Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 18:27:14

Автор Тема: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"  (Прочетена 59133 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #300 -: Януари 26, 2019, 16:50:07 »
Не. От грижа към теб и подобни го правят. Да си имате готово оправдание, когато, за пореден път, се ...

Нещо си се объркал. Аз не членувам в БСП. Оправяй се там със съпартийците си, дето Сорос и герп ги купуват на килограм.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #301 -: Януари 26, 2019, 16:59:14 »
Щото не знаеш как се купуват цели секционни комисии, барабар със "застъпниците" на БСП. Доста "симпатизанти" на БСП заработват добре покрай изборите на Цвъки.
По колко върви една секционна комисия в град от порядъка 12- 15 хил. жители?
За един приятел, традиционно председател на такава комисия, питам.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #302 -: Януари 26, 2019, 17:07:25 »
Quote (selected)
Има си хас да ти го побере! Щото не знаеш как се купуват цели секционни комисии, барабар със "застъпниците" на БСП. Доста "симпатизанти" на БСП заработват добре покрай изборите на Цвъки. Предполагам, че го правят от чисто идейни съображения - лична омраза към поредния си председател.

Знае го, сигурна съм, въпреки че не го признава - видях вече, че съди по себе си. И най-смешното е къде точно се прави това (общо взето, колко е по-малко населеното място, толкова по-голям е успехът, въпреки че и в няколко района на София го има този момент).

Фирмин,имам едно предложение към теб и то съвсем сериозно - свързано е с въпроса "Какво да се прави?" Тъй като възможността към която ще ти дам линк е добра, допускам, че може да ти се отвори шанс към клетвата за обиколки с "кръста и книгата" в ръце в съвременен вариант. Не мисля, че ще открия топлата вода, може и сам да си се сетил, но ако имаш въпроси, след като се запознаеш с линка, който ще ти дам - мога да ти помогна....безплатно! Надявам се да го оцениш и помни, че идеите, а не гепенето на пари са важното! А аз от тези неща изключително много разбирам....Първите три файла!

https://bsp.bg/documents/downloads.html
Quote (selected)
По колко върви една секционна комисия в град от порядъка 12- 15 хил. жители?

Ами, например, снаата да си седи на работа в общината или в детската градина, или.....попълни актуалното. Сигурна съм, че ме разбра :smokin:
« Последна редакция: Януари 26, 2019, 17:13:14 от Асол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #303 -: Януари 26, 2019, 17:20:08 »
Току що приключи заседанието на конгреса. Гледах финала по партийната БСТВ.

Ами не ми изглеждаше като събиране на партия, дето е тръгнала да сваля ГЕРБ от властта. На партия, годна да побеждава. Дано да е ефект на умората от целодневното заседание.

Ще ви кажа каква беше първосигналната моя и на жена ми реакция на гледката. Цитирахме си един на друг стария тъжен соцвиц за дистрофика и кученцето му. "ГАФ! ... Гаф! ... гаф!"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #304 -: Януари 26, 2019, 17:25:01 »
въпреки че и в няколко района на София го има този момент).

В доста райони на София го има. Пазарува се яко. Запознати твърдят, че около 200 хиляди гласа се докарват по всякакви възможни начини. Но се купуват и кандидати, и членска маса. Показателен е примерът с кмета на Сливен, който още не се беше отписал от БСП, когато стана кандидат на герп.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #305 -: Януари 26, 2019, 17:26:35 »
Току що приключи заседанието на конгреса. Гледах финала по партийната БСТВ.

Ами не ми изглеждаше като събиране на партия, дето е тръгнала да сваля ГЕРБ от властта. На партия, годна да побеждава. Дано да е ефект на умората от целодневното заседание.

Ще ви кажа каква беше първосигналната моя и на жена ми реакция на гледката. Цитирахме си един на друг стария тъжен соцвиц за дистрофика и кученцето му. "ГАФ! ... Гаф! ... гаф!"

п.п. Нинова закри с благодарности за дискусията, с пожелание за победа и заръка делегатите да предадат енергията на конгреса на другарите си по места. При което бе скръстила пръсти пред гърдите си, със скрити към нея палци. Да ви обяснявам ли какво е невербалното послание на тази поза? И как влияе на адресата несъответствието на вербалното с невербалното? И какво той възприема на подсъзнателно ниво? И кое е по-силното от двете?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #306 -: Януари 26, 2019, 17:33:34 »
Quote (selected)
Да ви обяснявам ли какво е невербалното послание на тази поза? И как влияе на адресата несъответствието на вербалното с невербалното? И какво той възприема на подсъзнателно ниво? И кое е по-силното от двете?

Първо - надценяваш вербалните послания сред група от съмишленици. Второ - в родния политически/медиен/ професионален/ да даже и ниво селска кръчма живот гафовете са ежедневие. Трето - и Бети 2 и фамилия си живеят със съпътстващите ги нонстоп гафове без да се притесняват (при японците е далеч по-зле, но и там вече не режат глави - неприлично е некакси).
Ти виж по-горе какъв линка съм ти дала, прочети, обмисли и не бързай да ми кажеш, че нищо няма да стане и да направиш гаф, докато ми обясняваш какви гафове правят другите.

Така е, Отврат, отлично се знаят кварталите в София, където стават тези простотии, но пък никой не си е направил труда да изследва как се е променил съставът на комисиите след последните редовни цецови местни избори, например. Дърта реститутка да се откаже да участва в изборната демокрация, щото се чувства заплашена, щото половин час след изборния ден на вратата с  куки като придружители й висят 50 парчета е шедевр - маймунски!
« Последна редакция: Януари 26, 2019, 17:37:40 от Асол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #307 -: Януари 26, 2019, 17:36:10 »
Колкото до манипулациите на ниво СИК, най-разпространената е тази, при която се надписва вот. Основно на отсъстващите, които са в чужбина. Лицето Х., да речем, подписва брат си, снахата и пълнолетното им дете в избирателния списък. Бюлетините се добавят. Сметката е ОК. В ромските махали си е правило. Хващали сме ги, например, чрез безумния темп на гласуване, през избирателната активност. За два часа излиза, че през секцията се е изнизала половината махала.

Отделно това, контролираният вот с индианската нишка, който е класика. 

Оттук и дивата съпротива за машинния вот. Няма как един да застане и да "играе" на машината като на ротативка.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #308 -: Януари 26, 2019, 17:41:22 »
Фирмин, има само един единствен начин да се спрат изборните шашми и корупцията и той се нарича ГРАО. Какво на практика означава това!? Много е просто  - свързваш го безплатно с всички други регистри, източници на първични данни. Или да го обясня по европейски и в духа на години проглушването ни - електронно правителство му викаме от повече от 10 години! Продължава да го нЕма... :D
« Последна редакция: Януари 26, 2019, 17:44:32 от Асол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #309 -: Януари 26, 2019, 17:43:31 »
Гаф! на руски е как лае кученцето, няма общо с гафовете. Вицът не го знаеш, че си малка. Тези вицове в СССР се появиха заради дистрофията от Блокадата на Лениград и от други места на военен и следвоенен глад. Вицът е за това как децата дразнят дистрофика, а той им казва да не го закачат, че ще пусне кучето Жучка по тях. Когато накрая го пуска кучето със затихваща градация излайва три пъти, преди да припадне от усилието. Щото на дистрофика и кученцето му е дистрофик. Тъжен, черен, изстрадан, самоироничен, руски хумор.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #310 -: Януари 26, 2019, 17:47:19 »
ГРАО няма тези данни и не може да ги има. Иначе няма проблем да ги отрази в избирателните списъци. Не е в ГРАО проблемът. Частично би се решил с активна изборна регистрация по американски тертип, но и това не е сребърен куршум.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #311 -: Януари 26, 2019, 18:01:20 »
Quote (selected)
ГРАО няма тези данни и не може да ги има. Иначе няма проблем да ги отрази в избирателните списъци. Не е в ГРАО проблемът.

Ти изобщо не разбра какво ти написах и да! ГРАО е основен проблем за какво ли не дори и според любимата ти ЕК! :D

А, на мен долното ми харесва...не знам ти и жена ти какво сте слушали, но....засега Нинова дава индикации, че чува какво й се говори, а даже се е сетила и да чете и проучва разни работи...ей тъй за нейна полза

http://epicenter.bg/article/Korneliya-Ninova--/173814/2/48

Продължавам да се удивлявам, обаче, какъв точно социалист си, след като не проявяваш бегъл интерес не само към партийния си вестник, но и към официалния сайт на партията си :D

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23467
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #312 -: Януари 26, 2019, 18:04:05 »
Колкото до манипулациите на ниво СИК, най-разпространената е тази, при която се надписва вот. Основно на отсъстващите, които са в чужбина. Лицето Х., да речем, подписва брат си, снахата и пълнолетното им дете в избирателния списък. Бюлетините се добавят. Сметката е ОК. В ромските махали си е правило. Хващали сме ги, например, чрез безумния темп на гласуване, през избирателната активност. За два часа излиза, че през секцията се е изнизала половината махала.

Отделно това, контролираният вот с индианската нишка, който е класика. 

Оттук и дивата съпротива за машинния вот. Няма как един да застане и да "играе" на машината като на ротативка.

Лицето Х., да речем, подписва брат си, снахата и пълнолетното им дете в избирателния списък.

Ти направо ги изкара филолози.
половината са неграмотни ( членовете на комисията ), не дописват а прерисуват.

Не знам какво "обучение" се прави на предизборните комисии, ама добре е да им турят по едно пищофче с азбуката.
Редовно се кефя как ми търсят името не много разпространено.
Повечето избори се провеждат по училища няма да е странно да има една азбука на стената.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23467
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #313 -: Януари 26, 2019, 18:11:51 »
https://www.segabg.com/hot/intelektualci-prizovavat-borete-se-za-evropa-ili-tya-shte-zagine

Ко праЙм сеа?
Да сЪ подписваме или да попържаме?
"Ората" предлагат сичку.
Равенство, братство, хомоСоциализъм за всички?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #314 -: Януари 26, 2019, 18:45:59 »
Quote (selected)
Ко праЙм сеа?

Ами като за начало да не размиваме собствените си проблеми с всяка подходящо анонсирана и скандално поднесена/напудрена глупост, която с лекота отклонява вниманието от дневния ред на българина(бреййй! Как го казАх вестникарски) и да се съсредоточим в нашите си неща. Няма да оправите "Европа", САЩ и Русия, чиито проблеми генерират куп постинги и препирни с бабаитски оттенък, а се съсредоточете върху собствената си кочина, щото е бая смрадлива. Аре да се оправим нас си, пък после ще бридаме чуждите дертове. Другото е кръчмарска комуникация, осмяна и осмивана от родните класици в течение на около стотина години. Последните 30 са кома, не само интелектуална

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23467
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #315 -: Януари 26, 2019, 18:51:45 »
Тия ще "оправят" Европа и нас докато сме там.
С лексиката май прекалих, но се опитах да говоря на "разбираем" брюкселски жаргон.
 :blackeye-431:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #316 -: Януари 26, 2019, 18:53:05 »
Quote (selected)
Ко праЙм сеа?

Успокояваме ги. Че са се нещо паникьосали. И им се привиждат таласъми, на тавана на Кремъл, най вече. Да оставим, че не двамата братовчеди оттам Ламанша и оттам Атлантика, е един друг кремълски таласъм отърва Европа от фашизма. Простимо е, в превъзбуда паметта изневерява. Както и мозъкът, като цяло.

Не, че няма основания за безпокойство. Има. Но паниката е безполезна. Не помага. Пречи. Има опит със справянето с фашизма Европа. Вайкане и писъци не вършат работа. Сапьорната лопатка е инструментът.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #317 -: Януари 26, 2019, 18:56:15 »
Quote (selected)
Има опит със справянето с фашизма Европа.

Викаш да разтуряме ЕС!? Или ще нападаме Берлемон? :D

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23467
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #318 -: Януари 26, 2019, 19:01:55 »
Първо трябва да спечелим войната, после ще забиваме знамето над парламента
Пробвали сме вече да изгорим сградата ( Райхстага ) и да спечелим не става.
Първо ще пускаме и на нас ще ни пускат кръв.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #319 -: Януари 26, 2019, 19:06:06 »
Quote (selected)
Продължавам да се удивлявам, обаче, какъв точно социалист си, след като не проявяваш бегъл интерес не само към партийния си вестник, но и към официалния сайт на партията си :D

И какво, което върши работа, ще намеря там? Къде са документите за днешното заседание на конгреса? Къде, например, е текстът на Визията, те станаха две междувременно, който днес се обсъжда и прие? Впрочем, аджамиите в секретариата щяха и това да изтърват, добре че Таско Ерменков ги освести от микрофона в залата. Ама не съвсем. Оная кукла с червеното сакенце, нямам честта да я знам, дето водеше заседанието, така и не разбра той какво и каза и не формулира читав проект за решение, който да се гласува. Нейсе. Запуши я. Това да е.

Гледах лицата на другарите си. С някои се знаем от десетилетия. Стига ми това да ги погледна и съм наясно как върви конгресът.

Нямай дерт ти. За важните неща аз знам откъде и как да се информирам. Особено, какво и къде да прочета. Не са вестниците тези, чрез които си съставям мнение. Партийният сайт пък, във вида, в който е - още по-малко.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #320 -: Януари 26, 2019, 19:19:16 »
Мдаааа. Тъкмо си помисли човек, че може да проведе с теб разговор по същество (практически такъв) и ти отново се отвееш в досадно многословие. Ей туй са проблемите - скучното приспиващо дърдорене занимаващо се несъществени странични глупости, а не Нинова. И Господ да ви дойде не мой се оправи с опияняващото ви празнословие :D


Няма да ми се обиждаш, но не се е родил човек, на каквото и да било възраст, дето е в състояние да ти изтрае словесните конструкции. Даже ще го дразниш и докато се опитва да заспи, да не говорим, че дечурлигата ще се изнесат за нула време, щото ще им пречиш дори да си чатят по телефоните. Не се сърди! Толкова е досадно отстрани! Опитай се да ми повярваш...
« Последна редакция: Януари 26, 2019, 19:23:42 от Асол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #321 -: Януари 26, 2019, 19:33:35 »
Quote (selected)
Няма да ми се обиждаш, но не се е родил човек, на каквото и да било възраст, дето е в състояние да ти изтрае словесните конструкции.

Верно? А това било, значи. Чудя се аз защо след осемчасово обучение, което съм провел сам, говорейки без да спра, колегите идват да ми благодарят или ръкопляскат. То било от облекчение и радост от оцеляването им. Добре е да го знам.  :m1708:

На различни и доста тежки науки съм обучавал и възрастни, и младежи, и деца. И що не знам, ама все питат като как така става, че когато аз им го обясня, всичко разбират. Ай, ласкателите му лицемерни! Сигурно по нощите са чели, да наваксат, което са пропуснали покрай мен.

Колкото до писането, и там имам някои графомански достижения. Всъщност, доста. Без рекламации. Сигурно, щото са нямали надежда за подобрение потенциалните рекламатори. Това ще да е, да.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #322 -: Януари 26, 2019, 19:37:45 »
,
Quote (selected)
което съм провел сам, говорейки без да спра, колегите идват да ми благодарят или ръкопляскат.

Би могло да се обясни с добро възпитание и най-вече с облекчение и надежда, че си приключил  :D

Номерът не е да ти ръкопляскат, а да не ти дават възможност дори ядеш след като си приключил представянето на каквото и да е там.  :D

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23467
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #323 -: Януари 26, 2019, 19:38:52 »
Quote (selected)
след осемчасово обучение, което съм провел сам, говорейки без да спра,

Е това ме спечели!
Нещо паузи за тоалетна, за хранене?
Какви хапчета им даваш?
За един приятел с проблеми с простата питам!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #324 -: Януари 26, 2019, 19:49:18 »
А ако се сложи някакъв филтър, който да маха думата "Корнелия" в коментарите на Фирмин, дали няма доста колеги по-добре да ги разбират и даже да се съгласяват? 
Според мен тази ключова думичка пречи. :image008:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #325 -: Януари 26, 2019, 19:49:41 »
Quote (selected)
За един приятел с проблеми с простата питам!

Да стиска!  :too_happy-1067:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #326 -: Януари 26, 2019, 19:52:38 »
Quote (selected)
А ако се сложи някакъв филтър, който да маха думата "Корнелия" в коментарите на Фирмин, дали няма доста колеги по-добре да ги разбират и даже да се съгласяват?

Аз викам и Firmin да махнем, като сме почнали. Ще е по-смилаемо, навярно.  :m1731:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23467
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #327 -: Януари 26, 2019, 19:54:38 »
Quote (selected)
За един приятел с проблеми с простата питам!

Да стиска!  :too_happy-1067:
:t2002:

На твоите обучаеми явно им действаш и като целител.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #328 -: Януари 26, 2019, 19:57:04 »
Quote (selected)
Аз викам и Firmin да махнем, като сме почнали.
Е толкова ли са неделими? :) Само идея, никого не искам да махам.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #329 -: Януари 26, 2019, 20:05:29 »
Quote (selected)
На твоите обучаеми явно им действаш и като целител.

Надявам се. Уморени са, обикновено. Но се чувстват добре, даже и по-добре. Обяснявам си го с това, че получават отговори на въпроси, които са ги потискали по някакъв начин преди това. Или пък с това, че съм им помогнал да видят корена на един или друг проблем и път за решаването му. Понякога, даже с това, че им посочваш скрития смисъл на нещо, което, неразбрано, ги е угнетявало с безсмислието си.

Всъщност, добре им е, защото усещат, че не само ми пука за тях, но разбирам и уважавам труда им и наистина искам да им помогна. Както и че съм честен с тях и вярвам в това, което им предлагам като решение.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23467
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #330 -: Януари 26, 2019, 20:13:52 »
Фирми  не се заяждам ама направо се описа като божи пратеник.
Нали се сещаш защо ме избива на смях?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #331 -: Януари 26, 2019, 20:18:22 »
Quote (selected)
Фирми  не се заяждам ама направо се описа като божи пратеник.
Нали се сещаш защо ме избива на смях?

Неведоми са пътищата Господни, чадо. Но, най-вероятно, не съм Божи пратеник. Щото да бих бил, Бог, в милостта си, не би ме оставил в неведение за причината на смеха ти.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23467
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #332 -: Януари 26, 2019, 20:24:02 »
Явно не си.
Твърде високо си застанал да бъдеш пастир. :giggle-3307:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #333 -: Януари 26, 2019, 20:28:25 »
Установих, че тук има двама души, които знаят отговорите на всички въпроси във вселената.
Кайли (от извънземните си учители) и Фирмин.
С Кайли има по-голяма вероятност да се проведе смислен диалог.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #334 -: Януари 26, 2019, 20:32:22 »
И им се привиждат таласъми, на тавана на Кремъл, най вече. Да оставим, че не двамата братовчеди оттам Ламанша и оттам Атлантика, е един друг кремълски таласъм отърва Европа от фашизма. Простимо е, в превъзбуда паметта изневерява. Както и мозъкът, като цяло.
Не, че няма основания за безпокойство. Има. Но паниката е безполезна. Не помага. Пречи. Има опит със справянето с фашизма Европа. Вайкане и писъци не вършат работа. Сапьорната лопатка е инструментът.

В петък гледах по Дискавъри филм за немските танкове Пантер. Голяма работа били, превъзхождали Т 34 ... а бе дежурните мантри. Имали и недостатъци - трудно се ремонтирали при полеви условия.

Ама една фраза чух, че чак ми се доповръща от гнусотията им : " Близо до Прохоровка  Пнтерите били атакувани от орди съветски танкове"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23467
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #335 -: Януари 26, 2019, 20:37:50 »
Дискавъри е като Уикипедия в историята.
ВСВ е водена от Англия и САЩ срещу Германия и Япония.
Основните битки се водят в Тихия океан, тук в Европа веединственото събитие е десанта.
Жертви са само евреите в концлагерите и насилените германки от червената армия в Берлин.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #336 -: Януари 26, 2019, 20:49:19 »
Quote (selected)
Твърде високо си застанал да бъдеш пастир.

Има различни пастири. Например, монголците пазят стадата си с орли. Това е едно от красивите неща и силен символ - ездачът на коня си, с орела си. Орлите използват срещу вълците. В този случай е хубаво да си нависоко, на хълма, над стадата. Така е по-лесно за орела, да види целта.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23467
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #337 -: Януари 26, 2019, 20:57:43 »
Без такива!
Имаме си вече един Доган, търси си друго стадо. :beer-405:
« Последна редакция: Януари 26, 2019, 21:01:33 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #338 -: Януари 26, 2019, 22:40:17 »
Впрочем, чиляк филибар бива да е по извътре на тез уйдурми. Мъ сигур и ти, госпожа, си била у странство по туй време.
Мине се не мине известно време и се почне "странство, странство". Щото то оттук изобщо се не види какви ги върши Филибето, да?! Че то някой като кихне в Стария Град, първо му викат "Наздраве!" от Австралия! :smokin:

Чета ви с Асол, чета и не вярвам на ушите си! Действително ли толкова подценявате ЦвЦв или предпочитате да си затваряте очите?

otvrat Отговор #297 "Щото не знаеш как се купуват цели секционни комисии, барабар със "застъпниците" на БСП. Доста "симпатизанти" на БСП заработват добре покрай изборите на Цвъки. Предполагам, че го правят от чисто идейни съображения - лична омраза към поредния си председтел."

Firmin  Отговор #298 "Мъ да съ пробвъм и сеа, а? Дъ знайш де да съ запиша за предател, да подскажеш?" - значи не си сред нужните за купуване, нямаш необходимото влияние върху нужните хора и среди. Или си прекалено скъп и играта не си струва свещите, ако предпочиташ да мислиш добре за себе си.


Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #339 -: Януари 27, 2019, 10:55:36 »
Quote (selected)
Чета ви с Асол, чета и не вярвам на ушите си! Действително ли толкова подценявате ЦвЦв или предпочитате да си затваряте очите?

Изобщо не го подценявам. Аз за разлика от Фирмин твърдя, че вършечкият възпитаник не притежава никакъв организационен талант и "харизма" за да увлича масите, а разчита на откраднати пари, подкупи, заплахи  и за тази цел (редовното печелене на избори) използва не само мутренски формирования, но и държавната машина(чрез заплаха от уволнения, например). С такова нещо се воюва само ако викаш високо, надалече и нон стоп изкарваш кирливите му ризи на показ. И по никакъв начин не намаляваш канонадата, а освен разобличенията трябва да гарантираш неизбежно възмездие и изриването на оборите, налазени от калинките им. Според мен - точни това е печелившото поведение. Какво може да стане на практика за да се сбори човек с гербавите. Перманентна парламентарна криза в рамките на година, година и половина (ще има служебни правителства) докато се разрине кочината и те ще се спихнат. И ще изпреваря възраженията - не, няма да ни струват скъпо изборите. Със сигурност ежедневно ни крадат  в много по-големи мащаби. А, и да не забравя - спиране на финансирането от фондовете на т. нар. национални телевизии - с изключения на една от тях, другите са частни и да си се оправят като истински пазарни субекти

Пешо

  • Гост
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #340 -: Януари 27, 2019, 11:28:41 »
Quote (selected)
А ако се сложи някакъв филтър, който да маха думата "Корнелия" в коментарите на Фирмин, дали няма доста колеги по-добре да ги разбират и даже да се съгласяват?

Аз викам и Firmin да махнем, като сме почнали. Ще е по-смилаемо, навярно.  :m1731:
Не, Фирмин нека остане. Но идеята да се филтрират всичките му писания, включващи Нинова и БСП е много добра.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #341 -: Януари 27, 2019, 15:40:40 »
Щото? И за кого е тъй добра тази идея?

Сещам се за Лаокоон. Жрец на Посейдон. До едно време. После, като получили троянците Коня, уж посветен на Посейдон от гърците, оспорили експертността на Лаокоон по Посейдон и култа му. Докато служел на Посейдон и принасял жертви, бил нападнат от змиите и загинал от отровата им, заедно със синовете си. Змиите се скрили в храма на Атина. Троянците си плюли в пазвите, заклали един жребец жертва на Атина, да я умилостивят, а Коня вкарали в града си.  Тънко поминали, демек.

Пешо

  • Гост
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #342 -: Януари 27, 2019, 17:46:07 »
Щото? И за кого е тъй добра тази идея?

Сещам се за Лаокоон. Жрец на Посейдон. До едно време. После, като получили троянците Коня, уж посветен на Посейдон от гърците, оспорили експертността на Лаокоон по Посейдон и култа му. Докато служел на Посейдон и принасял жертви, бил нападнат от змиите и загинал от отровата им, заедно със синовете си. Змиите се скрили в храма на Атина. Троянците си плюли в пазвите, заклали един жребец жертва на Атина, да я умилостивят, а Коня вкарали в града си.  Тънко поминали, демек.
Идеята е добра на първо място за самия теб. Защото вместо на Лаокоон те оприличаваме по-скоро на Йоло Денев.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #343 -: Януари 27, 2019, 18:41:51 »
Щото? И за кого е тъй добра тази идея?

Сещам се за Лаокоон. Жрец на Посейдон. До едно време. После, като получили троянците Коня, уж посветен на Посейдон от гърците, оспорили експертността на Лаокоон по Посейдон и култа му. Докато служел на Посейдон и принасял жертви, бил нападнат от змиите и загинал от отровата им, заедно със синовете си. Змиите се скрили в храма на Атина. Троянците си плюли в пазвите, заклали един жребец жертва на Атина, да я умилостивят, а Коня вкарали в града си.  Тънко поминали, демек.
Ако правилно помня, онези змии го бяха душили, ама нейсе.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #344 -: Януари 27, 2019, 21:12:22 »
Quote (selected)
Защото вместо на Лаокоон те оприличаваме по-скоро на Йоло Денев.

Ох! Мисля да понеса тази тежест.  :'(

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #345 -: Януари 27, 2019, 21:28:52 »
Quote (selected)
Ако правилно помня, онези змии го бяха душили, ама нейсе.

Други пък друго помнят. Вергилий, в "Енеида", тъй бил писал - отрова.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #346 -: Януари 27, 2019, 21:54:48 »
Установих, че тук има двама души, които знаят отговорите на всички въпроси във вселената.
Кайли (от извънземните си учители) и Фирмин.
С Кайли има по-голяма вероятност да се проведе смислен диалог.
То смисълът на диалога зависи от диалогиращите. А като на диалогиращите са им щръкнали еготата като роги на северен елен, се получава тукашния форум.
Прочее, горните ти думи колко те издигнаха в собствените ти очи? Барем до 3,5 измерение стигнА ли? С кого разговарям в момента - със съзнанието Нор или с грандоманията Нор?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #347 -: Януари 27, 2019, 22:20:44 »
Щото? И за кого е тъй добра тази идея?

Сещам се за Лаокоон. Жрец на Посейдон. До едно време. После, като получили троянците Коня, уж посветен на Посейдон от гърците, оспорили експертността на Лаокоон по Посейдон и култа му. Докато служел на Посейдон и принасял жертви, бил нападнат от змиите и загинал от отровата им, заедно със синовете си. Змиите се скрили в храма на Атина. Троянците си плюли в пазвите, заклали един жребец жертва на Атина, да я умилостивят, а Коня вкарали в града си.  Тънко поминали, демек.
Ако правилно помня, онези змии го бяха душили, ама нейсе.
Ако имаш предвид статуята във Ватикана.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #348 -: Януари 27, 2019, 23:21:45 »

Не, Фирмин нека остане. Но идеята да се филтрират всичките му писания, включващи Нинова и БСП е много добра.
Върховна е даже!
А на тяхно място можеш да довличаш писанията на Бахура по тази тематика.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #349 -: Януари 27, 2019, 23:48:27 »

Не, Фирмин нека остане. Но идеята да се филтрират всичките му писания, включващи Нинова и БСП е много добра.
Върховна е даже!
А на тяхно място можеш да довличаш писанията на Бахура по тази тематика.
Ама ще си отворите отделна тема за мазохисти! Нищо против нямам, и такива люде има, и те имат право на вкус, ама ако може да си го осъществяват в общност на съмишленици, много моля!  :t0120: :P

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #350 -: Януари 28, 2019, 00:05:23 »
Офтопик!!!
В СЕГА под статията за Ленинградската блокада гнусни типове като фона, Сгугню, Манрико и т.п. смрад са овоняли дискусита до нетърпима степен. За съжаление не мога да се включа - за кой ли път съм баннат. Моля някой , който има достъп до форума да пусне тоя разказ:

Алексей Иванович Пантелеев
Кожаные перчатки

Поезд в пути уже вторую неделю, бежит через всю зимнюю снежную Россию, от океана к Уралу и дальше на Запад. В вагоне уже давно все отоспались, перезнакомились, давно перечитаны все книги, обсуждены все злобы дня, сыграны все партии в шахматы, надоел до омерзения "козел", даже чай не пьется, даже пиво почему-то кажется кислым и стоит недопитое в темных бутылках под светлыми бумажными стаканчиками.

И вот как-то под вечер в одном из купе собирается мужская компания, и кто-то предлагает, чтобы каждый по очереди рассказал "самый страшный случай из своей жизни".

Чего-чего, а страшного за спиной у каждого немало. Один горел в самолете, другой - в танке, третий чуть не погиб на торпедированной подводной лодке. Еще одного расстреливали, и он, с пробитым насквозь легким, трое суток пролежал под горой мертвецов.

В дверях купе стоит, слушает немолодой, маленький и худенький, как подросток, человек в форме гражданского летчика. Засунув руки в боковые карманы своей кожаной коричневой курточки, он курит толстую дорогую папиросу, перекидывает ее то и дело из одного угла рта в другой и, прижимаясь затылком к косяку двери, резко и нервно выбрасывает в потолок густую струю синею дыма. Слушает он, почти не глядя на рассказчика, но, чем дольше слушает, тем сильнее волнуется, тем чаще и глубже затягивается... Внезапно лицо его наливается кровью, он делает несколько быстрых, лихорадочных затяжек, торопливо и даже судорожно запихивает папиросу в набитый окурками металлический ящичек на стене и, повернувшись к рассказчику, перебивает его:

- Ст-той! П-погоди! Д-дай мне!..

Губы его прыгают. Лицо дергается. Он - заика, каждое слово выталкивается из него, как пробка из бутылки.

- С-самое ст-трашное? - говорит он и кривит губы, делает попытку изобразить ироническую усмешку. - Самое страшное, да? Т-тонули, говоришь? Г-горели? С м-мертвецами лежали? Я т-тоже т-тонул. Я тоже г-горел. И с покойниками в об-б-бнимочку лежал. А в-вот с-самое ст-трашное - это когда я в сорок втором году письмо получил из Ленинграда - от сынишки... д-д-десятилетнего: "П-п-папочка, - пишет, - ты нас п-прости с Анюткой... м-мы в-вчера т-т-в-вои к-кожаные п-перчатки св-варили и с-с-съели"...

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #351 -: Януари 28, 2019, 00:06:19 »
От твое име ли да го пусна?

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #352 -: Януари 28, 2019, 00:13:00 »
Глобалистите използваха левите и зелените партии в Европа като троянски коне за гнусотиите, които вкараха.
А на тези, които се опитваха да предупредят за предателството, им пращаха отровни змии или ги обявяваха за луди, та никой да не им вярва. Аполонови мръсотии разни.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #353 -: Януари 28, 2019, 00:16:03 »
Не знам къде се затри, затова ще те спомена, пък дано не се сърдиш. :)

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #354 -: Януари 28, 2019, 00:16:36 »
То смисълът на диалога зависи от диалогиращите. А като на диалогиращите са им щръкнали еготата като роги на северен елен, се получава тукашния форум.
Прочее, горните ти думи колко те издигнаха в собствените ти очи? Барем до 3,5 измерение стигнА ли? С кого разговарям в момента - със съзнанието Нор или с грандоманията Нор?
С Нор - Ловеца на Извънземни  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #355 -: Януари 28, 2019, 00:26:58 »
Как да ти обясня, че извисеният човек умее да приема всички гледни точки, а селянинът им се подхилва...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #356 -: Януари 28, 2019, 01:30:16 »
Виждам всички гледни точки, а се хиля само на глупавите такива  :t0328:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #357 -: Януари 28, 2019, 07:20:37 »
Как да ти обясня, че извисеният човек умее да приема всички гледни точки, а селянинът им се подхилва...
Може би все пак да не ги приема, а да ги разглежда, как мислиш? Че ще му станат на извисения ти човек много гледните точки и ще си загуби неговата си.
А за селянина... Да се обърнем към класиката:
"А Лъжлив Съби, изправен зад него, гледа върха на левия си цървул, смига и мърмори под нос:
— А, нищо му не е на момчето, то е с образование… и ценз има. Хайде, сега пък като му лепна и бикът още една диплома на бузата… Не се грижете. Тя неговата е лесна!…"
 :cool-1084:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23467
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #358 -: Януари 28, 2019, 07:38:34 »
Извисеният затова е такъв, напомпан като балон  с различни гледни точки и се е откъснал от земята.
Духне ли вятър го носи на където си иска.
Дърво без корен казано по селски.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #359 -: Януари 28, 2019, 09:10:09 »
Как да ти обясня, че извисеният човек умее да приема всички гледни точки, а селянинът им се подхилва.

Според Хегел, "гледна точка", или мнение, имат само хора, които не разбират същността на даден въпрос. С друга дума - неосведомените. Знаещите не изразяват мнение, а говорят с данни и факти. "Гледната точка", освен че не е гносеологична категория, е изключително субективна. Затова няма как да приемаш всички гледни точки, защото някои наистина заслужават подхилкване.