Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 21:59:00

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 560555 пъти)

Eisblock, Accipiter и 170 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11280 -: Октомври 16, 2023, 18:36:37 »
Виновни са тези 60%, които си пасуват, вместо да гласуват против партиите от "сглобката".

И преди "сглобката" беше същото, забравяте, че баце подписа договорите за затваряне на въглищата:

През декември 2019 г. съвет на лидерите на ЕС, сред които е Бойко Борисов, и е необходимо тяхното единодушно одобрение за вземане на решения, е подкрепена целта на ЕС за климатична неутралност на общността до 2050 г. През 2020 г. е приета новата цел - намаляване с 55% за целия ЕС и най-малко 40 на сто за страна членка. Решението е гласувано

Това е моментът, в който се активира и европейският план за възстановяване.


Сега единствено се опитват да изкарат другия виновен, за затварянето на въглищната енергетика.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11281 -: Октомври 16, 2023, 18:39:05 »
Съгласен съм! Все пак трябва да се има предвид, че ГЕРБ е една от партиите в "сглобката".



Между другото, комунистът Милчо Александров от БКП ще гласува за Ваня Григорова и тук обяснява защо:
Цитат на: Милчо Александров
Започна борбата в кампанията за кмет на София и общински съветници на Софийска община. Аз ще гласувам за Ваня Григорова, не само подчинявайки се на партийната дисциплина, която за комуниста е задължително условие, но най-вече по мое вътрешно убеждение, формирано в продължение на години от наблюденията, които имам от нейните изяви. Вече съм пенсионер, но доскоро работех в системата на ЦГМ към Софийска община. Така че имам някаква представа от управление и контрол на Градския обществен, общински транспорт, както и за състоянието му. Бях в отлични отношения с ръководителите на „Подкрепа“ в службата. Те ми обърнаха внимание, че Ваня Григорова разсъждава като мен. Честно казано, отначало не повярвах, че това е възможно. Първо, че е много млад човек и второ, е представител на опортюнистичен синдикат, на който аз по убеждение не можех да бъда негов член, но поради липса на класов профсъюз, който беше унищожен, аз използвах формата на присъединен към него, за да се ползвам от колективния трудов договор, от една страна, и да участвам в един евентуален стачен комитет. Така или иначе, запомних я. Започнах да следя нейните изяви и се оказа, че ако не мисли съвсем като мен, то тя е много по-близо до моите убеждения от хора, които открито твърдят, че са леви хора и дори социалисти, комунисти. Оказа се, че тя е приемлива фигура за длъжността кмет на София и на други организации. По този начин се показа пътят към лявото обединение. На думи всички са за обединение, но най-после се намери бродът за него, т.е. борба за интересите на работническата класа. Нека този процес да започне от София, аз съм сигурен, че при едно успешно управление на столицата, процесът ще се разпростре и в другите общински центрове. Няма как такъв процес да не ме радва, защото работническата класа най-сетне излъчи свой представител. Това е началото на превръщането на работническата класа – „от класа в себе си, в класа за себе си“! Досега българският работник нямаше никакво представителство в каквото и да е буржоазно, капиталистическо управление. Сега има възможност за мирен пробив. Не е необходимо да идеализираме това обстоятелство, но началото е поставено и трудовите хора на София трябва да се възползват от него, като гласуват масово за своя представител Ваня Григорова! Разбира се, само един кмет за успешно управление на столицата не е достатъчен. Трябва да се подкрепят листите за общински съветници и кметове, както в Голяма община, така и по места. Нека тези, които са ме разбрали за какво им говоря, да гласуват с бюлетина № 86.
« Последна редакция: Октомври 16, 2023, 18:46:29 от lucho »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11283 -: Октомври 16, 2023, 19:13:22 »
Quote (selected)
На думи всички са за обединение, но най-после се намери бродът за него, т.е. борба за интересите на работническата класа.
Каква "работническа класа" бе коуега пенционер?
Жал ми стана за теб!
Тази същата "работническа класа", която гласува години на ред за "душманите" си ли?
Тази, която се мисли с двете си "акции" за акционер?
Тази, която има регистрирано ЕТ и се мъчи как да върже двата края?
Офиспланктона?
Примитива от общинската администрация?
Или от държавната?
Намериха и колега цаката на "работническата класа", като и хвърлиха де коричка ляп, де намазана с малко масълце, де с палката, де със заплахи "де кур де"!
.....
Омръзна ми да слушам хора останали назад с 50-на години.
Светът се промени, Капитализмът се разви, промени или най точно мимикрира по време на двете системи.
Това, че сега се връща пак в козината си е друг въпрос.
Но нов Маркс не се яви.
Твай проблема!
Налага се да се ориентираме сами в новата мътна вода и стига вече с фундаментите на класиците, да, те не са за изхвърляне, но те дават скелета, а какво да се прави в реалностите на съвремието - кой да ти каже?
Ортодоксалният ни марксист Отврат, когото уважавам, независимо че ме е сложил на игнор, преди няколко дни изрече, че буржоазията не се бори с гласуване.
Ми хващай оръжието бе брато тогава?
Докъде ще я докараш?
Ей такива ени мисли ме спохождат, като постнат мислите на хора, които в своето време са били уважавани, можещи и работещи, създаващи...сега- само уважавани.
И то от малцина, със съжаление го казвам.
.....
Не ми се пише повече.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11284 -: Октомври 16, 2023, 19:16:29 »
Аз може да съм малко недочел, ама нямам спомени Маркс да е писал за избори.
Ако беше турил няколко реда сега сичкото академично марксист щеше да е пред урните.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11285 -: Октомври 16, 2023, 19:33:27 »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11286 -: Октомври 16, 2023, 19:37:05 »
Аз може да съм малко недочел, ама нямам спомени Маркс да е писал за избори.
Писал е, разбира се. Чети например тук:

