Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 22:47:47

Автор Тема: САЩ  (Прочетена 554991 пъти)

0 Потребители и 25 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1080 -: Март 09, 2020, 22:16:47 »
Всъщност, сега като се замислям, би могло да се получи и такова нещо, което твърдиш, но трябва да стане с някакъв изключителен скок, при който "висшата раса", ще стане изведнъж недосегаема, нещо като богове, което пък би могло да бъде, ако наистина се превърне в безсмъртна.
Нещо не се връзва, чак в такава революция не вярвам, просто си мисля, че този, който изобрети "безсмъртие", може да бъде и скромен колектив от научни работници, "собственост" на "висшата раса". И върху кого ще приложи този колектив изобретението си най-напред?
Не, химерно е това да се мисли в тази посока.
Много по вероятно и логично е нещата да се развият по следният начин.
Да вземем предвид само вече действащите технологии и пренебрегнем бъдещите.
Тоест да имаме предвид само това с което доказано разполагаме в момента.
Например CRISPR.
Това е като да имаш ВЕЦ в средните векове, просто няма на кого да продадеш електоенергията. Но ще бъде само въпрос на време някой да се заинтересува от нея, когато му светне за какво може да я използва.
Точно в  такова положение сме с CRISPR, имаме инструмента да променим напълно биологията на човека, но все още не можем да осмислим как да го направим, затова и е уж забранено да се използва върху хора, но всеки може да си купи инструмента.
Тоест дори на този етап е възможно, някъде вече да си поръчват дизайнерски бебета.
От тези бебета ще тръгне и разделянето на хората на биологични класи.
Това е най вероятния сценарий, понеже вече технологията съществува, прилагането и не изисква ресурси, като при построяването на ядрена централа, а силиконките вече са доказали, че са готови на всичко, за да са над останалите дори само като външност.
Тоест нямаме никакви гаранции, че процеса на разделяне на човечеството вече не е започнал. Разчитаме само на една забрана, нещо като забраната в България да си купиш калашников.
Единият вариант е ако имаш пари да се обърнеш към подходяща фирма която да ти свърши работата, такива фирми се маскират, че уж не работят върху хора, а само върху животни.
https://www.polygene.ch/animal-models/nuclease-systems/crisprcas9
Ако нямаш много пари, но все пак разполагаш с няколко хилядарки можеш да започнеш и сам.
Цените започват от $75.
https://www.abmgood.com/Cas9-CRISPR-proteins.html
 

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1081 -: Март 09, 2020, 22:28:18 »
Quote (selected)
Китайският изследовател Хо Джианкуи, който с екипа си създаде първите човешки същества с изкуствено изменени гени в света, обяви намерението си да направи пауза в експеримента, след като новината за раждането на генетично модифицирани близнаци провокира остри критики в научните среди. Този съобщи ученият на Втората световна конференция по въпросите на генома в Хонконг, предаде БГНЕС.

Целта на експеримента е да създаде при бебетата имунитет към вируса на ХИВ, от който е бил заразен техния баща. За да направи това, ученият се опитал да "изключи" един единствен CCR5 ген в ембриона, отговорен за кодирането на протеин, което позволява на ХИВ да влезе в клетката. Момичетата са се родили преди няколко седмици "напълно здрави" и са получили имената на Лулу и Нана.

https://www.segabg.com/node/36460

Кой казва че са спрели?
Официално е изключен ген, какво е включено?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1082 -: Март 09, 2020, 22:49:42 »
Този китаец не го ли съдиха?
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1083 -: Март 09, 2020, 22:53:05 »
Има ли значение?
Имал е глупостта да се похвали, не всички живеят за ФБ.
Колко ли просто са взели парите и са свършили работата?
 
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1084 -: Март 09, 2020, 22:55:30 »
Quote (selected)
Съдът в китайския град Шенчжън постанови днес присъда от три години затвор за китайския учен Хъ Цзянкуей, създал първите в света "генно редактирани" бебета, съобщи Ройтерс, като се позова на агенция Синхуа.
Ученият е осъден на затвор и глоба от 3 милиона юана (430 000 долара) за извършване на незаконен експеримент с раждането на близнаци от генномодифицирани ембриони, се казва в решението на съда, предаде БТА.

https://www.24chasa.bg/novini/article/8020061
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1085 -: Март 09, 2020, 23:00:17 »
Има ли значение?
Имал е глупостта да се похвали, не всички живеят за ФБ.
Колко ли просто са взели парите и са свършили работата?
Като си помисля, всички които не страдат от мания да се запишат в историята като пионери, но искат да изкарат някой долар.
Тоест повече от достатъчно.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1086 -: Март 09, 2020, 23:00:44 »
Три години и после ще кацне на някой тропически остров и там ще...
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1087 -: Март 09, 2020, 23:22:31 »
Взаимодействията в генома са толкова сложни, че всеки опит за намеса ще води до повреди, а не до подобряване.
Т.е. Бог е взел съвсем достатъчни предохранителни мерки срещу моделирането на юберменши  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1088 -: Март 09, 2020, 23:26:52 »
Това наистина е по-страшното, ефектът може да бъде дефект.
Няма напълно дуракоустойчиви системи, все някой ще направи късо съединение.
Едно ангелче повече ще го преживеем, но може да стане и голяма беля.
Беля за нас, радост за някой други.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1089 -: Март 09, 2020, 23:53:55 »
Взаимодействията в генома са толкова сложни, че всеки опит за намеса ще води до повреди, а не до подобряване.
Т.е. Бог е взел съвсем достатъчни предохранителни мерки срещу моделирането на юберменши  :smokin:
Така е, но компютърните специалисти може да влязат в ролята на дявола и да хакнат защитата на бог. И току виж развързали ръцете на генетиците.
Злите езици говорят, че още не са се отказали от закона на Мур.
И от ИИ няма да се откажат, генетиците пък само това чакат, някой да им подскаже къде да бърникат. Няма да минем без цирк. Не знам само дали ще доживеем до него.
Защото вируси се конструират къде по лесно.

 



"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1090 -: Март 10, 2020, 00:02:05 »
компютърните специалисти може да влязат в ролята на дявола и да хакнат защитата на бог.

Доникъде няма да я докарат. Ще създават само непълноценни, нестабилни, непредвидими човекоподобия.
Впрочем бог едва ли е българин, но дяволът може и да е китаец - изкл. интелигентен ... имитатор е. Но не и творец  :cool-1084:
« Последна редакция: Март 10, 2020, 00:06:36 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1091 -: Март 10, 2020, 00:03:12 »
При положение, че са на път да им ликвидират средната класа.
Хора мили, ми покажете я тази "средна" класа! От кого е средна - с единия крак са милионери, с другия имат 200 долара до банкрута? Или имането на кола, къща с бяла ограда, басейн и куче е средна класа?
Средната класа е точно толкова вярно понятие, като това че кралицата и принцеската с име на торта са по на 46 години и половина двете!
Бях чел някакъв политолог, който обясняваше, че понятието средна класа е въведено за да се елиминира понятието работническа класа и съответно да се обезсилят идеите на марксизма.
Прочие, не мисля, че Алиенде би могъл да приложи по-радикални мерки. И дали щеше да получи масова подкрепа за такива. Но оттогава е изтекла много вода и не може нищо да се твърди със сигурност.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1092 -: Март 10, 2020, 00:08:19 »
Quote (selected)
Доникъде няма да я докарат. Ще създават само непълноценни, нестабилни, непредвидими човекоподобия.

Наричат ги химери, човекоподобни с крила, рога, антени, лъвски глави....
Лъскави играчки, сексуални или просто снобарски. Не е задължително да могат да се възпроизвеждат, утре ще ти направят по-модерна.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1093 -: Март 10, 2020, 00:33:44 »
Quote (selected)
Има ген, наречен Myostatin. Неговата роля в организма е основно да потиска свръхпроизводството на мускулни клетки. Ние знаем, че ако премахнем този ген, животните стават супер силни.
Тази техника може да се използва и върху големи хора. Има разработени вируси, които да ограничат гена Myostatine. Когато тези вируси се инжектират в краката на маймуни, те стават супер силни и масивни, без маймуните да тренират изобщо. 
„Работя с CRISPR от няколко години и да, наистина е толкова просто!“, обяснява д-р Модер. Методът се развива непрекъснато и така днешният CRISPR обикновено е много по-точен от този отпреди 3 месеца. 
„Всъщност последната версия се нарича Prime editing и се твърди, че може да коригира близо 90% от всички наследствени болести при човека. И можете да го купите по интернет за $65*“, разказа още д-р Модер.
Но ние имаме CRISPR от 2012 и го използваме върху модели на човешката система от 2015, това е преди 4 години. 4 години са нищо в генетиката. Дайте ни 20 години и пак ще говорим.

https://www.economy.bg/science/view/37024/Kak-rabotyat-genetichnite-promeni
https://www.economy.bg/science/view/36911/Martin-Moder-Kogato-horata-kazvat-che-neshto-e-opredeleno-ot-genetikata-tova-e-prosto-glupavo-opravdanie
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1094 -: Март 10, 2020, 00:45:07 »
"последната версия се нарича Prime editing и се твърди, че може да коригира близо 90% от всички наследствени болести при човека. И можете да го купите по интернет за $65"

"Само сега, поръчайте, докато още има"  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1095 -: Март 10, 2020, 01:08:25 »
Мисля като Nor1, психопатите - дефектната част от човечеството, много са се надценили, а и нали всяка революция яде първо децата си. Тази ще ги изяде, човечеството ще се кротне, и така до следващите мераклии, да строят земен рай. :)
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1096 -: Март 10, 2020, 07:03:12 »
"Като се има предвид постоянната въртележка, това, че днес получаваш 7 бона на месец, не значи че след шест месеца няма да си на улицата. Някъде гледах филм на Дойче Веле за това с каква скорост се превръща човек от работещ, усърден данъкоплатец, до бомж, чието цяло имущество е в колата. "


Дори си има израз тук "You are car accident away from homelessness".
Ще попитате как? Попаднеш в катастрофа, поначупят те. Не можеш да ходиш на работа (повече от насъбралата ти се отпуска), уволняват те - губиш си медицинската застраховка. Получиш голяма сметка от болницата, съчетано с невъзможност да си плащаш моргиджа или наема и си готов на улицата в спален чувал или каквото си събрал в колата.
Средна класа? Това е едно понятие като "American dream". Всеки може да сложи някакво значение в тези думи. А може нищо да значи. Като знам, че няма средно в Америка. Както се пееше в една песничка на Щурците много отдавна " Някой чупи рекорда, друг пада зад борда". Какво значи последното го разбрах, след като отидох в Калифорния. По соца нямаше как да се разбере.

Ако попитате черните пред безплатните кухни или шелтъри където се събират на тумби когато отварят, какво разбират под "American Dream" какво ли ще отговорят? Виждал съм ги в най-туристическия град Сан Франциско.
Или някой седнал нещастник облегнал се на мраморната стена на някой корпоративен небостъргач във финансовия център на Сан Франциско и виждаш от него вадичка която отива към края на тротоара и  можеш да се чудиш дали е бира или нещо друго.

Такива неща се виждаха по Америка дори по времето когато дългът не беше толкова голям и всичко изглеждаше много добре. По времето на Клинтън. И единственият проблем бяха петната по синя рокличка. :too_happy-1067:
Тогава съм се питал, защо богата Америка не ги прибере тези хора, не им направи скромни жилища и даде дребна издръжка.*
Извода се налага: Съзнателно ги държат да са видими бездомните, както и се смята от тези които владеят Америка, че 3%-5% безработни е здравословно за икономиката. Допълнителна мотивация на тези които имат работа да се напъват, защото алтернативата е пред очите им като излезат от дома. Колко зле може да изпадне човек.

  *Имаше възможност и дори знам, че цели квартали социални жилища има направени в Калифорния.  На субсидирани наеми. Например в Galt (CA). Дори бях изненадан когато при президента Клинтън ограничиха някой социални помощи които са се получавали доживот, само до 5 години.
Но не за всички разбира се.


« Последна редакция: Март 10, 2020, 17:02:22 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1097 -: Март 10, 2020, 07:30:04 »
"Докато почти всеки работник се надява да стане милионер, а някои американци дори и  като пенсионери пак хранят тази надежда, богатите ще стават още по богати."

Engels,
какви щуротии пишеш? Стига с тези фалшиви весникарски мантри! Елате тук, поживейте, пенсионирайте се, тогава ще си мечтаете не да сте милионери, а да си купите лодка във Флорида и да си ловите риба.  :beer-405:
« Последна редакция: Март 10, 2020, 07:54:06 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1098 -: Март 10, 2020, 15:39:56 »
Engels,
какви щуротии пишеш? Стига с тези фалшиви весникарски мантри!
Елате тук, поживейте, пенсионирайте се, тогава ще си мечтаете не да сте милионери, а да си купите лодка във Флорида и да си ловите риба.

Аз предпочитам Санфранциския залив ...

:yes-1289:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1099 -: Март 10, 2020, 15:53:38 »
Engels,
какви щуротии пишеш? Стига с тези фалшиви весникарски мантри!
Елате тук, поживейте, пенсионирайте се, тогава ще си мечтаете не да сте милионери, а да си купите лодка във Флорида и да си ловите риба.

Аз предпочитам Санфранциския залив ...

:yes-1289:

Нали преди ви писах, че в снимките има малко или повече измама. Как хубаво син е залива? ;D
В действителност водата в залива е мръсно кафява и не съм виждал рибари около/в залива. Все пак около него живеят 6.6 милиона човека и единствен изход към океана е тесен канал под "Golden Gate". 
Не съм виждал да се къпят или дори потапят хора в залива. То и водата е студена и все пак съм виждал в океана там да се потапят хора, но никога в залива. Да се потопиш там трябва да си се намразил много.
« Последна редакция: Март 10, 2020, 16:15:32 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1100 -: Март 10, 2020, 16:43:20 »
Цитат на: Butch
Нали преди ви писах, че в снимките има малко или повече измама.

Жижи си съставя впечатленията от телевизията  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1101 -: Март 10, 2020, 16:50:55 »
Цитат на: Butch
Нали преди ви писах, че в снимките има малко или повече измама.

Жижи си съставя впечатленията от телевизията  :bigok:
На синият екран всичко е почти розово. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1102 -: Март 10, 2020, 20:56:45 »
Подземните богатства на Русия не са собственост на държавата или национално богатство, което принадлежи на руснаците.

е, не. защо се цепиш, като не знаеш?
Quote (selected)
Статья 1_2. Собственность на недра
Недра в границах территории Российской Федерации, включая подземное пространство и содержащиеся в недрах полезные ископаемые, энергетические и иные ресурсы, являются государственной собственностью.
http://docs.cntd.ru/document/9003403

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1103 -: Март 10, 2020, 23:26:30 »
Подземните богатства на Русия не са собственост на държавата или национално богатство, което принадлежи на руснаците.

е, не. защо се цепиш, като не знаеш?
Quote (selected)
Статья 1_2. Собственность на недра
Недра в границах территории Российской Федерации, включая подземное пространство и содержащиеся в недрах полезные ископаемые, энергетические и иные ресурсы, являются государственной собственностью.
http://docs.cntd.ru/document/9003403

Предоверих се на Николай Стариков. Неговите приказки за Руската конституция.
Наистина подземните богатства в Руската конституция не са собственост на народа.

Руска конституция!

"Статья 9


1.   Земля и другие природные ресурсы используются и охраняются в Российской Федерации как основа жизни и деятельности народов, проживающих на соответствующей территории.
2.   Земля и другие природные ресурсы могут находиться в частной, государственной, муниципальной и иных формах собственности."

http://www.constitutionrf.ru/skachat-konstitutsiyu

Go easy bro! :middle_finger-434:

Ясно е, че пиша за Руската конституция. Това писах аз на 7 март:

"Путин се опитва да се бори със следствията, а не с причините. Ще прави кръпки на конституция, писана в USA.  ;D Централната банка на Русия си остава филиал на FED. Още: Подземните богатства на Русия не са собственост на държавата или национално богатство, което принадлежи на руснаците. "


« Последна редакция: Март 10, 2020, 23:57:22 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1104 -: Март 10, 2020, 23:48:47 »
"е, не. защо се цепиш, като не знаеш? "

Вярно не знаех. Сега знам! В руската конституция поземните богатства не са собственост на руската държава или народа ѝ. Федералният закон нали не е Руска конституция?

Като цитираш вземи целия параграф, а не само негова част! Ако не искаш да манипулираш!

« Последна редакция: Март 11, 2020, 05:16:46 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1105 -: Март 11, 2020, 00:45:05 »
 Опа!
Харвард се готви да прати студентите от общежитията у дома и да мине на дистанционно обучение.
Явно работата е сериозна с короната. Трябва да се замислим, че повечето тук сме в "target" групата на този вирус. :beer-405: Да не изтропаме със сандалките?
Ако има някой нещо да пише, да побърза!  :yes-1289:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1106 -: Март 11, 2020, 01:41:42 »
Опа!
Харвард се готви да прати студентите от общежитията у дома и да мине на дистанционно обучение.
Явно работата е сериозна с короната. Трябва да се замислим, че повечето тук сме в "target" групата на този вирус.
  :b0201:
И коя ТОЧНО е "target" групата на коронавируса???  :b0230:
« Последна редакция: Март 11, 2020, 01:44:15 от Джиджи »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1107 -: Март 11, 2020, 01:54:20 »
Трябва да се замислим, че повечето тук сме в "target" групата на този вирус.
  :b0201:
И коя ТОЧНО е "target" групата на коронавируса???  :b0230:
Аз от фон-а (той и Herr) знам, че сме по форумите за "fun". Надявах се да имате чувство за хумор в тези "интересни" времена. По това което се чете, точно тези от третата възраст ще се "преместят" в по-добрия свят ако го хванат. С доста по-голям процент от останалите.
« Последна редакция: Март 11, 2020, 01:59:17 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1108 -: Март 11, 2020, 02:06:32 »
Опа!
Харвард се готви да прати студентите от общежитията у дома и да мине на дистанционно обучение.
Явно работата е сериозна с короната. Трябва да се замислим, че повечето тук сме в "target" групата на този вирус. :beer-405: Да не изтропаме със сандалките?
Ако има някой нещо да пише, да побърза!  :yes-1289:
То иначе дистанционно обучение скоро нямаше да видим, добре че вируса ги срита да побързат.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1109 -: Март 11, 2020, 02:13:12 »
"То иначе дистанционно обучение скоро нямаше да видим, добре че вируса ги срита да побързат."

Много курсове от MIT ги има свободно, на неговата страница.
Това за Харвард, явно ще се отнася само за техните си студенти. Не всички могат да слушат курсовете му.
« Последна редакция: Март 11, 2020, 02:27:24 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1110 -: Март 11, 2020, 02:36:20 »
Butch само преди 2 месеца всички вещаеха сигурен втори мандат за Тръмп, сега правят намеци, че вирусът и петролът могат да му объркат сметките.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1111 -: Март 11, 2020, 02:42:50 »
Butch само преди 2 месеца всички вещаеха сигурен втори мандат за Тръмп, сега правят намеци, че вирусът и петролът могат да му объркат сметките.

Тръмпа му предрекох, далеч преди последните избори, че ще го изберат. Аз не участвах. Нямаше за кого.

Ако демократите изкарат Байдън, Тръмп пак ще победи. Нали четохте:
На среща с работници от Детроит, казал на бачкатор, "You are full of shit". Защото мнението на работника се различавало от неговото за "Second Amendment".
Изглежда голям гаф.

https://thehill.com/homenews/campaign/486812-biden-tells-man-confronting-him-about-2nd-amendment-youre-full-of-shit

« Последна редакция: Март 11, 2020, 02:50:46 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1112 -: Март 11, 2020, 02:48:24 »
"То иначе дистанционно обучение скоро нямаше да видим, добре че вируса ги срита да побързат."

Много курсове от MIT ги има свободно, на неговата страница.
Това за Харвард, явно ще се отнася само за техните си студенти. Не всички могат да слушат курсовете му.
В днешно време безплатната информация е повече от достатъчно, но на все по малко хора им се напъва да я усвояват.
Добре че такива като Илон Мъск са малко, иначе ако всички като него започнат да не се съобразяват с дипломите, а само със знанията и способностите на кандидатите за работа, тогава не ги виждам висшите учебни заведения къде ще си търсят кандидат студенти.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1113 -: Март 11, 2020, 02:55:31 »
Дипломата ти трябва (да я пишеш) доколкото си повишаваш шансовете за интервю. На интервютата не се обсъждат дипломи, а какво знаеш, какъв опит имаш и с какво можеш да допринесеш на бъдещото работно място.
Но вие си го знаете това.
Доста години работих в САЩ, никой не ме попита за диплома.
« Последна редакция: Март 11, 2020, 03:21:27 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1114 -: Март 11, 2020, 02:57:19 »
Butch само преди 2 месеца всички вещаеха сигурен втори мандат за Тръмп, сега правят намеци, че вирусът и петролът могат да му объркат сметките.

Тръмпа му предрекох, далеч преди последните избори, че ще го изберат. Аз не участвах. Нямаше за кого.

Ако демократите изкарат Байдън, Тръмп пак ще победи. Нали четохте:
На среща с работници от Детроит, казал на бачкатор, "You are full of shit". Защото мнението на работника се различавало от неговото за "Second Amendment".
Изглежда голям гаф.
Че демократите нямат подходящ кандидат е очевидно, макар и доста странно според мен. Да бяха поканили някой като Робърт Де Ниро, щеше да им свърши много повече работа.

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1115 -: Март 11, 2020, 02:58:44 »
Доказаните случай (COVID-19) в Масачузетс са вече 92 и има обявен "State of emergency".
https://www.boston.com/news/local-news/2020/03/10/massachusetts-state-of-emergency-coronavirus
« Последна редакция: Март 11, 2020, 03:03:26 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1116 -: Март 11, 2020, 03:06:20 »
Доста години работих в САЩ, никой не ме попита за диплома.
Щатите са отделен случай, там и възрастовата дискриминация не е като в ЕС.
Тук в България, дори за оператори на машини, често искат висше образование.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1117 -: Март 11, 2020, 03:13:51 »
Доказаните случай (COVID-19) в Масачузетс са вече 92 и има обявен "State of emergency".
https://www.boston.com/news/local-news/2020/03/10/massachusetts-state-of-emergency-coronavirus
Сред белите американци има все пак някаква дисциплина, но сред цветнокожите и латиносите имам усещането, че вируса ще плъзне яко, а после ще пострадат и белите.
Тоест може да не се разпространи така мащабно като в Италия, но няма да е по малко от Франция и Германия.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1118 -: Март 11, 2020, 03:19:01 »
От локалните новини за Бостън по-горе:
"The vast majority of cases — 70 patients — have been traced back to a meeting held in Boston late last month by the Cambridge biotech firm Biogen"

Явно митингите (всякакво събиране на хора) са особено опасни.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1119 -: Март 11, 2020, 03:23:15 »
От локалните новини за Бостън по-горе:
"The vast majority of cases — 70 patients — have been traced back to a meeting held in Boston late last month by the Cambridge biotech firm Biogen"

Явно митингите (всякакво събиране на хора) са особено опасни.
Дават ли някаква статистика от коя расова или етническа група са заразените или спазват политкоректност?
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1120 -: Март 11, 2020, 03:31:35 »
Not need to know! :scared-3306:

« Последна редакция: Март 11, 2020, 04:52:16 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1121 -: Март 11, 2020, 03:33:21 »
От локалните новини за Бостън по-горе:
"The vast majority of cases — 70 patients — have been traced back to a meeting held in Boston late last month by the Cambridge biotech firm Biogen"

Явно митингите (всякакво събиране на хора) са особено опасни.
Аз лично бих се заинтересувала от професионалната дейност на събралите се.
the Cambridge biotech firm Biogen
Ама то е, щото аз съм мнителна!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1122 -: Март 11, 2020, 03:37:21 »
От локалните новини за Бостън по-горе:
"The vast majority of cases — 70 patients — have been traced back to a meeting held in Boston late last month by the Cambridge biotech firm Biogen"

Явно митингите (всякакво събиране на хора) са особено опасни.
Аз лично бих се заинтересувала от професионалната дейност на събралите се.
the Cambridge biotech firm Biogen
Ама то е, щото аз съм мнителна!

Гледай "Conspiracy theory"!
https://www.imdb.com/title/tt0118883/?ref_=nm_flmg_act_29
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1123 -: Март 11, 2020, 03:45:59 »
Ной не мислиш ли че емотикона на коронавивуса изглежда прекалено добродушен, дали да не го направим малко по зловещ, например с кървясали очи?
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1124 -: Март 11, 2020, 06:24:32 »
Ной не мислиш ли че емотикона на коронавивуса изглежда прекалено добродушен, дали да не го направим малко по зловещ, например с кървясали очи?

Аз толкова не мога! *плаче в ъгъла*
Но ако го спретнеш, ще генуфлектвам пред администрацията да го качи и в зомби вид!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1125 -: Март 11, 2020, 10:04:31 »
Подземните богатства на Русия не са собственост на държавата или национално богатство, което принадлежи на руснаците.

е, не. защо се цепиш, като не знаеш?
Quote (selected)
Статья 1_2. Собственность на недра
Недра в границах территории Российской Федерации, включая подземное пространство и содержащиеся в недрах полезные ископаемые, энергетические и иные ресурсы, являются государственной собственностью.
http://docs.cntd.ru/document/9003403

Предоверих се на Николай Стариков. Неговите приказки за Руската конституция.
Наистина подземните богатства в Руската конституция не са собственост на народа.

Руска конституция!

"Статья 9


1.   Земля и другие природные ресурсы используются и охраняются в Российской Федерации как основа жизни и деятельности народов, проживающих на соответствующей территории.
2.   Земля и другие природные ресурсы могут находиться в частной, государственной, муниципальной и иных формах собственности."

http://www.constitutionrf.ru/skachat-konstitutsiyu

Go easy bro! :middle_finger-434:

Ясно е, че пиша за Руската конституция. Това писах аз на 7 март:

"Путин се опитва да се бори със следствията, а не с причините. Ще прави кръпки на конституция, писана в USA.  ;D Централната банка на Русия си остава филиал на FED. Още: Подземните богатства на Русия не са собственост на държавата или национално богатство, което принадлежи на руснаците. "

е, не. пак си се изцепил. ако стариков е писал или казал това, дето си цитирал, значи е некадърен манипулатор. това, дето го пише в руската конституция е, че земята и другите природни ресурси могат да бъдат еди-ква си собственост. щото противното означава, че не може да има частна собственост върху земи, гори, дивеч в частните гори и т.н. нали правиш разлика между 'могат да бъдат' и 'са'?

а за подземните природни ресурси си има закон, който съм ти цитирал. така че, ако обичаш, по-леко на завоите. щото изхвърчаш.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1126 -: Март 11, 2020, 11:17:15 »
Природните богатства на РФ - надземни, подземни и подводни, са собственост на народа.
 Колосалните богатства, получени  от експлоатацията и пререработката им - собственост на малцина.
И това е една от причините за ниския интегритет на руското общество. Неглижиран проблем, който тепърва ще дава горчиви плодове.
« Последна редакция: Март 11, 2020, 11:22:20 от Bacho Кольо »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1127 -: Март 11, 2020, 17:19:04 »
За това не са ли виновни "демократизаторите" на СССР и техните ментори от САЩ? И не стана като следствие от добри намерения, а на предумишлено алчно разграбване.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1128 -: Март 11, 2020, 17:28:16 »
Това са въпроси, на които ще отговаря Историята.
Актуалният въпрос днес е защо не се вземат мерки срещу икономическото разслоение на руското общество.

П.С. Същият,  в пълна мяра  е валиден и за България.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1129 -: Март 11, 2020, 18:54:03 »
Вземат се, ама става бавно, избиват олигарсите - Березовски, затварят ги им национализират награбеното - Ходорковски, отстраняват всички либерали от властта - Медведев, ограничават дейността на НПО... Бавно става, не е като да осъмнеш милиардер, с богатството на народа на СССР.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1130 -: Март 11, 2020, 20:14:15 »
Quote (selected)
Актуалният въпрос днес е защо не се вземат мерки срещу икономическото разслоение на руското общество.
Дали трябва да търся постовете си в "оня" форум, още от преди години, че Путин е най доброто което може да и се случи на Русия в момента, но общо взето е "слаба ракия"?
Е, няма да ги търся, просто пак ще препотвърдя това си мнение.
Бачо, в края на краищата управлението е изкуство за вземане на възможните решения. Толкова произвежда руснака, над главата му са надвиснали сите тъмни облаци на света от времето на белязания престъпник и пияндурника...е чудеса стават само в приказките.
При все облаците и слабата ракия, дохода на руснаците е в прилични граници.
Бил си там, знаеш какво е било. И аз съм бил и знам.
Нали не говорим само за Питер или Москва?
Не зная сега как е в прованса, но преди и в Москва си бе по надолу от София.
Ми сега май не е.
Пак се връщам - и при Брежнев и при сетнешните случайници, СССР догонваше. Сега, поне по сигурността - Русия я догонват!
А това не се постига с печатане на ...рубли да речем. 
И да - за да те догонват, поне трябва да те има!
« Последна редакция: Март 11, 2020, 20:16:40 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1131 -: Март 11, 2020, 20:24:03 »
Да, трябва да те има, а те има ако тоягата ти е поне толкова дебела и дълга, колкото и на врага ти. И ако те има на тоя свят - това вече си е постижение, другото идва ако работиш на спокойствие, но трябва да имаш тояга, от която другите ги е страх, или поне си приятел с такъв, с голяма тояга, да не мислите че Америка е забогатяла с труд?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1132 -: Март 11, 2020, 20:25:47 »
Quote (selected)
да не мислите че Америка е забогатяла с труд?

Всичко се получава с труд.
Не е задължително трудът да е твой. :t0328:
Джузепе е прав, Путин не е бог, но е най-близкото до пророк което имат.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1133 -: Март 11, 2020, 20:32:43 »
,
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:41:51 от Captain Buddy »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1134 -: Март 11, 2020, 20:37:30 »
Темата за САЩ плавно премина на друго ниво.
Стигнахме до шефа на президента на САЩ. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1135 -: Март 11, 2020, 22:04:55 »
Стигнахме до шефа на президента на САЩ. :t0328:

мда. обаче все още не е извършен качествения скок към съревнованието нинова - опозиция. така че има какво да се желае.

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1136 -: Март 11, 2020, 22:14:14 »
Тръмп-ът за короната!

Earlier Monday Trump downplayed the threat of the disease, which has recorded more than 600 cases of the COVID-19 virus in the US, and 26 deaths.
"So last year 37,000 Americans died from the common Flu. It averages between 27,000 and 70,000 per year. Nothing is shut down, life & the economy go on. At this moment there are 546 confirmed cases of CoronaVirus, with 22 deaths. Think about that!" Trump tweeted.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1137 -: Март 12, 2020, 07:42:10 »
Quote (selected)
В Сомалия изглежда започва нова безкрайна война на Пентагона
...
Още на 6 март Африканското командване на въоръжените сили на САЩ (Африком) обяви в изявление, че е нанесло удари в околностите на Кунио Бароу, в южната част на Сомалия, при което е бил убит един боец на Аш Шабаб.
Това беше 20-ият удар на американската армия срещу силите на Аш Шабаб в Сомалия от началото на годината.

https://e-vestnik.bg/31943/v-somalia-izglezhda-zapochva-nova-bezkrayna-voyna-na-pentagona/

20 "удара" един неутрализиран от 5 до 9 000 бойци.
Важното е районът да се "оре", генералите да си показват лампазите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1138 -: Март 12, 2020, 08:16:30 »
Военната активност на САЩ, не е ли да тушира икономическия спад на САЩ, за който се предпочита да не се говори?

Πитъp Шиф: Kopoнaвиpycът e пpocтo oпpaвдaниe зa cлaбитe пo пpинцип фoндoви бopcи, тe ce oпитвaт дa пpoбyтaт тaзи иcтopия нa пaзapитe, нo aĸo нe бeшe зaбoлявaнeтo щяxa дa cи измиcлят нeщo дpyгo."
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1139 -: Март 12, 2020, 09:20:31 »
Quote (selected)
В Сомалия изглежда започва нова безкрайна война на Пентагона
...
Още на 6 март Африканското командване на въоръжените сили на САЩ (Африком) обяви в изявление, че е нанесло удари в околностите на Кунио Бароу, в южната част на Сомалия, при което е бил убит един боец на Аш Шабаб.
Това беше 20-ият удар на американската армия срещу силите на Аш Шабаб в Сомалия от началото на годината.

https://e-vestnik.bg/31943/v-somalia-izglezhda-zapochva-nova-bezkrayna-voyna-na-pentagona/

20 "удара" един неутрализиран от 5 до 9 000 бойци.
Важното е районът да се "оре", генералите да си показват лампазите.

Ъхъ ... Блазе им на генералите с лампазите в Аденския залив ...

:D

;D

:nuts:
Аденският залив
« Последна редакция: Март 12, 2020, 09:31:00 от Джиджи »