Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 23, 2024, 11:29:57

Автор Тема: Радев: Нямам информация за готовност за провеждане на изборите  (Прочетена 1646 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11144
    • Профил
"Отлагането" на изборите с месец или месец и половина няма да повлияе на избора на избирателите.
Други неща могат да повлияят - поредния хаос в карантинирането, поредния пик в смъртността от ковид-а, поредните тъпни на правителството и т.н.
Аз му се чудя на Президента, защо изобщо обръща внимание на простака или пък на ТКП или изобщо а герберастията - тя е ясна.
Арогантността и безочието няма да се повлияят от изявления.
Дано успеят партиите в опозиция да работят за повишаване избирателната активност - това може да реши изхода.
При висока избирателна активност и МишоК ще остане безсилен.С или без машинно.
Но за предпочитане е с машинно - по ще е трудно за мишок-ците.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11144
    • Профил
Изобщо, за мен е легитимно избирането когато е гласувано поне от 60% от реалните избиратели.
Щото има невалидни бюлетини, купен вот, разсеян по невлизащи партии и това е поне 10%, та за да има представително гласуване - за мен то е над 60% от актуалните избиратели.
Знам, че няма да стане, но и това е ефект от раздробяване на т.н. общество и докарване до насипно състояние.
Да е ясно - не виня само мутрите.
Това започна още от началото на 90-те!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
60% от кое? колко са реалните избиратели никой не знае. и това е нарочно. щото ако искаха да знаят, щяха да измислят някакъв начин да разберат.

имаше предложения както за отпадане на негласувалитер от списъците, така и за регистрация впоследствие. както и за активна регистрация.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Така е, реалните избиратели са абсолютно неизвестно число.
По-голямата част от роднините ми са извън България, но си стоят в избирателните списъци.
По принцип за напуснал България броят само този който преди заминаването се отписва. Всички останали се водят, че са в България.
Това е голяма възможност за управляващите да си правят изборни машинации.

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

AnonimusBG

  • Гост
Така е, реалните избиратели са абсолютно неизвестно число.
По-голямата част от роднините ми са извън България, но си стоят в избирателните списъци.
По принцип за напуснал България броят само този който преди заминаването се отписва. Всички останали се водят, че са в България.
Това е голяма възможност за управляващите да си правят изборни машинации.

И мен ме има в списъците въпреки че се мяркам въднъж годишно и то не за изборите.
Има един разказ на Чудомир където на паметника на загиналите във войните от селото написали и името на жив човек и той казал - нека да ме има при другарите и аз ще умра някой ден.
Та и аз така.
Що да се отписвам?
Нека ме има в някакви списъци в БГ.
Ако говорим сериозно това не е мой проблем.
Имат си достатъчно списъци кой е в БГ или не е и колко време го няма.
« Последна редакция: Януари 06, 2021, 19:24:14 от AnonimusBG »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23730
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Имат си достатъчно списъци кой е в БГ или не е и колко време го няма.

Имат и си ги ползват! :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11144
    • Профил
Регистрационен режим.
Твай, дет вика фона!
Иначе, колко реално са избирателите не е трудно да се прецени, с приемлива точност, айде холън.
Как преценяват, че сме под 7 млн. вече, че и с точност до хиляда май го докарваха.
Нататък е проста аритметика.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23730
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Гранична полиция има достатъчно данни кога български гражданин влиза  и излиза, с голяма точност се знае и къде пребивава постоянно, просто мъглата ги устройва.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Две приказки за президента и съветниците му от бившия Графалийски редник играл Щит 82.
Ваша си работа какви ги мислите, но Трите морета ви пречат, а не ви помагат.
Друг е въпроса ако къртите кинти.
Къртете, но защо тогава да гласувам за вас?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23730
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
САЩ прехвърлиха ударни безпилотни самолети в база в Румъния
Те ще бъдат там продължително време, за да "обнадеждават съюзници и партньори"

https://segabg.com/node/166717
Ето я първата "вноска" от 300-те милиона за триморието, ако някой си мисли че САЩ ще докарат няколко чувалчета с пари много се е объркал.
ЕС е вреден за вашето здраве!