http://isreview.org/issue/13/marxists-and-elections/

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11287 -: Октомври 16, 2023, 19:39:12 »
Нормално, ние сме недружествена държаваили поне елита се държи така.
Контактите ще бъдат сведени до санитарен минимум.
А на бас че руснаците ще пострадат по-малко?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11288 -: Октомври 16, 2023, 19:44:39 »
Quote (selected)
А на бас че руснаците ще пострадат по-малко?
Но пък ние се обзавеждаме с АСП 12 СХМ.
Да го разшифровам ли?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11289 -: Октомври 16, 2023, 19:47:42 »
Аз може да съм малко недочел, ама нямам спомени Маркс да е писал за избори.
Писал е, разбира се. Чети например тук:

http://isreview.org/issue/13/marxists-and-elections/
Благодаря!
Прехвърлих до момента в който Маркс и Енгелс ( не нашия) думат че освен да се въоръжават и организират работниците трябва да издигат и подкрепят свои представители.
Тъй че някой академични марксисти да се ме цунат  по онуй място и да бегат да гласуват.
Освен ако не са марксисти а почитатели на Розата на Ленин. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11290 -: Октомври 16, 2023, 21:02:14 »
Между другото, кандидатурата на Ваня Григорова за кмет на София е издигната от местна коалиция (МК) от 16 партии, в която участва и коалицията "Неутрална България":
Quote (selected)
За общински съветници ще играем в Русе, Плевен, Ловеч, Червен бряг, Бургас, Кюстендил, Пазарджик, за кметове – в Ряхово, Русенско, в Лехчево, в Ловеч, в Плевен, каза Валентин Григоров – съпредседател на „Неутрална България“ и главен секретар на партия „Русофили за възраждане на Отечеството“. Той представи и останалите участници в коалицията – Българската комунистическа партия, Комунистическата партия на България, Партия на българските комунисти и партия „Нова сила“.

В София коалицията ще подкрепи кандидатурата на БСП за кмет на столицата, съобщи Николай Малинов, председател на Международното движение на русофилите и на Национално движение „Русофили“, и почетен председател на партия „Русофили за възраждане на Отечеството“. За първи път всички комунистически партии са заедно на тези избори в тази коалиция, отбеляза Малинов.

Александър Паунов, първи секретар на Комунистическата партия на България, коментира, че са дали указания на структурите си да се обединяват с леви партии както в София, така и в страната. Това е подходящ момент да забравим различията между нас, за да дадем един достоен отговор на десницата, смята той.
Впрочем Малинов не е съвсем прав, като казва, че всички компартии са в тази коалиция. Има още една компартия, БРП(к) на доц. Иван Воденичарски, която не е.

Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11291 -: Октомври 16, 2023, 21:09:04 »
Quote (selected)
А на бас че руснаците ще пострадат по-малко?
Но пък ние се обзавеждаме с АСП 12 СХМ.
Да го разшифровам ли?

С един педал или с два. Напоследък е модерно и с елктрозадвижване , но май това е друга "спецификация" :t0328:

Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11292 -: Октомври 16, 2023, 21:13:16 »
Някой помни ли?

"Не верьте всему, что пишут в Интернете"
Владимир Ильич Ленин

Прав си :smokin:


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11293 -: Октомври 16, 2023, 21:14:39 »
Но пък ние се обзавеждаме с АСП 12 СХМ.
Да го разшифровам ли?
Да, ако може. Аз съм от недосетливите.



22-минутно интервю на Цветанка Ризова с Ваня Григорова, кандидат за кмет на София

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11294 -: Октомври 16, 2023, 21:18:51 »
Малинов не знам каква ръченица тропа.
Българите са русофили по царско, социалистическо и сега по капиталистическо в Русия.
Комунисти русофили са само един сегмент.
След като вече говорихме за комунизма който никой още не видял оставам с чувството че тези организации са кухи, поне от към членове от плът и кръв .
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11295 -: Октомври 16, 2023, 21:22:37 »
Мнозина от нас тук са живели през времето преди 1989 г, но аз поне не помня да съм виждала нито един от тези лозунги /на Енгелс/. Имам чувството, че някой в ново време ги е измислил и умишлено представя за лозунги/табели от онова време. Че и други съм срещала.
Някой помни ли?

Ами с какво занимава Енгелс цяла нощ ИИто  :smokin:. Тва е резултата.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11296 -: Октомври 16, 2023, 21:50:23 »
След като вече говорихме за комунизма който никой още не видял
Абсолютно вярно, а не както някои казват "по време на комунизма", "падането на комунизма", "комунистическите държави" и др.п. Комунизмът е много далеч в бъдещето!

Quote (selected)
оставам с чувството че тези организации са кухи, поне от към членове от плът и кръв.
Това са партии-джуджета с вождове-великани ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11297 -: Октомври 16, 2023, 22:09:57 »
Резултати до момента от анкетата на "Новини.бг":

Антон Хекимян   15,6%
Ваня Григорова  24,0%
Васил Терзиев   24,9%
Вили Лилков     10,6%
Деян Николов     6,7%
Ивайло Вълчев    6,3%
Карлос Контрера 11,9%

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11298 -: Октомври 17, 2023, 09:45:39 »
Я, какво се е случвало някога, толкова някога...

Quote (selected)
Завоюване на Софийската община
Няколко месеца след общинските избори през февруари 1932 г. бяха насрочени на 25 септември и изборите за Софийската община. Правителството на Народния блок реши произвеждането на Софийските общински избори да стане на друга дата, защото се страхуваше, че ще ги изгуби. То целеше да съсредоточи в София по време на изборите своите полицейски сили и пропагандния си апарат, за да може да се осигури изборният успех.
В навечерието на изборите положението на софийските трудещи се бе тежко... Непрекъснато и пълно затваряне на предприятията даде за резултат увеличаването на безработицата в София... Въпросът - на всяка цена да спечели общинските избори, бе от жизнено значение за правителството на Народния блок. Причините за това се криеха в голямото значение на София и софийска община. По това време София имаше 213 000 жители, от които работници 50 000 (от тях 25 000 индустриални работници) и служещи 21 000 души... София бе най-крупният индустриален център на страната. Затова той бе и център на българската буржоазия... Беше важен придатък на буржоазната държавна машина у нас. Наред с това той представляваше и сериозен източник на гешефти и грабежи за буржоазните правителства, доста широк пазар за всяка буржоазна партия за назначаване на служба на своите партизани.
Не правеше изключение от това общо правило и правителството на Народния блок. Основно средство... за спечелване на изборите бе свирепият фашистки терор... Няколко дни преди изборите и на самия ден на изборите в София бяха докарани полицейски шайки от цялата страна. Бяха доведени и македонски върховистки банди. Почти всички нейни (на БРП - б.а.) събрания бяха нападани и разтуряни, а ораторите и организаторите - арестувани и бити. Дирекцията на полицията и полицейските участъци бяха пълни с арестувани агитатори, кандидати и ръководни дейци на партията... Друго средство, което Народният блок упражняваше, бяха предизборните машинации и демагогия. За да си осигури успех в изборите, правителството промени избирателния закон...

За изборите партията изгради единодействие под формата на Трудов блок. В Трудовия блок участваха: Работническата партия, Работническият младежки съюз, левицата на БЗНС, Занаятчийският съюз и прогресивната част от организациите на малцинствата - евреи, арменци, цигани...

Въпреки големия терор, независимо от външните машинации и фалшификации, пръснатите огромни парични суми управляващата коалиция Народен блок бе бита в изборите. Софийските трудещи се дадоха към 20 000 гласа (действителни и недействителни) за листата на Трудовия блок... и успяха да вземат болшинството от общинските съветници (19 от всички 35). Това бе голяма изборна победа на българските трудещи се. За пръв път в света в капиталистическа столица изборите бяха спечелени от комунисти. Особено голямо бе поражението на управляващия Народен блок. Докато в изборите за народни представители на 21 юни 1931 г. той получи 22 238 гласа, сега получи само 10 738 гласа.
Вестта за победата на Трудовия блок бе посрещната с изблик на огромна радост от трудещите се на София. Още щом станаха известни резултатите от изборите, улиците на София се изпълниха с ликуващ народ.
Победата на Трудовия блок хвърли в тревога буржоазния лагер. Още в първите дни след изборите всички буржоазни водачи от Н. Мушанов до Кр. Пастухов започнаха да се надпреварват да дават изявления, че софийската община не бива да се предава на избраниците на Трудовия блок. След това започнаха да обсъждат начините за недопускане работниците до софийската община. Едни предлагаха да се разтури РП, да й се отменят общинските мандати и се разпределят между останалите буржоазни партии. Други, опирайки се на буржоазната "законност", предоставяха на съда да каже своята дума, като разчитаха, че все ще се намерят причини за касирането на изборите. Трети пък препоръчваха да се разтури съветът и да се назначи седмочленка. Правителството се опита и чрез подкупи, и натиск да спечели част от трудовите общински съветници. Но тези давления не дадоха съществени резултати.
Трудеща се София, която през полицейските репресии можа да завоюва Софийска община, под ръководството на партията, реагира остро... Бяха организирани много трибуни и малки манифестации. На 29 септември 1932 г., в първите дни след изборите, бе свикан голям протестен митинг на площад "Възраждане", който се превърна в демонстрация. Бяха насрочени и други събрания. Полицията започна масови арести и побоища.
Борбата, която водиха софийските трудещи се в защита на своя общински съвет, както е известно, не се увенча с успех. Правителството на Народния блок, вярно на своята противонародна буржоазна природа, не позволи на трудовия общински съвет да упражни своите законни функции и по тоя начин погази правата на софийските трудови избиратели. Макар че Софийският окръжен съд нямаше куража да касира избора и го утвърди, то правителството чрез своите полицейски органи намери "формални" причини да изгони от съвета избраниците на Трудовия блок. На 12 февруари 1933 г. Софийският окръжен съд в пълния си състав, изпълнявайки желанието на монарха, правителството и на реакционната буржоазна опозиция, лиши от мандат 15 души трудови избраници под предлог, че се занимават с "разрушителна дейност против държавата". По тоя начин "Народният блок" си осигури болшинство в Столичната община.

Арменците и евреите май сме ги изпуснали, но циганите са наши!  :m1302:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11299 -: Октомври 17, 2023, 10:17:41 »
Мнозина от нас тук са живели през времето преди 1989 г, но аз поне не помня да съм виждала нито един от тези лозунги /на Енгелс/. Имам чувството, че някой в ново време ги е измислил и умишлено представя за лозунги/табели от онова време. Че и други съм срещала.
Някой помни ли?

