Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 20:30:04

Автор Тема: САЩ  (Прочетена 554835 пъти)

0 Потребители и 32 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1140 -: Март 12, 2020, 09:39:59 »
Ъхъ блазе им на пидорасите.
До сега отвличаха само търговски кораби от конвои на НАТО то.
Сега че почнат да отвличат и "конвоиращите".
 
Афганистан 2.
Дето десетина талиба превземат укрепена база на мириканците  :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1141 -: Март 12, 2020, 09:48:14 »
Южна Сомалия Джиджи.
Северната с пиратите е "правилната", те поддържат управляем хаос напълно в духа на новото време.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1142 -: Март 12, 2020, 11:25:06 »
Южна Сомалия Джиджи.
Северната с пиратите е "правилната", те поддържат управляем хаос напълно в духа на новото време.
Щом казваш Южна, значи е Южна!!!  :yes-1289:

Но наскоро гледах некъф филм със сомалийски пирати /не обаче с това заглавие!/ при който даже не се замислих по кое точно крайбрежие се развива действието – северното или южното?! :D

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1143 -: Март 12, 2020, 11:28:05 »
Картата показва северно от северна.
Некъде покрай Еритреа

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1144 -: Март 12, 2020, 11:38:01 »
при който даже не се замислих по кое точно крайбрежие се развива действието – северното или южното?!

Карибски пирати ли гледа? Действието се развива по карибското крайбрежие. Не се уточнява дали е севрното или южното.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1145 -: Март 12, 2020, 12:07:21 »
Карибски пирати ли гледа?
Действието се развива по карибското крайбрежие. Не се уточнява дали е северното или южното.

Не. Филмът беше за сомалийски пирати.

Но не мога да си спомня заглавието, тъй като случайно попаднах на този филм и се загледах като некой пубер ...  :cool-1084:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1146 -: Март 12, 2020, 12:34:05 »
Цялото крайбрежие е проблемно, но основно се атакуват кораби в Аденския залив с малки катерчета. Корабите не могат да бягат от транспортните коридори, налага се да изчакат насрещен трафик и са лесна плячка.
Южната част е открита към Индийския океан там жертви са малки рибарски и туристически гемии, трафик на големи кораби почти няма.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1147 -: Март 12, 2020, 12:52:02 »
Russian Navy vs Somalia pirates

https://www.youtube.com/watch?v=uTYkcnJdDio

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1148 -: Март 12, 2020, 15:54:11 »
Военната активност на САЩ, не е ли да тушира икономическия спад на САЩ, за който се предпочита да не се говори?

Πитъp Шиф: Kopoнaвиpycът e пpocтo oпpaвдaниe зa cлaбитe пo пpинцип фoндoви бopcи, тe ce oпитвaт дa пpoбyтaт тaзи иcтopия нa пaзapитe, нo aĸo нe бeшe зaбoлявaнeтo щяxa дa cи измиcлят нeщo дpyгo."

Добре е да се знае:
Peter Schiff е интересен, забавен и оригинален коментатор (и бизнесмен). Винаги когато златото се покачваше го изтъпанваха по ТВ и той рисуваше катастрофални сценарии. В които само който има злато е ОК. :yes-1289: ;D Нищо не казваше за green, guns & lead.(Pb) :too_happy-1067:
https://en.wikipedia.org/wiki/Peter_Schiff
Човекът си е основател и CEO на успешни компании които търгуват със злато и банка.
Е,  разбира се е расъл в еврейско семейство. Как иначе?

Коментарът му е абсолютно точен в случая. Сток маркета беше изкуствено надут и дебелите чичковци с пурите трябваше да го изпуснат. Най-вероятно Федералният резерв скъсява позициите на раздадените долари.*  ;D
Не съм сигурен дали маркета показва състоянието на икономиката.

* Когато сега акциите падат, в същото време на златото и среброто пада цената. Обикновено се преливат $ от пазара на акции към златото и обратно. Сега не е така. Някой освобождава долари.

3.14.2020 Сега се сещам, че трябва да има по-естествена причина за падането на акциите и цената на златото едновременно. Банките са раздали оперативни заеми за да върви бизнеса и сега не могат да се върнат заемите. За да останат "sound" банките трябва да набавят долари и това става с продажбата на злато, което са купували с евтини кредити от ФЕД.

« Последна редакция: Март 14, 2020, 08:23:54 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1149 -: Март 12, 2020, 20:00:56 »
Quote (selected)
В резултат на обстрела на американската военна база в Ал Таджи двама американци и 1 британец бяха убити в Ирак, а още десетина войници бяха ранени.
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?action=post;topic=107.0;last_msg=77229

Това някой да го е срещал в нашите или руските медии?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1150 -: Март 13, 2020, 19:08:56 »
Quote (selected)
Fox News: „Заключете го до ноември“ - американските демократи се страхуват да пуснат Байдън на сцената

https://pogled.info/svetoven/amerika/Fox-News-zaklyuchi-do-noemvri-amerikanskite-demokrati-se-strahuvat-da-pusnat-baidan-na-stsenata.114212

Това да си "демократ" и сащско се оказа диагноза.
Предния/та кандидат лузърка изгоря защото била изяла повече "катерички" от мъжО си.
Този не знае кой е, къде е, какъв е бил, кога е бил и при КОЙ президент.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1151 -: Март 14, 2020, 07:51:38 »
Губернаторът Андрю Куомо е обявил извънаредно положение още на 9 март в щата New York. но не може да затвори училищата, защото има 34000 бездомни деца които са по шелтъри и още 74000 по съседи, роднини...
Училищата са единственото място където тези деца могат да получат храна, медицински грижи и баня.
Училищата ще останат отворени с риск за заразяване с COVID-19.

https://www.mintpressnews.com/coronavirus-new-york-schools-homeless-kids-have-nowhere-to-go/265603/

От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #1152 -: Март 15, 2020, 19:53:12 »
Бъч
Аз не вярвам че може да има толкова бездомни деца в щата Ню Йорк.
За мен това е някаква дивотия.
Прилича на комунистическа пропаганда.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1153 -: Март 15, 2020, 21:05:50 »
Имам подозрение, че и "The New York Times" са комунисти.

https://www.nytimes.com/2020/03/07/nyregion/nyc-schools-coronavirus.html

"New York City has the largest public school system in the United States, a vast district with about 750,000 children who are poor, including around 114,000 who are homeless."

Признавам си, не съм ходил в NYC. Цитирал съм. Само съм минал веднъж с кола през щата New York на път за "West Point" - септември 2001г.
Имам впечатления за училищата в Калифорния. Например в Lompoc, California (middle school) кухнята на училището работеше на макс за бедните ученици* и имаха бяня където да се изкъпят бездомните деца (в училището). От училището имаше система да се раздават дрехи втора употреба. Lompoc си беше и остава бедничко и селскостопанско градче с много нерегистрирани латино, та това не беше странно. Там се намира известен федерален затвор и "Vandenberg Air Force Base"

*Добре ги хранеха. Готвено. Безплатно. Социализъм... (2011г)

« Последна редакция: Март 16, 2020, 01:58:20 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1154 -: Март 15, 2020, 21:10:38 »
"За мен това е някаква дивотия."

И аз имам понякога мнение с което не съм съгласен. :computer_smash-892:  :too_happy-1067:
« Последна редакция: Март 15, 2020, 21:18:16 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1155 -: Март 15, 2020, 23:48:46 »
Губернаторът Андрю Куомо е обявил извънаредно положение още на 9 март в щата New York. но не може да затвори училищата, защото има 34000 бездомни деца които са по шелтъри и още 74000 по съседи, роднини...
Училищата са единственото място където тези деца могат да получат храна, медицински грижи и баня.
Училищата ще останат отворени с риск за заразяване с COVID-19.

https://www.mintpressnews.com/coronavirus-new-york-schools-homeless-kids-have-nowhere-to-go/265603/
:way_to_go-1308:
Има над какво да се замисли човек.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1156 -: Март 16, 2020, 03:38:34 »
От днес са затворени всички училища в щата New York. Забравяме за бездомните деца! В щата има 729 заразени. В ситито 329.
Днес е гласувано тестовете за коронавируса да са безплатни.
Сега лошата новина: В целите USA имало само 13000 респиратора! За кого по-напред?
Ще се помолим на комунистически Китай да ни направи повече. :pissed-891: :t2412:
Ще ги платим с новонапечатаните доларци. От днес Federal Reserve сваля основният лихвен процент до нула. Ще купи дълг на говермента за 500 ярда "worth of treasuries" и още 200 ярда след това "agency-backed mortgage securities." С една дума QE.

I love this country! Има медицински проблем, но се спасяват банки. Е и говернментът.
В друга тема заедно с капитана Бъди и 67 ме свързаха, че имам някаква носталгия към соца. Ами не...
Не мога да имам носталгия към нещо родено с англосаксонско злато и измама, минало с привилегиите на всякакви "активни борци". Писал съм ви тук, че този селски социализъм в БГ беше нежизненоспособен, не защото идейте бяха лоши, а защото хората не искаха да работят за онзи социализъм. Писал съм ви, че бачкаха на кунфутата събота и неделя до премала и идваха в понеделник да си починат в завода. Или друга снимка: работниците в млекозавода в Сливен  (BTW тежък труд) вземаха по 700 лева месечно,1982г, но след работа си "вземаха" "цвик" който остава след производството на сирене. Да си хранят прасета. Защо не се оползотворяваше от соц.  държавата беше тайна за мен. Да, и от там имам опит (experience) :yes-1289:
Не е носталгия, по-скоро празнота, че нещо се разруши и нищо по-добро не се направи. Май нямаше теоретичен шанс за по-добро.
« Последна редакция: Март 16, 2020, 04:42:03 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1157 -: Март 16, 2020, 19:14:56 »
Quote (selected)
Борсата в Уолстрийт отново спря за 15 минути

https://www.manager.bg/finansi/borsata-v-uolstriyt-otnovo-sprya-rabota-za-15-minuti

Три пъти за 6 работни дни с тенденция за зачестяване.
За сега борсата пада в аритметична прогресия, заради тези спирания.
Без тях ще тръгне в геометрична, мисля обаче че и аритметичната ще свърши "немислимото" за месец време.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1158 -: Март 16, 2020, 19:21:41 »
Quote (selected)
остава след производството на сирене. Да си хранят прасета. Защо не се оползотворяваше от соц.  държавата беше тайна за мен. Да, и от там имам опит (experience)
Всъщност се продаваше. Верно почти без пари, но дворовете бяха пълни с прасета.
Сега се излива директно в реката. Щото прасета йок.
 
И вони! Което си е в съответствие с транттлантическите "ценности"
 :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1159 -: Март 16, 2020, 20:59:11 »
Quote (selected)
Срив за $2 трлн. на Уолстрийт само в рамките на 15 минути
.....
Освен, че бе намалена водещата лихва почти до нулата, централната банка на САЩ рестартира и програмата си за покупки на активи, известна като "количествени улеснения", в размер на поне $700 млрд. долара

Май са намерили машинка за зануляване на дълга, отписали са 1.3 трилиона потенциални вземания. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1160 -: Март 17, 2020, 14:40:29 »
Quote (selected)
Пекин, 13 март /Синьхуа/ Китай публикува в петък доклад за нарушения на човешките права в САЩ.
В доклада се казва, че фактите, подробно описани в документа, показват, че „през последните години, особено след 2019 г., положението с правата на човека в Съединените щати е лошо и се влошава“.
Докладът беше публикуван от пресслужбата на Държавния съвет на КНР въз основа на публикувани данни, медийни доклади и резултати от проучвания.

Quote (selected)
Kитайският милиардер Джак Ма ще изпрати общо 500 хил. теста и 1 млн. медицински маски на Америка във връзка с пандемията от коронавируса, предаде „Би Би Си“.
Каква я мислехме каква стана! :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1161 -: Март 18, 2020, 20:49:39 »
омммм.... шистов петрол... омммм....

от преди малко:
Quote (selected)
Цената на фючърсите за суров петрол от сорта Brent за доставка през май 2020 г. по време на търговията на борсата ICE в Лондон падна с 13, 3%, достигайки 24, 9 долара за барел, показват последните данни от преди около час.

За последен път нефтът от този сорт беше на това ниво през май 2003 г.

Цената на фючърсите на петрола WTI изгуби 21,3% и е около 21,5 долара за барел, на нивото от март 2002 г.

Копирано от standartnews.com

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1162 -: Март 19, 2020, 10:17:23 »
Народът в САЩ е луднал. ;D
Плажовете във Флорида са пълни. Колони от коли по два часа се образуват да се отиде там. При положение, че има там към 300 болни и стотина умрели от короната.
Сега щели административно да ги затварят. ;D
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1163 -: Март 19, 2020, 10:23:25 »
...има там към 300 болни и стотина умрели от короната.

Брейййй... много висока смъртност са постигнали! Както винаги - "изключителни"!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1164 -: Март 19, 2020, 10:31:16 »
Quote (selected)
Брейййй... много висока смъртност са постигнали! Както винаги - "изключителни"!

И аз го забелязах. Ей го е

https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1165 -: Март 19, 2020, 17:17:06 »
Хората даже и не крият, че са си го създали тоя вирус. Явно не са очаквали, че могат да го изтърват от контрол.

Engineered bat virus stirs debate over risky research
Lab-made coronavirus related to SARS can infect human cells.
https://www.nature.com/news/engineered-bat-virus-stirs-debate-over-risky-research-1.18787

Declan Butler, www.nature.com
12 November 2015

An experiment that created a hybrid version of a bat coronavirus — one related to the virus that causes SARS (severe acute respiratory syndrome) — has triggered renewed debate over whether engineering lab variants of viruses with possible pandemic potential is worth the risks.

In an article published in Nature Medicine1 on 9 November, scientists investigated a virus called SHC014, which is found in horseshoe bats in China. The researchers created a chimaeric virus, made up of a surface protein of SHC014 and the backbone of a SARS virus that had been adapted to grow in mice and to mimic human disease. The chimaera infected human airway cells — proving that the surface protein of SHC014 has the necessary structure to bind to a key receptor on the cells and to infect them. It also caused disease in mice, but did not kill them.

Although almost all coronaviruses isolated from bats have not been able to bind to the key human receptor, SHC014 is not the first that can do so. In 2013, researchers reported this ability for the first time in a different coronavirus isolated from the same bat population2.

...

и още

A SARS-like cluster of circulating bat coronaviruses shows potential for human emergence
https://www.nature.com/articles/nm.3985
Published: 09 November 2015

« Последна редакция: Март 19, 2020, 17:28:47 от kasapina »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8816
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1166 -: Март 19, 2020, 18:38:29 »
Bulgaria
Confirmed: 94
Deaths: 3
Recovered: 0
Active: 91

Само това Recovered: 0 ме озадачава, как така още никой у нас не е обявен за излекуван?!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1167 -: Март 19, 2020, 19:54:45 »
Bulgaria
Confirmed: 94
Deaths: 3
Recovered: 0
Active: 91

Само това Recovered: 0 ме озадачава, как така още никой у нас не е обявен за излекуван?!

Не е ясна процедурата според мен.

Колко време трябва да мине след първоначалния тест и как се установява, че си излекуван? Като дадеш отрицателен отговор на поредния тест?
the lamers club honourable member …

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1168 -: Март 19, 2020, 20:07:09 »
и как се установява, че си излекуван?

Като те откачат от кислорода и почнеш да си дишаш сам.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1169 -: Март 20, 2020, 01:13:08 »
Все повече нараства вътрешното ми убеждение, че САЩ до една седмица ще настигне и задмине Иран и Германия, след което ще отнеме третото място на Испания.
Накратко казано бронзовата корона ще бъде за САЩ.
 :t0328:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1170 -: Март 20, 2020, 02:28:55 »
САЩ определено ще имат проблеми.
Прекалено голяма част от населението е изпаднала от здравната система.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1171 -: Март 20, 2020, 04:41:48 »
Подценил съм САЩ, няма да им е нужна цяла седмица, а само два дни за да грабнат бронзовата корона под носа на Испания. Златната ще е за Китай, сребърната за Италия.
Но това определено няма да е крайното класиране.
След около седмица или малко повече Китай вероятно ще отстъпи първото място на Италия, след което Италия ще го отстъпи на САЩ.
САЩ се очертават като притежателите на златната корона.
 :t0328:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1172 -: Март 20, 2020, 09:41:13 »
Подценил съм САЩ, няма да им е нужна цяла седмица, а само два дни за да грабнат бронзовата корона под носа на Испания. Златната ще е за Китай, сребърната за Италия.
Но това определено няма да е крайното класиране.
След около седмица или малко повече Китай вероятно ще отстъпи първото място на Италия, след което Италия ще го отстъпи на САЩ.
САЩ се очертават като притежателите на златната корона.
 :t0328:
Странна некрофилия те гони, енгелсе.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1173 -: Март 20, 2020, 17:48:33 »
Подценил съм САЩ, няма да им е нужна цяла седмица, а само два дни за да грабнат бронзовата корона под носа на Испания. Златната ще е за Китай, сребърната за Италия.
Но това определено няма да е крайното класиране.
След около седмица или малко повече Китай вероятно ще отстъпи първото място на Италия, след което Италия ще го отстъпи на САЩ.
САЩ се очертават като притежателите на златната корона.
 :t0328:
Странна некрофилия те гони, енгелсе.
Просто представям информацията в по политкоректна форма, спрямо болшинството във форума.
Че ми омръзна да се тръшкат, когато информацията не е поднесена политкоректно, спрямо политическите им убеждения.
Ако ме разбираш какво имам предвид.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1174 -: Март 20, 2020, 18:14:37 »

Просто представям информацията в по политкоректна форма, спрямо болшинството във форума.
Че ми омръзна да се тръшкат, когато информацията не е поднесена политкоректно, спрямо политическите им убеждения.
Ако ме разбираш какво имам предвид.
 :cool-1084:
:way_to_go-1308:
Аз те разбрах, както разбирам Душко от "Сега". Явно няма друг начин да се участва.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1175 -: Март 20, 2020, 18:24:56 »
Quote (selected)
„Картината е мрачна“ – пишат авторите на статията. „Смята се, че в националния стратегически запас на САЩ от критичните медицински материали, няма достатъчно средства за борба с пандемията. И недостигът им трябва да се компенсира с внос от Китай или бързо увеличеното вътрешно производство. По подобен начин китайският дял на американския пазар на антибиотици е над 95 % и повечето от съставките не могат да се произвеждат в страната.…“
https://pogled.info/svetoven/kitai-i-pogrebenieto-na-globalizma.114446

Пускам го тук, но е валидно за цялата западна цивилизация.
95% обаче стряскащо.
100% айфони, няма лошо, но за лекарства, вероятно и санитарни материали да чакаш доставка от другия край на Пацифика. :m1708:

Quote (selected)
Отсъствието на готовност и консенсус за решителни действия, разпадът на здравеопазването в следствие наложения от Вашингтон и Брюксел неолиберален икономически модел, ярко контрастират на фона на навременните мерки на китайското правителство, нивото на здравеопазване....и не на последно място завидната социална кохезия в обществото.
« Последна редакция: Март 20, 2020, 18:35:42 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1176 -: Март 20, 2020, 19:13:58 »
Quote (selected)
Федералният резерв обаче вече е изчерпал възможностите си, така че сега политиците трябва да прибягват до данъчни стимули.

Тая мантра, че е стигнал до предела!
Другите централни банки макар и под властта на ФЕД се опитват да се правят на национални, и минават на отрицателни лихви. Плащат си дължимото на ФЕД и  на кредитополучателите. Практически се обезкървяват в името на една по-висша цел.
Майката на всички банки ФЕД обаче не може да слезе на нула или да мине на отрицателни лихви. Това директно ограбва владетелите, а те това не го понасят.
ЕС е вреден за вашето здраве!


Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1178 -: Март 21, 2020, 02:47:24 »
Така, утре се очертава изключително интересен ден.
Днес на САЩ не му достигнаха някакви си мижави 300 бройки короновани, за да достигне дневната бройка на Италия.
Утре се очертава драматичната битка за третото място и бронзовата корона, между Испания, Германия и САЩ.
Имат почти изравнени резултати, така че ще наблюдаваме временно как си прехвърлят бронзовата корона една на друга, докато САЩ я грабнат окончателно.
 :t0328:

 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1179 -: Март 21, 2020, 23:40:29 »
На САЩ не достигат само 588 бройки, за да изместят Испания от третото място и да грабнат бронзовата корона, но напредват упорито и шанса е на тяхна страна.

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1180 -: Март 22, 2020, 04:25:55 »
САЩ окончателно отнеха бронзовата корона от Испания.
Интригата е ще успее ли Италия поне временно да грабне златната корона от Китай или САЩ ще я изпревари и ще грабне директно златната корона от Китай.
Има някаква надежда Италия да се порадва на златната корона за 2-3 дена преди САЩ да   я отнеме от нея.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1181 -: Март 22, 2020, 12:56:09 »
След временното оттегляне на Холивуд заради епидемията от червеният килим със задачата се заема отбранителната промишленост на САЩ за да запазят лидерското място в сегмента:

Quote (selected)
Американската компания Lockheed Martin (част от отбранителната промишленост на САЩ) публикува в YouTube видео с унищожаването на руската ЗРК С-400 и «Топол-М» с крилата ракета, изстреляна от безпилотен летателен апарат и изтребител.
Видеото показва как американската "технология на бъдещето" лесно разрушава руската ПВО.
https://pogled.info/svetoven/ne-se-opitvaite-da-go-pravite-naistina-che-shte-sazhalyavate-taka-preduprediha-sasht-sled-hvalenoto-im-che-sa-unishtozhili-S-400.114488
 :t0328:

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8816
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1182 -: Март 22, 2020, 15:30:25 »
"Във Форт Уърт полицията вече няма да арестува за кражба на по-малко от 100 долара или вандализъм. Вандализъм! Във време, когато всичко е на нерви! В окръг Лос Анджелис — юрисдикция с население от 9 милиона души — службата на шерифа арестува само 60 души на ден. В деветмилионния окръг! Преди коронавирус арестуваше по 300 на ден», това заяви телевизионния водещ Тъкър Карлсън по Fox News.

Под претекст за борба с разпространението на коронавируса някои щати започнаха да освобождават престъпници предсрочно, докато на полицейските служители беше наредено да не арестуват за редица престъпления, включително за вандализъм и кражба на автомобили"

Истина ли е, разпада ли се обществото там?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1183 -: Март 22, 2020, 19:33:59 »

Истина ли е, разпада ли се обществото там?

Няма такова нещо. Не виждам от прозореца разпадане. В супермаркета продават хляб. ;D
Благодарско, че ме насочи към Tucker Carlson! Не намерих къде говори за шерифството на LA. Малко едностранчиво е показана информацията за арестите. Шерифите отговарят за "undeveloped part of the county". Всеки град, например LA, Hollywood...си има отделно полицейско управление което си извършва арести. Спокойно и CHP (California Highway Patrol) могат да си те арестуват. Те са си отделна организация от полицейските управления.
Ето колко градчета има в гореспоменатия окръг LA (county LA).
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_cities_in_Los_Angeles_County,_California

По-интересно е, че говори за боклуците в конгреса които се възползват от вътрешната информация която получават за да се обогатят (в случая да не загубят $, като продават акции преди паниката). В същото време успиват народа с успокоителни приказки по медиите. Smoke & mirrors.
Ето и за  "звездата", сенатор от Сев. Каролина:
https://www.youtube.com/watch?v=ube56vaNREc
"Richard Burr had critical information that might have helped the people he is sworn to protect. But he hid that information and helped only himself." :t2407:

Как ли ще се развие този скандал? Марта Стюарт лежа в затвор за "някакви" $80К (спечелени на маркета) чрез вътрешна информация. След това пак си водеше шоу по ТВ и пак си е милиардерка. ;D
Как го казват тук? "Paid her dues" ;D

Tucker Carlson е консервативен коментатор и заяде и републиканци и демократи в сената. :way_to_go-1308:
« Последна редакция: Март 22, 2020, 21:42:22 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8816
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1184 -: Март 22, 2020, 19:55:51 »
Странно е, как са предвидили, че ще има пандемия и срив на борсата?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1185 -: Март 22, 2020, 20:06:06 »
Май никъде по света няма достатъчно заболели за да говорим за епидемия или пандемия. Действа се превантивно, почти планово.
Борсата също може да бъде планирана, ако имаш вътрешна информация на такова ниво. Не е задължително да е в икономическия сектор, всяко планирано сътресение в обществото и въздейства. Например кога ще обявиш епидемия, няколко дена или часа са достатъчни.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1186 -: Март 22, 2020, 20:06:27 »
Странно е, как са предвидили, че ще има пандемия и срив на борсата?
Нищо не са предвидили в сената. Вчера излезе информация, че ЦРУ са правили доклади през януари и февруари за възможна световна пандемия като са наблюдавали Китай. Тази информация са я снесли в конгреса (поне на ръководителите там) и в президентството. Тръмп си е чоплил носа. А не, те се занимаваха с импийчване. F$%k them all!
« Последна редакция: Март 22, 2020, 20:24:50 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1187 -: Март 22, 2020, 20:10:25 »
Quote (selected)
Тръмп си е чоплил носа. А не , те се занимаваха с импийчване.

Може просто да е изчакал да минат големите вътрешни избори на демократите. Масовите събрания са добър начин за намаляване на чуждите гласоподаватели.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1188 -: Март 22, 2020, 20:10:33 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:57:14 от Captain Buddy »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1189 -: Март 23, 2020, 07:21:28 »
Quote (selected)
Американският конгрес финализира законопроект за икономическо подпомагане на нацията и бизнеса за преодоляване на последствията от пандемията от коронавируса. Той включва еднократно плащане на помощи в размер на 3000 долара за семействата и дава възможност на Фед да добави до 4 трилиона долара ликвидност, за да поддържа икономиката на страната, заяви американският министър на финансите на САЩ Стивън Мнучин, цитиран от Fox News.
https://www.manager.bg/svyat/beliya-dom-e-gotov-ss-spasitelen-plan-naliva-4-triliona-dolara-v-ikonomikata
Американците ще се "оправят", то когато половината ти "икономика" е преливане на пусто в празно по банки, застрахователи, фондове и борси, с няколко нули от клавиатурата може да "балансираш" нещата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1190 -: Март 23, 2020, 07:59:47 »
Странно е, как са предвидили, че ще има пандемия и срив на борсата?
Нищо не са предвидили в сената. Вчера излезе информация, че ЦРУ са правили доклади през януари и февруари за възможна световна пандемия като са наблюдавали Китай. Тази информация са я снесли в конгреса (поне на ръководителите там) и в президентството. Тръмп си е чоплил носа. А не, те се занимаваха с импийчване. F$%k them all!

Не е само Тръмп.

Научни статии, предупреждаващи за опасност от пандемия от коронавируси има още от 2007 година. Така, че ще трябва да ругаеш и Обама, и Буш-младши.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1191 -: Март 23, 2020, 08:07:44 »
Бъч си го е написал:
"all"
Републиканци и Демократи дружно са ровили в кофата с лайната без да се интересуват какво се случва около тях.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1192 -: Март 23, 2020, 08:13:12 »
Бъч си го е написал:
"all"
Републиканци и Демократи дружно са ровили в кофата с лайната без да се интересуват какво се случва около тях.

Аз визирам президентите и най-вече времето.
the lamers club honourable member …

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #1193 -: Март 24, 2020, 15:00:22 »
...вероятно долното е партенка, аз не вярвам на такива публикации ...

Бъч, имаш ли информация какво става на източния бряг? При вас как е, чувам, че в Чекаго изкупили оръжието от магазините, тук пък се търси тоалетната хартия...

Quote (selected)
Коронавирусът в САЩ: Икономическа криза, Ню Йорк близо да бедствено положение

Автор: mediapool.bg - 23.03.2020 13:31

САЩ се превърнаха в страната, в която коронавирусът се разпростанява най-бързо, и заразените вече са повече от 32 хиляди души, а жертвите – 415. Около една трета от населението на страната е под карантина. Положението е най-тежко в Ню Йорк, където кметът на града Бил де Блазио съобщи, че до десет дни се очаква да има недостиг на медицински доставки. Президентът Доналд Тръмп, който първоначално обяви опасността от епидемията за фалшива новина, е подложен под все по-силен натиск. Той продължава да обвинява Китай, че не е направил достатъчно за ограничаване на заразата. На този фон планът на Тръмп за противодействия на отрицателното влияние върху икономиката на обща стойност 1.8 трл. долара среща за затруднения. Процедурен вот за помощта се провали в Сената, след като получи 47 от нужните 60 гласа. Лидерът на малцинството демократи в Сената Чък Шумър коментира, че предложението е предимно в полза на корпорациите. Това, което липсва според демократите, са повече гаранции за помощ на работещите
http://glasove.com/categories/skandalyt/news/koronavirusyt-v-sasht-ikonomicheska-kriza-nyu-jork-blizo-da-bedstveno-polozhenie

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1194 -: Март 24, 2020, 15:53:39 »
Quote (selected)
дава възможност на Фед да добави до 4 трилиона долара ликвидност,
Ндааа...абе не избързвайте да си купувате тапети, ако ви предстои ремонт. Предоставя ви се възможността за уникален дизайн на интериора в гарсониерата ви.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1195 -: Март 24, 2020, 17:36:02 »
...вероятно долното е партенка, аз не вярвам на такива публикации ...

Бъч, имаш ли информация какво става на източния бряг? При вас как е, чувам, че в Чекаго изкупили оръжието от магазините, тук пък се търси тоалетната хартия...



Не знам какво става на целия East Coast.  ;D
Аз си стоя у дома. Некой съображения: ;D
Тази писанка от "медиапул" търпи сериозна критика.
"Според експертите в банка "Голдман Сакс" 2,25 милиона американци са подали молби за помощи при безработица през изминалата седмица - броят им е малко по-голям от всички работни места, създадени през цялата 2019 г."
Мошенгийки са "другарите" от Голдман. Когато ми се е налагало да си попълвам преди години "claim form" за "unemployment benefits":
* Попълват се всеки две седмици, т.е. може да се сметне, че безработните ще са 4.5 милиона (2*2.25). При 156 милиона работещи миналата година (очаквало се е да станат 158 милиона 2020) това са под 3% безработни в САЩ. Все още не е драматично много. Казват истина, но не цялата!
"What is Good for Goldman Sachs is Good for America" :t2407:

BTW преводът от този "mediapool" е bullshit. В Америка не се попълват "молби". Просто няма такова нещо. "Claim" е всичко друго но не е "молба". В USA не се молиш на чиновниците!

В Масачузетц има 776 заразени, 9 починали от короната. Колега на жена ми се е разболял 8 дни след като е бил карантиниран. Преподавател в колеж. Колежите и училищата затворени. Има заповед (не съм проверявал от кого) в щата да си стоят всички в къщи.
Синът ми е ходил в "Whole Foods" (Amazon ги купиха). Рафтовете празни. Ще ги напълнят, но тази паника (навсякъде) ви говори само, че никой не вярва на политици и управляващи.


Още съобръжения:
Днес след обещанието на конгреса, че ще раздават $ цените на акциите скачат на NYSE. Което директно ви казва, че сток маркета не е индикация за икономиката, а колко свободни пари има в банки (главно). Easy money.
Пуснали са доларът на пързалката.

PS Като се пише за безработни, горе става дума само за хора които скоро са си загубили работата. Изобщо хората които не работят и не учат може да са много повече. Не ги отчитат. Както в БГ. Не "claim" -ват.


« Последна редакция: Март 24, 2020, 21:18:11 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1196 -: Март 24, 2020, 17:43:37 »
Пуснали са доларът на пързалката.

Значи Джузепе ще има нови тапети, само да не ги залепи с пирамидата към стаята, че много очи ще го гледат. Направо като старите консерви копърка.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1197 -: Март 24, 2020, 18:06:27 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:57:23 от Captain Buddy »

Активен Imko1

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1198 -: Март 24, 2020, 18:11:15 »
21 год назад началась военная операция НАТО против Югославии

https://rusnext.ru/news/1585057290

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1199 -: Март 24, 2020, 18:22:11 »
Quote (selected)
"Claim" е всичко друго но не е "молба". В USA не се молиш на чиновниците!
Че то и у нас от години се нарича не молба, а заявление. По-важно от това е дали чиновниците ще ти свършат работата. Моите наблюдения са, че манталитетът им е напълно еднакъв във всички страни.