Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 20:17:48

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2093308 пъти)

Дърт Вейдър и 89 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5040 -: Февруари 14, 2022, 21:49:47 »
Беззъбчо не ми давай наклон ако обичаш...

 :popcorn:

Мълния!

Блинкен :Местим посолството в Лвов! Унищожете компютрите в Киев!
Можеше и в Краков, за по-сигурно.
Но е очевидно, че работната хипотеза на американците е 2-3 дни до падането на Киев.
В темата за украйна съм описал защо съм съглесен с тяхната оценка.


 :nuts:

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5041 -: Февруари 14, 2022, 21:50:01 »
Банда, един поздрав.Отваряйте гардеробите и вадете новото...

https://m.youtube.com/watch?v=9jK-NcRmVcw

 :popcorn:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5042 -: Февруари 14, 2022, 21:54:31 »
Аааh, мерси, файнъл каунтдаун - любимо парче!
Аз имам малко по друга интерпретация, мъ карай, нъл ся е кой как го чувства...или нещо такова беше!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5043 -: Февруари 14, 2022, 21:58:17 »
украинските фейсбуци се кефят на това

https://www.facebook.com/100000044680849/videos/316913630406242

и на това

https://www.facebook.com/100009515223343/videos/312670090914787/

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5044 -: Февруари 14, 2022, 22:08:19 »
Quote (selected)
украинските фейсбуци се кефят на това
Абе не видях много кефене под тези кадри.
По скоро голямото ербапчене с ония доброволци с шперплатовите калашници ми прилича на група насрали се от страх се окуражават помежду си, че миризмата идва отвъд границата.
Това ми мнение, е въпреки че въобще не вярвам руснаците да нападнат.
Восток - дело тонкое - далееееч по вероятен сценарий за мен.
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5045 -: Февруари 14, 2022, 22:19:26 »
те и укрите не вярват, ама иначе се правят на мъже!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5046 -: Февруари 14, 2022, 23:14:33 »
Банда, един поздрав.Отваряйте гардеробите и вадете новото...

https://m.youtube.com/watch?v=9jK-NcRmVcw

 :popcorn:
Аде, докът Зипа е на швецка вълна
https://www.youtube.com/watch?v=1HlyLBKcbgU

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5047 -: Февруари 15, 2022, 02:25:04 »
Можеше и в Краков, за по-сигурно.

И там не е много сигурно, като се имат имат предвид бръмбарите в главите на поляците  :popcorn:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5048 -: Февруари 15, 2022, 03:05:19 »
Много силен анализ на Игор Стрелков. За ситуацията в Донбас, Украйна и Руска федерация. Не е оптимистичен за Русия.
Няма защо да го преразказвам. Вижте го!
https://www.youtube.com/watch?v=m2lWKKlJFns
Аз съм убеден, че Стрелков е прав. Той смята, че войната е неизбежна, дори да се предаде Донбас. Може би не утре, но неминуема. Остро критикува Путин.
« Последна редакция: Февруари 15, 2022, 03:11:34 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5049 -: Февруари 15, 2022, 07:30:33 »
Мълния!

Идват информации за бойни самолети над Донецк!


AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #5050 -: Февруари 15, 2022, 07:38:27 »
Кога ще дойде информацията?
И докъде е стигнала?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23785
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5051 -: Февруари 15, 2022, 07:59:42 »
Quote (selected)
Пресконференциите на Елвира Набиулина са подигравка както със здравия разум, така и с гражданите на Русия
https://pogled.info/svetoven/russia/preskonferentsiite-na-elvira-nabiulina-sa-podigravka-kakto-sas-zdraviya-razum-taka-i-s-grazhdanite-na-rusiya.139246
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5052 -: Февруари 15, 2022, 08:54:35 »
Много силен анализ на Игор Стрелков. За ситуацията в Донбас, Украйна и Руска федерация. Не е оптимистичен за Русия.
Няма защо да го преразказвам. Вижте го!
https://www.youtube.com/watch?v=m2lWKKlJFns
Аз съм убеден, че Стрелков е прав. Той смята, че войната е неизбежна, дори да се предаде Донбас. Може би не утре, но неминуема. Остро критикува Путин.

Бъч, ще извиняваш, но не бих категоризирал сказката на Стрелков като „силен анализ“. Очевидно човекът е силно обиден, като неоценен военен експерт, силна обида предизвикала психична патология. Обидата просто му е изписана на лицето! В следствие на това отклонение Стрелков започва да говори с аподиктичен тон, сякаш раздава истини от последна инстанция. Имах търпението да изслушам малко повече от половин час и ми стана ясно, че този човек взема отношение по теми, които не са му ясни. Преди всичко, той няма добро военно образование, проявил се като селфмейд герой в антитерористични операции, бунтове и сие, но това не му дава възможност да е наясно с проблемите на една пълномащабна съвременна война. Фигуративно казано той е в тревата и по тази причина не вижда дърветата. Толкоз да му стига, излишно много време му посветих.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5053 -: Февруари 15, 2022, 09:30:03 »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5054 -: Февруари 15, 2022, 09:43:42 »
Quote (selected)
Пресконференциите на Елвира Набиулина са подигравка както със здравия разум, така и с гражданите на Русия
https://pogled.info/svetoven/russia/preskonferentsiite-na-elvira-nabiulina-sa-podigravka-kakto-sas-zdraviya-razum-taka-i-s-grazhdanite-na-rusiya.139246

Забелязал съм, че Pogled не е особено достоверен сайт и често в писанията надделява пожелателното мислене, приемане на мечтаното за действително. В настоящето писание има добра достоверност.  Елвира Набиулин е представител на либералите в управата на РФ. От както стана говерньор на БР тя стриктно следва указанията на Федералния резерв, това доведе до изнервяне на силоваците, те се намесиха и предизвикаха обръщане на резервите и приходите от експорт от щатски долари в злато – изключителна успешна стъпка, особено сега пред "страшните санкции". Контролираната девалвация на рублата повиши експортните възможности на РФ. Битува мнението,че е постигнат е консенсус за свалянето и от поста, но възникналата криза за сега я спасява. Не бих се учудил, ако ФСБ и поиска наказателното й преследване – тя беше на специално обучение в САЩ и после умишлено проведе вредна монетарна политика в полза на ФЕД. Лошо е човек да го насмете ФСБ.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23785
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5055 -: Февруари 15, 2022, 09:59:11 »
Quote (selected)
Забелязал съм, че Pogled не е особено достоверен сайт и често в писанията надделява пожелателното мислене, приемане на мечтаното за действително.
Съгласен, доста неприкрита пропаганда, но там между редовете има и зрънца.
Всеки от нас има изградена филтрираща система, опитваме се да погледнем под покривалото., затова четем не само про, но и анти позиции.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5056 -: Февруари 15, 2022, 12:18:20 »
Очевидно човекът е силно обиден, като неоценен военен експерт, силна обида предизвикала психична патология. Обидата просто му е изписана на лицето!
Това е ясно, че е обиден. Няма как да е по-различно, след като той беше на терен, да си рискува живота, мафиотите в Кремъл от "кооператива Озеро" правеха пачки. Нещо да кажеш, че Русия продължава да снабдява Украйна с ток и газ? Добро сравнение с 22 юни 1941 и търговията с врага до последния момент преди войната.
Нещо по въпроса, че с посредничеството на високи чинове в Русия въглищата от Донбас се продаваха на режима на Украйна?
Това не го казва само Стрелков. Мрежата е пълна по въпроса. Няма как да се скрие.

Нямал Стрелков военно обрразование. Какво военно образование има Путин или военният министър Шойгу?  Стрелков е учил история което е добра основа за политик и да вижда нещата добре.
Истината е, че Русия изтърва златно време да реши въпроса с Украйна 2014 и сега ще получи и войната. Независимо, че руснаците не я искат.
Истина ли е, че Русия (Путин) още преди да се срещне с тов.Си, заяви за единен Китай, но после китайската страна не призна Крим за част от Русия? Просто си премълча. Китай не иска да работи с Путин и не го смята за надежден съюзник. Искат само да използват Русия. Не биха си мръднали пръста (без звонк) за Русия.

PS В 2012 г бях още в Bay Area. Имах съквартирант руснак - младо момче, студент. Така се случи, деляхме една къща. Та този студент ми каза за Стрелков: "Запомни това име! Ще се чува за него!". Не че е важно, но след време виждаш, някой неща си стават.
За мен Путин е "loser". Страхливец, който не иска да поеме отговорност. Човек работещ за олигарсите в Русия. Нямам съмнение.
« Последна редакция: Февруари 15, 2022, 12:45:24 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5057 -: Февруари 15, 2022, 12:44:00 »
Отдалече нещата се виждат доста изкривени. Русия няма зор да води война. И точно туй изнервя американците основно. При всичките и кусури Русия се стабилизира, натрупа опит, т.е. напълно е наясно със западното лицемерие и си крои плановете както намери за добре. Дава се време на украинците да изтрезнеят, а на НАТО да се осере напълно. Пардон! Не пречи да се поохарчат малко. В един момент ще бъдат доста изненадани. Поляците са другите луди глави. И румънците.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5058 -: Февруари 15, 2022, 12:50:41 »
За мен Путин е "loser". Страхливец, който не иска да поеме отговорност. Човек работещ за олигарсите в Русия.
А всички останали, като почнеш от Байдън, Джонсън, Макарона и т. н., работят за всички нас. :) Не ставай смешен.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5059 -: Февруари 15, 2022, 12:50:53 »
Русия няма зор да води война.
Това е ясно. Войната ще ѝ бъде наложена. Най-вероятно като провокация от страна на Украйна. Какви украйнци да изтрезнеят? Та Украйна се управлява от олигарси на терен и от западни посолства. На САЩ основно.
Отворете си очите! Западът няма да си подвие опашката. Там няма да има мир. С търговийка с врага мир не се постига. Западът иска всичко. Не иска да купува. Иска да е негово.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5060 -: Февруари 15, 2022, 12:52:13 »
За мен Путин е "loser". Страхливец, който не иска да поеме отговорност. Човек работещ за олигарсите в Русия.
А всички останали, като почнеш от Байдън, Джонсън, Макарона и т. н., работят за всички нас. :) Не ставай смешен.
Точно това казвам и аз. Той не е по-различен. Нещо не можеш да четеш какво пиша.
Путин дори една частична мобилизация не е направил. Много ми наподобява юни 1941. Чакаме американски ракети в Харков, може би?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5061 -: Февруари 15, 2022, 12:53:49 »
Русия няма зор да води война.

Естествено че няма. Русия струпа войски, защото укрите щяха да ударят ЛНР и ДНР с огромна сила. Просто им показа какво ги очаква. И резултатът е виден. Вчера Зелето почна да се сополиви за "дипломация". Явно проявиха малко разум, че са пионки в играта на САЩ и Англия. След края на олимпиадата Русия ще признае републиките и ще вкара войски там. Да ги видим украинците как ще обстрелват републиките.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5062 -: Февруари 15, 2022, 12:55:13 »
Ексклузивно.

Някои части на ЗВО и ЮВО се връщат в базите си!

Мълния!

Руския парламент призна независимостта на ДНР и ЛНР.Законът отива незабавно за подпис при Путин!

п.с: Ако Зеленски е лидер на независима държава трябва веднага да даде заповед за нахлуване в Донбас!

 :popcorn:
« Последна редакция: Февруари 15, 2022, 13:02:13 от ЗИП »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5063 -: Февруари 15, 2022, 12:55:27 »
 
Quote (selected)
Та Украйна се управлява от олигарси на терен и от западни посолства. На САЩ основно.

https://youtu.be/Ovd-FUCT8sA

https://ria.ru/20220215/priznanie-1772893058.html

 :nuts:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5064 -: Февруари 15, 2022, 12:56:53 »
След края на олимпиадата Русия ще признае републиките и ще вкара войски там. Да ги видим украинците как ще обстрелват републиките.
Това е нищо. Абсолютно нищо. Тогава вече ще видите американски бази в Украйна. Може да е остатъчна, но на границата на Русия ще има ракети. Това ли беше целта?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5065 -: Февруари 15, 2022, 12:59:26 »
Къде бази, Бъч? В Галичина? :nuts:

Отвори все пак двата линка, дето ти дадох

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5066 -: Февруари 15, 2022, 13:00:04 »
Бъч противостоянието в украйна го загуби САЩ. Безусловно.
И фала с "датата" и паническото изнасяне на секви НАТОфци и за капак "местенето" на посолството.
Вече с пълно право мое се посъветва клоуна президент "Фук дъ юнайтед стейс".
 
А Гиркин-Стрелков му слешах първото интервю.
И написах в какво не е прав според мен. Тва в темата за Украйна. Ето:
Първи сценарий при нахлуване на Украйна в Донбас (мнение на Гиркин-Стрелков)
Аз имам малко по-различно виждане.
При провокация срещу народните републики, руснаците няма да вкарат наземни части, а ще използват артилерия (реактивна), авиация вкл. стратегическа, високоточни ракетни удари ..... така че наглеците да бъдат унищожени. И то не просто унищожени, а изтрити от лицето на земята.
При по сериозен натиск е възможно руски части да навлязат в ДНР и та дадът "срещен бой" на укрите.
Разбира се при провокация директно към руска територия, укрите ще ядът "голямата сопа", но ъвв всеки случай според мен групировката около украинската граница има отбранителен характер.
При сериозен кютек руския удар ще дойде от север, през Белорусия и от юг (Крим)и вероятно десант в Одеса. Така че прогнозата на съвета на нач. шабовете на САЩ, за два-три дни до падането на Киев е точна. Нито в северното нито в южно направление ще има някаква съпротива. Ще е повторение на "грузинския парад" без среща с униформен.
Изобщо руснаците ще вземат Киев бая по бързо от немците Париж.
А фашизоидната зган около донецк/луганск ще се зечиства впоследствие от вътрешни войски или от новото украинско правителство :smokin:
Сега просто погледнах, че е дълго и затворих.  Основната му грешка е, че се опитва да стесни "противостоянето" до 30-50 километра в народните републики. А настъпление през тях не е вероятен вариант.
Впрочем дойде е интересна новина. Чеченски доброволци. В момента в който се влеят в редовете на ДНР/ЛНР ще стане интересно за бандеровци. Тея ребята не се шегуват, некъде на нивото на афганистанските ветерани са. Ще им пръснат изпедерастените дем. задници  :smokin:
 
А и да не пропусна. Корените не са в 2014. Още от грузинската криза са. Тогава трябваше да влязат в Тбилиси, да обесят Сакашвили на вратовръзката, както беше обещал Путин, а НОТоци да се изнасят с подскоци и от покривите.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5067 -: Февруари 15, 2022, 13:03:50 »
Руския парламент призна независимостта на ДНР и ЛНР.Законът отива незабавно за подпис при Путин!
Тичкат след събитията. Къв Зеленски? Кукла на верига. Каква независимост на Украйна? Колкото българската? Не ме расмивайте!
Ново село чия юрисдикция има? Местният патрул си казва. Вие може да мислите друго. Кой ли е прав? Мисля който държи оръжието.
« Последна редакция: Февруари 15, 2022, 13:12:02 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5068 -: Февруари 15, 2022, 13:05:14 »
Руския парламент призна независимостта на ДНР и ЛНР.Законът отива незабавно за подпис при Путин!
Тичкат след събитията. Къв Зеленски? Кукла на верига. Каква независимост на Украйна? Колкото българската? Не ме расмивайте!

Никой не тичка след събитията. Аз по-горе ти дадох един линк....украински ..можеш да поразгледаш и коментарите под него  :nuts:

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5069 -: Февруари 15, 2022, 13:08:50 »
Юридически днес Русия направи огромна стъпка към отцепване на още територии от Украйна.

Донецк и Луганск са неотменима част от Украйна според съюзния договор от 30.12.1922г !

Украйна има всички основания да проведе АТО и да си върне тези територии.

При Крим беше друго.Той според съюзния договор от 1922г си беше част от РСФСР!




Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5070 -: Февруари 15, 2022, 13:09:37 »
Чеченски доброволци. В момента в който се влеят в редовете на ДНР/ЛНР ще стане интересно за бандеровци.
Стрелков ги споменава. на 11.2.2022. Твърди, че не са равностойни на редовна армия. Украинска.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5071 -: Февруари 15, 2022, 13:13:43 »
Чеченски доброволци. В момента в който се влеят в редовете на ДНР/ЛНР ще стане интересно за бандеровци.
Стрелков ги споменава. на 11.2.2022. Твърди, че не са равностойни на редовна армия.

Бъч, почти цялата руска военна полиция в Сирия е съставена от чеченци /не знам дали си спомняш една случка, дето приклешиха една американска колона, дето беше решила, че някои КПП-та не се отнасят за тях/, както и внедрените от ФСБ контри в редиците на секакви ислямски терористични клетки. Даже и реднеците се ползват от тяхната работа на терен, ако руснаците решат, че им е изгодно да ги информират

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5072 -: Февруари 15, 2022, 13:15:54 »
Украйна има всички основания да проведе АТО и да си върне тези територии.
Ми айде, ама още днес. Че ако е утре ще стане чудо.  :smokin:

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5073 -: Февруари 15, 2022, 13:18:48 »
Руския парламент призна независимостта на ДНР и ЛНР.Законът отива незабавно за подпис при Путин!
И от тук какво следва? Нападнат ли украинците отцепелите се републики, Путин подписва на първата минута, а на втората руските войски пристигат.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5074 -: Февруари 15, 2022, 13:18:56 »
Чеченски доброволци. В момента в който се влеят в редовете на ДНР/ЛНР ще стане интересно за бандеровци.
Стрелков ги споменава. на 11.2.2022. Твърди, че не са равностойни на редовна армия. Украинска.
ЗА хамериканската военна доктрина, т.е псевдополицейски операции са чудесни.
Виж руснаците са друга бира. Тотал вар е доктрината. Нема лабаво. Затва викам да да отпочват АТОту още днес. По зипа
А за "редовната украинска армия и особено бандеровци" от тех ще остане изпепелена земя при настъпление

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5075 -: Февруари 15, 2022, 13:19:10 »
Ся, според некои руски специалисти дали ни харесва или не , но "чеченците са най-боеспособния народ на планетата след афганистанците", каквото и да означава тва....

Николай 2 не случайно ги е ползвал за "лична гвардия". Апропо тя остава с него до последния му ден, кат император и не го предава за разлика от либералните великоруски генерали.....


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5076 -: Февруари 15, 2022, 13:20:04 »
Руския парламент призна независимостта на ДНР и ЛНР.Законът отива незабавно за подпис при Путин!
И от тук какво следва? Нападнат украинците отцепелите се републики, Путин подписва на първата минута, а на втората руските войски пристигат.

Постановлението е много интересно. Дава им опции/на републиките/ за подписване на всякакъв вид сътрудничество с РФ

И друго е интересно. Подкрепен е точно вариантът на Зюганов :nuts:
« Последна редакция: Февруари 15, 2022, 13:25:30 от Aсол »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5077 -: Февруари 15, 2022, 13:23:56 »
Та се сетих за Косово пък аз.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5078 -: Февруари 15, 2022, 13:24:41 »
Признавам си, че като чета Бутч малко завиждам. Какъв стратег, какъв размах. Той доказва, че голямата политика е просто нещо, като овнешко с бамя. Какви глупаци седят в Кремъл, а новият Макиавели се е пенсионирал в САЩ. Като порасна искам да стана като Бутч.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5079 -: Февруари 15, 2022, 13:35:23 »
Със закона за признаване на ДНР и ЛНР още повече намалява вероятността за война. Украинците ще попищят малко, но едва ли някой ще поиска да последва съдбата на Сакаашвили. Лошото за украинците ще е и други региони да последват пътя на отцепелите се.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5080 -: Февруари 15, 2022, 13:37:42 »
Оказа се, че Навални ще лежи повече от две години и половина. https://fakti.bg/world/653441-zapochna-nov-sadeben-proces-sreshtu-navalni

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5081 -: Февруари 15, 2022, 13:38:42 »
Какви глупаци седят в Кремъл
Да не би да е друго? Позволиха трилиони долари (в стока - уран, плутонии, нефт, газ, дървесина...) и акции на Руски компании да се открадне от Русия.
Да, от втория етаж на Нова Англия се вижда чак до Русия.  ;)

Какъв стратег, какъв размах.
Само ви цитирам Стрелков. Ако не ви харесва, оплаквайте се на него! Аз съм "law abiding citizen". US Government ми плаща пенсийката.  :)))
Да чета руски опозиционери и да ви пълня главите. :)))
« Последна редакция: Февруари 15, 2022, 13:53:54 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5082 -: Февруари 15, 2022, 13:43:35 »
Със закона за признаване на ДНР и ЛНР още повече намалява вероятността за война. Украинците ще попищят малко, но едва ли някой ще поиска да последва съдбата на Сакаашвили. Лошото за украинците ще е и други региони да последват пътя на отцепелите се.

Тва долното не съм го измислила аз.....историята го разказва. И направо струи от коментарите под линка, който предложих на вниманието на Бъч. А той упорито отказва да го прегледа и осмисли

Quote (selected)
Царь батюшка, приди, надежда наша! Порядок наведи!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5083 -: Февруари 15, 2022, 13:44:04 »
Бъч, заеби го този дилър!
Не може да няма по читав. :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5084 -: Февруари 15, 2022, 13:44:16 »
Мдаа, май Украйна ше бъде приютена на малки хапки. Много коварен подход. Натото ще гледа сеир и люто ще се заканва. Умен е Путин. А е още подполковник.
« Последна редакция: Февруари 15, 2022, 13:55:34 от dabedabe »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5085 -: Февруари 15, 2022, 13:47:55 »
Лошото за украинците ще е и други региони да последват пътя на отцепелите се.

А, не! Унгарските и словашки малцинства само това чакат. И постоянно недоволстват, че Киев ги дискриминира. Други райони са напълно ополячени. Украйна е на крачка от разпад. Тя е много многонационална, а такава държава не може да се държи унитарна с бандеровски методи.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5086 -: Февруари 15, 2022, 13:50:21 »
Всъщност закона просто гарантира сигурност на народните републики.
По него руснаците ще могат да се намесват официално според межд. право.
 
За укрите обаче има проблем. Те се явяват окупатори. На значителна част от територията на републиките.
 
Аз не виждам изход.
Единствено по Сун Дзъ, след като не могат да победят руснаците, следва да се присъединят към тях.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5087 -: Февруари 15, 2022, 13:51:46 »
Лошото за украинците ще е и други региони да последват пътя на отцепелите се.

А, не! Унгарските и словашки малцинства само това чакат. И постоянно недоволстват, че Киев ги дискриминира. Други райони са напълно ополячени. Украйна е на крачка от разпад. Тя е много многонационална, а такава държава не може да се държи унитарна с бандеровски методи.
Колко дивизии имат унгарците, а словаците?
Според мен унгарците в трансилвания са по на зор  :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5088 -: Февруари 15, 2022, 13:55:11 »
Лошото за украинците ще е и други региони да последват пътя на отцепелите се.

А, не! Унгарските и словашки малцинства само това чакат. И постоянно недоволстват, че Киев ги дискриминира. Други райони са напълно ополячени. Украйна е на крачка от разпад. Тя е много многонационална, а такава държава не може да се държи унитарна с бандеровски методи.
Колко дивизии имат унгарците, а словаците?
Според мен унгарците в трансилвания са по на зор  :smokin:

Това в случая няма значение. Даже си мисля, че ще срещнат пълното съдействие на РФ по този въпрос. Всеки си взема своето - трябва да се мисли в мащаб и с поглед в бъдещето. Не съм сигурна, че шляхтата ще се ангажира с Галичина, обаче, при все че съм убедена, че руснаците с удоволствие биха им я натресли

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5089 -: Февруари 15, 2022, 13:55:34 »
Всъщност закона просто гарантира сигурност на народните републики.

Гарантира много повече. Гарантира, че Украйна никога няма да влезе в НАТО. Освен ако НАТО иска заради Украйна да влезе в трета Световна война. А ако Украйна не е в НАТО, САЩ не могат да разположат там нападателно въоръжение. Някой дребни базичка - може би, но никакви ракетни комплекси.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5090 -: Февруари 15, 2022, 14:15:05 »
Хареса ми един коментар от "украинското" видео на Асол:

Quote (selected)
Путин просто красавчик. Без единого выстрела показал нам  истинных патриотов Украины. Наложили в штаны и свалили. Вот это любовь к родной любимой стране.
По факту из всех власть имущих только Путин любит Украину. Он всегда рядом.

Така стоят нещата да, но да се благодари само на Путин за "истинските патриоти" не е редно! Да припомним от кога Байдън и компания са се запенили с това нападението на РФ - миналата година, най-напред беше на месец по веднъж, после - на седмица...а тази година - и конкретни дати!
Е как няма "истинските патриоти" да организират отбраната на рубеж Виена? 

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5091 -: Февруари 15, 2022, 14:21:45 »
Даа, американците създадоха прецедент и по тяхната логика половин Европа е редно да се поразбута.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5092 -: Февруари 15, 2022, 14:28:33 »
Натото ще гледа сеир и люто ще се заканва.
Натото си стои и гледа, а "Варшавският договор" се спомина.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5093 -: Февруари 15, 2022, 14:30:36 »
БЪЧ ЦИТАТ
За мен Путин е "loser". Страхливец, който не иска да поеме отговорност. Човек работещ за олигарсите в Русия. Нямам съмнение.
 ---
Ако някой може да заслужава да бъде наречен лузър, това е твоя кумир Гиркин-Стрелков. Той както и ти се съгласи е обиден. Той е ВЪН от играта, господин никой и това го изнервя. А на Путин не му е нужно военно образование, защото той е ПОЛИТИЧЕСКА ФИГУРА, това е учил и практикувал, както може да заключи от постигнатот – ДОСТА УСПЕШНО. Запомни – смешно е да твърдиш, че е лузър. По моя информация Путин е консенсусна фигура на фифти/фифти баланса между либерасти и силоваци. Действията му в последните години показват сериозно превъзходство на политиката на силоваците. Това е така, защото РФ се почувства вече силна икономически и най-вече военно с несиметричния си отговор за обезсилване на превъзходството на САЩ. Няма да навлизам в подробности. Имам чувството, че като ли Путин напоследък е обзет от руска форма на банапартизъм, мисля си не без основание, защото има достатъчно успехи и победи.

БЪЧ ЦИТАТ

Тогава вече ще видите американски бази в Украйна. Може да е остатъчна, но на границата на Русия ще има ракети.
---
Запомни, това не може да се получи, защото значи пълномащабна световна ВОЙНА.


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5094 -: Февруари 15, 2022, 14:38:20 »
и по тяхната логика половин Европа е редно да се поразбута.

Те точно това целят. Разруха на Европа. Т. нар. владелци на парите мразят едно-единствено нещо: самостоятелни империи с икономически аспирации. Затова водиха две световни войни. ЕС е своеобразна империя, Русия и Китай са своеобразни империи. Техният просперитет е смърт за Америка (с извинение) и пенцийта на Бутч. Сега е малко зор да започнат трета голяма война, но пък спокойно могат да опитат да унищожат мераклиите по друг начин. Енергийният некролог на Европа е написан. Тялото може да се изнесе. Маркс и Ленин са гении.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5095 -: Февруари 15, 2022, 14:38:48 »
Тогава вече ще видите американски бази в Украйна. Може да е остатъчна, но на границата на Русия ще има ракети.
---
Запомни, това не може да се получи, защото значи пълномащабна световна ВОЙНА.
Преди 35 години си мислихме за "Нерушимият Съветски Съюз". Аз си го мислих.
Какво стана? В Румъния има ракети на САЩ. Уж ПРО. Но спокойно може да са и "Cruise missile".
На километри от Петроград има войски на НАТО. В лимитрофите...
А в атомните (закрити) градчета на СССР се въртяха американци. Инспектираха... :)))
Ти мислеше ли за американски бази в БГ тогава, като школник? Аз не.
Световна война не стана...
В 1969 г. съветски войници загиваха на о. Дамански. Защитаваха родината си. Дали са предполагали, че острова ще се даде на Китай (срещу нищо)? Те ще засипят реката от тяхната страна и той ще стане неделима част от Китай.
« Последна редакция: Февруари 15, 2022, 14:56:51 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5096 -: Февруари 15, 2022, 14:52:52 »
Ленин са гении
Опортюнист който донесе неизброими беди на руският народ. Някой мислят, че е педал. Не съм му светил на него и на оня другият който Сталин разкара.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5097 -: Февруари 15, 2022, 14:55:25 »
Пак те е обзел някакъв ентусиазъм. Америка над всичко демек. Вземи се малко в ръце. Важното е да няма голяма война. Че ще е последна. Всичкото бомба ще гръмне и ще настъпи вечна справедливост. И тишина. Без пропаганда и мисирки.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5098 -: Февруари 15, 2022, 15:02:29 »
Опортюнист който донесе неизброими беди на руският народ. Някой мислят, че е педал. Не съм му светил на него и на оня другият който Сталин разкара.

Ти верно си много рехав. Отначало те мислех за по-харби, но първите впечатления са винаги измамни.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5099 -: Февруари 15, 2022, 15:04:43 »
Путин пак изигра смешковците. Няма да има инвазия в Украйна, защото ЛНР и ДНР вече няма да са част от Украйна. Ще им прати хуманитарна и военна помощ.  :crying_with_laughter-3302: