Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 08:31:54

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 554905 пъти)

0 Потребители и 129 Гости преглежда(т) тази тема.


Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11401 -: Октомври 21, 2023, 13:55:29 »
И кво? Щото сме много умни, няма да гласуваме за Ваня и ще спечели Терзиев. Гъби има ли по горите?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11402 -: Октомври 21, 2023, 16:47:17 »
Ваня Григорова да не е по-мургава от кмета на Лондон Садик Кан? При това, в образованието му води с една Търговско банкова гимназия, която дава чудесна икономическа  подготовка, така необходима за един кмет. Дъщеря ми я завърши, та знам.  :smokin:  Давай Ванче, давай чайче!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8872
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11403 -: Октомври 21, 2023, 16:53:43 »

...TO GO FOR MUSHROOMS ON 10-29-2023!

« Последна редакция: Октомври 21, 2023, 17:14:28 от lucho »

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1274
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11404 -: Октомври 21, 2023, 16:55:16 »
Ако бих била с право на глас в София, без никакво колебание бих гласувала за Ваня Григорова. Да да, формално противоречи на възгледите ми, но на местни избори се очаква да гласуваме с акъла си, а не с партийните си пристрастия, нали?  ;)
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2149
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11405 -: Октомври 21, 2023, 17:08:03 »
По повод заемането на високи длъжности и корупцията та се сетих:
Марлборо бил сребролюбив до висша степен. Трупането на пари било за него страст, на която не можел да устоява. Веднъж някакъв кандидат за много доходна служба, знаейки много добре сребролюбието на херцога, му предложил без заобикалки:
- Милостиви господарю, ако ми съдействате да получа тази служба, вие ще получите 1000 гвинеи, а аз ви се заклевам никому да не кажа и думица за това.
- Знаете ли що, - отвърнал херцогът, - дайте ми 2000, мястото си го заслужава, а пък щом това ви прави удоволствие, разкажете, ако щете, на целия град."

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11406 -: Октомври 21, 2023, 17:34:28 »
Quote (selected)
Ваня Григорова да не е по-мургава от кмета на Лондон Садик Кан?
И доста по светла от премиерина им.
 :nuts:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2149
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11407 -: Октомври 21, 2023, 17:54:31 »
Ще гласувам за кмет, който няма намерение да се сражава с вятърни мелници и паметници и който възнамерява да възлага обществените поръчки предимно на специализирани общински фирми, така че печалбата да остава в общината. Естествено, това не са кандидатите на сглобката.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11408 -: Октомври 21, 2023, 18:14:16 »
Ваня Григорова усърдно крие произхода си и никога публично не е признавала, че от семейство на етнически цигани. Тя е родена и отраснала в кв. „Христо Ботев“, точно в средата на ромското гето, на ул. „506-а“.
През 60-те години Ибро променя името си на Кирил, сменя името и на дъщеря си.
 
Дотам ли опряхме?! А сестра й нощна труженичка ли е или двугърба камила? Изучили се, израснали, но простакът не им прощава.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11409 -: Октомври 21, 2023, 18:29:37 »
Синдикалистката Ваня Григорова е родена през 1978 г., тогава майка й Антоанета е само на 17 години. Родената на 20 април 1961 г. Антоанета Иброва Яшарова е дъщеря на Ибро Батов Яшаров – етнически циганин с мохамеданско вероизповедание – публикуваме акта му за раждане.
Ваня Григорова усърдно крие произхода си и никога публично не е признавала, че от семейство на етнически цигани. Тя е родена и отраснала в кв. „Христо Ботев“, точно в средата на ромското гето, на ул. „506-а“.
През 60-те години Ибро променя името си на Кирил, сменя името и на дъщеря си.
 
https://narod.bg/2023/10/19/сигнал-до-narod-bg-родът-на-ваня-григорова-ет/

Е, и дори да е така, какво от това? Между другото, т.н. "народ.бг" е на лицето Цветан Генчев Цветанов.
ПосолствоТО е в паника и е задействало всички възможни плювалници, но това няма да му помогне...

Някои хора ровят без ръкавици и маски във фекалиите и ги разнасят по форумите. Гнус.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11410 -: Октомври 21, 2023, 18:30:58 »
Лично на мен, Ваня Григорова ми е симпатична, говори хубави неща за правата на наемния труд, но, я ми кажете двата ни казионни синдиката, каво са направили за хората, чиито интереси уж защитават!? Нищо! Последно, вижте, как излъгаха въглищните енергетици и играха за евроатлантическото статукво, което ни готви студено и гладно близко бъдеще, в изпълнение на повелите на Агенда 2030!!!

