрем до Уикито. :nuts: Аз предлагам в духа на Новото Време, Новата Медицина, всеки прочел 50 уикита на медицинска тема, да му се признава III-ти курс ! 100 уикита - Зявършил Семестриално ! 150 уикита - признати държавни изпити ! За двеста уикита на медицинска тема - Придобита Специалност ! За триста - хабилитирано лице ! ... Трябва да се подходи системно към медицинското образование... :surr:

Виж сега в някои области хората специалисти работят с общоприети дефиниции, за да могат да си обменят информации.
Други си ги измислят сами.  :notworthy:

За теб имам едина  бизнесидея за близкото бъдеще. Ориентирай се към внос на едро на  дълги ластичета, че скоро в любимата ти Аржентина ще има масов глад за тях. Ако действаш сега може и монопол да получиш.
Този съвет е безплатен :smokin:

Quote (selected)
Досега едно от най-важните ежедневни нещица в Аржентина беше да имаш ластичета за пачките от по 50-100 банкноти.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7499
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3546 -: Май 10, 2024, 22:01:51 »
Цитат на: Фют
Виж сега в някои области хората специалисти работят с общоприети дефиниции, за да могат да си обменят информации.
Други си ги измислят сами.  :notworthy:

Едно време хората специалисти имаха общоприети дефиниции. После тия, които пишеха дефинициите, почнаха да ги променят по команди от Вашингтон. И дефинициите почнаха да стават политкоректно идиотски.
Фююют, и нещо, дето довчера е било болест, днес вече е обявено за нормално. (Утре може да стане препоръчително, а вдругиден - задължително)
Фююют, и нещо, дето довчера е било далеч под стандарта за епидемия, от утре вече е "пандемия".
Трети път "фююют", и те слагат под домашен арест с неопределен срок (може и вечно) без съд и присъда. По целесъобразност и заповед на СЗО. Всъщност на "дебелите чичковци с пурите", които командват СЗО, и за които фютковците са прах под чехлите им.

« Последна редакция: Май 10, 2024, 22:07:22 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9666
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3547 -: Май 10, 2024, 23:07:17 »
Най-често фюююют и нещо, де довчера е било нормално или е минавало от само себе си, днес е смъртно опасно и на всяка цена трябват ежедневни илачи за него.
Примерно границите на кръвното.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7499
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3548 -: Май 10, 2024, 23:10:29 »
Да, така е, "прогресивният" модел работи във всички посоки, според настоящата генерална линия.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1553
  • No complain no explain
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3549 -: Май 10, 2024, 23:14:56 »
 :t0328:  .... и лека нощ.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7499
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3550 -: Май 10, 2024, 23:53:57 »
благодаря  :)))
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.