Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 30, 2024, 02:55:35

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1870782 пъти)

0 Потребители и 92 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24840 -: Февруари 18, 2022, 08:31:51 »
Рано рано сплетохте рогата.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24841 -: Февруари 18, 2022, 08:42:55 »
Геният Тошко Йорданов: в България има твърде много държавни музеи с
твърде много тежка администрация. "Ако този парламент има по-дълъг живот и тази комисия
работи по-дълго, трябва да помислим и за музеите, случва се експонатите в един малък град да ги има в съседния малък град."

 :lol:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24842 -: Февруари 18, 2022, 09:34:11 »
Ся, Тошето е умно парче, но има гоуем проблем.
Твърде много си е повярвал.
Все пак баланса му е положителен, за разлика от мнозинството му колеги от ИТН.
Добрата новина е, че за изненада, бългериъна се ориентира сравнително бързо този път - гледам рейтинга им само за месеци е на 50%.
Засега проблем е продължаващото захласване по ПП, но ако не започнат да работят, скоро ще има и там червен картон ми се чини. Дано и те самите го стоплят по бързо.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24843 -: Февруари 18, 2022, 09:58:29 »
Ся, Тошето е умно парче, но има гоуем проблем.
Твърде много си е повярвал.
Има и друг, по-голям проблем. Пълно непознаване на манталитета на българина и на положението из България. Умно парче, пък изпрасква колосалната глупост, че трябва да се затвори музея в Петрич, защото в музея в Сандански има същите експонати.
Прочее, в Ермитажа има експонати, същите или подобни на тези в Прадо. Що работят и двата?

П.С. Съвсем друг е въпросът, че огромната част от музеите в страната са общински, не държавни. Но това са подробности без значение за умните парчета, които изпратихме в Парламента...
П.П.С Най-интерсните експонати не са в музеите на съседния малък град. В Парламента са и в МС...

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 313
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24844 -: Февруари 18, 2022, 10:24:29 »
Плувай в собствената си злъч moni66, защото тук е дълбоко и очевидно се давиш!
ма то това мониту е от ваште
иначе си прав, че ша са удави и на един пръст вода, толкова е тъпо

я раздуй как и кога Даскала те призна за Шекспир
той верно се появи доста след тебе, ама и тебе те помниме га се появи - джафкаше фичката, с което привлече некои симпатии, моята тоже
« Последна редакция: Февруари 18, 2022, 10:30:57 от p-k Lukash »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7444
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24845 -: Февруари 18, 2022, 10:27:34 »
Засега проблем е продължаващото захласване по ПП,
но ако не започнат да работят, скоро ще има и там червен картон ми се чини.
Дано и те самите го стоплят по бързо.

Не е нужно да стоплят. Те са инструмент за еднократна употреба и си го знаят.
Поставени са на власт от Мустафата след полит. генно инженерство (по Доган) с междинен продукт ИТН, с 3 задачи:
1. Да пуснат още амер. бази/войска/въоръжение в БГ.
2. Да пуснат Македония в ЕС.
3. Да не допускат АЕЦ "Белене".
Ако успеят и да ни изпонабодат с генните отрови, наричани ваксини, бонус.

После и да ги изгоним, белите са станали.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24846 -: Февруари 18, 2022, 11:31:56 »
Плувай в собствената си злъч moni66, защото тук е дълбоко и очевидно се давиш!
ма то това мониту е от ваште
иначе си прав, че ша са удави и на един пръст вода, толкова е тъпо

я раздуй как и кога Даскала те призна за Шекспир
той верно се появи доста след тебе, ама и тебе те помниме га се появи - джафкаше фичката, с което привлече некои симпатии, моята тоже

Понеже уважавам колегите капитани надлежно ще отговоря на оз инж. капитан p-k Lukash.

 Даскалът няма нужда да ме признава за Шекспир, защото той ме познаваше още от времето, когато учех в английската гимназия, където бях от малкото от гимназията, които се мешаха с ученици от другите училища и имахме общи приятели. Нямам спомен да го имаше в "Монитор" форума, а в "Сега" се появи по-късно, където бидейки умен и аналитичен ме разконспирира, като деликатно ми намекна за стария ми прякор от онова време и така установихме нов контакт. Не бях го виждал дълго време, защото дори след като се върна от Ленинград и беше станал ст.н.с. в БАН, половината от времето беше в Англия. После след 90-те се установи в Германия, САЩ и обратно в Германия. Последно се видяхме преди няколко години в София преди да премине в един по-добър свят. Умен човек!
Изпитва органична омраза към личности от рода на стрина Нефела и Фичката. Понеже съм контактен и имам прекалено много контакти по стар маниер ги „проучих“ и съответно разобличавах във форума като патологични нарцисисти. С тях воювам от "Монитор" до "Сега". Показателно е за личности като тях, как обръщат резбата в зависимост от файдата и обстоятелствата. Гнусно дуо! Сега пък Фичката е пъкнал в Дачов-ите "Гласове", но вече като американски гражданин със съвсем противоположни идеи и с истинското си име. Навремето се стараеше да изпъкне като ардънт антикомунист, защото искаше да вземе американско гражданство по бързата процедура. След като го изгониха от вънкашното министерство успя да не го депортират, писа се жертва на „режима“ като направи скандал със служебното жилище, не го напускаше, не плащаше наем за него ... Искаше да забележат неговите аналитични способности и да се лансира едва ли не като неокремълски разбирач, но за негово съжаление беше възприет като обикновено плямпало. Виж другият му колега философ несиметричният Иван Кръстев успя да се лансира, дори удобно се установи във Виена, където добре захлеби и кротко контрибутира даже и за "Ню Йорк таймс". 

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24847 -: Февруари 18, 2022, 11:35:14 »
    Canadian police have asked #crypto exchanges to cease facilitating transactions pertaining to 34 crypto addresses. #cryptocurrency #bitcoin #FreedomConvoy #CanadaTruckers https://t.co/mvbVoYOS37

https://www.investing.com/news/cryptocurrency-news/rcmp-freezes-34-crypto-addresses-linked-to-freedom-convoy-protests-2767027
Някой невчесани мисли:
Хората на запад са далеч по-наясно, че държавата не е тяхна за разлика от живеещите в Източна Европа.
Дори по книжките си пише, че най-добре е да не говориш на полицията (по никакъв повод). Защото тя може да те лъже и манипулира, а ти не можеш същото с нея. Така е по закон.
    По-добре е да оставиш адвокат да го прави вместо теб или да си мълчиш. Fifth amendment! 
« Последна редакция: Февруари 18, 2022, 12:24:43 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24848 -: Февруари 18, 2022, 11:43:12 »
Така е по закон. По-добре е да оставиш адвокат да го прави вместо теб или да си мълчиш. Fifth amendment! 

Нещо си объркал. Петата Fifth Amendment не вика такива работи. Друг амендмент ще да е.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24849 -: Февруари 18, 2022, 11:45:06 »
Нещо си объркал. Петата Fifth Amendment не вика такива работи. Друг амендмент ще да е.
Пак го прочети! Казва, че не си задължен да свидетелстваш, ако с това смяташ, че ще си навредиш. Дори от филмите трябва да си наясно.

Много "адвокатска терминология", но важното е тук:
"nor shall be compelled in any criminal case to be a witness against himself"

PS Сега видях: След "така е по закон" има точка. После има друго твърдение. Защо ги навързваш, сигурно можеш да кажeш?  Може би да покажеш колко знаеш US Constitution? Впечатлен съм.
Лесно се впечатлявам. :no!:

Уйдисах ти на акъла: Сложих изречението на нов ред.. Вече не би трябвало да се  бъркаш.
« Последна редакция: Февруари 18, 2022, 12:26:26 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24850 -: Февруари 18, 2022, 11:58:25 »
Казва, че не си задължен да свидетелстваш, ако с това смяташ, че ще си навредиш. Дори от филмите трябва да си наясно.

Да, вика. Това го има във всички наказателноправни системи в света. Не е достижение на американската съдебна система. Но не вика, че не трябва да говориш с полицията. Както викаш ти. Между другото, недей превъзнася американската прана система. Има доста неща, които хич не а демократични. Конспирацията, например. Или укривателството, доностителството и др.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24851 -: Февруари 18, 2022, 12:00:21 »
Между другото, недей превъзнася американската прана система.
Не съм го правил. Just the facts! Не ми казвай, каква е сестра ми, че нямам! Манипулаторче такова.

PS Докато не съм забравил: Америка Über alles! ;)
MAGA! и т.н.
« Последна редакция: Февруари 18, 2022, 12:05:53 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24852 -: Февруари 18, 2022, 12:03:21 »
Quote (selected)
Dave Langille, 40, a farmer from Toronto, said police left him a ticket for $79, tucked beside a jerrycan on his vehicle, which has been parked illegally here since Friday.
He said someone offered him several times the ticket’s price to buy it as memorabilia, but he declined, saying he wanted to keep it “as ammo” and planned to litigate it alongside other ticketed drivers to keep the government “in court for years.”
https://www.washingtonpost.com/world/2022/02/17/canada-freedom-convoy-ottawa-protest/

Така е, Буч - не се влиза никога в пререкания с полицията. Сравнително често се засичаме и не съм имал никога проблеми, придържайки се към това. Когато не съм наоколо да туширам обстановката, некой по-устати спят по една 24ка.
Който има добър адвокат подръка може много да постигне в тази насока. Канадците не са проспали тоя момент.
*********   ✹    *********

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24853 -: Февруари 18, 2022, 12:41:01 »
Така е, Буч - не се влиза никога в пререкания с полицията. Сравнително често се засичаме и не съм имал никога проблеми, придържайки се към това. Когато не съм наоколо да туширам обстановката, некой по-устати спят по една 24ка.
Който има добър адвокат подръка може много да постигне в тази насока. Канадците не са проспали тоя момент.

Много съм пътувал и винаги при ситуация с полиция, гранични власти или митница започвах разговора с френдли и почтителен стейтмънт:
"С полиция и митница не се спори, защото са прави!"
В резултат на такова отношение разговорът приключва бързо и често съм се разминавал със забележка вместо с тикет.
Задължително френдли и почтително, работи!

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24854 -: Февруари 18, 2022, 12:48:19 »
Напълно съгласен. Разговаря се културно и с необходимото уважение (като с опасно животно ;)
Почнеш ли да се репчиш считай, че към акта ще ти залепят още неща.
*********   ✹    *********

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24855 -: Февруари 18, 2022, 14:14:56 »
Какво казва Raymond Chandler за полицаите в края на "The Long Goodbye"?

"I never saw any of them again - except the cops. No way has been invented to say goodbye to them"

За този четвърт век в САЩ имам няколко срещи с тях от II вид. От тях,  три с пътни полицаи: CHP (California Highway Patrol)
Едната:
Преди десетина години живях за кратко в Lompoc - South California.
Беше на 50 мили от Santa Barbara. (още е там  :))) ) BTW най-доброто място което съм посещавал. Може би и изобщо, което може да си представите. Доста богаташи и филмови артисти имат имоти там.
Често се качвахме на колата с жена ми и го посещавахме. Ходихме по крайбрежната променада. Може да се види на Google Earth с жълтото човече.
Една неделна вечер окъсняхме, стъмни се и по пътя на връщане нещо ми беше станало. На път с ограничение 50 мили в час, аз надувах колко може. Може би с 90. Доколкото позволяваше пътя. Гумите свиреха по завойте. Имах чувството, че завойте ги вземам на две гуми. Сам бях на пътя, хондата бешe далеч под 100000 мили и аз се чувствах "untouchable". Жена ми се държеше за дръжката горе.
В тъмното се разминахме с едни светлини. После ги видях светлините зад мен. Далеч.
Наближих Lompoc. Карах вече съвсем пенсионерски. Спрях на първият светофар и зад мен спря кола. Минах светофара, направих ляв завой и видях цветомузиката в червено и синьо зад мен. Спрях чинно. Идва едно младо момче в зелени дрехи (като на border patrol) - по млад от сина ми.
Пита ме:" Знаеш ли защо те спрях". Правя се на учуден и си мълча, нали последните 5-10 минути карах по закона. ;)
Казва  ми: "Карах след теб". На пустият път ме е видял, че "speed"-вам и е направил U-turn. Не спорих, разбира се. Взе ми документите и след 5 минути се връща. "Писах  на тикета, превишаване на скоростта само с 10 мили в час, за да можеш да отидеш на "неделно училище". След училището, тикетът не отива в застрахователите, за да ти дигнат застраховката. Всъщност надхвърлях разрешената скорост с 30-40 мили в час.
Anyway глобата беше $300 (все пак първо нарушение). Тогава. След това драстично се вдигнаха наказанията.  Е, разбира се за училището се плащат още $40 и половин ден ти обясняват какъв "криминал" си станал.
« Последна редакция: Февруари 18, 2022, 14:54:13 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24856 -: Февруари 18, 2022, 16:51:13 »
Хората на запад са далеч по-наясно, че държавата не е тяхна за разлика от живеещите в Източна Европа.
Излиза, че в бившия соц. лагер, вярваме повече в демокрацията? На запад са наясно, че демокрацията е лицемерие.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24857 -: Февруари 18, 2022, 17:00:59 »
Ние сме обидно доверчиви. Но на руснаците не е простено, бидейки патили много.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #24858 -: Февруари 18, 2022, 17:07:30 »
Излиза че варианта "дай да се разберем" е по-човешки.
Тук преди работеше, но сега с камерите си такова мамата.
Слушах по радиото че в Москва има повече камери отколкото в цяла Франция.
Но ако платиш до две седмици плащаш 50% от глобата.
И тя ти цъфва  моментално на телефона.
И си я плащаш пак от телефона, т.е. онлайн банкинга без %.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24859 -: Февруари 18, 2022, 17:13:07 »
Бързо наваксват. Трябва да се пести времето на всеки един човек, и парите да се въртят бързо.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24860 -: Февруари 18, 2022, 17:21:29 »
Щом е на половин цена значи има възможност да се протака и да отпадне по давност.
Поне аз с шопския си акъл го тълкувам така :)))
И да, камерите са крайно нехуманни гадини.
*********   ✹    *********

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #24861 -: Февруари 18, 2022, 17:46:58 »
Щом е на половин цена значи има възможност да се протака и да отпадне по давност.
Поне аз с шопския си акъл го тълкувам така :)))
И да, камерите са крайно нехуманни гадини.

Няма как да протакаш.
Не плащаш на половин цена.
Чакат те още две седмици да платиш всичкото и след това те дават на приставите.
А те за някаква неплатена глоба могат да ти блокират всичко.
Има все пак значение цифрата, но примерно след 200 евро като нищо можеш да не  излетиш например в Турция на почивка.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24862 -: Февруари 18, 2022, 18:43:59 »
Quote (selected)
"За "Марица-изток" ние поемаме като ангажимент 40% намаление на въглеродния отпечатък на комплекса, което произтича от поетите ангажименти по Зелената сделка и затваряне на централите, които не отговарят на екологичните изисквания.
https://www.manager.bg/politika/nyakolko-kompanii-proyavyavat-interes-za-izgrazhdane-na-zavod-za-baterii-u-nas
Кокорчо е поел ангажимент да спре държавния ТЕЦ и да не пипа американските, щото техния въглероден отпечатък е "демократичен".
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #24863 -: Февруари 18, 2022, 18:50:29 »
Quote (selected)
"За "Марица-изток" ние поемаме като ангажимент 40% намаление на въглеродния отпечатък на комплекса, което произтича от поетите ангажименти по Зелената сделка и затваряне на централите, които не отговарят на екологичните изисквания.
https://www.manager.bg/politika/nyakolko-kompanii-proyavyavat-interes-za-izgrazhdane-na-zavod-za-baterii-u-nas
Кокорчо е поел ангажимент да спре държавния ТЕЦ и да не пипа американските, щото техния въглероден отпечатък е "демократичен".

То не се и учудваме.
Хубавото е там където нашите хора лапат кинти.
Лошото е там където не лапат нашите хора.
Кво да се чудим?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24864 -: Февруари 18, 2022, 19:32:04 »
Quote (selected)
Започваме преговори със САЩ за възможни компенсации за изтребителите
https://www.manager.bg/politika/zapochvame-pregovori-ss-sashch-za-vzmozhni-kompensacii-za-iztrebitelite
Като знам че лихвите по депозитите са отрицателни, май ще доплащаме дето сме си предплатили. :nuts:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24865 -: Февруари 18, 2022, 20:03:13 »
Компенсациите надали ще са в пари. Вероятно няколко ракетки с изтичащ срок на годност, които ще бъдат изстреляни при първите "съвместни" учебни стрелби.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24866 -: Февруари 18, 2022, 20:06:56 »
Викаш ще ги "утилизираме" за наша сметка.
Дано не са химически, че САЩ нямали финанси да си ги утилизарат сами 30 години след падането на СССР.
Парите им стигнали само за комадировани специалисти да видят дали руснаците утилизират своите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Владимир Дерменджиев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 195
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24867 -: Февруари 18, 2022, 20:42:03 »
Здравейте уважаеНи зрители и фенове на моето предаване. оДново сте на вълните на програма "Хоризонт" с водещ Фон-Хер Мюлер Нюмън/офф зачезнал из разни оймикюни, замразители и пр. под зоркото наблюдение и
покровителство на нашия приятел и вожд на пост СеСеСеРе  :t2407: Путин.

И така шоуто стартира с цялата си грандиозна сила и перфектно великолепие.

-----------

 :t2407:

Заб. По технически причини немога да си улезна у другите никове, щото съм си попилял акаунтите и пасуордите по дяволите. Но и под каквато вънкашност нова да се появя, всички в това пространство - и не само ф тъдява - предусещат кой стои зад този ник на пловдивски футболен майстор и треньор. Напред към светли бъднини !


« Последна редакция: Февруари 18, 2022, 21:19:50 от паралелепипед »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24868 -: Февруари 18, 2022, 20:49:25 »
Още едно възкръсна на пътеката!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Владимир Дерменджиев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 195
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24869 -: Февруари 18, 2022, 20:51:08 »
Разхождайки се из времето и пространството на наши и чуЗди форумни чатарници, попаднах на невероятното развихряне на фон Нюмън, ака хер Мюлер из чакарника на вестник ДНЕС, един от радетелите на свободата в словото и печата и с административни уклони да отсява шегата без да й приписва разни политически оттенъци.

Иде дума за следното.
https://www.dnes.bg/obshtestvo/2022/02/18/9-bylgari-sa-v-neizvestnost-sled-pojara-na-feribota-v-ioniisko-more.520910

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24870 -: Февруари 18, 2022, 20:56:05 »
O' Фоне!
Добре дошъл!
Надявам се не си за малко! :nuts:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24871 -: Февруари 18, 2022, 20:59:35 »
Владимир Дерменджиев
Добре дошъл! И гледай да се задържиш на топло.
Омръзна ми да започвам безнадеждни битки за "свободата ти". Фен съм ти, както и на тов. ЗИП и капитана Бъди. Последният не знае това. Държа го в тайна. :)))

И да не лъжеш, ей!  ;)  Какъв е този измислен мейл? Опитах се да пиша на него, Като те сложиха в карцера. Върна се.
Няма такъв адрес!
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #24872 -: Февруари 18, 2022, 21:01:21 »
На това май ще му трябва партийната книжка на кептъна.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24873 -: Февруари 18, 2022, 21:01:36 »
Quote (selected)
Няма такъв адрес!
То и такъв фон няма.
Ще стискам палци да изкара до следващия луков марш.
П.П. Пиша с кутретата. :lol:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24874 -: Февруари 18, 2022, 21:04:28 »
следващия луков марш.
Да се разберем! Съдът казва марша не е фашистки. Може да ви се иска да е такъв, но не е.
До апелацията.
Толкоз!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24875 -: Февруари 18, 2022, 21:18:57 »
Здравейте уважаеНи зрители и фенове на моето предаване. оДново сте на вълните на програма "Хоризонт" с водещ Фон-Хер Мюлер Нюмън/офф зачезнал из разни оймикюни, замразители и пр. под зоркото наблюдение и
покровителство на нашия приятел и вожд на пост СеСеСеРе  :pissed-891: Путин.

И така шоуто стартира с цялата си грандиозна сила и перфектно великолепие.

-----------

 :pissed-891:

Заб. По технически причини немога да си улезна у другите никове, щото съм си попилял акаунтите и пасуордите по дяволите. Но и под каквато вънкашност нова да се появя, всички в това пространство - и не само ф тъдява - предусещат кой стои зад този ник на пловдивски футболен майстор и треньор. Напред към светли бъднини !


на адрес https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1681.0 ще намерите актуалните правила за участие във форума.

не започвайте след една година ваканция да предизвиквате администрацията директно да ви прати на хладно пак


2.2.3. Извращаването на българския език се наказва от администраторите/модераторите;
 

Моля.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24876 -: Февруари 18, 2022, 21:23:02 »
следващия луков марш.
Да се разберем! Съдът казва марша не е фашистки. Може да ви се иска да е такъв, но не е.
До апелацията.
Толкоз!

не сме чак такива специалисти по сортовете лайна

нацисти, фашисти, български национални легиони - все една и съща сволоч

и не се бутай с пропаганда на антисемитизъм и останалия букет на бнл-тата и останалата пасмина, бива ли?
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24877 -: Февруари 18, 2022, 21:23:47 »
следващия луков марш.
Да се разберем! Съдът казва марша не е фашистки. Може да ви се иска да е такъв, но не е.
До апелацията.
Толкоз!
Не знам, мисля че го забрани.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24878 -: Февруари 18, 2022, 21:25:20 »
Не знам, мисля че го забрани.
Забрани го каката от ГЕРБ. Съдът казва, че не е фашистки. Да търся ли номера на решението?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24879 -: Февруари 18, 2022, 21:26:42 »
Не знам, мисля че го забрани.
Забрани го каката от ГЕРБ. Съдът казва, че не е фашистки. Да търся ли номера на решението?

коя година? щото няколко поредни години съда го забранява, ма нацитата са над това.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24880 -: Февруари 18, 2022, 21:29:19 »
Последната година. То не, че на медии трябва да се вярва, но съм го прочел в БГ вестник online.
PS Ама сте интересни. Което не ви харесва, не го четете и то не съществува. ;)
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Владимир Дерменджиев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 195
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24881 -: Февруари 18, 2022, 21:35:58 »
Да, бе, ДА! NSE (No Such Email)

 :t2407:

такива неща -- на лични съобщения. да си имаме уважението
« Последна редакция: Февруари 18, 2022, 21:38:17 от паралелепипед »

Неактивен Владимир Дерменджиев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 195
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24882 -: Февруари 18, 2022, 21:37:39 »
Здравейте уважаеНи зрители и фенове на моето предаване. оДново сте на вълните на програма "Хоризонт" с водещ Фон-Хер Мюлер Нюмън/офф зачезнал из разни оймикюни, замразители и пр. под зоркото наблюдение и
покровителство на нашия приятел и вожд на пост СеСеСеРе  :pissed-891: Путин.

И така шоуто стартира с цялата си грандиозна сила и перфектно великолепие.

-----------

 :pissed-891:

Заб. По технически причини немога да си улезна у другите никове, щото съм си попилял акаунтите и пасуордите по дяволите. Но и под каквато вънкашност нова да се появя, всички в това пространство - и не само ф тъдява - предусещат кой стои зад този ник на пловдивски футболен майстор и треньор. Напред към светли бъднини !


на адрес https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1681.0 ще намерите актуалните правила за участие във форума.

не започвайте след една година ваканция да предизвиквате администрацията директно да ви прати на хладно пак


2.2.3. Извращаването на българския език се наказва от администраторите/модераторите;
 

Моля.

Да, прочетох внимателно всичко. НЕ споря с домакините. Най-вероятно по тази причина не виждам Рекидж из това пространство, но това не е мой бизнес.

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24883 -: Февруари 18, 2022, 21:39:33 »


2.2.3. Извращаването на българския език се наказва от администраторите/модераторите;
 

Да, прочетох внимателно всичко. НЕ споря с домакините. Най-вероятно по тази причина не виждам Рекидж из това пространство, но това не е мой бизнес.

правило 2.2.3 важи и за Вас.




Неактивен Владимир Дерменджиев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 195
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24884 -: Февруари 18, 2022, 21:42:31 »
Владимир Дерменджиев
Добре дошъл! И гледай да се задържиш на топло.
Омръзна ми да започвам безнадеждни битки за "свободата ти". Фен съм ти, както и на тов. ЗИП и капитана Бъди. Последният не знае това. Държа го в тайна. :)))

И да не лъжеш, ей!  ;)  Какъв е този измислен мейл? Опитах се да пиша на него, Като те сложиха в карцера. Върна се.
Няма такъв адрес!

Имейлът ми въобще не е измислен. Давам и копие, за да се види, че поддържа кореспонденция. ;)


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24885 -: Февруари 18, 2022, 21:43:56 »
Заб. По технически причини немога да си улезна у другите никове, щото съм си попилял акаунтите и пасуордите по дяволите. Но и под каквато вънкашност нова да се появя, всички в това пространство - и не само ф тъдява - предусещат кой стои зад този ник на пловдивски футболен майстор и треньор. Напред към светли бъднини !

може да преговаряш с администрацията да ти сменят паролата на класическия von_newmann, а за останалите си акаунти да поискаш да бъдат премахнати.
the lamers club honourable member …

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24886 -: Февруари 18, 2022, 21:46:02 »
Здравейте уважаеНи зрители и фенове на моето предаване. оДново сте на вълните на програма "Хоризонт" с водещ Фон-Хер Мюлер Нюмън/офф зачезнал из разни оймикюни, замразители и пр. под зоркото наблюдение и
покровителство на нашия приятел и вожд на пост СеСеСеРе  :pissed-891: Путин.

И така шоуто стартира с цялата си грандиозна сила и перфектно великолепие.

-----------

 :pissed-891:

Заб. По технически причини немога да си улезна у другите никове, щото съм си попилял акаунтите и пасуордите по дяволите. Но и под каквато вънкашност нова да се появя, всички в това пространство - и не само ф тъдява - предусещат кой стои зад този ник на пловдивски футболен майстор и треньор. Напред към светли бъднини !


на адрес https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1681.0 ще намерите актуалните правила за участие във форума.

не започвайте след една година ваканция да предизвиквате администрацията директно да ви прати на хладно пак


2.2.3. Извращаването на българския език се наказва от администраторите/модераторите;
 

Моля.

Да, прочетох внимателно всичко. НЕ споря с домакините. Най-вероятно по тази причина не виждам Рекидж из това пространство, но това не е мой бизнес.

You better mind your own business!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24887 -: Февруари 18, 2022, 21:46:26 »
   Владимир Дерменджиев
В грешка съм. Потърсих по мейлите си. Било е само draft.
Мислих, че съм го пратил.
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #24888 -: Февруари 18, 2022, 21:53:55 »
Абе онци да го докладва фашиста директно на немците и да го ликвидират завинаги.
Егати и лайното.

Неактивен Владимир Дерменджиев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 195
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24889 -: Февруари 18, 2022, 21:55:14 »


2.2.3. Извращаването на българския език се наказва от администраторите/модераторите;
 

Да, прочетох внимателно всичко. НЕ споря с домакините. Най-вероятно по тази причина не виждам Рекидж из това пространство, но това не е мой бизнес.

правило 2.2.3 важи и за Вас.

Разбрано. Няма да закачам другите участници, където и да се намират. Няма да пиша нищо на английски или на руски, но ако сбъркам някъде при бързото изписване, например: "плаване", вместо "плуване" (корабите плават, а не плУват, а спортистите - плуват, но не плават -- плават, когато са на борда на корабите) или някоя фрапантна грешка от рода на "отдава" ми се вместо "удава" ми се, тъй като свиренето на пиано и китара ми се УДАВА, докато моето ново руско гадже ми се ОТДАВА, демек често й 'изхлопват сандалите', то моля да не бъда санкциониран.

Нямам никакви забележки относно пунктуацията в изреченията, въпреки че за една запетая преди няколко века затрила човека.

"Да се обеси НЕ, да се помилва", но писарушката изтрещяла запетаята пред "НЕ" и се попучило, "Да се обеси, НЕ да се помилва"

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24890 -: Февруари 18, 2022, 22:01:03 »
Разбрано. Няма да закачам другите участници, където и да се намират. Няма да пиша нищо на английски или на руски, но ако сбъркам някъде при бързото изписване, например: "плаване", вместо "плуване" (корабите плават, а не плУват, а спортистите - плуват, но не плават -- плават, когато са на борда на корабите) или някоя фрапантна грешка от рода на "отдава" ми се вместо "удава" ми се, тъй като свиренето на пиано и китара ми се УДАВА, докато моето ново руско гадже ми се ОТДАВА, демек често й 'изхлопват сандалите', то моля да не бъда санкциониран.

една-две клавиатурно-предизвикани грешки не са били никога проблем,
както и цитирането на новини на английски или на руски,
проблем е да не се търси дразнене на опонента с кълчене на думички -
в голямо количество и/или словоуроди, презназначени да провокират.

Неактивен Владимир Дерменджиев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 195
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24891 -: Февруари 18, 2022, 22:01:08 »
Заб. По технически причини немога да си улезна у другите никове, щото съм си попилял акаунтите и пасуордите по дяволите. Но и под каквато вънкашност нова да се появя, всички в това пространство - и не само ф тъдява - предусещат кой стои зад този ник на пловдивски футболен майстор и треньор. Напред към светли бъднини !

може да преговаряш с администрацията да ти сменят паролата на класическия von_newmann, а за останалите си акаунти да поискаш да бъдат премахнати.

Принце, в кръга на майтапа, имам толкова и-мейли и толкова акаунта - например във форум СЕГА, че и Господ с положителност не знае колко са. Прегледах страницата с участниците във форума, но НЕ открих von Newmann и не зная защо. Най-вероятно - и с ваше разрешение - ще направя нов акаунт, а старите можете да премахнете, като излишни, за да не стават гафове, въпреки че откъдето и да изскоча, все ще ме познаете, а и аз нямам мерак да се крия и вие го знаете.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24892 -: Февруари 18, 2022, 22:04:35 »
Ех Фоне,
тежка е твоята задача.
Ако в този форум пишеш "Слава Путину, Слава, Слава" ще имаш много приятели.
Ако напишеш "Путин Хуйло", ще останеш сам, на студено.

Преди повече от 10 години в старият форум се изказвах с одобрение за Путин, но едно приятелче от Bay Area ме е разпознало и дотогава ме търсеше по телефона, а изведнъж видях, че в skype вече името го няма. Обаждам му се: А той: "комуняга такъв, да говориш добро за Путин..." и т.н. Не ме има вече за приятел. А му станах гарант за пред US Government, за него и семейството му. Като от работна виза тръгна сам да си оправя имигрантска виза. Който е в САЩ знае, че това не е нещо дребно. Негови добри приятели го бяха разкарали.
Те така, те....
« Последна редакция: Февруари 18, 2022, 22:11:24 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Владимир Дерменджиев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 195
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24893 -: Февруари 18, 2022, 22:06:57 »
Разбрано. Няма да закачам другите участници, където и да се намират. Няма да пиша нищо на английски или на руски, но ако сбъркам някъде при бързото изписване, например: "плаване", вместо "плуване" (корабите плават, а не плУват, а спортистите - плуват, но не плават -- плават, когато са на борда на корабите) или някоя фрапантна грешка от рода на "отдава" ми се вместо "удава" ми се, тъй като свиренето на пиано и китара ми се УДАВА, докато моето ново руско гадже ми се ОТДАВА, демек често й 'изхлопват сандалите', то моля да не бъда санкциониран.

една-две клавиатурно-предизвикани грешки не са били никога проблем,
както и цитирането на новини на английски или на руски,
проблем е да не се търси дразнене на опонента с кълчене на думички -
в голямо количество и/или словоуроди, презназначени да провокират.

Не искам да вдигам кокалите на Даскал Цеко (да почива в Мир Душата Му), но не само Той беше против подобен начин на изразяване - изкелефещване на думите, за да се търси ефект върху читателите, или нещо подобно. Така че и моя милост се е включвала с негативни мнения по този топик. Понякога се бъзикахме, но след като има точка в правилника специално на ТОЗИ форум, ми е повече от ясно, че присъстващите ТРЯБВА да се съобразяват.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24894 -: Февруари 18, 2022, 22:08:03 »
Butch, и това казваш те преобърна.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #24895 -: Февруари 18, 2022, 22:09:39 »
Ваша си работа.
Аз нямам работа с фашисти.
Сбогом.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24896 -: Февруари 18, 2022, 22:13:03 »
Butch, и това казваш те преобърна.
Няма връзка с това приятелче. Бяхме работили в Стара Загора и в Bay Area в една фабрика.
Нещата са такива каквито са.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Владимир Дерменджиев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 195
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24897 -: Февруари 18, 2022, 22:13:37 »
Ех Фоне,
тежка е твоята задача.
Ако в този форум пишеш "Слава Путину, Слава, Слава" ще имаш много приятели.
Ако напишеш "Путин Хуйло", ще останеш сам, на студено.

Преди повече от 10 години в старият форум се изказвах с одобрение за Путин, но едно приятелче от Bay Area ме е разпознало и дотогава ме търсеше по телефона, а изведнъж видях, че в skype вече името го няма. Обаждам му се: А той: "комуняга такъв, да говориш добро за Путин..." и т.н. Не ме има вече за приятел. А му станах гарант за пред US Government, за него и семейството му. Като от работна виза тръгна сам да си оправя имигрантска виза.
Те така, те....

Бъч, при тебе е още ранна доба, но при мен минава 9 сахатя вечерта. Навъртях пенсионни години, но не искат да ме пенсионират, нихната... То и целият ми живот мина из разни офиси и пътувания напред-назад по света и без нас, но в момента съм във "фашистка" Германия, дето й викаха Бундес Републик Дойчланд, въпреки че и в момента се нарича така. Надявам се, че от това няма да излезе нищо нацистко. Германия е вече единна и водеща държава в ЕС. Фашъзмът е забравена доктрина. Дано и комунизмът стане като нея, но ... надали...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24898 -: Февруари 18, 2022, 22:16:42 »
Quote (selected)
Дано и комунизмът стане като нея, но ... надали...

Фоне това не съм го очаквал от теб.
Такава сляпа вяра в несъкрушимия комунизъм. :nuts:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24899 -: Февруари 18, 2022, 22:19:03 »

Принце, в кръга на майтапа, имам толкова и-мейли и толкова акаунта - например във форум СЕГА, че и Господ с положителност не знае колко са. Прегледах страницата с участниците във форума, но НЕ открих von Newmann и не зная защо. Най-вероятно - и с ваше разрешение - ще направя нов акаунт, а старите можете да премахнете, като излишни, за да не стават гафове, въпреки че откъдето и да изскоча, все ще ме познаете, а и аз нямам мерак да се крия и вие го знаете.

Неактивен    herr Müller
Неактивен    von Newmann
Неактивен    von Newmann®
Активен    Владимир Дерменджиев
Неактивен    Огнемир

това на първо четене.

NB - какво искате да стане с тези профили? Може да бъдат изтрити - трябва да заявите това, администрацията ще провери дали това може да стане след изрично Ваше искане.

Може един или няколко профила ада бъдат активирани, по Ваш избор, отново след изрично Ваше искане.

 
« Последна редакция: Февруари 18, 2022, 22:45:16 от Alois Alzheimer »
the lamers club honourable member …