Григорова може и да си вярва, че работи за добра кауза, но аз съм убеден, че тя е само марионетка на олигархията, наша и чужда.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11411 -: Октомври 21, 2023, 18:39:49 »
Лично на мен, Ваня Григорова ми е симпатична, говори хубави неща за правата на наемния труд, но, я ми кажете двата ни казионни синдиката, каво са направили за хората, чиито интереси уж защитават!? Нищо! Последно, вижте, как излъгаха въглищните енергетици и играха за евроатлантическото статукво, което ни готви студено и гладно близко бъдеще, в изпълнение на повелите на Агенда 2030!!!

Григорова може и да си вярва, че работи за добра кауза, но аз съм убеден, че тя е само марионетка на олигархията, наша и чужда.

Още един "загрижен". Нормалните хора агитират за някого е не срещу някого. Много прозрачно, а и не знаех че Григорова е лично отговорна за действията на профсъюзите.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11412 -: Октомври 21, 2023, 18:45:03 »
Имаше един виц за мангала дето бил чавето да учи:
- Учи бе, Турците ще избягат в Турция, българите в Европа.
Тая държава на нас чака да я управляваме.

За потеклото на Григорова - кой от нас може да се закълне че е с чист корен?
На това ветровито място дето сме се заселили кой ли не е минавал, какво ли не е посял.
По принцип съм оптимист - винаги може да стане по-зле.
С досегашните управници "българи" да не сме прокопсали?
Може пък да ни трябва малко разнообразие че сме се изродили.
И да, съгласен съм с  Максимус.
Мисля че е поредната спяща клетка активирана когато и където трябва.
Дано греша!
А дано ама на дали.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2149
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11413 -: Октомври 21, 2023, 18:46:22 »
Като няма риба (Терзиев и Хекимян) и ракът е риба (Григорова)!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11414 -: Октомври 21, 2023, 18:51:21 »
Quote (selected)
Ваня Григорова става и председател на ултра левичарското сдружение „Солидарна България“, което през 2018 г. излиза със становище, в което осъжда неприемането на Истанбулската конвенция от България.
https://narod.bg/2023/10/19/%D1%81%D0%B8%D0%B3%D0%BD%D0%B0%D0%BB-%D0%B4%D0%BE-narod-bg-%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%8A%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D1%8F-%D0%B3%D1%80%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%B5%D1%82/

Quote (selected)
Изпепеляващата любов на капиталиста Васил и синдикалистката Ваня
https://frognews.bg/glasat-na-jabata/glasat/izpepeliavashtata-liubov-kapitalista-vasil-sindikalistkata-vania.html

Quote (selected)
ракът е риба (Григорова)!

Бих казал червейче, едно такова огънато.




ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11415 -: Октомври 21, 2023, 19:06:04 »
За когото и да гласувате, все за Агенда 2030 гласувате! Вече ядете щурци и червеи, ще трябва да свикавате и на студено и тъмно! Струва ли си да ходите до избирателна секция?

Само вън от ЕС и НАТО и добри взаимно изгоди отношения с Русия, без Русия загиваме, нашите управници знаят това, но не им пука за нас, мислят, че точно тях ще оставят, защото са им били послушни. Ама няма!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11416 -: Октомври 21, 2023, 19:16:58 »
Quote (selected)
Било каквото било, вече ще бъде, както беше
https://www.vesti.bg/bulgaria/borisov-deficityt-e-nad-5-mlrd.-a-parite-sa-poharcheni-6181681

Спешно ми трябва преводач от банкянски.
Може и гадател, астролог или чистосърдечен шарлатанин да помогне.
Ще съм благодарен ако и ми разшифрова за какво иде реч. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11417 -: Октомври 21, 2023, 19:39:36 »
Гледам по БНТ едно недоразумение, общуващо си с друго такова.
Въведената от България такса била с цел да се изравни цената на газа обусловена от технологични разлики. Така тръбната щяла да се изравни с втечнената.
Имам предложение.
Може ли да въведат и такава за доматето?
Една лека такса върху полските, да им изравнят правата с оранжерийните.
То и без това лятоска доматето за ядене не падна под 4 лева, колкото беше зимата оранжерийно.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11418 -: Октомври 21, 2023, 19:49:32 »
За потеклото на Григорова - кой от нас може да се закълне че е с чист корен?

