Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 18:07:14

Автор Тема: Технически …  (Прочетена 446023 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

gossinger

  • Гост
Технически …
« -: Август 09, 2018, 23:57:57 »
В тази тема ми се иска да видя мнения относно външния и вътрешен вид на форума, неговата функционалност и евентуално какво би могло да се добави към нея. Но предупреждавам, че аз не съм програмист и е нереално да очаквате чудеса от мен.

Като начало ви предлагам да разгледате какво ви позволява форумът да правите и да решите дали ви допада. След това може да обсъждаме видяното  ::)

Имайте предвид, че в момента форумът се намира на машина, която не е много подходяща за тази цел и заради това ви съветвам да гледате на него като на концептуален прототип, който ще се превърне в нещо завършено и с ваша помощ. Освен това, в момента машината не е вързана към UPS, което означава, че ако спре тока в помещението, в което се намира, тя ще бъде недостъпна, докато не се възстанови електрозахранването.

В момента регистрацията е свободна, не се изисква активиране през електронната поща, но се изисква силна парола — малки и големи букви, цифри и специални символи. След двете полета за въвеждане и за потвърждаване на паролата трябва да се появи една чавка. Тя е знак, че паролата е приета от софтуера на форума. Ако има един жълт триъгълник с удивителна в него, това означава, че паролата не се приема от системата и трябва да помислите как да я промените, за да отговаря на изискванията.

Форумът вече е достъпен на адрес: http://societe-chez-kerpeden.eu/. Надявам се в близките дни да конфигурирам и връзката по https да бъде активна.

PS Докато някой не се осмели да коментира в тази тема, ще добавям в тази публикация всичко онова, за което се сетя по-нататък.

pps. От днес, 28 ноември 2018 г., форумът вече има модератор — Mr. Blonde, който се надявам освен че ще е строг, да бъде и справедлив.

Нещата за които основно ще се следи на първо време са следните:

1. лични нападки и аргументи ad hominem в дискусиите;
2. волно или неволно оповестяване на лични данни за потребителите;
3. използването на ненормативна лексика;
4. непозволяване на прекомерно разводняване и отместване на дискусиите от основните им теми.
« Последна редакция: Ноември 29, 2018, 15:07:46 от паралелепипед »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1 -: Август 12, 2018, 17:50:04 »
...предлагам това място да бъде наречено "Societe Chez Kerpeden Ver. 2.0", старите кучета знаят защо.
Някога, когато съм на кеф, може и да разкажа истории от 2010 - 2011.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #2 -: Август 13, 2018, 10:24:36 »
1. може ли шрифтът на менютата да бъде 1.1. по-голям 1.2. в друг цвят - предлагам „елен, в момента при каквито и да е настройки ислиза тъмно сив
2. възможно ли е текстовете, сега изписани в зелено, да бъдат bold - зеленото при този дребен шрифт се чете трудно
3. възможно ли е (трява да е) да се добавят още мотикони (беше изказано такова желание)
4. все още цигипатето не е изяснено дзо край - моля ясно и точно да бъде посочено от Госингер.
(следва продължение)

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #3 -: Август 13, 2018, 15:56:18 »
Като допълнение към фелдкуратовото писание:
Също във въпросителна форма.
1. Може ли да се променя шрифта на форума? В смисъл - да си го уголемя, за да го чета по-ясно, да му дам друг вид шрифт... такива едни неща.
Не става въпрос когато пиша, защото това тук е възможно - ЕТО , а изобщо, когато чета другите теми.
2.  Емотиконите са 5-6 набора от по 14 муцуни. Става ли да се привнесе някак набор анимирани таквиз, като онези, които бяха публикувани в темата за емотиконите в оня форум?

И аз сигурно ще се сетя за още нещо, но сега само за това се сетих.

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #4 -: Август 13, 2018, 18:12:32 »
Шрифтът може да се променя в така наречения css файл, който за темата по подразбиране на форума е от порядъка на 50 kb, около 3000 реда код. И тези промени са валидни само за конкретната тема. Тези файлове не са съвсем лесни за разбиране, поне в началото. На първо четене не видях някъде да е зададен размера на шрифта, от който после се определя в проценти големината на шрифта за различните стилове. Всички неща, които са пожелани от фелдкурата могат да се променят от там. И е добре да се правят от човек, който разбира много добре какво прави.

Във всеки един профил на потребителя има настройка „Настройка изглед и подредба“, в която има поле „Текуща графична среда“ и след него има връзка „промени“. От там може да изберете някоя от десетината качени във форума теми, отговаряща най-добре на емоционалната ви нагласа. Няма как да се удовлетворят желанията на всички потребители, особено когато техният брой стане достатъчно голям.

За уголемяване на шрифта при четене — вижте дали промяната на мащаба от 100% на 150% няма да ви помогне. Във firefox това става с клавишните комбинации ctrl-+ (увеличава), ctrl-- (намалява) и ctrl-0 (връща на 100%). За Chrome и изтърсаците на Microsoft — няма как да проверя, но трябва да е универсална клавишна комбинация.

За емотиконите — не са 5-6 набора по 14 символа. Пропуснали сте връзката [още], която се намира под стандартния набор емотикони. Допълнителни емотикони могат да се добавят, стига да ми ги доставите наготово. Вече се нагледах достатъчно на такива.

За цитирането — вижте темата в раздел „Живота, Вселената и всичко останало“. По-ясно и точно от това не мога да го напиша.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #5 -: Август 13, 2018, 18:35:32 »
....малей, тоя фон Госингер бетер контструкторите на оня сайт - отговаря, изчерпателно при това, поучава, дава наставления и препоръки ... за разлика от швестерчетата ... да е жив и здрав, принца.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #6 -: Август 13, 2018, 18:48:11 »
Допълнителни теми за форума може да търсите на https://custom.simplemachines.org/themes/.
the lamers club honourable member …

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #7 -: Август 13, 2018, 18:59:23 »
...благодаря, фон Госингер, бяхте благороден да промените името, благодаря ... сега настоявайте кръстникът К. Варненски Sr. да си поема задълженията, поврага.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #8 -: Август 13, 2018, 19:02:55 »
Quote (selected)
Допълнителни теми за форума може да търсите на https://custom.simplemachines.org/themes/.


... менте, няма никакви допънителни теми ... Госингер, защо не може да цитираме както сме свикнали, даге?

Глей' колко просто - други реват за мотикони, игнори и прочие глезотии, аз си искам цитирането...
« Последна редакция: Август 13, 2018, 19:34:04 от Karl von und zu Gossinger »

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #9 -: Август 13, 2018, 20:53:50 »
Фоне,

Извинявай, ама така за кратко се обръщам. Ако те дразни - само кажѝ!

Благодаря за разясненията за шрифта.
Сега съм в очакване да ми дойде автобуса - пътувам от морето обратно към София. И след час ще хлопвам кепенците на лаптопа.
Утре ще видя и за емотикони и т.н. Като седна на голямата машина.

Нещата стават много качествени, дори от самото начало.
Което е доказателство на оная максима за козата, която си сакала пръч!
Чао за днес. Утре привечер... иншаалах!!!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #10 -: Август 13, 2018, 21:00:17 »
Сега съм в очакване да ми дойде автобуса - пътувам от морето обратно към София. И след час ще хлопвам кепенците на лаптопа.

Лек път :D
the lamers club honourable member …

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #11 -: Август 14, 2018, 18:08:27 »
Тук, този форум, все повече започва да ме привлича.
Едно - с изключително добре организирания форумен интерфейс.
Две - с това, че ще се отсее плявата.
Съжалявам, че съм толкова неподготвен откъм умения за това, но ще участвам с всичките си останали способности, да направим това място прилично и удобно за общуване!!!
 :b0303:

А, да. И вече съм си вкъщи.
 

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #12 -: Август 15, 2018, 10:58:18 »
Gossinger, възможно ли е да разкарате т.н. " Теми на..." от раздел "вестник СЕГА", да я преименувате, защото в тази тема би трябвало да се пуска всичко извън газетата и да й намерите друго място?
Благодаря

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #13 -: Август 15, 2018, 12:22:25 »
Gossinger, възможно ли е да разкарате т.н. " Теми на..." от раздел "вестник СЕГА", да я преименувате, защото в тази тема би трябвало да се пуска всичко извън газетата и да й намерите друго място?
Благодаря

Не, всичко извън вестниците, за които има създадени отделни категории и раздели, може да се пуска в „Живота, вселената и всичко останало“ като създаването на отделни теми е в компетенциите и на регистрираните във форума потребители.

Чок觧

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #14 -: Август 17, 2018, 17:58:29 »
След като пусна коментар не ме връщаше в същата тема , а в порядък по-горе . Например , пускам в "Технически", а ме връща в "Организационни " . Сега ще проверя дали пак е така !
****
Да , пак е така .
« Последна редакция: Август 17, 2018, 18:00:58 от Чок觧 »

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #15 -: Август 17, 2018, 20:18:24 »
След като пусна коментар не ме връщаше в същата тема , а в порядък по-горе . Например , пускам в "Технически", а ме връща в "Организационни " . Сега ще проверя дали пак е така !
****
Да , пак е така .

Ами не намирам нищо в настройките, което да позволява промяна на това поведение :(

Или аз не гледам добре или форума няма вградена такава функционалност.

Чок觧

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #16 -: Август 19, 2018, 06:40:33 »
Видях какво съм пропуснал в настройките и го оправих . Всичко е наред .

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #17 -: Август 19, 2018, 08:36:51 »
Видях какво съм пропуснал в настройките и го оправих . Всичко е наред .

А би ли го споделил, защото може да има и други в твоето положение?

PS Намерих я, в настройките на профила на самия потребител, а аз търсех в глобалните настройки на форума ::)
« Последна редакция: Август 19, 2018, 08:44:05 от ddantgwyn »
the lamers club honourable member …

Пешо

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #18 -: Август 19, 2018, 10:12:20 »
Видях какво съм пропуснал в настройките и го оправих . Всичко е наред .

А би ли го споделил, защото може да има и други в твоето положение?

PS Намерих я, в настройките на профила на самия потребител, а аз търсех в глобалните настройки на форума ::)

Е, ще споделите ли ?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #19 -: Август 19, 2018, 10:27:00 »
Видях какво съм пропуснал в настройките и го оправих . Всичко е наред .

А би ли го споделил, защото може да има и други в твоето положение?

PS Намерих я, в настройките на профила на самия потребител, а аз търсех в глобалните настройки на форума ::)

Е, ще споделите ли ?

И ти ли, Пешо ::)

Личен профил → Настройки изглед и подредба → Върни се по подразбиране в темата след публикация (трябва да е отметната).

След това не забравяй да натиснеш бутона „Промяна на профила“ :)

Може да разгледаш и останалите настройки O:-)
the lamers club honourable member …

Пешо

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #20 -: Август 19, 2018, 17:31:53 »
И аз.
Мързел, какво да правиш ....

И не само. Ето, например, вчера една много дълбока философски публикация на котарака Румен (оня, който е извор на вдъхновение за кривописа на фрекиджа) - "тука штях да фаштан мяуко един гълап на терацата ама ф по-следния момент се сетих че то неска не е работем дем и се ваздаржах."

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #21 -: Август 23, 2018, 00:38:23 »
Форумът вече е достъпен и по протокол https.

Препоръчвам да използвате вече следната връзка за достъп до него: https://societe-chez-kerpeden.eu/

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #22 -: Август 23, 2018, 10:21:55 »
Gosinger, може ли да барнете часовника, например да го направите по-човешки, 24:00 формат? Така подвежда.

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #23 -: Август 28, 2018, 23:00:21 »
От 28 август 2018 г., 22:50 е позволено прикачването на файлове към публикациите във форума.

Максималният размер на прикачените файлове към една публикация не трябва да надхвърля 1024 kb, като е позволено да се прикачват до два файла на публикация, като размерът на всеки файл не трябва да надхвърля 512 kb¹.

Допустими файлови формати са: doc, gif, jpg, mpg, pdf, png, txt и zip.

Имайте предвид, че мястото на дисковия масив е ограничено и неразумното използване на тази възможност може много бързо да затрудни нормалната работа на целия форум.

——
¹ Това подлежи на допълнително изясняване и обсъждане — дали да има или да няма ограничение за размера на отделния прикачен файл.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #24 -: Август 29, 2018, 14:41:45 »
една питанка: тези жълти и червени квадратчета какво символизират? щото във форума на цска навремето бяха картони и след няколко жълти следваше бан, обозначен с червени картони точно както тук е админа  :rolly-1063:

и още нещо /втора питанка/: това "Брой публикации на страница:" какво значи? ако е броят мнения, които да се поразват на една страница от една тема, възможно ли е да има там по-голямшко число, примерно 9999? че това 60, дето е по подразбиране, ми се вижда недостатъчно.
« Последна редакция: Август 29, 2018, 14:54:40 от onzi »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #25 -: Август 29, 2018, 14:49:53 »
Gosinger, може ли да барнете часовника, например да го направите по-човешки, 24:00 формат? Така подвежда.
отиваш на "Societe Chez Kerpeden v2.0 » Профил на ... » Настройки изглед и подредба" и там си има "Времеви формат:"

избираш си каквото искаш от падащото меню /или си пишеш твой формат за дата и час/ и всичко е точно  :roll-1076:

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #26 -: Август 29, 2018, 17:18:50 »
една питанка: тези жълти и червени квадратчета какво символизират? щото във форума на цска навремето бяха картони и след няколко жълти следваше бан, обозначен с червени картони точно както тук е админа  :rolly-1063:

Това е кармата ака рейтинга на потребителя. Би трябвало да можете да виждате какви са групите потребители. Засега съм ги оставил както си идват със софтуера, но не е проблем да се сменят. Но чакам да се посъберем повече потребители за да го обсъдим.

Quote (selected)
и още нещо /втора питанка/: това "Брой публикации на страница:" какво значи? ако е броят мнения, които да се поразват на една страница от една тема, възможно ли е да има там по-голямшко число, примерно 9999? че това 60, дето е по подразбиране, ми се вижда недостатъчно.

Възможно е, естествено, но пак искам да сме повече хора преди да го променяме. Мисля, че и от профила на потребителя може(ше) да се променя. Просто разгледай настройките.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #27 -: Август 29, 2018, 21:02:31 »
Quote (selected)
Мисля, че и от профила на потребителя може(ше) да се променя. Просто разгледай настройките.
то за можене - може, освен 60 по подразбиране има още 5, 10, 25 и 50. пък аз искам малко повече :)

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #28 -: Август 29, 2018, 21:29:39 »

Quote (selected)
Мисля, че и от профила на потребителя може(ше) да се променя. Просто разгледай настройките.

то за можене - може, освен 60 по подразбиране има още 5, 10, 25 и 50. пък аз искам малко повече :)

Сега как е?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #29 -: Август 29, 2018, 21:41:49 »
Quote (selected)
Сега как е?
:way_to_go-1308:

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #30 -: Август 29, 2018, 22:11:55 »
Quote (selected)

Сега как е?
:way_to_go-1308:

Супер. А потребителските настройки пак ли са само 10, 25, 50?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #31 -: Август 30, 2018, 11:29:45 »
има и 5 :)

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #32 -: Август 30, 2018, 11:40:25 »
има и 5 :)

Бляк, значи ще ги търся къде са някой ден :)

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #33 -: Септември 03, 2018, 11:02:00 »
не че е неква болка за умиране, обаче при показване на новите теми
Quote (selected)
The requested URL /Themes/Giggle/images/bulgarian-utf8/new.gif was not found on this server.
а при отговор
Not Found
Quote (selected)
The requested URL /Themes/Giggle/images/bbc/fMath.gif was not found on this server.

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #34 -: Септември 04, 2018, 10:06:37 »
не че е неква болка за умиране, обаче при показване на новите теми
Quote (selected)
The requested URL /Themes/Giggle/images/bulgarian-utf8/new.gif was not found on this server.

Това не мога да го проверя в момента, но създадох тази директория и в нея всичко от /Themes/Giggle/images/english/.

Да видим дали ще помогне :)

Quote (selected)
а при отговор
Not Found
Quote (selected)
The requested URL /Themes/Giggle/images/bbc/fMath.gif was not found on this server.

А тук може би модула не е инсталиран като хората. Може би ще го махна, докато не стане наистина нужен.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #35 -: Септември 04, 2018, 11:12:19 »
Quote (selected)
Да видим дали ще помогне :)
да, сега след заглавието на новите теми пише "new"

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #36 -: Септември 04, 2018, 12:09:59 »

Quote (selected)
Да видим дали ще помогне :)

да, сега след заглавието на новите теми пише "new"

Ами програмисти, какво да ги правиш ::)

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #37 -: Октомври 06, 2018, 13:19:39 »
Никак не е зле. Как да си кача аватара, че не разбрах как точно става :)

Оправих се. Удобно е
« Последна редакция: Октомври 06, 2018, 13:29:15 от Асол »

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #38 -: Октомври 06, 2018, 15:32:49 »
Никак не е зле. Как да си кача аватара, че не разбрах как точно става :)

Оправих се. Удобно е

Аз невинен ::)

И добре дошла :)

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #39 -: Октомври 06, 2018, 18:48:32 »
Имам някои гифове още от стария форум на скайкод. Подскачащото "огнено" жабе, и т.н.
Как става да се "качат" и добавят към наличните?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #40 -: Октомври 06, 2018, 18:54:35 »
Имам някои гифове още от стария форум на скайкод. Подскачащото "огнено" жабе, и т.н.
Как става да се "качат" и добавят към наличните?

Става лесно за администраторите :)

Изпрати ги, ако искаш на пощата ми (трябва да е видима), а аз ще имам грижата по-нататък.
the lamers club honourable member …

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #41 -: Октомври 06, 2018, 19:43:00 »
Нещо не мога да се справя. В профила не се вижда адрес на поща.
Има опция ипрати по пощата но там няма възможности за атачване на файлове.
Става дума за firefrog.gif и bluegrab.gif на първо време
 
А по възможност сложете любимия на почти всички smoking.gif. Той също е от стария скайфорум и сега не би трябвало да могат да имат претенции.
« Последна редакция: Октомври 06, 2018, 19:48:20 от 66 »

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #42 -: Октомври 06, 2018, 21:39:10 »
Нещо не мога да се справя. В профила не се вижда адрес на поща.
Има опция изпрати по пощата но там няма възможности за атачване на файлове.
Става дума за firefrog.gif и bluegrab.gif на първо време

Може просто да ми изпратите писмо без файлове, а като ви върна отговор, ще научите и адреса на посочената във форума електронна поща :)
 
Quote (selected)
А по възможност сложете любимия на почти всички smoking.gif. Той също е от стария скайфорум и сега не би трябвало да могат да имат претенции.

Причината, която ме спира да го направя, е че трябва да се извадят всички любими емотикони от стария форум и да се запишат като файл, който файл после се слага на съответните места на този форум. А за да стане това, трябват време и желание. И търпение също. Не обещавам нищо, но ще видя какво и кога ще мога да го направя.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #43 -: Октомври 07, 2018, 00:13:52 »
По повод на възможните раздели/рубрики:

1. Новините на деня
2. У нас
3. По света
4. Позиция (aka Наблюдател)
5. Култура и знание
6. Спорт и здраве
7. Теми на форумците
?
Една от разликите би била всеки форумец да може да си отвори тема в произволен раздел - въз основа както на нещо прочетено някъде (евентуално с линк), така и на нещо лично преживяно или просто на мнение по темата. Не е необходимо да се следва моделът на конкретен новинарски сайт.
Не може да има абсолютно точна класификация, разбира се. Някои теми ще имат повече от едно място, други няма да са на мястото си никъде.
Но няква систематизация не вреди.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #44 -: Октомври 07, 2018, 00:45:17 »
По повод на възможните раздели/рубрики:

1. Новините на деня
2. У нас
3. По света
4. Позиция (aka Наблюдател)
5. Култура и знание
6. Спорт и здраве
7. Теми на форумците
?
Една от разликите би била всеки форумец да може да си отвори тема в произволен раздел - въз основа както на нещо прочетено някъде (евентуално с линк), така и на нещо лично преживяно или просто на мнение по темата. Не е необходимо да се следва моделът на конкретен новинарски сайт.
Не може да има абсолютно точна класификация, разбира се. Някои теми ще имат повече от едно място, други няма да са на мястото си никъде.
Но няква систематизация не вреди.

В момента структурата на форума е следната:

категория → раздел → тема

(местата на категориите и разделите може да са разменени, което не е от голямо значение за обсъждането).

Категории са:

1. Защо сме тук;
2. Вестник „Сега“;
3. Други (медии);
4. За живота, вселената и всичко останало

Във всяка категория има поне по един създаден раздел. Първото, което трябва да се обсъди е какви категории да има и да останат ли старите категории.

Това, което предлагаш какво да бъде — категории или раздели? Създаването и на двете е от компетенцията на администратор на форума, който засега е само един. Надявам се да не остане сам по-нататък.

И е най-добре да се започне от горе, което значи категориите. Разгледайте ги, помислете и предложете. След като стигнем до някакъв консенсус ще се променя структурата на сайта.

Дискусията е отворена и засега не е ограничена във времето — все пак днес се регистрираха доста хора, на които им трябва време за адаптация :)

За това аз не бързам за отговори на въпросите ми.
« Последна редакция: Октомври 07, 2018, 09:40:29 от ddantgwyn »
the lamers club honourable member …

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #45 -: Октомври 07, 2018, 01:00:11 »
да, това не е нещо, по което да има само една гледна точка.

според мен сегашните категории
2. в-к сега и
3. други медии
просто могат да се обединят и там в тази голяма категория да си има у нас, по света, мнения и т.н
щото в-к сега едва ли ще е единственият източник на материали за коментар

темите на форумците са си в категорията за живота, вселената и всичко останало.

но това наистина се вижда в движение по метода на пробите и грешките.


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #46 -: Октомври 07, 2018, 09:42:24 »
да, това не е нещо, по което да има само една гледна точка.

според мен сегашните категории
2. в-к сега и
3. други медии
просто могат да се обединят и там в тази голяма категория да си има у нас, по света, мнения и т.н
щото в-к сега едва ли ще е единственият източник на материали за коментар

темите на форумците са си в категорията за живота, вселената и всичко останало.

но това наистина се вижда в движение по метода на пробите и грешките.

Това, поне на пръв поглед, звучи добре. Да видим и останалите какво мислят :)
the lamers club honourable member …

Пешо

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #47 -: Октомври 07, 2018, 09:46:33 »
Хубаво би било да може да се цитира само селектирания текст, не целия пост.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #48 -: Октомври 07, 2018, 10:37:45 »
Хубаво би било да може да се цитира само селектирания текст, не целия пост.

Не съм сигурен, че форумът има такава функционалност, поне не видях подобно нещо в глобалните настройки на форума. Ако искаме да има такова нещо, ще ни трябва помощ от програмист.

Аз обикновено изтривам това, което не искам да влезе в цитата.
the lamers club honourable member …

Пешо

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #49 -: Октомври 07, 2018, 11:04:48 »
Не е болка за умиране.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #50 -: Октомври 07, 2018, 13:07:04 »
Да видим и по този начин. Иначе изпратих писмо .....

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #51 -: Октомври 07, 2018, 13:25:33 »
Става. Айде още.
 
Според мен е добре да помислите де разделите емотиконите. На малки и големи. Може да сложите два реда емотикони отгоре (малки) а големите да се отварят допълнително

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #52 -: Октомври 07, 2018, 13:58:13 »
Quote (selected)
Не съм сигурен, че форумът има такава функционалност
- Ето, тук вмъкнах цитат от постинг по-горе. А тук ще попитам някакъв произволен цитат:
Quote (selected)
напълно са прекратени доставките на петрол от САЩ към Китай

Става с копи-пейст. Далеч съм от мисълта да раздавам акъл - бе просто проверка. Възможно е в бързите, къси съобщения да няма такава възможност.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #53 -: Октомври 07, 2018, 14:25:52 »
Quote (selected)
Не съм сигурен, че форумът има такава функционалност

- Ето, тук вмъкнах цитат от постинг по-горе. А тук ще попитам някакъв произволен цитат:

Quote (selected)
напълно са прекратени доставките на петрол от САЩ към Китай

Става с копи-пейст. Далеч съм от мисълта да раздавам акъл - бе просто проверка. Възможно е в бързите, къси съобщения да няма такава възможност.

Пешо има предвид функционалността от стария сайт — когато маркираш част от текст, да се появява балонче „цитирай“, при натискането на което маркирания текст се оформя като цитат в твоя отговор. Поне аз така разбирам питането му.
the lamers club honourable member …

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #54 -: Октомври 07, 2018, 14:29:44 »
Да изкажа мнение за подредбата.
Според мен отгоре "организационни", после теми на форумците, най-малкото там е максимална активността, после може раздел медии и т.н.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #55 -: Октомври 07, 2018, 15:08:02 »
Аз няма да давам акъл, щото сайтът превъзхожда в пъти това, което представлява в момента "визията"  и възможностите на СЕГА.
Каквото ще местите и усъвършенствате съм съгласна

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #56 -: Октомври 07, 2018, 15:10:31 »
Да изкажа мнение за подредбата.
Според мен отгоре "организационни", после теми на форумците, най-малкото там е максимална активността, после може раздел медии и т.н.

Това са раздели в различни категории. Значи първо трябва да решим какви категории ще има (на първо време) и чак тогава да решаваме за разделите в тях. Виж примерно SgtTroy какво предлага за тези неща.
the lamers club honourable member …

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #57 -: Октомври 07, 2018, 21:50:26 »
Може ли да се прибави зелената смигваща муцунка, втора, или трета в емотиконите на стария форум?
Много липсва, когато искаш да покажеш, че с написаното се шегуваш.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #58 -: Октомври 07, 2018, 22:06:14 »
Може ли да се прибави зелената смигваща муцунка, втора, или трета в емотиконите на стария форум?
Много липсва, когато искаш да покажеш, че с написаното се шегуваш.

Може, стига някой да я покаже тук :)
the lamers club honourable member …

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #59 -: Октомври 07, 2018, 22:10:29 »
Тази ли ;)

Хъм. В стария форум беше точно зеленото подсмихващо се


http://www.bghelp.co.uk/forums/images/smileys2/shock.gif
« Последна редакция: Октомври 07, 2018, 22:37:31 от Асол »