Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 16, 2024, 17:57:28

Автор Тема: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"  (Прочетена 61311 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #60 -: Януари 19, 2019, 14:00:15 »
Засега не е предвидена възможност да се бракосъчетават еднополово.

Е, от гледна точка на гражданското право, поради този факт, не могат да упражняват много права. Не е едно и също да ти завещаят като трето лице или да наследиш като съпруг. Еднополови не могат да осиновяват и т.н. Те за това се борят под благовидни предлози. Пак повтарям, на теория са дискриминирани.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #61 -: Януари 19, 2019, 14:15:39 »
Quote (selected)
Не стана съвсем ясно към кого си подходил с "предубеждение и предразсъдък"? Към Копринка, доколкото разбрах.

Към "бръснарницата", назована Панорама и към водещия я. Не към Червенкова. Нея просто не познавам. И като човек и като автор. Някак съм я пропуснал с неизвинено невнимание.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #62 -: Януари 19, 2019, 14:21:49 »
Quote (selected)
Хубаво, вярно, предълго писание от Фирмин, за да завърши накрая с истинската си цел - внушението, че сбърканите били тормозени и трябвало да бъдат защитавани.

В този объркан свят можеш да бъдеш "сбъркан" по доста начини. Според мен начините, по който са сбъркани тези, към които ти си така враждебен, в повечето случаи са за предпочитане пред начина, по който си сбъркан ти.

Но това, навярно, си е мое сбъркано мнение на педалолюбив и мангалолюбив неистински ляв. Нали?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #63 -: Януари 19, 2019, 15:26:05 »
...Нали?
Да
И не съм враждебен към родените обратни, а към пропагандата, че тяхното не е ненормално, и към тоталната подмяна и фалшификация на биологичната нормалност и на социалната справедливост.
« Последна редакция: Януари 19, 2019, 15:32:18 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9469
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #64 -: Януари 19, 2019, 15:29:09 »

То хубаво това с правата на гейовете, ама на мен не ми излиза от главата един руски генерал, де пише книги...честно, не знам в случая, просто ми се е забило в главата и още нямам отношение към него. Той казва, че в Средните векове и други са избивани целенасочено дегенерати за прочистване на цялото...
А иначе за целенасоченото оскотяване на българите в продължение на 30 години съм съгласна. Вземи което и да е стадо елитни крави и го дръж без храна, вода и в мърсотия и скоро ще получиш стадо дръгливи крави. За да оскотиш едно стадо е необходимо само да сложиш имбецили за кравари и да изчакаш търпеливо.
« Последна редакция: Януари 19, 2019, 15:36:06 от kаily »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9469
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #65 -: Януари 19, 2019, 15:32:53 »
-Дегенерацията е естествен процес, който съществува на земята хиляди години. Дегенерацията е неотменна част от жизнения цикъл. Раждане, младост, зрялост, старчески залез, смърт. На нивото на отделния човек този процес е добре познат на всички, но този процес съществува и на ниво клан (семейство).
Много историци отдавна са забелязали, че жизненият цикъл на клановете много прилича на жизнения цикъл на индивидите. като че ли господ бог е дал на всеки клан примерно равен отрязък живот на грешната ни земя.
Когато времето на зрелостта е преминало и кланът навлиза в период на златен старчески залез, Бог му дава първия сигнал, че времето на клана изтича. Желанието за продължаване на рода се изключва.
Обаче членовете на богоборческия клан започват да поддържат и финансират вече НЕ нормална, а дегенеративна благотворителност - дегенеративно изкуство, дегенеративна наука и литература.
При това със средствата на масовата информация те ще убеждават всички, че това, с което се занимават, е нормално, че в него няма нищо лошо, а който не го приема, е изостанал от световния прогрес.
ДЕГЕНЕРАЦИЯТА има три стадия:
1. Полови извращения
2. Психически болести
3. Вродени дефекти
//// Всеки трети (втори) е дегенерат в първи стадий на дегенерация. По професионален признак дегенерати са:
5% от селяните
10% от работниците
50% от интелектуалците
75% от работниците на литературата и изкуството
90% от работниците в медиите
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #66 -: Януари 19, 2019, 15:40:00 »

//// Всеки трети (втори) е дегенерат в първи стадий на дегенерация. По професионален признак дегенерати са:
5% от селяните
10% от работниците
50% от интелектуалците
75% от работниците на литературата и изкуството
90% от работниците в медиите
Надо сажать!
https://www.youtube.com/watch?v=_uIJ63pj3bs


Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9469
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #67 -: Януари 19, 2019, 15:43:35 »
Ми не знам, драги. Понякога си мисля, че някои хора психологически извеждат нещата до немислима гротеска, за да може всички лапнишарани да си кажат - Не! Това никога повече не трябва да бъде.
Много е тънко за разбиране. Манипулацията даже да я извади някой наяве, 99% няма да я разберат.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #68 -: Януари 19, 2019, 15:48:33 »
Спукал съм го в оня форум...

Може би някъде там е истината!

Как относиться к гомосексуалистам? Алексей Ильич Осипов

https://www.youtube.com/watch?v=f50tr-BQvQU

С жиру бесятся!
« Последна редакция: Януари 19, 2019, 15:52:06 от Ганий »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #69 -: Януари 19, 2019, 16:03:21 »
Quote (selected)
С две фрази ми отвори очите, хем на тези ми години. За интелигенцията, народа и политиците. Оцъкли ми се картинката и в личен план. Третата и фраза пък беше като куршум. С една дума изрази каквото споделям и аз. Попитаха я кой е на власт, кой управлява през последните години. "Простотията!".
Правилен извод.
Според теорията, като особена социална група интелигенцията се е зародила в обществото, когато се е появила необходимост от установяване на хегемония чрез идеология. Но в общество, където ролята на интелигенцията е отнета и узурпирана от плеймейтки, чалгари, шоумени и други подобни, които ежедневно внушават на публиката своите "културни" ценности и стават решаващ фактор за формирането на общественото съзнание, простотията във властта има стабилна подкрепа.
А като се има предвид, че тази псевдоинтелигенция има сериозни проблеми със сексуалната ориентация, съвсем логично е да поставя на дневен ред тези свои проблеми и да ангажира и тормози с тях обществото.   
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #70 -: Януари 19, 2019, 16:08:47 »
-Дегенерацията
Проф. Григорий Климов, нали ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #71 -: Януари 19, 2019, 16:22:35 »
.....
А като се има предвид, че тази псевдоинтелигенция има сериозни проблеми със сексуалната ориентация, съвсем логично е да поставя на дневен ред тези свои проблеми и да ангажира и тормози с тях обществото.   
и в какво се изразява "тормозът" върху обществото?
защо обществото има свръх чувствителност към нечия сексуална ориентация?
но най-важният въпрос тук е, кого обозначаваш с "обществото" - бели, хетеросексуални християни ли?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9469
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #72 -: Януари 19, 2019, 16:38:45 »
Много е нормално, като говориш за маргинални малцинства, да имаш и общество и мнозивства, нали?
Не можеш да защитаваш малцинствата, а да плюеш по мнозинствата, виждайки ги като мръсни думи.


И да, Григорий Климов, не знам бил ли е професор.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #73 -: Януари 19, 2019, 16:46:51 »
.....
А като се има предвид, че тази псевдоинтелигенция има сериозни проблеми със сексуалната ориентация, съвсем логично е да поставя на дневен ред тези свои проблеми и да ангажира и тормози с тях обществото.   
и в какво се изразява "тормозът" върху обществото?

защо обществото има свръх чувствителност към нечия сексуална ориентация?
но най-важният въпрос тук е, кого обозначаваш с "обществото" - бели, хетеросексуални християни ли?

Тормозът е в това, че обществото се занимава с несъществени проблеми при наличието на други, чието решаване е жизнено важно за него. От там идва и свръхчувствителността към нечия сексуална ориентация.

И не, не са само бели и хетеросексуални християни. Какво е отношението към различно ориентираните сексуално в мюсюлманските страни (Оня виц за „Хасан, олаби господина“ не се брои)?
the lamers club honourable member …

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #74 -: Януари 19, 2019, 17:00:22 »
.....
А като се има предвид, че тази псевдоинтелигенция има сериозни проблеми със сексуалната ориентация, съвсем логично е да поставя на дневен ред тези свои проблеми и да ангажира и тормози с тях обществото.   
и в какво се изразява "тормозът" върху обществото?
защо обществото има свръх чувствителност към нечия сексуална ориентация?
но най-важният въпрос тук е, кого обозначаваш с "обществото" - бели, хетеросексуални християни ли?
Обществото е масата от народа, работещите бедни и пенсионерите които ще стават все повече. Главен проблем за тях е икономическото неравенство, а не сбърканата сексуална ориентация. Тормозът се изразява в това, че сбърканата сексуалната ориентация се налага като по важна тема в обществото, за разлика от икономическото неравенство, което остава на заден план.
Затова това общество става свръх чувствително, когато излишно го занимават с нечия   сексуална ориентация различна от тяхната.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #75 -: Януари 19, 2019, 17:06:49 »
 :well_done-1299: ddantgwyn е отговорил преди мен.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #76 -: Януари 19, 2019, 17:16:35 »
.......
Тормозът се изразява в това, че сбърканата сексуалната ориентация се налага като по важна тема в обществото, за разлика от икономическото неравенство, което остава на заден план.
всъщност не виждам да се случва подобно нещо
но ако искате, може да направим експеримент - да проследим пресата за няколко дни и да видим как се отразяват двете теми
или приетите закони, решенията на МС, изказванията на партийните лидери
даже можем да залагаме :smokin:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #77 -: Януари 19, 2019, 17:21:16 »
Ето един интересен пример за икономическа манипулация, като заглавие на статия:
  "Роботите ще са вашите нови колеги, а не конкуренти"
https://www.investor.bg/drugi/338/a/robotite-shte-sa-vashite-novi-kolegi-a-ne-konkurenti-275608/
 :m1728:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #78 -: Януари 19, 2019, 17:32:10 »
Quote (selected)
но ако искате, може да направим експеримент - да проследим пресата за няколко дни и да видим как се отразяват двете теми
Гугъл - икономическо неравенство
Около 94 100 резултата (0,42 секунди)

Гугъл - сексуална ориентация
Около 627 000 резултата (0,48 секунди)
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #79 -: Януари 19, 2019, 17:34:02 »
Quote (selected)
Ганий, само не ми е ясно ти от лява позиция ли се изказваш, от дясна или от божествена?

От здравословна цинична такава, необременена исторически и ментално. Ся, ти можеш да си мислиш, че "лявото" е нещо междуконтинентално общо, но аз предпочитам да го пречупвам и през местни позиции. Щото още никой не се е изокал, че многообразието е вредно, или поне аз не съм го забелязала. Ще ме извиниш, но никога няма да вляза в матрици, колкото и интернационално и общо да ти звучат - съжалявам, но това е невъзможно, освен ако не държиш да станем всички на кайма.. :smokin:

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #80 -: Януари 19, 2019, 17:34:37 »
но ако искате, може да направим експеримент - да проследим пресата за няколко дни и да видим как се отразяват двете теми
Ще се наложи първо да се договорим за критериите на проследяването. Например "Гала вечеря в "Странджата"" ще се счита ли за отразяване? "Анелия роди от гаджето си", "Азис вади нов албум" "Ода Жон в Националната художествена галерия"?
Чужбинските елементи също как ще бъдат третирани? "Елтън Джон присъства на погребение със съпруга си", "Американският посланик и съпругът му посетиха детски дом"...
За законодателството не се безпокоя особено - там патриархалните настроения трудно ще бъдат пробити отведнъж.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #81 -: Януари 19, 2019, 17:44:15 »
Quote (selected)
"Американският посланик и съпругът му посетиха детски дом"...

Ся, тва не е съвсем вЕрно - правилното е "съпругата" му(май се разкараха вече от държавата ни, не съм ги следила внимателно). И даже на автомобила си беше турил отличителни знаци, сакън да не се заблудим, че са минали под дъгата - цяла София се спука от майтапи, ама то е щото сме прости и сме прости, щото просто не сме свикнали тържествено да си развяваш девиациите в българското общество, което между другото е ....матриархат*! :D

* Съставът на КС го показа и доказа на практика!

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #82 -: Януари 19, 2019, 17:45:36 »
Quote (selected)
но ако искате, може да направим експеримент - да проследим пресата за няколко дни и да видим как се отразяват двете теми
Гугъл - икономическо неравенство
Около 94 100 резултата (0,42 секунди)

Гугъл - сексуална ориентация
Около 627 000 резултата (0,48 секунди)
От мен един трилион вдигнати палчета!
-------

Споделял съм една моя параноична мисъл - че т.нар. либерали ле, сатанисти ли (или както там ги наречем) са си 100% фашаги!

Защото на тях не може да не им е ясно, че всеобемащата досадна денонощна пропаганда не може да не доведе до обратен ефект.
Съдя по себе си и най-най-близкия си кръг, приятели, познати, инцидентни разговоли...

Ми хора, вкл. и аз, които преди сме се отнасяли с разбирание и съчувствие към така или иначе малко ощетените от Природата (за гейовете става дума!), сега просто сме отвратени.

И се поставя Големият Въпрос - дали, аджеба, тия либерал-сатанисти-фашисти не целят точно това - навирайки ни в очите, ушите и къде ли не този наистина измислен проблем, да не се противопоставим. Защото няма да се изненадам, ако след някое време махалото отиде в другата посока!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #83 -: Януари 19, 2019, 17:52:00 »
Да уточня. Червенкова не говори снощи за "псевдоинтелигенцията", а за интелигенцията. И беше пределно ясна и откровена. Интелигенцията не харесва народа. Интелигенцията не иска да се харесва на народа. Тя се води от егото си, тя се води от идеи. Затова, попаднала на власт, тя греши. Виж, политиците са друго нещо. За тях е важно да бъдат харесвани, защото биват избирани. Избрани, водят, но водени не от идеи, и не от знание, а от желанията на народа. За да не спира да ги харесва. И избира.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #84 -: Януари 19, 2019, 17:55:59 »
И се поставя Големият Въпрос - дали, аджеба, тия либерал-сатанисти-фашисти не целят точно това - навирайки ни в очите, ушите и къде ли не този наистина измислен проблем, да не се противопоставим. Защото няма да се изненадам, ако след някое време махалото отиде в другата посока!

Не, те не целят противопоставяне а смачкване на индивида и превръщането му в имбецилен зеленчук, който могат да моделират като пластелин. Дори забраната за пушене е част от това. Още по-зловеща е т.нар "защита на децата". Щом могат да ти отнемат детето само защото си го наказал да не излиза заради пет двойки - могат да правят всичко с теб. Без вазелин.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #85 -: Януари 19, 2019, 18:05:48 »
Чета, чета и ми става все по-смешно.

Не беше толкова отдавна, когато тук или на Другото място, вече не помня, бях обвинен, че хабя повече време и енергия да защитавам Истанбулската конвенция, отколкото отделям да громя неравенството, бедността и експлоатацията на трудещите се.

Хайде сега, вие се огледайте, критиците ми. И оценете времето и енергията, които отделяте да громите педалолюбивите и мангалолюбиви неистински леви, с тези, отделени на проблемите с неравенството, бедността, експлоатацията.

Дали не, щото е по-лесно, а?  ???

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #86 -: Януари 19, 2019, 18:29:16 »
Quote (selected)
Не беше толкова отдавна, когато тук или на Другото място, вече не помня, бях обвинен, че хабя повече време и енергия да защитавам Истанбулската конвенция, отколкото отделям да громя неравенството, бедността и експлоатацията на трудещите се.

Правилно си забелязал и няма какво да се оглеждам - мноо по-лесно е да се засилиш да съблюдаваш "нарушените" права на неколко педераса/лесбийки/двупосочни/ любители скотски и квато е цялата спецификация, отколкото да поемеш ангажимент да бъдеш интересен и полезен на поне на милион пъти повече онеправдан народ - по-лесно и удобно, щото на практика не ти струва абсолютно нищо - няма ще се ръгаш срещу големите пари и обезпечението им под формата на репресивните органи на държавата и присъдружните й кукловоди, лесно и удобно - те за това мечтаят Началниците - измислянето на "каузи", докато "другарите" ти повечето от тях не си мислят дали ще ги възприемеш с начервени джуки, с токчета и секси бельо, а ще се чудят как ще живеят утре децата им. Не те ли е срам, че си нахален и самомнителен проводник на подмяна!? Сун Дзъ какво казва по въпроса?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #87 -: Януари 19, 2019, 18:51:47 »
Не те ли е срам, че си нахален и самомнителен проводник на подмяна!? Сун Дзъ какво казва по въпроса?
:way_to_go-1308:
Точно за подмяната на смисъла, на фокуса, на значението на думите става въпрос.
И за подмяната на нормалната човешка природа с извратена такава по вкуса на кукловодите.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #88 -: Януари 19, 2019, 18:56:06 »
Quote (selected)
по-лесно и удобно, щото на практика не ти струва абсолютно нищо - няма ще се ръгаш срещу големите пари и обезпечението им под формата на репресивните органи на държавата и присъдружните й кукловоди,
...
Не те ли е срам, че си нахален и самомнителен проводник на подмяна!? Сун Дзъ какво казва по въпроса?

Не, не ме е срам. Защото съм сигурен, че съм се "ръгал" срещу "големите пари", мутрите им и купените от тях репресивни органи доста повече, да речем, от теб. Което прави теб нахална и самомнителна в това да ми даваш оценка. Сун дзъ, прочее, щом питаш, съветва да познаваш себе си и противника. Това е, което ме прави да не се страхувам.

Но, както виждам, необходим съм. Нужен е проводник на подмяна. Щото и подмяната е нужна. Иначе какво остава вам за оправдание. На негодността.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #89 -: Януари 19, 2019, 19:01:20 »
Quote (selected)
Защото съм сигурен, че съм се "ръгал" срещу "големите пари", мутрите им и купените от тях репресивни органи доста повече, да речем, от теб.

Сериозно? И затова ли намери себе си под цветовете на дъгата, след като няколко постинга по-горе нАучно ми обясни, че няма какво повече да направиш срещу беднотията, щото тя вече е предначертана и лишена от възможности за съпротива!? Затова - смяна на приоритетите, за да се чувстваш достатъчно ляв. И ако се беше ръгал срещу големите пари, със сигурност нямаше да те държат на служба! Не е нужно да убеждаваш мен или другите - опитай се някакси да убедиш себе си, макар и тайно

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #90 -: Януари 19, 2019, 19:07:59 »
Ако познаваше себе си и противника си, щеше досега да си свалил омразната ти Корнелия.
Аз обаче мисля, че не тя е твоят противник. Твоят противник са истинските търсачи на соц. справедливост и човечност. И че в борбата, която водиш с тях, си обикн. служител на техните врагове.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #91 -: Януари 19, 2019, 19:08:55 »
Quote (selected)
Нужен е проводник на подмяна. Щото и подмяната е нужна.

Нужна е ПРОМЯНА, подмяната вече 30 години си я практикувате и си пазите столчетата.
Със стари Фермини нов .... не става, ако и да си мислят че са полезни.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #92 -: Януари 19, 2019, 19:10:22 »
 :t1255: :t3726:
the lamers club honourable member …

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #93 -: Януари 19, 2019, 19:11:39 »
Ако познаваше себе си и противника си, щеше досега да си свалил омразната ти Корнелия.
Аз обаче мисля, че не тя е твоят противник. Твоят противник са истинските търсачи на соц. справедливост и човечност. И че в борбата, която водиш с тях, си обикн. служител на техните врагове.

"Свалил" като политик или като жена от другия пол, м?  :nuts:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3570
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #94 -: Януари 19, 2019, 19:30:47 »
Quote (selected)
като политик или като жена от другия пол
А като жена от същия пол? То нали сега думите пол, мъж, жена не е ясно как да се разбират.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #95 -: Януари 19, 2019, 19:35:51 »
Quote (selected)
като политик или като жена от другия пол
А като жена от същия пол? То нали сега думите пол, мъж, жена не е ясно как да се разбират.

"жена от другия пол" е цитат на ото флик от "ало, ало".
но вицът се губи, ако трябва да се обяснява  :image008:

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #96 -: Януари 19, 2019, 19:40:34 »
Quote (selected)
А иначе за целенасоченото оскотяване на българите в продължение на 30 години съм съгласна. Вземи което и да е стадо елитни крави и го дръж без храна, вода и в мърсотия и скоро ще получиш стадо дръгливи крави. За да оскотиш едно стадо е необходимо само да сложиш имбецили за кравари и да изчакаш търпеливо.
Ей тва и аресвам на Кайли, когато и се получи, с ено изречение прави нищожен труда на Енгелс, Ганий и още там които са се трудили напоително и академично.
И въпреки гениалната и повече от достатъчна простота на констатацията, фсе още не стоплям ена подробност -
кравите /или уфсети - се тая/, дали продължават да мучат умилкващо и с влажен поглед да гледат имбецила кравар, шляпайки му от време на време по някоя шпакла с влажен език за благодарност?
А, и един доп. въпрос - ако нье, то ф какъф момънт кравите зеха преднина пред ситизените ф мамковината, които за разлика от добичетата даже имат права да избират?
Благодаря за осветляването.
Пъ. Съ.Мислим, дека Копринка го е рекла също толкова ясно и кратко, но моем да се лажем пък, а?
Със здраве!
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #97 -: Януари 19, 2019, 19:49:54 »
Quote (selected)
Нужен е проводник на подмяна. Щото и подмяната е нужна

Кому? Идеален въпрос, щото нервата кара езика да се изпусне :D

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #98 -: Януари 19, 2019, 19:50:30 »
Първо, не си пазя "столчето". Напротив, направих нещо, което тези преди мен не направиха за мен - дадох път на по-млади. Преди доста време. И може би сгреших. Оказа се, "столчето" им било цел, а не опорна точка, от която да работят за промяна. Години по-късно, те са там, където ги оставих. Опитът си и позицията си използват главно за личното си благоденствие. В това, признавам, са много по-успешни от мен.

Второ, държат ме на служба тези, които има власт за това, заради знанията и уменията ми, които така и не постигнаха. (Не ги стигат, защото не отделят времето, ресурсите и усилията, които отделям аз, ежедневно, за да ставам по-добър в това, което правя.) А и някой трябва да свърши и работата, все пак, нали?

Трето, неравенството и бедността, като ляв човек, възприемам като противници. И така, следвайки Сун дзъ, изучавам прилежно и усърдно противника. С нАучни методи. Щото борбата с тях и ефектите им за някои е удобен и припознат отскоро лозунг, а на мен ми е работа.

Четвърто, обективно, вече съм на възраст, при която враждебните подмятания на по-млади за "столчета", на които съм се заседял 30 години или дори половината от тях, стават ежедневие. Това е естествен процес. Но естеството на процеса изисква, както е в природата, за да ме замени, по-младият да е по-добър от мен в това, в което ме сменя. В природата това се доказва в битка. Аз, поне, се бих. Нищо даром не бе ми дадено - нито уважението, нито подкрепата, нито правото да ръководя и решавам, дори и това - да работя, което мога и умея. И както е в природата, нека младите се чувстват поканени и насърчени да се докажат. Но, много моля, нека не идват въоръжени само с младостта си. Няма да им стигне.

Пето, така съм устроен, че въпреки критиките "спри да ги учиш", насочени към това да запазя предимствата, които знанието и опитът ми ми дава, за лична употреба, не спирам да споделям знание и опит с колегите си. Обучил съм стотици. И съм благословен с това, че десетки от тях се оказаха не само прекрасни хора и колеги, но и способни да се учат. Удовлетворен съм. Сянка върху удовлетворението ми хвърля фактът, че никой от младите ми другари не поиска да се учи. Тъжно. Скръбно, дори.

Тези по-горе са източник на самочувствието ми и ми осигуряват спокойствието да ви търпя обидите и невежеството, без да е необходимо да им давам симетричен отговор. Ако това ви създава известен дискомфорт, моля да бъда извинен.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #99 -: Януари 19, 2019, 20:02:54 »
Разбрахме, "подмяна" му е майката.
Подменяйте се, обучавайте се в "напредничави" чиновнически мурафети, само не стойте между нас и звездите.
Така даже не светите с отразена светлина, а закривате истинската.
Не вярвах,че пак ще дойде времето да викам 30-години стигат и пак БКП ще е част от проблема.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #100 -: Януари 19, 2019, 20:05:18 »
Няма да се засягаш, но сме на близка възраст и като сме тръгнали да споделяме опит...ами да опитаме

Quote (selected)
Първо, не си пазя "столчето". Напротив, направих нещо, което тези преди мен не направиха за мен - дадох път на по-млади. Преди доста време. И може би сгреших. Оказа се, "столчето" им било цел, а не опорна точка, от която да работят за промяна. Години по-късно, те са там, където ги оставих. Опитът си и позицията си използват главно за личното си благоденствие. В това, признавам, са много по-успешни от мен.

С 99% процента вероятност не са те питали, а са ти натресли този изход. Въпросът е бил поставен - отдоворът да бида"да"

Второ, държат ме на служба тези, които има власт за това, заради знанията и уменията ми, които така и не постигнаха. (Не ги стигат, защото не отделят времето, ресурсите и усилията, които отделям аз, ежедневно, за да ставам по-добър в това, което правя.) А и някой трябва да свърши и работата, все пак, нали?
Най-вероятно си бил достатъчно умен са действаш години наред като единак и поради това, че живееш в малко населено място, нямат възможност да се лишат от услугите ти..засега. Споко - на държавно ниво им отне 8 години, на местно ще им трябва повече..

Трето, неравенството и бедността, като ляв човек, възприемам като противници. И така, следвайки Сун дзъ, изучавам прилежно и усърдно противника. С нАучни методи. Щото борбата с тях и ефектите им за някои е удобен и припознат отскоро лозунг, а на мен ми е работа.
С научни методи не се изучава льольо насреща, а с придобиването на информация за слабостите му. Сун Дзъ не знам какво е казал по въпроса, но сигурно ще да има нещо извън написания метод
Четвърто, обективно, вече съм на възраст, при която враждебните подмятания на по-млади за "столчета", на които съм се заседял 30 години или дори половината от тях, стават ежедневие. Това е естествен процес. Но естеството на процеса изисква, както е в природата, за да ме замени, по-младият да е по-добър от мен в това, в което ме сменя. В природата това се доказва в битка. Аз, поне, се бих. Нищо даром не бе ми дадено - нито уважението, нито подкрепата, нито правото да ръководя и решавам, дори и това - да работя, което мога и умея. И както е в природата, нека младите се чувстват поканени и насърчени да се докажат. Но, много моля, нека не идват въоръжени само с младостта си. Няма да им стигне.
 Идея си нямам къде е как си се бил през последните 10 години, обикновено не се стига до пряк двубой
Пето, така съм устроен, че въпреки критиките "спри да ги учиш", насочени към това да запазя предимствата, които знанието и опитът ми ми дава, за лична употреба, не спирам да споделям знание и опит с колегите си. Обучил съм стотици. И съм благословен с това, че десетки от тях се оказаха не само прекрасни хора и колеги, но и способни да се учат.
Огромна грешка, която ще ти излезе през носа, но да се надяваме, че са това, което  виждаме и чуваме ежедневно. Вярно, няма да се извисиш като обучител, но при по-подходящи обстоятелства ще ти бъде лесно и удобно да им биеш шута
Удовлетворен съм. Сянка върху удовлетворението ми хвърля фактът, че никой от младите ми другари не поиска да се учи. Тъжно. Скръбно, дори.

Тези по-горе са източник на самочувствието ми и ми осигуряват спокойствието да ви търпя обидите и невежеството, без да е необходимо да им давам симетричен отговор. Ако това ви създава известен дискомфорт, моля да бъда извинен.

Обидите и невежество при твоя случай са двупосочни - просто си прегледай постингите и се опитай да помислиш, колко хора си се пробвал да обидиш, преди да ти върнат със същата монета
« Последна редакция: Януари 19, 2019, 20:10:30 от Асол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #101 -: Януари 19, 2019, 20:18:49 »
Quote (selected)
Подменяйте се, обучавайте се в "напредничави" чиновнически мурафети, само не стойте между нас и звездите.

Мдаа ... Няма да се получи това, между теб и звездите, драги, щом едни чиновнически мурафети са достатъчни да те спрат. Уви.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #102 -: Януари 19, 2019, 20:23:38 »
Може и да не се получи, но ще драпам.
Ако се наложи и чиновник на трикрако столче ( стабилен ) ще прескоча, но няма да се занимавам с "подмяна".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #103 -: Януари 19, 2019, 20:30:09 »
Тези по-горе са източник на самочувствието ми и ми осигуряват спокойствието да ви търпя обидите и невежеството, без да е необходимо да им давам симетричен отговор. Ако това ви създава известен дискомфорт, моля да бъда извинен.
Да ти кажа не съм много съгласен, защото ми се струва, че преценката ти е не съвсем точна.

Тук, аз поне, засега не виждам провокатори, да не говорим за откровени провокатори.

Къде сме съгласни един с друг, къде се разминаваме - повече или по-малко, понякога реагираме по-пиперлийски, но в общи линии общуването варира между нормално и приемливо.

Вярно, и на мен 2-3 пъти тук ме сърбяха ръцете да отвърна по-така, но се въздържах.

Ти май си по-голям от мен - знаеш го - с възрастта човек обръгва.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #104 -: Януари 19, 2019, 20:32:41 »
Не, защо. Само кажи. Качен на трикракото столче, ако ще се почувстваш по-близо до звездите, ще ти отстъпя, не ми се свиди. Даже и гръб ще подложа, да стъпиш на раменете ми.

След всички тези упражнения, даже ще ти река, че звездите не са НАД тебе, а ВЪВ тебе. Но тук вече kaily ще ти е по-полезна, да ти обясни.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #105 -: Януари 19, 2019, 20:40:04 »
Казах " ще прескоча" не искам да сядам, не се чувствам толкова стар, макар че май сме връстници.
Решиш ли да спреш, че си дал достатъчно .......... значи си мъртъв.
Така са ме учили, така и аз уча.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #106 -: Януари 19, 2019, 21:07:59 »
Quote (selected)
Ти май си по-голям от мен - знаеш го - с възрастта човек обръгва.

Аз съм на 52. Още малко.

Обръгването виждам в това да ти е ясен генезиса и значението на обидата.

Например, грозна обида като педалолюб и мангалолюб. За мен, обаче, тя е като съдържание на войнишка мешка, нещо като партенките в нея. В смисъл, при позицията, която съм заел, и тезите, които защитавам, тази обида е част от "окомплектовката". Аналог е на kaffir-lover. Станал си войник, навивай си партенките.

Такъв тип обида дефинира отношение. И то е уникално. По правило, отношение между защитник на гражданските права и бял расист.

Такъв тип обида дефинира, повтарям. През езика. Имах и, мисля, още го имам, макар и да не ми е под ръка, речник на забранения английски. Беше ми интересно да науча, бях млад тогава, че определен тип обиди са обичайни между определени, специфични, групи. Например, има обиди, които гейовете разменят помежду си. Когато някой, който не е гей, я използва, гледат го с недоумение. Това не е език на културния пласт, на който принадлежи.

В случая няма недоумение. Тази обида - педалолюб и мангалолюб - си е на мястото. Между Firmin и Nor1.

По подобен начин и други обиди тук, през анализ, намират основанията и мястото си, което е специфично.


Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #107 -: Януари 19, 2019, 21:19:49 »
Аз съм на 52. Още малко.
Нещо съм се объркал!
Извинявай, че съм те натоварил с десетина и повечко години!
Наистина съм се объркал!  :t2412:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #108 -: Януари 19, 2019, 21:41:36 »
"Педалолюб" и "мангалолюб" не са обиди, а оценки. Обиди са "педал" и "мангал". А аз не те мисля за педал или за мангал. Обаче те мисля за превзет самохвалко и фалшив социалист. Казано също в качеството на оценки на твоето високопарно, самопревъзнасящо, безидейно, многословно и хлъзгаво измъкване от същината на проблемите.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9469
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #109 -: Януари 19, 2019, 23:57:41 »
Всъщност на планетата й идва в повече човечеството. Затова предизвикво промени. Повече обратни - по-малко човеци. Въпросът е що илюминатите зорлем ги използват да предизвикват обществото.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #110 -: Януари 20, 2019, 02:32:02 »
Нямам сили, а още по-малко време да я превеждам, но долната статия ми се струва, че ще заинтересува една значителна част от англоезичниците.  :smokin:
baizuo
Най-вече ще ви заинтригува тонът на статията и неговата промяна в зависимост от мястото в писанието.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3570
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #111 -: Януари 20, 2019, 08:52:44 »
Quote (selected)
долната статия
… е доста дълга. Ще споделиш ли накратко за какво става дума или някакви интересни тези?

Пешо

  • Гост
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #112 -: Януари 20, 2019, 09:46:25 »
Quote (selected)
Не, те не целят противопоставяне а смачкване на индивида и превръщането му в имбецилен зеленчук, който могат да моделират като пластелин. Дори забраната за пушене е част от това.
Да. Забраната за пикаене по тротоарите - също.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #113 -: Януари 20, 2019, 10:55:20 »
Забраната за пикаене по тротоарите - също.

Ами, да! Само волни, необременени и независими хора могат да го правят.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #114 -: Януари 20, 2019, 13:11:52 »
....
Гугъл - икономическо неравенство
Около 94 100 резултата (0,42 секунди)

Гугъл - сексуална ориентация
Около 627 000 резултата (0,48 секунди)
мисля,че е некоректно такова търсене, но съм наясно , че тук е важно да обориш насрещния, истината никога не трябва да пречи на това :smokin:
ще си направя труда, да преброя отразяването на подобни теми в любимия вестник, последен брой, и ще докладвам

p.s. прегледах набързо електронните издания на СЕГА и 24 часа
многобройни заглавия за бюджет, избори, ромско присъединяване, магистрали, пожари, трафик,фонда за лечение на деца, поколението бунтари ,което не иска промяна, предизборните заплати, национализацията на приватизацони бонове, сметките за ток и парно
открих само  една малка дописка за емигранти и нито една за сексуална ориентация или /освен по случая с последното убийство/
« Последна редакция: Януари 20, 2019, 13:39:14 от Lillian »

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #115 -: Януари 20, 2019, 13:30:34 »
Quote (selected)
/Поглед.инфо/* Съвсем други са днешните потискани и онеправдани хора. Това са хората, които живеят от труда си. Работещите хора. Толкова характерната за 19-ти и началото на 20-ти век експлоатация никъде не е изчезвала. Съществува си и се проявява все по-силно. Особено през последните 30-40 години.
--------------
* Целият текст тук: http://pogled.info/avtorski/Petar-Volgin/nishtetata-na-leviya-neoliberalizam.100430
https://www.mediapool.bg/bogatstvoto-na-26-miliarderi-e-ravno-na-parite-na-polovinata-chovechestvo-news288825.html

Колко е вярно - но знам, но не е далеч от истината - че богатството на 26 милиардери е равно на парите на половината човечество.
Днес на мода са бомбастичните заглавия и всякакви изхвърляния, но тия либерали (някои ги наричат сатанисти) използват всички средства - нелоялна конкуренция, подкупи, каквото друго икономическо престъпление ви дойде на ума, за да начешат егото си...

Има нещо противоестествено в цялата тая работа, затова и в Мойта Стройна и Непротиворечива Теория съм отразил, че тия супер-свръх-мега-ултра-крайно богати са психопати - и то до един!

Нали си спомняте от "Госпожицата" (Иво Андрич) гледането и броенето на парите. Същата работа - но повлияно от развитието на НТР - монитори ли, извадки ли, разпечатки ли...
Гнусна работа - както и да се погледне!
« Последна редакция: Януари 20, 2019, 13:34:19 от Ганий »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #116 -: Януари 20, 2019, 14:13:54 »
p.s. прегледах набързо електронните издания на СЕГА и 24 часа
многобройни заглавия за бюджет, избори, ромско присъединяване, магистрали, пожари, трафик,фонда за лечение на деца, поколението бунтари ,което не иска промяна, предизборните заплати, национализацията на приватизацони бонове, сметките за ток и парно

открих само  една малка дописка за емигранти и нито една за сексуална ориентация или /освен по случая с последното убийство/

Ми те, хората, пишат за това, което вълнува ежедневно обществото.

Нема да издигат в култ емигрантите, убийствата и сексуалната ориентация, я!

Което пък се случва неизбежно при постоянното им натрапване на вниманието на същото това общество!  8)
« Последна редакция: Януари 20, 2019, 14:19:14 от Джиджи »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3570
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #117 -: Януари 20, 2019, 14:19:37 »
Quote (selected)
мисля,че е некоректно такова търсене
Некоректно, т.е. неправилно, може да бъде разсъждение – ако нарушава законите на логиката. Или пресмятане, ако бърка аритметичните действия. Изобщо ако има нещо нарушено. А да наречеш „некоректно“ използването на търсачка за търсене е все едно да кажеш, че е некоректно използването на лъжица за ядене на супа.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #118 -: Януари 20, 2019, 14:19:43 »
но тия либерали (някои ги наричат сатанисти) използват всички средства - нелоялна конкуренция, подкупи, каквото друго икономическо престъпление ви дойде на ума, за да начешат егото си...

Aaa, либералите не работят за егото си. Либералите си работят целенасочено и методично за унищожението на националните държави в световен мащаб. Класическите либерали искаха да направят от държавата само нощен пазач. Новите искат държавата да престане да съществува като понятие.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9469
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #119 -: Януари 20, 2019, 14:43:27 »
Държавата, ако не е социална, изобщо не е държава. А пък ако начело са кравари-имбецили, по-добре и без нея.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.