Има генетични изследвания, които доказват, че сме със сравнително чист корен, по-чист от този на доста държави на запад от нас.

Ако Nor1 реши да направи второ изключение от фетвата си, може да ти даде повече подробности за това.
the lamers club honourable member …

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2149
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11419 -: Октомври 21, 2023, 19:57:36 »
Въведената от България такса била с цел да се изравни цената на газа обусловена от технологични разлики. Така тръбната щяла да се изравни с втечнената.
Няма пазарни цени, има политически цени. Единните държавни цени при соца в наше време се превръщат в международни. Може да произвеждаш евтин ток, но това не значи че непременно трябва да потребяваш евтин. Да ви *** пазарната икономика! :m1708:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8872
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11420 -: Октомври 21, 2023, 20:05:24 »
Quote (selected)
Ваня Григорова става и председател на ултра левичарското сдружение „Солидарна България“, което през 2018 г. излиза със становище, в което осъжда неприемането на Истанбулската конвенция от България.
https://narod.bg/2023/10/19/сигнал-до-narod-bg-родът-на-ваня-григорова-ет/
Quote (selected)
Изпепеляващата любов на капиталиста Васил и синдикалистката Ваня
https://frognews.bg/glasat-na-jabata/glasat/izpepeliavashtata-liubov-kapitalista-vasil-sindikalistkata-vania.html
Quote (selected)
ракът е риба (Григорова)!
Бих казал червейче, едно такова огънато.
Вече писах, че "народ.бг" е на Цветан Генчев Цветанов. До там ли опряхме? А пък т.н. "жабешки новини" са на Младен Мутафчийски, Маджо, Пашата и... Боко Тиквата!

Май червейчето е на въдичката, която е пуснал Цветанов, а някои хора са рибите, които се хващат на него. Съсвем ясно е кой има интерес да не се гласува. "Cui bono?"

Никакви проблеми няма, ако не искаш да гласуваш за Ваня Григорова, да гласуваш за Деян Николов. Илияна Беновска е направила репортажи в движение и за двамата:
Така че можеш да ги сравниш.
« Последна редакция: Октомври 21, 2023, 20:21:26 от lucho »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11421 -: Октомври 21, 2023, 20:05:29 »
За потеклото на Григорова - кой от нас може да се закълне че е с чист корен?

Има генетични изследвания, които доказват, че сме със сравнително чист корен, по-чист от този на доста държави на запад от нас.

Ако Nor1 реши да направи второ изключение от фетвата си, може да ти даде повече подробности за това.
Генетиката е сериозна работа , няма спор.
Обаче и там сме още в началото, повече не знаем от колкото знаем 90/10.
Предният такъв опит беше с атома.
Бързо успяхме да направим оръжие, доста по-късно създадохме АЕЦ  (10 години ).
Сега с генетиката сме в същата ситуация.
Малко знаем, можем да направим много бели и ги правим с разделянето на расите, създаването на болести и други гадости.
Много време ще мине докато получим ползи, ако някой изобщо дава пари за подобни проекти.
П.П. Лъчо не мога да гласувам в София по географски причини.
Ще гласувам, пасивната съпротива на Ганди не е моят тип действие.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8872
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11422 -: Октомври 21, 2023, 20:08:26 »
За когото и да гласувате, все за Агенда 2030 гласувате! Вече ядете щурци и червеи, ще трябва да свикавате и на студено и тъмно! Струва ли си да ходите до избирателна секция?

Само вън от ЕС и НАТО и добри взаимно изгоди отношения с Русия, без Русия загиваме, нашите управници знаят това, но не им пука за нас, мислят, че точно тях ще оставят, защото са им били послушни. Ама няма!

Горните две изречения си противоречат. Защото има такава партия, има! Есть такая партия! И ти твърде добре знаеш коя е тя...

Да не гласуваш означава да гласуваш за "сглобката", което си е предателство към народ и Родина, откъдето и да го погледнеш.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8872
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11423 -: Октомври 21, 2023, 20:12:20 »
П.П. Лъчо не мога да гласувам в София по географски причини.
Аз също. Ще си гласуваме в своите градове, значи. Няма проблеми. Всеки там, където живее.
Quote (selected)
Ще гласувам, пасивната съпротива на Ганди не е моят тип действие.
И аз! И не мисля, че негласуването е съпротива. Това е примирение, по-страшно от смъртта!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2149
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11424 -: Октомври 21, 2023, 20:17:17 »
Да не гласуваш означава да гласуваш за "сглобката", което си е предателство към народ и Родина, откъдето и да го погледнеш.
:thup:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11425 -: Октомври 21, 2023, 20:17:27 »
Quote (selected)
Вече ядете щурци и червеи, ще трябва да свикавате и на студено и тъмно!


Ти не ги ли ядеш драги, ако ние ги ядем?
Би ли ни открехнал на чалъма да минаваш между капките?
Няма ли да свикваш и на студено и тъмно и ти?
А дали ще престанеш някога с шибания си обвинителен тон към всички други?
Всички на кафяви точки, само той целият в бяло - нещо май скоро не си виждал огледало пред себе си.
 :m1329:

ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2149
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11426 -: Октомври 21, 2023, 20:25:26 »
Quote (selected)
„Те [опонентите] смятат, че няма нищо лошо в оттеглянето на Общината от управлението на столицата, нямат нищо против концесионирането на комунални услуги и представят всичко това – връщането на всички основни дейности в общински ръце, като нещо невъзможно, като утопия, сякаш това не се случва в нормалните цивилизовани държави“, обасни Ваня Григорова и зададе въпроса защо това може да се случва във Виена, в Париж, дори в Троян, а не може да се случи в София.
Тя подчерта още веднъж тезата си, че когато се преотстъпват общински дейности като озеленяване, поддържане на осветлението и на инфраструктурата, водоснабдяване и канализация на частни компании, на практика това е отказ от управление, който струва твърде скъпо на софиянци.
https://pogled.info/bulgarski/vanya-grigorova-neobhodima-e-promyana-vav-filosofiyata-na-upravlenie-na-stolitsata-istinskite-demokrati-sme-nie.161887

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11427 -: Октомври 21, 2023, 20:25:56 »
Пропуснал съм.
За червейчето на Цветанов.
Еднакво се отращавам от интриганти ( като Цветанов ) и забулени в неистини като Григорова.
Бих приел честен отговор за младежки или хормонални грешки.
Когато някой ги крие за мен значи че не ги приема като недостатък.
Разбирам и че така би се поставила в положение на отбрана, ама:
"Се ла ви".
Доверието не се получава ако в сянката стърчат рога.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11428 -: Октомври 21, 2023, 20:40:24 »
Пропуснал съм.
За червейчето на Цветанов.
Еднакво се отращавам от интриганти ( като Цветанов ) и забулени в неистини като Григорова.
Бих приел честен отговор за младежки или хормонални грешки.
Когато някой ги крие за мен значи че не ги приема като недостатък.
Разбирам и че така би се поставила в положение на отбрана, ама:
"Се ла ви".
Доверието не се получава ако в сянката стърчат рога.

Гледам , че за да стигнеш до "забулените неистини" използваш интриганта Цветанов , а и други. Може и Григорова да ти се е изповядала и тогава си вземам коментара обратно. :t26157:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11429 -: Октомври 21, 2023, 20:47:19 »
Колкото до Григорова - дайте нещо по читаво и да сядаме на масата да си говорим.
В противен случай-
Quote (selected)
Но като продължаваха да Го питат, Той се изправи и им каза: Който от вас е безгрешен, нека пръв хвърли камък върху нея. Йоан 8:7
« Последна редакция: Октомври 21, 2023, 20:53:56 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11430 -: Октомври 21, 2023, 20:51:32 »
Да се мисли е трудно, за това повечето хора съдят.

