Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 19:31:16

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2088866 пъти)

0 Потребители и 122 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4920 -: Февруари 13, 2022, 19:17:26 »
Пропуснал си (возможно).

Quote (selected)
Меловое, на границе с Ростовской, пролетели 9 военных (возможно) самолётов. В РБ?
Ма няма лошо, щом те тонизира! :smokin:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4921 -: Февруари 13, 2022, 19:18:53 »
Един въпрос ме мъчи. Ако си държа бейзболна бухалка до външната врата на жилището, това дали означава, че имам агресивни намерения спрямо хората, които минават покрай нас?

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4922 -: Февруари 13, 2022, 19:32:09 »
Интересно изказване на Я. Кедми https://www.youtube.com/watch?v=VEYrIfkfIdM...

- Предполага се, че ако укрите или шефовете им направят провокацията, то освен ответен удар, ще има веднага и такъв към базите на "отня" в Европа. Особено сигурно за тези в полосата на 3-те морета...

До тогава ще чакам.  :t0140:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4923 -: Февруари 13, 2022, 19:37:46 »
Quote (selected)
Русия е разположила изтребители-прехващачи МиГ-31К, въоръжени с хиперзвукови ракети "Кинжал" в Калининградска област. Обхватът им е две хиляди километра и обхваща цяла Европа до Атлантика. Доколко хиперзвуковите ракети, способни да носят ядрени бойни глави, ще укрепят анклава и защо Русия така открито ги демонстрира пред НАТО?
https://pogled.info/svetoven/russia/hiperzvukovoto-orazhie-na-rusiya-doletya-na-granitsite-na-nato.139118
От там до централата на НАТО е един ...  място ( както вече съм споменавал, ако мерим по моя и по-малко  :lol:).
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4924 -: Февруари 13, 2022, 19:48:36 »
Недейте бърза. Дядото обеща за сряда, ама за коя? Даже и аз взех да се обърквам вече.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4925 -: Февруари 13, 2022, 19:50:27 »
Quote (selected)
Един въпрос ме мъчи. Ако си държа бейзболна бухалка до външната врата на жилището, това дали означава, че имам агресивни намерения спрямо хората, които минават покрай нас?
Зависи!
Ако хората преминаващи покрай вас са от източна посока - ти си направо герой, все още потенциален, но имаш пълното право да защитаваш неприкосновеността на жилището си от тези агресивни азиатци.
Ако обаче преминават от западна посока - ми ти си си жив агресор и подлежиш да санкции, спиране на тока, водата и нета, отнемане на сто буркана и две дамаджани от мазето ти и съседа ти има право да настани поне двама полицаи в жилището си за възпиране на агресията ти!
И не, не се обяснявай, че като си подхванал жена му при падането по стълбищата е било кавалерски жест!
Обарал си я чисто по путински маниер с по далечна цел!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4926 -: Февруари 13, 2022, 19:57:26 »
Quote (selected)
Един въпрос ме мъчи. Ако си държа бейзболна бухалка до външната врата на жилището, това дали означава, че имам агресивни намерения спрямо хората, които минават покрай нас?
Зависи!
Ако хората преминаващи покрай вас са от източна посока - ти си направо герой, все още потенциален, но имаш пълното право да защитаваш неприкосновеността на жилището си от тези агресивни азиатци.
Ако обаче преминават от западна посока - ми ти си си жив агресор и подлежиш да санкции, спиране на тока, водата и нета, отнемане на сто буркана и две дамаджани от мазето ти и съседа ти има право да настани поне двама полицаи в жилището си за възпиране на агресията ти!
И не, не се обяснявай, че като си подхванал жена му при падането по стълбищата е било кавалерски жест!
Обарал си я чисто по путински маниер с по далечна цел!
:t0301:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4927 -: Февруари 13, 2022, 20:03:02 »
а привеждане на цените в съответствие.
с повишаването на жизненото равнище.
Непреходен и незабравим израз, както и "Благата ще потекат като пълноводен поток".
Кога? Когато...
За мен потекоха, но не тогава и там... И за др. Лукаш. Ето купил си е пиано (или роял). Сега ще трябва и да се учи на него... ;)
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4928 -: Февруари 13, 2022, 20:17:31 »
То колко му е. Натискаш тук-там.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4929 -: Февруари 13, 2022, 20:18:32 »
За мен потекоха, но не тогава и там

