Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 22:06:52

Автор Тема: САЩ  (Прочетена 554951 пъти)

0 Потребители и 23 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 292
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6660 -: Септември 03, 2023, 22:54:05 »
Злият (неизбежен) бял полицай застреля невинната чернокожа майка.
"Пиян руснак открадна закуската на алигатора"
активен участник в Брауновото движение

Неактивен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 292
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6661 -: Септември 04, 2023, 05:25:52 »
Се пак САЩ са полицейска държава
Не хващам сарказъма... аз полицай рядко виждам (освен на едно много популярно място където се разкарват с коуеуета) ... повече полицаи видях във Филипините и (много) повече камери в Лондон.
До сега не съм бил свидетел на "полицеищина" ама то и аз не ходя по ма'алите.
активен участник в Брауновото движение

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6662 -: Септември 04, 2023, 19:18:41 »
Не хващам сарказъма... аз полицай рядко виждам

В САЩ подслушват всичко и всички, цифрови досиета за всеки, каква по-голяма полицейщина от това?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #6663 -: Септември 04, 2023, 20:08:58 »
Мисля, че по-страшна е "вътрешната полиция" – повсеместното доносничество, най-вече в щатите на "демократите" (поправете ме, ако греша – никога не съм бил там).

Неактивен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 292
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6664 -: Септември 04, 2023, 21:06:27 »
повсеместното доносничество, най-вече в щатите на "демократите"
Живея в такъв щат ... това някой да ти гледа в купичката и да докладва някъде е параноя. Вярно е, че ако сгазиш лука ще намерят от къде си купуваш и тоалетната хартия (само не ми казвай че и в България ако се постараят службите няма да постигнат същия резултат).
Да отговоря и на Максимус ... Полицията едва ли се занимава да прави цифрови досиета (просто защото Google, crApple, Amazon, Your efin bank, etc. знаят всичко за теб. Обикновенния Джо не е интересен за Службите. Цифровия контрол не е полицейщина и е заблуда, че е въведен само на "някои места".
активен участник в Брауновото движение

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #6665 -: Септември 04, 2023, 21:49:26 »
повсеместното доносничество, най-вече в щатите на "демократите"
Живея в такъв щат ... това някой да ти гледа в купичката и да докладва някъде е параноя. Вярно е, че ако сгазиш лука ще намерят от къде си купуваш и тоалетната хартия (само не ми казвай че и в България ако се постараят службите няма да постигнат същия резултат).
Няма да казвам. Ако си живял достатъчно дълго там и знаеш къде е лукът, та да не го сгазиш, така или иначе постепенно свикваш. По-трудното е за новопристигналите.

Най-лошото нещо на законите и правилата е безпощадното "Ignorantia iuris neminem excusat". Тъй като няма как да знаеш всички закони, правила, обичаи и т.н., особено ако идваш отдругаде, много е вероятно все пак да газиш лука (да настъпваш котето), поне отначало. Да се приспособиш към чужда страна, и то бързо, е дяволски трудно, дори по-трудно, отколкото към измененията в собствената ти страна. Аз например дори с второто имам огромни трудности, а с първото пък е абсурд да бих се справил.

Неактивен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 292
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6666 -: Септември 04, 2023, 22:23:33 »
Ignorantia iuris neminem excusat
До някъде съм съгласен защото не знам как е в Арабския свят ... но в подредена държава ако не си айдук по природа, спазваш 10-те Божи заповеди, пътна маркировка и знаци + оссобенности на местната култура (само от обща култура) и си топ - няма как да сгазиш лука (проверено).
По този повод:
"Две мутри кацат в ЛА и си взимат коли под наем. След време единия го спира полиция за превишена скорост а той вика:
- Неее ... ето там пише 101!
полицая:
- Това номер на магистралата!
- Лелеее ... брато тръгна по 405..."
активен участник в Брауновото движение

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #6667 -: Септември 04, 2023, 22:27:31 »
;) :))) :))

Между другото, дори 101 мили в час си е доста височка скорост...
Впрочем, защо САЩ не щат да преминат към метричната система?

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6668 -: Септември 04, 2023, 22:48:49 »
Ignorantia iuris neminem excusat

По този повод:
"Две мутри кацат в ЛА и си взимат коли под наем. След време единия го спира полиция за превишена скорост а той вика:
- Неее ... ето там пише 101!
полицая:
- Това номер на магистралата!
- Лелеее ... брато тръгна по 405..."

Тоя полицай требе да е от наще. Говори без сказуемо :cool-1084:

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6669 -: Септември 04, 2023, 22:58:27 »
Най големият склад на данни на света е при уесейците. Даже и фирмата която го протежава и стокира там е известна, казва се NSA  :smokin:

Неактивен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 292
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6670 -: Септември 04, 2023, 23:25:04 »
Говори без сказуемо
За по-голям ефект - Български с Американски акцент :)
активен участник в Брауновото движение

Неактивен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 292
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6671 -: Септември 04, 2023, 23:44:56 »
Най големият склад на данни на света
Да ... но това е много далеч от "полицейщина". Нека да изясним термина преди да почнем да се дърлим приятелски. За мен "полицейщина" е да протестираш срещу високите цени на чантите за домашни любимци Луи Вутон (да ме прощава съ-форумеца от който го заех - прекрасно описание), а полицията да те завлече зад ъгъла и да те бие докато се насереш. Никой не те следи в реално време - най-много да попаднеш в някоя статистика. Според мен Китай отдавна превъзхожда NSA по отношение на събрани данни ... по време на Кромид пандемията тука за кратко (странно кратко) излезнаха данни, че много центрове за тестване използват китайски машини за секвениране, които освен "откриване" на вируса също така събират информация за ДНК на индивида. NSA е една от многото агнции които се ритат по ашиците внимавайки да не разбере Конгреса ... за Китай това е държавна политика.
активен участник в Брауновото движение

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6672 -: Септември 05, 2023, 00:28:07 »
а индивида.
Най големият склад на данни на света
Според мен Китай отдавна превъзхожда NSA по отношение на събрани данни ... по време на Кромид пандемията тука за кратко (странно кратко) излезнаха данни, че много центрове за тестване използват китайски машини за секвениране, които освен "откриване" на вируса също така събират информация за ДНК на индивида. NSA е една от многото агнции които се ритат по ашиците внимавайки да не разбере Конгреса ... за Китай това е държавна политика.

Ами петоxъгълниците като официално, с обява в Русия, искаха да получат генетичен материал от руснаци. Това преди няколко години, когато уж бяха дружки с руснаците. И всички тия биолаборатории около Русия?
... хи,хи, a NSA е частна, нали. :i_laughing:


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6673 -: Септември 05, 2023, 07:17:25 »
Quote (selected)
Обикновенния Джо не е интересен за Службите.
Quote (selected)
Никой не те следи в реално време - най-много да попаднеш в някоя статистика.
Така е, няма нужда от постоянна опека, достатъчно е да си в статистиката и гуглетата и другите да ти дават достъп само до "правилните" места в мрежата.
Никой не се интересува от отделното човече, ако беше така например в САЩ нямаше да стават толкова убиййства, повечето предизвестени в открити или закрити форуми.
Наскоро имаше скандал с един военен с достъп до секретни данни обилно разпространявани в група от няколко стотин човека, стана известен когато вътрешни хора го предадоха.
Даже хора със секретни знания не са контролирани ежедневно.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6674 -: Септември 05, 2023, 09:26:36 »
Някъде четох, че хората, които са неактивни в Мрежата - не участват във форуми, нямат профили във фейсбуци и инстаграми , са обекти на специален интерес  от страна  Службите на САЩ...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #6675 -: Септември 05, 2023, 10:08:17 »
Марш на американски неонацисти по магистралата край гр. Орландо във Флорида:


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #6676 -: Септември 09, 2023, 16:13:43 »
Хавайците настояват за отделяне от САЩ, за да оцелеят

Да се поучим от тях – да се отделим от САЩ, за да оцелеем.

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6677 -: Септември 10, 2023, 18:51:21 »
Хавайците настояват за отделяне от САЩ, за да оцелеят
Да се поучим от тях – да се отделим от САЩ, за да оцелеем.

Ох, горките, та те са на големи дотации от федералното правителство. От какво ще живеят? Нямат промишленост, нямат селско стопанство (плодовете и особено зеленчуците са много скъпи на Хаваите -- всичко се внася). Като цяло Хаваите се изхранват от две неща: туризъм и военоморските сили на САЩ. Хаваите са управлявани от демократите от много време. Да си погледнат местното управление -- пълни некадърници. Най-лошото образование в САЩ -- даже по-лошо от негърските гета в Балтимор. Но където (нов) демократ е стъпил, трева не никне. Стотици деца изгорени живи в пожара на Мауи от пълна некадърност. Хайде и аз да завърша -- вие си ги избрахте.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #6678 -: Септември 10, 2023, 21:01:19 »

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6679 -: Септември 11, 2023, 16:47:46 »
За любителите на заговорите

https://politikus.info/events/155398-9-11.html   O:-)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6680 -: Септември 11, 2023, 18:15:54 »
Quote (selected)
Президентът Джо Байдън напусна Виетнам в понеделник след двудневно посещение, което задълбочи икономическите връзки между Вашингтон и Ханой като част от усилията за намаляване на зависимостта на Америка от Китай, предаде телевизия Си Ен Ен.
...
В понеделник Белият дом обяви "знакова сделка" между самолетостроителната компанвия "Боинг" и Виетнамските авиолинии на стойност 7,8 млрд. долара, която се очаква да осигури повече от 30 000 работни места в САЩ. "Боинг" заяви, че превозвачът ще закупи 50 самолета от модела 737 Max.
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/sasht-se-uveriha-che-vrag-vietnam-im-e-stanal-pochitatel
Байдън дано не дойде и у нас че ще подсигурим Боинг с работа за десетина години.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 292
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6681 -: Септември 12, 2023, 06:09:35 »
защо САЩ не щат да преминат към метричната система
Никаква идея ... питал съм колеги - дигат рамене. Ама що трябва да е просто като може да е сложно. Ти да видиш какво приключение е като ми дотрябва ключ по тяхната система ...
 
активен участник в Брауновото движение

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6682 -: Септември 12, 2023, 07:36:00 »
Ти да видиш какво приключение е като ми дотрябва ключ по тяхната система ...
Просто е... :t0328: Като си купиш японска/корейска или европейска кола (без GB) си купуваш комплект "craftsman wrenches" метрични. Ако купиш американска, "craftsman" - инчов комплект. И сега като имам метричен комплект си купувам само японски коли. ;) Няма да купувам два комплекта.
Преди доста години като ги правеха в САЩ бяха най-известния бранд, сега като ги правят някъде в чайна не съм сигурен какви са.
« Последна редакция: Септември 12, 2023, 07:41:25 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 292
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6683 -: Септември 12, 2023, 08:32:02 »
европейска кола
Моите са все германски (не че съм състезател ... ама като се качиш на турбо всичко друго е каруца... японските коли са ми "скучни", но корейските имат напредък особенно при "тостерите"). Моя "weapon of choice" е Schwaben и Milwaukee tools... Craftsman не знам да ли са още с доживотна гаранция, но не съм им фен. Не метрични ключове, болтове и гайки са ми трябвали когато се правех на добър съсед (минало бешело).
активен участник в Брауновото движение

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6684 -: Септември 12, 2023, 09:02:27 »
Във форумът на СЕГА имаше един форумец, беше си избрал псевдоним "CrossFit". Заето от фитнес клуб. Разбираше от нефт (работеше в тази сфера). Живееше някъде в Richmond CA или наоколо. Беше си написал адреса във форума. Пишеше с разбиране. Изчезна или загуби интерес. Мислех да му се обадя.
Та той веднъж оплю немските коли. Беше привърженик на японските.
В наше село аналогичен случай. :)))
« Последна редакция: Септември 12, 2023, 09:32:40 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 292
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6685 -: Септември 12, 2023, 11:27:31 »
Беше привърженик на японските.
Много хора са привърженици на японските автомобили ... ама на последък Хонда и Тойота не са това което бяха преди... Мойта Джета беше на 200К miles с оригиналния съединител ...
активен участник в Брауновото движение

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #6686 -: Септември 12, 2023, 15:47:57 »
В горната таблица има грешка – милите не се съкращават като "km", а като "mi". И са забравили "furlong", "rod" и "chain". Да не говорим за единиците за площ, тегло, обем, температура и т.н...

Ясно е, че преминаването към метрична система би струвало адски много и би било адски трудно. Но поне да въведат изискване всяка мярка да се дублира с метрична такава на етикетите на стоките. Защото например в някои щати, доколкото знам, английските надписи се дублират задължително на испански, което е доста по-сложно.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6687 -: Септември 12, 2023, 15:54:38 »
Някъде четох, че хората, които са неактивни в Мрежата - не участват във форуми, нямат профили във фейсбуци и инстаграми , са обекти на специален интерес  от страна  Службите на САЩ...
Здравейте, бях за известно време "на тишина".
Та по темата: Значи е добре, че учавствам в някой и друг форум, че иначе, както нямам нито фейсбука, ни други тем подобни ...  :think:

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6688 -: Септември 12, 2023, 16:00:14 »
Беше привърженик на японските.
Много хора са привърженици на японските автомобили ... ама на последък Хонда и Тойота не са това което бяха преди... Мойта Джета беше на 200К miles с оригиналния съединител ...
Мойта Импреза я "пенсионирах" на 260К, но и досега я държа като "резервна". Връткам я из махалата. Ще я използвам догодина като "учебна" за най-големия внук.
« Последна редакция: Септември 12, 2023, 16:19:05 от peniko »

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6689 -: Септември 12, 2023, 16:18:13 »
;) :))) :))

Между другото, дори 101 мили в час си е доста височка скорост...
Впрочем, защо САЩ не щат да преминат към метричната система?
Любопитното е, че "де юре" са преминали в метрична (поне в някои области), де факто хич. Пример: Моят чорбаджия обича да назначава младежи, току-що завършили (по-ниски заплати). Аз трябва да ги въвеждам в работата (тренирам). Голяма обърквация се получава, защото през цялото им образование са учили всичко в метрична система. Да, ама спецификациите са по щатската (не империалната). Парадоксът е, че са родени и учили тук, ама накрая пъшкат като на кандидат-студентски изпит и ровят из Гугъла за да си преобърнат мерните единици. В същото време, когато отидат в магазина мислят в паунди и галони??? :)))
Ся, като рекох спецификации: За мен лично "върхът на сладоледа" са тези, в които половината от стойностите са в метрична система, а другата половина в тукашната. Не е шега и често се случва!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #6690 -: Септември 12, 2023, 16:21:22 »
То и тук има такива. Например вложка тип чашковиден ключ за маслен филтър с диаметър 75 мм и захват половинцолов квадрат. Това поне е лесно – половин цол (дюйм, инч) е 12,7 мм.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6691 -: Септември 13, 2023, 07:41:05 »
Quote (selected)
САЩ "откупуват" заложници от Иран с размразяване на активи за $6 млрд.
Администрацията на президента Джо Байдън разчисти пътя за освобождаването на петима американски граждани, задържани в Иран, като издаде обща дерогация за международни банки да прехвърлят 6 млрд. долара на Техеран, блокирани в Южна Корея, без да се страхуват от санкции от страна на САЩ. Освен това, като част от сделката, администрацията се съгласи да освободи петима ирански граждани, задържани в САЩ, съобщи Асошиейтед прес.
https://manager.bg/%D1%84%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%B8/sast-dadoha-zelena-svetlina-za-razmrazavaneto-na-iranski-aktivi-na-stoinost-6-mlrd-
Кво му плащаш?
По 1,2 милиарда на калпак, нали са американци не са украинци да вървят по двама за долар.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6692 -: Септември 14, 2023, 19:07:07 »
Quote (selected)
Доналд Тръмп ще спре електрическата “лудост” на Байдън
Бившият президент и настоящ кандидат президент предупреждава, че Китай ще смаже американската автомобилна индустрия, ако плановете за електромобилите на Байдън се осъществят
https://carmarket.bg/drugi/donald-trymp-shte-spre-elektricheskata-ludost-na-bajdyn-7577?utm_source=Inhouse&utm_medium=native&utm_campaign=sept-2023
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6693 -: Септември 15, 2023, 21:42:57 »
https://epicenter.bg/article/Istoricheska-stachka-v-amerikanskata-avtomobilna-industriya/326544/4/0
А!
Глей ко стаа бе!
Стачки в процъфтяващата!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6694 -: Септември 15, 2023, 21:54:06 »
 Процъфтяваща или прецъфтяваща се пише?
Нека Светицата да каже. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6695 -: Септември 16, 2023, 01:31:41 »

Това, Буратино, не е снимка от Невада, а от България - язовир "Студена".
Ако тази КлаусШвабска комплексна лудост не бъде спряна, това про/прецъфтяване ни чака. Всички. Навсякъде.
« Последна редакция: Септември 16, 2023, 01:39:28 от Zeitgeist »


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #6697 -: Септември 20, 2023, 21:58:03 »
Някой в САЩ се опитва да фалшифицира историята:


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6698 -: Септември 21, 2023, 09:20:27 »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6699 -: Септември 21, 2023, 09:25:25 »
Тая не е и втора. Савицкая летя преди нея.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6700 -: Септември 21, 2023, 10:42:08 »
Някой в САЩ се опитва да фалшифицира историята:

Ай ся. Просто са пропуснали прилагателното American за да пестят място.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6701 -: Септември 21, 2023, 11:17:47 »
А, че то е отдавна ясно - истината, само истината /и на това място се пропуска - и никога цялата истина/.
За пестене на място де!
Всъщност, това си е правило за най надеждна манипулация. Което вече често се нарушава, заради самоувереното, арогантно и цинично по старо правило, че една лъжа повторена сто пъти...
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6702 -: Септември 22, 2023, 20:12:47 »
Според америкснски доклад Ф35може да е годен само 55% от времето.
Когато не вали, когато не много топло или студено.
А когато лети задължително да се ползва срещу противник който няма въздушни сили или ПВО.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 292
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6703 -: Септември 22, 2023, 20:14:49 »
Когато не вали, когато не много топло или студено.
Това изключва повечето щати за повече от 2/3 от годината.
активен участник в Брауновото движение

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6704 -: Септември 22, 2023, 20:28:05 »
Значи истинския процент е 66. :)))
Така или иначе в първата битка метеорологичен балон/Ф35 победи балона
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6705 -: Септември 22, 2023, 21:38:30 »
Пак си "легнах" и извадих калкулатора.
Повечето щати, 2/3 от времето ...
Сметката излиза 55%
Като туря на везната че на територията на САЩ няма да стрелят по него, мисля че може да лети в указания диапазон - къде 55%.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 292
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6706 -: Септември 23, 2023, 00:13:05 »
Сметката излиза 55%
На мен ми излиза 66,6% ... ама то може процентно да съм си легнал повече от теб ;)
активен участник в Брауновото движение

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6707 -: Септември 23, 2023, 08:00:40 »
66%от щати, но не през цялото време, има и часове в които може да се лети.
С подходящ коефициент ще го докараш до 55.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6708 -: Септември 24, 2023, 17:25:56 »
Поради високата инфлация, растящите лихвени проценти и непрекъснатото увеличение на държавния дълг на САЩ ( вече 33 трилиона ), лихвените плащания по него се очаква да се утроят от близо 475 милиарда долара през фискалната 2022 г. до зашеметяващите 1,4 трилиона долара през 2032 г.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6709 -: Септември 24, 2023, 17:32:20 »
Към настоящия момент плащанията по обслужване на дълга достигнаха 1 трилион долара след последното увеличение (наскоро) на тавана на дълга.
САЩ при сегашния финансов ред не могат да фалират

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6710 -: Септември 24, 2023, 17:34:13 »
Поради високата инфлация, растящите лихвени проценти и непрекъснатото увеличение на държавния дълг на САЩ ( вече 33 трилиона ), лихвените плащания по него се очаква да се утроят от близо 475 милиарда долара през фискалната 2022 г. до зашеметяващите 1,4 трилиона долара през 2032 г.
Ся е времето за инвестиции в специалната хартия. За печатарските машини няма да ми стигнат авоарите, жалко :t2334:

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6711 -: Септември 24, 2023, 17:38:15 »
Към настоящия момент плащанията по обслужване на дълга вече достигнаха 1 трилион долара след последното увеличение (наскоро) на тавана на дълга. При съществуващия финансов ред на доларово господство, САЩ не могат да фалират, защото просто вдигат тавана на дълга и пускат доларовата печатница, която предизвиква инфлация в целия свят, за да балансира ново емитираните пари без покритие. Инфлацията борят с увеличение на лихвения процент …
ПОНЦИ ПИРАМИДАТА НАБИРА СКОРОСТ!


Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6712 -: Септември 24, 2023, 17:42:16 »

Ся е времето за инвестиции в специалната хартия. За печатарските машини няма да ми стигнат авоарите, жалко :t2334:
---

Хартиените пари са около 3% от паричната маса. Всичко е електронни пари, които се издават с един маусклик!

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6713 -: Септември 24, 2023, 17:46:16 »
Към настоящия момент плащанията по обслужване на дълга вече достигнаха 1 трилион долара след последното увеличение (наскоро) на тавана на дълга. При съществуващия финансов ред на доларово господство, САЩ не могат да фалират, защото просто вдигат тавана на дълга и пускат доларовата печатница, която предизвиква инфлация в целия свят, за да балансира ново емитираните пари без покритие. Инфлацията борят с увеличение на лихвения процент …
ПОНЦИ ПИРАМИДАТА НАБИРА СКОРОСТ!
...и какво е възмжното решение? ...нова световна война - поне така ни учи историята?!
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6714 -: Септември 24, 2023, 21:19:26 »

Ся е времето за инвестиции в специалната хартия. За печатарските машини няма да ми стигнат авоарите, жалко :t2334:


---

Хартиените пари са около 3% от паричната маса. Всичко е електронни пари, които се издават с един маусклик!

Казваш да ориентирам инвестициите си към Китай ?
Там произвеждат най-много  мишки. Благодаря :t2824:

 Кокорчо пак забегна у политиката
- "Асен Василев: Изгонихме руски шпионин, а не обикновен свещеник. За 5 години ДАНС не са го засекли "
« Последна редакция: Септември 24, 2023, 21:43:22 от Фют »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #6715 -: Септември 26, 2023, 15:22:25 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6716 -: Септември 27, 2023, 07:33:27 »
Quote (selected)
Доналд Тръмп и синовете му бяха признати за виновни по дело за бизнес измами
Съдът разпореди да бъдат отнети някои от бизнес лицензите на Тръмп като наказание
https://www.vesti.bg/sviat/trymp-i-negovite-sinove-biaha-priznati-za-vinovni-po-delo-za-biznes-izmami-6179426
Ай, сефте!
Демократите ще успеят да издигнат нов "светец" от глупост.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6717 -: Септември 27, 2023, 17:03:28 »
...и какво е възмжното решение? ...нова световна война - поне така ни учи историята?!


Quote (selected)
Всеки нов набор западни лидери е по-глупав, по-безразсъден и по-идеологизиран от предишния – и това го прави по-опасен за света. Те съзнателно насърчават разпадането на своите общества, като насърчават античовешки ценности. Възстановяването, ако и когато се случи, ще бъде отвъд хоризонта и най-вероятно едва след катарзис.

Все още не виждам начин да се постигне това, без да се събуди у Запада и в световните елити като цяло чувство за самосъхранение - освен чрез увеличаване на ядрената заплаха. Врагът трябва да знае за безусловната готовност на нашето ръководство и общество да предприеме тази стъпка в случай на извънредно положение.

                                                                         Трябва да върнем вярата в ада на онези, които са я загубили.
https://pogled.info/svetoven/kak-da-ne-dopusnem-treta-svetovna-voina.160926

Горното има по-лесен вариант.
Ползват го самите американци повсеместно - персонално таргетиране на отговорните лица и авоарите им.
Който няма нужните лостове за въздействие върху авоарите просто ги игнорира и се фокусира директно върху собствениците им. Потихоньку.


*********   ✹    *********

Неактивен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 292
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6718 -: Септември 27, 2023, 20:42:11 »
Демократите ще успеят да издигнат нов "светец"
Ами той си е светец, ако го сравняваме с "професионалните" политици/мумии.
активен участник в Брауновото движение

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6719 -: Септември 27, 2023, 21:08:39 »
...и какво е възмжното решение? ...нова световна война - поне така ни учи историята?!


Quote (selected)
Всеки нов набор западни лидери е по-глупав, по-безразсъден и по-идеологизиран от предишния – и това го прави по-опасен за света. Те съзнателно насърчават разпадането на своите общества, като насърчават античовешки ценности. Възстановяването, ако и когато се случи, ще бъде отвъд хоризонта и най-вероятно едва след катарзис.

Все още не виждам начин да се постигне това, без да се събуди у Запада и в световните елити като цяло чувство за самосъхранение - освен чрез увеличаване на ядрената заплаха. Врагът трябва да знае за безусловната готовност на нашето ръководство и общество да предприеме тази стъпка в случай на извънредно положение.

                                                                         Трябва да върнем вярата в ада на онези, които са я загубили.
https://pogled.info/svetoven/kak-da-ne-dopusnem-treta-svetovna-voina.160926

Горното има по-лесен вариант.
Ползват го самите американци повсеместно - персонално таргетиране на отговорните лица и авоарите им.
Който няма нужните лостове за въздействие върху авоарите просто ги игнорира и се фокусира директно върху собствениците им. Потихоньку.
Банана, друго имах предвид относно уроците на историята -> рухна сребърния стандарт и биметализма, наложи се (британския) златен стандарт, в началото  на миналия избухна първата война, след Версай валутно-финансовите отношеия не се възстановиха, избухна втората война, след края ѝ доларът се наложи като резервна валута.
Очевидно за да бъде изместен или заместен доларът пак ще е необходим някакъв катаклизъм, иначе янките няма да се дадат.
Последните 30-на години се правят няколко опита  за заместване/допълване на долара като резервна валута, неуспешни.
Китайците самостоятелно реди 10-на години също не постигнаха нищо.
Сега БРИКС+също се кани да направи нещо, със съществени шансове за успех, какво им остава на янкиге освен чрез катастрофа да запазят статуквото, същото устройва и протагонистите им...та така...дано не съм прав.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций