Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 20:56:46

Автор Тема: САЩ  (Прочетена 554869 пъти)

0 Потребители и 29 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9564
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4440 -: Февруари 14, 2022, 23:25:27 »
А Алекс Джоунс кой клуб снимА?

Не съм му особен почитател. Ако ти имаш нещо интересно от него, драсни тук.

Преди много години снима едни на едно вещерско сборище, в тубата имаше дългата версия, в която цял ден прескача клони да стигне заобиколно до сборището, и кратка версия - на самото сборище.

bohemian grove alex jones

Отвратителен ритуал на богопомазаните на тоя свят.
Тук от 1:20 минута е сборището, лошо качество.

https://www.youtube.com/watch?v=_lQGAltQ5Jg

Не съм го гледала цялото, но това е


Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9564
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4441 -: Февруари 14, 2022, 23:43:17 »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4442 -: Февруари 15, 2022, 00:07:10 »
Нямам спомени да съм го гледал но най-вероятно не. Понеже съвременни филми не гледам ами изчаквам да "узреят" и ако след 10-15 години все още се коментират -тогава свалям и гледам.

Той е стар филм (може би 90-те?) И Джулия Робертс е там.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9564
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4443 -: Февруари 15, 2022, 00:12:00 »
На бг е Теория на конспирациите филмът.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4444 -: Февруари 15, 2022, 00:18:40 »
Преди много години снима едни на едно вещерско сборище, в тубата имаше дългата версия, в която цял ден прескача клони да стигне заобиколно до сборището, и кратка версия - на самото сборище.

Благодаря, ще му хвърля един поглед. Човек почти навсякъде може да намери групи от смешници, които се правят на важни и потайнствени в измислени тайни общества, със смешни ритуали, облекла, и какво ли не. Повечето нормални хора го изживяват този етап някъде преди гимназията. Хората, които движат света, са съвсем другаде.

Добрите теории на конспирациите се познават по това, че са истински :) Както казват, това че си параноичен, не означава, че не те преследват (just because you’re paranoid, doesn’t mean they’re not out to get you) -- точно случая, за който се говори във филма

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4445 -: Февруари 15, 2022, 02:14:58 »
групи от смешници, които се правят на важни и потайнствени в измислени тайни общества,
със смешни ритуали, облекла, и какво ли не.

Хората, които движат света, са съвсем другаде.

Грешиш. Облеклата и ритуалите на нас, незнаещите, ни изглеждат смешни, но не са. Всеки детайл в тях има смисъл и цел. Едни са за връзка с демони, други за натиск върху съзнанието (и още повече несъзнаваното), трети за синхронизация и т.н..
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4446 -: Февруари 15, 2022, 14:21:28 »
Бъч, заеби го този дилър!
Не може да няма по читав. :smokin:
Майтап си правиш, но имах комичен случай който май съм разказвал:
Три дни преди 11.9.2001 година се случи да прекарвам багажа на дъщеря си от Индиана до Бостън. Беше станала "graduate student". Аз като добър татко, се дигнах от калафоня, летях до Louisville, рентвах едно Исузу Родео от летището, пътувах до колежа, товарих ѝ багажа и два дни след това влизам в Бостън от юг. Някъде към 1 часа през нощта. Нямах GPS, имах карти. Оказаха се едри. С мащаб който не показва всички улици. А и не знаех къде съм. Мислих си като наближа града ще спря на "dead line" на магистралата и ще се ориентирам. Защото си мислих наивно, че тази магистрала в Бостън има "мъртва лента", както в California. Нямаше! Магистралата беше с бетонна стена отстрани, с изходи отляво и отдясно. Никога не бях ходил в този град. Отбих се на първият "exit". Никак не можех да се ориентирам да намеря квартирата на дъщеря си. Нямах и мобилен телефон, да ѝ звънна. Всяка втора улица беше "Mystic River" или "Mystic River Parkway" или нещо подобно.  :))) Обикалям с колата, никаква идея къде съм и в каква посока се движа. Така към час. Нямаше и кого да попитам. Накрая съм влязъл в някакъв жилищен квартал. Спрях и гледам от една къща излиза шумна компания младежи. Към два през нощта. Попитах ги да ме насочат към улицата на дъщеря ми. Те ми гледат пълната кола с компютъра на дъщеря ми и другите ѝ багажи, видяха калифорнийският номер на рентваната ми кола. Предложиха ми "weed". Аз се смея... ;)
Както и да е. Казаха да карам след тях. Доста се въртяха но намериха улицата. Благодарих им. Дъщеря ми ме чакаше.
« Последна редакция: Февруари 15, 2022, 14:30:47 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4447 -: Февруари 15, 2022, 18:21:53 »
Book bans in public schools are spreading like wildfire—Tennessee. Virginia. Missouri. Florida. Pennsylvania. Illinois. New Jersey. Utah. Kansas. Texas.

A school district in San Antonio removed more than 400 books.

https://twitter.com/NatStClair/status/1493614017587331073

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4448 -: Февруари 15, 2022, 18:40:22 »
Аз не знам за какви книги става въпрос, за да взема отношение.
Ако става дума за "Овчарчето Калитко, "Неотдавна" на Славчо Трънски (който събори заедно с други Тато) или "Вимето на народа" от Митка Гръбчева наистина трябва да ги махнат. Нищо не научих от тях.

PS За разлика от България, тук се гласува на избори за хората в борда на "school district". Те назначават директори в училищата. Ако "community"-то го иска, нищо не може да се направи. Това е "демокрация"*, а не кюрдка да ви назначава правителство. ;)

* демо (Trial version)
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4449 -: Февруари 15, 2022, 18:49:21 »
Quote (selected)
Secret CIA Data Collection Program

Two US Senators claim that the CIA has been running an unregulated — and almost certainly illegal — mass surveillance program on Americans.

The senator’s statement. Some declassified information from the CIA.

No real details yet.

https://www.schneier.com/blog/archives/2022/02/secret-cia-data-collection-program.html
the lamers club honourable member …

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #4450 -: Февруари 15, 2022, 18:50:12 »
Бъч май не е спал последните 24 часа.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4451 -: Февруари 15, 2022, 18:51:27 »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4452 -: Февруари 15, 2022, 18:52:31 »
ddantgwyn
 :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #4453 -: Февруари 15, 2022, 18:55:05 »
Затъжихме се.
И картинките също.
 :)))

Активен Imko1

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4454 -: Февруари 15, 2022, 19:01:19 »
ddantgwyn
Хех, "блудния син" се завърна.  :thup:
Време беше!

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4455 -: Февруари 15, 2022, 19:33:18 »
Грешиш. Облеклата и ритуалите на нас, незнаещите, ни изглеждат смешни, но не са. Всеки детайл в тях има смисъл и цел. Едни са за връзка с демони, други за натиск върху съзнанието (и още повече несъзнаваното), трети за синхронизация и т.н..

Аз нямам нищо против да си натискат съзнанието един на друг колкото искат. То и акъла им е толкова.  :nuts:

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4456 -: Февруари 15, 2022, 19:42:44 »
Майтап си правиш, но имах комичен случай който май съм разказвал:

Явно си изглеждал като човек който има нужда :)

На мен са ми предлагали два пъти (всъщност много пъти, но аз случките в Ямайка ги броя за един). Като живеехме във Ванкувър, си допълвах дохода с уроци по математика (много доходно, между другото). Една вечер се връщам с колата от урок, беше междуградски път. Маха ми някой на автостоп. Спирам, едно маце. Питам я, накъде сте? А тя била жрица на любовта ;) Почна да ми предлага разни услуги, ама не са за мен тия работи. Накрая ми предложи и трева. Донякъде я съжалих, че и отказах всичко.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4457 -: Февруари 15, 2022, 20:16:22 »
На мен са ми предлагали два пъти (всъщност много пъти, но аз случките в Ямайка ги броя за един.
Напомни ми за един случай отпреди много години: Имах колега, много се разбирахме. Помагаше ми да си ошлайфам английския. Беше луд на тема велосипеди. В края на Ноември, при -15 идваше на работа с колело. Та реши да направи пътешествие: отлита до Панама и се връща от Панамския канал до тук с велосипед. Мина къде месец, пращаше съобщения от време на време, но после изчезна. Мина още време и един ден го гледам в офиса. Казвам му - ти май си "въртял" много бързо? Оказа се, че някъде из баирите на Хондурас изскочили няколко апапи, спряли го и го оставили по маратонки и слипове. Някакви минаващи спряли и му дали телефон, та се обадил в посолството. После в полиции и тн, по слипове ;), дорде най-накрая го транспортирали дотук.
Централна Америка е "особено" пиво  :lol:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4458 -: Февруари 15, 2022, 20:40:43 »
the lamers club honourable member …

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #4459 -: Февруари 15, 2022, 20:45:15 »
Ако става дума за "Овчарчето Калитко, "Неотдавна" на Славчо Трънски (който събори заедно с други Тато) или "Вимето на народа" от Митка Гръбчева наистина трябва да ги махнат. Нищо не научих от тях.
"Овчарчето Калитко" на Иван Хаджимарчев е хубава книга. Пазя си я тук в шкафа. В случай че някой реши да прави "аутодафе".

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4460 -: Февруари 15, 2022, 20:49:03 »
Аз се отчаях и се отказах да споря с Буч. Може би некст тайм да пробвам, когато ще е на по-добра трева или по-малко алкохол.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4461 -: Февруари 15, 2022, 20:52:31 »
Аа, това е скромно книжле. Виж "Път", "Стубленските липи", "Село край завод" са друга работа. Малко сте чели, малко. Затуй ви куца мирогледът.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4462 -: Февруари 15, 2022, 20:53:24 »
Не ви ли кефи тайминга!
Ситуейшина се забързва.
20 години "война срещу тероризма"
7 години "арабски пролети"
3 години ковидfashion
Половин година "руска агресия"
Ивентите преливат един в друг, а голямото БУМ ще е за секунди.
Не онова нуклеарното, а пере/стройка/грузка на статуквото.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4463 -: Февруари 16, 2022, 04:45:54 »
dead line
Грешка, разбира се.
"Dead lane" - лента на магистрала, да спреш при "emergency" (или полицията да дойде до теб)  :))) Ако всичко е запушено.
Не четете внимателно. :crying_with_laughter-3302:
Да не почнете да учите английски по мойте писанки?  :t26157:
Вземете си "certified teacher"! :tongue_:

PS Администрацията да ми даде повече време, да си оправям грешките.
А може би да пиша по-малко. Или никак. Също е решение. :lol:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4464 -: Февруари 16, 2022, 07:22:40 »
Не ви ли кефи тайминга!
====
Ивентите преливат един в друг, а голямото БУМ ще е за секунди.
Не онова нуклеарното, а пере/стройка/грузка на статуквото.
Не би било зле, но не мога да си представя  "пере/стройка/грузка на статуквото" да стане за секунди.
Дълъг процес ще е и мъчен.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4465 -: Февруари 16, 2022, 08:00:54 »
Цитат на:  link=topic=107.msg198475#msg198475 date=1644979554
dead line
Грешка, разбира се.
"Dead lane" - лента на магистрала, да спреш при "emergency" (или полицията да дойде до теб)  :))) Ако всичко е запушено.
Не четете внимателно. :crying_with_laughter-3302:
Да не почнете да учите английски по мойте писанки?  :t26157:
Вземете си "certified teacher"! :tongue_:

PS Администрацията да ми даде повече време, да си оправям грешките.
А може би да пиша по-малко. Или никак. Също е решение. :lol:


Butch,
emergency lane (breakdown lane) се нарича, или pannenstreife в немско говорещите страни.
As simple as that и не ни трябва "certified teacher", за да го знаем.
Иначе, опазил ни Господ да учим английски по твойте писанки. А ти си пиши, колкото си искаш, но ми се струва, че ще изглеждаш по-credible (мноо точна дума), ако не прекаляваш с илюстрациите в стил професорска щерка, защото ще създадеш впечатление, че не ти стигат изразни средства.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4466 -: Февруари 16, 2022, 21:41:37 »
emergency lane (breakdown lane)
OK
Сбъркал съм. F@ck me! Посипвам си главата с пепел. Няма да правя повече така.
Пошегувах се. Преди!
Няма да ви убеждавам колко е вреден Путин* & "кооператива Озеро" за Русия. Опитва се да спечели в играта на запада. Е, няма да успее. В чужда игра  никой не може.
Не и докато половината му отбор играе за противника.
 И без друго  "I have bigger fish to fry".

* Бил е полезен, вече не е! Всеки се износва. Лидерите също.

PS Няма да се ядете с тов ЗИП! Има мълнии и други светкавици (четирите конника на апокалипсиса и други дребни бедствия  ;)), но е солта на форума.
Ще запазим новият кат за други важни ивенти.
« Последна редакция: Февруари 16, 2022, 22:03:25 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4467 -: Февруари 16, 2022, 22:05:52 »
emergency lane (breakdown lane)
OK
Сбъркал съм. F@ck me! Посипвам си главата с пепел. Няма да правя повече така.

 Butch,
споко, нищо лично, освен това човешко е да се греши, така както няма и  безгрешни хора.
Не съм съгласен относно вредността на Путин, но няма да влизам в спор с теб за това. Бъдещето ще покаже. На този етап на мен поне ми се струва, че той е най-адекватният управник в света, особено на фона на ВАШИЯ, рошавия британец to name but a few.
Не може да му се отрече последователност. Спомни си речта му 2007 в Мюнхен, когата западняците се хихихаха, къде е РФ сега и дали се смейкат западняците сега, да не говоря за ново НАТО-вците изправени пред опасността да бъдат ядрена цел заради чужди интереси.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4468 -: Февруари 16, 2022, 22:16:53 »
Quote (selected)
Майтап си правиш, но имах комичен случай който май съм разказвал:
Майтап си правиш, но имам трагичен случай, който не съм разказвал.
Някъъде на майната си в МА се движим две коли и отиваме в домакинята, която каза адреса в Бостън и е в първата.
Аз и жена ми във втората, но ми дотегна да се влача, натиснах газта и хукнах напред с идеята да стигна навреме, да си намеря място за паркиране и да си купя и цигари, че ги бях свършил от няколко часа, а тогава пушех и се изнервих. Естествено нямах GPS, но имах добра карта и вече бях видял адреса. Докато се обяснявам обаче с по добрата половинка що така правя и пропуснах влизането в магистралата където трябва - west ли east ли и се усещам едва след като вече съм в обратна посока. Знаеш, обръщането - на майната си. До тук добре, обаче, на картата не е обозначено кои улици в коя посока са за движение.
И започна еднааа....три пъти минавах по моста за Кембридж и се връщах обратно, няма и GSM - тогава просто нямаше, спирам, питам и обясняват, но съм далеч и докато наближа - пак тези еднопосочни улици...докато гледам и бензина вече свършва!
Започнах да обръщам обратно на еднопосочни улици, разминах се без полиция, само ми крещяха от колите насреща, а вече става полунощ.
Оправих се накрая, след 3-4 часа препускане в Бостън, дейбъ завихрения му център дейбъ, ама как финиширах накрая - само аз си знам -  толкоз зор рядко съм виждал! 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4469 -: Февруари 17, 2022, 06:52:17 »
Тук в САЩ съм професионалист по губене...Карал съм много - и в БГ и в Австрия в Англия без никакви проблеми, но тук нещо ми влияе на вестибуларния апарат ;).
На Източния браг по 95 е много шантаво. Все има ремонт, все има затворени изходи/входове, а пък има такива места където изхода няма съответен вход и обратно - т.е. не можеш да се върнеш в обратна посока на същото място.
Та ще кажа само за 2те си "най-добри" постижения;
Центърът на Индианаполис. Правя ляв завой. Пред мен се ширнала една улица с по 4ри ленти във всяка посока с разделитена тревна площ по средата. Бях "скорошен", реших, че "такова животно няма" и завих в по-близкото до мен платно. Добре, че хората още чакаха на червено.
Дъщерята имаше турнир в Канзас сити и беше вече там с отбора. Тръгваме от Мадисън (Уисконсин) през Айова. Късно през нощта. ГПСси още нямаше. Разпечатали сме си маршрут, но нямахме пълна карта - не предполгахме никакви трудности (там има 3 магистрали и 6 града). Гъста мъгла, на пътя няма никой. Минахме един У разклон. По "логика" трябваше да караме по по-широкия път - нали следваме магистралата... Бая време покарахме, може би към час. По някое време светна "цветомузика" зад мен. Полиция. Спирам. Млад и учтив полицай. Представи се, каза че съм надвишил с 15 мили. Ами никой няма, пътят прав... :t2334: Взе да ни разпитва накъде отиваме посред нощите - обясниме му. Той се заинтерсува - каза, че жена му е бивша волейболистка. После се почеса по врата: хубаво, ама този път не отива в Канзас сити  :think: Брях! Написа ми фиш (тикет) за 5 мили превишение вместо за 15 ($40 с/у $100 по тогавашни цени) и ни упъти. Нямаше време да се връщаме до У разклона, и решихме да "минем напряко" - знаехме посоката. Ама излязохме от мащаба на разпечатката и като се завръткахме по едни фермерски пътища - свят ни се зави. Хеле накрая уцелихме магистралата, дори стигнахме навреме за турнира. И до ден днешен се питтам дали да се ядосвам за тези $40 ....ако бях минал "уставно" и не бяха ме спряли кой знае къде щяхме да осъмнем? :lol:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4470 -: Февруари 17, 2022, 10:29:46 »
Quote (selected)
не бяха ме спряли кой знае къде щяхме да осъмнем? :lol:
Зависи от обема на резервоара ти.
 :smokin:
За GPS-те - добре, че са ги измислили, макар че в БГ не вършат много работа - никой не йебава да актуализира инфото при ремонти и може даже да те затруднят. Смених си тел., инсталирах си ново "Here" и пускам да го пробвам по завъртян маршрут, по който съм минавал десетки пъти. GPS обаче настоява да ме прекара по друг, по дълъг и натоварен маршрут. Аз не му обръщам внимание, само гледам какви простотии ми разправя. Вече бях минал половината път, то още настоява да ме върне към начално измисления от него маршрут. Еле се освести накрая.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4471 -: Февруари 17, 2022, 19:25:12 »
инсталирах си ново "Here"

Какво е "Неге"?

Аз в България ползвам MAPS.ME оффлайн карти, досега никога не съм имал проблем. Обновяват ги непрекъснато. Има и много други подобни, разбира се, но Google не ми харесват.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4472 -: Февруари 17, 2022, 19:39:05 »
Here maps,
https://www.here.com/
много приятно приложение. безплатно.
Не съм имал проблеми с него, но в други страни, тук нещо се бъгясва понякога и има чувството, че не е от приложението. Обяснявах по горе.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4473 -: Февруари 17, 2022, 19:42:03 »
седят две баби на пейката на мегданя,
минава покрай тях един лъскав мерц,
завива наляво и се чува грохот!
едната баба вика на другата:
-още един с gps

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4474 -: Февруари 17, 2022, 21:30:00 »
Quote (selected)
В Съединените щати се търси приемник на Си Цзинпин
https://e-vestnik.bg/35476/v-saedinenite-shtati-se-tarsi-priemnik-na-si-tszinpin/
Ноу загрижени тия хорица за добруването на света. :nuts:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4475 -: Февруари 17, 2022, 21:38:25 »
седят две баби на пейката на мегданя,
минава покрай тях един лъскав мерц,
завива наляво и се чува грохот!
едната баба вика на другата:
-още един с gps
Нищо смешно няма.
Тоя определено е бил натофски военен.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4476 -: Февруари 18, 2022, 01:30:25 »
Аз в България ползвам MAPS.ME
Аз използвам "Sygic" - offline карти за цял свят. Не е съвсем без пари, но няма и да се разориш. В торентите го има. Нови версии. Качил съм го на телефона.
Друг такъв продукт съм пробвал - "OsmAnd" - има офлайн карти.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4477 -: Февруари 18, 2022, 08:05:44 »
Quote (selected)
Георги Арбатов, остроумният съветски дипломат, отбеляза пред американската публика в края на Студената война:

„Ще ви направим ужасно нещо. Ще ви лишим от враг.”
https://pogled.info/svetoven/amerika/sasht-se-nuzhdayat-ot-studena-voina-no-vragat-im-e-vatreshen-a-ne-vanshen.139397
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4478 -: Февруари 18, 2022, 08:55:49 »
.
« Последна редакция: Февруари 18, 2022, 09:13:14 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4479 -: Февруари 18, 2022, 09:25:01 »
Quote (selected)
Качил съм го на телефона.
Е тъй де, да не мислиш, че си купуваме GPS-и тукънкъ?
Quote (selected)
-още един с gps
:thup:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4480 -: Февруари 18, 2022, 09:31:39 »
Е тъй де, да не мислиш, че си купуваме GPS-и тукънкъ?
Не знам какво да мисля. 2012 година като правих "анабазис" от CA до МА си взех Garmin GPS - 5". Тогава май нямаше тези програмки за телефон.  Остава най-добрият продукт за целта. Стои си в колата.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4481 -: Февруари 18, 2022, 09:38:04 »
Quote (selected)
Стои си в колата.
На мен ми  стои една щипка, в която крипвам тел. и твай.
Нещо такова
То вече дисплеите на тел. са си големи почти като на нормален GPS.
За приложенията - не съм сигурен от кога са. Това Here което споменах съм го дръпнал поне от 2014, а може и 2013, не помня вече.
То нъмбъра е, че и дисплеите и процесорите на GSM -ите дръпнаха наистина много!
Паметите - също, вече може да си качиш картите на страните от континентите които те интересуват без проблем.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4482 -: Февруари 18, 2022, 12:50:16 »
Е тъй де, да не мислиш, че си купуваме GPS-и тукънкъ?
Не знам какво да мисля. 2012 година като правих "анабазис" от CA до МА си взех Garmin GPS - 5". Тогава май нямаше тези програмки за телефон.  Остава най-добрият продукт за целта. Стои си в колата.
Доста време имах Гармин, но се разочаровах и после го продадох. Причина: Щях да ходя из "пущиняците" и реших да ъпдейтна софтуера. Поискаха ми 80 кинта! при условие, че го бях купил дирекно от фирмата, с регистрация, гараниция и пр.
Сега ползвам някаква "хибридна" система - комбинация м/у телефона и колата. Софтуера е от производителя на колата. Безплатен. Е не съвсем, защото вече си купил кола (за да го инсталираш трябва да въведеш ВИН номера). Телефонът се свързва с колата и там ми излиза на дисплея. Може да се комдандва и с глас. Това същото може да се инсталира директно на автомобила, но искаха $1000 отгоре. Казаха, че било за "осигуряване на връзка", понеже тел е постоянно онлайн, а колата не е.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4483 -: Февруари 18, 2022, 13:40:16 »
Не знам какви са тези работи. Аз съм купил моят Garmin от Амазон и има "lifetime" free update. През няколко месеца го "update"-вам без никакви пари.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4484 -: Февруари 18, 2022, 13:42:06 »
седят две баби на пейката на мегданя,
минава покрай тях един лъскав мерц,
завива наляво и се чува грохот!
едната баба вика на другата:
-още един с gps
:thup:
Не съм стигал чак до там, но имам едно интересно преживяване. Лятото на 2016 ходих на едно пътешествие из СА. Веднага: сигурно повечето знаят, но все пак - СА не е само ЛА, Фриско или С Диего. Бях обещал на един много близък човек да му дам някои технически консултации (беше си купил имот там), пък и да се видим. Летях до Оукланд - най-северното "нормално" летище. Нормално в смисъл, че има директни полети до другите големи градове. Оттам кола под наем и на север по 101 магистрала до Юрика (5+ часа). После 1 ч на изток. Забавиха ме Оукланд - трябваше да взема един човек и да го карам нагоре. Ама нашенци - чакай да хапнем, чакай да идем до магазина ... Бях предупреден, че мястото е диво. Подготвих се - и стационарен ГПС и на телефона, спътникът ми също имаше ГПС. Та към полунощ стигаме някъде "наблизо". На последния асфалт ГПСите почнаха да бъздят: търсеният от вас адрес е отляво. Спираме. Отляво някакви драки и нишо друго. Оглеждааме се, правил 2-3 тегела напред-назад. Гледаме точно на това място тръгва черен път (трошляк) към баира. Спътникът ми беше ходил там преди година, та имаше някакви смътни спомени. Казва, да по черния път е. Поемаме ...и така час и половина!
Веднага щом свихме по трошляка ГПСите взеха да мигат и запецната, телефоните загубиха покритие. Черният път имаше десетки разклонения, а те пък техни разклонения. Ннякои - без изход т.е. частен собственост. Табело номера естесвено няма. Пътят тесен, че няма как да направиш обратен. Добре, че колицата беше малка (Киа Рио). Свят ни се зави. След 1.5 ч изязохме пак на асфалта, но малко по-настрани. 2ри опит. Уцелихме (спътникът ми позна къшата). Беше без малко 3 сутринта. Оказа, се че имотът е доста голям (към 250 дка). Едното му кьоше опира на асфалта и затова адресът му е там. Но къщата е на другия му край... Та те така те загубихмс се с една торба джаджи.

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #4485 -: Февруари 18, 2022, 17:39:35 »
Айде и мойте пет копейки за навигаторите.
При мен в телефона освен ЖПС има и ГЛОНАСС и БЕЙДУ.
Все пак е xiaomi.
С една дума не се губя на земното кълбо.
Имам Гугъл, Яндекс и Мапс.ме(между другото разработен в Беларус).
Мапс.ме е ясен. Много добър.
Ползваме го даже когато Анонимката успее да ме накара да ходим в гората за гъби и боровинки.
Показва даже пътеките в гората.
Що се отнася за всекидневно ползване за мен Яндекс е върхът.
Пробвал съм ги отвреме навреме паралелно на два телефона Гугъл и Яндекс.
Разликата е няколко обиколки.
Жалко че работи само в бившия СССР и Турция и не можете да го пробвате.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4486 -: Февруари 18, 2022, 17:46:04 »
Имам Гугъл, Яндекс и Мапс.ме(между другото разработен в Беларус).
Мапс.ме е ясен. Много добър.
Ползваме го даже когато Анонимката успее да ме накара да ходим в гората за гъби и боровинки.
Показва даже пътеките в гората.
ранната версия на Мапс.ме ползваше карти, направени от ентусиасти.
викимапия.орг , втория сървер не се сещам на прима виста....



тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8816
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4487 -: Февруари 18, 2022, 23:58:25 »
Капиталът винаги си решава кризите с войни, синята линия показва нарастването на дълга, към БВП: Корона операцията не успя, една война в Европа ще ако не спаси, то поне отложи фалита на САЩ.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4488 -: Февруари 19, 2022, 08:08:53 »
Ега си графиката!
Тва за коя страна - краварско ли или сумарен за света?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4489 -: Февруари 19, 2022, 08:53:14 »
Капиталът винаги си решава кризите с войни

Винаги се радвам, когато Марх и Ленин се осъзнават по забиколни пътища. Но с войни капиталът разрешава не само кризите си. Премахва бариерите за своето движение, елиминира конкуренти и нараства.

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4490 -: Февруари 21, 2022, 03:32:36 »
Here maps,
https://www.here.com/
много приятно приложение. безплатно.
Не съм имал проблеми с него, но в други страни, тук нещо се бъгясва понякога и има чувството, че не е от приложението. Обяснявах по горе.

А, станало е объркване :)  Аз го прочетох НЕГЕ (като че ли е написано на кирилица). А то било HERE :)

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4491 -: Февруари 21, 2022, 03:48:13 »
Не знам какво да мисля. 2012 година като правих "анабазис" от CA до МА си взех Garmin GPS - 5". Тогава май нямаше тези програмки за телефон.  Остава най-добрият продукт за целта. Стои си в колата.

Правилен подход :) И аз си държа два "истински" GPS за всеки случай. Единия (Vista HX) го използвах много за излети. Сега си ползвам телефона с Avenza Maps, които са съвместими с подробните топографски карти на US Geological Survey. Не са подходящи за пътуване с кола, но за излети са фантастични.

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4492 -: Февруари 21, 2022, 04:22:13 »
Веднага щом свихме по трошляка ГПСите взеха да мигат и запецната, телефоните загубиха покритие. Черният път имаше десетки разклонения, а те пък техни разклонения. Ннякои - без изход т.е. частен собственост. Табело номера естесвено няма. Пътят тесен, че няма как да направиш обратен. Добре, че колицата беше малка (Киа Рио). Свят ни се зави. След 1.5 ч изязохме пак на асфалта, но малко по-настрани. 2ри опит. Уцелихме (спътникът ми позна къшата). Беше без малко 3 сутринта. Оказа, се че имотът е доста голям (към 250 дка). Едното му кьоше опира на асфалта и затова адресът му е там. Но къщата е на другия му край... Та те така те загубихмс се с една торба джаджи.

Трябвало е да се подготвите с топографските карти :) Можеш да си ги свалиш като PDF с вградени координати - хем можеш да си ги гледаш вкъщи на компютъра, хем са съвместими с Avenza Maps (до 3 карти едновременно за безплатната версия). Супер удобни! Понеже са на US Geological Survey, са безплатни (тъй де, американските данъкоплатци за плащали за тях), и са много точни.

Отиваш тук

https://www.arcgis.com/apps/webappviewer/index.html?id=b70e11a68aac46b3a5bd911b82b53c1e

след това който щат искаш, и увеличаваш мащаба докато се появят квадратите (quads),  които са обикновено 7.5' (7,5 минути географска ширина). Една минута е 1851 м (или една морска миля). Аз на моя телефон имам карти с кажи-речи половината щат, където по-често ходя да се катеря. Понеже не ти трябва приемане, само GPS,  е много трудно да се заблудиш. Разбира се, ако си в гъста гора, или между високи скали (в някой каньон, да речем), може и GPS сигнала да изчезне.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #4493 -: Февруари 27, 2022, 15:54:34 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4494 -: Март 02, 2022, 07:03:29 »
Quote (selected)
В средата на речта си Байдън обърка украинците с иранците: "Путин може да обгради Киев с танкове, но никога няма да получи сърцата и душите на иранците"
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/baydun-sasht-shte-konfiskuvat-yahtite-na-ruskite-oligarsi
На всеки се случва да прави лапсуси, но когато президент няма реч без такива е притеснително.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8816
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4495 -: Март 02, 2022, 09:28:55 »
 :lol: Старост - нерадост!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4496 -: Март 02, 2022, 09:40:42 »
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/baydun-sasht-shte-konfiskuvat-yahtite-na-ruskite-oligarsi
...
От препратката виждам, че САЩ все пак се затварят за руски полети – нещо, което се отхвърляше тук.
Видях и рисунката на Комар-Гнидски – достойна за низката му същност и тази на парцала, от който се храни.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4497 -: Март 02, 2022, 10:01:47 »
От препратката виждам, че САЩ все пак се затварят за руски полети – нещо, което се отхвърляше тук.

ахам, просто щатите затвориха въздушното си пространство чак тази сутрин българско време.

по времето на нашите коментари още не беше затворено :)

добре е да проучваш нещата, преди да се изказваш чак пък толкоз категорично
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4498 -: Март 02, 2022, 10:23:00 »
ахам, просто щатите затвориха въздушното си пространство чак тази сутрин българско време.
по времето на нашите коментари още не беше затворено :)
добре е да проучваш нещата, преди да се изказваш чак пък толкоз категорично
А ти е добре да прочетеш и помислиш върху това, което си въобразяваш, че коментираш. Къде съм казал, че именно „по времето на вашите коментари“ пространството е било вече затворено? Напротив, казах ,,затварят“, т.е. отчитам, че става сега. Но коментарите бяха в смисъл, че САЩ нямали намерение да го правят, така че тези коментари се оказаха несъстоятелни.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4499 -: Март 02, 2022, 10:28:51 »
ахам, просто щатите затвориха въздушното си пространство чак тази сутрин българско време.
по времето на нашите коментари още не беше затворено :)
добре е да проучваш нещата, преди да се изказваш чак пък толкоз категорично
А ти е добре да прочетеш и помислиш върху това, което си въобразяваш, че коментираш. Къде съм казал, че именно „по времето на вашите коментари“ пространството е било вече затворено? Напротив, казах ,,затварят“, т.е. отчитам, че става сега. Но коментарите бяха в смисъл, че САЩ нямали намерение да го правят, така че тези коментари се оказаха несъстоятелни.

ми изразявай се ясно. за да не се налага да те тълкуват. напиши - тази сутрин....

и като не искаш да те тълкуват - не тълкувай и ти.

хората ясно са се изразили, той гъне манипулация, после се сърди.
готино
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...