Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 18:40:17

Автор Тема: ЗА СТРАННОТО, ИЗВИСЕНОТО И ОТВЪДНОТО (3) ... и ЗА ЕЖЕДНЕВНОТО!  (Прочетена 32246 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
2. Пловдивският митрополит Николай отказа да приеме делегация на Руската Православна църква. https://standartnews.com/balgariya-obshtestvo/zashcho-dyado-nikolay-ne-dade-spetsialen-znak-na-ruskata-tsrkva-403606.html

Я виж тук

http://glasove.com/categories/intervyuta/news/plovdivskiyat-mitropolit-nikolaj-zashto-otkazah-da-uchastvam-v-priema-na-delegaciya-na-ruskata-pravoslavna-cyrkva

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Ето мнението ми под посоченият линк, Асол:

Quote (selected)
Eisblock на 12.10.2019 в 21:54

Новината, че Гръцката православна църква е признала претенциите на отцепниците в Украйна, говори (станало след последното посещение на Помпео там - 05.10 т.г.), че тази се е качила в каруцата на претендента за православен "папа" - Вартоломей, козните му и геостратегическите интереси на САЩисаните. Цариградският патриарх, един от равните всред равни - по канон, е известен още с подчинението си пред ДД на САЩ.

Така, че и пловдивският Николай не е за чудене в позицията си, която много ясно я посочва въпреки витиеватостта му. А тази е по-същество срещу интересите на Българският народ и БПЦ като цяло! Тази позиция следва да се осъди от всеки православен християнин, нищо, че въпреки формалната, изстискана аргументация за "ранговете", би полъгала неизкушените души. Особено влетелите в паяжината на либерастията и всякаквите други сатанински "ценности".

Колкото до Московският патриарх, има кой да го съди за делата му и за вирнатото му високоносие! Но той не може и не трябва да е основание, БПЦ да предаде истинските православни вярващи и църквата им в Украйна в ръцете на превратаджии, фашиствуващи мародери и безбожници от всякакъв кольор!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Пак по тази тема, на същото място страница по-нататък:

Quote (selected)
Eisblock на 13.10.2019 в 18:23

Helleborus, по същество сте прав, но само в лабораторен обем. Обаче препъникамъчетата са в действията и мащабите. Те са видни и за невъоръжени очи - какво остава с малко допълнителна помощ и раздвижване на между ушното съдържание...

В същност противостоянието не тръгва от БПЦ и самият Николай с неговият греховен уклон към мирска луксозност, а от попълзновенията човешки (да речем, че са такива) на Божем патриарха из Стамбул-града. Които пък, не е ли странно, точно пасват в геостратегическите щения на задокеанските паразити (артикулирам ги в много обобщена категория). Защото източно-православният свят не е тръгнал на поход срещу "западният", докато обратното е повече от вярно. ...

- Въобще, нужно ли е да соча каква е ситуацията в Източна Европа, какво и къде се изгражда бъдещото бойно поле за военна конфронтация тип ТСВ, кои организираха фашистки преврат и окупираха Украйна, ака 404? Кои дрънкат оръжията, организират безконечните си войни, налагат безогледната си античовешка пропаганда и догадиха на света с непрестанните им сатанински КОЗНИ?

Така, в конфликтът ПРИВНЕСЕН в Православието няма равностойност, че да можем да апелираме за равнопосочна реакция!!! Сблъсъкът е от категорията "Конфликтът е неизбежен" и "Няма победители". А ако миряните не подкрепят религиозните водачи - кои могат да го направят? Когато насреща има агресия и стъпки за ликвидация и на този тук народ, не може да се очаква умереност и примиреност. Трябва ли сами да сложим глави на дръвника? И ако Вие Helleborus съедините в едно отделните фасети на реалността около нас, ще видите ясно взаимовръзките и тенденциите по различните вектори на т.нар. "хибридна война" водена от Банкеро-сатанинският интернационал, един от инструментите на глобалният предиктор. А тази е основно за душите на хората.

Започната, не преставаща и водена от, образно казано - слугите на Антихриста.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Нашата Църква има ли единна позиция по украинския въпрос? Не питам за гръцката, по която Николай очевидно си сверява часовника.
И след като попът говори за вредата от поддаване на  политически пристрастия, може ли да обясни поради что украинците внезапно решиха да си отделят църквата?

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Kole, украинците сами НИЩО не решават. Единствено положителното е поставянето на напълно неподходящ човек за президент. С което се създава силно дестабилизиращ фактор в цялата конструкция на Бараката "404". От друга страна, деструкторът на Украйна, САЩисаните, е поел сам към изменения с предсказуем финал. Интересна статия в "Гласове": http://glasove.com/categories/komentari/news/ukrajna-zapochna-iznos-na-revolyucionno-nou-hau-kym-sasht "Украйна започна износ на революционно ноу-хау към САЩ". Че е от руснак, не намалява същността на  написаното. Което пък съвпада с изнасяното от мен две десетилетия предсказание на Едгар Кейси в старият Скай-форум и предпоследният на газетата "Сега". За да не се потрудя допълнително по темата, пускам отбелязаното от мен там, тук:

Quote (selected)
Eisblock на 18.10.2019 в 10:43

Това развитие в Меката на "демокрацията" се прогнозираше отдавна. Външната, а от там и вътрешната политики са тясно свързани и ако вънка се държиш като гамен и разбойник, мошеник и изнасилвач, то и в домът си си същият! За жалост укротяване на фронтовете на САЩисаните вътре не се предвижда поради различните вектори на политиката, а те са свързани отново, само и само с пари, много пари.

Укротяване на империалните апетити и нагон към господства са трудна работа, но Тръмп е поставен именно за да се избегне ТСВ... Така, че възможните развития за бъдещето се свеждат до три, четири варианта. Ако описаният от Едгар Кейси вариант се запази и осъществи, то сегашният световен хегемон ще се срути и ще трябва да се задоволи с регионална роля.

При това ще има други три варианта: - мирен, катастрофален или гражданска война. Какъв ще е мащабът на срива, за сега не се очертава, защото влиянието и екзекутивните възможности на Тръмп се представят минимизирано от европейските поддръжници на Дълбоката държава. Така, че и тук картината се вижда и представя силно изкривена...

Но в противовес, с всяка изминала седмица и всеки един ден Кейсианската картина на бъдещето добива все по-отчетливи черти! А с това и оцеляването на Светът става с милимунди по-възможно...

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Покрай статия препубликувана от Асол в раздела: ...... видях друга. Мисля си, че макар и едностранно разглеждан, въпросът за съществуванието на цивилизацията в този 'и вид, е много интересно да се прочете. Ако може и от повече хора. Да си призная, енергийните проблеми са ме интересували само от към технологичната им страна и по специално за експериментите с енергия от "нулевата точка" - погрешно и пропагандно дефимирани от заинтересуваните в статутквото понастоящем, като "перпетум-мобиле"...

Статията е интересна именно заради закъснялата масова работа върху нови енергийни източници извън ядрената енергетика. Причината се съдържа в огромните инвестиции и поставената върху основите на фосилни и уранови източници царуващите в момента технологии. Има и политически аспект и той също е фундаментален! Статията е от тук: https://pogled.info/svetoven/razgovor-za-svobodata-ako-rusiya-zagine-sled-godina-nyama-da-gi-ima-i-sasht.108990

Quote (selected)
Разговор за свободата: Ако Русия загине, след година няма да ги има и САЩ
26.09.2019, 07:01 Проф. Игор Острецо́в от /Поглед.инфо/

Кой стои зад аварията на Чернобилската АЕЦ? Защо разпадането на Съветския съюз предотврати краха на САЩ? Има ли връзка между аварията на АЕЦ „Фукушима-1“ и Гражданската война в Украйна? Как Иран стана член на Ядрения клуб?

На тези и други въпроси на кореспондента на ЕADaily (EurAsia Daily) отговаря професор, доктор на техническите науки Игорь Николаевич Острецо́в – специалист по ядрена физика и атомна енергетика. Роден е през 1939 г.; завършва Московския технически университет „Бауман“. От 1965 до 1980 г. е началник на лаборатория в Изследователския център „Академик Келдиш“; от 1980 до 2008 г. е зам. директор на Института по атомно машиностроене; през 1986-1987 г. ръководи дейностите по ликвидация на последствията от аварията в Чернобилската АЕЦ. Проф. Острецо́в е един от авторите на хипотезата за ЯРТ-енергетика (тежко-ядрена релативистка енергетика).

Въпрос:  Да започнем разговора с най-болезнения въпрос. Защо се разпадна Съветския съюз?

И. Острецов:     Със създаването на СССР бе осуетен сценарият на „златния милиард“. Твърдеше се, че хората на планетата се увеличават на фона  недостиг на енергия за тяхното съществуване. През целия ХХ век след Октомврийската революция, функцията на СССР беше да се печели време, докато Третият свят набере сила.

С разпадането на Съветския съюз се замисли и оттегляне на Човечеството от демократично разработване на нови технологии, които са изгодни за богатите. Това аз наричам технологичен етап на развитието. Когато завършва, Западът постъпва обикновено така: пристига при индиянците и ги изтребва. Това се случи в Америка, в Африка, в Австралия. И с проблема се приключва...

Карл Маркс е писал своите работи за Западна Европа, но неговите идеи там не можаха да пуснат корени. Това стана в Русия. Теорията на Маркс обаче се оказа неточна: промяната на социалната структура на обществото ще стане не в резултат на противопоставянето между бедни и богати, а като резултат от края на технологичния етап от развитието на разума.

В това ли е неговата грешка?

Да, но към началото на ХХ век не всички технологични въпроси са решени. През 70-те години Западът проумя, че СССР е препятствие за сценария на „златния милиард“. В САЩ съществува обелиск, на който може да се прочете, че на Земята трябва да живеят 500 млн човека. Ако СССР не съществуваше, то Западът щеше досега да е изтребил всички ненужни.

Как така, физически ли?

