Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 19:26:46

Автор Тема: САЩ  (Прочетена 554753 пъти)

deneb и 30 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1920 -: Декември 15, 2020, 21:24:15 »
Quote (selected)
Тази вечер съм на FROZEN CROWN ...
Ъууу, тук май сте минали на друга тревица! Мчи свържете нещо де, я фона дет ми е само на фонов режим, че пак му фърлям по ено око кат видя, че снася, а вий уш сте от групата!
:smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1921 -: Декември 15, 2020, 21:32:26 »
Бъч, имаш уравновесено гледище...

- Не разбирам как някой хора могат да залитат по "америката" - не фиксирам никого конкретно тук. Бил съм достатъчно дълго по света, мога да кажа, че познавам добре няколко от големите държави и съм имал за преценка нужното време. Минавал съм за повече или по-малко из няколко десетки други държави из континентите и съм обиколил няколко пъти Кълбото.

Всеки един кът има своят чар, своите недостатъци и грозотии. Някой са чисти и уредени (изненада за сегашният шарен свят), други са клозети. Някой имат симпатична публика за моят вкус - други не. Някой населения са по дефолт с положително излъчване - други като цяло - не.

Но в тази страна от темата тук, не искам да живея, дори и да я видя пак. Нищо не ми е лично направила, но като цяло е проклятието на света. И когато някои започнат да препикават от сласт говорейки за нея страна (Фона го изключвам - той за мен е отличен зевзек с публиката), започвам да се  чудя за менталното здраве на същиите или дали са на себе си. Трето обяснение е, че са изпуснали близките си там или са сами той/тя там, и сега да се разкарат от Едема им е тегаво.

Разбира се, че територията тук успешно се намира в ликвидация и тя не е повече обект за възхищение, но поне все още тук не се престарават както някой народи имат това в кръвта си. И тук все още има малко луфт за маневриране и живуркане - особено нейде по на забутано. Но има и сериозни минуси за едно такова решение. Обаче еврогейците няма да я оставят на мира, пък и кандидати за новозаселници дал Бог...

Като цяло ни очакват мрачни времена, момчета и момичета, дори и с една нова Ялта. Цифровото робство трудно ще се избегне! Може даже един ден, ако оцелеят повечето хора на финала, да се стигне до избесване на останалите техничари, учени, цифроваци и програмисти. Подразбира се, че политиците ще са най-вероятно първите.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1922 -: Декември 15, 2020, 22:16:52 »
В събота се проведе ARMY NAVY college game.  Army победи с 15:0. Не се е случвало от 1969 г този резултат.
Ето как се радват кадетите от победата. "but not all the action is on the field! The Academy #Tsunami underway!"
https://twitter.com/i/status/1337857022231015425

Бях там (West Point) една друга събота (пак имаше ARMY NAVY game), 3 дни преди 11 септември 2001. Видях хиляди много добре сложени младежи и девойки - кадети, с интелигентно излъчване. Можех да сравня с едно друго военно училище в Шумен преди 45 години. Не е в полза на БГ училище сравнението.

Ето и "оранжевият клоун" ги поздравява.
https://twitter.com/i/status/1337855096344940547
« Последна редакция: Декември 15, 2020, 22:40:04 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1923 -: Декември 15, 2020, 22:28:23 »
Цитат на: buratinob
Не разбирам защо Джи не харесва оранжевия!

Щото папагалства един фъфлещ позьор. И щото по принцип се води по чужди "акъли", които минават за авторитетни.
« Последна редакция: Декември 15, 2020, 22:33:05 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1924 -: Декември 16, 2020, 11:59:05 »
Цитат на: buratinob
Не разбирам защо Джи не харесва оранжевия!

Щото папагалства един фъфлещ позьор. И щото по принцип се води по чужди "акъли", които минават за авторитетни.
А ти, по кого се водиш, бря, г-н Nihil?!  :t9411:

Quote (selected)
NIHIL – a Latin word which means "nothing" or "nothingness"; hence nihilists, who do not believe in anything and deny existence.

https://www.urbandictionary.com/define.php?term=nihil
:too_happy-1067:
« Последна редакция: Декември 16, 2020, 12:04:42 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1925 -: Декември 16, 2020, 12:56:03 »
Цитат на: Джиджи
А ти, по кого се водиш, бря, г-н Nihil

Имам предостатъчно интелект и знания, затова не се водя по никого  :angry-smiley-014:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1926 -: Декември 16, 2020, 14:26:54 »
Цитат на: Джиджи
А ти, по кого се водиш, бря, г-н Nihil

Имам предостатъчно интелект и знания, затова не се водя по никого
А КОЙ ти е казал на ТЕБ, че АЗ се водя по някого, та да пишеш по мой адрес тук непрекъснато ГЛУПОСТИ?!!
Самият факт, че не можеш да прецениш това, доказва, че АКЪЛЪТ ти не е достатъчно!!! :b0230:
« Последна редакция: Декември 16, 2020, 14:30:07 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1927 -: Декември 16, 2020, 14:34:39 »
Ти от няколко месеца насам не си спряла да пишеш глупости. Успяваш да си избираш най-жалките капути за "авторитети" и "експерти", и досадно да ни ги навираш в очите.
« Последна редакция: Декември 16, 2020, 14:36:58 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1928 -: Декември 16, 2020, 15:02:22 »
Ти от няколко месеца насам не си спряла да пишеш глупости. Успяваш да си избираш най-жалките капути за "авторитети" и "експерти", и досадно да ни ги навираш в очите.

Естествено това – всичкото! – според твоя "АКЪЛ"!  :D
Който и тук се оказва НЕдостатъчен, за да ме сложиш на ИГНОР ... :b0205:
И кой изобщо ти е казал, че можеш ТИ да определяш КОЙ и КАКВО да пише в сий форум?!  :crazy-2239:
« Последна редакция: Декември 16, 2020, 15:08:50 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1929 -: Декември 16, 2020, 15:31:11 »
Функцията "игнор" никога не съм я ползвал и никога няма да я ползвам.
А ти не се усещаш, че отдавна стана за посмешище с любимите си НОЩници и Бидони.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1930 -: Декември 16, 2020, 18:09:03 »
А ти не се усещаш, че отдавна стана за посмешище с любимите си НОЩници и Бидони.
ПОСМЕШИЩЕ – за ТЕБ. А впрочем – КОЙ си ти?!? :hypnotised-3320:
И не се бъркам на никого за това, КОЙ или КОЕ му е любимо ...   :ive_got_it-1379:

А ти отдавна вече ПРЕКАЛИ...
« Последна редакция: Декември 16, 2020, 18:54:29 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1931 -: Декември 16, 2020, 19:02:45 »
O, aз ще прекалявам все повече и повече с тебе, щото простотията ти вече стана нетърпима.
Ай сиктир !


 :anvil_drop-2133:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1932 -: Декември 16, 2020, 19:06:03 »
Моля, Модераторите да се намесят ... :way_to_go-1308:

За което благодаря!
« Последна редакция: Декември 16, 2020, 19:14:58 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1933 -: Декември 16, 2020, 19:13:42 »
Моля, Модераторите да се намесят ... :way_to_go-1308:

Освен в СЕГА и тук ли да те баннат? :bigok:
Не вярвам Ной или Паралелепипеда да ти гонят карез.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1934 -: Декември 16, 2020, 21:13:15 »
Че що ли?
А, да, може и по грешка.
Днес там сержантчето прочете по една проповед на 3-4 ника, приемайки ги фсе за моята скромна милост.
И съответно се очаква да бъдат баннати.
Горките!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #1935 -: Декември 16, 2020, 23:24:22 »
Моля, Модераторите да се намесят ... :way_to_go-1308:

За което благодаря!
..защо? :b0201: :b0230: :mooning-448: :sleazy-422:
« Последна редакция: Декември 16, 2020, 23:27:26 от фелдкурат Ото Катц »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1936 -: Декември 17, 2020, 01:18:22 »
Моля, Модераторите да се намесят ... :way_to_go-1308:

Освен в СЕГА и тук ли да те баннат?
Не вярвам Ной или Паралелепипеда да ти гонят карез.

Че що ли?
А, да, може и по погрешка.
Днес там сержантчето прочете по една проповед на 3-4 ника, приемайки ги фсе за моята скромна милост.
И съответно се очаква да бъдат баннати.

:b0302:Бепе, Господ да тЪ поживи!

Вече съм сигурна, че моят БАН оттатък от повече от 2 месеца, е дошъл точно  от СЕРЖАНТЧЕТО.
Естествено, че по ДОНОС!!!


Първо
, защото ПАРАЛЕЛОПИПЕД го насмете тук така, че да няма очи да се появи повече в "Керпеден" по някакъв начин – и по повод на мен ...

и

Второ, защото оттатък се намесих по някакъв начин на БОНГО да не му се връзва на глупостите, разпространявайки некви "норки" – негова инвенция, с която се надяваше да заблести във форума на СЕГА.

И тъй като и тва не се случи, явно СЕРЖАНТА мЪ е докладвал ... :t2102:
« Последна редакция: Декември 17, 2020, 02:03:41 от Джиджи »

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1937 -: Декември 17, 2020, 15:48:18 »
От друг форум:

Letters From The Front

Dear Mother,
The last few battles of this civil war have been very taxing. Generals Rock and Nugent were ambushed at the border by 60,000 migrant carpenters who scaled the wall on $15 Mexican ladders and they cut a bloody swath through our depleted ranks.
They are being led by a 16 year old girl from Sweden who just smiles a lot and it has caused some of the men to pee on themselves. She captured Vice President Pence and makes him wear a dress, he smiles a lot for our sake, but we know he must be miserable.
Our rations of Chik fil A are diminished, Popeye's won't serve us, and many of us are figuring out we cannot hit a single thing at long distance with these AR-15's.
At night the men pray for White Jesus to come riding in with his boxing gloves and save us, we pray to ourselves quietly the rumors of him and his daughter wife eloping to Russia are unfounded.
Tie a ribbon around that old Alabama oak tree Mother, and tell Cousin Father I am fighting valiantly. I hope to be home for harvest.
Your Son,
Beauregard

 :bigok:
   

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #1938 -: Декември 19, 2020, 20:49:04 »
Чичо Фичо ги е написал.

Не всичко, което се продава, е полезно за общественото благоденствие, и не всичко, което е полезно, намира пазарен израз. Според американския икономист Марк Аниелски идеалният БВП-герой е пущещият цигара от цигара раков пациент, ядящ готова бърза храна, който, на път от химиотерапията към скъпия си бракоразводен адвокат, говорейки по телефона, разбива колата си.
https://glasove.com/categories/na-fokus/news/bvp-i-rastezht-mu-sa-nenadezhdno-merilo-na-ikonomicheskoto-razvitie-i-blagodenstvieto-na-khorata

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1939 -: Декември 19, 2020, 21:09:29 »
Фичката катарзира?
Нелиту дан гой зарязала?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1940 -: Декември 20, 2020, 17:56:41 »
Чичо Фичо расте пред очите ни. Емиграцията му е помогнала. Отворила му е окото. Допринасят и годините. Като остаряваш ставаш в известен смисъл левичар.
« Последна редакция: Декември 20, 2020, 18:00:38 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1941 -: Декември 20, 2020, 19:01:25 »
Бъч!
Уважавам ти мненията човеко, но т.к. съм обръгнал на йезуитщина и освен това приемам СЕККВО мнение, стига да е автентично и откровено, моля, отговори ми на един въпрос.

Успяха ли твоите хора през ено поколение да се адаптират там?
Приемам, че са малки внуци- да са ти живи и здрави, но успяхте ли да се впишете в тази "култура"?
Слагам кавички, без да ти обяснявам що, ти си знаеш!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1942 -: Януари 02, 2021, 10:53:05 »
Две истории от тия дни за мен показващи какво е дълбоката държава,каво мисли тя, как действа.
Първа история - момчето което носи папките на Клинтън в продължение на 20 години усвоява правилата и вече е уважаван и сигурен човек приет от всички администрации независимо републиканци или демократи
Quote (selected)
Изповеди на един изгнаник от Клинтъновия свят
https://glasove.com/categories/intervyuta/news/izpovedi-na-edin-izgnanik-ot-klintnoviya-svyat
Това е "добро", "нормално", няма конфликт на интереси.

Сега втората история:
Quote (selected)
Кандидатите на Байдън за държавен секретар и финансов министър получили големи суми от бизнеса
https://glasove.com/categories/novini/news/kandidatite-na-baydn-za-drzhaven-sekretar-i-finansov-ministr-poluchili-golemi-sumi-ot-biznesa
Хората са работили, печелили, явно са ценени, но са външни на дълбоката държава, съществува вероятност да не се впишат да направят нещо правилно и за тях:

Quote (selected)
В Съединените щати много специалисти, след като напуснат високи държавни длъжности, предоставят консултантски услуги или провеждат платени презентации. Както констатира АП, не става въпрос за някакво нарушение, но това може да повдигне етични въпроси пред законодателите, които трябва да решат дали да одобрят назначаването на Йелън, Блинкен и Хейнс. Според AП някои законодатели могат да решат, че има конфликт на интереси, добавя ТАСС.

Така, след като минеш през филтъра  вече всичко ти е разрешено, преди да ти разрешат обаче е неморално да си постигнал нещо.
« Последна редакция: Януари 02, 2021, 11:04:14 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1943 -: Януари 02, 2021, 15:17:51 »
Приятелю, многословен си, а и си употребил много време за аргументи.
Моля, който помни - имаше един американски филм, номиниран и за Оскари.
Ставаше дума за неккъф кандидат за профсъюзен бос. Бори се човека с нокти и зъби, щот беше подходящ.
Намериха му куп кусури и го наебаха.
Филма завършваше с вербални послания от сорта- е, тоя явно става, след време ще му изперат оперението, ще го излъскат, ще го опитомят и ще го направят профибос.
Моля, който му се търси, да помогне.
Аз, дрът човек забравям, а и вече съм на трето червено с телешки суджук!
Казах ли ЧНГ на бандата?
Не съм май!
Много нещо ф портмонето, толкова любов и в сърцето, третото го забравих!
Здраве да е на фсички!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен letec

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 53
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1944 -: Януари 02, 2021, 17:13:23 »

Казах ли ЧНГ на бандата?
Не съм май!
Много нещо ф портмонето, толкова любов и в сърцето, третото го забравих!
Здраве да е на фсички!

Третото - налягане в хидравликата?   :cool-1084:
За през Новата година - Здраве, търпение и здрав разум!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1945 -: Януари 02, 2021, 17:56:24 »
Quote (selected)
Здраве, търпение и здрав разум!
Дай Боже секиму!
Как си друже, толкова години минаха?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1946 -: Януари 03, 2021, 20:38:28 »
Университета на Портланд, съвместно с организацията Коалиция на цветните общности (Coalition of Communities of Color- ССС) публикуваха социологическо проучване, което изчерпателно изследва проблемите на славянското население на САЩ. Оказва се, че имигрантите от Русия, както и от Сърбия, България, Украйна, Полша и т.н., всъщност всички източнославянски народи, в ежедневието се възприемат в САЩ като расово непълноценни хора. Славяните в САЩ се сблъскват с абсолютно същите проблеми като негрите и латиносите.

Изводът на учените е, че въпреки "официалното" признаване на славяните като бели, те трябва да се разглеждат социологически като цветното население, тъй като живеят в условията на расово потисничество. Трудностите, пред които са изправени славяноамериканците при намиране на работа, получаването на образование, здравното осигуряване и ежедневната комуникация с другите групи граждани, не са типични за другите групи от бялото население на САЩ.

Бъч, имаш пълното право, да не коленичиш пред черните! :)

ЧНГ, живот и здраве за всички!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1947 -: Януари 03, 2021, 21:03:45 »

Бъч, имаш пълното право, да не коленичиш пред черните! :)


И през ум не ми минава. Never have, never will...

BTW не питат по разни въпросници дали си бял, а питат дали си "Caucasian" (кавказец).  LOL
Повечето българи не сме дотам бели...
« Последна редакция: Януари 03, 2021, 22:43:39 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1948 -: Януари 06, 2021, 22:07:15 »
Събитието на деня е вероятния избор на двама сенатори (демократи) от Джорджа ( абе Грузия в Америка  ;D).
Събитие и на годината. С дългосрочни последици.
Не можеше и друго да се очаква, след като водачът на републиканците в US senate, "някой си" Мич, се изцепи, че да дадат на народа по $2000 е "социализъм за богатите"*. WTF Ние си ги искаме. :yes-1289: :too_happy-1067:
А какво казва Матея?: "Искай и ще ти се даде". ;D
BTW и други исторически събития са се случвали в Georgia. Пак с дългосрочни последствия. Срещи от друго естество!!! На едно островче. Сега е парк.
https://www.federalreservehistory.org/essays/jekyll-island-conference

PS Закачката тук е, че демократите имат мнозинство в (The House) камарата на представителите и сега републиканци и демократи ще имат по 50 представители в сената. При това положение, вицепрезидентата К. Харис, която функционира като президент на сената, ще има решаващ глас. Nice?

*Сега раздават по $600, но не на всеки. Който е имал доход миналата година до $75000. Много трудно бих нарекъл някой "богат", щото бил взел миналата година $75К. В USA.  С една дума и тук имат "тиква"  републиканска.
« Последна редакция: Януари 06, 2021, 22:41:13 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1949 -: Януари 06, 2021, 22:09:52 »
Островчето е със звучно име, натоварено с много "положителни" емоции. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1950 -: Януари 06, 2021, 22:47:35 »
Quote (selected)
Привърженици на Тръмп щурмуваха Капитолия
Тълпа нахлу в Сената и прекъсна утвърждаването на Джо Байдън за президент. Във Вашингтон е въведен вечерен час

https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/privurzhenici-na-trump-shturmuvaha-kapitoliya

Бъч?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1951 -: Януари 06, 2021, 22:52:04 »
Е, как?  :D
Чакаме матросът Железняк.  :yes-1289:
И крайцер по Потомак. Аврора. Дали го ремонтираха и е в движение? :too_happy-1067:

Другарят Тръмп, дали ще го балсамираме? :beer-405:
И малко по-сериозно: Някой е развързал кесията. Не ги виждам тук "революцонерите" без плащане кешарка. В този студ да излезеш да пазиш "службата" на Тръмп? Както не ги виждах и другите "революционери" от BLM или "Antifa" да са "идейни". Не знам играта на банкстерите. В мътна вода ще ловят шарани, може би.
« Последна редакция: Януари 06, 2021, 23:11:43 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1952 -: Януари 06, 2021, 23:08:58 »
Май единственият крайцер/самолетоносач  в движение са го закотвили в Ормузкия проток.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #1953 -: Януари 06, 2021, 23:10:24 »
Бъч Тръмп не е цвете за мирисане, но ако го сравним с 78-годишната деменция и не дай Боже с Харис ако Байдън ритне камбанката не ви завиждам.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1954 -: Януари 06, 2021, 23:15:22 »
Quote (selected)
Някой е развързал кесията.
Това да, обаче може да е всеки, включително и демократите, те искат главата на Тръмп и ще се радват да стане беля.
Една гражданска война при липса на ресурс за външна ще им дойде добре.

Разбира се накрая ще го отнесе Путин - там нямам съмнения.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1955 -: Януари 06, 2021, 23:17:02 »
Бъч Тръмп не е цвете за мирисане, но ако го сравним с 78-годишната деменция и не дай Боже с Харис ако Байдън ритне камбанката не ви завиждам.
Като се връщам на Джорджа, Тръмпа направи непростима грешка като спря военния бюджет. Вето. Всички се обединиха да му преодолеят ветото. Не знам какво е мислил. Как ще оставиш булките на бойците в чужбина без
заплати? Нали ще се приберат у дома с все пушки и кораби? Нали се носят бойни дежурства? По NORAD и другаде. Кой ще отиде да гледа мониторите без заплата? Това не ти е цивилният безработен да го натириш без "severance package".
« Последна редакция: Януари 06, 2021, 23:24:07 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #1956 -: Януари 06, 2021, 23:24:39 »
Бъч Тръмп не е цвете за мирисане, но ако го сравним с 78-годишната деменция и не дай Боже с Харис ако Байдън ритне камбанката не ви завиждам.
Като се връщам на Джорджа, Тръмпа направи непростима грешка като спря военния бюджет. Вето. Всички се обединиха да му преодолеят ветото. Не знам какво е мислил. Как ще оствиш булките на бойците в чужбина без
заплати? Нали ще се приберат у дома с все пушки и кораби. Това не ти е безработният да го натириш без "severance package".

Тук най-вероятно са ни лъгали, но писаха че Тръмп е наложил вето  защото според него 600$ са прекалено малко като помощи.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1957 -: Януари 06, 2021, 23:35:14 »
$600 наистина са дребна сума. Семки и бонбонки. На доста места с $1500 не може да се рентва едностаен. Поне там където има работа. Вярно и за всяко дете се полагат по $600.
Не знам как е в Капитолия, че съм на 7 час път с кола до там, но от тук не се вижда "гражданска война".
"Мръсният" емигрант, индиец, мексиканец, китаец, руснак или българин го боли ... за Тръмп. Не виждам как ще стане по-зле при Байдън, Харис.
Гледайте стаковете! DJ се вдига, NASDAQ пада...
Тук др. ЗИП щеше да каже за "новите дрехи" и "сол, газ, кибрит". Липсва ми този човек. Беше "National Treasure". :yes-1289:
« Последна редакция: Януари 07, 2021, 00:07:33 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1958 -: Януари 07, 2021, 07:21:37 »
Quote (selected)
Не виждам как ще стане по-зле при Байдън, Харис.
Гледайте стаковете! DJ
Кво да му гледаме на DJ? Нали некъде требе се "наместят" новонапечатаните $. И таз година (до некое време) че е тъй. После ....
 
А иначе честито!
И най паче на вон-а. Вчера ли ни обясняваше за вярата си в капитолиата  :nuts:
 
А за свещи, газ, кибрит ... Е добра идея. Нъл че "позеленявате"  :bluegrab:
« Последна редакция: Януари 07, 2021, 07:58:55 от 66 »

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #1959 -: Януари 07, 2021, 08:04:08 »
Чичи Фичо

Селското въстание от 6 януари във Вашингтон не е „цветна революция“, нито „майдан“
https://glasove.com/categories/na-fokus/news/selskoto-vstanie-ot-6-yanuari-vv-vashington-ne-e-tsvetna-revolyutsiya-nito-maydan

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1960 -: Януари 07, 2021, 09:23:26 »
Quote (selected)
Не виждам как ще стане по-зле при Байдън, Харис.
Гледайте стаковете! DJ
Кво да му гледаме на DJ?
 

Хората които имат сериозни пари, си слагат $ на маркета. Той се вдига. Извод: Няма да има никаква "революция". Забравих, имат сериозни пари защото имат информация и "виждат надалеч".
Рано е за подсмърчане покрай гроба на Америка. Тези които са си правили "селфи" в кабинета на старата скумрия, няма да я съборят. Америка. Но, тов Си чака на реката... ;D

Всичко това е едно гадно театро. Вярно има и пострадали. Но то е за драматизъм. LOL.
Никой не се готви да умре на барикадата...За социални правдини.  ;D Или за службата на Тръмп. ;D
« Последна редакция: Януари 07, 2021, 10:57:13 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1961 -: Януари 07, 2021, 09:37:04 »
Помните ли как другарката по литература ни обясняваше къде е сблъсъкът в "Големанов" (добре известно е, че драма, комедия или трагедия без сблъсък не може)? Сблъсъкът бил между представата на главния герой за себе си и за обкръжаващата го действителност, от една страна и суровата реалност , от друга.

Чини ми се , сега, през 2021 това е голямата драма на САЩ и американците ...

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1962 -: Януари 07, 2021, 09:43:46 »
Няколко думи за статията на Чичо Фичо.
Напипва ги нещата, но има "малък" проблем. Той винаги е бил на държавно. Никога не е бил във фабрика, ако искате, никога не е бил тръкаджия. Никога не е виждал пицерия отзад тезгяха. Изкарвал си е хляба с думи. Затова не вижда далеч..
Той не обяснява защо крайбрежните щати са сини (демократски) а централните са републикански. Не обяснява, защо Bay Area и LA, San Diego са в синьо, а останалата Калифорния в червено.
А то е защото в крайбрежията (включвам и Чикаго) живеят много емигранти и цялата държава е построена дошлите по-късно да работят за тези дошли по-рано. Първо са били черните, че индианците не можели да ги приучат на тези "правила". После идват ирландци, италианци...Не е до Източна Европа и дошлите от там...
Емигрантите са ги излъгали да си мислят, че демократите са тяхната партия.
Двете партии обслужват банкстерите, така че John няма за кого да гласува. В конгреса повечето са мултимилионери. John не е представен.
Вижте още веднъж краят на "Killing Them Softly"! Казано е всичко.
We live in America. In America you are on your own! America is not a country. It's just а business!
https://www.youtube.com/watch?v=5zK-b0INu1k

"Джо и Джозефин в идеалния случай значи би трябвало заедно да гласуват за социалиста Бърни. "
След като поработих едно 20 години за социализма, мога отговорно да ви кажа, че той не "работи". Много ми се искаше, правих каквото можах, всуе...Не е само до предателят Горбачов или "другарите" които го събориха. Те са го видели преди нас и се възползваха от това.
Капитализмът е безчовечен и фалшив, корумпиращ,  но има инструменти да накара хората да работят. Може би държавния капитализъм с емементи на тоталитаризъм ще има повече шансове. В Китай.
А др. Сандерс си продаде евентуалната победа за едно хубавичко имение с "ocean view".
I love this county!

 „Медикеър“ за всички, т.е. социализирана медицина – и двамата не са осигурени здравно от работодателя си и не са членове на профсъюз.

Чичо Фичо, явно не се е пенсионирал в Америка та не знае, че "Medicare" за всички не е добро решение. Само на пръв поглед изглежда добро. Едно, че Medicare покрива само 80% от действителните разходи и за останалите 20% пак трябва да имаш частна застраховка. Но това е дреболия. По-важното е, че система на тотално  надути цени на медицина и фармация, няма как да стане без да се продъни всеки бюджет. Първо трябва да се реши този проблем.
Има и друго, маса народ, "бежанци", хора които получават $ "на ръка", други които не са работили и ден, не са дали и долар за медикеър (който се взема от всички работещи на W-2 форма), но получават дори по-добра медицинска застраховка от "Medicare". Получават "Medicaid". В МА се казва Masshealth. Тръмп се опита да направи нещо по въпроса.
« Последна редакция: Януари 07, 2021, 19:28:27 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1963 -: Януари 07, 2021, 09:52:37 »

Чини ми се , сега, през 2021 това е голямата драма на САЩ и американците ...
Това са цветенца. Голямата драма (не само за Америка) ще е когато престанат да приемат по света $ като платежно средство.
Take it easy! Enjoy the ride!
« Последна редакция: Януари 07, 2021, 10:59:09 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1964 -: Януари 07, 2021, 11:26:40 »
Нещо от "СЕГА".

" Светът в шок и ужас: Това не е Америка"
Така се оспорват избори в бананова република, коментира бившият президент Джордж Буш "

Тази мошенгия е учил в Yale University, но явно не е залягал по история. В същата тази Америка са стреляли с картечници по стачкуващи работници, миньори. По жените и децата им.
Talk is cheap!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1965 -: Януари 07, 2021, 17:07:35 »
 :t2030: за Butch

И Бърни Сандърс е милионер, което не е лошо, стига да не си ограбил други за това, и ако той беше някаква заплаха за статуквото, да са го отсвирили отдавна. Който и да спечели, губи плебса.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1966 -: Януари 07, 2021, 17:49:19 »
Бре, на фичката му порозовял гъзъ.
А колко син беше....  :nuts: Ма тва сигур от студ га кесил за кофичка мляко ли беше ... не помня, щот не съм задълбавал из фичонелските фантазии.
Но виж ко разкаже ка кесил за гъзпапир ... мое и да прочета  :nuts:
 
Quote (selected)
Така се оспорват избори в бананова република, коментира бившият президент Джордж Буш "
Ми с "бензоколонка"* не стана. Тва при сичките "санкции", опити за гърбене на "съюзници" ....
Барем статут на "бананова република" ... се е нещо, същио "заден двор"
----------------------------------------------------------
*Любим рефрен на ранните седерунгели

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1967 -: Януари 07, 2021, 18:00:14 »
А ако говорим сериозно "падането" на капитолия е знаково.
И ще има неотменими и то сериозни последствия.
От най различно естество.
Например митът че америка е най-сигурнотоп място за парите ви ойде у ряката.
 
Но големите рискове са другаде.
При мантаритета и възможностите на кицистите от най-различен калибър може да се очакват крупни щуротии. Гонене на вещици, реваншизъм ..... тоест гражданската война чука на портата.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1968 -: Януари 07, 2021, 18:26:10 »
   БАси, Колко са тъпи! И предвидими  :nuts:
Quote (selected)
Демократите настояват за импийчмънт на Тръмп
Това го видях сега, чесно!  :smokin:
 
Междудругото и некви женерали у пантагоня си просят разстрел за държавна измяна, с призиви да не се изпълняват заповеди на главнокомандващия ....
 
-----------------------------------------------------
 
Сега е момента Путин или тов. Си да поискат СС да изпрати мироопазващ контиггент в САЩ  :nuts:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1969 -: Януари 07, 2021, 18:56:26 »
Малко съм ангажиран, не успях да проследя интригата, обаче днес чувам че туитрестите спрели акаунта на Тръмп.
На Трамп, няма лошо, но на действащ президент какъвто все още е до към 20-ти е чиста проба противодържавно действие.
Тръмп дали ще го разпънат на петолъчка ще видим, но ако са принципни в което се съмнявам, тия просто трябва да ги съдят за държавна измяна, затваряне, конфискация и няколко века строг тъмничен както обичат да правят техните съдии.
« Последна редакция: Януари 07, 2021, 19:06:18 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1970 -: Януари 07, 2021, 19:53:23 »
:t2030: за Butch

И от мен. Добре, че се върна!!! :t2030:
« Последна редакция: Януари 08, 2021, 07:33:41 от Джиджи »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1971 -: Януари 07, 2021, 21:20:08 »
Благодарско на всички които намират писанките ми за полезни. Ясно е, че с няколко изречения не могат да се обяснят проблемите на Америка. Тя е цял континент. Има различни интереси и затова съм писал, че има хиляди америки. Няма и прости решения.
Важното е да се отделят партизанските борби на "номенклатурата" от реалните проблеми на работещите хора. Байдън е типична "номенклатура".
« Последна редакция: Януари 07, 2021, 21:29:34 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1972 -: Януари 07, 2021, 22:06:31 »
Цитат на: Butch
Благодарско на всички които намират писанките ми за полезни.
:t0328:

Върти ме въпросът усещат ли (предчувстват ли) мнозинството от хората, когато някъде ще има внезапна и огромна промяна в строя или в етническия състав, или в силата, или дори в съществуването на държавата им.
Събития от типа на Френската, Руската революции, падането на Персия (от Ал. Велики), падането на Рим, гибелта на индианските империи от испанските завоеватели, разгромът на нацистка Германия, изчезването без бой на соцлагера и на СССР, и т...
?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1973 -: Януари 07, 2021, 22:33:08 »
Върти ме въпросът усещат ли (предчувстват ли) мнозинството от хората, когато някъде ще има внезапна и огромна промяна в строя или в етническия състав, или в силата, или дори в съществуването на държавата им.
Да. Опитай се да купиш патрони на юг отвъд южната канадска граница - чак канадските крайгранични магазини вече отчитат надостатъчно доставки и никакъв асортимент. Янките са чувствителни хора, не го слушай чичо Фичо, усещат пожарищата седем мили срещу вятъра. Блин, дето казва една друга почти паднала империя, чакат ни интересни времена. Това с четирите трупа във Вашингтон е загрявка по тъча. Бъч с идеята за кибрита, свещите и солта е в точно в целта.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1974 -: Януари 07, 2021, 23:05:12 »
Според мен американците усещат ......
Че няма да могат да си плащат ипотеките  :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1975 -: Януари 07, 2021, 23:29:06 »
Ако се разминат само с ипотеките, с Бога са вечеряли.
Но май сътресението ще е по-яко.
Единствената светлина в тунела е, че тези, които държат оръжието, поне по-голямата част от него, не са същите, които Байдън ще купи със социални долари от печатницата.

Канадците бяха официално предупредени, че през 2021 портфейлите ще олекнат поне с по една месечна заплата само за манджа спрямо 2020. Само дето не рекоха към коя част на 2020 беше предупреждението, че цените на декември и януари са като в Одеса с рибите - две големи разлики.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1976 -: Януари 08, 2021, 07:38:21 »
Важното е да се отделят партизанските борби на "номенклатурата" от реалните проблеми на работещите хора.
Байдън е типична "номенклатура".
:D

А бай Тръмп май се оказа своеобразна "халтура" ...  :cool-1084:

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1977 -: Януари 08, 2021, 11:34:29 »
Присъединявам се към другите тук относно Butch!
https://societe-chez-kerpeden.eu/Smileys/SCK/t2030.gif
Може би вече сте видели в "Гласове" препечатка от нейде другаде (сайта май вече е спрян?) на статията "В Конгреса на САЩ забраняват местоименията "той" и "тя", думите "майка" и "баща" https://glasove.com/categories/novini/news/v-kongresa-na-sashch-zabranyavat-mestoimeniyata-toy-i-tya-dumite-mayka-i-bashcha, а оригиналния адрес е тук: https://www.washingtontimes.com/news/2021/jan/2/no-more-he-she-father-mother-new-house-rules-go-ge/

Хеле пък снимката - направо тръпки ме побиват. Но поставената в оригинала с фередже е по-добра и прикрива отчасти същността на "ТО"...
------------------------------
Не виждам къде другаде да си запазя ерупцията по повода от триене, освен тук - не, че е някаква голяма умност, опасност или ценност.

Quote (selected)
"Банкеро-сатанинският интернационал" подкара САЩисаните към Ада! Друго окачествяване на настъпващото БЕЗУМИЕ е трудно да се направи. На този фон, се вижда също, че адептите и демоните не само там, а и в уж "културно издигнатата" Европа, са подхванали мантрата на сатанистите - пример е случващото се в Париж с постановките за "бели"... Окупиране от същата шайка. Само там ли?

- Водената кампания за "пандемията", гигантските спекулации, нагнетяване на масова паники, с груби фалшификации и масивното заглушаване на здравият Разум - всички те са все прелюдия към главното Ястие - въвеждане и коронясване на Сатаната. Дали това ще е иносказателно или действителност, все някои знаят, но основното е, че истинският Армагедон - невъобразим за разума, представите и за най-смелите допускания, предстои! Бързат гадовете, бързат...

Масивно тръгнаха и срещу основното от видимите тухлички на съзиданието - нахлуват вече масово в ДНК-то ни. С подпис и лично съгласие... Ако това се прави прозрачно, контролирано, от честни и почтени хора, а не от духовни и морални уроди и изроди, подкрепяно от формени идиоти, дирижирано за извършване с принуда, то ваксините би могло да се вземат под внимание за определена ситуация. Но не и в такава, където "благодетелите" зад постановката са и Извършителите на глобалното ПРЕСТЪПЛЕНИЕ!

 В същност "Банкеро-сатанинският интернационал" и адептите му започнаха открита биологична война срещу човечеството и тук може да има само една реакция, само един отговор и само един начин за отпор. Но дори при един съвършено ясен казус, прислугата им се опитва да внася объркване и триумения - хубав пример тук е постинга в 23:27 ч. - вчера!

ХОРА, БДЕТЕ!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1978 -: Януари 08, 2021, 14:06:19 »
Цитат на: Джиджи
А бай Тръмп май се оказа своеобразна "халтура" ...  :cool-1084:

Бай Тръмп е търговец, а не воин, и немА куража да премине Рубикон с оръжие. Затова загуби. Излъга се, че може да победи най-изпечените измамници по законен път.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #1979 -: Януари 08, 2021, 14:18:02 »
Малко съм ангажиран, не успях да проследя интригата, обаче днес чувам че туитрестите спрели акаунта на Тръмп.
На Трамп, няма лошо, но на действащ президент какъвто все още е до към 20-ти е чиста проба противодържавно действие.
Тръмп дали ще го разпънат на петолъчка ще видим, но ако са принципни в което се съмнявам, тия просто трябва да ги съдят за държавна измяна, затваряне, конфискация и няколко века строг тъмничен както обичат да правят техните съдии.

И малък бъзик от Рашата.

Ассоциация профессиональных пользователей соцсетей и мессенджеров (АППСИМ) предложила президенту США Дональду Трампу перейти на российские соцсети после того, как его аккаунты заблокировали в Twitter, Facebook, Instagram и Twitch. Об этом сообщает РИА Новости со ссылкой на слова главы ассоциации Владимира Зыкова.
«Мы хотим пригласить Вас завести аккаунты в соцсетях “ВКонтакте” (vk.com) или “Одноклассники” (ok.ru). Это крупнейшие европейские социальные сети, созданные самыми лучшими в мире российскими разработчиками. Также в качестве альтернативы можем предложить регистрацию в мессенджере Telegram (telegram.org) или ICQ (icq.com)», — написали представители ассоциации в письме Трампу.

https://lenta.ru/news/2021/01/07/icq/