Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 23:48:34

Автор Тема: САЩ  (Прочетена 555053 пъти)

0 Потребители и 27 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1740 -: Октомври 20, 2020, 15:23:19 »
Правилното е да дава в плик, но кой съм аз да го уча? Той е милиардер, не съм аз.
Ами не е. В зависимост от църквата или го пускат дарението в кутия, която някое хлапе разнася, или го слагат на поднос, който го носи някой от дяконите. Пари в плик в църква не носят.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1741 -: Октомври 20, 2020, 15:53:38 »
Много смешна статия
В нея се разказва колко ужасно протичат срещите на Тръмп с избирателите. О, май год, такава умора се била усещала!
Народът стоял по шест часа на слънце на 35 градуса жега и не успявал да се вкара в срещата! Петима припаднали около дамата, с която говорил репортерът! О, май лорд, само 10% носели маски, и даже може би по-малко! Утре ще му измре базата избиратели, айде, най-много да докара до другиден, но до изборите точно ще има два влакови състава трупове! Верно, че било на открито и ултравиолетът бил направо супер, ама на! И освен това Тръмп дължал 80 бона на муниципалитета, за използване на съоръженията, вероятно тоалетните.
Освен това за Тръмп били гласували женорята от предградията, тяхната кожа! И латиносите, поне образованите, тяхната кожа! И чернокожите продавачи на сергии, тяхната кожа! И хлапетата, тяхната кожа, и бабичките, и тяхната кожа, и изобщо, ама нямало го предишния ентусиазъм.
Предполагам, че за да се стигне до него, народът требе да стои на жегата три дни и три нощи.
А най-веселото е, че Байдън, който не излиза на практика от дома си, ВОДИ в сондажите бетер Хилари навремето!  :smokin:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1742 -: Октомври 20, 2020, 16:56:17 »
Ноя  :way_to_go-1308:  :D
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1743 -: Октомври 20, 2020, 19:02:01 »
Байдън води, колкото в нашите сондажи водят ГЕРБ, а, да не забравя и Слави Трифонов, с неговите уж 15%, на които им помпат рейтинга, сещайте се Кой ни ги пробутва!  :D
« Последна редакция: Октомври 20, 2020, 19:48:56 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1744 -: Октомври 20, 2020, 21:34:06 »
Правилното е да дава в плик, но кой съм аз да го уча? Той е милиардер, не съм аз.
Ами не е. В зависимост от църквата или го пускат дарението в кутия, която някое хлапе разнася, или го слагат на поднос, който го носи някой от дяконите. Пари в плик в църква не носят.

"What are Tithing Envelopes?

Tithing envelopes, also referred to as offering envelopes, are paper envelopes that church members use to give tithes or extra donations to their churches.
"

https://onewriteco.com/3-ways-tithing-envelopes-can-benefit-your-church/
Знанията ми за службите в църква и даването на пари там са от "Hollywood" - a. Нали е алфата и омегата на всяко житейско знание? ;D  :too_happy-1067: Заедно с Google. :yes-1289:
Виждал съм във филм как мафиот оставя плик с пари в подноса.
Когато се сетя за филма ще докладвам.  ;D Беше ми интерсно да науча, че има  "tithing" и с карта (кредитна или дебитна). Thank you Google!

Бъдете здрави!

PS В църква съм влизал само, за да я разгледам. Католическа или ортодокс. Един който стои непогребан е казал, че църквата е опиум за народа.  :smokin:


« Последна редакция: Октомври 20, 2020, 21:38:33 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1745 -: Октомври 20, 2020, 23:18:09 »
сиреч от църкви отбираш толко, колкото и от партии. което не ти пречи да ръсиш мозък. а тез мозъчета, дет ги ръсиш, кой ли ще ги мете...

джъстин крюгер и дейвид дънинг са знаели какво пишат.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1746 -: Октомври 20, 2020, 23:29:51 »
"What are Tithing Envelopes?

Tithing envelopes, also referred to as offering envelopes, are paper envelopes that church members use to give tithes or extra donations to their churches.
"
Идеята е да не се вижда количеството дарени пари, "лявата ръка да не знае какво прави дясната". Затова и подносът за дарения е покрит - да може човек да пъхне ръка без да се вижда дали изобщо има нещо в нея или сумата е огромна.
Това с кредитните карти е нещо новичко, поне в наше село не съм чувала, но прогрес, какво да го правиш!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1747 -: Октомври 20, 2020, 23:31:53 »
Знанията ми за службите в църква и даването на пари там са от "Hollywood" - a. Нали е алфата и омегата на всяко житейско знание? ;D  Заедно с Google.

като каза гугъл, що републиканците толко са го насмели?
Quote (selected)
WASHINGTON (Reuters) - The U.S. sued Google on Tuesday, accusing the $1 trillion company of illegally using its market muscle to hobble rivals in the biggest challenge to the power and influence of Big Tech in decades.

The Justice Department lawsuit could lead to the break-up of an iconic company that has become all but synonymous with the internet and assumed a central role in the day-to-day lives of billions of people around the globe.
...
The 11 states that joined the lawsuit all have Republican attorneys general.
...
https://www.reuters.com/article/us-tech-antitrust-google/u-s-government-files-antitrust-lawsuit-against-google-idUSKBN2751OC

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1748 -: Октомври 21, 2020, 00:01:38 »
като каза гугъл, що републиканците толко са го насмели?
Гугъл го отнесе колатерално.
Преди три дни Туитър и Фейсбук си подритнаха трудовите книжки със засилване. Не харесаха историята за на Байдън сина  и неговия лаптоп и първо спрява ретуитването, после спряха достъпа до акаунта на вестника изобщо, а за капак затриха пост на официалния президентски акаунт. Посегнаха, с една дума, на святото за Доналд Тръмпович право да се изока. Дали беше от някой високо стоящ атаката или някое стажантче ритна кофата пред вентилатора - не се разбра. Но за няколко часа Туитърът получи "технически проблеми", а сенатската правна комисия рече, че до вторник (това днес) ще привика шефовете на Туитъра и Фейсбука за вмешателство в изборния процес. Гугъл е по-малко реактивен, но и той попадна в клопката.

Сребърните лъжички се намериха, постовете се върнаха, шефът на Туитър се извиняваше пространно, но лошото чувство остана... А след четвъртия ден на ноември вероятно ще има "строй се, преброй се".

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1749 -: Октомври 21, 2020, 00:21:07 »
Цитат на: Ной
А след четвъртия ден на ноември вероятно ще има "строй се, преброй се".

A дано.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1750 -: Октомври 21, 2020, 00:59:38 »
сиреч от църкви отбираш толко, колкото и от партии. което не ти пречи да ръсиш мозък. а тез мозъчета, дет ги ръсиш, кой ли ще ги мете...

джъстин крюгер и дейвид дънинг са знаели какво пишат.
Що си толко кисел? В някой писоар да не съм препикал бомбетата на обувките ти?
Трябва да има някаква причина.
Take it easy!

Да не е този проклет Ковид, да мина през джърманито и ако ми кажеш къде си, да пием бира. Тук се сещам как Я Хашек е отишъл да види Ото Кац. Накрая О. Кац казвал: "Аз дървени глави такива съм фелдкурат Ото Кац!". Мисля ще изгладим всички противоречия.
« Последна редакция: Октомври 21, 2020, 01:06:14 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1751 -: Октомври 21, 2020, 09:04:42 »
Гугъл го отнесе колатерално.
Преди три дни Туитър и Фейсбук си подритнаха трудовите книжки със засилване.

цъ. въобще не съм съгласен. иск за трилион не се подготвя за ден-два, отделно че и единайсет щата са се присъединили. това се пече от доста време, мисля че поне от година се появяват съобщения как го готвят гугъля.

виж при туитърите и тем подобните им фейсбуци е къде-къде по-лесно. така че според мен е обратното - соцмрежите просто си спечелиха ритник набързо, а гугъл е отдавнашен ангажимент.

хе, ето и днешния 24часа:
Quote (selected)
Антимонополният иск е заведен след повече от година разследване и е подаден в момент, в който дейността на технологичните гиганти се следи с особено внимание.
https://www.24chasa.bg/novini/article/9139746

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1752 -: Октомври 21, 2020, 09:06:53 »
ето и от миналата година:
Quote (selected)
Клуб Z
 |Икономика
02.06.2019, 13:31 ч.
последна редакция 02.06, 13:33 ч.

Сега министерството на правосъдието започва антимонополно разследване на различни дейности на компанията, разказват американски медии, след които  "Уолстрийт джърнъл", "Ню Йорк таймс" и "Блумбърг". Позовават се на анонимни източници.
https://clubz.bg/83732-sasht_razsledvat_gugyl_za_zloupotreba_s_monopolno_polojenie

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1753 -: Октомври 21, 2020, 10:40:45 »
За Гуглето ми капна мед на душичката! Заслужават си го от воле. Другите идиоти не ги ползвам въобще.
 :t0328:
Заради тях минах на Яндекс, имам повече плюсове сега, отколкото минуси. Последните гадости гугълска бе - всеки ден трябвало да се логвам след като ползвам браузера им, дори да е заради автобусното разписание в с. Долно уйно (има такова). Остана само да пращат Щпиц-команди на адреси... - Физикални де, щото из виртуалните цялата световна сволоч рови с упоение и дерзание.

Айде да се степат най-на-краят, че тази мерзост вече се не трае.
 :bluegrab:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1754 -: Октомври 21, 2020, 16:03:36 »
цъ. въобще не съм съгласен. иск за трилион не се подготвя за ден-два, отделно че и единайсет щата са се присъединили. това се пече от доста време, мисля че поне от година се появяват съобщения как го готвят гугъля.
За готвенето - отдавна се знае. Разкопките на градинарската почва започнаха с "ама те не плащат достатъчно данъци, изнасят ги мангизите в чужбина". Въпросът беше да се намери приемливо събитие, което да е раздразнило гражданството, така че мнението на трудовите колективи и индивиди да съвпада с генералната линия на партията. А тук удобно подадено воле!
И от тихичките искрички взе, че избухна пламък. Ама бързо!  :nuts:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1755 -: Октомври 21, 2020, 16:06:56 »
Дончо - президент!   :thumbs_up-3334: Долу глобалисти, либерасти и толерасти! Впрочем - горе, на ешафода -  :t0147:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1756 -: Октомври 21, 2020, 16:38:42 »

И от тихичките искрички взе, че избухна пламък. Ама бързо!  :nuts:

Тези 4-5 Hi tech компании са се забравили. С изключение на Амазон, имат HQ в Калифорния - крайно левичарски щат. Големи са (колко да са големи като имат голяма капитализация в NYSE - което е въздух под налягане). Като палета са като пред лъв в ставнение с говермента. Сега ги натиска Attorney General и като решат ще ги разпарчетят (няма да има Too Big to Fail). И по-големи са разделяли - "Standard Oil" например. Ако се използва антимонополното законодателство.  Ако администрацията се запази (избере се Тръмп). Ако...
« Последна редакция: Октомври 30, 2020, 02:37:58 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1757 -: Октомври 21, 2020, 16:56:39 »
Дончо - президент!   :thumbs_up-3334: Долу глобалисти, либерасти и толерасти! Впрочем - горе, на ешафода -  :t0147:
Не мога да споделя ентусиазма на Maximus. Капиталистическата държава има огромни недъзи, че не Тръмп, Херкулес не може да ги реши.
Май ви споменах за Alex Brejnev и неговия блог в Youtube. Емигрант в Канада, тръкаджия в САЩ, доста правдоподобно описва живота в САЩ. Не всичко е разбрал, разбира се - като живееш в кабината на камиона, не можеш точно да разбереш щатите.* Някой неща ги пресилва, за да е интересен. Той си е сладкодумен и без това. Сега се е прибрал в Одеса и enjoy - ва с млада жена. Може би за няколко месеца, може би завинаги. Носталгия.  Разбирам го и може би ще последвам неговия пример.

* По същия начин като правих анабазис от Калифорния до Масачузетц имах чувството, че съм посетил всички "rest area"  в Америка.  ;D И той толкова е разбрал САЩ. ;D
« Последна редакция: Октомври 21, 2020, 17:00:28 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1758 -: Октомври 21, 2020, 18:42:00 »
Това за Дончо е шега, разбира се, но ще се кефя да спечели и подгони демократите - глобалисти и откачени, не защото Дончо е добър, а защото от Клинтън насам, много намразих империята САЩ.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1759 -: Ноември 03, 2020, 20:08:58 »
Не че нещо, ама да попитам.
Слушам във вашингтоско заковали шперплати по витрините да не пострадат от погромите след изборите във "флагмана на демокрацията". :too_happy-1067:
Там нещо наблюдатели от РФ, Беларус дали са допуснати? :bouncy-1054:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1760 -: Ноември 03, 2020, 20:15:44 »
От никъде няма наблюдатели, над ТЯХ е сам Господ!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1761 -: Ноември 03, 2020, 21:12:28 »
От никъде няма наблюдатели, над ТЯХ е сам Господ!
А пак че ревът че Путин им "прецакал" изборите.
Ма тойзи път мое и да пострелят.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1762 -: Ноември 03, 2020, 22:35:52 »
На бас, че Тръмп ще спечели, социолозите и медиите лъжат, и там, както и тук са си продали душите на  ДД?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Владимир Дерменджиев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 195
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1763 -: Ноември 04, 2020, 11:23:05 »
Това за Дончо е шега, разбира се, но ще се кефя да спечели и подгони демократите - глобалисти и откачени, не защото Дончо е добър, а защото от Клинтън насам, много намразих империята САЩ.
Имате право. При Буш Джуниър всичко беше ОК.

Войната в Югославия и разбиването на държавата, избомбването на мостове и трепане на цивилни бяха дело на администрацията на саксофонист-демократуняка, Бил Клинтън - Луински.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1764 -: Ноември 04, 2020, 15:19:28 »
Цитат на: Владимир Дерменджиев
При Буш Джуниър всичко беше ОК.

Не беше. Оня малоумник пък нападна Ирак по фалшиви поводи, и позволи активното цереУшево мероприятие с Двете кули.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1765 -: Ноември 07, 2020, 20:46:51 »
Още не сме се нанесли в "Casa Blanca" :smokin: и започнаха простотийте на демократите. От днес в Нова Англия на улиците, парковете с маска. Алтернативата е глоба $300. Нощно време "curfew" - това е защото вируса излиза на лов нощя. Като тигър. Скача по няколко метра. Тази простотия за парковете са я видяли от БГ, невям.
Но затова пък "welfare trash" е hаppy.
За такива като мен Сибир е решението. Но доколкото си спомням и Иван Денисович си слагаше парцал на лицето, когато е бил там. Литературният герой.
Пак не става.  :'(

PS. За всички от вас които се вълнуваха от компютърните ми проблеми - Take it easy.  Кирилицата си я вкарах по правилния начин, през "setting". Преди това рестартирах компютъра. Всички чакри отидоха по местата си.  ;D Но трябва да инсталирам друга операционна система, дори на два лаптопа. Инсталираната не става. Много проблеми.
« Последна редакция: Ноември 07, 2020, 21:15:34 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1766 -: Ноември 11, 2020, 07:13:49 »
Quote (selected)
Байдън: Казах на световните лидери, че Америка се завръща 
11 Ноем. 2020



Новоизбраният президент на САЩ Джо Байдън заяви, че е казал на няколко световни лидери, че "Америка се завръща" след поражението на Доналд Тръмп на ожесточените оспорвани избори в САЩ миналата седмица. Досега е разговарял с канадския премиер Джъстин Трюдо, френския президент Еманюел Макрон, германския канцлер Ангела Меркел и британския премиер Борис Джонсън.

Междувременно държавният секретар на САЩ – Майк Помпео, обеща: „Ще има плавен преход към втора администрация на Тръмп”. От "Политико" коментират, че от тона му не е станало ясно, дали става дума за проява на особено чувство за хумор или за напълно сериозни намерения.

Иииии … разговор между коуеги от оттатък  :t1813:

Quote (selected)
Quote (selected)
Тоя алцхаймер ако го коронасят, започва началото на края на САЩ.

Quote (selected)
Що? Рейгън цял втори мандат "управлява" с напреднал Алцхаймер и го определят като изключително успешен. Може пък и сега да стане така. Вчера по руската казаха виц:

- Ти за кого си – за Алцхаймер или за Паркинсон?
- За Паркинсон.
- Що?
- По-добре да разлея половин чаша водка, отколкото да забравя къде е цялата бутилка
.

Quote (selected)
Танасе, глей си твоя Боко и не се кОси за другите.
Номерът е индийката-афро-американка да управлява.... чЕти коте книжки...

:sleazy-422:
« Последна редакция: Ноември 11, 2020, 07:41:43 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1767 -: Ноември 14, 2020, 20:58:03 »
Quote (selected)
Новият шеф на Пентагона: Всички войни трябва да приключат, време е нашите военн да се върнат у дома
https://www.manager.bg/svyat/noviyat-shef-na-pentagona-vsichki-voyni-tryabva-da-priklyuchat-vreme-e-nashite-voenn-da-se

Тръмп май ще сдава празна шахматна дъска. :yes-1289:
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #1768 -: Ноември 14, 2020, 21:24:38 »
Quote (selected)
Новият шеф на Пентагона: Всички войни трябва да приключат, време е нашите военн да се върнат у дома
https://www.manager.bg/svyat/noviyat-shef-na-pentagona-vsichki-voyni-tryabva-da-priklyuchat-vreme-e-nashite-voenn-da-se

Тръмп май ще сдава празна шахматна дъска. :yes-1289:

А Байдън или вицето му като нищо ще я запълни.
Най-големите миротворци обикновено са най-големите войнолюбци.
Обама и Нобеловата награда за мир?
Арабска пролет и тъпи европейци(елате ние ще ви приемем).
А диктаторът Муамар Кадафи ги предупреждаваше, че ще стане така.
Само че той беше от лошите според тях.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: %u0421%u0410%u0429
« Отговор #1769 -: Ноември 14, 2020, 21:51:23 »
Ми тя "дъската" се премести в Хамериката.  :smokin:
Шагренова една такваз дъска

Някой наясно ли е имало ли е днес митинг на привърженици на Оранжевия?
Такава новина беше пробила през тоталната медийна блокада.
 
А бидона щел да забранява бензинови афтомобили.
Тоя си проси кютека 
« Последна редакция: Ноември 14, 2020, 22:44:55 от 66 »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1770 -: Ноември 15, 2020, 06:47:44 »
Някой наясно ли е имало ли е днес митинг на привърженици на Оранжевия?
Такава новина беше пробила през тоталната медийна блокада.
test
Не съм сигурна дали до утре няма да ги затрият, но да опитаме още едно.
Това е още преди началото
Сега е почти полунощ местно време, а те още се разпяват из Вашингтон. Наизлязла е малко Антифа, ама нещо полицаите не са на кеф да се чупят хотелски стъкла и арестуват.
« Последна редакция: Ноември 15, 2020, 06:53:45 от Ной »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1771 -: Ноември 15, 2020, 12:32:34 »
Мерси

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: %u0421%u0410%u0429
« Отговор #1772 -: Ноември 15, 2020, 14:01:22 »
Ми тя "дъската" се премести в Хамериката.  :smokin:
Шагренова една такваз дъска

Някой наясно ли е имало ли е днес митинг на привърженици на Оранжевия?
Такава новина беше пробила през тоталната медийна блокада.
 
А бидона щел да забранява бензинови афтомобили.

Тоя си проси кютека 
:t1815:

А не беше ли Александър Борис де Пфефел Джонсон?!

:cool-1084:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1773 -: Ноември 15, 2020, 14:59:54 »
Ко за Джонсън?
Убаво, аде накратко.
По гейропа таквизи неща не моат се говорят. А некой споменал нещо срещу бензинките, а са го тричали.
Причината е тривиална. Много и много заровени милиарди в инсталации за крекинг и реформинг в рафинериите. Лошо планиране. Та резултата е огромен излишък от бензин и недостик на дизел, който о ужаст требе внасят от руснаците.
Положението се зговнява от акцизите дето дигат цените и секи предпочита дизелов афтомобил, който гори с 30-40% по малко.
Бензина го изнасят у хамерика. Засега.
Тъй че секви заклинания, мантри ..... са за дизелови афтомобили.
 
За бензинови коли ломотил бидона.
И с кой акъл? И с кво че ги замени? Електрички? Ми калифорния традиционно си праска режими на тока.
Ядрена централа не са строили намси откога....
Ся верно ломотеха нещо за малки централки пръснати по градчетата и паланки, ама тва е ветър работа. Е освен ко не искат да подготвят населението за война с руснаците. Чрез дигане на рад. фон.
Навремето така борджиите са процедирали с арсеника.
 
Надявам се съм полезен бил.
« Последна редакция: Ноември 15, 2020, 15:02:33 от 66 »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1774 -: Ноември 15, 2020, 16:39:45 »
Quote (selected)
Ся верно ломотеха нещо за малки централки пръснати по градчетата и паланки, ама тва е ветър работа.
С дървените стълбове за пренос на еленергия?
И ко прайм с гоуемите моШности?
Или то за услуги, основно насочени към печатане на зелена шума не требат?
Мооже!
Чайна прави сичко и купона ше върви докато чайнезите престанат да складират непотребна зелена шума или докато   краварите не им разрешат да си купуват кот си искат от краварско с нея.
Мъ слеТ фторото, Маркс мое и да познае за мястото дет щяло да победи комунизЪма.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1775 -: Ноември 15, 2020, 16:47:37 »
Китайците спряха тази година да купуват държавни ценни книжа на САЩ.
За сега доларите получени за стоки успяват да прехвърлят като тежест на други- купуват с тях суровини, пристанища, компании по цял свят.
Отдавна не им разрешават да купуват нищо в САЩ освен ГМО соя, свинско и "интелектуални права". Просто на САЩ това им са "високотехнологичните продукти".

Относно малките централи става въпрос за малки автономни атомни ректори с големината на къща или контейнер.
Там разработките не са само на САЩ - руснаците направиха първите стъпки с плаващите АЕЦ способни да захранват град.
« Последна редакция: Ноември 15, 2020, 16:51:16 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1776 -: Ноември 15, 2020, 17:02:27 »
За Борката и автомобилите само на ДВГ.

Quote (selected)
Според изданието новият график няма да засегне някои хибридни автомобили, които ще могат да се продават до 2035 г.
https://www.manager.bg/avtomobili/velikobritaniya-shche-zabrani-prodazhbata-na-benzinovi-i-dizelovi-avtomobili-ot-2030-g

Жизненият цикъл на един нов автомобил ( сегашните ) е 10, МАХ 15 години.
Говорим за 2050 година - напълно приемлив срок, тогава Борката ще е един почтен пенсионер и евентуално ще ползва ел. инвалидна количка.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: %u0421%u0410%u0429
« Отговор #1777 -: Ноември 15, 2020, 20:44:27 »

А бидона щел да забранява бензинови афтомобили.
Тоя си проси кютека 
:t1815:

А не беше ли Александър Борис де Пфефел Джонсон?!

:cool-1084:

Ко за Джонсън?
По гейропа таквизи неща не моат се говорят.

-------
Надявам се съм полезен бил.
  :too_happy-1067:

За Борката и автомобилите само на ДВГ.

Quote (selected)
Според изданието новият график няма да засегне някои хибридни автомобили, които ще могат да се продават до 2035 г.
https://www.manager.bg/avtomobili/velikobritaniya-shche-zabrani-prodazhbata-na-benzinovi-i-dizelovi-avtomobili-ot-2030-g
:b0230:
« Последна редакция: Ноември 15, 2020, 20:50:05 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1778 -: Ноември 17, 2020, 17:26:06 »
Америка след Тръмп – Америка на Джо Байдън
/коментари на Тома Томов по едно от двете сутрешни предавания на БНТ1 през миналия уикенд/

За Джо Байдън

Quote (selected)
• Едни от най-яростните поддръжници на Байдън бяха в Силициевата долина в САЩ, където е и собственикът на Twitter;

• Ако не беше коронавирусът, Тръмп щеше да отвее Байдън;

• Предвижда 4-годишна „вътрешна студена гражданска война в САЩ” заради това, което прави Тръмп в момента;

• Байдън е срещу силните петролни компании в САЩ – предвижда 4-та световна научно-техническа революция;

Нарича сегашната борба в Съединените щати „creative destruction”.

За Камала Харис /Madamе Vice President/


Quote (selected)
• През 2003 г. печели изборите за поста Главен прокурор на Сан Франциско, като така става първата афроамериканка на този пост;

• През 2016 г. – сенатор в Конгреса от щата Калифорния, заклева се пред Барак Обама:

• „Тя е правилният избор”, обявява в началото на кампанията Джо Байдън, а по-късно тя му отговаря „We did it, Joe!”;

• „Браминка” в американската политика, дано спомогне за битката между черните и белите …;

• И друго определение на Тома Томов за нея: „агресивен конформист, с черен баща-марксист от Джамайка".

За отношенията с Русия


Quote (selected)
Америка и Русия ще бъдат в конфликт;

• Ще има огромно противодействие, което може да доведе до криза, подобна на Карибската;

• В Русия обаче назряват промени …

За положението у нас


Quote (selected)
• Нямаме вече ценностна система – загубихме собствените си ценности;

• Даже при пандемията не остана и капка уважение нито към редовите лекари, нито към АВТОРИТЕТИТЕ;

От училище получаваме единствено ПОЛУФАБРИКАТИ и нищо повече … 
« Последна редакция: Ноември 18, 2020, 09:18:08 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1779 -: Ноември 17, 2020, 18:09:41 »
Цитат на: Джиджи
Америка след Тръмп – Америка на Джо Байдън

Mислиш, че Байдън ще е жив за изборите след 4 г. ?  ???
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1780 -: Ноември 18, 2020, 09:14:39 »
Цитат на: Джиджи
Америка след Тръмп – Америка на Джо Байдън

Mислиш, че Байдън ще е жив за изборите след 4 г.?

Никъде не съм чула негово желание да се кандидатира отново след 4 години.  :D
Но пък дотогава може да се обърне приказката за "камилата и камиларя" ... :t9411:


Жена, сенатор, бивш прокурор.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1781 -: Ноември 18, 2020, 09:32:19 »
Жена, сенатор, бивш прокурор.

И мъжемразка!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1782 -: Ноември 18, 2020, 15:58:54 »
Цитат на: Джиджи
Никъде не съм чула желание на Байдън да се кандидатира отново след 4 години.  :D
След 4 г. (ако е жив) ще бърка не само жена си и сестра си, ами и паницата си с попара с тоалетната чиния  :nuts:

Цитат на: Джиджи
приказката за "камилата и камиларя" ...
Жена, сенатор, бивш прокурор.
Это студентка, комсомолка, спортсменка, наконец, она просто красавица  цьiганка  :nuts:
« Последна редакция: Ноември 18, 2020, 16:18:13 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Re: ???
« Отговор #1783 -: Ноември 18, 2020, 21:07:53 »
Намерих го.
Но винаги ми дава едно и също въпреки че пробвам с различни текстове които нямат нищо общо с буратино.
Нацвъка ми сума ти въпросителни.
С яндекс браузър съм.

Quote (selected)
???? ????????? ?????? ???? ?? ??????????? ? ?????
https://www.manager.bg/politika/piyt-butidzhidzh-pecheli-vota-na-demokratite-v-ayova

??? ? ???? ??????????

Quote (selected)
????? ? ?? ???????? ??????, ?? ?????????? ?? ??? ?????? ???? ????? ???, ???? ????????? ????? ?? ???????, ?? ???? ???? ???? ? ?????????? ??? ?????????. ????????, ???? 38-??????? ??????? ????????????? ????????? ?????? ?? ???????? ?? ????? ?? ???? ???? ?? ???????? ???? ???? ? ???? ???????.

https://e-vestnik.bg/31783/piyt-butidzhidzh-novoto-litse-v-amerikanskata-politika-vizhda-sebe-si-v-belia-dom/

???????? ??????????? ?? ?????? ?? ???????? ????? ??? ???????? ???? ?????? ????. :too_happy-1067:

?????? ?? ??????? ??????.
????? ?????????????, ??? ????????.
?????? ??????? ????????????.
??????? ? ?? ?? ? ??? ? ????????. ????  ???? ? ????? ???.
« Последна редакция: Ноември 18, 2020, 21:20:02 от AnonimusBG »

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #1784 -: Ноември 18, 2020, 21:11:51 »
И ме прехвърли в Щатите, а писах в Коронавирус в БГ.
 :m1728:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1785 -: Ноември 18, 2020, 21:19:09 »
Може да са взели Джи за симулантен преводач. :bouncy-1054:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ???
« Отговор #1786 -: Ноември 18, 2020, 22:11:15 »
Намерих го.
Но винаги ми дава едно и също въпреки че пробвам с различни текстове които нямат нищо общо с буратино.
Нацвъка ми сума ти въпросителни.
С яндекс браузър съм.

Quote (selected)
???? ????????? ?????? ???? ?? ??????????? ? ?????
https://www.manager.bg/politika/piyt-butidzhidzh-pecheli-vota-na-demokratite-v-ayova

??? ? ???? ??????????

Quote (selected)
????? ? ?? ???????? ??????, ?? ?????????? ?? ??? ?????? ???? ????? ???, ???? ????????? ????? ?? ???????, ?? ???? ???? ???? ? ?????????? ??? ?????????. ????????, ???? 38-??????? ??????? ????????????? ????????? ?????? ?? ???????? ?? ????? ?? ???? ???? ?? ???????? ???? ???? ? ???? ???????.

https://e-vestnik.bg/31783/piyt-butidzhidzh-novoto-litse-v-amerikanskata-politika-vizhda-sebe-si-v-belia-dom/

???????? ??????????? ?? ?????? ?? ???????? ????? ??? ???????? ???? ?????? ????.

?????? ?? ??????? ??????.
????? ?????????????, ??? ????????.
?????? ??????? ????????????.
??????? ? ?? ?? ? ??? ? ????????. ????  ???? ? ????? ???.
Некой клати "Керпеден" ... :too_happy-1067: :too_happy-1067:

Но след него други замитат ... :giggle-3307:
« Последна редакция: Ноември 19, 2020, 09:25:36 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1787 -: Ноември 19, 2020, 09:23:19 »
Quote (selected)
През 2016 г. Доналд Тръмп даде тласък на демонтажа на геополитическия и икономически модел на неолибералния глобализъм. Статуквото не успя да го опитоми. Затова воюват срещу него с всички сили и средства – законни и незаконни. Война за унищожение, а не демократична дискусия. Опит за „геноцид“ над другомислието, а не борба на идеи.

През 2016 г. малцина бяхме онези в нашето кьоше на Европа, които провиждахме голямата картина на този идеологически разлом иззад пороищата от прогресистко-либерална пропаганда и овехтелите партийни разбирания за „ляво“ и „дясно“ от XIX век. Днес голямата картина е видима за мнозинството критично мислещи хора. При това с просто око.

Трябва да сме наясно – битката надхвърля далеч партийната политика. Тъй като иде реч за сблъсък на светлината и мрака. На Божия народ срещу пълчищата на сатаната.


https://trud.bg/доктрината-тръмп-промени-света-дългосрочно/

А срещу ГЛОБАЛИЗМА се надигат вече гласове и от други места /но аз отново не мога да дам още нито линк, нито да коментирам!/ …  :too_happy-1067:
« Последна редакция: Ноември 19, 2020, 09:26:27 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Америка се превърна в лоша и опасна за света шега
« Отговор #1788 -: Ноември 22, 2020, 11:55:10 »
Quote (selected)
Неизбежно може би, ексцесиите на Америка подбудиха съперничество. Днес Америка е в ролята на слон в Китайски магазин. Тя бавно беше засенчена в много области, в които преди доминираше, най-вече в търговията, а напоследък и в технологиите. И Америка реагира до голяма степен като Тръмп на загубата на позицията си на топ състезател – тръшна се на земята и започна да крещи. От подбуждането на търговска война, до опитите да разрушат глобалните алианси и споразумения, да подкопаят мултилатералната система, Съединените Щати показват, че няма да се оттеглят тихо в залеза си.

https://glasove.com/categories/komentari/news/amerika-se-prevrna-v-losha-i-opasna-za-sveta-shega
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1789 -: Ноември 22, 2020, 13:02:52 »
Погледнах. Малко като Обонго ги реди. Мое им е родова черта. Но Обонго е по изпердепцан, де.
Има и разни неточности, например в ЮАР отдавна нема Апартейд....
 
Бе па там левиа есер мноо разпенен бре  :smokin:
Да си отдадеш задника под наем и "новио ти свят" да се руши  :m0941:
Ужаст!  :yes-1289:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1790 -: Ноември 22, 2020, 13:23:07 »
Ужасът ще настане когато Байдън влезе в Белия дом и установи че това вече е чичо томовата колиба.
Четири години са много време, някой "приятели" прогледнаха с едното око че можело да се живее и без САЩ, при това не по-зле.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1791 -: Ноември 22, 2020, 15:14:51 »
Избирателите на Байдън са най-глупавите, тях първо ще удари разрухата на САЩ. Като ония у нас, скачащи по митингите на СДС, торнадото на "тоталната и спешна приватизация" и рИформите ги отнесе, кой на аргатуване и слугуване по чужбините, кой в гроба!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Америка се превърна в лоша и опасна за света шега
« Отговор #1792 -: Ноември 22, 2020, 15:41:13 »
Quote (selected)
Неизбежно може би, ексцесиите на Америка подбудиха съперничество. Днес Америка е в ролята на слон в Китайски магазин. Тя бавно беше засенчена в много области, в които преди доминираше, най-вече в търговията, а напоследък и в технологиите. И Америка реагира до голяма степен като Тръмп на загубата на позицията си на топ състезател – тръшна се на земята и започна да крещи. От подбуждането на търговска война, до опитите да разрушат глобалните алианси и споразумения, да подкопаят мултилатералната система, Съединените Щати показват, че няма да се оттеглят тихо в залеза си.

КОЙ, КОГА и КЪДЕ е рекъл, че Съединените щати залязват?!   :m1731:

Quote (selected)
https://glasove.com/categories/komentari/news/amerika-se-prevrna-v-losha-i-opasna-za-sveta-shega

А за "Гласове" ми е мъчно, че от доста време насам не са вече това, което бяха ...  :nuts:
« Последна редакция: Ноември 22, 2020, 15:45:41 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1793 -: Ноември 22, 2020, 15:45:30 »
Въпросът дали ще залязват не подлежи на обсъждане.
Естествен процес -  раждаш се, растеш, умираш.
Може да се спори само за датата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1794 -: Ноември 22, 2020, 15:51:21 »
Въпросът дали ще залязват не подлежи на обсъждане.
Естествен процес - раждаш се, растеш, умираш.

А ти пак излизаш със съждения СВИШЕ, което означава, че НЕ казваш апцелютно НИЩО.  ;) :P :-\
« Последна редакция: Ноември 22, 2020, 15:53:24 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1795 -: Ноември 22, 2020, 16:26:04 »
Въпросът дали ще залязват не подлежи на обсъждане.
Естествен процес - раждаш се, растеш, умираш.

А ти пак излизаш със съждения СВИШЕ, което означава, че НЕ казваш апцелютно НИЩО.  ;) :P :-\
Ми чети и мисли върху съжденията вместо веднага да фащаш цветните моливчета да рисуваш личица.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1796 -: Ноември 22, 2020, 16:46:06 »
Ми чети и мисли върху съжденията вместо веднага да фащаш цветните моливчета да рисуваш личица.

Върху КОИ съждения да мисля – върху "естествения процес - раждаш се, растеш и умираш" ли?!  :t1815:

Щото до преди малко не знаех ... :hypnotised-3320:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1797 -: Ноември 22, 2020, 16:48:09 »
Quote (selected)
КОЙ, КОГА и КЪДЕ е рекъл, че Съединените щати залязват?!

Явно днес до към 15:41 не си го знаела.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1798 -: Ноември 22, 2020, 16:53:13 »
Цитат на: buratinob
Цитат на: Джиджи
Ми чети и мисли върху съжденията вместо веднага да фащаш цветните моливчета

Ба, ще се мъчи да мисли ... Ще чака някой плешив с титли и униформа да й сведе истината свише ...
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: %u0421%u0410%u0429
« Отговор #1799 -: Ноември 22, 2020, 17:36:36 »
Жиже, Бъч ти го каза.
Вторият е последен!
А още преди пет години хамериканците останаха втори.
 
Та така стоят работите в хамериката
« Последна редакция: Ноември 22, 2020, 17:46:12 от 66 »