Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 10:04:29

Автор Тема: Технически …  (Прочетена 446378 пъти)

0 Потребители и 15 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2040 -: Януари 19, 2021, 15:56:02 »
Това, допускам, е форум, създаден от българин с участници българи, поради което имам следната питанка към администратора, модераторите и особено към г-н Паралелопипед:

Има ли начин (и желание) да наложите използване на български език, оня, на който са ни учили в училище, а не някакви извращения, оригиналничене и/или подражаване?

Благодаря.
Желание дал Господ, а виж с налагането има малце затруднения. Рекиджа се връцна и си отиде във форума-майка. Остана ласкаещата го Джиджи. Останалите пишем кой както може. Езикът се измива обаче в странство, независимо от усилията да бъде поддържан...

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #2041 -: Януари 19, 2021, 16:24:40 »
Това, допускам, е форум, създаден от българин с участници българи, поради което имам следната питанка към администратора, модераторите и особено към г-н Паралелопипед:

Има ли начин (и желание) да наложите използване на български език, оня, на който са ни учили в училище, а не някакви извращения, оригиналничене и/или подражаване?

Благодаря.
Желание дал Господ, а виж с налагането има малце затруднения. Рекиджа се връцна и си отиде във форума-майка. Остана ласкаещата го Джиджи. Останалите пишем кой както може. Езикът се измива обаче в странство, независимо от усилията да бъде поддържан...
...оставете ги Реки и сержанта, тяхна си работа, моля потрудете се тук и сега, става неприятно да се четат шарени полюции, лошо копиращи Реки, обаче претендиращи за оригиналност...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2042 -: Януари 19, 2021, 17:02:20 »
...оставете ги Реки и сержанта, тяхна си работа, моля потрудете се тук и сега, става неприятно да се четат шарени полюции, лошо копиращи Реки, обаче претендиращи за оригиналност...

Жесток човек си, професоре, още малце и ще настояваш за съдържание в постовете... Как да вдигне човек, пардон, модератор ръка над такова монолитно творение?!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2043 -: Януари 19, 2021, 18:15:29 »
Цитат на: Ной
... такова монолитно творение?!

Паметник немислотворен  :bigok:
« Последна редакция: Януари 19, 2021, 21:10:22 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2044 -: Януари 19, 2021, 20:26:42 »
Добре де, Ото си е праФ!
Но поне фъкането може ли да остане, а, Ото?
Имам претенции за авторство, щото, може ако някой се назори - да провери.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #2045 -: Януари 19, 2021, 21:57:45 »
Добре де, Ото си е праФ!
Но поне фъкането може ли да остане, а, Ото?
Имам претенции за авторство, щото, може ако някой се назори - да провери.
...бива, и мадафакарите могат да останат ...

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2046 -: Януари 20, 2021, 00:04:31 »
Quote (selected)
Но поне фъкането може ли да остане, а, Ото?

Аз, явно, съм доста назадничав и несъвременен.
Само ще споделя, че наспроти собствения си немалък опит, съм забелязал, че много лесно се започва, а после нещата някак тръгват посвоему си и се стига до момент, когато вече не се знае кое е правилното...
Много е вероятно, когато човек някога (в бъдеще) напише - "мисля, че си праВ", да го обвинят в екзотичност, или пък незнание.
Затова подкрепям искането на фелдкурата за чистота на българския език.
Поне това, което още е останало и което някои още помним.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2047 -: Януари 20, 2021, 09:01:10 »
Quote (selected)
Аз, явно, съм доста назадничав и несъвременен.
Не бе човеко!
Простичката истина е друга.
Понеже пишех в оня форум едни дълги постове, бързах и пропусках букви, печатах съседната и т.н. и на мен специално ми дотегна разни "правописци" да се гъбаркат не със същността на поста ми, а с разни открити "грешки"!
При това аз не отделях и време сетне да си чета постовете и да коригирам, а когато отделях, установих че е прекалено много, за да си го губя с разни тролчета.
И започнах да пиша така, както си говорим - с потъмняване, не слагам тирета в сравнителните степени и запетайките даже пропускам.
Е - спряха лешперите да се правят на интересни, само едно пидалче продължава да се упражнява главно върху руския ми, щото вече не съм сигурен ь или не, и или ы, но вече не ми пука - беше време гогато ме определяха за грузинец заради твърдото произношение.
Ама преди 35-6 години.
Та така с езика, основно на писането.
Имам претенции за доста "отворен" език, въпреки че по образование съм техничар и ме дразнят разни скудоумни забележки на хорица с 5-600 използваеми думи, особено пък когато видят някакво съмнение в постовете ми, бягат до гугъля за проверки, после ехидничат!
Хорица, без една собствена мисъл.
Та дето вика Фон-а - твай!
Иначе сте прави - трябва да си пазим езика, ама то и държавицата си уж трябваше да пазим и това което сме създали със собствените си ръце, труд, пот, умения...и достойнството си и...абе-твай!
Аз лично ще се постарая, поне в този форум да си пиша на български.
Ще опитам поне.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #2048 -: Февруари 04, 2021, 14:40:42 »
За протокола - прави печатление необяснимото покровителстване на едно лице от  страна на модератора и стопанина на сий форум (Ave, von und zu Gossinger), толерират се "чаршафи" с шарени текстове (по правило написани на извратен български с големи букви), отромни мотикони.

Пак за протокола си позволявам да отбележа, че някои от тукашните приятели се оттеглиха и заради това, други се канят да го направят (пак заради това), а някои се въздържат да се присъединят.

Това не е в наш интерес (според мен). 

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2049 -: Февруари 04, 2021, 15:28:28 »
  Стига бе, Фелдкурате..
Стига перфекционизам,педантизам  и пуризам.. :bigok:
 

    Нека да цъфтиме 100 цветя..
    Нека секи, мокри го дъждя..

ПП Ако се сещаш, какво искам да намекна.. :apology-1312:

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2050 -: Февруари 04, 2021, 16:09:54 »
Че е ясно, ясно е. Преди време и аз се застъпвах, наричайки я "шареното биполярно пиле на форума". А след това ми се изцвъка на главата. 

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2051 -: Февруари 04, 2021, 16:20:34 »
Quote (selected)
Нека да цъфтиме 100 цветя. Нека секи, мокри го дъждя
Доколкото разбирам фелдкурата, той не призовава да гонят някого, а само да не бъдат толерирани безобразия. Така че форумът да бъде уютно място на повече хора, а не на все по-малко.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2052 -: Февруари 04, 2021, 17:39:30 »
Не знам защо цветовото многообразие на Джиджи толкова ви пречи. Нека си оцветявя момичето!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2053 -: Февруари 04, 2021, 17:46:25 »
Не знам защо цветовото многообразие на Джиджи толкова ви пречи. Нека си оцветявя момичето!
:b0315: :bouquet-1089: :b0315:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2054 -: Февруари 04, 2021, 17:50:40 »
Цитат на:  link=topic=22.msg97236#msg97236 date=1612445308
  Стига бе, Фелдкурате..
Стига перфекционизам, педантизам  и пуризам.. 

    Нека да цъфтиме 100 цветя..
    Нека секи, мокри го дъждя..

И за Vançe :0006: :b0303: :0006:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2055 -: Февруари 04, 2021, 17:55:40 »
Не знам защо цветовото многообразие на Джиджи толкова ви пречи. Нека си оцветявя момичето!
Аз също, да не забравяме че първите писаници са били пиктограми само пикселите са били по-големи щото с камък толкова и цветовете са били кът. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2056 -: Февруари 04, 2021, 18:04:00 »
Не знам защо цветовото многообразие на Джиджи толкова ви пречи. Нека си оцветявя момичето!
Аз също, да не забравяме че първите писаници са били пиктограми само пикселите са били по-големи щото с камък толкова и цветовете са били кът.  :t0328:
:couples-1108:
« Последна редакция: Февруари 04, 2021, 18:06:25 от Джиджи »

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2057 -: Февруари 04, 2021, 18:06:11 »
А след това ми се изцвъка на главата.

    На късмет е..
 
Слизаме аз и булката на Лименас от парахода.. Па като ме нацвъкаха много чайки.. ама целенасочено.. 
 Аз се свивам се. Насочвам поглед надолу.. на земята пари  200 евро, 100 евро.. още евро .. га ги събрах -770 евро ..
  Питах полицаите, дали некой е загубил пари.. Тцъ..
  На другия ден пак се замъкнах на Лименас, пак да търса  кой загубил пари..Нцъъ..
     Па ги оставих при мене и добре ги похарчих..
 
ПП  Нека ме цвъкат чайки, нека да е лято.. Пак на Кереметли!!
 


 
 

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2058 -: Февруари 04, 2021, 18:19:36 »
Quote (selected)
Па като ме нацвъкаха много чайки.. ама целенасочено..

Да де ама много.
Коле къде да търси още Дж-та?
Така с едно нацвъкване, за 10-20 евра не си заслужава да се наведеш!

П.П. Евала Ванче, знаеш коя лакърдия на коя маса да подложиш! :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2059 -: Февруари 04, 2021, 18:47:29 »
   Няма к'во да се ядосвате, :aplause:
   Няма нищо да пустосвате .. :i_sheepish:
     ...
      Той, животят, е такъв..
      Малко сълзи, сперма  малко.
      Пък от повечето - кръв.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2060 -: Февруари 04, 2021, 21:07:41 »
Quote (selected)
Не знам защо ...
Да кажем, че и не се интересуваш.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2061 -: Февруари 04, 2021, 21:12:33 »
Джиджи напоследък показва положителни тенденции към поведение на възрастен, но има още възпитателна работа да се свърши. Какво да го прави човек, наше си е!

Аз имам чисто нови очила, от които ме боли глава за момента, така че съм зла и ако случайно изям някого без сол, отдайте го на обективни причини.

Ванче, велик си!  :b0301:

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2062 -: Февруари 05, 2021, 10:04:37 »
А след това ми се изцвъка на главата.
На късмет е..
  ....
Слизаме аз и булката на Лименас от парахода.. Па като ме нацвъкаха много чайки..  га ги събрах -770 евро ..
......
     Па ги оставих при мене и добре ги похарчих..
  ПП  Нека ме цвъкат чайки, нека да е лято..
 

 :way_to_go-1308:

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2063 -: Февруари 05, 2021, 10:47:34 »
   Велик беше бать Митю - Старшината..

Колко ме е яд, че не се престраших  да ида в Ракитово, да го намерам, да занесам две каунчета .. И едно шише за Митювица.. добра като Богородица..

  Хем близо бях, във Велинград, пазях една купчина карпузи.. през деня свободен бях.... Ама как да ида при един велик човек..

 ПП   Глей какъв е живота.. Бълхите сме си живи, мамутите - умрели

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2064 -: Февруари 10, 2021, 02:44:42 »
Защо изчезна възможността да си коригираме поста? Или има временен интервал когато това е възможно?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2065 -: Февруари 10, 2021, 03:07:59 »
Защо изчезна възможността да си коригираме поста? Или има временен интервал когато това е възможно?
Бъч, аз виждам бутона "промени" над мнението. Ще се опитам да вляза с 67 акаунт, да видя какво става.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Технически …
« Отговор #2066 -: Февруари 10, 2021, 03:11:58 »
67 test changes

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Технически …
« Отговор #2067 -: Февруари 10, 2021, 03:13:24 »
67 test changes
Бъч, аз виждам бутона "Промени" вдясно бутона "Цитат" в моето "частно" мнение.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2068 -: Февруари 10, 2021, 18:04:14 »
Защо изчезна възможността да си коригираме поста? Или има временен интервал когато това е възможно?

Защото най-вероятно търсиш бутона за редакция, който се намира(ше) под коментара. Него вече го няма, защото при неговото използване се омазваше кодировката на текста.

Бутонът "Промени", който се намира над коментара ти е активен и може да го ползваш него, когато искаш да редактираш вече пусната пращулка.
the lamers club honourable member …

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2069 -: Февруари 10, 2021, 20:14:00 »
Браво за махането на бутона.
Все пак това с емотиконите според мен трябва да се преразгледа.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2070 -: Февруари 10, 2021, 20:25:22 »
Aми тъпо си е заради лиготиите на Жижи всички да оставаме без (достатъчно) емотикони.
Никой друг не прекалява с тях, пък нейното прекаляване си е като детска щуротия и (според мен) дразни много малко хора.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2071 -: Февруари 11, 2021, 02:09:52 »
Браво за махането на бутона.
Все пак това с емотиконите според мен трябва да се преразгледа.
Подкрепям!
По някакви причини бутона "Промени" не го виждах. Сега се появи.
Anyway. Няма никаква нужда отговорните за този форум (собственик) да се държат с Джиджи (а и с други) както Twitter с  Тръмп. Да сложат бутон "игнор" и всички ще са happy.

Нека цъфтят 100 бурена! ;D И (медицинският) коноп е "бурен". ;D
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2072 -: Февруари 11, 2021, 03:11:14 »
Anyway. Няма никаква нужда отговорните за този форум (собственик) да се държат с Джиджи (а и с други) както Twitter с  Тръмп. Да сложат бутон "игнор" и всички ще са happy.

Нека цъфтят 100 бурена! ;D И (медицинският) коноп е "бурен". ;D
Ами не е! Бурен е онзи коноп, дето растеше покрай блатата и бабите от него правеха гръсти и гръстени гащи. Сегашният е убийствен по концентрация на купчина вредни съединения, вони като скункс след като са го прегазили няколко пъти, според докторите прави трайни промени в мозъка на пушещите младежи и изобщо. Чувала съм от приятели, които са пушели навремето, че сега вече не пушат, защото онзи коноп и този коноп нямат нищо общо. Селекция му викат. Да не говорим, че акциите на конопените компании изместиха акциите на класическите тютюневи такива. Следвай парите, дето се вика!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2073 -: Февруари 11, 2021, 07:46:51 »

Няма никаква нужда отговорните за този форум (собственик) да се държат с Джиджи (а и с други) както Twitter с Тръмп. Да сложат бутон "игнор" и всички ще са happy.

Нужда има.

След като и беше казано няколко пъти, че прекаленото ползване на емотикони, комбинирано с удебеляване, оцветяване, подчертаване и уголемяване на шрифта дразни и пречи на четенето, тя реши че е над тези неща и ще продължи по същия начин. Да не говоря за арогантното и държане след това и поставянето на ултиматуми.

Между другото, възможност за игнориране" има още от самото начало на съществуване на този форум. Да ви питам ли защо не го ползвате, а? А да продължавам ли по-нататък?

the lamers club honourable member …

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2074 -: Февруари 11, 2021, 08:17:45 »

Нужда има.

След като и беше казано няколко пъти, че прекаленото ползване на емотикони, комбинирано с удебеляване, оцветяване, подчертаване и уголемяване на шрифта дразни и пречи на четенето, тя реши че е над тези неща и ще продължи по същия начин. Да не говоря за арогантното и държане след това и поставянето на ултиматуми.

Между другото, възможност за игнориране" има още от самото начало на съществуване на този форум. Да ви питам ли защо не го ползвате, а? А да продължавам ли по-нататък?
Вярно, дори съм ползвал игнор.
С премахването на емотиконите наказвате нас. Ние нямаме отношение към "арогантното ѝ държане и ултиматуми". Следва, че не сте съвсем прави.
« Последна редакция: Февруари 11, 2021, 08:20:10 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2075 -: Февруари 11, 2021, 08:26:34 »
Лично аз смятам, че наличните жълти глави (без уродите с прическите) са съвсем достатъчни за уместно подчертаване на всякакво настроение или отношение. Основното изразно средство на нормалния човек са думите. В литературата емотикони няма. Очевидно и във форум можем да минем без тях (както и е на много места!). А ако ги има – няма нужда от десетки, това не е азбука.
Пак лично аз смятам за много по-голямо удоволствие предизвикателството да намеря точни думи, за да кажа нещо, отколкото да нашаря текста с картинки.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2076 -: Февруари 11, 2021, 10:34:09 »
Цитат на: аменеменема
Основното изразно средство на нормалния човек са думите. В литературата емотикони няма.

Както и интонацията, гримасите и жестовете.
В "литературата" има например "саркастично подметна той, докато уж беше изцяло съсредоточен върху жужащата над розите пчела".

Т.е. настоящите емотикони са крайно недостатъчни.
« Последна редакция: Февруари 11, 2021, 10:36:23 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2077 -: Февруари 11, 2021, 11:01:18 »
Литературата се справя превъзходно с каквото има.
А интонацията, жестовете, въздишките и пр. са от друга, нетекстова сфера на изразяване, и нея също някакви си примитивни емотикони не могат да заместят.

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2078 -: Февруари 11, 2021, 11:11:58 »
 
  Няма как, като зацъфтят цветя, па да няма буренЯ.
 
  Няма как във мястото с цветя, да не фляне някоя коза.

  Природа е!

  https://www.youtube.com/watch?v=U4mjEABM6qw

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2079 -: Февруари 11, 2021, 11:58:04 »
Освен това, никой не е рекъл никъде, че освен текст, във форумите не трябва да има нищо цветно под формата на картинки или емотикони!

Ето я например пчеличката от коментара на Нор1 по-горе, само дето не можах да намеря роза.

:D

Тъй като по принцип интонацията, гримасите и жестовете в писмената реч /в конкретния случай – във форумите!/ се заместват точно от емотиконите, защото те са създадени единствено за тази цел – да изразяват ОТНОШЕНИЕ към вече казаното.

Затова – споко! Днес по-късно следобед /или най-късно утре!/ ще открия отделна тема по този въпрос. Ако естествено оживея, тъй като отивам да ми вадят зъб /емотикон – умирам от страх!!!/.

Една ранна вечер преди време бях нападната пред вратата на собствения си дом насред „Цариградско шосе” от некъф тип, който искаше да ми открадне чантата и ми изби два предни зъба. А сега костта е започнала да загнива …  :'(

Само дето на Модераторката Ной ще се отвори работа, за да премести оттук всичко по темата, ама тя отдавна се е доказала като герой и заслужава целувчица  :-*

« Последна редакция: Февруари 11, 2021, 12:03:30 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2080 -: Февруари 11, 2021, 12:14:00 »
 
  Няма как, като зацъфтят цветя, па да няма буренЯ.
 
  Няма как във мястото с цветя, да не фляне някоя коза.

  Природа е!

  https://www.youtube.com/watch?v=U4mjEABM6qw

Vançe, за жалост нямам с какво да ти реагирам на козичката, душа, освен вербално, щото в козичката виждам едва ли не себе си ...  ;D

А на подобно нещо англосаксите реагират със следния израз:

Roll on the Floor, Laughing, което ще рече "Търкалям се на пода от смях"!!! :P

« Последна редакция: Февруари 11, 2021, 12:45:44 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2081 -: Февруари 11, 2021, 18:08:22 »
Цитат на: аменеменема
Основното изразно средство на нормалния човек са думите. В литературата емотикони няма.

Както и интонацията, гримасите и жестовете.
В "литературата" има например "саркастично подметна той, докато уж беше изцяло съсредоточен върху жужащата над розите пчела".

Т.е. настоящите емотикони са крайно недостатъчни.

Странно защо упорито не искате да разберете какво съм написал по адрес на стила на изразяване на Джиджи.

За да вляза в твоя тон, трябва да кажа, че нейния стил е все едно в една спокойна дискусия да започнеш да подчертаваш това, което казваш с едновременно крещене, гримасничене, размахване на ръце и нервно подритване на столовете около масата.

Как ще реагират повечето хора в такава ситуация?
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2082 -: Февруари 11, 2021, 18:10:09 »

С премахването на емотиконите наказвате нас. Ние нямаме отношение към "арогантното ѝ държане и ултиматуми". Следва, че не сте съвсем прави.

В момента манипулираш (да не използвам и по-силна дума), дано да е неволно.

Двете възможни реакции в този случай са или Дждижи да бъде изхвърлена от форума с ритници или да бъдат ограничени възможностите за подобно поведение. Трето няма.

Ти какво ще избереш?
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2083 -: Февруари 11, 2021, 18:15:16 »
Принце, повечето хора ще ползват игнор!
Някой "с викториански морал" ще заявяват че не гледат, но тайно ще дебнат и ще "громят" всякакви "отклонения".
Бъч писа нещо от сорта ( по негов си начин ):
"Make love, not war"
Тук повечето сме да кажем нетинейджъри, малко или много сме повлияни от хипи движението.
Нека не се демонизираме, ако и Джи-то да се разпознава като да кажем яре.

ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #2084 -: Февруари 11, 2021, 18:51:29 »
Джиджи
По-рано бях на твоя страна.
Дори по едно време бях нацвъкал сума ти емотикони (аз не ги използвам) като знак на солидарност с теб.
Но сега се дърпам настрани и гледам сеир.
Доколкото разбирам имахте някаква уговорка че ще се ограничиш с определена бройка, но ти като на инат не я спазваше.
Извинявай, но този път не мога да те подкрепя.
Все пак навсякъде си има някакви правила и ограничения.
Ние участниците във форума в известна степен сме на гости и би трябвало да се съобразяваме с домакините.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2085 -: Февруари 11, 2021, 21:22:36 »
Не виждам защо са тия драми.
 
Съвършеното е враг на доброто,
или адаптирано
стерилното е враг на доброто
 
ПС: А Жижи не е лошо малко да поограничи експресивността.
« Последна редакция: Февруари 11, 2021, 21:50:19 от 66 »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2086 -: Февруари 11, 2021, 22:26:34 »
Джиджи, не откривай нови теми, а просто се самоограничи малко и това ще е в интерес на всички. И аз съм за това, че един добър и на място поставен емотикон, спестява много думи. Многото емотикони обаче само объркват манджата и не и личи предястие ли е, основно, компот или друго.
Емотиконите по форумите са нещо като цветът в рекламите.
Преди години, като работех в Xerox, нагледно ни илюстрираха колко по приковаващо вниманието е включването на цвят в изразните средства. При Ч/Б текст/поле това е очевадно.
Не съм сигурен, дали не може да се огравичи използването до само един емотикон - за мен напълно достатъчно.
Ако е трудно - е, Джиджи, в живота няма само бял ляп и надявам се ще свикнеш.
Абе на теб хола ти да не е боядисанвъв всички цветове на дъгата?
Щот...става съмнително!
 :)
 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2087 -: Февруари 11, 2021, 22:55:45 »
С премахването на емотиконите наказвате нас. Ние нямаме отношение към "арогантното ѝ държане и ултиматуми". Следва, че не сте съвсем прави.

В момента манипулираш (да не използвам и по-силна дума), дано да е неволно.

Не, не манипулира. Никак даже.

По-добре някой "едновременно да крещи, гримасничи, размахва ръце и нервно да подритва столове", отколкото всички да сме с високи твърди яки/жените с корсети, да седим като замръзнали и да говорим шепнешком с одобрен набор от благоприлични фрази.

Туй го казвам не в защита на Джиджи (защото и аз смятам, че тя прекалява със заяждането), а в защита на по-свободното и шарено поведение.
« Последна редакция: Февруари 11, 2021, 22:59:10 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2088 -: Февруари 11, 2021, 22:57:39 »
Цитат на: аменеменема
Литературата се справя превъзходно с каквото има.

Литературата е принудена да се справя с каквото е имала. Електронните комуникации обаче не са литература.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2089 -: Февруари 11, 2021, 23:04:52 »

По-добре някой "едновременно да крещи, гримасничи, размахва ръце и нервно да подритва столове", отколкото всички да сме с високи твърди яки/жените с корсети, да седим като замръзнали и да говорим шепнешком с одобрен набор от благоприлични фрази.

Напротив, манипулира.

И ти правиш същото, като изместваш темата, защото в този форум правилата са толкова хлабави, че даже може да се каже, че няма такива.

И да твърдиш горното, ми идва малко в повече, защото свободата, която имате тук, искате да я превърнете в слободия.
the lamers club honourable member …

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2090 -: Февруари 12, 2021, 00:36:42 »
Не, не манипулира.
И аз не манипулирам. Нито пък измествам темата.

Към свободата на форума нямам никакви претенции, откакто Ноя е мод.
А темата е "С предишните емотиконки или със сегашния окълцан набор ?".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2091 -: Февруари 12, 2021, 01:49:05 »
Да възникна и аз по въпроса. Седим си кротко на масата, лафим си, някой идва за кратко, някой за по-дълго. От време на време някой илюстрира думите си с кратко ръкомахане, скетч, диаграма от кибритени клечки и вилици, пък и тропване по масата се среща, даже посритване под нея. И само една фея настоява да говори танцувайки на стола си, размахвайки салфетка, от време на време наливайки в чашите на другарчетата от нейната лимонада, дърпайки събеседниците си за пеша или за косата. Не го прави със злоба, просто мисли, че така се донася по-добре мисълта й. И не забелязва, че събеседниците тайно гледат да се опазят от това илюстриране, че зад детинските трикове пропада смисълът на казаното, а феята - ако иска - може да бъде забавен събеседник.

Е, затова за момента всички седят на диван, салфетките са само книжни и в ограничено количество цветове, лимонадата е сведена до михалковска и тоник, но пък лафът не е пострадал, поне доколкото аз виждам. Феята нямаше да бъде фея, ако не беше тропнала с краче, но съвсем като при мъжката пеперудка в приказката на Киплинг, така дворец не изчезва.

Тук всички сме грамотни, можем да напишем "вдигам ти палче" в най-лошия случай, ако не можем да го кажем с картинка. Наздраве за което! *две човечета в добро настроение с бирени халби*

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2092 -: Февруари 12, 2021, 07:39:05 »
Не, не манипулира.
И аз не манипулирам. Нито пък измествам темата.

Към свободата на форума нямам никакви претенции, откакто Ноя е мод.
А темата е "С предишните емотиконки или със сегашния окълцан набор ?".

Напротив, ако не манипулирахте, изобщо нямаше да го споменете.

И темата не е "С предишните емотиконки или със сегашния окълцан набор ?", а е "Ще се научи ли Джиджи на добро възпитание или не?".
the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2093 -: Февруари 12, 2021, 08:57:31 »
По скоро не, отдавна е преминала възрастта за това, но може да пробва с терапия, когато крещиш с голям и шарен шрифт, с всякакви емотикони, за да бъдеш забелязван и център на внимание, то е признак на може би нарцисизъм, казвам го с добри намерения.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2094 -: Февруари 12, 2021, 15:17:12 »
Цитат на: ddantgwyn
Цитат на: Nor1
Не, Бъч не манипулира.
И аз не манипулирам. Нито пък измествам темата.
Към свободата на форума нямам никакви претенции, откакто Ноя е мод.
А темата е "С предишните емотиконки или със сегашния окълцан набор ?".
Напротив, ако не манипулирахте, изобщо нямаше да го споменете.
И темата не е "С предишните емотиконки или със сегашния окълцан набор ?", а е "Ще се научи ли Джиджи на добро възпитание или не?".

Напротив, НЕ манипулираме. И май за всекиго темата е различна.
За мен е "С предишните емотиконки или със сегашния окълцан недостатъчен набор ?".
За теб обаче почвам да подозирам, че темата вече е "Аз ли съм шефът тук или Джиджи ?".
Спокойно, ти си собственикът, следователно и шефът. Което не значи от инат да бастисваш полезни неща.

Мен също ме дразнят огромните шрифтове и големите емотикони. Затова предлагам:
 - Махни големите емотикони и ограничи шрифтовете до 12 (примерно).

А Жижи ... какво пък, нека си имаме и малко детска градина  ;D
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #2095 -: Февруари 12, 2021, 15:36:49 »
Джиджи
Има и друго.
Я вам не скажу за всю Одессу, но лично аз почти не ги чета пъстрите чаршафи.
Предполагам не съм единствен.
Така че може би било и в твой интерес малко да коректираш стила си.

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2096 -: Февруари 12, 2021, 18:42:00 »
Vançe, за жалост нямам с какво да ти реагирам на козичкатa

  Недей.

   Козичката не е човек, но ти си човек..
    Ще прецениш добрите съвети от добрите хора.

ПП Оная коза , май че е яре... /не е писана she goat, женска демек... /
   не я свързах с тебе, Джиджи...
 
Ами устойчива амалгама имам от неколко деня за бълхи:

    Бълхи - кози.
    Кози ...  -  стихи

 

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2097 -: Февруари 12, 2021, 18:50:17 »
Quote (selected)
Кози ...  -  стихи

Или кози - стихии?
Тъста като странджанско чадо - козарче като се пенсионира и се пресели на вилата в село се закле:
"В тоя двор коза и сиганин няма да стъпи!"
Гледа си кокошки, овошки, и каквото се сетим.
Коза още не е стъпвала, за другото...
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2098 -: Февруари 21, 2021, 10:31:34 »
Quote (selected)
Активни потребители през последните 120 минути:
buratinob, AnonimusBG, Maximus II, Giuseppe, Google (4), Baidu

 :)
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2099 -: Февруари 21, 2021, 19:45:35 »
Мен не ме брой, аз като се логнах и не излизам, че и парола съм си забравил и всичко.
Фигурант.
Чать пать се засилвам за малко и сетне дъъълго отмарям.
А, вие заради чайнезите, помислих, че щот сме малко.
« Последна редакция: Февруари 22, 2021, 07:59:52 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.