Кво значи "блага". Как ти потекоха?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4930 -: Февруари 13, 2022, 20:19:25 »
Quote (selected)
Непреходен идиом, както и "Благата ще потекат като пълноводен поток".
Че жизненото равнище се повишаваше е не идиом, а непреходен факт. Друг е въпроса калко бързо и не само у нас а в сравнение със запада.
"Благата ще потекат като пълноводен поток" не съм го срещал никъде, нито в "Работническо дело", нито в тезисите на съответния конгрес на БКП.
Нито ги видях пълноводните потоци в т.н. свободен свят, който признавам си, като го посетих за първи път през 1979 г. , си мислех че попадам в район на "Корекоми" и дълго живях в подобно заблуждение.
Докато не дойде времето да посетя петнайсетина пъти втората ти родина и покрай нея още дузина корекомски дестинации мечтани в младостта ми.
И да сравнявам. Вече 25 г.
Бъч, най краткия резултат от моите сравнения е - ако имаш възможност - бегай от там! Идвай си в БГ, купи си къще на селу близо до София, Варна или Пловдив /може и южно от Бургас/ и си живей пенсионерския живат. В близките 20 г. БГ все още няма да е завършила катастрофалното си падение, а за повече едва ли те касае.
Може да имаш и късмета да се срине шибаният ЕС и да се преместим в по сигурна сфера през това време, та да има мегдан и внуците ти къде да прелетят, когато катастрофира, или вече се вижда че необратимо ще катастрофира сегашния капо ди тути капи.
И още един непоискан съвет и от мен.
Престани да даваш прасаджийски съвети на прасаджии.
Жив и здрав!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4931 -: Февруари 13, 2022, 20:29:42 »
Има голяма разлика да си турист някъде и да живееш и работиш в една страна. Ако искаш да я знаеш.
Дори аз след като се пенсионирах в САЩ и съм живял и работил много години на East Coast, West Coast не бих казал, че знам много повече от единия процент за Америка. Да ви имам самочувствието.
Да, Америка е "downhill".
Не съм забравил един колега и приятел какво ми каза още преди 11 септември и иракската война на Буша: "Америка ще потъне, но последна". Сега като гледам Китай имам някой съмнения...
« Последна редакция: Февруари 13, 2022, 20:34:53 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4932 -: Февруари 13, 2022, 20:32:59 »
Quote (selected)
Америка ще потъне, но последна
Много правилно го е казал. Краварите ще потънат последни щото са стъпили върху главите на такикива колонии като БГ и ги натискат в калта докато те се крепят на тях.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4933 -: Февруари 13, 2022, 20:33:21 »
Че жизненото равнище се повишаваше е не идиом, а непреходен факт. Друг е въпроса калко бързо и не само у нас а в сравнение със запада.

Първо, "жизнено равнище" е много обща фраза. От каменната ера обществата се развиват, а с тях се повишава и жизненото равнище. Всяко човешко поколение живее по-добре от предното. Второ, всеки сам си разбира жизненото равнище. За едни е асфалтирана улица, водопровод, електричество. За други е "маркови дрехи". За трети е шест вида топла вода.
Жизненият "стандарт" на Запада беше привидно по-висок само поради една причина. И тя се казва "кредит". Високите заплати не дигат стандарта. Дигат само цените и балансират уравнението. Техният "стандарт" беше по-висок само защото ползваха кредит. "Вземи днес, плати утре" звучи много примамливо, но сега много българи разбраха какво всъщност означава.

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4934 -: Февруари 13, 2022, 20:40:08 »
Quote (selected)
Всяко човешко поколение живее по-добре от предното.
Това не е вярно и никога не е било. Взето в отделно взета страна - в БГ поколенията 90-те да не би да са били по-добре от тия през 80-те? Или Германия след 20-30-те години след WWI и хиперинфлацията?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4935 -: Февруари 13, 2022, 20:40:46 »
На мен специално ми омръзна от глупости. Поне прочетете "Турски гамбит". После пак ще си приказваме

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4936 -: Февруари 13, 2022, 20:41:36 »
Абе съветите не помагат особено. За какво са ни тез глави. На когото му е мила България, ще се прибере все някога. А трябва да се мисли и за децата. Но факт е, че светът се променя бързо и животът става все по-несигурен и труден. Ние все пак сме на хубаво място. Има много страдащи хора по света.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4937 -: Февруари 13, 2022, 20:42:05 »
Това не е вярно и никога не е било.

Щом казваш...

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4938 -: Февруари 13, 2022, 20:45:20 »
Жизненият "стандарт" на Запада беше привидно по-висок само поради една причина.
Не беше привидно! Съвсем реално си беше. Имаше конкуренция* със соц системата и СССР, та банкстерите на запада си ограничаваха алчността и имаше средна класа. С идването на Рейгън се промениха нещата. Данъците на богаташите намаляха значително. Социалните програми се ограничиха.
Баща ми беше на екскурзия някъде ранните 60, може би 62 година във Франция и Италия. Там бил на гости на един кмет на комунистическо предградие на Париж. Като се върна каза: "Те са построили комунизма. Този кмет има две коли, автоматична пералня и цветни телевизори". Това 61 или 62 година. После французина дойде в БГ. Баща ми го води по морето.
Т така те...

* Най-вече за умовете на хората (младите).
« Последна редакция: Февруари 13, 2022, 21:06:10 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4939 -: Февруари 13, 2022, 20:51:35 »
Quote (selected)
Щом казваш...
А, то правилно посочва колегата, аз изглаждам флуктоациите и затова твърдя така, общо. То зависи къде ще попаднеш - германец или американец 1945 е едно, германец и американец сега след 65 г. е друго.
Тръпки ме побиват, след още 65 г. какво би следвало да се сравнява. Германец и...???
Или???
Балигу!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4940 -: Февруари 13, 2022, 20:56:26 »
Германците са земляни по-скоро. Говорят немски, да.

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4941 -: Февруари 13, 2022, 20:57:30 »
Quote (selected)
...цветни телевизори". Това 61 или 62 година.
Малко невярвам да е видял тогава цветна телевизия. Системата СЕКАМ е въведена във Франция през 67-а чак.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4942 -: Февруари 13, 2022, 20:59:46 »
На когото му е мила България
Никак не ви разбирам. С какво Пеевски ще ми е по-мил от Джеф Безос например. С какво България на 3000 семейства трябва да ми е по-мила? В Америка са сигурно 100К семейства. Които владеят всичко.  Та един се хвалеше, че малко му трябвало да мине на кон по собствена земя от Мексико до Канада.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4943 -: Февруари 13, 2022, 21:00:02 »
Този кмет има две коли, автоматична пералня и цветни телевизори".

И това всичко сигурно си го е купил с една заплата? Браво на кмета! Много мразя някой да се прави на луд и да си мисли, че ядем доматето с колците. Ти знаеш ли едно време какви бяха цените на модерната техника? Само за сравнение ще ти кажа, че гогато края на 70-те се появиха видеокасетофоните, един Бетамакс в Германия струваше 2000 долара. Средата на 80-те, пак в Германия, един компютър струваше над 2000 долара. Ако не бяха развили потребителските кредити, малко трудно щяха да "построят комунизма" . 

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4944 -: Февруари 13, 2022, 21:00:32 »
Quote (selected)
Един въпрос ме мъчи. Ако си държа бейзболна бухалка до външната врата на жилището, това дали означава, че имам агресивни намерения спрямо хората, които минават покрай нас?
Зависи!
Ако хората преминаващи покрай вас са от източна посока - ти си направо герой, все още потенциален, но имаш пълното право да защитаваш неприкосновеността на жилището си от тези агресивни азиатци.
Ако обаче преминават от западна посока - ми ти си си жив агресор и подлежиш да санкции, спиране на тока, водата и нета, отнемане на сто буркана и две дамаджани от мазето ти и съседа ти има право да настани поне двама полицаи в жилището си за възпиране на агресията ти!
И не, не се обяснявай, че като си подхванал жена му при падането по стълбищата е било кавалерски жест!
Обарал си я чисто по путински маниер с по далечна цел!

 :ok:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4945 -: Февруари 13, 2022, 21:07:21 »
Quote (selected)
...цветни телевизори". Това 61 или 62 година.
Малко невярвам да е видял тогава цветна телевизия. Системата СЕКАМ е въведена във Франция през 67-а чак.
Сигурно си прав. Поправих се. Все пак тогава съм бил малък.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4946 -: Февруари 13, 2022, 21:08:06 »
Какво има за разбиране, Butch? Който тъгува за България, ще се върне все някога.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4947 -: Февруари 13, 2022, 21:12:28 »
Много мразя някой да се прави на луд и да си мисли, че ядем доматето с колците
Просто в главата ти тичат още червените ескадрони. Пусни ги на воля! Аз какво да направя с "вражеската" пропаганда?
Най-голяма глупост е, че "кредит" е довел до нечие благосъстояние. Факт е, че на запад се живееше по-богато. Дори в Япония. Имат кредит към себе си. Какво ги бърка?
Кой може да си купи къща "cash"? Дори по ком-соца си имаше кредит и с него се изплащаше жилището. Соц кредита с какво беше по-лош от кап кредита? Нали беше "прогресивен" кредит? Или не беше?  Обърках се вече...
Най-прогресивна ми изглежда муслимската религия, че отхвърля "лихвата". ;)
« Последна редакция: Февруари 13, 2022, 21:20:03 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4948 -: Февруари 13, 2022, 21:13:51 »
Навремето и електронните часовници бяха смятани за много хитроумно изобретение и притежателите им имаха хай-левъл статус във всяка човешка компания. Сега звучи и изглежда смешно но примитивните маси винаги са си падали по шарени дрънкулки и лъскавини и хитрите нео-колонизатори добре се възползват от тази слабост като разменят дрънкулки и шушулки с тях срещу реални ресурси и неща. Та така и със соц-а и живелите по това време - продадоха си целите държави и ресурси за шаренийки.

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4949 -: Февруари 13, 2022, 21:18:31 »
Quote (selected)
Факт е, че на запад се живееше по-богато.
Ако една държава е живяла богато то 10 са мизерували и ще продължават да мизеруват щото тия богатите ги опоскват. Ако нямаше кой да грабят и западняците щяха да се спихнат след деколонизацията. Но те купиха елитите и продължиха да осмукват новосъздадените държави.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4950 -: Февруари 13, 2022, 21:21:53 »
Всяко човешко поколение живее по-добре от предното. С изключение на поколенията на демократична България.
Чела съм, не знам вярно ли е, че около шейсетте години в Америка бащата работел, жената домакиня, семейството прилично живуркало, сега бащата работи, майката работи, децата учат и работят и пак затънали в дългове...

Цената на недвижимите имоти разгони фамилията на всички. Преди сигурно всеки или почти всеки е имал покрив над главата си без кредити.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4951 -: Февруари 13, 2022, 21:26:00 »
Продължавате да правите една и съща грешка. Да си мислите за богати и бедни държави сега. Мултинационалните компании не са на някоя държава. Те нямат граници. Банкстерите може да имат някакви паспорти (травел документ), но не са свързани с някоя държава. Не бих казал, че са безродници. Те си владеят всичко. Мъск се премести в Тексас от Калифорния. Утре ако му е по-изгодно пак ще отиде в Южна Африка или Китай.
Мислите в някакви стари категории.

Ще попитате как така? Как елитът на Америка реши да премести бизнеса си (парите си) в Китай? Утре като решат ще си последват парите. Америка трудно ще я направят Хаити, но видели сме провали.
« Последна редакция: Февруари 13, 2022, 21:33:40 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4952 -: Февруари 13, 2022, 21:29:25 »
Цената на недвижимите имоти разгони фамилията на всички. Преди сигурно всеки или почти всеки е имал покрив над главата си без кредити.
Започва от 1913 г. и Jekyll island Georgia. Определено.
https://www.jekyllisland.com/
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4953 -: Февруари 13, 2022, 21:30:34 »
Quote (selected)
Мислите в някакви стари категории.
Дразним се когато прогресистите ни натрапват техния "нов прекрасен свят".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4954 -: Февруари 13, 2022, 21:35:01 »
Quote (selected)
Мислите в някакви стари категории.
Дразним се когато прогресистите ни натрапват техния "нов прекрасен свят".
Тогава мястото ви е при тръкаджиите в Канада или множеството в Австралия. Явно наследниците на каторжници имат повече "guts".
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4955 -: Февруари 13, 2022, 21:41:12 »
Чела съм, не знам вярно ли е, че около шейсетте години в Америка бащата работел, жената домакиня, семейството прилично живуркало, сега бащата работи, майката работи, децата учат и работят и пак затънали в дългове...
Не мога да се сдържа да пусна за втори път поне: LA Confidential intro
https://www.youtube.com/watch?v=_hAtZLZ7rWQ

"Come to Los Angeles! The sun shines bright, the beaches are wide and inviting, and the orange groves stretch as far as the eye can see. There are jobs aplenty, and land is cheap. Every working man can have his own house, and inside every house, a happy all-American family. You can have all this!  And who knows? You could even be discovered ... become a movie star! Or at least see one. Life is good in Los Angeles ... it's paradise on Earth.

*laughs*

That's what they tell ya, anyway. Because they're selling an image. They're selling it through movies, radio, and television. In the hit show "Badge of Honor," the L.A. cops walk on water as they keep the city clean of crooks. Yep, you'd think this place was the Garden of Eden!"

 :tongue_:

"because how can organized crime exist in the city with the best police force in the world?" :)))
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4956 -: Февруари 13, 2022, 21:47:18 »
Трябва да си бил мега-наивен ако си повярвал на тия дивотии. Че в Калафоня доларите се ринат с лопата земята е декар за два и всеки могъл да стане филмова звезда. Това само напълно изплакнат мозък може да го приеме за истина.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4957 -: Февруари 13, 2022, 21:54:51 »
Цената на недвижимите имоти разгони фамилията на всички. Преди сигурно всеки или почти всеки е имал покрив над главата си без кредити.
Ами края на миналия и началото на настоящия век, краварите пробваха всеки да е с жилище.
В резултат ги перна кризата 2008.
А Бае ви Тодар тва го беше реализирал 200%.
Всеки с апартамент/къща плюс вила.
Така че "кога ще го стигнат, американците", я клоунът тошко колеф мое си пее кво си иска, развита демокрация ли му се викаше?  :smokin:
 
А Мъск .... в комунистически Китай ще е ОК.
Само требе усвои стойката на колене пред тов. Си, на килимчето.
 
Впрочем тея дни 40 спътника изгорели от раз. Нещо решили че природните закони не са задължителни и моат ги пускат ниско.
Така че мое тренира на килимчето пред аллах.
« Последна редакция: Февруари 13, 2022, 22:01:38 от 66 »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4958 -: Февруари 13, 2022, 21:57:46 »
Трябва да си бил мега-наивен ако си повярвал на тия дивотии. Че в Калафоня доларите се ринат с лопата
Ха, ха..  :)))
Не става дума за мен. Калифорния беше и е била преди чудесно място. За мен беше откровение. Да се опъна сам на пуст плаж и да гледам пасифика. * В хубав ден можеш да видиш Хавай или дори Чайна.  ;) Нищо повече или по-малко не ти трябва.
От десетина години ми липсва. Може и да не е същата. И да не ми хареса толко. С обичан от педали губернатор.
Ако прескоча дотам, ще репортвам. :)))  Нека да намалее тази лудница с ковида!

* Водата не става за къпане, а и току се види надпис по плажа, че се въртят акули. Наоколо. А ти не искаш да си надолу в хранителната верига. Да си нечие меню. :lol:
« Последна редакция: Февруари 13, 2022, 22:09:02 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4959 -: Февруари 13, 2022, 22:21:44 »
Малко не вярвам да е видял тогава цветна телевизия.

Имаше - псевдо цветни телевизори в България: - поставяха едно стъкло или нещо подобно оцветено в горната трета синьо, средата нещо друго бе, а долната: -зелено. Бе мода. Когато даваха предавания, напр. "Семена в браздите" из природата - картината си бе ачик цветна!

Отделно пък се поставяше отпред нещо като "лупа" - увеличаваше образа. Май имахме таково приспособление като младо семейство с едно телевизорче Юност...

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4960 -: Февруари 13, 2022, 22:31:55 »
Quote (selected)
Отделно пък се поставяше отпред нещо като "лупа" - увеличаваше образа.
Френелова леща се казва:

Това другото не се сещам на какъв принцип е работело. Не си спомням да съм го учил по ТВ техника...

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4961 -: Февруари 13, 2022, 22:37:57 »
...че се въртят акули...

От Сан-Диего нагоре по крайбрежието веднъж се шляехме по градчета и плажове - имаше сърфисти, но табели за акули... май не видях. Най-малкото не ме е интересувало, но си плувах на воля - водата обаче бе студена. Доста студена... Но пък акули гледахме виза-ви в Ошън парка, в аквариум, Сан-Диего. Бе интересно - дори преди да си тръгнем, вече късен следобеда, чувам лайв музика. Отидохме, гледам някаква група свири и пее кавъри на поп-музиката от 60-те. Залепих се там пред тях и останахме дълго, а дъщерите се заприказваха с някакъв млад мъж. Разменихме визитни картички - после, след като се прибрахме, сортирах нещата и гледам: - Рей Бан. Може да е било и джок някакъв.

Какво ли е станало сега с и из тези места?

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4962 -: Февруари 13, 2022, 22:42:28 »
Не си спомням да съм го учил по ТВ техника

Мерси голямо, но на мен не са преподавали за Френеловата леща. Ти си явно от по-сетнешните випуски. Колкото до цветното стъкло, това не бе "технология" а най-обикновена шир-потреба от Азия, нейде. Бе дивотия, но имаше хора да си го купуват.

Извинявам се - нещо се отплеснахме от темата настрана. Но след като след няколко дена щяло да Бабахне, остава само да си припомни човек нещо от доброто старо време и утре ще си облека Новите дрехи!
 :m1924:
« Последна редакция: Февруари 13, 2022, 22:47:55 от Eisblock »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4963 -: Февруари 13, 2022, 23:30:51 »
утре ще си облека Новите дрехи!
Аз чакам тов. ЗИП да каже кога да ги облечем (новите пижами).
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4964 -: Февруари 14, 2022, 00:10:34 »
ако имаш възможност - бегай от там! Идвай си в БГ, купи си къще на селу близо до София, Варна или Пловдив /може и южно от Бургас/ и си живей пенсионерския живoт.
Не е ли по-добре да си взема една лодчица (second hand, за нова няма да ми стигнат стотинките) и лекинко когато няма урагани да се спусна до Карибите и Бахама - мама? Да поостана там...forever
Имаше един дедо, беше написал книга "Възрастта не е пречка" (An Angel on Each Shoulder) -William Willis
https://en.wikipedia.org/wiki/William_Willis_(sailor)
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4965 -: Февруари 14, 2022, 02:37:57 »
.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4966 -: Февруари 14, 2022, 07:25:08 »
Нейде около границата с Украйна. Руски танкови клинове "гърчат" населението през нощта в некфо градче !

Има и кибици....

https://twitter.com/Alexkennedy30/status/1493092919410151425

 :m1329:

p.s : Томаровка, Белгород
« Последна редакция: Февруари 14, 2022, 08:52:38 от ЗИП »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4967 -: Февруари 14, 2022, 07:29:59 »
Quote (selected)
Помощникът на президента на САЩ по национална сигурност Джейк Съливан отбеляза, че е невъзможно да се "предскаже точната дата", съобщава ТАСС.
https://glasove.com/novini/sasht-ne-mogat-da-posochat-tochna-data-na-ruskata-invaziya-v-ukrayna
Да се чуди човек новите или старите дрехи да облича.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4968 -: Февруари 14, 2022, 11:20:35 »
Quote (selected)
Да се чуди човек новите или старите дрехи да облича.
Твай!
Буржоазията има и нови дрехи - нек се чуди ся кво да прай!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4969 -: Февруари 14, 2022, 14:17:39 »


 :crying_with_laughter-3302:

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4970 -: Февруари 14, 2022, 16:29:32 »
Руският парламент ща обсъжда утре 2 проекторезолюции с искане Путин да признае т.нар. народни републики в Източна Украйна. В двете републики живеят около половин милион руснаци с руски паспорти. След признаването на републиките, ще проведат референдум за съюз/присъединяване към РФ и проблемът ще приключи мирно и кротко с тях.
Остава НАТО да се измете до ниво 1997 година и договор осигуряващ взаимна сигурност и отново мир и любов. Всяка жаба да се  знае гьола и най-вече мястото в гьола.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #4971 -: Февруари 14, 2022, 16:34:04 »
Айкидо Путина: президент России давит Украину руками Запада
У Зеленского остались два хода – и оба проигрышные


https://www.mk.ru/politics/2022/02/14/aykido-putina-prezident-rossii-davit-ukrainu-rukami-zapada.html

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4972 -: Февруари 14, 2022, 16:45:46 »
Руският парламент ща обсъжда утре 2 проекторезолюции с искане Путин да признае т.нар. народни републики в Източна Украйна. В двете републики живеят около половин милион руснаци с руски паспорти. След признаването на републиките, ще проведат референдум за съюз/присъединяване към РФ и проблемът ще приключи мирно и кротко с тях.
Остава НАТО да се измете до ниво 1997 година и договор осигуряващ взаимна сигурност и отново мир и любов. Всяка жаба да се  знае гьола и най-вече мястото в гьола.
Няма стане без кютек. Укрите са окупирали значинелна част от административните територии на донецка и луганска област  :smokin:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4973 -: Февруари 14, 2022, 16:52:39 »


 :crying_with_laughter-3302:

Няма лоша реклама.
Да ви обърна внимание на псевдонима на този който го е публикувал - "Фагот".
faggot - gay person (така е във WiKi, но е "женското" на gay person). Всъщност най-обидно прозвище. В руският май има същият смисъл. Да си кажат дали е така тези с по-големи знания в руската култура и език!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4974 -: Февруари 14, 2022, 16:56:23 »
Майстора и Маргарита, но едва ли английският израз е иман предвид от Булгаков.
*********   ✹    *********

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4975 -: Февруари 14, 2022, 16:59:57 »
След признаването на републиките, ще проведат референдум за съюз/присъединяване

Това е лесно и ще е добре да го направят. Но, на мен ми се струва, че не малка част от тях е в момента окупирана от укрите. Та с тази територия - какво? Ще я забравят или ще си я поискат?...

- Сега видях, че вече е писано по този въпрос.

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 401
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4976 -: Февруари 14, 2022, 17:16:40 »


 :crying_with_laughter-3302:

Няма лоша реклама.
Да ви обърна внимание на псевдонима на този който го е публикувал - "Фагот".
faggot - gay person (така е във WiKi, но е "женското" на gay person). Всъщност най-обидно прозвище. В руският май има същият смисъл. Да си кажат дали е така тези с по-големи знания в руската култура и език!
FAGOT

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4977 -: Февруари 14, 2022, 17:24:56 »
Това видяхте ли го?

https://www.segabg.com/category-observer/bulgariya-zapya-nato-batalonut-se-stroyava

Газетката и тя припяла в хора на натуту

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4978 -: Февруари 14, 2022, 17:29:23 »
След признаването на републиките, ще проведат референдум за съюз/присъединяване

Това е лесно и ще е добре да го направят. Но, на мен ми се струва, че не малка част от тях е в момента окупирана от укрите. Та с тази територия - какво? Ще я забравят или ще си я поискат?...

- Сега видях, че вече е писано по този въпрос.

Те, ако ги признаят, съвсем спокойно могат да ги приемат в ОДКС. Струва ми се, че наскоро имаше подобна демонстрация
Между другото аз още от 2015 разправях, че в Донбас вече всичко живо е с руски паспорти, а към днешна дата изцяло функционира като част от Русия без да е официално в нея. И това го казвам, защото познавам и работя с хора от там.. "украинците" нямат никаква представа нито за движението на хора, нито за товарооборот и не само от двете страни на границата, която между другото никога не е съществувала и продължава да не съществува

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4979 -: Февруари 14, 2022, 17:38:14 »
Quote (selected)
Двама етнически гърци са загинали при стрелба на украински военнослужещи, а други двама са тежко ранени, съобщава електронното издание на гръцкия в. "Катимерини", позовавайки се на информация на гръцкото външно министерство. Инцидентът е станал в района на село Гранитне в Източна Украйна, уточнява БТА.

Според информацията до момента отговорни за смъртта на етническите гърци са трима военнослужещи от украинската армия. Двете групи са се спречкали, като причината за това е била незначителна.

Външният министър на Гърция Никос Дендиас е поискал да проведе телефонен разговор с украинския си колега Дмитро Кулеба, за да подчертае необходимостта от защита на гръцката общност в Украйна.

В района на град Мариупол в Югоизточна Украйна живее гръцка етническа общност, наброяваща 120 хиляди души.

По-рано днес гръцкото външно министерство призова гръцките граждани в Украйна да напуснат "незабавно" страната. Препоръките към намиращите се там гърци е да се свържат с гръцкото посолство в Киев, а планираните към Украйна пътувания да бъдат отменени.

Гърция е намалила състава на дипломатическото представителство в украинската столица и е пренасочила служители към гръцкото генерално консулство в Мариупол