Карл Густав Юнг
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11431 -: Октомври 21, 2023, 21:09:08 »
Колкото до Григорова - дайте нещо по читаво и да сядаме на масата да си говорим.
В противен случай-
Quote (selected)
Но като продължаваха да Го питат, Той се изправи и им каза: Който от вас е безгрешен, нека пръв хвърли камък върху нея. Йоан 8:7
Приеми го ако искаш като черна завист, но не мисля че Григорова е нещо повече от мен или теб.
Нормален човек с всичките му присъщи слабости.
Светците са в една друга вселена -религиозната.
Това което пиша е нормална реакция - дружеска критика ( да не се бърка с приятелски огън ).
Живеем  в свят на суперлативи, всяко отклонение се тълкува като ерес и се подлага на аутодафе.
Ми не става така, ако не вярвате погледнете назад и вижте до къде се докарахме хвърляйки се на врата на всеки нов "спасител".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11432 -: Октомври 21, 2023, 21:44:04 »
Въобще не визирах твой пост.
Чукаш на отворена врата.
п.с.На мен просто започват да ми омръзват лаладжиите не по малко от ибрикчиите и гъбарите.
И още много категории мога да причисля тук, но тва не е моя грижа кой как възприема света.
Просто се мъча да си спомня една сентенция, ама много стара и мога само да импровизирам.
Който може - прави, който не може - ръководи /да не се чете - управлява!/, който и това не може - учи другите.
По дълга беше но съм я забравил.
Но във всеки случай споменатите по горе като лапацала и т.н. са извън дори тази класация.
п.п.с. и да - не изключвам да бъда поставян в която и да е от горните.
« Последна редакция: Октомври 21, 2023, 21:52:39 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8872
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11433 -: Октомври 21, 2023, 22:59:41 »
Да се мисли е трудно, за това повечето хора съдят.

Карл Густав Юнг
Моите уважения към автора на тази мисъл, но тя предполага, че можеш да съдиш, само ако не мислиш. А това е грешно предположение. Не случайно коренът на думата "разсъдък" е "съд".

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11434 -: Октомври 21, 2023, 23:19:16 »
Всяка добре организирана мафия има своите минимални и максимални цели.
Борисовата не прави изключение.
Минималната му цел е да е близко до властта, ако не участва в нея.
Засега се справя успешно и няма сериозна причина която да му попречи да продължава да го прави в обозримо бъдеще. Максималната цел на всяка мафия е да направи голям удар.
Тоест да прибере парите на населението от банките.
Това е розов сън и мечта на Борисовата мафия.
Трудно изпълнима мечта, но възможна.
Борисов и Пеевски, реално Борисов и Доган, тоест двете най-мощни мафиотски групировки в България. 
Виждаме, че все още не са се отказали от розовата мечта за големия удар.
Така да се каже с един куршум 2 заека.
Хем да се направят на предани евроатлантици, хем да не допуснат да се появят фатални пречки пред розовата им мечта.
И дерогацията е идеален повод, хем ще се направят на предани евроатлантици, хем ако може да вдигнат цената на горивата и ако имат късмет инфлацията.
Докато парите в банките са в левове, все още имат шанс, докопа ли се до тях ЕЦБ, край с розовата мечта.
Ще е интересно да видим съдбата на розовата мечта за големия удар.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8872
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11435 -: Октомври 22, 2023, 10:11:26 »
Някои хора ровят без ръкавици и маски във фекалиите и ги разнасят по форумите. Гнус.
Хайде още малко гнусни лайна (сложете си противогазите):

Турчин манекен е голямата любов на Антон Хекимян


Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2149
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11436 -: Октомври 22, 2023, 10:43:58 »
МАЛКО ИСТОРИЯ (неделно и предизборно)

NIHILI NOVI SUB SOLE          Нищо ново и под софийското небе
КРАЖБИ, МРАК, БОКЛУЦИ, КОРУПЦИЯ, БЕЗХАБЕРИЕ, ЧАЛГА И ПРОСТИТУЦИЯ


Първият софийски кмет Манолаки Ташев умира само четири месеца  след своето назначение - (10.02.1878-08.06.1878). За това кратко време в дневния ред на първите общинари на Нова България влизат същите въпроси, които и днес тормозят гражданите на столицата.

Първото заседание на първите общинари е свикано на 13 февруари 1878 г. Основна точка в дневния ред е въпросът за издирването на "откраднатите от шопите фенери" и поставянето им обратно по тъмните градски улици. Точката е в съответствие с "предписанието на г. полицмейстера", В протокола е записано: " одобри се мнението да се съберат всички ограбени фенери в анархията и това да стане, след като се повика духовният началник на евреите и му се предложи съдействието в тоя случай, като той се убеди за належащата потреба колкото по-скоро да излязат ограбените фенери из еврейските домове и се донесат в полицията. Тия фенери, които ще излязат наяве, да се натурят по готовите стълбове и да се разпореди тъй щото нощните стражари да палят тия фенери по главната улица и чаршиите и да отговарят в случай на изпотрошването им".