Ами с какво занимава Енгелс цяла нощ ИИто  :smokin:. Тва е резултата.
Ето ви табелите:
https://www.youtube.com/watch?v=ChS3RLsX03M
Ето ви и снимки на табелите:
https://www.highviewart.com/cvetno/zabavni-tabeli-s-lozungi-ot-sotsializma-2455.html
 :cool-1084:
Те и американците не са кацали на луната, но СССР им повярва.
Даже в СССР твърдяха, че са използвали монтираното от американците огледало на луната. Какви лъжци са само тези мошенници в СССР, така да заблуждават хората, че американците са кацали на луната.
 :cool-1084:
Та и с табелите е така, даже са ги поолющили малко, че да приличат на стари.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11300 -: Октомври 17, 2023, 10:44:15 »
На 12 февруари 1933 г. Софийският окръжен съд в пълния си състав, изпълнявайки желанието на монарха, правителството и на реакционната буржоазна опозиция, лиши от мандат 15 души трудови избраници под предлог, че се занимават с "разрушителна дейност против държавата". По тоя начин "Народният блок" си осигури болшинство в Столичната община.
Допълнение: На 16 март Народното събрание решава да се дадат под съд някои комунистически депутати "за пропаганда сред армията". Министър-председателят Мушанов оповестява, решение на правителството да приложи Закона за защита на държавата, като изключи от съответните учреждения комунистическите депутати, комунистическите общински съветници и чиновниците - комунисти. На 12 април Народното събрание отнема мандата на 31 народни представители-комунисти. На 27 април са предприети масови арести във връзка с отпразнуването на 1 май, което е забранено.
На 19 май Пловдивският съд издава 5 смъртни присъди по дело за кражба на оръжие. На 9 септември Шуменският съд издава 15 смъртни присъди. И т.н. и т.н.
« Последна редакция: Октомври 17, 2023, 10:49:16 от Zmeja »

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11301 -: Октомври 17, 2023, 10:57:49 »
Quote (selected)
Допълнение: На 16 март Народното събрание решава да се дадат под съд някои комунистически депутати "за пропаганда сред армията".

Пък днес Тагарев казва:
Quote (selected)
"В сложната среда на сигурност имаме неприятел, който е много иновативен - Русия използва исторически предпоставки и всички възможни средства, за да прокарва днешните си интереси, като манипулира обществените нагласи в своя полза и всява раздор в българското общество. Това зловредно влияние засяга и Въоръжените сили и пряка моя отговорност е да се погрижа то да се ограничи или изобщо да изчезне в бъдеще." 
  Това е рапорт пред г-н Кенет, а не пред Ел Греко! Някой да е изненадан от някои прилики?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11302 -: Октомври 17, 2023, 11:17:54 »
Те и американците не са кацали на луната, но СССР им повярва.
Даже в СССР твърдяха, че са използвали монтираното от американците огледало на луната. Какви лъжци са само тези мошенници в СССР, така да заблуждават хората, че американците са кацали на луната.
И аз по едно време вярвах на тези басни, че не са кацали, но след като проучих внимателно и задълбочено много достъпни материали, стигнах до извода, че басните, че не са кацали, нямат никакво основание. В това ми помогнаха и някои хора от някои руски форуми, с които спорех преди това. Така че не са били лъжци и мошеници в СССР. Някои други са такива.

Колкото до "огледалото", такова няма. Има лазерни отражатели, които си стоят там и до ден днешен.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11303 -: Октомври 17, 2023, 11:18:27 »
"В сложната среда на сигурност имаме неприятел, който е много иновативен...
Перфектен новобрюкселски. Изпедепцал се е г-син Тагарев, спор няма. Аз бих се изразила по-простичко. Бият се над нас, под нас, ние сме по средата. Ако бихме имали умни държавници , бихме извлекли полза от ситуацията. Нямаме. Лоша карма ли е, уроки ли е...Баба Ванга е отдавна покойница, Павел Глоба е гражданин на вража страна. Няма кой да ни /предс/каже да си седим на задниците и да си гледаме бизнеса. Патрони, жито...Имаме го. За количества отстъпки. За да не се заблуди някой, не съм променила мнението си за войната в Украйна.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11304 -: Октомври 17, 2023, 14:10:11 »
Те и американците не са кацали на луната, но СССР им повярва.
Даже в СССР твърдяха, че са използвали монтираното от американците огледало на луната. Какви лъжци са само тези мошенници в СССР, така да заблуждават хората, че американците са кацали на луната.
И аз по едно време вярвах на тези басни, че не са кацали, но след като проучих внимателно и задълбочено много достъпни материали, стигнах до извода, че басните, че не са кацали, нямат никакво основание. В това ми помогнаха и някои хора от някои руски форуми, с които спорех преди това. Така че не са били лъжци и мошеници в СССР. Някои други са такива.

Колкото до "огледалото", такова няма. Има лазерни отражатели, които си стоят там и до ден днешен.
Този отражател си е по същество огледало.
Може да се види как изглежда на снимките от мисиите на Аполо.
Вече съм забравил къде бяха, но попитах Бард.
Apollo 11 Image Gallery
https://history.nasa.gov/ap11ann/kippsphotos/apollo.html
Apollo 12 Image Library
https://history.nasa.gov/alsj/a12/images12.html
Apollo 13 Image Library
https://history.nasa.gov/alsj/a13/images13.html
Apollo 14 Image Library
https://history.nasa.gov/alsj/a14/images14.html
Apollo 15 Map and Image Library
https://history.nasa.gov/alsj/a15/images15.html
Apollo 16 Image Library
https://history.nasa.gov/alsj/a16/images16.html
Apollo 17 Image Library
https://history.nasa.gov/alsj/a17/images17.html
Става въпрос за хиляди фотографии, едва ли някой ще има търпение да ги разгледа всичките.
Всеки път когато са напускали луната са оставяли ненужното оборудване на луната за да си намалят теглото. Сега тези предмети имат огромна колекционерска стойност.
Но връщането им на земята е още по-скъпо.


"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11305 -: Октомври 17, 2023, 16:00:09 »
Apollo 11 Image Gallery
https://history.nasa.gov/ap11ann/kippsphotos/apollo.html

На деветата снимка отляво и на срещуположната колонка, втора от същата сцена, има две знаменателни светлини, та даже и сенките от крепежа им... И доколкото си спомням, звезди и пр, джунджурии не са се виждали.

И така, какво са тези ярки светлини, озаряващи обекта и човека?!

За други интересни неща, не съм търсил, а и няма - нямам време за глупости.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11306 -: Октомври 17, 2023, 17:20:14 »




Това са бликове от слънцето в обектива. Обективите се състоят от няколко лещи и от повърхностите на лещите има вътрешно отражение. Затова се получават и бликовете.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11307 -: Октомври 17, 2023, 17:33:28 »
Те и американците не са кацали на луната, но СССР им повярва.

Aбе, не са им повярвали, но изглежда са се договорили да си траят. Защото и американците са засекли нещо от руската космическа програма, което не е било съвсем кошер. Някои анализатори твърдят, че именно тези договорки са дали началото на т. нар. разведряване. Защото е факт, че след "кацането на Луната" САЩ изведнъж се отвориха за нормализиране на отношенията със СССР,

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11308 -: Октомври 17, 2023, 17:55:42 »

Това са бликове от слънцето в обектива. Обективите се състоят от няколко лещи и от повърхностите на лещите има вътрешно отражение. Затова се получават и бликовете.
Бинг твърди, че според НАСА тези светлини са просто отражения на слънчева светлина.
Quote (selected)
Светлините в горния ляв ъгъл на снимката AS11-40-5873 са отражения на слънчева светлина от повърхността на Луната. Те са причинени от следните фактори:

Отражението на слънчева светлина от повърхността на Луната: Луната е покрита с прах и скали, които отразяват слънчева светлина във всички посоки. Това отражение може да бъде особено ярко, когато слънцето е ниско в небето, както е на снимката.
Отражението на слънчева светлина от лунната атмосфера: Луната има много тънка атмосфера, но тя може да отразява слънчева светлина. Това отражение е особено ярко в близост до границите на атмосферата, където частиците са по-гъсти.
Отражението на слънчева светлина от лунния модул: Лунният модул също може да отразява слънчева светлина. Това отражение е особено ярко, когато повърхността на лунния модул е лъскава.
На снимката AS11-40-5873, светлините в горния ляв ъгъл са най-вероятно причинени от комбинация от тези фактори. Слънцето е ниско в небето, така че отражението от повърхността на Луната е особено ярко. Атмосферата на Луната също е леко видима на снимката, което може да допринесе за отражението. И накрая, лунният модул е позициониран в близост до границата на атмосферата, където частиците са по-гъсти.

Някои хора смятат, че светлините в горния ляв ъгъл на снимката са нещо повече от отражения на слънчева светлина. Те твърдят, че тези светлини са доказателство за извънземна технология или дейност. Въпреки това, НАСА твърди, че тези светлини са просто отражения на слънчева светлина.
Иначе много от снимките са снимани и на земята в центровете за подготовка на космонавтите.
Най-интересни са стереоснимките, направили са ги достъпни за разглеждане с евтини червено-зелени или синьо-червени очила.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11309 -: Октомври 17, 2023, 17:59:00 »
И аз твърдя, че са отражения (бликове) от слънчевата светлина, но от повърхността на лещите на обектива. И земни снимки има с подобни бликове, макар и не толкова ярки, защото на месечината контрастът е огромен поради липсата на атмосфера.

Иначе много от снимките са снимани и на земята в центровете за подготовка на космонавтите.
Има и такива, но без претенции, че са снимани на месечината. От тези, представени от NASA като снимки оттам, никой никога не е успявал да докаже, че са снимани тук.

Хайде да не разводняваме темата.


Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11311 -: Октомври 17, 2023, 20:21:03 »
Мнозина от нас тук са живели през времето преди 1989 г, но аз поне не помня да съм виждала нито един от тези лозунги /на Енгелс/. Имам чувството, че някой в ново време ги е измислил и умишлено представя за лозунги/табели от онова време. Че и други съм срещала.
Някой помни ли?

Всички (или почти всички) са измислени. Зелената табелка на края пък си е очевиден фотошоп. Май ИИ се е преселил у Енгелса.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11312 -: Октомври 17, 2023, 20:41:59 »
Започвам да се съмнявам да не би самият той да е ИИ! Но засега си отдъхвам, защото сегашното ниво на ИИ изобщо не е на нивото на неговия интелект :))) ;)



Организаторите на референдума за мир и суверенитет за втори път са приложили номера си отпреди 3 месеца, който подробно бях описал в това си съобщение.

https://www.parliament.bg/bg/register-referendum

Явно и вторите 3 месеца не са могли да съберат достатъчно подписи. Вече половин година събират, но се опасявам, че и следващите три месеца няма да могат.

Сърнело, Сърнело! Не става тая без партия, не става!!! Само "Възраждане" с огромни усилия успя да събере подписи. Дори БСП не успя, та вие без партия ли?!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11313 -: Октомври 17, 2023, 21:03:39 »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11314 -: Октомври 17, 2023, 21:10:31 »
„Лукойл“ продава рафинерията в Бургас
Ротшилд има повече фантомни фирми от невроните ( невронът ) в главата на наш финмин Асан.
Ще си го препродава и ще пее.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11315 -: Октомври 17, 2023, 21:13:10 »
Quote (selected)
Пред изданието финансовият министър казва, че правителството ще остави наказателните мерки върху рафинерията, докато тя не бъде поета от нови собственици. 60-процентният данък печалба, наложен наскоро, ще бъде намален на 15 процента след промяната на собствеността.
Тоест са изгонили „Лукойл“.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11316 -: Октомври 17, 2023, 21:22:41 »
Задвижвайки "прозорците на Овертон", по заповед от САЩ тия ще достигнат и до скъсване на дипломатическите отношения с Русия. След което могат да ѝ обявят война.

"Сглобката" играе ва банк. Това се оказа най-устойчивото правителство, което знае, че разтури ли се, повече няма да помирише власт, затова ще се държат до последно!

Въпросът е какво ще стане, когато САЩ се пръждосат. Дали руснаците ще кажат, че не сме заслужавали Освобождението и по договорка с Турция ще ни харижат на нея?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11317 -: Октомври 17, 2023, 21:35:39 »
Сърбия и Унгария няма да оставят враждебния акт на България без отговор

Защо да не ни обявят война? Та поне да ни освободят от американското робство!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11318 -: Октомври 17, 2023, 21:41:52 »
Сърбия и Унгария няма да оставят враждебния акт на България без отговор

Защо да не ни обявят война? Та поне да ни освободят от американското робство!
За Сърбия не знам, ама унгарците ще поемат щафетата от австрийците, които я поеха от холандците и Шенген нанайси.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11319 -: Октомври 17, 2023, 21:56:36 »
Животоописания на предложените за кмет на София, които искам да отидат на втория тур:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11320 -: Октомври 17, 2023, 23:17:18 »
За феновете на електронното гласуване:

Quote (selected)
Security Vulnerability of Switzerland’s E-Voting System

Online voting is insecure, period. This doesn’t stop organizations and governments from using it. (And for low-stakes elections, it’s probably fine.) Switzerland—not low stakes—uses online voting for national elections. Andrew Appel explains why it’s a bad idea:

Last year, I published a 5-part series about Switzerland’s e-voting system. Like any internet voting system, it has inherent security vulnerabilities: if there are malicious insiders, they can corrupt the vote count; and if thousands of voters’ computers are hacked by malware, the malware can change votes as they are transmitted. Switzerland “solves” the problem of malicious insiders in their printing office by officially declaring that they won’t consider that threat model in their cybersecurity assessment.



Again, the solution is paper. (Here I am saying that in 2004.) And, no, blockchain does not help—it makes security worse.

https://www.schneier.com/blog/archives/2023/10/security-vulnerability-of-switzerlands-e-voting-system.html
the lamers club honourable member …

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11321 -: Октомври 18, 2023, 09:58:14 »
Quote (selected)
Again, the solution is paper.
Решението са индийските машини за гласуване. Само дето не стават за нашите "преференции".

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11322 -: Октомври 18, 2023, 10:38:04 »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11323 -: Октомври 18, 2023, 10:42:16 »
Примитивна кампания срещу Ваня Григорова за тоалетните. Сглобката май е уплашена
Цитат на: Недялко Недялков
Доста примитивна кампания срещу Ваня Григорова из мрежите – малката кенефотърсачка?!

Сглобката май се е изпопритеснила Ваня да не отиде на балотаж срещу Ухото, че тогава от воле печели София.

Хората не излизат навън, защото трудно намират тоалетни, казала Ваня и това било голям грях, повод за присмех.

А в кое е излъгала?

Вярно, темата не е толкова възвишена и фундаментална, като това дали да има ПСА, или да го бутнем за кефа на Галя от посолствоТО, но…какво да се прави, физиология, някои хора ходят по малка и голяма нужда!

Далеч съм от мисълта, че това се отнася до умнокрасивитета, който е ефирно-безплътен, разбира се, и кенза само розички…

Преди всичко репликата на Ваня е извадена от контекста, напълно тенденциозно. Ето какво казва тя в пълнота:
Quote (selected)
„Когато концесионираш дейности, ти по същество се отказваш да бъдеш стопанин, а ставаш търговец или рентиер на столицата. Дори вече битакът е приватизиран, обществените тоалетни са разпродадени. Хората не излизат навън, защото трудно намират тоалетни.“
Вярно е. Софийските обществени кенефи, доколкото изобщо ги има, са в отвратително състояние. Няма по-мизерна европейска столица в това отношение.

Вярно е и че има много възрастни и болни хора, които избягват да излизат именно по тази причина – колкото и да е невероятно това за жълтопаветния нематериален свръхчовек, който се гнуси от подобна маргинална еснафщина.

Но да се приземява кампанията, да се говори за тоалетни, не е мръсна работа, а навлизане в бита и конкретиката. Мръсна работа е да се активират низки страсти с пропагандна цел.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 302
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11324 -: Октомври 18, 2023, 11:18:49 »
Мнозина от нас тук са живели през времето преди 1989 г, но аз поне не помня да съм виждала нито един от тези лозунги /на Енгелс/. Имам чувството, че някой в ново време ги е измислил и умишлено представя за лозунги/табели от онова време. Че и други съм срещала.
Някой помни ли?

Всички (или почти всички) са измислени. Зелената табелка на края пък си е очевиден фотошоп. Май ИИ се е преселил у Енгелса.
Благодаря! И аз така предполагам, особено за свинете, говедата и подобни безумия, но ако някой ги е виждал лично, все пак би опровергал подозренията ми. Държа да съм обективна, доколкото е въобще възможно за субект  :)))

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11325 -: Октомври 18, 2023, 12:11:38 »
Мнозина от нас тук са живели през времето преди 1989 г, но аз поне не помня да съм виждала нито един от тези лозунги /на Енгелс/. Имам чувството, че някой в ново време ги е измислил и умишлено представя за лозунги/табели от онова време. Че и други съм срещала.
Някой помни ли?

Всички (или почти всички) са измислени. Зелената табелка на края пък си е очевиден фотошоп. Май ИИ се е преселил у Енгелса.
Благодаря! И аз така предполагам, особено за свинете, говедата и подобни безумия, но ако някой ги е виждал лично, все пак би опровергал подозренията ми. Държа да съм обективна, доколкото е въобще възможно за субект  :)))
Твоето предположение, че тези табели не са съществували, не е по различно от убеждението на много  други които смятат, че американците не са стъпвали на луната.
Което обижда руснаците, които явно са били толкова тъпи, че да не могат да засекат радио връзката на американците и да установят къде са радиопредавателите, да не споменавам за безброй други доказателства.
Ако ще ти помогне да се освободиш от конспиративната теория, че някой сега нарочно ги е направил всички тези табели, ето ти официален източник на информация.
https://bnr.bg/radiobulgaria/post/100662195
И не забравяй, че поради големия интерес към тези табели, тарикати са започнали да ги правят и продават за истински, от там идва и заблудата, че всички табели са фалшиви.
Ако имаш представа от нумизматика, щеше да знаеш, че там съществува същия проблем, но никой не твърди, че всички антични монети са фалшиви.
 :cool-1084:
Ако искаш око да види и ръка да пипне, посети музея във Варна, ако още съществува:
Готови за показване са и над 5000 табели, някои от които истински попадения.
https://www.moreto.net/novini.php?n=263418&c=01
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 302
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11326 -: Октомври 18, 2023, 12:18:22 »
Мнозина от нас тук са живели през времето преди 1989 г, но аз поне не помня да съм виждала нито един от тези лозунги /на Енгелс/. Имам чувството, че някой в ново време ги е измислил и умишлено представя за лозунги/табели от онова време. Че и други съм срещала.
Някой помни ли?

Всички (или почти всички) са измислени. Зелената табелка на края пък си е очевиден фотошоп. Май ИИ се е преселил у Енгелса.
Благодаря! И аз така предполагам, особено за свинете, говедата и подобни безумия, но ако някой ги е виждал лично, все пак би опровергал подозренията ми. Държа да съм обективна, доколкото е въобще възможно за субект  :)))
Твоето предположение, че тези табели не са съществували, не е по различно от убеждението на много  други които смятат, че американците не са стъпвали на луната.
Което обижда руснаците, които явно са били толкова тъпи, че да не могат да засекат радио връзката на американците и да установят къде са радиопредавателите, да не споменавам за безброй други доказателства.
Ако ще ти помогне да се освободиш от конспиративната теория, че някой сега нарочно ги е направил всички тези табели, ето ти официален източник на информация.
https://bnr.bg/radiobulgaria/post/100662195
И не забравяй, че поради големия интерес към тези табели, тарикати са започнали да ги правят и продават за истински, от там идва и заблудата, че всички табели са фалшиви.
Ако имаш представа от нумизматика, щеше да знаеш, че там съществува същия проблем, но никой не твърди, че всички антични монети са фалшиви.
 :cool-1084:
Ако искаш око да види и ръка да пипне, посети музея във Варна, ако още съществува:
Готови за показване са и над 5000 табели, някои от които истински попадения.
https://www.moreto.net/novini.php?n=263418&c=01
Не твърдя за всички, не е да не съм виждала табели, даже някои още си стоят в родното ми село, но някои определено са ми съмнителни.

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11327 -: Октомври 18, 2023, 12:19:46 »
deneb, с очите си съм виждал "Patiat e v remont", някъде по пътя към Ботевград, "ПРЪВ МАЙ", на спирка на влака по Искърското дефиле. Като ученик бях свил табелка "Пазете кооперативното имущество като свое" и я бях закачил над чинията на клозета в къщи, но постоя малко, докато ме насвиха мен.
« Последна редакция: Октомври 18, 2023, 13:15:04 от Пенчо бре »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11328 -: Октомври 18, 2023, 12:50:12 »
Не твърдя за всички, не е да не съм виждала табели, даже някои още си стоят в родното ми село, но някои определено са ми съмнителни.
При всяко нещо от което може да се спечели има фалшификати.
Най-фалшива в България е храната.
Колкото по-преработена, толкова по-фалшива.
Затова купувам брашно, но не и хляб.
Любим зеленчук са ми марулите и салатите, ям ги в такива количества, че ако ги купувах, щях да се отровя, затова си ги отглеждам сам.
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1207.msg275119#msg275119
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 302
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11329 -: Октомври 18, 2023, 14:51:02 »
Не твърдя за всички, не е да не съм виждала табели, даже някои още си стоят в родното ми село, но някои определено са ми съмнителни.
При всяко нещо от което може да се спечели има фалшификати.
Най-фалшива в България е храната.
Колкото по-преработена, толкова по-фалшива.
Затова купувам брашно, но не и хляб.
Любим зеленчук са ми марулите и салатите, ям ги в такива количества, че ако ги купувах, щях да се отровя, затова си ги отглеждам сам.
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1207.msg275119#msg275119
Напълно съм съгласна за храните. Добре, че не обичам салата  :)))
Все пак веднъж годишно мога да ям, но последно беше миналата година - и на двамата консуматори ни стана много зле /беше купена от пазара/, оттогава не съм яла и не помислям. Уточнявам, че със салатата нямаше ракия, да не стане грешка с причинно-следствените връзки  ;) 

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11330 -: Октомври 18, 2023, 16:56:28 »
Не твърдя за всички, не е да не съм виждала табели, даже някои още си стоят в родното ми село, но някои определено са ми съмнителни.
При всяко нещо от което може да се спечели има фалшификати.
Най-фалшива в България е храната.
Колкото по-преработена, толкова по-фалшива.
Затова купувам брашно, но не и хляб.
Любим зеленчук са ми марулите и салатите, ям ги в такива количества, че ако ги купувах, щях да се отровя, затова си ги отглеждам сам.
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1207.msg275119#msg275119

адски е готино колко бързо сменяш темата когато те гепнат в долнопробна пропаганда и фалшификация...
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11331 -: Октомври 18, 2023, 17:15:12 »
В ретро-музея във Варна съм бил 2 пъти. Първия път си платих билета от 10 лв, а втория път беше безплатно, защото собственикът се канцидатира за кмет. Табелките съм ги разглеждал много подробно и не си спомням да е имало точно такива, каквито са цитирани тук, но понеже бяха много, може и да греша. Предполагам, че повечето от цитираните тук са фалшиви. Както потъналите кораби след време обрастват с морски организми, така и нашето време обраства с какви ли не легенди, митове и лъжи.

От табелите, които съм виждал лично, помня до Червения площад във Варна една странна табела: "Майко и татко, пазете се от злополука". Никога не разбрах смисъла ѝ.

Не бива да се подхожда с днешните разбирания към историята. Тя трябва да се разглежда с очите на тогавашните хора. Това е трудно, защото и ние вече не сме същите...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11332 -: Октомври 18, 2023, 17:25:23 »
 Повечето избрани от Енгелс цитати са народно творчество - вицове.
Ние умеем да се шегуваме с нещастието си.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11333 -: Октомври 18, 2023, 18:09:02 »
Не твърдя за всички, не е да не съм виждала табели, даже някои още си стоят в родното ми село, но някои определено са ми съмнителни.
При всяко нещо от което може да се спечели има фалшификати.
Най-фалшива в България е храната.
Колкото по-преработена, толкова по-фалшива.
Затова купувам брашно, но не и хляб.
Любим зеленчук са ми марулите и салатите, ям ги в такива количества, че ако ги купувах, щях да се отровя, затова си ги отглеждам сам.
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1207.msg275119#msg275119

адски е готино колко бързо сменяш темата когато те гепнат в долнопробна пропаганда и фалшификация...
Да не би да ми завиждаш за марулите собствено производство?
 :cool-1084:
Ако си забелязал изрично съм посочил, че сред табелите има и фалшиви.
 :cool-1084:
Нещо много ви засегнаха тези табели, да не би да сте забравили, че сред управляващите по време на социализма имаше точно толкова простаци, тарикати и всякакви кретени, колкото и сред сегашните управляващи.
 :cool-1084:
Властта съблазнява най-много точно такива.
 :cool-1084:

 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11334 -: Октомври 18, 2023, 18:14:25 »
Повечето избрани от Енгелс цитати са народно творчество - вицове.
Ние умеем да се шегуваме с нещастието си.
Правилно!
Изобщо не съм ги избирал, те си бяха накуп в сайта:
https://www.vicove.biz/a8da2a4c632379dcead6923be72c2b57
 :cool-1084:
 :t0328:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11335 -: Октомври 18, 2023, 18:27:50 »
Нещо много ви засегнаха тези табели, да не би да сте забравили, че сред управляващите по време на социализма имаше точно толкова простаци, тарикати и всякакви кретени, колкото и сред сегашните управляващи.
Ми не.  :smokin:
Например невъзвращенците си бяха невъзращенци.
И по важното, тогава елита в лицето на администрацията управляваше само промишлени активи за над 200-300 милиарда долара. Тогавашни долари. За сегашните трябва да умножиш по 2,3,10 ........ А за всички сектори над трилион. И то много по-ефективно отколкото се управляват сега. И това при далеч по-малък състав  :smokin:
При това управляваха суверенна България, а как е сега :i_laughing:

« Последна редакция: Октомври 18, 2023, 18:34:24 от 66 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11336 -: Октомври 18, 2023, 18:40:36 »
Quote (selected)
И по важното, тогава елита в лицето на администрацията управляваше само промишлени активи за над 200-300 милиарда долара.
Други времена, други хора.
Трудните времена раждат лидери, лесните...
Вече сме в дупката, време е да се пръкнат лидери способни да управляват трилиони пасив - щото това ще им оставим за разлика от милиардите актив които наследихме.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11337 -: Октомври 18, 2023, 18:41:55 »
От табелите, които съм виждал лично, помня до Червения площад във Варна една странна табела: "Майко и татко, пазете се от злополука". Никога не разбрах смисъла ѝ.

Стига де, ти сериозно ли?

Детето призовава родителите си да спазват правилата за безопасен труд за да могат вечерта да се приберат при него, защото то има нужда от тях.

Ето ти един бисер в същият нюанс - „Миг невнимание и после цял живот мъртъв“. Признавам, че не съм го виждал с очите си, така че по-скоро го приемам за градска легенда.
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11338 -: Октомври 18, 2023, 18:51:28 »
Quote (selected)
Ето ти един бисер в същият нюанс - „Миг невнимание и после цял живот мъртъв“. Признавам, че не съм го виждал с очите си, така че по-скоро го приемам за градска легенда.
Май че беше или на катаджии, или на шоферските курсове "мъдрост".
Мнооого отдавна.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11339 -: Октомври 18, 2023, 18:51:46 »
Нещо много ви засегнаха тези табели, да не би да сте забравили, че сред управляващите по време на социализма имаше точно толкова простаци, тарикати и всякакви кретени, колкото и сред сегашните управляващи.
Ми не.  :smokin:
Например невъзвращенците си бяха невъзращенци.
И по важното, тогава елита в лицето на администрацията управляваше само промишлени активи за над 200-300 милиарда долара. Тогавашни долари. За сегашните трябва да умножиш по 2,3,10 ........ А за всички сектори над трилион. И то много по-ефективно отколкото се управляват сега. И това при далеч по-малък състав  :smokin:
При това управляваха суверенна България, а как е сега :i_laughing:
Вие може и да сте забравили, но същия този елит в лицето на администрацията управляваше и промишлени активи зад граница в развити капиталистически държави, които после безследно изчезнаха.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."