Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 22:28:20

Автор Тема: какво точно искаме и съответно очакваме от евроизборите?  (Прочетена 57325 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Народът всъщност винаги иска утрешният ден да е същият като днешния,

Не споря, макар, според мен, народът никога не знае какво иска. Но ако това е вярно, българският народ си харесва днес и иска утре пак да попие жадно логореята Цветанова от телевизора.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Народът всъщност винаги иска утрешният ден да е същият като днешния, както е казал лорд Ветинари от Света на Диска.

Ти го мАни Тери Прачет, когото аз по принцип не харесвам. Което за мнозина ТУК сигурно би прозвучало налудно.  :D

И ми кАжи честно: "жълтите жилетки" във Франция в момента част от народа ли са или не?!

Чудя се, ако е имало анонимно допитване "Искате ли да останете в СИВ" няколко дена преди края, какъв е щял да бъде отговорът. 

Нема кво да се чудиш. Щото още преди да се зачудиш, тя, целата система се сринаА от само себе си.  :giggle-3307:

« Последна редакция: Март 31, 2019, 22:45:28 от Джиджи »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Викаш късметлийско поколение.
Две сринати системи, както се очертава.
Тва не е било досега.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Мани ги и жълтите жилетки, Джиджи, защото не знам.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
А за дългия протест у нас на майките с децата с увреждания знаеш ли?!  :too_happy-1067:

N.B.
Не съм настроена против теб.
« Последна редакция: Март 31, 2019, 22:53:52 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Викаш късметлийско поколение.
Две сринати системи, както се очертава.
Но не се е ДООЧЕРТАЛО. За фтората система!  :tongue-out:
« Последна редакция: Март 31, 2019, 23:02:33 от Джиджи »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
N.B. Не съм настроена против теб.

Знам и оценявам, Джиджи. :)
За протеста на майките... не си длъжна да помниш наизуст какво съм писала, но го подкрепях. Даже няколко пъти постоях там за малко, на връщане от работа.
Не заслужаваме всички точно такива карикатури за управляващи, но това е.
« Последна редакция: Март 31, 2019, 23:06:21 от Banshee »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
целата система се сринаА
Системата се срина, пък системчиците останаха същите. Даже слугите на системчиците също станаха системчици.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ми, кво да кажа ...  :giggle-3307:

П.П.
По този повод искам да ви уведомя, че вече почти приключихме с "разчистването" на сегашните емотикони, от които много се повтаряха.

И без да съм питала Принца, ми се струва, че всеки, който има предложения за нови, би било добре да му ги изпрати. На Принца! Но по възможност да не са чак толкоз големи.

Независимо от това, че танка, който бях пуснала срещу него по конкретен повод преди два дни, този път ще бъде насочен срещу мен.  :sad-3295: Ето така:
 :army:

« Последна редакция: Април 01, 2019, 00:02:59 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23482
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Нема кво да се чудиш. Щото още преди да се зачудиш, тя, целата система се сринаА от само себе си.  :giggle-3307:

Системата не се срути, а беше предадена отвътре.
Всяка крепост пада ако се намери предател.
Когато предателят е командира на гарнизона става по-бързо.
Грешка на ръководителите от ранга Брежнев е че не са подсигурили плавно предаване на властта, няма подготвени кадри.
После идва един случайник и всичко потъва заради кило банани.
Същата система която не се разпадна в Китай, но там на всеки 10 години се подменя половината ръководство с млади хора, винаги има резервна скамейка с кадри.
Подобна грешка правят сега и САЩ, те дълго време бяха хегемон, не се е налагало да се подготвят управленци защото нали беше "краят на историята ". Една статистическа грешка като Тръмп и системата се срутва.
Наритваш и без това малкото си приятели, правиш ги васали, а те стават врагове и перестройката е при теб.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Викаш късметлийско поколение.
Две сринати системи, както се очертава.
Тва не е било досега.
Това го разправяше тъщата, бог да я прости, за своето поколение.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Те всички системи се сриват някой ден. Поне няма да ни е за пръв път. :)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
После идва един случайник и всичко потъва заради кило банани.

Тцъ. После идва един "случайник" и променя света. Като бута СТЕНАТА!!!

:light_bulb-1377: :flower-1088:
« Последна редакция: Април 01, 2019, 18:58:21 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Идва един продажник и съсипва 1/3 от света.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Аз не съм убедена дали беше продажник или незрял мечтател. Тогава изглеждаше обещаващ експериментът му, в смисъл - обещаваше други неща.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Аз не съм убедена дали беше продажник или незрял мечтател. Тогава изглеждаше обещаващ експериментът му, в смисъл - обещаваше други неща.
И аз не мисля че е продажник. Просто некадърен опит за промяна на системата.
В тубата трябва да са съхранени изказванията му, например в Тула - стига с тия калашници, правете самовари!
Оръжейниците го гледаха доста тъпо...
Както всъщност си гледаха въобще, докато не се появи чекиста.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Затова ли получава тлъсти хонорари от западни фондации за "лекции" колко хубаво нещо е демокрацията ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Е, чак пък тлъсти... Черньо книга написа и му я платиха прескъпо.
Системата им е такава.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Чок觧

  • Гост
Аз не съм убедена дали беше продажник или незрял мечтател. Тогава изглеждаше обещаващ експериментът му, в смисъл - обещаваше други неща.
И аз не мисля че е продажник. Просто некадърен опит за промяна на системата.
В тубата трябва да са съхранени изказванията му, например в Тула - стига с тия калашници, правете самовари!
Оръжейниците го гледаха доста тъпо...
Както всъщност си гледаха въобще, докато не се появи чекиста.
Е как да го гледат умно , когато противникът ти непрекъсното се въоръжава , че и в Космоса напичкал шпионски и намси кви спътници , а ти ме плещиш за самовари ? Ама три хохола , че и четири подред им дойдоха много на руснаците !
 Андропов хубаво ги беше подхванал , ама побързаха да го уморят гадовете !

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
Нема кво да се чудиш. Щото още преди да се зачудиш, тя, целата система се сринаА от само себе си.  :giggle-3307:

Системата не се срути, а беше предадена отвътре.
.......
подобни неща историята не познава
икономиката, икономиката е в дъното на тази мистерия

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
подобни неща историята не познава
Напротив. Като отпочнеш с древния Рим, та до СССР последно. Или по-скоро предпоследно. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
икономиката, икономиката е в дъното на тази мистерия

:) Звучи научно, ако го нямаше фактора "просветен монарх", разоръжил се пред очите ни, в името на приятелството, доверието и бъдещите съвместни подвизи с довчерашните съперници. Които не се състояха. Отсрещната страна не се разоръжи, ни идейно, ни буквално. 

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
Отсрещната страна не се разоръжи, ни идейно, ни буквално.
Загуби идейния противник. Та се налага да четем за скрипали и други глупости...
Колкото до буквалното - там от ден на ден става все по-интересно!
Русия от 01.01.2019 е в третият етап на превъоръжаване и той е много интересен. С две думи: пичове, деньги има за всички по много - действайте!
Нищо подобно не се наблюдава при големите бели братя... Там е страшен тупик, аз лично съм учуден.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
По заглавието на темата:
Искам европейците да гласуват за партиите на Орбан, Льо Пен, Салвини и Ди Майо, Алтерн. за Германия и други от този спектър.
Очаквам да не го направят, защото са здраво зомбирани, че горните са лошите, пък мултикултитата са добрите.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Пешо

  • Гост
Quote (selected)
икономиката, икономиката е в дъното на тази мистерия

:) Звучи научно, ако го нямаше фактора "просветен монарх", разоръжил се пред очите ни, в името на приятелството, доверието и бъдещите съвместни подвизи с довчерашните съперници. Които не се състояха. Отсрещната страна не се разоръжи, ни идейно, ни буквално.
Не е така. В дъното на всичко беше именно все по-катастрофалната икономическа ситуация. На нас ни казаха, че сиренето е с пари доста преди да се събори Стената.
А и разоръжаване нямаше - имаше отказ от противопоставяне.

Пешо

  • Гост
Quote (selected)
Искам европейците да гласуват за партиите на Орбан, Льо Пен, Салвини и Ди Майо, Алтерн. за Германия и други от този спектър.
И Европа да се превърне в 'Европа на племената', според удачното определение на Р Дебре (виж в 'Гласове').

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Не е така. В дъното на всичко беше именно все по-катастрофалната икономическа ситуация. На нас ни казаха, че сиренето е с пари доста преди да се събори Стената.
А и разоръжаване нямаше - имаше отказ от противопоставяне.

В преносен смисъл го казах "разоръжаване", не се оправдавам. :)
А за "сиренето с пари", да и на кубинците го казали руснаците това, по същото това време, от което те адски са се обидили, но не се отказали от идеите си, защото явно при тях не са били изветрели.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Quote (selected)
Искам европейците да гласуват за партиите на Орбан, Льо Пен, Салвини и Ди Майо, Алтерн. за Германия и други от този спектър.
И Европа да се превърне в 'Европа на племената', според удачното определение на Р Дебре (виж в 'Гласове').

Са, факт е, че ЕНП и ПЕС (и по-скоро съответните партии на национално ниво) тряа да предложат некви по-всеобхватни решения, които да накарат потенциалните избиратели на Льо Пен, Салвини, Алтерн. за Германия и други от този спектър да не се чувстват толко в периферията.

Гласовете за (крайните) националисти не се материализират от нищото, те са повече или по-малце следствие на отражението върху тия гласоподаватели на определени политики.

Например десните шваби (и онцихен) пищят срещу миграцията, ма наличието на работна ръка е цената за развитието на индустрията им, също както приемането на турски гастарбайтери през 50те и 60те. Ако не искат толко мигранти, вероятно ше трябва да се примирят с по-нисък стандарт, поне за определено време. Но тряа да са наясно с тва.

Австрийците изглежда се справят нелошо напоследък, но го правят доста умерено и без излишна показност. Мюсюлмански детски градини се затварят не по други съображения, ами поради различни несъответствия със санитарно-хигиенни, строителни или други норми. Датчаните май беха забранили секъв халал и кашер заради правата на животните и т.н. Ако нещо се направи интелигентно, недоволните ше са по-малце  :nuts:

В Портокалия нема оплаквания от чужденци, освен от туристите, които напоследък са наистина неприлично много.


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
икономиката, икономиката е в дъното на тази мистерия

:) Звучи научно, ако го нямаше фактора "просветен монарх", разоръжил се пред очите ни, в името на приятелството, доверието и бъдещите съвместни подвизи с довчерашните съперници. Които не се състояха. Отсрещната страна не се разоръжи, ни идейно, ни буквално.
Не е така. В дъното на всичко беше именно все по-катастрофалната икономическа ситуация. На нас ни казаха, че сиренето е с пари доста преди да се събори Стената.
А и разоръжаване нямаше - имаше отказ от противопоставяне.
  :way_to_go-1308:

И самата "катастрофална икономическа ситуация" помете системата.  :aplause: :aplause:

Пешо

  • Гост
Не е така. В дъното на всичко беше именно все по-катастрофалната икономическа ситуация. На нас ни казаха, че сиренето е с пари доста преди да се събори Стената.
А и разоръжаване нямаше - имаше отказ от противопоставяне.

В преносен смисъл го казах "разоръжаване", не се оправдавам. :)
А за "сиренето с пари", да и на кубинците го казали руснаците това, по същото това време, от което те адски са се обидили, но не се отказали от идеите си, защото явно при тях не са били изветрели.[/size]
Така е. Но кубинците са си извоювали системата, докато на нас ни е била наложена.

Пешо

  • Гост
Quote (selected)
Гласовете за (крайните) националисти не се материализират от нищото, те са повече или по-малце следствие на отражението върху тия гласоподаватели на определени политики.
Както и на определена пропаганда и дезинформация.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
Така е. Но кубинците са си извоювали системата, докато на нас ни е била наложена.
ГЛУПОСТИ!!!!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23482
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Например искам от евроизборите да ми обяснят това:
Quote (selected)
ДОКАТО Е МИНИСТЪР НА МВР ЦВЕТАНОВ ПОЛУЧАВАЛ ОБЕЗЩЕТЕНИЕ ЗА БЕЗРАБОТЕН!

http://afera.bg/%D0%B4%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%BE-%D0%B5-%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%8A%D1%80-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B2%D1%80-%D1%86%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%83.html
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
а през 3013 - айде честит първи април! :)
Да се чете трябва!
Трябва да се чете!
/Вечна слава на Сгугето!!!/
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Quote (selected)
Гласовете за (крайните) националисти не се материализират от нищото, те са повече или по-малце следствие на отражението върху тия гласоподаватели на определени политики.
Както и на определена пропаганда и дезинформация.

Факт. Ролята на медиите в налагането на удобен за техните собственици дневен ред на обществото е също сериозен фактор.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23482
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
а през 3013 - айде честит първи април! :)
Да се чете трябва!
Трябва да се чете!
/Вечна слава на Сгугето!!!/

Що разваляш купона? :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Сорииии! :t0328:
Ми Кайлето никаква я няма и скука....
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
все по-катастрофалната икономическа ситуация
Икономиката беше умишлено съсипвана от тези, които искаха от ком. номенклатура да се превърнат в капиталисти-милиардери.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
все по-катастрофалната икономическа ситуация
Икономиката беше умишлено съсипвана от тези, които искаха от ком. номенклатура да се превърнат в капиталисти-милиардери.
и колко са бившите номенклатурчици от политбюрото, превърнали се в капиталистите-милиардери? май не останаха. ето от уикито:
Quote (selected)
След XIV конгрес на БКП (извънреден), 30 януари-2 февруари 1990 г.

Четиринадесетият конгрес на БКП е извънреден. На него присъстват 2804 делегати. Сред основните въпроси, които се обсъждат, е нов устав на БКП, избиране на ново ръководство, Манифест за демократичен социализъм в България[49]. На конгреса са избрани нови ръководни органи

Висш партиен съвет в състав от 153 души (който замества дотогавашния Централен комитет на БКП),
Председателство в състав от 16 души (което замества дотогавашното Политбюро на ЦК на БКП).
Председателството включва:

председател: Александър Лилов,
заместник-председатели: Александър Стрезов и Георги Пирински,
секретар: Румен Сербезов,
членове: Андрей Луканов, Васил Недев, Добри Джуров, Иван Станев, Йордан Радичков, Надя Аспарухова, Ненко Темелков, Петър Младенов, Петър-Емил Митев, Петя Йорданова, Филип Боков, Чавдар Кюранов.

колко милиардери има от председателите?
« Последна редакция: Април 01, 2019, 21:42:12 от onzi »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Говоря за СССР. А тукашните директори на предприятия  изпълняваха заповедите да правят същото по места. В моя (малък) град точно така стана. Тия шефове, които бяха честни и се опънаха, ги свалиха.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Пешо

  • Гост
Quote (selected)
Така е. Но кубинците са си извоювали системата, докато на нас ни е била наложена.
ГЛУПОСТИ!!!!
Очевидно не разбираш за какво говориш.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
Така е. Но кубинците са си извоювали системата, докато на нас ни е била наложена.
ГЛУПОСТИ!!!!
Очевидно не разбираш за какво говориш.
Това е според теб.
Да повторя, че изглеждаш от не много умните, но пък красивите: ГЛУПОСТИ!!!!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
все по-катастрофалната икономическа ситуация
Икономиката беше умишлено съсипвана от тези, които искаха от ком. номенклатура да се превърнат в капиталисти-милиардери.
и колко са бившите номенклатурчици от политбюрото, превърнали се в капиталистите-милиардери? май не останаха. ето от уикито:
Quote (selected)
След XIV конгрес на БКП (извънреден), 30 януари-2 февруари 1990 г.

Четиринадесетият конгрес на БКП е извънреден. На него присъстват 2804 делегати. Сред основните въпроси, които се обсъждат, е нов устав на БКП, избиране на ново ръководство, Манифест за демократичен социализъм в България[49]. На конгреса са избрани нови ръководни органи

Висш партиен съвет в състав от 153 души (който замества дотогавашния Централен комитет на БКП),
Председателство в състав от 16 души (което замества дотогавашното Политбюро на ЦК на БКП).
Председателството включва:

председател: Александър Лилов,
заместник-председатели: Александър Стрезов и Георги Пирински,
секретар: Румен Сербезов,
членове: Андрей Луканов, Васил Недев, Добри Джуров, Иван Станев, Йордан Радичков, Надя Аспарухова, Ненко Темелков, Петър Младенов, Петър-Емил Митев, Петя Йорданова, Филип Боков, Чавдар Кюранов.

колко милиардери има от председателите?

номенклатурчици далеч не значи само и единствено най-висшето ръководство, въпреки че и от тях има.
но от следващите нива не са никак малце.
пример за почти кристална чистота са джурови, но надолу по веригата има много мърша.

Пешо

  • Гост
Масовото превръщане на номенклатурчиците от по-средна ръка в капиталисти бе извършено основно чрез РМД-приватизацията на ОДС-Костов.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Масовото превръщане на номенклатурчиците от по-средна ръка в капиталисти бе извършено основно чрез РМД-приватизацията на ОДС-Костов.

И доста по-рано от тогава.
При цялата ми неприязън към Костов немалко свинщини се случиха и преди него.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Говоря за СССР. А тукашните директори на предприятия  изпълняваха заповедите да правят същото по места. В моя (малък) град точно така стана. Тия шефове, които бяха честни и се опънаха, ги свалиха.
ссср си е ссср. за да се случи у нас, то трябваше да е разрешено от политбюро и по-специално от ръководството му.

номенклатурчици далеч не значи само и единствено най-висшето ръководство, въпреки че и от тях има.
но от следващите нива не са никак малце.
пример за почти кристална чистота са джурови, но надолу по веригата има много мърша.
и за теб: следващите нива не могат да мърдат без съгласието на предходните. и пак опираме до въпроса колко от най-най-най-висшата върхушка на бсп станаха милиардери?

щото от вашите разсъждения излиза, че върхушката на бкп е облагодетелствала средната номенклатура, като за бонус е поела върху себе си всички негативи.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
от вашите разсъждения излиза, че върхушката на бкп е облагодетелствала средната номенклатура,
като за бонус е поела върху себе си всички негативи
Ами точно нещо такова се получи.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Така е. Но кубинците са си извоювали системата, докато на нас ни е била наложена.
ГЛУПОСТИ!!!!
Очевидно не разбираш за какво говориш.
Това е според теб.
Да повторя, че изглеждаш от не много умните, но пък красивите: ГЛУПОСТИ!!!!

Ами май вече се налага и в сий форум нещата да се наричат с истинските им имена – поне от време на време. По възможност без триене и пращане в Оймякон ...

Щото се оказва, че, more often than not, Езоп не върши никаква работа. :sad-3295:
« Последна редакция: Април 02, 2019, 12:18:58 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
от вашите разсъждения излиза, че върхушката на бкп е облагодетелствала средната номенклатура,
като за бонус е поела върху себе си всички негативи
Ами точно нещо такова се получи.
само че излиза, че резултатът е най-малко неочакван, щото ако беше очакван, то първи милиардери щяха да са най-висшите. имаше легенди за куфарчетата с пари на луканов - значи за средния ешелон куфарчета с пари, а за висшия - средния от трите пръста. не е логично някак.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Например искам от евроизборите да ми обяснят това:
Quote (selected)
ДОКАТО Е МИНИСТЪР НА МВР ЦВЕТАНОВ ПОЛУЧАВАЛ ОБЕЗЩЕТЕНИЕ ЗА БЕЗРАБОТЕН!

Абе аз не виждам как точно от "евроизборите" могат да ти го обяснят :D, ами земи да си зададеш въпроса там, където му е мястото.

При Цаци?  :m1731:
« Последна редакция: Април 02, 2019, 12:20:01 от Джиджи »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
от вашите разсъждения излиза, че върхушката на бкп е облагодетелствала средната номенклатура,
като за бонус е поела върху себе си всички негативи
Ами точно нещо такова се получи.
само че излиза, че резултатът е най-малко неочакван, щото ако беше очакван, то първи милиардери щяха да са най-висшите. имаше легенди за куфарчетата с пари на луканов - значи за средния ешелон куфарчета с пари, а за висшия - средния от трите пръста. не е логично някак.

Повечето от наистина висшия ешелон нямаха идея за лично облагодетелстване. Не така стояха нещата със средния ешелон, които възрастово и идеологически нямаха особено много общо с поколението на Джуров примерно.
От друга страна, винаги е възможно в онези времена да си живял в София, да си бил сред тогавашния елит и да знаеш по-добре     :image008:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
в онези времена живях в софия, да, даже и като първокурсник участвах в първата голяма студентска стачка /странно, но студентските стачки винаги са през сесиите и никога през семестрите :smokin:/, обаче сред елита нито тогава съм бил, нито сега съм.

обаче от това
Quote (selected)
Повечето от наистина висшия ешелон нямаха идея за лично облагодетелстване.
излиза, че идеята на върхушката въобще не е била да стават милиардери, сиреч твърдението на нор1
Quote (selected)
Икономиката беше умишлено съсипвана от тези, които искаха от ком. номенклатура да се превърнат в капиталисти-милиардери.
е грешно. не са искали това, а съвсем отделен въпрос е, че точно това имаме като резултат /ей, минаха няколко дена и почвам да усещам липсата на цвъковата лексика/.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
номенклатурчици далеч не значи само и единствено най-висшето ръководство, въпреки че и от тях има.

Точно обратното! Номенклатура са само среден и долен управленски ешелон. Щом едно лице (а всъщност длъжност в държавна или обществена служба) е номенклатура, това означава, че заемащият я задължително трябва да е член на БКП. Вишето ръководство на държават никога не е попадало в номенклатурни списъци, защото се подразбира, че един министър трябва да е член на БКП.

от вашите разсъждения излиза, че върхушката на бкп е облагодетелствала средната номенклатура,

Който се е облагодетелствал, се е облагодетелствал за своя сметка "Върхушката" наказваше жестоко всеки, който посмееше да използва от служебното си положение. И горе, и долу. Не един или двама членове на политбюро са си заминавали за подобни истории.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Както видяхме, идеите на перестройчиците силно се разминаха с резултатите от перестройката им. Перестройчиците просто бяха подмамени с морков да изпълнят плановете на САЩ:
Вместо силни и богати кап. д-ви, в които висшият соцешелон да стане равен със зап. капиталисти (както си го представяха те),
олигарси станаха от средния соцешелон, а държавността и икономиката бяха
съсипани в Русия и в д-вите, в които хората са русофили (Сърбия, България),
и неразрушени в Полша (заради русофобията на поляците). Даже им опростиха 40 млр..
« Последна редакция: Април 02, 2019, 13:02:29 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Начи отврат го формулира по-добре.

Нямаме спор, че част от БКП номенклатурата се облагодетелства, имаме спор кое точно наричаме номенклатура.

Политбюро и ЦК просто не смееха, с единични изключения. По-надолу посмяха, дали като самоинициатива или като тест драйв, пред който тия над тях бяха затворили едното око да видят как ще мине.

Имам наблюдения, абсурдно е да навлизам в подробности, не търся съгласие  :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
имаме спор кое точно наричаме номенклатура.

Политическа номенклатура е термин, измислен от сърбина Джилас. Той означава списък на държавни длъжности, които могат да бъдат заемани само от партийни членове. Оттам номенклатурна длъжност, оттам  номенклатурчик. В България тоя термин никога не е съществувал и никога не се е използвал. С тези списъци се занимаваше организационният отдел на ЦК.
Номенклатурните длъжности касаят само средното и ниското ниво на държавни и стопански длъжности. Номенклатурчик се отнася например до служители в министерства или стопански организации, директори на заводи, или ВТО-та, или някакви други длъжности. Висшето ръководство на държавата и това, непосредствено под него никога не е било в номенклатурни списъци. То е ясно, че министри, зам. министри, секретари и т..н. задължително трябва да са от БКП.
Затова тя се облагодетелстваше и преди, и след 10-ти. Защото беше непосредствено в стопанството, индустрията, икономиката и т.н. През нейните ръце минаваха благинките и тя бе много в час. Но преди 10-ти нямаше милост към такива валсове.
« Последна редакция: Април 02, 2019, 13:21:55 от otvrat »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Политбюро и ЦК просто не смееха, с единични изключения. По-надолу посмяха, дали като самоинициатива или като тест драйв, пред който тия над тях бяха затворили едното око да видят как ще мине.
според мен не е от несмеене, а от липса на възможност. като започна държавния разпад, щото в сектора на сигурността почна точно това или поне ненаказуемостта за мен е един такъв признак, изведнъж средната номенклатура се оказа с възможност за крадване - директорите си имаха фабрики, от които да крадват или направо да грабят, а големите шефове се оказаха големи само на думи. без репресивния апарат всичко се срути.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
изведнъж средната номенклатура се оказа с възможност за крадване - директорите си имаха фабрики, от които да крадват или направо да грабят,

Точно те се облажиха от прехода, защото цялата икономика беше в техни ръце. Сега, разбира се, никой не говори че това всъщност бяха директори на предприятия, заводи, АПК-та, служители във ВТО-та, задгранични дружества и т.н. Те даже не бяха и средна номенклатура, а дребни риби в онази стопанска система.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Те даже не бяха и средна номенклатура, а дребни риби в онази стопанска система.
Известни с една изключително популярна дума като НОМЕНКЛАТУРЧИЦИ.  :t2102:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Ней точно тъй.
На входа и на изхода беха сложени фирмички, които прибираха на практика всичко.