Второто заседание:Пренията се върти около темата за почистването на София, организирането на пожарна служба и  ремонта на канцеларията на софийския губернатор. В края на зимата било организирано първото масово почистване на София. Всеки трябвало да изчисти около дома си и да закара отпадъците в някое от четирите сметища, обособени около града. Дотогава сметоизвозване в града нямало. Мухтарите, т. е. кварталните отговорници, били задължени от градоначалника да осигурят по 40 каруци за превозване на боклуците. Акцията не обхващала почистването на държавните сгради, нито обществените места. За тях градският съвет нямал средства.

Третото заседание: На това заседание пламва и първият общинарски скандал. Поводът е свръхпрозаичен : даването под аренда на имуществото на забегналите богати турци. Атмосферата се разведрява едва когато някой предлага да не мислят само за работа, а да обсъдят некоя веселба. Бързо измислят повода: да се чества годишнината от възшествието на престола на император Александър II и  "потребното за случая количество вино и ракия и останалото необходимо" за похапката и разпивката в Градската градина.

 В протоколите на Градския съвет са записани и други “важни решения”. Едно от тях забранява "тъй називаемите кючеци като разпространяващи разврат и несъобразни с духа на времето". Друго решение постановява: "Да се съберат всички леки жени из града и чаршията и да се поместят в нарочно за них определен квартал, да ся помисли и за болестите и да сe умоли господин полицмайстера, ако се яви нужда, да се разпореди за пазенето на тишина в този квартал."
Тук съвременната уредба се различава от тогавашната: Чалгата сега не е забранена, а въпросът с проститутките не е нормативно уреден.

.През същата година  генерал Гурко нарежда на нотабилите на града, че най-големият български герой Васил Левски трябва да има паметник, при това на мястото, на което е обесен. Само след месец вторият кмет на столицата Димитър Хаджикоцев (09.06.1878-01.08.1878) взема решение да бъде издигнат паметник на Левски.
Делото трябвало да довърши един от следващите кметове Тодораки Пешов (30.12.1878-13.09.1879). (Забележете! Той е първият кмет на София , избран след избори за общински съветници.)
Доизграждането на паметника не започнало и неизвестно защо направените основи били оставени да се рушат. Кметът обаче сложил началото на една друга традиция- софийските кметове да се обезпечават с имоти.
Той си построил нов дом, а след това започнал да купува парцели по ул."Раковска" така усърдно, щото в скоро време тя цялата станала негова. Това свидетелстват историците на София от края на ХVIII и началото на ХIХ в. (А тези от ХХ и началото на ХХI в. подтвърждават, че тази традиция сред изборните кметове и назначаваните кметски намесници не само се е запазила до наши дни, но и се разширила, обогатила и издигнала до непознати висоти.)
Трябвало да минат цели 13 години и да се сменят 14 кметове за да бъде завършен паметника на Апостола (22.06.1891) и още двама кметове и  4 ½ години докато бъде открит официално (22.10.1895).
В послепис към стихотворението си  “Паметникът на Левски” Константин Величков обяснява дотогавашната история на строителството на паметника на Левски и с прозрението на  пророк заключава: "Уви! Ние доказахме и тоя път, че най-доброто нещо, което умеем да правим, е да не правим нищо."

НИЩО НОВО ПОД СЛЪНЦЕТО И ПОД СОФИЙСКОТО НЕБЕ !


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8872
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11437 -: Октомври 22, 2023, 11:48:32 »
Анкета на "Блиц":
Quote (selected)
Антон Хекимян (ГЕРБ)                   24,93%
Васил Терзиев ("ПП-ДБ" и "Спаси София") 5,1%
Ваня Григорова ("БСП")                 46,52%
Деян Николов ("Възраждане")            11,64%
Вили Лилков ("Синя София")              7,07%
Карлос Контрера (ВМРО-БНД)              1,38%
Ивайло Вълчев-("Има такъв народ")       1,65%
Красимир Стойчев (Партия на Зелените)   1,7%
Анкета на "Сега":
Quote (selected)
Антон Хекимян (ГЕРБ-СДС) 11% (1170 гласа)
Ваня Григорова (БСП)     26% (2873 гласа)
Васил Терзиев (ПП-ДБ)    31% (3431 гласа)
Вили Лилков (Независим)  11% (1179 гласа)
Деян Николов (Възраждане) 5% (553 гласа)
Ивайло Вълчев (ИТН)       2% (260 гласа)
Карлос Контрера (ВМРО)    2% (179 гласа)
Друг                      2% (268 гласа)
Не съм решил/а            3% (292 гласа)
Няма да гласувам          7% (796 гласа)
И при гербаджиите ("Блиц"), и при жълтопаветниците ("Сега") Ваня Григорова твърдо излиза на втори тур.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8872
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11438 -: Октомври 22, 2023, 14:26:19 »
Новината е на повече от месец, но е интересна:

АРЕСТУВАХА КООРДИНАТОР НА „ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА“ ЗА НАРКОЛАБОРАТОРИЯ
Quote (selected)
Координаторът на ПП за Ветрино Пламен Станчев Пенев е арестуван заради това, че е създал нарколаборатория. Освен това са били открити и крадени коли, към които е съпричастен човекът на Простото Киро и партията им.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8872
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11439 -: Октомври 22, 2023, 15:04:09 »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8872
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11440 -: Октомври 22, 2023, 15:33:36 »
55-минутен разговор на Мартин Кирилов Богданов (Карбовски) със Слави Василев Василев

https://www.youtube.com/watch?v=01QBtoYkA3A

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11441 -: Октомври 22, 2023, 19:19:47 »
Quote (selected)
На балотаж синя София ще трябва да избира между кандидата с богато прогресивно семейно минало и кандидатката със светло и още по-прогресивно настояще и бъдеще... Най-после и Жан Виденов да се усмихне - София вече не е "синьо гето". Не зная защо се сетих за изборния експерт - героя на Алеко Бай Ганьо: "На маймуни ни обърнахте, да ви вземе дявола с маскари..."
https://epicenter.bg/article/Nay-posle-i-Zhan-Videnov-da-se-usmihne---Sofiya-veche-ne-e--quot-sinyo-geto-quot-/329985/11/0
Бях си го подготвил за след първия тур, ама Минчев развали вица. Ще бъде битка на титаните.
От едната страна старата сталинистка школа, от другата новата про Путинска.
"Нека по-добрият победи!"
ЕС е вреден за вашето здраве!


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8872
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11443 -: Октомври 22, 2023, 19:24:45 »
Бях си го подготвил за след първия тур, ама Минчев развали вица.
По-правилно е да се нарича Минджев.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11444 -: Октомври 22, 2023, 19:29:25 »
Quote (selected)
Синдикатите на "Лукойл" ще затворят АМ "Тракия"
Какви синдикати бе Лъчо?
Там работят няколко шепи хора, приеми че това е един голям казан за ракияпетрол.
Нищо общо с Нефтохим АД. Всички производства на булана, полиетилени, акрили  и един бог знае какви бяха нарязани. Сега има колона за дестилация на горива. Останаха само горивата щото там измамите с акцизите са 100-200% печалба. Не става въпрос само за нашия акциз, изнасят за целия свят ( бяха стигнали до 80% износ преди санкциите ) и там измамите са същите като тук.
Когато сменяха трудовите книжки Нефтохим заяви 14 000 броя, 12 за служителите и 2 да има за вече пенсионирани ако се наложи.
Сега в комбината работят около 1000 човека, 100 от тях са висши служители повечето не са българи ( има всякакви, европейци и руснаци може и някой американец да има за цвят ).
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8872
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11445 -: Октомври 22, 2023, 19:35:05 »
Когато сменяха трудовите книжки Нефтохим заяви 14 000 броя, 12 за служителите и 2 да има за вече пенсионирани ако се наложи.
Кога са сменяли трудовите книжки, че не съм разбрал? Не, сериозно питам!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11446 -: Октомври 22, 2023, 19:43:36 »
Сегашните сини са с държавен номерс микроперфорация.
Познай дали не са монопол на частна печатница
Мисля 95/96 беше.
От този месец и те отпадат, всичко става електронно.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8872
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11447 -: Октомври 22, 2023, 19:55:14 »
Моята, доколкото си спомням, беше кафява, и доста отпреди този момент, когато са били отпаднали, без да разбера, я бях оставил в отдел "Личен състав", който после преименуваха на циничното "Човешки ресурси". Оттогава не съм я виждал. Значи вече изобщо не се използват трудови книжки, така ли? И няма да трябва да я давам в пенсионното за удостоверяване на стажа при пенсиониране?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11448 -: Октомври 22, 2023, 19:56:53 »
Напротив, ще трябва. Трябва да си пазиш всички трудови книжки, щото даже с тях е възможно да не ти признаят трудов стаж, а пък без тях хич.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11449 -: Октомври 22, 2023, 19:59:52 »
Моята, доколкото си спомням, беше кафява, и доста отпреди този момент, когато са били отпаднали, без да разбера, я бях оставил в отдел "Личен състав", който после преименуваха на циничното "Човешки ресурси". Оттогава не съм я виждал. Значи вече изобщо не се използват трудови книжки, така ли? И няма да трябва да я давам в пенсионното за удостоверяване на стажа при пенсиониране?
Явно си "по-зрял" от колкото си мислех, кафеви отдавна няма - те бяха с герба на НРБ -  :t2618:
Миналия месец станаха електронни, отдавна данните ги има в държавните регистри беше ненужен тормоз за пенсиониращите се.
Кафевите още важат за доказване на стаж преди това което ни се случи.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11450 -: Октомври 22, 2023, 20:05:19 »
Не знам какви са станали от миналия месец, ама отпреди 1996 нема електронно досие, носиш си книжката в НОИ. Никой не ти е вкарал стажа отпреди електронно в системата, да оставим че и да занесеш книжката, може да ти искат още документи от работодателя, който отдавна е дал фира.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8872
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11451 -: Октомври 22, 2023, 20:06:26 »
Т.е. данните, които преди се записваха в трудовите книжки, ги има в базите от данни, но само от 1996 година нататък, така ли?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11452 -: Октомври 22, 2023, 20:08:40 »
Не знам какви са станали от миналия месец, ама отпреди 1996 нема електронно досие, носиш си книжката в НОИ. Никой не ти е вкарал стажа отпреди електронно в системата, да оставим че и да занесеш книжката, може да ти искат още документи от работодателя, който отдавна е дал фира.
Кафевите още важат, задължение на работодателя е да пази ведомостите за заплати 50 години.
Познай как ще го намериш ако и НАП са дигнали ръце от него.
Нищо че преди 1989 е бил държавно или общинско предприятие, оглозгано и "продадено" на клошар.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11453 -: Октомври 22, 2023, 20:10:47 »
Т.е. данните, които преди се записваха в трудовите книжки, ги има в базите от данни, но само от 1996 година нататък, така ли?

Да, можеш да влезеш сам в сайта и да си видиш стажа с пин и егн се влиза.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11454 -: Октомври 22, 2023, 20:11:00 »
Т.е. данните, които преди се записваха в трудовите книжки, ги има в базите от данни, но само от 1996 година нататък, така ли?
Някъде от там, така или иначе плащанията бяха през банки.
Банките са предали базите на НОИ с реалните плащания.
Щото НОИ нямали архив. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11455 -: Октомври 22, 2023, 21:25:33 »
Хи,хи. ППто не искат да делят и боковците се накокържиха. Не мога да разбера какво искат като си дадоха задника на аренда. Арендатора ще го използва докато трае арендата. :i_laughing:
 
ЕПИЦЕНТЪР:
"ПП не подкрепя Борисов за смяна на министри! Асен Василев: Ротация на Денков и Габриел е достатъчна"

"Добрев: Защо Денков и Василев са против да падне дерогацията на "Лукойл"? За 5 млн. евро на месец!"

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11456 -: Октомври 23, 2023, 15:44:59 »
Кафевите още важат за доказване на стаж преди това което ни се случи.
Важат, важат, колко да важат - току що получих честитката от НОИ - кафявата важи за стажа ми в Университета и година и месец преди това в една библиотека, понеже унито и библиотеката не са закрити. Няколкото месеца стаж в тогавашния окръжен вестник, ако и да е вписан в кафявата книжка и подпечатан с кръгъл и правоъгълен печат, не са ги преброили, макар че архивът на закрития вестник  уж е предаден в НОИ. Добре, че са само няколко месеца.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11457 -: Октомври 23, 2023, 15:46:48 »
Т.е. данните, които преди се записваха в трудовите книжки, ги има в базите от данни, но само от 1996 година нататък, така ли?
От началото на 1997 г.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11458 -: Октомври 23, 2023, 17:56:33 »
Стаж се доказва преди 1997 и със старите книжки, но трябва да има кръглия и правоъгълен печат и ДВА подписа - на Управителя/директора и гл. счетоводител.
Ако ги няма някое от тези се подава молба до органа приел архива, за издаване на УП2. Ако и архивът е изчезнал, се получава документа ДГД.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8872
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11459 -: Октомври 23, 2023, 18:07:45 »
А, благодаря, това е много полезна и точна информация!