Е, китайците вече не могат да бъдат изтребени лесно (усмихва се). “Златният милиард“ трябваше да си отговори на въпроса: да се ликвидират 100 млн богати или 7 млрд бедни хора. Винаги съм казвал, че в общата схема на развитие на планетата сценарият на „златния милиард“ не минава. Ето защо за един преходен период бяха предвидени трима велики държавници: Ленин, Сталин и Елцин…

Можем ли да наречем Елцин велик държавник?

Ще поясня защо. Отказване от сценария на „златния милиард“ е първият етап. Всъщност, трябва да бъде ликвидирана всякаква елитарност. Изобщо не трябва да има елити. На технологичния етап на развитие бяха нужни само финансови елити. В тяхната сянка се намираше истинската интелигенция, която развиваше науката. След момента на познанието на технологическите основи, елитите трябва да изчезнат. Съветският съюз също беше елитарна система. Сиреч, Ленин и Сталин успяха, чрез създаване на СССР, да  помогнат на Третия свят да укрепне. Сега, унищожаването на Третия свят, на бедната част на Човечеството, стана невъзможно. Значи ще бъдат унищожени богатите, което и става днес. Елцин реши задачата принципиално – унищожи съветския елит.

Разбира се, той нищо не разбираше. Събития от такъв мащаб не могат да протичат по волята на някакъв глупак. Те са заложени в аналите на проекта. При унищожаването на СССР трябваше да бъде унищожен съветския елит, който по това време беше загнил. Веднага, след като неговото отстрелване беше прекратено, той започна да загнива. Но тъй като съветският елит беше продуктивен и беше решил принципиални задачи, неговото унищожаване не беше кърваво.

На мястото на този елит Елцин създаде елит, който ще бъде унищожаван по ужасяващ начин, без всякакво състрадание. Ампилов - в началото на 2000-те години, ми казваше: „Хулят Берия, но сега ние няма да действаме като него. Просто на всеки регион ще предложим да изготви списък от лица, които хората ще могат да ликвидират без съд и присъда.“

Имате предвид лидера на движение „Трудова Русия“ Виктор Ампилов?

Да, той беше крайно ляв. Запознах се с него в началото на века. Не зная дали това беше само негова идея или и на някой друг. Същността е, че Ленин, Сталин и Елцин осигуриха преход към нова социална организация без елит.Който произнесе думата „собственост“ – до стената или 20 години лагер без право на кореспонденция“ – това беше формулата на Ампилов.

Движим ли се към глобална диктатура?

Диктатура на висшия разум. При нея ще има само закони на Създателя и никакви други. Трябва да се осмислят законите на този свят в социалната сфера и да живеем по тях. Докато това не стане, ще продължава проливането на кръв като на заключителния етап ще се лее кръвта на елита.

Аз израснах в среда, в която имаше много „блатни“. Например с мен работеше Володя Захаров, син на маршал Захаров. И много други. От 1960 г., когато започнах работа в Първи Ракетен институт (сега Изследователски център „Келдиш“), с очите си наблюдавах загниването на елита. Ние мърморехме като самосвали. Всички сравняваха своите възможности с възможностите на колегите си на Запад. Погледът на всички беше насочен  натам. Например, Олег Попарин, веднага след като отработи задължителните 3 години, замина на изложба в Монреал и завинаги остана там. Другите имаха същите стремежи. Съветският елит загниваше интензивно и към края на века той загни окончателно. Въпреки че Съветският съюз в много области изпреварваше Щатите, особено във фундаменталните проблеми. Американците бяха първи само по въпросите на обслужването.

В кои области беше водещ Съветският съюз?

В същата тази атомна енергетика. Например, ние създадохме ефективни системи за разделяне на урана, а САЩ не можаха. Те тръгнаха по погрешен път и в края на века техните технологии станаха нерентабилни. Тъй като в САЩ урана е малко и е безсмислено да се създава отново промишленост за урана, американците заложиха на разрушаването на Съветския съюз. И първото нещо, който те подписаха веднага след разпадането на страната е „Договорът Гор-Черномирдин за доставяне на уран за американските атомни реактори“. В източната част на САЩ до 40% от електроенергията идва от АЕЦ. Ако за централите не пристига руски уран, САЩ ще престанат да съществуват след една година.

Освен от Русия купуват ли уран от другаде?

От никъде другаде. Русия притежава 50% от световното производство на Уран-235, при това по най-ефективни технологии.

В какво се състои основното противоречие между САЩ и Китай? Хората често говорят глупости по отношение на енергетиката, а не виждат основополагащото. Ето, в МГИМО, през 2005 г., ме поканиха да направя изказване. Дойде моя ред и казах: “Главното световно противоречие  се крие във факта, че китаецът разходва 1 тон горива, а американецът – 16 тона“. Срещу мен седеше немец, аташе по науката. Той допълни: „Не, американецът – 20 тона, а ние, германците – само 4-5 тона горива“. Казах му: “Благодаря, ходът на Вашите мисли е разбираем“. Тогава той запита: “Виждате ли изход от създалата се ситуация?“  Отговорих му: „ Да, същият какъвто виждате и Вие – унищожаване на социално-икономическата структура на Съединените щати“. Главата на германеца клюмна, а професорското тяло на МГИМО подскочи почти до тавана. От този ден повече не са ме канили (усмихва се).

Новите енергетически технологии са създадени така, че усвояването им лишава Запада от предимствата. Ето, от 1996 г. аз предлагам да се даде път на безалтернативна енергетическа технология, която да работи през 21 век. Колкото по-дълго се бави внедряването й, толкова повече кръв ще се пролее.

Какво предлагате Вие?

Предлагам да се провежда делене не на Уран-235, който е в малки количества, а на Уран-238. Притежавам действащ патент. Когато американците научиха, те също регистрираха патента. При това - за военни приложения. Те отделиха 70 млн. долара. Аз не започнах да работя по въпроса. Работеше моят сътрудник. Мислех си, че ако започнем работа по патента в САЩ, то после ще сключим същия договор с всички страни. Но до този момент това не ни разрешават.

Кой не разрешава?

В нашата страна забраната идва от върховната власт; в края на краищата от американците, които ние слушаме. Защо Дворкович беше свален, защото той каза, че „висш приоритет за Русия е финансовата стабилност на САЩ, а висш приоритет на американците е стабилна Русия.“  Ако  Русия загине, в продължение на една година Съединените щати ще престанат да съществуват.

Причината уранът ли ще бъде?

Да. В практиката си имам такъв епизод. Моя позната ме покани на събеседване. Там имаше и един господин. Веднага разпознах, че е сътрудник на ЦРУ. Той ме запита: „Аз съм бизнесмен. Дайте ми съвет за бизнес в Югоизточна Азия?“ Отговорих му: „Представете си, че двамата с Вас сме съветници на Обама. Какво бихме му препоръчали? Същото, което извърши във „Фукушима“, да извърши и в Персийския залив. Спира се експорта на петрол, цените на петрола достигат неподозирани високи стойности. Всички развиващи се страни изпадат в криза, а САЩ, със своите шистови горива ще командват парада няколко години“. ЦРУ-шникът се облещи, не можейки да разбере защо Белият дом досега не е извършил това. Аз поясних: „Още в 2005 г. казах на китайците, че ако Америка ви дойде до гуша, пращате 1 млн китайци в Забайкалието. Там, в гр. Краснокаменск, се намира заводът за обогатяване на Уран-235. Тухла по тухла го разграждате и след една година САЩ престават да съществуват (смее се). На завода в Краснокаменск се крепи балансът в целия свят. Той беше построен до китайската граница, възможно по-далеч от Запада. И при нас, в европейската част на Русия, 40% от електроенергията идва от АЕЦ. За нас съществува същата заплаха. Но Западът трябва да бъде унищожен, защото финансово той е елитарен и не решава стратегически задачи. Главната задача на Човечеството е не да плюска, а да развива разума. Защото пред хората  стоят  много сложни задачи за разрешаване.“

Вие твърдите, че взривовете във „Фукушима“ са работа на американците. В какво се състои логиката им за това?

Завършваше програмата „Гор-Черномирдин“. В заводите не достигаше обогатен уран-235. Програмата включваше и доставки на уран от утилизирани бойни глави. И така, 50% от американските АЕЦ работят на ядрено гориво от нашия завод в Краснокаменск, а останалите 50% - на уран от наши боеприпаси. Американците се готвеха отдавна и се бяха запасили с уран. През 2011 г. те взривиха „Фукушима“. На тази тема аз съм публикувал рецензирана статия в научно списание.

Мислите, че те наистина са взривили АЕЦ?      

Има достатъчно факти. Първо, китайците заявиха това веднага след взрива. Те казаха, че японците са провели неуспешно изпитване на атомна бомба, за да станат членове на Ядрения клуб. На Токио, след войната, беше забранено да влиза в Ядрения клуб, но след като цял ред държави вече нарушиха тази рестрикция… Второ, германците и французите обявиха, че са регистрирали радиоактивна емисия. Трето, в този район на Тихия океан екипаж на американски кораб, е получил свръхдоза (месечната доза, б.пр.) облъчване недалеч от епицентъра.  Съдебните дела за искове по този случай продължават, но не ги коментират. И четвърто, към моята статия съм приложил сеизмограми.

Официалната версия е, че взривовете са причинени вследствие авария на дизеловите генератори. Военните своевременно са доставили електрогенератори, но пък не съумели да ги включат да заработят. Стандартите (куплунгите, б.пр.) се оказали различни(?!). „Дядя Ваня“ как действа в такъв случай? Оголва краищата на проводниците и завива краищата им. А излиза, че японците не са се досетили да постъпят така.

Тоест, подобна версия на аварията не е издържана…

Разбира се, че не е. В света са станали всичко на всичко три големи аварии, едната от които в САЩ – аварията на АЕЦ „Tри Майл Айлън“ в щата Пенсилвания през1979 г. Те от глупост разтопиха своя реактор. Останалите две аварии – „Чернобил“ и „Фукушима“ - се дължат на умисъл. В Япония всеки атомен блок се дублира с ТЕЦ, затова авариралите блокове веднага бяха превключени. Страната изпадна в тежко финансово положение и поиска разрешение да включи енергийни мощности. Беше й разрешено. След „Фукушима“ договорът „Гор-Черномирдин“ беше продължен до 2017 г. Дали е приключил вече не съм сигурен, нямам сведения.

Да се продължи със спиране на ядрени блокове по-нататък беше възможно или в Украйна, или в Корея. Но Китай веднага предупреди, че е против бардак на Корейския полуостров. По скоро – спиране на ядрени мощности ще следва в Украйна, където 52% от електроенергията идва от АЕЦ.

А оставащият уран ще изнасят в САЩ?

Разбира се. Зареждането на реакторите в Украйна се провежда от американската компания „Уестингхаус“, а какво е горивото в тях?

Руски уран?


Естествено. Затова с Украйна няма оправия. Трябва да им се каже: ако утре не отстраните Порошенко, повече доставки на уран от Русия няма да има. След като никой не се досеща за този ход, излиза че всички са тъпи. Като че ли „Уестингхаус“, дето няма нито една центрофуга, - доставя урана на Иран (усмихва се). Всичкият уран е от Русия!

Това е разбираемо за Украйна, но защо САЩ удариха по Япония?

Америка има 100 ядрени блока: 50 блока работеха на обогатен уран от Краснокаменск, а останалите 50 – с уран от ядрените бойни глави. Когато прекъсна утилизирането на боеприпасите, трябваше да бъдат спрени 50 блока в САЩ. А японците имаха точно 50 блока. И затова бяха спрени 50 японски блока.

Японците също ли купуват уран от Русия?

Япония е особен случай. Мога да кажа само, че на Русия принадлежи 50% от световния пазар на уран. Англия и Франция имат собствен ресурс от уран. Сега Макрон заявява, че ще ограничава атомната енергетика. Защото Китай се е настанил в Африка, а Франция получава уран от там. В петата република 72% от производството на електроенергия е от АЕЦ. Наближава  катастрофално положение, защото скоро французите ще престанат да получават уран от Африка

Връщайки се към Украйна, правилно ли разбирам, че целта на гражданската война също е свързана с атомната енергетика?

Да, за да е налице повод за спирането на  другите АЕЦ. За да се оправдават с настъпилия хаос в страната. За излезе, че всичко това е направено от някакви хулигани и радикали, а не от самите власти. Аз вече съм написал куп писма по тази тема, а именно - да не затварят реакторите чрез разтапяне на активните зони. Защото това ще бъде един кошмар. Надявам се да не се взривяват, както в Япония.

Бихте ли пояснили на достъпен език какво представлява „разтапяне на активните зони“!

Това е което се случи на американската „Три Майл Айлънд“. Аз им предлагам ако ще спират реакторите, то да бъде поради повреда на парогенераторите. Ние, в 1980 г., заменихме всичките, защото имаха дефект и масово излизаха от строя. Да се изработят нови за Украйна не е възможно никъде по света, защото на Запад технологията е различна, а нашето производство също е в упадък. „Атоммаш“ вече не може да изработи такова количество парогенератори

Не съм сигурен че ще направят точно това. Аз дадох доста силна гласност на проблема. Но ако все пак се случи, на всички ще стане ясно, че „акцията в Украйна“, е била предварително планирана.

Във всеки случай ли ще се наложи спиране на реакторите?

Ще се наложи. Затова и продължава този бардак в Украйна. Освен това Крим. Защо го взехме и сами ли предприехме този ход? Детска градина. Китай подготвяше свой инфраструктурен обхват на полуострова. И още работи интензивно в Краснодарския край. Отново никой не знае, че на 20 километра от Минск има милионен град населен с китайци.

Казвате че на 20 км от Минск има милионен град населен с китайци?

Да, и сякаш никой не знае за това. Самите китайци са ми казвали, че са замисляли търговски маршрут през южна и източна Украйна и строеж на две дълбоководни пристанища в Крим. Веднага след като Янукович подписа тази договореност, на нас ни беше заповядано да вземем Крим.

Кой ни заповяда да присъединим Крим?

Не зная, даже не се досещам (усмихва се)… Обикновено това прави банкоматът.

Искате да кажете, че става въпрос за уговорен „мач“?

Не. Под „уговорен“ се подразбира участието на две равнопоставени страни. Това беше команда, заповед. Наистина, ситуацията е много сериозна.

Какво мислите по повод решението на Тръмп да излезе от ядрения договор с Иран?

От началото на века повтарям, че никой няма да пипне Иран. Всички се борят срещу обогатяването на урана, и като че ли не знаят, че атомната бомба се прави от плутоний. Как може да се получава плутоний. Под трибуната на стадиона поставяш реактор, графит и уран. При работата на реактора се получава плутоний, а с плутония правиш бомба. Ако имаш на разположение оператори-камикадзе, не трябва дори да създаваш специална технология. Те ще изработват смяната си и ще умират от радиацията. Даже и специален завод не е задължително да се строи. Така че Иран отдавна има атомна бомба.

От коя година, например?

Приблизително от 2000-та година. Ако бяха посегнали на Иран, то той незабавно би ударил Израел с ядрено оръжие. Целта се намира близко. Аз съм говорил с иранците, когато ни гостуваха. Питах ги: „Абе, къде криете вашата атомна бомба?“ В отговор те хихикаха.

Защо тогава Тръмп разиграва този спектакъл?

Трябва да се мътят главите на хората. Освен това работата е там, че плутониевата бомба е „мръсна“, тя „свети“ много силно. (т.е. тя е радиоактивна, б.пр.) Плутоният е реакторен. А урановата бомба, ако урана се изолира от природна суровина, е „чиста“. Затова, ако за ядрен тероризъм трябва да се внесе в страната чист уран, то това може да стане с пълнеж на златни пръстени, златни зъби, огърлици. Чистият уран може да се превозва без проблеми. Ето защо той е опасен.

А полоний може ли да се превозва безопасно?

От него са необходими много малки количества. Това не е уран, от който са необходими 20-25 кг (за атомна бомба, б.пр.). От полоний са необходими грамове, които могат да бъдат прекарани в ампула.

Какво е положението сега в Украйна?

Ето за какво трябва да се алармира. Почнат ли да разтапят активните зони, после какво ще правим? Там, около АЕЦ, няма да може да се припари. А Китай има намерение да направи от Украйна зърнена житница. Затова напира натам. И да се разграничи от Европа, която трябва рано или късно да се откаже от органичните (изкопаемите, б.пр.) горива. Какво да се прави? Пикът на използване на всички видове органични горива вече премина. От 2020 г. ще започне съкращаването  им.

Вие твърдите, че аварията в АЕЦ „Чернобил“ е режисура на ЦК на КПСС. Има ли доказателства?

Не зная точно дали в ЦК или в друго ведомство. Но в ЦК имаше човек с фамилия Копчински (Георгий). Той работеше в Чернобилската централа и после беше преместен в ЦК. По това време се провеждаше експеримента. За да се взриви АЕЦ, просто удължиха времето на експеримента, реакторът продължително време престоя и се „отрови“. Това е ясно. Но друго е важно: отначало се опитаха да предизвикат аналогична авария в Ленинградската централа.

Коя беше годината?


През 1975 г. Но там се получи в малък мащаб. Радиацията беше изхвърлена през един от технологичните канали. Реакторът не се взриви. И това се случи в Съветския съюз, където имаше образцов ред. Трябваше да се чака друг сгоден случай. Когато на всички стана ясно на кой е възложено това дело, беше взривена и Чернобилската АЕЦ. Причината е една: на Съединените щати беше нужен уран. Ако Съветският съюз не се беше разпаднал, то това щеше да се случи още тогава с Америка. Но това не стана възможно, защото СССР също беше елитарна система. Съветският елит беше дискредитиран и народът вече му нямаше вяра.

На какво се дължи важността на Персийския залив?

Една бомба в Залива означава, че ядреното цунами ще сложи  край на местния  добив на петрол, цените ще хвръкнат нагоре, а Китай ще изпадне в рецесия, тъй като не е богат на изкопаеми горива. А Съединените щати имат и петрол, и шистов газ. Те известно време могат да преживеят и без доставки от Залива. А и Венецуела не е далече… Всичко се върти около енергетиката.

Какви са целите  на САЩ и Китай във Венецуела?

Да контролират венецуелския добив на петрол.

Но американците и сега го купуват…

Да, засега го купуват. Но ако Китай сложи ръка на целия венецуелски експорт на петрол, няма да остава за американците

Но Съединените щати вече са на първо място по добив на горива.     

Това се дължи на т.нар. шистов газ. Шистови горива може да добива този, който печати необезпечени хартийки, с които търгуват идиотите. В Китай има много повече шистов газ, и петрол, отколкото в САЩ. Но засега китайците не притежават технология за рентабилен добив. А американците дотират, печатат хартийки и раздават на идиотите. Само за сметка на печатната машина.

В Украйна и в Русия има шистови залежи от петрол колкото искаш, но добивът излиза твърде скъп. А колкото по-скъп е добивът, толкова по-малък става потенциалният кръг от купувачи. Ако печатната машина на САЩ престане да работи, американците ще престанат да добиват петрол от шисти.

Какво бихте казал за вулкана Йелоустоун?

Това е слабо място на САЩ. В него да хвърлиш една мегатонна бомба и Щатите няма да ги има. От началото на 21 век повтарям, че акад. Сахаров е велик човек, защото предложи сценария „Посейдон“. Подводница с бомбата се приближава незабелязана към брега, изчаква команда и се взривява като ликвидира с вълната цунами  всичко, което е необходимо.

Единствено Русия е неуязвима за подобен сценарий. В Китай значителна част от промишлеността е разположена на брега, в САЩ е същото. Да не говорим за Европа и Япония. Например, ако в Северно море се взриви бомба, то малко ще остане от Европа. Всички страни са зависими от „Посейдон“, освен континентална Русия. Това също е предвидено от висшия разум. Русия не трябва да бъде унищожена.

Възможно ли е вулканът Йелоустоун да избухне и без бомба?

Това е реална опасност. Сега за Йелоустоун малко се пише. Не съм сигурен дали намаляването на броя на публикациите не е свързано с приближаване на описания сценарий. Ако САЩ започнат да се разпадат на части, нашите ще си вземат обратно Аляска. Преди няколко години бях в Анкоридж. А пропо, главната улица носи името на Ленин и паметникът му стои там. Голяма част от хората в Аляска желаят присъединяване към Русия.

А ще има ли тунел под Беринговия пролив?

Тунелът е технически проблем. Реализирането му зависи от властите и когато решат, че е икономически изгоден, ще го построят. Става въпрос всичко на всичко за 30 км. Може и мост да се построи без огромни  разходи.

Днес, главен трябва да бъде въпросът с визията  за бъдещото развитие. Отказване от всякаква елитарност. Този въпрос изниква навсякъде и на първо място в енергетиката. Ако нещата се забавят, ще се наложи в енергетиката да се предприемат сериозни ограничения, които от своя страна ще бъдат съпроводени със значителни човешки жертви.

Можете ли да посочите един пример?

Представете си, че подаването на енергия  в  Европа бъде изключено. Какво я очаква? Въпрос на съобразителност. Мигрантите са я наводнили. Ще започнат ли да колят ненужното бяло мнозинство? Ще го колят и то интензивно. Защото белите сега не могат да го предвидят. А щом няма визия, значи ще има кръв.

Вие обрисувахте доста мрачна картина на капитализма. Всичко ли е в толкова критична фаза?

Времето, когато капитализмът беше позитивен  премина, изтече. Имам предвид технологическия етап. Нужен ли ми е например Абрамович? Обяснете ми. Той не фигурира в сценариите на развитие.

Сега пред човека стои задачата да работи в ирационалната област. Трябва да се определят други форми, в които може да съществува разумът и да създава нови светове. Защото този свят е създаден от Висшия разум. Човечеството трябва да достигне потенциала на висшия разум. Този разум, създал света, е резултат от развитието на Човечеството за цялото време на неговото съществуване. В ирационалното времето отсъства. Човечеството трябва да се научи да създава светове, вместо да зависи само от джоба. Това е неизбежно.

Вярвате в Бога?

Какво означава „вярвам“? Аз просто зная. Светът е създаден по определен проект не от хората, а от Висшия разум. В терминологията на християнството той се нарича Бог-отец. Аз го наричам Висш разум. Задачата пред хората е да проумеят неговите закони и да живеят съгласно тях.

Работата е там, че методът на демократичния подход, когато всеки човек имаше право на свое мнение, до определен момент беше рентабилен. След като сме опознали естествените закони, сега идва времето, когато трябва да се създават социални закони. Ето защо следва да изхождаме от фундаменталната аксиоматика заложена в учението на Исуса Христа.

Реално ли е построяване на свят на основата на ненасилие?

Да се промени светът може само с насилие, защото този, който е захапал кокала ще се държи за джоба си до последно. Когато бъде ликвидирана частната собственост, едва тогава ще може да възникне света на ненасилието. Това е разговор за свободата. Свободна може да бъде не тълпата, а колективът, който работи над определена задача. Тълпата е престъпна и лишена от разум. Нали тя викаше „Разпни го!“.

Демокрацията дава власт на тълпата и бързо я подменя с парите. Аз винаги съм смятал демокрацията за най-престъпната форма на обществена организация. Алфред Нобел навремето казвал: „Демокрацията е стадо идиоти, управлявано от измета на обществото“.

Превод от руски Румен Воденичаров
[/size]

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Укрите (т.е. западните и централните украинци) са едно към едно с нас:
Хаос, далавери, шуробаджанащина, нагъзване на силните и готовност за мигновено предателство. И негодност за самостоятелно, силно и справедливо управление. И разлагане на всяка държава, в чийто състав бъдат. Разлагането на СССР тръгна точно от украинските и полуукраинските му кадри, особено от генсековете.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Айс, благодаря за отговора!

"Украинизация" казва всичко с една дума.

Статията в гласове много си заслужава да се прочете.
Аз лично предполагах, че в америка ще започнат да се избиват на расов, не на политически принцип, но поживëм - увидим.

Quote (selected)
Единствено положителното е поставянето на напълно неподходящ човек за президент

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Quote (selected)
Укрите (т.е. западните и централните украинци) са едно към едно с нас:
Хаос, далавери, шуробаджанащина, нагъзване на силните и готовност за мигновено предателство
И претенции, претенции за онеправданост. Обичат да се изкарват жертви на чужд гнет.
На нашите демократопитеци поне им стигна акъла да не подпалят гражданска война, но украинците си платиха за "прехода" по пълната програма.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
*За Обичайното, Низкото и Настоящето* (1)

Както се казва, честито на всички! За всеки, всичко и всички фокусници начело... все прекрасни продължения на статуквото в имагинерната "реалност". Защото всички "конкуренти" и безконкуренти, врагове и армии в битката за "дермокрация" и народно "добруване", са в същност, заедно под един Юрган!
 :erotic3:
Или обаче, малко вероятно е, че тези са толкоз глупави, та чак вече не ги боли от това. Но най-вероятното е, как самата публика бие всякакви задълбаващи рекорди (да не уточнявам какви), невъзможни за премерване и обхващане. Така че и самите носители на Банановите ценности, все още не-прибрани с черните камионетки и не-подсъдими, са от същият кольор. Няколко възлови въздишки за размисъл:

* ТОЙ не се меси, но другите - също ли? Тичкат при б'ваните и се врат като хлебарки под тръба на Парното при тези, ама били не там, а при "мурзилките" та да поставели Геш-zwei да отворел колхозите отново. - туй тръби геният HBK в Оттатъка.

* Уж се позиционират в други "ценности", уж всякакви "различни", па и като врагове даже на статутквото се изкарват някои - но по магическо махване на диригентската палка из от Тъмното - одма търчат да "демонстрират" разни и всякакви убеждения? Щизо, садо-мазо, к'во ли пък е всичко това? Те така и вчера с театрото къде Халите и къде Орлетата...

- Става дума, сякаш лакмусова хартишка ги посинява-почервенява,  за "спонтанните" патриотарски демонстрации по повод онзи австралиец и определението съдебно да излезе от пост-отоманският зандан. Но-о-о, я вижте кои се коалираха за защита "правата" на агитките и скинарите, а вчера пък вече и като представители на Трудовите колективи в защита на единственият "избираем" "избор"?! 'ми БСП бяха там пред 10-на дена и нещо, Дажамбазки даже и той показа фейса си там, друг пък баламосва, та да достигне подстъпа и да ритнел оня Паметник?! Май имаше и други познати нам там урунгели: - с трансперанти и плакати, лозунги и глупости... А Статутквото благо се усмихна и вика:

- Ц-ц-ц-ц, онуй НПО не си го даваме!... - После бегом за към задлоквенската Мекка за благословия и целуване на Пръстена на Мордор...

Ех, Пратер, Пратер ненагледен!

/следва/

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
"Умните, красивите и успелите" останаха без поръчки, казано по американски ги уволниха. Щото нямат нужда от тях, те са си демократски кучета и новите републиканци в Белия дом не ги щат. Там си харесаха Цацаров, Гешев и Борисов, Е, не са за жалене, имат си бели милиони, за черни дни.

Как им викаха на добре платените к..ви? Проститутки, гейши, или куртизанки? А кой беше казал че политиката е к..ва? Познал е.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Да, обаче, като се разработи сега Гешев като главен прокурор и излезе на лов за русофили, какъвто е несправедлив животът, може да го отнесе не Мики, защото той руски не знае, а примерно...гринго. Дето пише еднакви фенски постове за Гешев и в двата форума.  :D Мда...

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Бе кво сте се лепнали тая вечер всичките - Мики, та Мики....
Ми знае от коя страна се хваща гърмящата пръчка - бомбе, кво да го правиш!

А Гешефтов да не бърза с шампанското - Радев ще го изчатка.
Но няма да е веднага, след изборите ще видим с какво ще го отстрелва....
Аз Президент съм си избирал, не магарица! :t0328:
Не познавате бойните офицери. А тоя на всичкото отдолу и самолет може да шофира.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Защото не ми се кара с Асол, по-уморително е. :D  А за да го "изчатка" президентът, ще му трябва и някаква реакция от обществото. Затворени кръстовища, най-малкото.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
В казармата имахме изпит в края на учебната година. Изпитваха дебели болтове от генщаба, от ония с кърпените гащи - полковници им прислужваха...
Присетих се като споменах офицери - Нойя да му мисли дали да го мята в казармата, или в коша при бирите.
Изпитваха всичко живо от командир на батальон и на долу до радистите.
И имаха един много скапан въпрос, от който на всички офицери се изпотяваха в петите:
- Групата се движи на територията на противника. Натъква се на жена с малки деца, които забелязват групата.
- Вашите действия?

Отговорът е страшен. Няма да го напиша по етични съображения!
На потресаващи безумия ни учеха и то по руската система.
А Гешефторите разчитат на големия бял брат. Те знаят че в момента, в който Русия се сети че си има малко братче следва Народен съд. И тоя път пропуски няма да има!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Quote (selected)
примерно...гринго. Дето пише еднакви фенски постове за Гешев и в двата форума
Не съм писал в другия форум от доста време. Нито фенски, нито френски мнения.
Бъркаш ме с някого.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.


Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Quote (selected)
Как им викаха на добре платените к..ви? Проститутки, гейши, или куртизанки? А кой беше казал че политиката е к..ва? Познал е.
Бабите ни ги наричаха шафрантии. По името на оня Шафран, съдържател на първия в България публичен дом (още си седи сградата в Шумен).
Но онези ш-ии поне са си вадели хляба, както могат, а сегашните политически ш-ии са ненаситни - единият хляб не им стига, ни салама, ни маслото, ни хайвера, ни аспержите, ни трюфелите... - като раззината ненаситна, воняща паст си ги представям.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
*За Обичайното, Низкото и Настоящето* (2)

Придружих вчера челядта къде Кутията за "- Юряаа!... Юряааа!... Юряаааа! ..." (по Чудомир), за да гледам рехавото присъствие на народонаселението около 16 часа и как се извършва там тайнството. Имаше всичко както е положено и докато седях в коридора да излязат, гледам - все някой се въртеше наоколо и се чудеше пред списъка "Who is Who" (на новобългарски). Една възрастна жена дойде и все питаше: - "А този, тази - каква е?" Стигна до Мая Манолова и се успокои - тази ще да бъде. Едно младо момиче пък, пристигна делово по школската мозайка и приседна до мен. След малко се усетих и 'и казвам, че само чакам и не съм вътре поради "запрещение"... Не реагира на шегата и скокна вътре. Вечерта се потвърди, че резултатите са вяли, съответно гъбобера е бил успешен.

Нищо лошо - лошото бе в изминалите две седмици. Чичо на Сънрей получи инсулт и с него настъпи една епопея на Забравените през болничните пътеки, коридори и на краят - моргата. Установих след дълго самозаблуждаване, че думата здравеОпазване е значително изпразнена от съдържание. Това не е новост, но нагледният пример е отрезвяващ. В момента е на макс.

- Всичко около Него бе утежнено от няколкогодишен онкологичен проблем. С белодробна операция, разсейки по гръбначният стълб, химиотерапии в далечна западна страна на континента, взимане на специални и разоряващи лекарства тук, но не и там. При роднини в юго-запада, след видимата безпомощност на сутринта, е бил закаран в окръжния град - онкологията. Където чак на третият ден повикват невролог да го обследва и каже, че единственото което остава е да бъде прибран в курортното градче. Завършен бил прегледа с рецепта за аспирин-протект, впрочем, със свободна продажба в аптеките. След което бяхме осведомени тук и се включихме в битката със смъртта.

Така на четвъртият ден го докараха с частна кола и ги придружих към видна, май и университетска, болница. Началният опит да бъдем отпратени другаде, пресякох по мой си начин. Направиха изследвания и умозрителната ни диагноза се потвърди напълно - говорът, макар и затруднен бе указание. Но те така и легло нямаха, даже началника на съответния Дивизион дойде да обясни защо нямали. От цялото Нищо, единственото Нещо бе пренасочване с Епикриза към друг широкоспектърен, известен етабилисмент. Като спешен пациент го закарахме там. Приеха го, назначиха обичайното за диагнозата Инсулт, лечение. Междинно получихме и преведохме пратените бързо и експедитивно документи от далечната чужбина... Предаването им увеличи негативното очакване и след четири дена Болният бе изписан. Клиничната пътека предвиждала цели ПЕТ дни за лечение на инсулт...

Бе ден седми. Направлението ни отпрати към Рехабилитация в едно, от двете специализирани, извън фандъковският ареал, болнични заведения. Избрахме по-близкото заради добрата му слава дошла от рехабилитаторите му. Приеха го, но той не бе в състояние за активна рехабилитация и се оказа, че всъщност е постъпил там за да изкара останалите му дни живот. И така се случи. В сряда вече получи нов мозъчен удар, но този път в другото полукълбо с пълна парализа и кома. Пак го върнахме в Болницатa... В петък вече бе починал през нощта. Събота - погребение в южните поли на Родопите. Те, така с един живот, даже и не съвсем завършен.

Трябва ли да се изведат някакви заключения от цялата тази история?

- Освен, че е тъжно и потискащо да проследиш отблизо как един човек си отива, бе много отрезвяващ сблъсъка с реалната действителност. Въпреки че я възприемам повече от трезво, тя винаги има още резервни сили за изненади. Какви са изводите, съвсем субективни и корелирани с други собствени преживявания в "системата" тук?

1. Извън София, компетентността, експедитивността, инициативата намаляват пропорционално с отдалечаването от столицата. Съответно в унисон са  съотношенията окръжен град - селищна система. Изключения - една част от останалите стари, пред- и зад-пенсионни кадри по места...

2. Гаусовата крива и в това съсловие се препокрива с подобните релевантни за другите интелигентски съсловия в услуга на обществото, резултати.

3. Тежки щети са нанесени и нанасят от емиграцията на специалисти към западните страни. Което пък съвпада с "препоръките" на двамата задокеанци Ран и Ъпт за желаната численост на населението, икономиката му и пр. компоненти на тази действителност.

4. Не остават на страна и възможностите на самата Здрав-Болен-Системата - "шапката" на цялото здравеопазване... При нея се съвкупяват отделните и съставки, качества, същността 'и  - компилирани в канавата взаимствания от разни други здравни системи. Финансовите 'и възможности пък са препъни камъка. Но те не могат да бъдат по-добри, доколкото са зависимо от сумарните възможности на държавата, управленческата кадърност и външните зависимости.

5. Не може да не се посочат и добрите страни на самоотвержните лекари, сестри, санитарни и помощни екипи, заслужаващи адмирации. Те успяват въпреки множеството несъответствия между съвременното ниво на всичко което влиза в медицината - от сгради, до най-малката частица на цялото, спрямо реалната картина в координатите. Разбира се има и най-нови, технологични придобивки, но те са повече изключения, отколкото правило. Бях потресен от оставената на доизживяване и разруха, само с отчасти използван сграден фонд, реа-болница в близост до градските черти! Това е позор за една европейска държава. Видно е с просто око дезолатното състояние на поддръжката и в най-първите болници в София. Дали те имат зачислени домакин с персонал по поддръжката като част от екипите им?

/следва/

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
В "Гласове" се появи ново нещо покрай сутрешната изповед на "Ъпсурд" http://glasove.com/categories/na-fokus/news/ico-hazarta-v-ypsurt-veche-nyamate-chovek и сдавянето със в. "Сега". Тук: http://glasove.com/categories/novini/news/komarnicki-v-s-hazarta-mozhe-li-buntar-da-se-hrani-na-trapezata-na-vlastta
Мнението ми:

Quote (selected)
Eisblock на 29.10.2019 в 15:32

Г-н Комарницки е безспорно много талантлив карикатурист и не само - което е рядкост - много плодовит. Като всеки човек, той има предпочитания и съответната ориентация. С които неговите творби, когато са на външно политическа тема, показват отчасти едностранчива фиксация извън баланса на фактите...

Докато на вътрешно-политико-социална тематика, почти всяка негова карикатура, предизвиква цвилене в благодарната публика. Синхронът творец-консуматор тогава е пълен.

А заяжданията между творци са празна работа и не правят никому чест. Всички до един са принудени да правят поклони и разни салта пред силите на деня и режисьорите на Спектакъла за плебса, та все пак да си подсигурят дневната кора хлебец. Така, че най-удачното сочене с пръстета къде някой друг, е единствено и само за пред огледалото...

Без изключения.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Махай се Фандъкова, махай се!
 :bluegrab:
Урко-пейската столица остана без сериозни промени в годините. Няма да ми стигне денят за да изредя всичките дивотии, дилетантщини, мързел и палачорщини и какво ли още не, дамгосали София с мръсотия, негоден въздух, отвратителни улични настилки, разбити тротоари, задръствания и тълпи от ненужно съсредоточено население тук.

- Много често преглеждам гумите да не са станали 6-то ъгълни, даже и квадратни - заради непрекъснатото хлопане и тръскане по асфалтираните уж пътища и улици из столицата. Има само едно, две трасета с поносими кръпки (даже и няколко стотин метри - без!!!), без изсечени канали напреки и некадърно не засипани или престарали се с охълмяването им. С милички дупки, хлътнали капаци на шахтите, вълнообразен асфалт - резултати от стари стандарти за дебелина и напречен строеж на настилките, валцовани с каране на 50-нотни камиони през квартални и не само, улички!!!

И никой от всичките тези дебело-дирници, кандидат кметове из медеца с предизборна пропаганда в т.нар. столица, не обяви в програмата си, че щял да оправи инфраструктурата?! Някой сеща ли се, че пропусквателните възможности през града, север-юг и изток-запад и обратното, от край до край, са мизерни? Какво остава тогава, че в часовете-пик, даже и Околовръстното заради тапите в краищата на три лентовата южна дъга, е с огромни задръствания?

Хубаво е Фандъкова да се махне - окончателно! С нея и тяхното ОПГ. Никому не са нужни разните стада партийни калинки и масово разпространените - хлебарки-стръвници.

Погледнете как се е раздула София по шевовете си. Пренаселена и основното, задръстена с ненужна градска и преобладаващо много - държавна администрации! Какво търси в София например м-во на Земеделието? - Мястото му е в Пловдив или Плевен или Добрич, близко до центровете със земеделие! Можете сами да погъделичкате фантазията си и да намерите какво още може и трябва да се разсредоточи. Да се махне от София...  Инвеститорите бягали - бягат я или всички се врат в Софето. Именно защото от Центъра - летището и с пътната мрежа, нейната ефективност, пропусквателни възможности и качество, са като кръвоносната система в тялото. И тя все още е в лошо състояние - даже ново построените отсечки аутобан, са некадърно изпълнени. Съобщенията на свой ред са нервната, а екзекутивната и законността - костната структура. Ликвидирахте по нареждане на сахибите индустрията в по-малките градове и сега се чудите, че 1/3 България живее в София, Що годе спокойствие от дневната лудница има след и се кара с добра пропускваемост само след полунощ. Инак през денят често е по-бързо пеша...

- Така, че чао Фандъкова и не се връщай НИКОГА. Не, че и Манолова може да промени нещо кардинално, но все пак - с илюзии се диша по-леко.
 :firefrog:

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
"Кое дете е в риск - въпрос за 290 милиона лева" - статия в гласове по повод изменения в ЗЗД и ЗСУ. Тук:http://glasove.com/categories/na-fokus/news/koe-dete-e-v-risk-otgovor-za-290-miliona-leva

Явно е, че тези нововъведения в ЗЗД и ЗСУ са поредните тентакли на либерасткият октопод! След като другите два бяха частично отблъснати ("Истанбулската конвенция" и "Пакта за глобална миграция"), но оставащи все още впити в плътта на държавата, сега се надяват да нанесат вече истински, решаващ кинжален удар в сърцето на Плебса, тъдява!

Не трябва по никакъв начин да ИМ се позволява да деребействуват от името на държавата чрез и в интерес на измамнически, деструктивни НПО-та и привнесени извращенски "концепции". Както и самата държава да се превърне изцяло в подтисник-робовладелец и еничарски корпус заради разни измислени и абсолютно несъвместими "ценности" спрямо морала, етиката, битието, традициите на основното местно население в територията. То самото, така или иначе, ускорено изчезва не само физически - целта е пълното му изличаване в лицето на преформатираното потомство. Достатъчно е човек да се позарови из различните хуманитарни и общообразователни предмети на училищните програми и налаганите материали с девиатни спрямо фактите, гледни точки, за разбере за какво бъдеще се работи така усилено!!!

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
  Па, те тука смятам да да напиша за странното ... ежедневното ... и поезия и айку..Понеже ме баннха в правописпната тема. И Сегато

  Домат, като човешка длан..
     Но повече не си ми нужен!
  Един домат и три ракъ..
      Донесоха ми отдихът заслужен..


  Айде и айкуто .. По асковски..

  Даскал Цеко строфи вай?
       Комай?
  Вай! Вай!


  ПП  Вай е подкана, не вайкане

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
  Па, те тука смятам да да напиша за странното ... ежедневното ... и поезия и айку..Понеже ме баннха в правописната тема. И Сегато

  Даскал Цеко строфи вай?
       Комай?
  Вай! Вай!

Нема страшно!!!   :m1273:

И мен са ме банвали там заради Даскала, но и Даскала са го банвали заради мен. :D
Даже по ено време излежавахме заедно ... :yes-1289:

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
  :beer-405:

« Последна редакция: Януари 16, 2021, 20:50:47 от Vançe »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Ванче, на правилно място си! Ако ли ти душа сака чисто литературна тема, заповядай, само реши как ще се казва!  :t0328:

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Кънчо!
"Оня" Кънчо, знаете го, нали?
Предлагам аз!
Става ли Ванче?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Vançe, пиши си и тук - нямам нищо против. Пък и както разбирам, те тегли и към по-странни алегории - така, че си точно на нужното място!... Поздрави!

*За Обичайното, Низкото и Настоящето*(3)

Нищо не е статично и нещата се случва с и, най-често, без нас. Така и сагата ГлавПрок продължава с което провокира известно раздвижване в Блатото. Жаби квакат, чува се грухтене на пощадени (за сега) кандидати за свински сватби - двукраки и чифтокопитни. Медийното пространство е широко... Срещат се и доста интересни гледища, а те са най-четливи в черно-бял ракурс. Ей на няколко рошави, невчесани мисли и заключения, разбира се, те не обвързват ничие друго мнение и практики, не засягат познати и непознати фигури и имат приложимост единствено за и в съзвездието Алфа-Центавър и представени като тезиси там:

- Държавата може да има независима политика, въпреки че е впрегната в рамките на тамошният Банкеро-сатанински интернационал.

- Излизането от тази зависимост е в същност Пълна Независимост, но тя ще привлече обезателно ответен удар.

- Завоюването на собствена, независима монетарна политика, изцяло под контрола на съответната държава, е едно от най-важните условия за държавна осъщественост и независимост.

- Промяна на статуквото може да стане не въпреки, а само при липса или изличаване на актуалният "елит".

- Закотвянето в наложената парадигма става с подмяна същностите на образованието, обществено управленческите правила, информационната политика, груба манипулация на изборните правила - а от там и на самите резултати. Всеки неочакван резултат, съответстващ на казионните прогнози, изисква само едно единствено предположение. И то е правилното, а не - изненада.

- Когато чиновниците нямат наложени правила и отчетност за свършената работа, оттам те се само-селектират в посока на некадърност, неефективност и пълна незаинтересованост да са в услуга на населението и това да е  качествено.

- Отстраняването на всеки ръководен фактор, създава в подопечното пространство под него объркване и смут. Колкото по високо стои отстраненият, толкоз по-широки са кръговете на сащисване и излизане от ритъм на държавната машина. Съответно съпротивата срещу всякаква промяна става все по ожесточена. Както и, че самообожествяването на "фактора" нараства с увеличаване височината на поста му по вертикала в йерархията и големината на подчиненото стадо.

Горните просветления нямат претенции да са трезви мисли!
 :t0328: :smokin: 8)

/следва/
« Последна редакция: Ноември 15, 2019, 01:38:39 от Eisblock »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Излизането от тази зависимост е в същност Пълна Независимост, но тя ще привлече обезателно ответен удар.

В създадения от либералите глобален свят пълен суверенитет е невъзможен. Той именно затова е създаден. Защото либералите много мразят суверенни права и национални интереси. Докато глобализмът не бъде унищожен, поне в този му политико-икономически вид, никой не може да очаква пълна независимост. Но това може да стане само чрез унищожение на либерализма. Либерализмът трябва да бъде криминализиран, защото той е замислен, създаден и утвърден с една-единствена цел - пълно унищожение на държавите, народите, семайствата, религията и всичко, което дава смисъл на индивида да съществува.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Quote (selected)
Либерализмът трябва да бъде криминализиран, защото той е замислен, създаден и утвърден с една-единствена цел - пълно унищожение на държавите, народите, семайствата, религията и всичко, което дава смисъл на индивида да съществува.
Навлизаш в зоната на компетентност на проф Титанушкин.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Навлизаш в зоната на компетентност на проф Титанушкин.

Не е необходимо да си професор, за да разбираш същността на либерализма. Тя е елементарна и е пред очите ни.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
В създадения от либералите глобален свят пълен суверенитет е невъзможен. Той именно затова е създаден. Защото либералите много мразят суверенни права и национални интереси. Докато глобализмът не бъде унищожен, поне в този му политико-икономически вид, никой не може да очаква пълна независимост. Но това може да стане само чрез унищожение на либерализма. Либерализмът трябва да бъде криминализиран, защото той е замислен, създаден и утвърден с една-единствена цел - пълно унищожение на държавите, народите, семeйствата, религията и всичко, което дава смисъл на индивида да съществува.
  :D

И после се чудим що броят на гостите на Форума непрекъснато расте.

И що ни разглеждат с неподправен интерес, с какъвто се разглежда единствено секта.  :too_happy-1067:

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Джиджиринке, тези Гости се интересуват от други, различни мисли, спрямо ВТЪЛПЯВАНИТЕ от пропагандните мас-медиите. Те за жалост, в голямата си част са - ФАКТИ. И това предизвиква любопитството.

За да се видят фактите е достатъчно да се свалят очилата на бясното покупателство на всякакви боклуци и се филтрират сериозно издишащите мисловни конструкти, т.е. един вид - умствени глисти, обявени за свещени крави и крайъгълни камици на западната "цивилизация". Преди 1989, ноември, всеки от соца мечтаеше да се завре в Кауфхофа (имащ класа-ниво предназначено за най-ниските слоеве на плебса) и да припада от изобилието вътре на ... всякакви  боклуци, заместени по-късно от китайските шир-потреби.

Геополитиката обаче, изисква малко по-различни хора от сигнираните казионни "гледачки на кафе" из координатите тук (без Вацев и проф. Христов - но те стигат само до определен левел в Пирамидата), занимаващи тълпата с ПИК-овщини и  BILD-Zeitung-щини (булевардно издание на Axel Springer Verlag, намиращ се под сащисан контрол). Има една специално разработена наука по тези въпроси, която безпогрешно корелира събитията едно с друго така, че прогнозите да са с много, много голяма вероятност винаги верни.

Като изключим от тези 500 интересуващите се и присъствали тук - в този честен, малък форум - една част са различните прескачащи от Оттатъка тъдява. После махнем разните други тролове и орки сверяващи часовниците си, както и служебно заетите да сканират кой-какво пише и дали няма надвесели се прекомерно извън рамката на цензурата, то тогава сериозно интересуващите се (независимо от ориентацията си) са пренебрежимо малко спрямо стампадите драскачи, пишурки, писачи на- и не-тривиалности из интернетното пространство. Нека не забравяме и софтуерните ботове със стотиците си никове, така усъвършенствани, че е практически невъзможно да се усетят от защитите. Разбира се, тези кълват и реагират на  определени ключови думи...

И ето на, как 500-те се стопяват като снежна топка на слънце.
« Последна редакция: Ноември 16, 2019, 13:43:13 от Eisblock »

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Нека се заинтересуваме от ... ваксините
« Отговор #93 -: Ноември 18, 2019, 12:31:14 »
Прегледайте това съобщение тук:  https://www.naturalnews.com/2019-11-09-you-can-lose-your-job-saying-only-women-give-birth.html
 
И при добро желания можете да намерите достатъчно много и други подобни. Нека 80% да са фейкове. Но все пак остават 20%... действителност. При това никой не отрича поставянето на живак във ваксините (помните ли онези, от Турция?...) за да не се разваляли така бързо... Колкото до ДНК секвенциите взимани от ракови тумори и употребявани за постигане на по-силно и агресивно въздействие като "носители" на самото вещество за ваксинирането, това също е с голяма доза, вероятно. Разбира се,че производителите на ваксини няма и зъб да обелят КАК и с КАКВО правят ваксините си.

Отделно остават и корелациите на силното увеличение на различните заболявания, свързвани с ваксините. Това са имунни недостатъчности, заболявания в мозъка, множество видове алергии. Както и доказаната по-голяма заболеваемост на ваксинирани, спрямо добре гледани - но не ваксинирани деца.

Има два пътя за решаване на проблема с ваксинирането, особено насилственото. Открити карти или диктат!

- Има хора вярващи, че увеличеният брой на ваксиниране на деца с едни и същи ваксини (май бе на всеки 4 години), спрямо еднократно ваксиниране за "до живот" на по-възрастните поколения, е нарочно и целящо нещо повече от "ваксиниране". Защото при модерните технологии не е нормално силата на въздействие на "старите" ваксини да е по-голяма, а на "новите" даже да е и не равна, та да се налага преваксиниране на всеки 4 години!!!

Говорил съм с един много отговорен фактор на държавно ниво, точно по тези въпроси. Бе ми казано, че същият не ваксинира децата си...

Затуй някой хора са се досетили, че за всеки случай и като един вид застраховка, когато водят децата си за ваксиниране, носят и един вид формуляр със себе си. Изискват лекарят да подпише, че му са известни съдържанието на ваксината, нейното евентуално негативно въздействие и опасностите от трайни щети. Защото тук се касае до живота на децата ни.

Вярно е и за появата на стари болести. Така, най-вероятното, масовата миграция от третият, четвърти светове в Европа, възражда сега отново вече почти забравените инфекциозни болести всред плебса!!! Но има и друга причина за разпространението:

- Т.нар. "демокрация" отмени поставянето на инфекциозно болни деца под КАРАНТИНА и закачането на предупреждаващото картонче с червен кръст на входната врата за наличие на опасно заболяване и недопускане на външен контакт със заблялото дете!!!

Така, че сега воплите на държавата в лицата на някой лекари за въвеждане на задължителни ваксинации звучи фалшиво и би моглоо да се оприличи на лицемерно и изуитско дебелоочие! Преди всичко Здравните органи са ДЛЪЖНИ да се възстановят превантивните мерки, ограничения и контрол, да се гарантира доказуемо истинската чистота на ваксините от смъртоносни съставки, както и да се въведат задължителни карантини при всички пристигнали мигранти в изолирани хабитати.

И чак тогава да имат нахалството да организират насъскване, преследване и дискриминации спрямо части от населението!

В противен случай следва да си мислим, че се преследват някакви, съвсем други цели, не свързани със истинското здравеопазване!

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
 :b0201:
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
:b0201:

Нищо смешно и нищо невярно няма в писаното от Айса.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Благодаря NOR, но всеки има право да вярва на прононсирани престъпници. Само да подсетя как антигрипната ваксина, всяка година е точно на време, заедно с грипните вируси, на разположение на тълпата. Нищо случайно или нарочно.

В зависимост кой-как гледа на нещата. А лично загубих синеокостта си преди няколко десетилетия поради конкретни събития, факти и дела на т.н. "западен свят". И разбирам, естествено е да има все още вярващи тям и дори, подкрепящи ги заради страхът да не си загубят илюзиите...

...а без такива, трудно се живее. Или най-малкото - не всеки може и успява.

Извън темата - уважавам много Хатерас и ценя мненията му.
« Последна редакция: Ноември 18, 2019, 16:35:05 от Eisblock »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Eisblock
Извън темата - уважавам много Хатерас и ценя мненията му.
Aз също го уважавам, защото виждам, че е умен, овладян и не е интригант.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Само да подсетя как антигрипната ваксина, всяка година е точно на време, заедно с грипните вируси, на разположение на тълпата. Нищо случайно или нарочно.
Миналата година рекламата на антигрипната ваксина беше толкова и където свърнеш, че отърване нямаше! Само дето ютията не даваше акъл, и то щото моята е стара. То не бяха майки на болни дечица, разчитащи на груповия ефект, то не бяха бабички и дядовци, всякакви сърцепорещи истории. Можеш да се ваксинираш във всяка аптека безплатно, на работа ще дойдат, ако ги повикат, в училище, само се ваксинирайте!
Настъпи грипният сезон и се оказа, че щамът за ваксината и грипният щам се разминават като бърз влак с малка гара, ама така, че нищо общо нямат, гарата е в съседния окръг. Ние си останахме неваксинирани, но що народ го отнесе!
След това дойде незадължителната (все още) ваксина за менингит и аз получих от училището бумагата за разрешаване на ваксината. Хлъц, не давам! А, тогава трябва да ходите на обучение в местната здравна институция, да ви издадат удостоверение, че сте информирана. Хубуу, вземам ден отпуска и отивам, дават ми видео от четири части, гледам розовобузести бебета и техните родители как щастливо ми разказват за ваксинацията, после местната старша сестра ми чете конско. Обяснявам, че не съм антиваксърка, но да ми дупчат детето с ваксина срещу щамове, които се срещат в долното течение на Мисисипи, няма да стане. Ах, ама нейният племенник починал от същия тоз мени
нгит, хем тук недалеч живеело момчето. Съжалявам за загубата ви, действително съжалявам, но аз си оставам на моето си мнение. Подписаха и ме изхвърлиха, сега имам китап, че съм отказала по на практика религиозни причини.

Айс, то в местната сьомга в една рибка има повече живак, отколкото в термометъра, ти си седнал да се кахъриш за живака във ваксините.  :nuts:

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Антигрипната ваксина, поне в България, не е задължителна.
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Статия в "Гласове": Томас Клайн-Брокхоф: Америка няма да бъде задълго детегледачка на Европа.

Quote (selected)
"Няма да има връщане към предишното състояние. Мимолетният момент на американската хегемония е зад нас и Америка няма да бъде задълго детегледачка на Европа. Опасявам се, че без американските гаранции вътрешноевропейските пукнатини ще се задълбочат". Това казва в интервю за "Фигаро" Томас Клайн-Брокхоф, вицепрезидент на германския фонд “Маршал” в Берлин, организация, посветена на отбраната и засилването на трансатлантическите връзки.
....
http://glasove.com/categories/na-fokus/news/tomas-klajn-brokhof-amerika-nyama-da-byde-zadylgo-detegledachka-na-evropa

- Едно са напудрените думи, а други са реалните последствия от обърканите силогизми на либералните следовници. Същевременно изпъква стремежът чрез обвиненията към "другите", да се неглижират управленческите престъпления извършени от крайната либерастия завладяла особено силно Германия идеологически, а и останалите западни държави, с последствията от нея. Там, в тази страна склонността за правоверно упорито следване на догми и преиграване в следването им, води винаги и закономерно до периодични катастрофи.

Следва да се запитаме защо, след като фантомното чедо на съвремието - демокрацията победи, как така Европа отново се изправя пред нова и то свързана с нейното истинско оцеляване, катастрофа? Нали доблестните съюзници донесоха демокрацията на щиковете си и наложиха преформатирането на цели народи и превръщането им мулти-култи бантустани?!

- Оказва се обаче, в думите на Клайн-Брокхоф - и най-сетне, че упоритото квалифицираните мигранти, само и единствено, като БЕЖАНЦИ, т.е. всички пристигнали "гости" на Танте били бежанци, е поредната лъжа и измама в угода на леви фантазьори и зелени талибани. Само на тях ли?
  Довличането им под всякакви предлози, се използва като прикритие и цели разбиване на националните държави и превръщането им в сборища на напълно чужди и не компатибелни едни с други хора, култури и религии. С което се постига главната цел на упражнението: - Ликвидация на бяла Европа, нейната идентичност, фундамет, устои и дори - изличаване на биологичните дадености на Съзиданието в нейното население...

- Какво по голямо доказателство за зловредната същност на извършеното съзнателно преформатиране на Европа от САЩ и шайката на Банкеро-сатанинският интернационал след ВСВ? Съществуванието на Запада, най-общо казано, е било и е обвързано с непрекъснат приток на ресурси отвън - било с колониален грабеж, било от завоевателните войни, а сега чрез ликвидация на средно-големите и по-малките държави и изсмукването им, подкрепено от създадени брожения, преврати и цветни "революции". Продължението на това властване им се отдаде през 90-те след краха на СССР и капитулацията на некадърно управляваните Източни страни. Последна голяма плячка отложила фалита с още няколко десетилетия. Да, но сега този пак е изплувал на преден план и паниката напълно е обзела управляващите клики...

- Накъде по-нататък?

PS В самото интервю бъка от  твърдения изискващи подходящи, аргументирани отговори. Аргументация не липсва, липсва време за жертване. Но тук има достатъчно умни хора способни да отговорят подходящо...

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Quote (selected)
Подписаха и ме изхвърлиха, сега имам китап, че съм отказала по на практика религиозни причини.
Това всъщност е прекрасен аргумент!
Според моите вярвания, продиктувани от дълбоки вътрешни убеждения, отказвам да ме ваксинират срещу абстрактна версия на непрогнозируем, по причина, че е все още невъзникнал, щам.
Оставям настрана логическия абсурд да се изобрети ваксина, срещу заболяване, което все още не съществува. Ваксините не работят така. Те съдържат известните антигени, на известните патогенни микроорганизми, срещу които трябва да се изгради имунологичен отговор.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
Подписаха и ме изхвърлиха, сега имам китап, че съм отказала по на практика религиозни причини.
Това всъщност е прекрасен аргумент!
Според моите вярвания, продиктувани от дълбоки вътрешни убеждения, отказвам да ме ваксинират срещу абстрактна версия на непрогнозируем, по причина, че е все още невъзникнал, щам.
Оставям настрана логическия абсурд да се изобрети ваксина, срещу заболяване, което все още не съществува. Ваксините не работят така. Те съдържат известните антигени, на известните патогенни микроорганизми, срещу които трябва да се изгради имунологичен отговор.
Бе няма какво да се обяснява, иначе аргумента е железен:
Аз съм от църквата на свети Боку СедмоМагнолий. Моят бог и моята религия ми забраняват ваксинации. ТОЧКА.
Иди че се разправяй...

Инак, грипа е една от малкото гадинки по-смъртоносни от руска ракета, но руснаците работят върху проблема.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Quote (selected)
църквата на свети Боку СедмоМагнолий
:aplause:
Адептите се разпознават по физкултурния анцуНг, милиционерската шапка, пожарникарския маркуч около врата и мутренската бухалка в ръката.
И разбира, се свежа китка банкянска магнолия зад ухото.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23469
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Вече нямаше враг. Вчерашните врагове непременно щяха да станат  партньори днес и приятели утре. Ние трябваше да потърпим, да приемем отклоненията. Затова се отнасяхме към Русия и Китай с “търпението на светци”.

Това от статията пусната от Айс.
Сладко!
Анакондата се оплаква,че глътнала таралежа с бодлите и сега не може да го смели.
Страда от "добрината" си. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
...
Оставям настрана логическия абсурд да се изобрети ваксина, срещу заболяване, което все още не съществува. Ваксините не работят така. Те съдържат известните антигени, на известните патогенни микроорганизми, срещу които трябва да се изгради имунологичен отговор.
Правилно, Коле. Поради което, ти предлагат да те ваксинират срещу някой от познатите щамове. Може да уцелят, може и да не.
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
...
Оставям настрана логическия абсурд да се изобрети ваксина, срещу заболяване, което все още не съществува. Ваксините не работят така. Те съдържат известните антигени, на известните патогенни микроорганизми, срещу които трябва да се изгради имунологичен отговор.
Правилно, Коле. Поради което, ти предлагат да те ваксинират срещу някой от познатите щамове. Може да уцелят, може и да не.
:way_to_go-1308: :way_to_go-1308:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Quote (selected)
Ваксините не работят така. Те съдържат известните антигени

Едно време беше така, ама сега вече може и да не е така.
С което не твърдя, че имунната с-ма на хората се е променила, а че вероятно са изобретени нови научни методи за въздействие върху нея  :icon_idea:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
Ваксините не работят така. Те съдържат известните антигени

Едно време беше така, ама сега вече може и да не е така.
С което не твърдя, че имунната с-ма на хората се е променила, а че вероятно са изобретени нови научни методи за въздействие върху нея  :icon_idea:
Цъ. Тия гадинки нямат фащане. На тъмно стрелят, само че се мъчат да е максимално информирано - предвид натрупаните огромни бази данни коя гадина къде и кога е ударила.

И понеже ми писна да мисля къде да го изтропам, тука ще е:
Д-р Елена Георгиева: Не системата уби 3-годишния Александър, а заболяването
https://btvnovinite.bg/predavania/lice-v-lice/d-r-elena-georgieva-ne-sistemata-ubi-3-godishnija-aleksandar-a-zaboljavaneto.html

Това при кикиРизова - докторката лекувала онова детенце дето се споминало и лично аз имам мазоли на ушите вече.
Според мен си струва да се гледа тази жена, ако ли не - Нойче мятай у коша.
От мене си само да добавя: изпитвам огромен респект към тези хора, нищо че са касапи по своему. Може би щото не ми се е и налагало да ги ползвам, знам ли...
Но като чуя по телевизора че някой посегнал на лекар, изпадам в дива ярост и единственото за което се сещам е... Знаете за какво се сещам.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23469
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Смъртта на дете е трагедия.
За съжаление това се случва всеки ден, час, минута някъде по света.
Медицината не е вездесъща, медиците са хора и допускат грешки.
Лекарите лекуват много деца, някой не успяват и стават виновни в очите на близките.
Сега през социалните мрежи стават лоши в очите на всички.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Смъртта на дете е трагедия.
За съжаление това се случва всеки ден, час, минута някъде по света.
Медицината не е вездесъща, медиците са хора и допускат грешки.
Лекарите лекуват много деца, някой не успяват и стават виновни в очите на близките.
Сега през социалните мрежи стават лоши в очите на всички.
Всяка смърт е трагедия. И лечението не е ремонт на перална машина, та да се търси 100% успеваемост.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
...
Оставям настрана логическия абсурд да се изобрети ваксина, срещу заболяване, което все още не съществува. Ваксините не работят така. Те съдържат известните антигени, на известните патогенни микроорганизми, срещу които трябва да се изгради имунологичен отговор.

Правилно, Коле. Поради което, ти предлагат да те ваксинират срещу някой от познатите щамове. Може да уцелят, може и да не.

В такъв случай, не е ли по-добре да се наблегне на мерките, засилващи имунната система на хората, отколкото да си играем на руска рулетка :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Quote (selected)
В такъв случай, не е ли по-добре да се наблегне на мерките, засилващи имунната система на хората, отколкото да си играем на руска рулетка
Определено! Но това означава профилактика и норми за обществени здраве, хигиена и чистота (мръсна среда = болести).
Къде тогава остават печалбите от медикаменти и ваксини?

Ваксинирането срещу произволна вирусна вариация е просто стрелба на посоки.

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Да, Коле и ddantgwyn, така е.
Обаче
Quote (selected)
Къде тогава остават печалбите от медикаменти и ваксини?
В препарати за засилване на имунитета. :nuts:
И във веро, което убива "до 99.9 от всички познати микроби". :nuts:
Или ароматизирана белина, 5 - 6 кинта за литър...  :nuts:
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
За доброто си здраве можем да благодарим и на щедро пръскащите с глифозат, на добре обгрижваните с антибиотици индустриално гледани животни, и на производителите на храни, които всеотдайно се грижат всяка храна да бъде опакована в найлон и да издържа с месеци, без да се развали.
Да ви е сладко киселото мляко в кофичка  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Quote (selected)
В препарати за засилване на имунитета. :nuts:
Любимата ми мантра. Какво означава засилване на имунитета?  :beer-405:
Здравият организъм няма нужда от стимулация на имунитета. Имуностимулаторите имат смисъл само при налична инфекция с недостатъчен имунологичен отговор и нямат смисъл ако още не е изграден вторичния имунитет към даденото заболяване.

Второ, самоцелното "засилване на имунитета" може да доведе до свръхреакция дори към безвредни антигени и проява на бурен имунен отговор. Пример - алергени и алергична реакция, в тежки случаи анафилаксия (анафилактичен шок).

Т.е. системата не би слрдвало да се бърника ако работи.
Намесата води до модулации (изменения) и трябва да се предприема само ако е наистина необходимо.

П.П. Nor1  :way_to_go-1308:

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Сега, да не остане някой с впечатление, че съм против ваксините.
Много съм ЗА ваксините (особено във време, когато се връщат болести, които смятахме че сме победили. Честит Банго Морбили както казват в конячената махала.)
Против съм безсмисленото ваксиниране срещу  всевъзможни (и често малко вероятни за нашите ширини) щамове. Това не е профилактика, това е насаждане на страшилки с цел печалбарство.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Сега, да не остане някой с впечатление, че съм против ваксините.
Много съм ЗА ваксините (особено във време, когато се връщат болести, които смятахме че сме победили. Честит Банго Морбили както казват в конячената махала.)
Против съм безсмисленото ваксиниране срещу  всевъзможни (и често малко вероятни за нашите ширини) щамове. Това не е профилактика, това е насаждане на страшилки с цел печалбарство.
И аз съм така! Особено след като навремето детски доктор се учуди страшно защо не искам да ми боде детето с "Превнар". "Ама госпожо, тя Вашата застраховка я покрива 100%!" Рекох му, че ще му платя и аз толкова, само да се успокои, че е направил норматива. "Ами ако хване белодробно нещо?" "Ами ако не хване? Досега за шесте години, през които я отказвам, не е хванало. Ако хване нещо, ще го лекуваме!"
Да де, ама тогава "Превнар"-ът беше още нова ваксина, препоръчителна, а сега е в задължителния списък... И трябва да ходя на обучение по религиозни причини!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
За кратко време поизоставих Темата тъдява, но засипването ни с отпадъци, плява и всякаква помия - пакетирани като ежедневни новини понякога така натоварва по интензивност, че докарват отвращение към целият свят надминаващо всякаква поносима граница.

Тогава остават само ... книгите, е и работата ми, все пак. Но емоционалното разтоварване и отклоняване на неприятната аура на денят става най-добре с една хубава книга. С времето вкусовете се редуцират, намалява с това и избора на тематика. Но в същност, не е ли всяка една белетристична книга също извор на някакви емоции и от там извор на допълнително натоварване?

Може, но вероятното разсейване би могло да се трактира по логиката "Клин, клина избива". Важното е (за мен лично) - прочетеното да няма нищо общо с действителността. Тогава ми остават само няколко тематики за избор: - Приказки и приказни истории (любими са ми нещата от Емилиян Станев), Фентъзи и ограничена тематична част от SF-на.

Неотдавна купихме две книги на относително неизвестен български автор: Петър Делчев. Неговите "Трънски разкази" четох преди време при кратък престой в едно етнографско, известно, село на южните склонове на Родопите. Бяхме в една много стара и необитаема къща. Там на една полица видях циклостилно копие от препечатка на машина на (вероятно) оригинала. Зачудих се откъде е попаднало това, видимо доста старо копие, но по-после свързах снимането на епизоди от един-два български филма на тема средновековието и турското робство в същата къща. Вероятно кинаджиите са забравили това копие там.

Този автор тогава ме разтърси. А неотдавна Сънрей видяла двете книги за обща радост и удоволствие. Трънските разкази няма да препрочитам. Прекалено са натоварващи - сам не мога да обясня защо. А втората книга е допълнено преиздание със запланувано продължение. Казва се "Кастинг за месия"! Това е нещо като екстраполация на съвремието за след 30-на години и малко отгоре. Централното събитие е Световен събор на християнските църкви за обединение - финал на икуменизъма. Написана е с много хумор, пророчески (едвам ли не) дъх, с познаване на глобалната политика и много, много здрав разум, опит и сръчност в екстраполациите.

Истинско бижу!

Но, въпреки обявената втора част, тя все още няма да бъде написана. Както казва авторът - трябва да се яде, а предварително, поне тук, никой не финансира бъдеща книга...

Така, че препоръчвам книгата на Петър Делчев - "Кастинг за месия"!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил