Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 24, 2024, 06:50:59

Автор Тема: какво точно искаме и съответно очакваме от евроизборите?  (Прочетена 60259 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
И тва е вярно, но май наравно с тях бяха и номенклатурчиците.

И да кажем, че облагите бяха различни: при тези фирми се проявяваха най–вече в деньги, но номенклатурчиците се интересуваха и от нещо повече – деньгите, които получаваха, им помагаха да се изкачват още по–нагоре в йерархията.
За да получават повече денЬги!!! :aplause: Плюс  :m1235:
« Последна редакция: Април 02, 2019, 23:25:27 от Джиджи »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Е, имало си и е тогава между тях просто по-способни хора, които растат с качествата си, учили са чужди езици, когато другите не са и т.н.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Е, имало си и е тогава между тях просто по-способни хора, които растат с качествата си, учили са чужди езици, когато другите не са и т.н.

Ъф корс. И тва – преди всичко!  :aplause:
Но тук нещо мЪ зачекнаха с "малките фирми" ...  :cool-1084:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7418
    • Профил
За да получават повече денЬги!!! :aplause: Плюс  :m1235:
Преди "демокрацията получаваха достатъчно да живеят много добре. Но те поискаха да заграбят всичко.
Разрушиха 90 % от България (и от СССР), за да откраднат останалите 10 %.
А всъщност не става въпрос за пари, а за власт. За касти и за династии. Парите са само средство.
Става въпрос за вечното желание на всички Паразити те и потомството им да бъдат господари завинаги,
а простолюдието и неговото потомство да им бъдат роби завинаги.
Става въпрос и за безсмъртие. Безсмъртие на техните династии като господари.
А един ден и лично безсмъртие. В чието постигане чрез технологии, запазени само за тях, вярва нашият Енгелс.
(Паразитите си имат друга надежда за безсмъртието, но за нея може да разкаже Айсблок)


Обаче при всички Паразити има няколко особености, които непреодолимо елиминират мераците им  :smokin:
« Последна редакция: Април 03, 2019, 00:47:22 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Рушителите на соца просто не си направиха добре сметката.
Първо разрушиха структурите за контрол защото решиха че им пречат, бяха решили,че могат да продължат да управляват с декрети и тезиси.
Останали без ефективен контрол малките велможи за година две се измъкнаха от опеката на София и самостоятелно започнаха да си управляват регионите.
Липсваше всякакъв контрол, бяха разрушени данъчни, ДС милиция/полиция, съд, прокуратура всякакви ветеринарни, метрологични и митнически служби.
Малките партийци останали без чатала на БКП комитетите се изродиха.
Китайците не направиха тази грешка.
Дадоха свобода на производителните сили, но там отгоре остана Партията.
Може да си милионер, милиардер, но когато ти посочат какво да правиш просто го правиш.
Иначе пътят до стадиона е кратък.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Чок觧

  • Гост
Спомням си , че едно от първите неща бе да се закрие Комитета за държавен и партиен контрол , имаше даже някаква гавра с жената , която бе Зам.председател , ако не греша .

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
Е, имало си и е тогава между тях просто по-способни хора, които растат с качествата си, учили са чужди езици, когато другите не са и т.н.

Всъщност неспособните бяха изключение. Стопанските ръководители бяха подбирани, образовани и качествени. Защото имаше петилетни, годишни и всякакви планове. Като не си изпълниш плана една-две години - аре у лево, където няма да пречиш. Колкото по-големи резултати имаш, толкова по-бързо растеш в кариерата.
Сега "демократите" хленчат, че ченгетата, номенклатурата и т. н. били забогатели. Щом са забогатели, значи са имали акъл. Те не са съборили системата. Събориха я други и те се възползваха.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
Китайците не направиха тази грешка.
Дадоха свобода на производителните сили, но там отгоре остана Партията.
Може да си милионер, милиардер, но когато ти посочат какво да правиш просто го правиш.
Иначе пътят до стадиона е кратък.


Китайската система претърпя сериозно развитие. Първоначално започнаха с нещо, измислено в България - т. нар. "Собствената стопанска сметка". Но го надградиха. Ако предприятието си изпълни държавния план - всичко отгоре отива за колектива, но главно за ръководството. Първите официални китайски милионери бяха директори на държавни предприятия. После освободиха външната търговия и дадоха тласък на търсенето и предлагането в индустрията. Там се включи масата китайци. Накрая отвориха частния индустриален сектор но най-важните и доходоносни отрасли - само за партийни членове. Дават му пари и му казват да прави това и това. Но всичко извършваха планово и контролирано. Нито един сектор от икономиката не е извън петилетните планове.
99% от всички китайски милионери и милиардери са членове на ККП. Скоро четох за поредния милиардер, приет за член на ККП.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Всъщност неспособните бяха изключение. Стопанските ръководители бяха подбирани, образовани и качествени.

Още повече, че те имаха и шпионски функции, а си е опасно за държавата да пратиш идиоти при съперника. Но няма как да не е имало и такива. И очевидно доста са били сгащени и вербувани там, и това да не забравяме. :))

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
За да получават повече денЬги!!! Плюс ...
Преди "демокрацията получаваха достатъчно да живеят много добре. Но те поискаха да заграбят всичко.

Разрушиха 90 % от България (и от СССР), за да откраднат останалите 10 %.
А всъщност не става въпрос за пари, а за власт. За касти и за династии. Парите са само средство.
Надявам се точно тази власт да съм изобразила с :m1235: , Нор, тъй като тя беше неизбежно съпътствана от мания за величие.

А поради образованието ми и работата, която бях вече започнала, при мен нещата се стекоха така, че съм се движила предимно в тези среди, без всъщност да принадлежа към тях. Затова мога да те уверя, че тези хора бяха изключително интелигентни и кадърни. За разлика от това, което имаме днес като „номенклатура” – от най–високо до най–ниско равнище.
А освен „стопанска”, имаше и „партийна номенклатура”. Например в ЦК на БКП. :smile-1081:

Ето какво казва по–долу и отврат:

Е, имало си и е тогава между тях просто по-способни хора, които растат с качествата си, учили са чужди езици, когато другите не са и т.н.

Всъщност неспособните бяха изключение. Стопанските ръководители бяха подбирани, образовани и качествени.

Сега "демократите" хленчат, че ченгетата, номенклатурата и т. н. били забогатели. Щом са забогатели, значи са имали акъл. Те не са съборили системата. Събориха я други и те се възползваха.


« Последна редакция: Април 03, 2019, 12:50:45 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Всъщност неспособните бяха изключение. Стопанските ръководители бяха подбирани, образовани и качествени.

Още повече, че те имаха и шпионски функции, а си е опасно за държавата да пратиш идиоти при съперника.
За жалост ни един шпионин – идиот или НЕидиот – не познавам.  :cool-1084:
« Последна редакция: Април 03, 2019, 12:42:18 от Джиджи »

Пешо

  • Гост
Quote (selected)
Стопанските ръководители бяха подбирани, образовани и качествени.
Сещам се за един такъв, когото познавах лично - Пл. Вачков, под чието качествено ръководство се загроби перспективната (тогава) микроелектроника.
Бляскав пример що е то номенклатура.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Покрай „апартаменти” и „къщи за тъщи”, ний тая тема буквално я за :erotic3: хме, въпреки че ойроизборите вече тропат на вратата.  :D

/Ной, ако тоз емотикон е недопустим, сори!  Моля те, махни го и измисли нещо друго на негово място. Thks in advance!!!/

Затова днес гледах спецЯлно по БНТ сутрешното предаване „Денят започва” с Георги Любенов, който беше посветил началото на предаването си на темата „Кой ще води Европа?” и беше поканил за целта трима интересни събеседници:

Димитър Цанчев
, постоянен представител на България в ЕС;

Иво Христовна 4–то място в листата на „БСП за България”; и

Радан Къневна 1–во място в листата на „Демократична България".

Най–интересно за мен се оказа, че двамата кандидати за евродепутати имат доста сходна визия за бъдещето на ЕС. Затова започвам с акцентите от изказванията на тримата – дотолкова, доколкото успях да ги доловя „в ефир”:

Димитър Цанчев
/постоянен представител на България в ЕС/:

Поради очакваното „нахлуване” на доста евроскептични и популистки националистически партии в Европарламента, които – не дай си Боже! – вземат превес над традиционните системни партии, е доста вероятно в него да бъде нарушен „паритетът на надмощие” между ЕНП и ПЕС, като към тези две лидерски до момента „европейски семейства” се присъедини и АЛДЕ на либерал–демократите.

Поради тази причина никой още не може да каже кой от следните очаквани двама ще надделее в борбата за Председател на Европейската комисия /ЕК/ – германецът Манфред Вебер, спряган за такъв от ЕНП, или холандецът Франс Тимерманс, кандидат на социалдемократите за председателския пост в ЕК. След като днес Виктор Орбан е оттеглил подкрепата си за Вебер.

Освен всичко това, българският постоянен представител в ЕС подчерта, че АЛДЕ са по принцип против така наречените „водачи на листи за Европарламента” /"Spitze Kandidaten"/, което би усложнило процедурата за избор на Председател на ЕК до безумие.   :too_happy-1067:
« Последна редакция: Май 11, 2019, 18:15:25 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Иво Христов /„БСП за България”/:

ПРЕЗИДЕНТЪТ е „в ценностна опозиция спрямо сегашната власт;

Твърдо „ЗА” предсрочни избори – поради прогнилото от корупция сегашно управление;

Ако сега не пречупим тренда, не вярвам в близко бъдеще да има реални избори с правила;

И ако сега не настъпи ЛЕГИТИМНА промяна чрез избори, тя рано или късно ще настъпи СТИХИЙНО – без избори;

В момента България е в процес на „догонващо развитие на ЕС[/i]” – но при сегашното наше ниво на икономически растеж, това може да се случи най–рано след 44 години;

На въпрос: „Ако бъдете избран за евродепутат, за какво ще се борите първо?”.

Отговор: „За законодателство срещу офшорните зони” …


Радан Кънев
/”Демократична България”/:

„Сините хора в България” не са само „десни”;

ГЕРБ сливат своята партия с държавата, но най–вече – с държавната администрация;

Сегашните ни депутати в Европарламента са „МИШКИ” – скрили са се при гласуването за Кьовеши!!!;

При обсъждане на „общата сигурност на ЕС”: трябва да се говори за „защита на външните граници на ЕС, а не не Шенген;

При „миграцията”: трябва да се застъпва единствено ПРАВОТО НА УБЕЖИЩЕ, а не на каквато и да е миграция /съгласно  Дъблинския регламент!/;

Трябва да се сложи край на непрекъснатата въртележка ГЕРБ–БСП;

Да опровергаем твърдението, че „изборите не решават нищо”, както и да сложим край на фалшификациите на изборните резултати;

Фашистите на Салвини

На въпрос: „Ако бъдете избран за евродепутат, към кое европейско семейство ще се присъедините?”

Отговор: Като „агент” в ЕНП за голяма промяна – „За демократична България” и „За силна Европа!”  :aplause:
« Последна редакция: Май 11, 2019, 19:01:07 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7418
    • Профил
Quote (selected)
Димитър Цанчев - постоянен представител на България в ЕС:
"Поради очакваното „нахлуване” на доста евроскептични и популистки националистически партии в Европарламента, които – не дай си Боже! – вземат превес над традиционните системни партии"
За соросоидите - "не дай Боже", за нормалните незомбирани европейци - "дай Боже"  :icon_idea:
« Последна редакция: Май 11, 2019, 18:18:18 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
 :icon_idea: :icon_idea: :icon_idea:

Е, те ти тук си получи и оДговора на въпроса си от снощи, "що значело популистки партии". 
И то, от БАШ ТОП ДИПЛОМАТ!!!  :jump_for_joy-951:
« Последна редакция: Май 11, 2019, 18:22:53 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Диверсия!!!

Във "Виж последните десет публикации" нема нищо от ТЕМАТА ЗА ЕВРОИЗБОРИТЕ, в която си играя от повече от половин час да ви осветля за това, което ще се случва в Европа и в България, а вий тук сте се запънали на некви тъпи тагове за картинките!
Оооооо ... ...  :b0756:

Провинция, бате, ПРОВИНЦИЯ. ОЙРОПЕЙСКА !!! :t23127:
« Последна редакция: Май 11, 2019, 19:29:40 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7418
    • Профил
играя си от повече от половин час да ви осветля за това, което ще се случва в Европа
Какво ще се случи в Европа ?  :blurry_drunk-2127:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Това да не е оная тема, дето нашляпа куп празни постове?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
днеска боцата го уличиха, че не знае законите - нищо ново; че няма кой да го посъветва, че нарушава закони - обикновен герберизъм, също нищо ново.

порожановия се суче и гърчи, конпирите и те, ама в поне два различни такта и нещо не могат да се синхронизират. да се сфазират е мисия невъзможна.

и на този фон кривоухият от 24часа маже с голямата баданарка /цък/:
Quote (selected)
"Скандалите вече нанесоха имиджова щета върху управляващата партия, но като че ли празниците, посещението на папата тушираха скандалите, въпреки че някои продължават. Но със сигурност след скандалите можем да кажем, че има политически паритет между двете водещи партии". Това заяви в предаването "Офанзива с Любо Огнянов" по Канал 3 политологът от "Тренд" Димитър Ганев по повод предстоящите избори за европейски парламент и ситуацията според социолозите в момента.

"Всъщност кампанията беше много кратка. Макар и неформално, тя да започна много отдавна. Говорим за паритет, защото никой не може да каже дали едната или другата партия води, защото разликата е в рамките на статистическата грешка", каза Ганев.

това почерненото показва колко може да му се вярва - второто изречение отрича първото.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7418
    • Профил
Quote (selected)
"кампанията беше много кратка. ... тя започна много отдавна
:nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Това е за раздел "квантова физика" отсекъде. :nuts:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
днеска боцата го уличиха, че не знае законите - нищо ново; че няма кой да го посъветва, че нарушава закони - обикновен герберизъм, също нищо ново.

порожановия се суче и гърчи, конпирите и те, ама в поне два различни такта и нещо не могат да се синхронизират. да се сфазират е мисия невъзможна.

и на този фон кривоухият от 24часа маже с голямата баданарка /цък/:
Quote (selected)
"Скандалите вече нанесоха имиджова щета върху управляващата партия, но като че ли празниците, посещението на папата тушираха скандалите, въпреки че някои продължават. Но със сигурност след скандалите можем да кажем, че има политически паритет между двете водещи партии". Това заяви в предаването "Офанзива с Любо Огнянов" по Канал 3 политологът от "Тренд" Димитър Ганев по повод предстоящите избори за европейски парламент и ситуацията според социолозите в момента.

"Всъщност кампанията беше много кратка. Макар и неформално, тя да започна много отдавна. Говорим за паритет, защото никой не може да каже дали едната или другата партия води, защото разликата е в рамките на статистическата грешка", каза Ганев.
  :D

Всъщност аз по–горе говоря за досегашен "паритет" между ЕНП и ПЕС в Европейския парламент, ако си го разбрал. Ама теб, какво ли те интересува?

И най–вероятно ще се намеся отново тук – живот и здраве! – на 27 май, когато ще се разбере, какво се случва в Европа.

А отдавна "Европа" е евфемизъм на "Европейския съюз" /ЕС/. И на теб – ще ли се или не – България е член на ЕС от 1 януари 2007 година.

И ми е изключително интересно, че не те интересува какво се случва там. Щото това е все едно да не те интересува какво се случва в СОБСТВЕНОТО ТИ СЕМЕЙСТВО.

Вътре сме, бе, Онци, все още сме вътре!

И не виждам кви надежди таиш да се измъкнем оттам, след като голямата GB не може "да се измъкне" вече трета година ...  :b0205:
А за Евразия, докато си жив, просто забрави. Както ти, така и останалите. :b0302:

« Последна редакция: Май 11, 2019, 20:31:38 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7418
    • Профил
за Евразия, докато си жив, просто забрави. Както ти, така и останалите.
"Бе кой ще пусне руснаците в България ? Англия и САЩ ей ги де са в Гърция."

На 4 септември вечерта тъй са си говорели евроатлантиците в България  :nuts: :nuts: :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
джидже,

аз не само знам, че сме вътре, но и използвам въпросното свободно движение на хора /стоки и капитали нямам/. тва първо.

второ, ако ние тръгнем да си ходим, ще стане много по-бързо - за разлика от бритите нас ще ни напъдят бързо, ние сме вече опоскани. трето, това с брекзита само показва абсолютната управленска немощ както на някогашната империя, над която слънцето не залязва, така и на европците. и ако европците имат някакво оправдание - те не искат бритите да се екзитват, то това на острова е пълна, абсолютна и непостижима идиотщина.

и всъщност къде си ме видяла да пиша за евразия, та ме адресираш? сигурна ли си, че имаш мен предвид?

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
Бе кой ще пусне руснаците в България ? Англия и САЩ ей ги де са в Гърция.
Англия и САЩ отдавна са в България.
Руснаците никой и никъде не ги пуска. Те отивам там, където искат да отидат. :smokin:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
за Евразия, докато си жив, просто забрави. Както ти, така и останалите.
"Бе кой ще пусне руснаците в България ? Англия и САЩ ей ги де са в Гърция."

На 4 септември вечерта тъй са си говорели евроатлантиците в България  :nuts:   
На кой 4 септември? И кои точно евроатлантици са си говорили в България?  :t1814:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
джидже,

аз не само знам, че сме вътре, но и използвам въпросното свободно движение на хора /стоки и капитали нямам/. тва първо.

второ, ако ние тръгнем да си ходим, ще стане много по-бързо - за разлика от бритите нас ще ни напъдят бързо, ние сме вече опоскани. трето, това с брекзита само показва абсолютната управленска немощ както на някогашната империя, над която слънцето не залязва, така и на европците. и ако европците имат някакво оправдание - те не искат бритите да се екзитват, то това на острова е пълна, абсолютна и непостижима идиотщина.

и всъщност къде си ме видяла да пиша за евразия, та ме адресираш? сигурна ли си, че имаш мен предвид?

Май тЪ бъркам с Мики.  :sad-3295:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Бе кой ще пусне руснаците в България ? Англия и САЩ ей ги де са в Гърция.
Англия и САЩ отдавна са в България.
Руснаците никой и никъде не ги пуска. Те отивам там, където искат да отидат.
:b0230:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7418
    • Профил
На кой 4 септември? И кои точно евроатлантици са си говорили в България?  :t1814:
1944
Тогавашните евроатлантици. Дето сега реват за тях с крокодилски сълзи, че били "погубеният цвят на нацията"
 :beer-405:
И сегашния "цвят" го чака същото  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
калинкажът наистина трепе всякакви рекорди по гнусота. епицентър, цък
Quote (selected)
След тричасови ожесточени дебати ЦИК не можа да вземе решение дали Бойко Борисов нарушава закона като съвместява в момента две длъжности едновременно - министър-председател и председател на предизборен щаб на партиите, подкрепящи коалицията ГЕРБ-СДС за европеюйските избори.

В чл. 19, ал.7, т.5 на Закона за администрацията е записано, че министър-председателят, министри и зам.-министри не може да бъдат ръководители на предизборен щаб на партия, коалиция от партии или инициативен комитет.

значи в закона е изрично разписана забраната, ама те заседавали три часа /!/ и не успели да вземат решение  :t2412: :t2412: :t2412:

Quote (selected)
Тази втора жалба на БСП бе предмет на тричасови пререкания днес в ЦИК, по време на които членовете спореха дали премиерът е нарушил закона. Накрая с 13:7 ЦИК прие, че няма нарушение, но за да бъде решението им валидно гласовете трябва да са 14.  ГЕРБ не успяха да съберат мнозинство, тъй като от десницата подкрепиха БСП. От което  излиза, че щом ЦИК не може да вземе решение, че няма нарушение на закона, значи има нарушение и то е факт.

В този объркана ситуация, в която са попаднали членовете на ЦИК, те трябва категорично да се произнесът -  Борисов нарушил ли е закона или не.

Ако не могат да вземат това решение, ЦИК трябва да изпрати казуса за решение по компетентност.

Тук вариантите са два:

- пращат казуса в КПКОМПИ, която е висшият орган, който се занимава с несъвместимост на постовете на висшата държавна администрация,

- или пращат казуса на Върховната административна прокуратура, която трябва да прецени дали министър-председателят е нарушил Закона за администрацията.

това почерненото кайлето ще трябва да го прочете около седем пъти :too_happy-1067:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7418
    • Профил
това почерненото кайлето ще трябва да го прочете около седем пъти :too_happy-1067:
Дали 7 или 77, все тая в нейния случай  :t0131:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
ГЕРБ не успяха да съберат мнозинство, тъй като от десницата подкрепиха БСП. От което  излиза, че щом ЦИК не може да вземе решение, че няма нарушение на закона, значи има нарушение и то е факт.
Та.... Кой ми словоредеше че съм имал избор, пък ако съм нямал да съм съм си правел избор? :nuts:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
На кой 4 септември? И кои точно евроатлантици са си говорили в България?  :t1814:
1944. Тогавашните евроатлантици.

Ааааааа ... ...  :b0707:
« Последна редакция: Май 11, 2019, 22:38:02 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
ГЕРБ не успяха да съберат мнозинство, тъй като от десницата подкрепиха БСП. От което  излиза, че щом ЦИК не може да вземе решение, че няма нарушение на закона, значи има нарушение и то е факт.
Та.... Кой ми словоредеше че съм имал избор, пък ако съм нямал да съм съм си правел избор?
:clap-3332: :blush-3296:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
Quote (selected)
ГЕРБ не успяха да съберат мнозинство, тъй като от десницата подкрепиха БСП. От което  излиза, че щом ЦИК не може да вземе решение, че няма нарушение на закона, значи има нарушение и то е факт.
Та.... Кой ми словоредеше че съм имал избор, пък ако съм нямал да съм съм си правел избор? :nuts:
имаш, да. да разкараш калинкнажа, който не може да вземе решение дори при изрично разписан текст в закона, или да не ги разкараш. след 10 години бацевизъм изборът ти е такъв.

дали ще има ъпгрейд - зависи от сегашния ти избор. ти си.

и не, негласуването не е избор.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
ГЕРБ не успяха да съберат мнозинство, тъй като от десницата подкрепиха БСП. От което  излиза, че щом ЦИК не може да вземе решение, че няма нарушение на закона, значи има нарушение и то е факт.
Та.... Кой ми словоредеше че съм имал избор, пък ако съм нямал да съм съм си правел избор? :nuts:
имаш, да. да разкараш калинкнажа, който не може да вземе решение дори при изрично разписан текст в закона, или да не ги разкараш. след 10 години бацевизъм изборът ти е такъв.

дали ще има ъпгрейд - зависи от сегашния ти избор. ти си.

и не, негласуването не е избор.
:thumbs_up-3334:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
и не, негласуването не е избор.
Напротив, най-нормален избор си е и мисля да го пробвам. :smokin:
Но! Никого не кандардисвам, само споделям.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
Quote (selected)
и не, негласуването не е избор.
Напротив, най-нормален избор си е и мисля да го пробвам. :smokin:
Но! Никого не кандардисвам, само споделям.
негласуването показва само и единствено незаинтересованост. ако не си си направил труда да направиш информиран /повтарям: информиран/ избор чрез гласуване, то нямаш право на никакви, ама никакви претенции какво правят тези, които са избрани въпреки пасивността ти. ти си безгласна буква, защото си избрал да станеш такава.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
 :t1232:  :t1207:
помниш ли колко точно ника "ктм" имаше оттатък? само кирилица и латиница дават осем комбинации, после почна да слагаш точки тук-там...

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
помниш ли колко точно ника "ктм" имаше оттатък? само кирилица и латиница дават осем комбинации, после почна да слагаш точки тук-там...
Помня, ма тва кво общо има с информирания избор?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
Quote (selected)
тва кво общо има с информирания избор?
нищо, то си е офтопик.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Ми Офф да е. Ей ти пример - форумът е трибуна.
Писах, писах, търкаха, търкаха...
Що търкат - те си знаят. Аз имам само догадки.
И тва при положение че няма изнесени правила!
Но не ми липсва борбата с троловете, чета ги тук-там, от време на време се замислям - ся ако можеше да пишеш щеше ли пак да им скочиш. Общо взето отговорът е отрицателен.
И не че ме хванала апатия - тук на що народ образувах нерви. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
негласуването показва само и единствено незаинтересованост.

ако не си си направил труда да направиш информиран /повтарям: информиран/ избор чрез гласуване, то нямаш право на никакви, ама никакви претенции какво правят тези, които са избрани въпреки пасивността ти. ти си безгласна буква, защото си избрал да станеш такава.
:way_to_go-1308:

А аз само ще добавя следното, независимо от това, че изборите са европейски:
 
Quote (selected)
На 26–ти май в България ще имаме своеобразен
ВОТ на ДОВЕРИЕ или НЕДОВЕРИЕ 
към сегашното управление
:light_bulb-1377:
« Последна редакция: Май 12, 2019, 13:02:57 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7418
    • Профил
То хубо, ама Боко каза, че и да падне, няма да подаде оставка.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
ама Боко каза, че и да падне, няма да подаде оставка.

Верно, каза, ама не се знае. Ако БСП вземе един депутат повече може и да му я поискат. А ако почне да се опъва (А дано!), герп може въобще да изгриба.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
На 26–ти май в България ще имаме своеобразен
ВОТ на ДОВЕРИЕ или НЕДОВЕРИЕ 
към сегашното управление
Още ли кълвете на тая гола кукичка?
Боко пада когато излезе народа с гьостериците, не когато Корнела печели.
Нали преди спечели (Орешарски), Боцо се нацупи, имитираха "протести" с любезното съдействие на всички медии.
А после пак се върна на бяло магаре. Може тогава ЦеЦо да е объркал броенето, но повече грешки нямаше, до президентските където нямаше какво толкоз да се брои. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
То хубо, ама Боко каза, че и да падне, няма да подаде оставка.
той щото боко като каже нещо и промяна никаква няма да има повече :too_happy-1067: той хич не е известен с въртогъзието си, неее :bigok:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
Нали преди спечели (Орешарски), Боцо се нацупи, имитираха "протести" с любезното съдействие на всички медии.
А после пак се върна на бяло магаре. Може тогава ЦеЦо да е объркал броенето, но повече грешки нямаше, до президентските където нямаше какво толкоз да се брои. :)
преди връщането на бялото магаре имаше кафепиене в кърджали. с депесето.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
преди връщането на бялото магаре имаше кафепиене в кърджали. с депесето.
Технически подробности.
Вчера нали дъвкахме едни преврати - едно кафепиене в едно посолство и готово!
Стига да имат визия за някаква промяна, иначе що да закачат Бацо.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
нищо техническо няма - депесето просто смени партията. и сега гордо управлява с герберите. ей ти го порожановия като примерче - бяци не може да го разкара, щото е депесейско назначение.

а ти цупенето на боко изкара на преден план.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
депесето смениха партията защото разбраха, или им казаха че ще секне далаверата.
Справка - думите на Баце: "на тях им ги спират, на мен ми ги пускат". еврофондовете...
Той всичко си казва, просто трябва да се чете с разбиране.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
То хубо, ама Боко каза, че и да падне, няма да подаде оставка.

Това е най-позитивното за нас изказване на Баце.
Като си го знаем, че Той така, ама "гадовете" винаги го поставят на мястото Му, 99% вероятност на 27-28.05 да фърли пешкира. :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
Ако БСП вземе един депутат повече може и да му я поискат. А ако почне да се опъва (А дано!), герп може въобще да изгриба.
Оставка може да се иска независимо кой колко депутати ще има. БСП е в опозиция с 1 милион гласа на парламентарните избори. И двама и трима евродепутати да има повече от ГЕРБ, ако е с по-малко от този 1 милион гласа ще е ялова работа. С политиката на др. Нинова всички да са врагове, срещу бройката гласове на БСП ще извадят сумата от гербаджийските, патриотарските, а и ДПС гласове. В кошницата на др. Нинова освен гласовете на БСП ще може да се сложат само още тези за Радан-Тафров-зелени. Както се казва във вица, БСП-електоратът никак няма да ги хареса тези работи. :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Калинчо  :way_to_go-1308:
Много трезва преценка.
БСП няма шанс при предсрочни избори.
Надеждата е в служебните правителства в междувластието, ако те успеят да привлекат под отговорност Баце и компания ( за ДПС не смея и да мечтая ) ще има някаква надежда, но тя няма да е БСП.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
не знам за какво точно му вдигаш палец, натворил е простотия до дивотия. първо, да сравняваш гласоподавателите на европейски и нашенски парламентарни изводи издава тежки дефицити в способността за логична мисъл. второ, да донадиш радан и нашите уникални десни зелени към бсп затвърждава впечатлението от първото.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
За Радка пиратка и зеленясалите съм на твоето мнение, несъвместими са  с никого.
За преценката, че победата на евроизборите може само да подведе БСП и Нинова да се възгордеят и да се сгромолясат при извънредни парламентарни избори.  :way_to_go-1308:
По същество:
При нови избори БСП да вземе 40%, ГРОБ 20%, ще бъде голяма трагедия за БСП.
« Последна редакция: Май 12, 2019, 15:00:50 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Калинчо така си пише - в стил ход на топа по диагонала и рокада с царицата...
А Буратино нещо го е стегнал ишиаса, то нормално че хвърчаха едни изкуствени интелекти през едни измерения. :beer-405:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Калинчо така си пише - в стил ход на топа по диагонала и рокада с царицата...
А Буратино нещо го е стегнал ишиаса, то нормално че хвърчаха едни изкуствени интелекти през едни измерения. :beer-405:
Ти па как ма усети,тъкмо си наливам едно малко ( мое малко ) даже не съм се облизал още. :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
първо, да сравняваш гласоподавателите на европейски и нашенски парламентарни изводи издава тежки дефицити в способността за логична мисъл. второ, да донадиш радан и нашите уникални десни зелени към бсп затвърждава впечатлението от първото.
Ако квалификациите решаваха нещо...
Гласове от вътрешни и европейски избори се сравняват само в контекста на това, че резултатите от евроизбори са показател за подаване на оставка. Това е нелогичното, въпреки голямото желание. Освен това, наистина и резултати от евроизбори може да водят до вътрешни оставки, но при някакви драстични промени, примерно 12 евродепутата на БСП и 2 на ГЕРБ, а не се очертават такива неща.
За второто, единствените които се очертават като искащи предсрочни избори са БСП и Радан-зелени-розови-виолетови. Ако резултатите от евроизборите се тълкуват като вот за вътрешни предсрочни избори, само гласовете на тези субекти ще са от едната страна на везната. Общи интереси, не общи ценности и програми. Сигурно е много трудно за разбиране. :image008: