Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 17:51:13

Автор Тема: САЩ  (Прочетена 554628 пъти)

deneb и 26 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7140 -: Март 01, 2024, 18:30:19 »
Quote (selected)
Депешата също така инструктира служителите на Държавния департамент да не „притискат някого да посочва местоименията си“, да се справят с грешките с „финес и изящество“ и да помнят, че половата идентичност „може да е непостоянна, така че да подкрепят промените в местоименията.”
https://obektivno.bg/darzhavniyat-departament-na-sasth-instruktira-sluzhitelite-si-da-izbyagvat-dumite-majka-i-bashta/
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7141 -: Март 02, 2024, 11:27:57 »
Quote (selected)
Призедентът на САЩ Джо Байдън обяви, че САЩ изпращат в Украйна «допълнителни запази продоволствия и боеприпаси по въздуха», но Белият дом опроверга «бълнуванията» на президента на САЩ.
Quote (selected)
Белият дом ведната опроверга изявлението на слабоумния президент за прехвърлянето на самолети на Украйна.
«Той е имал предвид ивицата Газа», направи своеобразен превод на Байдън Джон Кърби.
https://bgr.news-front.su/2024/03/02/bajdn-otnovo-izleze-izvn-relsite-beliyat-dom-go-oproverga-video/
Сенилността не прощава.
 
Quote (selected)
Хората с напреднал стадий на сенилност понякога не са сигурни кой е той или коя е тя. Цитира се често като деменция (псих. термин оглупяване).
Май заради това - болднатото, се взеха спешни мерки да няма "той" или "тя", а да си е "то".
По е лесно неккси за помнене.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7142 -: Март 03, 2024, 17:59:16 »
Положението в края на февруари:



Очаквах по-голяма разлика, но... това е NYT!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7143 -: Март 03, 2024, 18:02:06 »
Забравяш че това са същите "агенции" като нашите.
Те не мерят реалното състояние, а го формулират.
Достатъчно е да покажат че нещата са на кантар да успокоят "лошите" и да мобилизират "добрите".
За това им плащат и това показват.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7144 -: Март 03, 2024, 18:08:47 »
Очаквах по-голяма разлика, но... това е NYT!
Ъхъ, представят нагласите с точност до 101 %. 🤣
Те с такава точност, даже с още по-голяма навремето избраха Байдън.
И Кирчовците тук.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7145 -: Март 03, 2024, 18:59:08 »
Чудех се къде да пиша - тук или в Хумора. Миналия четвъртък следобяд. Зетят е с най-големия внук на мероприятие, а аз със средния. Дъщерята с най-малкия (7 г) у тях, понеже той е болен. Обаче трябва да се изведе кучето. Дала му тя инструкции (не на кучето) и телефон му оставила. Връща се след 10на мин, пред къщата 2 полицейски коли и цветомузика. Влиза вътре, а там ... 2ма полицаи седят с внука и той им обяснява какво имал за домашно?!?! :t2824: Оказа се, че На малкия багабонтин му доскучало и ...набрал 911 :good_job-1300:. Полицията е на 200 м от тях и дошла след 2 мин. Питам го: Защо се обади на полицията?  Той се хили като изтърван. Такъв си е - същи Лъжлив Съби (ум бръснач и пълен с гяволии). Да ама на мама и на тате хич не им е смешно в момента. Интервюта на полицаите със съседи, па срещи с учителката, па протоколи...Колко ще им струва не знам, но всяко обаждане на 911 се заплаща. Най-лошото е, че вече са в "архива" и са "под наблюдение". Така ги "калайдисах" и 2мата.  :nuts:  Не са по на 25 вече и знаят много добре какви могат да са последствията.

Като спомен: Аз на 7 г. прибирах по-малката си сестра от детската градина и й слагах вечеря, когато се налагаше.  :think:

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7146 -: Март 03, 2024, 19:26:31 »
До "Super Tuesday" остават смо два дни. Някои "участници" вече са готови:  :well_done-1299:

"Сорос выкупил 220 радиостанций США перед выборами"

Съвет от коментиращ:
"А он все кладбища выкупил? Покойники должны все проголосовать за своего президента Байдена!!!"

https://politikus.info/events/159585-soros-vykupil-220-radiostanciy-ssha-pered-vyborami.html

Опаa. Даже и снимка към "съвета" има

« Последна редакция: Март 03, 2024, 19:33:23 от Фют »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7147 -: Март 03, 2024, 19:44:53 »
Законите така са измислени и ни гърмят отвсякъде, ако един куршум не те уцели, друг ще те уцели....
То не всички родители имат баби и дядовци да гледат внуците, а и на бабите и дядовците толкова им вдигнаха възрастта за пенсиониране, че или работят, или вече нищо не могат.
Тия закони за закрили на това и онова - това са все болни мозъци.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7148 -: Март 03, 2024, 21:25:36 »
Законите така са измислени и ни гърмят отвсякъде, ако един куршум не те уцели, друг ще те уцели....
То не всички родители имат баби и дядовци да гледат внуците, а и на бабите и дядовците толкова им вдигнаха възрастта за пенсиониране, че или работят, или вече нищо не могат.
Тия закони за закрили на това и онова - това са все болни мозъци.
Съгласен. Тук законите са измислени за да печелят пари адвокати, застрахователи и банки. в краен случай - общината. Тук не можеш и да пръднеш (извинявам се) без горните 4. Къде е свободата, къде е Дивия запад? :0005:
Ама гледам и в БГ почва да става така: До преди 3 г майка ми си живееше сама в едно село близо до Дряново. Но се разболя и сестра ми я взе при нея в София. Повече от година на могат да прекратят договорите за ТВ и Телефон. Сестра ми ма генерално пълномощно, но не важало в този случай??? Наложило се да вдигнат майка, на 95 г. от леглото и буквално да я занесат в офиса на Виваком, за да се подпише???  :pissed-891:

За бабите и дядовците :thup:! И аз и сестра ми сме отгледани от тях. После, на нас ни помагаха
много с нашите деца. Сега ние правим, каквото можем. Жената се пенсионира, но аз още не мога. Проблемът е, че нашите внуци са 6 на брой (3/3 по полове )...къде да сколасаш по-напред? Разпределили сме ги - аз съм с момчетата, а тя с момичетата. И да, имаще някога един лаф " Без баби социализъм не става". Аз съм го перифразирал на "без баби капитализъм не става". Познавам много хора, които нямат "дърти" на разположение....направо са отнесени от вихъра. Как беше там: Ако имаш старо - продай го, ако нямаш - купи си :)))

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7149 -: Март 03, 2024, 23:05:29 »
Цитат на: peniko
Питам го: Защо се обади на полицията?  Той се хили като изтърван.
Такъв си е - същи Лъжлив Съби (ум бръснач и пълен с гяволии).

Вече е облъчен, че има само права и никакви задължения, както и че ви е забранено да го накажете.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7150 -: Март 04, 2024, 09:53:27 »
Верно си е, ако беше по наше време, да е изял един як пердах и да му държи влага
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7151 -: Март 04, 2024, 10:03:07 »
Чета аз заглавие "Ники Хейли с първа победа срещу Тръмп". Интересно, викам си, в кой щат ли ще да е това епохално събитие? Отварям страницата и какво виждам? Не било в щат, а в... окръг Колумбия!!! Е, има си хас в проядената от дълбоката държава столица нейната кандидатка да не спечели – че тя ако там не спечели, къде другаде? Голям смях пада! :rotfl:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7152 -: Март 04, 2024, 17:05:57 »
Quote (selected)
Ники Хейли отбеляза първа победа срещу Тръмп на първичните избори на републиканците
Тя спечели надпреварата във Вашингтон, окръг Колумбия, с 62,86% от гласовете срещу 33,22% за Тръмп, съобщиха от Републиканската партия на окръг Колумбия късно тази нощ. В изборите участваха общо 2035 републиканци
https://epicenter.bg/article/Niki-Heyli-otbelyaza-parva-pobeda-sreshtu-Tramp-na-parvichnite-izbori-na-republikantsite/342564/7/96

Спечелила в "блатото" което Тръмп пробва, но не успя да пресуши.
Велика победа в село от градски тип.

Quote (selected)
Окръг Колумбия (на английски: Columbia County) е окръг в щата Вашингтон, Съединени американски щати. Площта му е 2264 km², а населението – 4047 души (2017). Административен център е град Дейтън.[1]

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7153 -: Март 04, 2024, 17:08:48 »
Чакай сега, населението на окръга не може да е само 4000 души! :)))

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7155 -: Март 04, 2024, 17:18:29 »
Ама ти си посочил окръга в щата Вашингтон, а не федералния окръг, в който е столицата Вашингтон! Никито е спечелила срещу бай Дончо именно там ;)

Колко имаше по география? :)))

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7156 -: Март 04, 2024, 17:21:03 »
Quote (selected)
Тя спечели надпреварата във Вашингтон, окръг Колумбия, с 62,86% от гласовете срещу 33,22% за Тръмп, съобщиха от Републиканската партия на окръг Колумбия късно тази нощ. В изборите участваха общо 2035 републиканци
С голяма доза сигурност бих потвърдил че е спечелила точно в окръг, не вярвам в целия Вашингтон да има общо 2035 републиканци.
П.П. Не се безпокой, по география имам висока оценка и смея да твърдя знам доста.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7157 -: Март 04, 2024, 17:23:42 »
Радвам се, че знаеш географията. Може би знаеш повече от мен и това е добре! Но тук става дума за Вашингтон, окръг ("disctrict") Колумбия (федерален окръг, който не е към никой щат), а не окръг ("county") Колумбия в щата Вашингтон (окръзи с това име има в още 7 щата)!

Чел ли си "Вашингтон, окръг Колумбия" от Гор Видал?
« Последна редакция: Март 04, 2024, 19:06:44 от lucho »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7158 -: Март 04, 2024, 17:26:22 »
Чел ли си "Вашингтон, окръг Колумбия" от Гор Видал?
Чел съм, сега коментирам това което съм прочел в Епицентър.
2035 живи гласоподаватели.
От които хейлито са я подкрепили  към 1300.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7159 -: Март 04, 2024, 17:31:02 »
Тук пише, че това е именно столицата, а малкият брой гласували републиканци се обяснява с това, че вероятно са гласували само делегати, а не всички републиканци.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7160 -: Март 04, 2024, 17:36:45 »
Quote (selected)
“While Nikki has been soundly rejected throughout the rest of America, she was just crowned Queen of the Swamp by the lobbyists and DC insiders that want to protect the failed status quo,” Karoline Leavitt, the Trump campaign press secretary said in a release.
Няма да споря повече.
Горното ми хареса - "блатна кралица".
Аз с това и започнах, за блатото. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7161 -: Март 04, 2024, 17:37:57 »
Наистина изразът е превъзходен! :)))

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7162 -: Март 04, 2024, 19:37:44 »
Върховният съд на САЩ отхвърли решението, с което Тръмп бе обявен за неизбираем
Quote (selected)
Върховният съд на САЩ единодушно отхвърли решението на съда в Колорадо, с което Доналд Тръмп бе обявен за неизбираем в северозападния щат заради действията му по време на нападението срещу Капитолия, предаде Франс прес. Решението на американския Върховен съд идва в навечерието на "супервторника", когато в 15 щата, включително Колорадо, едновременно ще се проведат предварителни избори за президентските избори през ноември.

Без да квалифицират действията на действащия президент републиканец на 6 януари 2021 г., деветимата съдии постановиха, че само Конгресът, а не щат, има право да отстрани кандидат от бюлетината за президентските избори. Доналд Тръмп приветства "голямата победа" за САЩ след решението на Върховния съд с публикация в социалната си мрежа Truth Social: "Велика победа за Америка!".

Решението на Върховния съд е взето с мнозинство: 9 "за", никой не е гласувал "против".

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7163 -: Март 04, 2024, 20:06:18 »
Quote (selected)
Върховният съд на САЩ...
Ей тва е новината на годината!
Следват няколко "slave" решения и аз се снабдявам с ...толкова мезета, че няма как иначе да ги опиша, освен с иконката -  :popcorn:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7164 -: Март 05, 2024, 00:14:01 »
Quote (selected)
The U.S. national debt is rising by $1 trillion about every 100 days

https://www.cnbc.com/2024/03/01/the-us-national-debt-is-rising-by-1-trillion-about-every-100-days.html

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7165 -: Март 05, 2024, 02:44:29 »
Върховният съд на САЩ отхвърли решението, с което Тръмп бе обявен за неизбираем

Малко уточнение: никой не е обявявал бай Тръмп за неизбираем. В няколко щата казаха на избирателните комисии да го махнат от изборните бюлетини. На практика, това беше без значение: в САЩ има пълна мажоритарна система, и беше малко вероятно Тръмп да вземе щати като Колорадо и Мейн.

Но работата е в принципа, и затова Тръмп обжалва. При това обжалва не с аргумента, че не е участвал в бунт, а че това не е работа на отделните щати. Което и Върховния съд потвърди.

При това няколко щата като Тексас и Флорида заплашиха, че ще махнат бай Бидон от бюлетините, ако решението на Колорадо бъде потвърдено. Което представяте си какъв хаос щеше да стане. Подозирам, че на част от съдиите това им е било в ума най-вече.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7166 -: Март 05, 2024, 16:30:30 »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7167 -: Март 05, 2024, 19:00:48 »
Още една добра новина за света - дивата нула си заминава.
 https://glasove.com/novini/zaharova-viktoriya-nyuland-e-uvedomila-blinken-che-podava-ostavka-prichinata-nyama-da-vi-kazhat-no-tya-e-v-provala-na-antiruskata-politika-na-baydan

Не се радвай предварителнo. Кой знай къде ще изплува шамандурата. Тя "гладна" няма да стои  :think:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7168 -: Март 05, 2024, 20:40:02 »
Как върви супервторника?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7169 -: Март 05, 2024, 20:45:11 »
Рано е, сега на източното е едва на обед.
А Звездьо си пие първото каве фъф фирмата.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7170 -: Март 05, 2024, 20:48:00 »
Утре сабалям имам предчувствие, че ше бъде квич.
Мууузика за ушите!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7171 -: Март 05, 2024, 21:35:52 »
Как върви супервторника?

Айова затваря участъците в 18 ч., всички други са по-късно. Калифорния чак в 23 ч. (9 сутринта в България на другия ден). Ще трябва да се чака до утре.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7172 -: Март 05, 2024, 21:48:46 »
В този 6-минутен обзор казват, че през юни се очакват решения по други дела, които може да не са благоприятни за Тръмп. Явно съдебните битки за него въобще не са приключили...

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7173 -: Март 05, 2024, 22:02:39 »
В този 6-минутен обзор казват, че през юни се очакват решения по други дела, които може да не са благоприятни за Тръмп. Явно съдебните битки за него въобще не са приключили...

Демократите квичат и попържват бърховният съд, а по смелите искат да бъде разпуснат. Май още едно дело за имунитета  на президента от съдебно преследване  за времето на мандата му е на ред при върховният съд.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7174 -: Март 06, 2024, 00:24:56 »
Избори в САЩ 2024: Повече от една трета от делегатите са заложени на Супер вторник
В най-важния ден от първичните избори се определят повече от една трета от делегатите. Републиканците имат 865 делегати, демократите 1420. За номинацията кандидатът на демократите се нуждае от 1968 делегати, републиканецът от 1215.

Републикански първични избори:
Ето колко делегати събраха Тръмп и Хейли преди Супервторника
Доналд Тръмп   273
Ники Хейли   43
Рон ДеСантис (пенсиониран)   9
Вивек Рамасвами (пенсиониран)   3

Първични избори на демократите: Ето колко делегати събра Байдън преди Супервторника
Джо Байдън   206
Свободните   2
(Източник: AP)

Щатите в САЩ провеждат първични избори в Супервторника
Републиканците провеждат първични избори в следните щати (брой делегати в скоби):

Алабама (50)
Аляска (29)
Арканзас (40)
Колорадо (37)
Калифорния (169)
Мейн (20)
Масачузетс комплекти (40)
Минесота (39)
Северна Каролина (74)
Оклахома (43)
Тенеси (58)
Тексас (161)
Юта (40)
Върмонт (17)
Вирджиния (48)
Демократичните първични избори са в:

Алабама (52)
Американска Самоа (6, Външна територия)
Арканзас (31)
Колорадо (72)
Айова (40, гласуване само по пощата. Резултатите ще бъдат публикувани в Супер вторник.)
Калифорния (424)
Мейн (24)
Масачузетс (92)
Минесота (75)
Северна Каролина (116)
Оклахома (36)
Тенеси (63)
Тексас (244)
Юта (30)
Върмонт (16)
Вирджиния (99)

Повече утре :t0140:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7175 -: Март 06, 2024, 07:38:24 »
Quote (selected)
Виктория Нюланд, третият човек в Държавния департамент, напуска
...
Нюланд ще бъде заменена на поста временно от друг дипломат от кариерата, Джон Бас, бивш посланик в Афганистан, който ръководеше изтеглянето на САЩ от страната.
https://glasove.com/novini/viktoriya-nyuland-tretiyat-chovek-v-darzhavniya-departament-napuska

"Специалист" по изтегляне остава да ръководи операцията.

Quote (selected)
Започна продажбата на контролния пакет акции в "Юнайтед груп", собственик на "Виваком" и Нова тв
...
В моите разследвания вече подчертах, че от икономическа гледна точка астрономическите инвестиции на фондацията и придобиването на все повече регионални информационни ресурси никога не са се оправдали. Дори изкупуването на водещите телевизии SBB в Сърбия и Nova TV в Хърватия беше на загуба. Годишните отчети показват финансови загуби в размер на милиони евро: 29 млн. евро през 2014 г., 33 млн. евро през 2015 г., 35 млн. евро през 2016 г. Въпреки това "финансовите варвари", както едно западно издание нарече Петреъс и неговия екип, не се интересуваха от това. Купувайки медии в бивша Югославия, бившият шеф на ЦРУ печелеше влияние - и беше добър в това.
https://glasove.com/biznes/zapochna-prodazhbata-na-kontrolniya-paket-aktsii-v-yunayted-grup-sobstvenik-na-vivakom-i-nova-tv
Тук също върви подобна операция.
От Германия се изнася в САЩ всяко читаво предприятие създадено по плана Маршал.
Американците се изтеглят от Европа, каквото можаха съсипаха, дано за последно не организрат и "остъкляването" ѝ.
В посолствоТО се вихри също специалист по разрушаване на територии - виж"
Quote (selected)
В Хаити е обявено извънредно положение, след като хиляди криминални престъпници избягаха от затвор
https://glasove.com/novini/v-haiti-e-obyaveno-izvanredno-polozhenie-sled-kato-hilyadi-kriminalni-prestapnitsi-izbyagaha-ot-zatvor
За сметка на това по-малките, но не по-малко вредни албионци ще се разпищолят тука
« Последна редакция: Март 06, 2024, 08:04:29 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!


Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7177 -: Март 06, 2024, 10:59:26 »
Първи резултати – Тръмп побеждава навсякъде освен във Вермонт
Предварителни резултати от първичните избори на Републиканската партия в Супер вторника:

Държава   Тръмп в %   Хейли в %
Алабама   83,2   13,0
Аляска   -   -
Арканзас   75,9   19,3
Колорадо   63,3   33,4
Калифорния   75,3   20,8
Мейн   72,2   26,0
Масачузетс   60,0   36,8
Минесота   69,1   28,8
Северна Каролина   73,8   23,4
Оклахома   81,8   15,9
Тенеси   77,3   19,6
Тексас   78,3   17,0
Юта   66,4   2,8
Върмонт   45,8   49,9
Вирджиния   63,1   34,98
(Източник: AP, към 7:00 ч.)

Републикански първични избори след Супервторника: Ето колко делегати са събрали в момента Тръмп и Хейли
Доналд Тръмп   751
Ники Хейли   62
Рон ДеСантис (пенсиониран)   9
Вивек Рамасвами (пенсиониран)   3

Първичните избори на демократите след Супервторника: Ето колко делегати е събрал в момента Байдън
Джо Байдън   804
Друг   3
Свободните   2
(Източник: AP)

Предварителни резултати от първичните избори на демократите в Супервторника:

Държава   Байдън в %   Други в %
Алабама   89,2   Неангажиран 6.0 | Дийн Филипс 4:9
Арканзас   89,1   Мариан Уилямсън 4.6 | Други 6.4
Колорадо   84,1   Неангажиран 7.7 | Други 8.2
Айова   90,9   Неангажиран 3,9 | Други 5.2
Калифорния   90,3   Мариан Уилямсън 2.9 | Други 6.8
Мейн   92,9   Дийн Филипс 7:1
Масачузетс   82,9   Без предпочитания 9.4 | Други 7.7
Минесота   70,6   Неангажиран 19.0 | Други 10.5
Северна Каролина   87,3   Без предпочитания 12.7
Оклахома   73,0   Мариан Уилямсън 9.1 | Други 17.9
Тенеси   92,1   Неангажиран 7.9
Тексас   84,7   Мариан Уилямсън 4.3 | Други 11.0
Юта   87,5   Мариан Уилямсън 4.9 | Други 7.6
Върмонт   88,7   Мариан Уилямсън 7.8 | Дийн Филипс 3:5
Вирджиния   89,5   Мариан Уилямсън 4.5 | Други 6.0
(Quelle: AP, Stand, 7.00 Uhr)
« Последна редакция: Март 06, 2024, 11:08:49 от Фют »

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7178 -: Март 06, 2024, 11:06:16 »
Quote (selected)
Виктория Нюланд, третият човек в Държавния департамент, напуска
...
Нюланд ще бъде заменена на поста временно от друг дипломат от кариерата, Джон Бас, бивш посланик в Афганистан, който ръководеше изтеглянето на САЩ от страната.
https://glasove.com/novini/viktoriya-nyuland-tretiyat-chovek-v-darzhavniya-departament-napuska


Нея май са я помолили учтиво да си намери друга работа. Била много серт. :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7179 -: Март 06, 2024, 11:29:29 »
Колко да е серт?
Сега трябва някой с опит да разпределя пасажерите по колесниците.
Кой ял курабийки , ял, вече няма нужда от готвач сладкар.
« Последна редакция: Март 06, 2024, 11:35:55 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7180 -: Март 06, 2024, 11:30:42 »
Нация, която упорито избира сенилен алцхаймер за президент, не може да оцелее.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7181 -: Март 06, 2024, 11:48:46 »
Колко да е серт?
Сега трябва някой с опит да разпределя пасажерите по колесниците.
Кой ял курабийки , ял, вече няма нужда от готвач сладкар.

Да, ама  знаеш ли колко място ще сe освободи по колесниците ?

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7182 -: Март 06, 2024, 13:29:22 »
Нация, която упорито избира сенилен алцхаймер за президент, не може да оцелее.
Абе тия що не вземат като нас да си направят една сглобка с ротация? Примерно за првите 2 години Байдън - президент, Тръмп - вице. Вторите 2 години, или когато му дойде времето, Тръмп - президент, Бай.. ъъъ, някой деРмократ - вице. Така де, тази простотия у нас да не я е измислил народа? От Посолството са я спуснали.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7183 -: Март 06, 2024, 13:44:32 »
Нация, която упорито избира сенилен алцхаймер за президент, не може да оцелее.
Абе тия що не вземат като нас да си направят една сглобка с ротация? Примерно за првите 2 години Байдън - президент, Тръмп - вице. Вторите 2 години, или когато му дойде времето, Тръмп - президент, Бай.. ъъъ, някой деРмократ - вице. Така де, тази простотия у нас да не я е измислил народа? От Посолството са я спуснали.
Ха-ха! Мислех си същото. Ако на краварите не им стига акъла сами да се сетят, нали там има българско посолство! ;)

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7184 -: Март 06, 2024, 15:16:31 »
Quote (selected)
Виктория Нюланд, третият човек в Държавния департамент, напуска
...
Нюланд ще бъде заменена на поста временно от друг дипломат от кариерата, Джон Бас, бивш посланик в Афганистан, който ръководеше изтеглянето на САЩ от страната.
https://glasove.com/novini/viktoriya-nyuland-tretiyat-chovek-v-darzhavniya-departament-napuska


Нея май са я помолили учтиво да си намери друга работа. Била много серт. :smokin:

Путин мина Байдън с баданарката и Нюланд - отстранена, немците протекоха "без да искат" като гевгир, та оляха британците, Зеленски репетира MIA  (https://glasove.com/novini/zelenski-mozhe-da-e-bil-v-odesa-po-vreme-na-dneshniya-vzriv-v-grada)...Май вече не им се играе на войници.
*********   ✹    *********

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7185 -: Март 06, 2024, 16:15:08 »
Quote (selected)
Май вече не им се играе на войници.
Имаше и други нишани.
Шолц не искаше урсулата за шеф на НАТО щото била голяма русофобка и Байдън се съгласил.
Така или иначе едни пари трябва да се вземат и помощите за Украйна или това което остане от нея ще продължават да се усвояват.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7186 -: Март 06, 2024, 16:58:36 »
Quote (selected)
Май вече не им се играе на войници.
Имаше и други нишани.
Шолц не искаше урсулата за шеф на НАТО щото била голяма русофобка и Байдън се съгласил.
Така или иначе едни пари трябва да се вземат и помощите за Украйна или това което остане от нея ще продължават да се усвояват.

Не само Урсулата ами и Каята ( не е попче ) я отcвириха за НАТО, че ядяла руски деца на закуска. И тя се засегнала жестоко и пусна снимка на зaкуската си O:-) :i_laughing:


Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7187 -: Март 06, 2024, 17:10:19 »
Потресаващо :suicide:
Щом е толкова скържава към себе си, представям си каква е към другите.
*********   ✹    *********


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7189 -: Март 06, 2024, 18:28:49 »
Да не се радваме предварително, Робърт Франсис Кенеди също е бил в подобна позиция, макар и от Демократическата партия.
Има много време до изборите.
А и след тях - да не забравяме Джон Фицджералд Кенеди.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7190 -: Март 06, 2024, 19:05:06 »
Да не се радваме предварително, Робърт Франсис Кенеди също е бил в подобна позиция, макар и от Демократическата партия.
Има много време до изборите.
А и след тях - да не забравяме Джон Фицджералд Кенеди.

Казваш те там са рецтрадиционалисти :sniperer:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7191 -: Март 06, 2024, 19:12:11 »
Имат и друг прецедент.
Едно време са воювали юга и севера за/против робството.
Сега САЩ са разделени по друг казус.
Подобен, не по-малко истински.
Сега черното превъзходство се бори да доминира над белите.
Пак за и против робството.
« Последна редакция: Март 06, 2024, 19:19:25 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7192 -: Март 06, 2024, 19:34:23 »
Quote (selected)
Сега черното превъзходство се бори да доминира над белите.
По-важното и определящото е, че побърканите ултранеолибералглобалисти искат да доминират над нормалните хора. И те просто използват и черния расизъм за своите цели.

Да не се радваме предварително, Робърт Франсис Кенеди също е бил в подобна позиция, макар и от Демократическата партия. Има много време до изборите. А и след тях - да не забравяме Джон Фицджералд Кенеди.
Робърт Кенеди е бил убит през 1968 г., 5 години след брат си. И Тръмп могат да го убият, разбира се, дали преди или след изборите – че могат, могат. Но после не им завиждам.


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7194 -: Март 07, 2024, 19:55:52 »
Quote (selected)
Мадона разкри първите думи, които е казала, след като се събудила от комата
...
„Не знаех четири дни, защото бях в изкуствена кома, но когато се събудих, първата дума, която казах, беше „не“, каза тя, добавяйки, че това ѝ е казал нейният асистент.

„И аз съм почти сигурна, че Бог ми казваше: „Искаш ли да дойдеш с нас? Искаш ли да дойдеш с мен? Искаш ли да тръгнеш по този път?“ И аз казах „не, не“.
https://www.vesti.bg/lyubopitno/madona-razkri-pyrvite-dumi-koito-e-kazala-sled-kato-se-sybudila-ot-komata-6193098
Ъпсурт да тръгне след Господ.
Отдавна се каня да питам колегите пребиваващи отвъд локвата.
На предните избори Мадона беше обещала "свирка" на всеки гласувал срещу Тръмп за Байдън.
Та, стигнали до вашия щат или е фанала бактериалната инфекция в предния?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7195 -: Март 07, 2024, 21:39:42 »
И аз това ди помислих, като го четох. Че Бог не я е викал да мре, ами да се обърне към него.
Много пишат, че потребява аденохром. А и видеата й от бая време са чист сатанизъм. Чудно ми е що Господ изобщо й е дал последен шанс.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7196 -: Март 07, 2024, 21:57:44 »
Поправителен, за да се доомаца.
Старост, болест и бедност са най-добрите лекарства за всякакви остатъчни илюзии.
Събрани на едно са неотразима комбинация.
*********   ✹    *********

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7197 -: Март 07, 2024, 22:20:48 »
На предните избори Мадона беше обещала "свирка" на всеки гласувал срещу Тръмп за Байдън.

Не беше на предишните, а преди изборите 2016 г. Явно не е съблазнила достатъчно гласуващи.

"If you vote for Hillary Clinton, I will give you a blow job," Madonna told the crowd at Madison Square Garden. "Ok? I'm really good. I'm not a douche and I'm not a tool. I take my time, I have a lot of eye contact and I do swallow"

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7198 -: Март 08, 2024, 02:19:10 »
Цитат на: peniko
Питам го: Защо се обади на полицията?  Той се хили като изтърван.
Такъв си е - същи Лъжлив Съби (ум бръснач и пълен с гяволии).

Вече е облъчен, че има само права и никакви задължения, както и че ви е забранено да го накажете.
За съжаление си прав. описал си проблема кратко, ясно и точно. По-лошото е, че това е като Ковида - вече е навсякъде. Бях си наскоро в БГ, та оттам съдя.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7199 -: Март 08, 2024, 02:23:55 »
Верно си е, ако беше по наше време, да е изял един як пердах и да му държи влага
В интерес на истината имах някакви "правомощия" в това направление, когато най-големия беше на възрастта на "Денис Белята". Ами после ми ги отнеха. Обаче и до ден днешен хай-големия е "най-възпитания" от 3мата. Дали поради моето участие, не зная... ;)