Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 18:50:25

Автор Тема: САЩ  (Прочетена 554707 пъти)

deneb и 25 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2760 -: Май 18, 2021, 19:12:15 »
Бих се съгласил с тебе, но това би значело, че твърдението ти е невярно.


-------------------
Майк Пенс, религиозен маняк и бифш вицеплезидент:
Quote (selected)
“President Biden has sent the world a profoundly different message. Instead of seeking peace through strength, he has invited violence through weakness.

“President Biden has emboldened anti-Semitic terrorist groups such as Hamas by shunning Israeli leaders and restoring more than $200 million in aid to the Palestinians that had been canceled by the Trump-Pence administration.”

тва не се нуждае од коментар.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2761 -: Май 18, 2021, 19:14:00 »
Слушам днес атинско радио, и един мастит журналист разсъждава на глас..
Какво биха правили, ако Хамас запрати някоя ракета и по Гърция, щот нали Гърция много обвързана с Израел..
Готови ли са за война в региона и т.н.т.
Поготвят населението, или плашат гаргите?
С една дума, подпалвачите на войни пак са се разшетали.
А предтекст ще се намери.

Памфуций

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #2762 -: Май 18, 2021, 19:21:36 »
За Бонговите доводи и цитати.

Искренно съм учудена.
Само преди нколко години срещу сионизъм пишеше - антисъветизъм. Организация, обединяваща всички еврейски общини по света за борба със Съветския съюз.
А глей сега какви притчи нарезили в Гугъл.
Жива да не бях!
Ама и Гугълът не е това, което беше..  :t1818:
Това, което си чела е във връзка с преориентацията на съветската политика.
Не знам какви притчи са се нароили в Гугъл. Знам само, че СССР подкрепи създаването на Израел, а въоръжаването на Израел в началото е немислимо без Чехословакия. От мои приятели израелци зная, че плакатите на Сталин стоят по кибуците дълго след като са свалени в Съветския съюз.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2763 -: Май 18, 2021, 19:23:03 »
„tva не се нуждае от коментар.„

Разбира се.
Като се има предвид, че и сионизма, и исламофашизма са тухлички в пирамидата на Черният интернационал, и получават указания от един и същ център..

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2764 -: Май 18, 2021, 19:26:43 »
къф е тоа черен интернационал? Некви африканци ли имаш предвит, некви нинджи ли, или пак папата ти пие кръфта?

Нема да е зле да нарисуваш ена диаграма, по която човек да може да се ориентира из сокаците на личната ти фселена.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2765 -: Май 18, 2021, 19:40:49 »
„Не знам какви притчи са се нароили в Гугъл. Знам само, че СССР подкрепи създаването на Израел, а въоръжаването на Израел в началото е немислимо без Чехословакия. От мои приятели израелци зная, че плакатите на Сталин стоят по кибуците дълго след като са свалени в Съветския съюз.„

Да. Сталин настоява, и създава държавата Израел.
Въпреки протестите на англичаните.
Целта му е била, да се създаде една просъветска държава в Близкият Изток, като фортпост на Москва, в региона, където вече е било ясно, че са насочени интересите на империалистите.
В новосъздадената държава се изселват предимно евреи от Източна Европа и Съв. Съюз.
Но много скоро в новосъздаденият ИзРай-ел властта е прихваната от сионистите. Бен Гурион, Голда Мейр, и др., все изселници от Беларус.  Нетаняху и той белоруски евреин.
След смъртта на Сталин, в действителност, и Съветският съюз попада под сионистко управление. Не бързат с развала му, защото съществуването му устройва англичаните.
Но Горби наруши тази идилия.
Да предложа и едно старо документално видео.
„Сионизм Тайное и явное Документальный фильм 1973 г„
https://www.youtube.com/watch?v=MtR5KFhs8As

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2766 -: Май 18, 2021, 19:49:20 »
Quote (selected)
Целта му е била, да се създаде една просъветска държава в Близкият Изток,

Мисля че целта му е била да  освободи СССР от ционистко влияние.
Ей ви държава ходете там, нас ни оставете!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2767 -: Май 18, 2021, 19:52:12 »
Бе ортодоксалните юдеи не падат по-долу от муслимите.
Две срутвания от струпвания напоследък.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2768 -: Май 18, 2021, 19:56:37 »
„къф е тоа черен интернационал?„

Ако не беше толкова заинтересован за сперматозоидите си, и да спамиш, може би щеше и да прочетеш нещо за Черният интернационал. И за лицата основали го - поименно. В  темата „Скрижалите от Джорджия„
Може би да допълня само  „Банка за международни разплащания„

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2769 -: Май 18, 2021, 20:09:10 »
„Мисля че целта му е била да  освободи СССР от ционистко влияние.
Ей ви държава ходете там, нас ни оставете!„

Това става после.
След като се разкрива докторската афера, смъртта на някои видни ком ръководители в правителствената болница на Кремъл, като Жданов, Г.Димитров,и ролята на медицинската евр. организация „Джойнт„- нещо свързано с ваксините беше
След като са арестувани някои от управляващите кръгове за връзки със сионистки организации, вкл. жената на Молотов, поради което Молотов си подава оставка. На последният пленум, Сталин казва - Мойсей изведе евреите от Египет, аз ще ги изведа от Съв.съюз„.
Не преживява дълго след това изказване.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2770 -: Май 18, 2021, 20:19:08 »
Сталин едва ли просто се е събудил една сутрин с мисълта да изведе евреите от СССР.
Прозрението сигурно го е споходило в ранните години на революцията, да се създаде държава в британска зона на влияние изисква да се намери подходящ благовиден повод е изисквало време.
Пагубното влияние на ранните ционисти болшевики е известно отдавна, трябвало е време да се отърсят от тях.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2771 -: Май 18, 2021, 20:28:49 »

Бе ортодоксалните юдеи не падат по-долу от муслимите.
Две срутвания от струпвания напоследък.
хората се тъпчат и загиват, не защото са религиозни, а щото организаторите на събитията са идиоти.

Тръбният площад на погребението на Сталин, Хилсбра, погребението на Хомейни, онова еврейското преди месец...фсички теа трагедии се дължат на некадърна организация и престъпна некомпетеност на службите, занимаващи с контрола на движението на тълпата.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2772 -: Май 18, 2021, 21:12:58 »
Абе вие като коментирате за Израел и двата народа, които живеят там - евреи и палестинци, ходили ли сте поне за малко там? За съвсем малко, както съм ходил аз на стандартна екскурзия - Израел и Йордания. Разликите не са расови и генетични, културни са - различни са културите на двата народа. Не на елитите и на отрепките, които ги има във всички народи и все са си елити и отрепки, а на масовата част от народа. Единият народ е носител на цивилизация, работливи, креативни, от пустинята са направили градина с много труд, мирни са, докато ги нападнат. Другите са някакви унтерменши или полуживотни, както ви харесва, мързеливи, гледат да живеят на чужд гръб или на каквото даде Господ, мръсни и заобикалящи се с мръсотия, агресивни, защото търсят кой им е виновен за мизерията и мръсотията. Може и да е само за мизерията, мръсотията май си я харесват. Това сега, не какво е било в древната им история.  Повтарям, за мен не е въпрос на раса или гени, а на култура. И не казвам кой народ кой е. Обаче като ги види човек, съвсем е ясно според неговия си манталитет, че определено ще застане на страната на едните. Няма друг начин, шокиращо различни са.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2773 -: Май 18, 2021, 21:26:27 »


на снимката: типична претставителка на народ, състоящ се од
Quote (selected)
някакви унтерменши или полуживотни, както ви харесва, мързеливи, гледат да живеят на чужд гръб или на каквото даде Господ, мръсни и заобикалящи се с мръсотия, агресивни, защото търсят кой им е виновен за мизерията и мръсотията.



Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2774 -: Май 18, 2021, 21:30:36 »


на снимката: горния унтерменш заедно със сестра си, също унтерменш.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2775 -: Май 18, 2021, 21:35:03 »
на снимката: типична претставителка на народ, състоящ се од
Ми не, колкото и да ти е скучно и да ти се заяжда, поради което и не вникваш в написаното. Тая е чедо на смесен брак, единият родител е само генетично свързан с единия от народите, не е живял и не е поел културата му, другият родител европеец, родена и отраснала в САЩ и представяща американската култура. Именно за култури съм писал, не за гените или гримьорите, които са я направили хубава.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2776 -: Май 18, 2021, 21:40:40 »
И понеже сигурно още ще ти се заяжда, под "култура" разбирам не литературата или дизайнерските педерастии, а начинът на живот и менталността - дали например живееш в чистота или заринат от собствените си боклуци..

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2777 -: Май 18, 2021, 21:49:19 »
идеята ми беше да те фкарам фобяснителен режим, така щото колегите да се запознаят по-подробно със възгледите ти.

Смесен происхот, а?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2778 -: Май 18, 2021, 21:53:58 »
Другите са някакви унтерменши или полуживотни, както ви харесва, мързеливи, гледат да живеят на чужд гръб или на каквото даде Господ, мръсни и заобикалящи се с мръсотия, агресивни, защото търсят кой им е виновен за мизерията и мръсотията.

Доктор Гьобелс, а защо не ги оставите тея "унтерменши" на мира? Те не са ви искали ни цивилизацитаковата, ни нищо. Ааа, тунджа имали. Е, като им цоцате тунджата и дебелеете на техен гръб като тахтаби - дупце да ви е яко.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2779 -: Май 18, 2021, 21:57:42 »
идеята ми беше да те фкарам фобяснителен режим, така щото колегите да се запознаят по-подробно със възгледите ти.
Ми ето, вкара ме, казвам си ясно възгледите, не ме е срам от тях, определено не съм расист, не разделям хората според раса, етнос, произход и гени, а според културата и начина им на живот. И то хората там и сега, да не вземе някой сега да ми сравнява дворците в Алхамбра, от които единият е с изяществото на хрушчовска пететажка.

Памфуций

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #2780 -: Май 18, 2021, 22:00:09 »
Абе вие като коментирате за Израел и двата народа, които живеят там - евреи и палестинци, ходили ли сте поне за малко там? За съвсем малко, както съм ходил аз на стандартна екскурзия - Израел и Йордания. Разликите не са расови и генетични, културни са - различни са културите на двата народа. Не на елитите и на отрепките, които ги има във всички народи и все са си елити и отрепки, а на масовата част от народа. Единият народ е носител на цивилизация, работливи, креативни, от пустинята са направили градина с много труд, мирни са, докато ги нападнат. Другите са някакви унтерменши или полуживотни, както ви харесва, мързеливи, гледат да живеят на чужд гръб или на каквото даде Господ, мръсни и заобикалящи се с мръсотия, агресивни, защото търсят кой им е виновен за мизерията и мръсотията. Може и да е само за мизерията, мръсотията май си я харесват. Това сега, не какво е било в древната им история.  Повтарям, за мен не е въпрос на раса или гени, а на култура. И не казвам кой народ кой е. Обаче като ги види човек, съвсем е ясно според неговия си манталитет, че определено ще застане на страната на едните. Няма друг начин, шокиращо различни са.

Без епитети като "унтерменши" и "полуживотни" съм на същото мнение. Бил съм 4 пъти в Израел.
Но струва ми се, това не оправдава етническото прочистване, което Израел провежда през заселванията.

ПП. Впрочем споделям мнението на Манрико за симпатии, базирани върху култура и начин на живот.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2781 -: Май 18, 2021, 22:03:22 »
Другите са някакви унтерменши или полуживотни, както ви харесва, мързеливи, гледат да живеят на чужд гръб или на каквото даде Господ, мръсни и заобикалящи се с мръсотия, агресивни, защото търсят кой им е виновен за мизерията и мръсотията.


определено не съм расист

определено си, щото ена дума не си мецнал за връзката между одношението на израелската държава към палестинците и стандарта им на живот.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2782 -: Май 18, 2021, 22:10:08 »
ена дума не си мецнал за връзката между одношението на израелската държава към палестинците и стандарта им на живот.
Мецнал съм точно за това. Земята една и съща, климатът един и същи, вода има еднакво (малко), природни богатства еднакво (почти никакви). Едните с труд и акъл направили от пустинята градина, без природни богатства - високотехнологична икономика. Другите ос*али и пустинята. Оттам и разликите в стандарта на живот, макар че израелската държава чрез инфраструктурата и социалните програми намалява различията. И продължавам да не казвам кой народ кой е, само признаци на разликите между двете култури показвам.

Памфуций

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #2783 -: Май 18, 2021, 22:12:21 »
Отношението на Израелската държава е ясно, ама като минеш в Йордания , става ясно, че не само Израелската държава има роля.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2784 -: Май 18, 2021, 22:12:25 »
Без епитети като "унтерменши" и "полуживотни" съм на същото мнение. Бил съм 4 пъти в Израел.
Но струва ми се, това не оправдава етническото прочистване, което Израел провежда през заселванията.

ПП. Впрочем споделям мнението на Манрико за симпатии, базирани върху култура и начин на живот.

предвит, че евреите престанаха да са унтерменши фочите на нашего брата само за некви си две хиляди години, палестинците също имат шанс да се ъпгрейднат фочите Манрикови ф рамките на приблизително същия срок, освен ако Биби не земе да ескалира процеса на палестинска хуманизация по метода на оня виенски акварелистин.

Памфуций

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #2785 -: Май 18, 2021, 22:26:03 »
предвит, че евреите престанаха да са унтерменши фочите на нашего брата само за некви си две хиляди години, палестинците също имат шанс да се ъпгрейднат фочите Манрикови ф рамките на приблизително същия срок, освен ако Биби не земе да ескалира процеса на палестинска хуманизация по метода на оня виенски акварелистин.

Еееееее, почна да го караш през просото. Евреите, въпреки всичките си постижения, а също и заради тях, в много отношения си запазват отношението от страна на мнозина, както тази дискусия показва доста ясно.
Манрико ти обяснява, че палестинците в Израел силно наподобяват нашите цигани - повече "кафиникавките", както ги наричаше Живко Фашиста от Петрич, и по-малко  "белите", за които пръв писа май Борислав Зюмбюлев. 

ПП: Прочее не е учудващоза представата на Тръмпослава за ционизма:
http://bse.sci-lib.com/article102545.html

Quote (selected)
Сионизм (от названия холма Сион в Иерусалиме), наиболее реакционная разновидность еврейского буржуазного национализма, получившая значительное распространение в 20 в. среди еврейского населения капиталистических стран. Современный Сионизм - националистическая идеология, разветвленная система организаций и политика, выражающая интересы крупной еврейской буржуазии, тесно связанной с монополистической буржуазией империалистических государств. Основное содержание современного Сионизм - воинствующий шовинизм, расизм, антикоммунизм и антисоветизм.
(...)
Идеологическая доктрина Сионизм весьма эклектична. Она активнейшим образом использует многие догмы иудаизма, а также включает в себя трансформированные идеологами Сионизм теории буржуазного национализма, социал-шовинизма и др. Её основные положения сводятся к следующему: евреи различных стран мира представляют экстерриториальную «единую всемирную еврейскую нацию»; евреи - «особый», «исключительный», «избранный богом» народ; все народы, среди которых живут евреи, так или иначе - антисемиты; антисемитизм - явление «извечное»; ассимиляция, т. е. слияние евреев с окружающими их народами, «противоестественна и греховна», евреи-де имеют «исторические права» на «земли библейских предков» (Палестину и прилегающие к ней области), на которых им и надлежит сконцентрироваться и построить «чисто еврейское» «эгалитарное государство». Идеологи Сионизм пытаются доказать «неразрывную связь евреев во всём мире» с Сионизм, которому, где бы они ни находились, должны подчинять свои интересы. Ополитизированные догматы иудаизма о «богоизбранности» и мессианстве евреев, а также мифический тезис об их «исключительности» составляют одну из основ имманентно присущего идеологии и практике Сионизм крайнего национализма, шовинизма и расизма. Идеологи Сионизм утверждают, что «еврейский вопрос» - «вечный», «особый» и надклассовый вопрос. Сионисты всячески пропагандируют лживую идею классового мира между трудящимися евреями и еврейской буржуазией («все евреи - братья»). Все формы классовой борьбы среди евреев объявляются идеологами Сионизм национальным предательством. При помощи демагогии и тактических манёвров сионисты всегда стремились и пытаются ныне скрыть антинародную реакционную сущность Сионизм, выдавая его за «национально-освободительное движение мирового еврейского народа».


« Последна редакция: Май 18, 2021, 23:27:15 от Бонго »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2786 -: Май 18, 2021, 23:57:12 »
Еееееее, почна да го караш през просото. Евреите, въпреки всичките си постижения, а също и заради тях, в много отношения си запазват отношението от страна на мнозина, както тази дискусия показва доста ясно.
Манрико ти обяснява, че палестинците в Израел силно наподобяват нашите цигани - повече "кафиникавките", както ги наричаше Живко Фашиста от Петрич, и по-малко  "белите", за които пръв писа май Борислав Зюмбюлев. 


Манрико оправдава одношението на израелската държава към палестинците на основание на факта, че е бил ф Израел на екскурзия и видените од него там палестинци са се претставили под очакванията му.

Аз мисля, че естетическото разочарование на Манрико од тоа народ не може да бъде основателен повот за политиката на апартейд и насилието над палестинците одстрана на Израел.

Междудругото, има инициатива одстрана на разни израелски интелектуалци, събитието известно като Nakba  النكبة‎ да се изучава физраелските училища, а не както е било през последните 70 години - да не се изучава.

https://en.wikipedia.org/wiki/Nakba





Памфуций

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #2787 -: Май 19, 2021, 00:02:34 »
Да предложа и едно старо документално видео.
„Сионизм Тайное и явное Документальный фильм 1973 г„
https://www.youtube.com/watch?v=MtR5KFhs8As
http://gazeta.rjews.net/Lib/Tchernenko/miron.html

Quote (selected)
Я привел эти многочисленные цитаты, пронизанные страхом, в равной степени обуявшим и чиновников, и мастеров кино, и иудеев, и христиан, при первом же приближении к самой, пожалуй, "трефной" теме советского кинематографа - изображению еврейства как еврейства, не только обладающего всеми существенными признаками и специфическими признаками этноса, но и осознающего себя как этнос, несмотря на все перипетии многолетней насильственной ассимиляции. Не стоит забывать, что финальный акт трагедии "Комиссара" разыгрывался уже после победы Израиля в Шестидневной войне, в атмосфере оголтелой "антисионистской", а на самом деле антисемитской пропаганды, заполонившей и органы печати, и телевизионные программы, и тематические планы документальных и хроникальных киностудий (этот специфический "жанр" советского документального кино сохранялся на советском экране до самого начала перестройки, благо события на Ближнем Востоке позволяли мастерам этого жанра (Олегу Уралову, Владимиру Копалину, Олегу Арцеулову и другим) пребывать в состоянии неугасающего идеологического оргазма на протяжении десятилетий - см. такие фильмы как "Израильских агрессоров - к ответу!" (реж. Екатерина Вермишева), "Иорданский репортаж" (реж. Д. Рымарев, 1970), "Прозрение" (реж. А. Литвин, 1970), "Преступный курс сионизма" (реж. В. Раменский, 1971), "Ближний Восток: тревожное время" (реж. В. Копалин,1974), "Иерусалим" и "Сионизм стрит" (реж. О. Уралов, оба -1980), "Ближний Восток: боль, тревога, надежда" (реж. О. Арцеулов, В. Копалин,1981), "Там, где город Кунейтра" (реж. А. Байузаков,1981), "Я хочу рассказать правду" (реж. Роман Ширман, 1981) "Бейрут. Август 1982", реж О. Арцеулов, Лев Николаев, 1982), "Обвиняются в геноциде" (реж. А. Павлов, 1982), "Сионизм перед судом истории" (реж. О. Уралов, 1982) "Над Бейрутом - чужие облака" ( реж. некий Ф. Мутлак из Ливана, ЦСДФ, 1983). "Вершиной" этого жанра стал фильм "Тайное и явное. Империализм и сионизм" (реж. Карпов,1973), видимо, настолько оголтелый в своем нескрываемом юдофобстве, что не выпущенный на экраны, правда, в результате достаточно скандальной ситуации, вызванной письмом в "инстанции", говоря проще самому Леониду Ильичу Брежневу, вполне верноподданного еврея-оператора Соломона Когана. Ситуация эта подробно описана в книге Валерия Фомина "Кино и власть",(19), но заслуживает того, чтобы рассказать о ней еще раз и процитировать наиболее существенные "выбранные места из переписки" на эту тему, тем более, что сама фразеология их несет на себе несмываемую печать эпохи. Итак, пишет Коган: "Не национальные чувства движут мной, а долг коммуниста и гражданина нашей многонациональной родины. Фильм "Тайное и явное" - подарок сионистской пропаганде, разнузданно клевещущей на наш Союз Братских Республик. Не говоря уже о том, что в фильме использованы кадры гитлеровских антисемитских картин, весь фильм пронизан духом чуждой нам идеологии; после его просмотра создается впечатление, что сионизм и евреи - это одно и то же... На студии известно, что фильм смотрели в вышестоящих инстанциях, однако его подлинную оценку руководство Студии скрывает от коллектива". Между тем, как явствует из разысканий В. Фомина, "Тайное и явное" Госкино затеяло не по собственному почину, а в "соответствии с рекомендациями об усилении идеологической борьбы с сионизмом". Либретто, а затем и сценарий фильма читали-изучали и, соответственно, одобряли в Международном отделе ЦК КПСС. К работе над картиной была прикреплена целая группа солиднейших консультантов из АН СССР, МИД СССР, КГБ" (20). Иначе говоря, фильм задумывался как окончательное кинематографическое изничтожение "гидры сионизма", а заодно всех его вероятных и невероятных последователей и симпатизантов. Однако авторы и консультанты явно преступили некую грань, за которой государственный антисемитизм вступал в противоречие с так называемым "пролетарским интернационализмом", и в инстанциях было решено компрометирующую картину - прикрыть. Что и было совершено, несмотря на многочисленные письма авторов тому же высокопоставленному адресату...

Памфуций

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #2788 -: Май 19, 2021, 00:13:58 »
Междудругото, има инициатива одстрана на разни израелски интелектуалци, събитието известно като Nakba  النكبة‎ да се изучава физраелските училища, а не както е било през последните 70 години - да не се изучава.

https://en.wikipedia.org/wiki/Nakba

Е, той Максим вече намекна за Накба. Да, добре е да се изучава, макар аз да не съм убеден , че Израел (тогава в процес на формиране) е имал особено голям избор. Събитията от периода на британския мандат не предполагат розова съдба за евреите при арабска победа след изтеглянето на британците.
Не одобрявам насилието, но има исторически ситуации, в които се налага "или ние или те". Големият проблем е, че Израел като вече формирана държава, особено в периода след войната 1967 , трябваше да направи всичко възможно да премахне въможността за съществуването на такава ситуация.
А не го прави.

« Последна редакция: Май 19, 2021, 00:19:06 от Бонго »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2789 -: Май 19, 2021, 00:55:58 »
Е, той Максим вече намекна за Накба. Да, добре е да се изучава, макар аз да не съм убеден , че Израел (тогава в процес на формиране) е имал особено голям избор. Събитията от периода на британския мандат не предполагат розова съдба за евреите при арабска победа след изтеглянето на британците.
Аз съм учуден, че може да се взема страна в този конфликт.
И двата народа са семити. Разликата е в религията. Хвани едните, удари другите!
Бонго, като си ходил в Израел, по пътя от Тел Авив към Йерусалим има по хълмовете още останали "wreckage" на унищожени бойни коли, останали от инвазията на тогавашните околни арабски държави в израелските поселища. 1948г. Забележете: арабите нападат израелски поселища, не е обратно. Още няма никакви държави върху английския протекторат.
Тази "Nakba" прилича малко на exodus-a на нашите мюсулмани 1989г. Никой не ги пъдеше, но се поддадоха на паника и чужди внушения. Имаха си стопанства, привилегии но решиха, че "anavatan" ще им "постели". Не стана както мислеха.
BTW не стана както мислеха и "другарите". :lol:
Тук брата wreckage показва две "унтерменши". Две каки които са живяли 10 години (thank you Google) в ранчо в Санта Барбара. Бих казал без много да сбъркам - най-доброто и хубаво място за живеене в САЩ. Всички уважаващи себе си милионери и кинозвезди си имат къщи в Санта Барбара. Сега изненада:
Хората които обслужват всички заведения и хотели живеят на 50 мили в градчето Lompoc*. Мексиканци. За тях имаше (когато бях там) автобус до Санта Барбара с ефтини билети. Нещо като за палестинците които живеят в Палестина и работят в Израел. Но на никой не му минава през ум да нарече мексиканците - унтерменши.
Те така те...
Та какво казвам? Парите и доброто образование правят чудеса. Това за еврейте. Палестинците си ги грабят техните си хора. Изсипаха се маса пари от Европа, Америка и арабските кралства за палестинците. Нямаше резултат. Gaza Strip & West Bank си остана гето. Ясер Арафат нали беше милионер?

Какво за нас? Изводите?
1. Това не е наша война. Да се оправят!
2. Не си продавайте нивките и имотите на чужденци (евреи, турци, друговерци) за да не станете палестинци. Дали не е късно за такива съвети?
Има палестинци, но никога не е имало държава Палестина (поне не в модерният свят). Има географско понятие.
3. От еврейте вземете тяхното отношение към образованието! Това е и моето обяснение за успехите им.

* Lompoc - в околността има прочут федерален затвор и известната USAF Base "Vandenberg". Редовно си излитаха ракети от базата
И в двете не съм влизал. :lol:

« Последна редакция: Май 19, 2021, 02:27:51 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2790 -: Май 19, 2021, 01:00:20 »
Тук много полезен би бил Чоки. Щеше да рипортва от мястото на събитията. :lol:
Дано да е жив и здрав!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2791 -: Май 19, 2021, 01:06:57 »
Quote (selected)
Има палестинци, но никога не е имало държава Палестина (поне не в модерният свят). Има географско понятие.
хмм...половината библия се занимава с тупалките между евреите и филистимляните, известни като народа Пилищим.

Държава Финландия също никога не е имало, докато не я е проимало прес 1917-та, 100% од американските държави ги е немало преди края на 18-ти и началото на 19-ти век, 90% од африканските държави ги  е немало допреди 50-60 години, да не споменавам Словакия, Македония, Мonte fucking negro и...Косово.


Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2792 -: Май 19, 2021, 02:01:09 »
Забележката е точна! :m1248:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Памфуций

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #2793 -: Май 19, 2021, 03:28:48 »
Аз съм учуден, че може да се взема страна в този конфликт.
И двата народа са семити. Разликата е в религията. Хвани едните, удари другите!
...
Те така те...
Та какво казвам? Парите и доброто образование правят чудеса. Това за еврейте. Палестинците си ги грабят техните си хора. Изсипаха се маса пари от Европа, Америка и арабските кралства за палестинците. Нямаше резултат. Gaza Strip & West Bank си остана гето. Ясер Арафат нали беше милионер?

Какво за нас? Изводите?
1. Това не е наша война. Да се оправят!
2. Не си продавайте нивките и имотите на чужденци (евреи, турци, друговерци) за да не станете палестинци. Дали не е късно за такива съвети?
Има палестинци, но никога не е имало държава Палестина (поне не в модерният свят). Има географско понятие.
3. От еврейте вземете тяхното отношение към образованието! Това е и моето обяснение за успехите им.

Ще пропусна твърде спорните ти интерпретации за миналото (и у нас и там).
Само няколко неща - колкото и пари да се излеят в Газа, че дори и в Западния бряг , те не могат да създадат социално и иконимически витална държава. Не толкова заради населението - самата Газа е някакъв измислен малък анклав. Западният бряг има повече шансове като автономия - било в Израел, било в Йордания.
Съветите ти:
1/Войната в Близкия изток неминуемо ще има по-широки последици.
2/Имотите нямат значение в една съществуваща вече централизрана държава.
3/Образованието е само един от факторите. Израел е изграден благодарение на масирана икономическа помощ през 50те и 60те г. - американската икономическа помощ, репарациите от Германия за Холокоста, ролята на диаспората ( ционизмът има и този аспект - облигационни заеми, дарения помощи от еврейски организации) , както и достъпа до редица западни технологии.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2794 -: Май 19, 2021, 09:13:10 »
Сравнявате несравними неща, държавата Израел е създадена върху нацистка идеология, базирана на легенди от Библията, като се замисля, няма нито една такава друга в днешно време, по целия свят.

И си представете, че дойдат някакви и си заградят половината ви имот, в който твоите предци живеят много векове, твърдейки че е тяхно, построят си къща, вземат ви водата...

Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2795 -: Май 19, 2021, 09:25:04 »
Начнётся ли в Израиле «гражданская война»?
Тьерри Мейсан
https://www.voltairenet.org/article213121.html

„Анализ конфликта
Все независимые наблюдатели сходятся в том, что израильская политика колонизации, уничтожения и выселения палестинцев нарушает международное право и резолюции ООН. По факту, речь идёт о территориальном завоевании, но не военным путём, а путём использования порочного законодательства.

Беньямин Нетаньяху, сын секретаря основателя ревизионистской партии Владимира Жаботинского, воплощает собой проект Великого Израиля от Нила до Евфрата. Он поборник еврейского супрематизма. Таких как он в стране не так много, но он всё-таки Премьер-министр.

Так же все сходятся во мнении, что хаотичная стрельба по населённым пунктам является военным преступлением против гражданского населения.

ХАМАС, в отличие от ФАТХ, выступает не против колонизации Палестины, а лишь против того, что мусульманскими землями управляют евреи. Он отстаивает мусульманский супрематизм. Эта палестинская ветвь Братьев-мусульман (о чём совсем недавно можно было судить по его флагу) была создана шейхом Ахмедом при поддержке Израиля с целью ослабить ФАТХ Ясера Арафата.

Поскольку Ликуд и ХАМАС исповедуют устаревшие идеологии и имеют преступное прошлое, то никаких перспектив на мирное сосуществование ни у тех, ни у других нет.

Все страны – члены ООН, кроме Израиля, признают «неотъемлемое право» палестинцев не на то, чтобы им вернули их дома, из которых они были изгнаны в 1948 г., а на то, что они могут вернуться на свои земли как полноправные граждане. Они выступают против решения «двух государств» которое Запад поддержал в 2007 г. Продолжая поддерживать это решение, Запад несёт ответственность за увековечение этого конфликта.

Сегодняшние столкновения происходят на территории бывшей Палестины, то есть на территории Палестины и Израиля. Но мы не должны забывать о том, что в прошлом руководители Палестины отказались от требований жить на свой земле и пытались уйти в Иорданию («Чёрный сентябрь»), а затем в Ливан («Гражданская война»). При этом они шли на преступления и дискредитировали себя.

Единственным выходом из конфликта является двунациональное государство, как это было предусмотрено ООН после Второй мировой войны. Последнее положило бы конец израильскому апартеиду, о чём писал 15 лет назад президент США Джимми Картер [4], и гарантировало бы палестинцам право на возвращение. Конечно, если среди палестинцев и израильтян не найдутся те, кому захочется поиграть во Фредерика де Клерка и Нельсона Манделу. Однако столкновения, которые разворачиваются в городах Израиля со смешанным населением, делают это решение всё более и более трудным.„

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2796 -: Май 19, 2021, 09:36:36 »
Западът и либералните адепти у нас, наричат държавата Израел, едиствената демокрация в Близкия изток,  чудя се, кои са по-лицемерци.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2797 -: Май 19, 2021, 10:03:35 »
Тази "Nakba" прилича малко на exodus-a на нашите мюсулмани 1989г.
Никой не ги пъдеше, но се поддадоха на паника и чужди внушения.

Имаха си стопанства, привилегии но решиха, че "anavatan" ще им "постели". Не стана както мислеха.

Туй, дето си го изтропал по-горе, изобщо не е вярно!  :t2102:

И да попитам: ти къде беше по това време – тук у нас, в България ли?

Или гледаше с бинокъл от отвъд Големата локва дългия керван от цели семейства с каруци и цялата си покъщнина, запътили се пеша към българо-турската граница, прокудени  от тъпата власт у нас по онова време?!

А колкото до належащата международна необходимост от създаване с резолюция на ООН през 1948 г. на Държавата Израел – малко по- късно …

« Последна редакция: Май 19, 2021, 10:09:25 от Джиджи »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2798 -: Май 19, 2021, 10:21:34 »
Quote (selected)
прокудени  от тъпата власт у нас по онова време
Това са disk-shaped stupid things.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2799 -: Май 19, 2021, 10:21:42 »
Туй, дето си го изтропал по-горе, изобщо не е вярно!

Истина ти казвам Жижи, вярно е!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2800 -: Май 19, 2021, 10:30:45 »
Като става дума за nakba, в уикипедията пише, че са прогонени 700000 палестинци. А с колко намаля населението на България през последните 30 години? В частност, колко са напуснали (някои казват прогонени от) страната? Именно страната, а не просто родното си място.

Памфуций

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #2801 -: Май 19, 2021, 10:54:13 »
Западът и либералните адепти у нас, наричат държавата Израел, едиствената демокрация в Близкия изток,  чудя се, кои са по-лицемерци.

А Израел не е ли демокрация?  :cool-1084:
Междувременно:
https://www.dnevnik.bg/sviat/2021/05/19/4211156_ungariia_blokira_poziciiata_na_es_za_izrael_i_gaza/?ref=home_NaiNovoto

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2802 -: Май 19, 2021, 11:26:27 »
А Израел не е ли демокрация?

Семантиката е много зян в този форум. Всяко понятие се приема еднозначно и се употребява безразборно. Дотолкова, доколкото в Израел има избори и представителен парламент - да, Израел е "демокрация". Но "свободна", толерантна и либерална (не в лошия смисъл) държава не е. Дори за своите еврейски граждани.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2803 -: Май 19, 2021, 11:53:15 »
Туй, дето си го изтропал по-горе, изобщо не е вярно!

Истина ти казвам, Жижи, вярно е!

Кое е вярно, Отврат?!?
Това, че в България НЕ Е имало Възродителен процес ли?!?


Памфуций

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #2804 -: Май 19, 2021, 11:55:25 »
А Израел не е ли демокрация?

Семантиката е много зян в този форум. Всяко понятие се приема еднозначно и се употребява безразборно. Дотолкова, доколкото в Израел има избори и представителен парламент - да, Израел е "демокрация". Но "свободна", толерантна и либерална (не в лошия смисъл) държава не е. Дори за своите еврейски граждани.

Изобщо не иде реч за семантика. Израел е демокрация, представителна демокрация, която се управлява от власт, базирана на всеобщото избирателно право на нейните граждани.Никъде не е казано, че демокрацията трябва да е либерална, както твърдят адептите на Орбан и Путин, нашенските националисти, тръмпанарите и други - нали?Защото демокрацията е следствие от участието на гражданите в управлението на страната чрез избори, нали?
Не е задължително да гарантира права на малцинства и чужденци, и прочее "либерастщини", по речника на този форум. Или е - как мислите?

Нарушения на демократичния режим в Израел могат да се дирят, доколкото арабските територии, са непрекъснато във военно положение, т.е. те не се управляват по гражданските, а по военните закони.

ПП. Джиджи, да не се отплесваме по т.нар. "възродителен процес", защото и без това с Израел се отклонихме достатъчно от темата "САЩ". Няма да стане с няколко реплики, ще се наложи да цитирам вече публикувани архивни документи, където е ясна връзката между преименуванията и екзодуса, ще затънем в спорове и съвсем ще се отклоним.. 

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2805 -: Май 19, 2021, 12:00:40 »
Като става дума за nakba, в уикипедията пише, че са прогонени 700000 палестинци. А с колко намаля населението на България през последните 30 години? В частност, колко са напуснали (някои казват прогонени от) страната? Именно страната, а не просто родното си място.
има извесна разлика между тва

а) да напускаш родното си село, щото ени те гонят одтам с пушки и джипове
и
б) да го напускаш по твой сопствен избор

както и между тва

б) да те изнасят одтам на бургия фрамките на седмица-две
и
г) да се изнасяш постепенно и бес напрежение фтечение на години 

 
Когато работещите за израелската пиар машина историци почнали да твърдят, че накбата е същото като напущането на Магреба фпосока Израел одстрана на магребските евреи, огромно количество евреи се възпретендирали срещу таа интерпретация и заявили, че не са никви бежанци, а пилигрими, напълно доброволно и с големо желание одправили се фпосока към обетованата такова. Башка, че още од 30-те ф Магреба са функционирали еврейски пътни агентства и настанителни организации, към които местният евреин да се обърне фслучай, че го напъне одвътре да се засели ф (бъдещ) Израел.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2806 -: Май 19, 2021, 12:02:57 »
ПП. Джиджи, да не се отплесваме по т.нар. "възродителен процес", защото и без това с Израел се отклонихме достатъчно от темата "САЩ". Няма да стане с няколко реплики, ще се наложи да цитирам вече публикувани архивни документи, където е ясна връзката между преименуванията и екзодуса, ще затънем в спорове и съвсем ще се отклоним..
Инф

О.К., тъй като изобщо не е мястото на подобни неща тук.  :th_up:

Памфуций

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #2807 -: Май 19, 2021, 12:04:43 »
Ако трябва да правим паралел между Накба и България, то най-точен пример е създаването на модерната българска държава и масовото преселение на турско и мюсулманско население в хода на Руско-турската освободителна война.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2808 -: Май 19, 2021, 12:08:49 »
Защото демокрацията е следствие от участието на гражданите в управлението на страната чрез избори, нали?

Не! От тая дефиниция само едно е вярно: че гражданите ходят на избори. А "участието им в управлението" е смехотворно.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2809 -: Май 19, 2021, 12:12:57 »
САЩ:
Quote (selected)
Joe Biden’s expression of support for a ceasefire between Israeli forces and Hamas has not quietened calls from progressive Democrats for more decisive intervention, but may have bought some time with the centre and right of his party.

Biden was left in little doubt about the strength of feeling on the issue on Tuesday when he visited Dearborn, Michigan, home to about 40,000 Arab Americans. The route taken by his motorcade was lined by protesting crowds waving Palestinian flags.
...
Quote (selected)
Ro Khanna, a California congressman, told the Guardian: “It is not enough to express support for a ceasefire. President Biden should make an unequivocal public statement demanding a ceasefire and support the UN resolution calling for one.”

The Biden statement also falls short of the demand for an immediate ceasefire in a letter signed on Sunday by 29 Democratic senators, well over half the party in the chamber, led by the newly elected senator from Georgia, Jon Ossoff.

https://www.theguardian.com/us-news/2021/may/18/joe-biden-gaza-israel-democrats-ceasefire

Както намекнах фчера, Биби насади чичо Джо на пачи яйца ф сопствената му партия.

Памфуций

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #2810 -: Май 19, 2021, 12:21:36 »
Защото демокрацията е следствие от участието на гражданите в управлението на страната чрез избори, нали?

Не! От тая дефиниция само едно е вярно: че гражданите ходят на избори. А "участието им в управлението" е смехотворно.

Хубаво, управление на държавата, което гражданите определят - било с пряко участие в управлението, било с делегиране на управлението на избрани от тях представители. Израел е демокрация от втория тип. 

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2811 -: Май 19, 2021, 12:23:36 »
Хубаво, управление на държавата, което гражданите определят - било с пряко участие в управлението, било с делегиране на управлението на избрани от тях представители.
Израел е демокрация от втория тип.

Както и България, Отврат!


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2812 -: Май 19, 2021, 12:55:12 »
Демократура - много точно го е определил някой!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2813 -: Май 19, 2021, 13:15:06 »
Израел е демокрация от втория тип.

Aми, аз затова говоря за "семантика". Защото се смесват понятия и някои се хващат за думата. Когато се каже, че Израел не е "демократична държава", не се има предвид формата на политическия режим, а свободите, които той гарантира на своите граждани. "Демократична държава" има различно значение от "парламентарна държава".

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2814 -: Май 19, 2021, 13:24:17 »
Както казах, конфликта между Израел и ХАМАС е вътрешен проблем, за вътрешна, или по точно за лична употреба на Биби.
Посочих ви и, че ХАМАС е създаден с помощта на Израел.
Дали ще си остане вътрешен проблем, целящ запазане на позицията на Нетаняху, неизвестно до кога, или ще се разрасне в конфликт, обхващаш широкият регион, ще видим.
Свършвайте с чешенето на езици за демокрации и други подобни. Израел е теократична държава в извънреден военен режим.
Както Байдън се намести за президент с изами и врътки, така тук Нетаняху използва всички средства, за да се задържи на власт.
И дано се завърши само с това.

А по това, какво става в САЩ, и какво интересно там,

Разсекретени са документите по терористичният акт от 11.9 2001г.
PIDB Virtual Public Meeting
https://www.youtube.com/watch?v=soGk6_97aH8

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2815 -: Май 19, 2021, 13:47:30 »
САЩ:
New York attorney general opens criminal investigation into Trump Organization
https://www.theguardian.com/us-news/2021/may/19/new-york-investigation-into-trump-organization-now-criminal-says-attorney-general

The attorney general, Letitia James, had been conducting a civil inquiry into the Trump Organization. On Tuesday night her office said:
Quote (selected)
We have informed the Trump Organization that our investigation … is no longer purely civil in nature. We are now actively investigating the Trump Organization in a criminal capacity, along with the Manhattan DA. We have no additional comment at this time.”

Оранжевият дали ш'си фърли децата под рейса, заявявайки че те са шефовете на таа хайдушка организация?


Памфуций

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #2816 -: Май 19, 2021, 13:58:16 »
Израел е демокрация от втория тип.

Aми, аз затова говоря за "семантика". Защото се смесват понятия и някои се хващат за думата. Когато се каже, че Израел не е "демократична държава", не се има предвид формата на политическия режим, а свободите, които той гарантира на своите граждани. "Демократична държава" има различно значение от "парламентарна държава".

Значи трябва да се прави разлика между тези 2 млн араби, които са граждани на Израел и онези в Газа, да речем. С тая уговорка:
https://theconversation.com/protests-by-palestinian-citizens-in-israel-signal-growing-sense-of-a-common-struggle-160753

Quote (selected)
These “Arab Israelis” were placed under military rule until 1966 and were unable to directly contact family members living in refugees camps. Most were granted Israeli citizenship in 1952, but they faced a host of discriminatory laws that denied them access to their land, limited their economic opportunities and restricted their movements. While they could vote, form political parties and hold public office, extensive government surveillance – and punishment of those who criticized the state – created a pervasive climate of fear among these Palestinian citizens of Israel.

Discrimination and economic disadvantage continue today. Palestinian towns and villages in Israel face housing shortages and economic underdevelopment. Hiring practices that require job applicants to live in certain areas or to have served in the military – something very few Palestinian citizens do – end up pushing Palestinians into precarious low-wage jobs.
While direct housing discrimination was banned by the courts, Jewish communities often set up admissions committees that effectively limit the number of Palestinian citizens living in majority Jewish towns.
This de facto segregation is also reflected in Israel’s school system. Students in Arab state schools receive less funding per capita than those in majority Hebrew state schools.
In addition, Palestinian citizens are subjected to “stop-and-frisk” police policies. And professionals face everyday forms of racism from some Jewish Israeli colleagues who are surprised by their level of education.
Palestinian citizens of Israel have been protesting these conditions since the founding of the state, but within limits. In 1964, the Arab nationalist Ard group called for “a just solution for the Palestinian question … in accordance with the wishes of the Palestinian Arab people.” In response, the Israeli government banned the group and arrested its leaders on charges of endangering state security.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2817 -: Май 19, 2021, 16:17:09 »
Арабите, граждани на държавата Израел са втора категория граждани, плащат им много по-малко от на евреите, водата им е с пъти по-малко и т.н. И не е вътрешен проблем на Биби, защото е така от 1948 г.

Което правеше Хитлер с евреите, те сега го правят на палестинците. Има и куриози, щпиц команди от главорези евреи, наскоро освободени от нацистките концлагери.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2818 -: Май 19, 2021, 16:31:07 »
Което правеше Хитлер с евреите, те сега го правят на палестинците.

Няма спор, че Израел си е фашистка държава.  Фашистките държави се делят на три вида: пълна фашистка държава, държава с вътрешна фашистка политика и държава с външна фашистка политика. И няма проблем една държава да поддържа фашистка вътрешна политика и нефашистка външна политика - напр. Франко, Салазар. Или относително демократична вътрешна и фашистка външна - САЩ. Израел върви към пълен фашизъм. Защото освен политиките срещу своите съседи, там има твърде много вътрешни ограничителни закони за израелски граждани. Например невъзможност да сключиш брак с гой, невъзможност да бъдеш погребан ако си гой и т.н. Да не изброяваме стотиците ограничения ако не си евреин.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2819 -: Май 19, 2021, 16:40:42 »
Твърдението

Quote (selected)
Няма спор, че Израел си е фашистка държава.

е ноо спорно.