Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 21:01:03

Автор Тема: МАЯ МАНОЛОВА – омбудсман на Р. България и кандидат за кмет на София  (Прочетена 136672 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
И тъжен... Тъжен... До колкото успях да го изтрая.
Да няма запек тоя благ човечец?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
И кое от написаното не е вярно. Посочи поне пет изречения :nuts:
Почваш от "Така се изправяме пред една от най-калните особености на Прехода – опорочената представа за „онези“ години, налагана от разни съвършено недостоверни източници." и караш надолу. Тотална спекулация.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
"Това агент Димитър ли го е писал?"

Бедни ми g_ringo, "какви ли ветрове трещят в главата ти", щом като на тая статия можа да извадиш такъв алгумент?!?
Аргумент ? Та това е прост въпрос. Нещо в твоята глава трещи, щом дори един въпрос те кара да подскачаш.

А защо използвам агентурния му псевдоним ли ? Ами, просто е - не понасям доносници на ДС да морализаторстват.

С което съвсем не се опитвам да ти забраня да обичаш доносниците.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

AnonimusBG

  • Гост
Мен ми е пембяно дали ще е Мая или Йорданка, но ми е интересно какво са обещали на Райна Кабаиванска и на Силви Вартан за да дадат фъндък на Йорданка.
Това което говорят двете звезди все едно е писано под индиго.

http://epicenter.bg/article/Rayna-Kabaivanska-podkrepi-Yordanka-Fandakova-za-kmet-na-Sofiya-/196730/2/0

http://epicenter.bg/article/Silvi-Vartan-kam-Fandakova--Imam-edno-zhelanie---da-prodalzhite-rabotata-za-Sofiya-/196950/2/0

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Цитат на: g_ringo
защо използвам агентурния му псевдоним ли ? Ами, просто е - не понасям доносници на ДС да морализаторстват.
... и да бият негрите.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
В седмицата преди балотажа, г-жа Мая Манолова ударно започна да припознава (с извинение) ХУИ ценности... :image008:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
В седмицата преди балотажа, г-жа Мая Манолова ударно започна да припознава (с извинение) ХУИ ценности...

Тези червени гъбки в кошничката ѝ ли??!

:P

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
В седмицата преди балотажа, г-жа Мая Манолова ударно започна да припознава (с извинение) ХУИ ценности..

Протестите срещу Гешев можеха да са едно от малкото убедително  и нелицемерно общи неща между леви и десни срещу тиквите, но идиотски бяха обявени за (с извинение) ХУИ ценности.
Кой печели от това? Тиквите.  :bigok: Не че може да се хвърля върху тиквите вината за това, те нямат толко акъл.
Лошото е, че и другите нямат достатъчно. 
« Последна редакция: Октомври 31, 2019, 19:38:51 от Banshee »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Групичката "анти-Гешев" провеждаше и много други акции... :smokin:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Трябваше да е много по-голяма групата анти-гешев и тогава малката групичка нямаше да има такова значение, каквото и приписваш.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Айде, честит Хелоуин. Който каже, че не е патриотичен прaзник това, да си яде ушите.

https://youtu.be/yI2oS2hoL0k

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Трябваше да е много по-голяма групата анти-гешев и тогава малката групичка нямаше да има такова значение, каквото и приписваш.
Защо не е била по-голяма? Сигурно някакви тъмни сили са спирали хората да се присъединят, едва ли причината е била неубедителна аргументация. :image008:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Защо не е била по-голяма? Ми аз маркирах, че от глупост, а не от тъмни сили. Трябва ли да изпиша 60 реда, за да се опитам да разбере и амен енемата даже? Пак няма. :)) 

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Няма как хем да се спестява обясняването на неразбиращите, хем да има много хора на акции които са им неразбираеми.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Е, Калинчо, а на кои други протести има повече хора в момента? Може да са мижави, но са протести. В мъртвешкото спокойствие иначе.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Няма как хем да се спестява обясняването на неразбиращите, хем да има много хора на акции които са им неразбираеми.

И за това си има чалъм и той е мноо прост - следи парите! Колко имАли - дали, гербавите от кражби имат повече. Между другото срещу Орешарски цуци се бръкнА достатъчно, даже повече от АЗБ.
Но, на мен лично  ми е мноо интерсно да ти чета анализите и прогнозите, особено като имам изнапредвид врачуванията ти досежно архитектина и хипотетичния му балотаж. Не е трудно да се проследят постингите няколоко месеца назад и да се види кой бил крив, кой прав. Джокер - не си ти, а аз :smokin:

Упс! Забравих да кажа - честити имен ден на премиерина ни и  на последователите МУ!
« Последна редакция: Октомври 31, 2019, 20:51:38 от Асол »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Може и да не помня толкова добре, колкото преди, но все още не съм на гинко-билоба. Балотаж между архитекта и Фандъкова беше хипотетична ситуация, при която доста червени избиратели биха извършили светотатствено гласоподаване. Това ми беше тезата. Впрочем подобна е и сегашната ситуация, но за гласоподавателите на архитекта.
А прогноза съм дал няколко дена преди изборите, не че познавам много. Все пак - за първия съм далеч от истината, но за втория и третия прогнозата ми се оказва по-точна от професионалните социолози.
Всъщност колежката питаше защо толкова малко хора има по протести. Не е безинтересен, но подозирам, че възможните отговори не са приятни за определена аудитория.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Не е безинтересен, но подозирам, че възможните отговори не са приятни за определена аудитория.
Нищо, сподели ги с нас неразбирюищите.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
То пък много трудно за разбиране. Просто няма автентични причини за много хора. Примерно Гешев. Човекът е от една група, дето не мели брашно и с Цветан Василев и с Иво Прокопиев. Засегнатите изкарват колкото могат на улицата, ама останалата част от народа няма бизнес интереси с Белград и Сингапур и си трае. Като гледаш едните медийни бухалки, Сатаната е Гешев, при другите е Лозан Панов. В медиите им нещата изглеждат на живот и смърт, на улицата - малко по-различно.


Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
оттатък вече се разисквало :D

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
В медиите им нещата изглеждат на живот и смърт, на улицата - малко по-различно.

А в социалните мрежи и независимите форуми тази позиция - "Гешев не е особено важен за хората, той си е проблем на Панов, Прокопиев и Цветан Василев", си е течение във втория вид - сатанизиране на Панов. Не е ли?  :nuts:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
В медиите им нещата изглеждат на живот и смърт, на улицата - малко по-различно.

А в социалните мрежи и независимите форуми тази позиция - "Гешев не е особено важен за хората, той си е проблем на Панов, Прокопиев и Цветан Василев", си е течение във втория вид - сатанизиране на Панов. Не е ли?  :nuts:
В социалките бай ти micky може да има пейсе санта хОй.
А може и да няма.
Но си го имай изподнадпредвид.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Въпросът не беше ли защо протестиращите хора на улицата са малко, а не дали кибиците в социалните мрежи са много?

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Нищо де, защо да не засегнем пътьом и този интересен въпрос - автентични кибици ли са кибиците?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
В социалните мрежи всичко си е автентично, но като за социални мрежи. Когато в тях примерно 15 000 напишат, че ще дойдат на протест, това е автентично. Когато на самия протест отидат 10 човека, това е само проверка на реалността.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Добре, и аз заявявам участие, но не ходя, но така изразявам поне отношение. По-добре малко, отколкото нищо.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
В социалните мрежи всичко си е автентично, но като за социални мрежи. Когато в тях примерно 15 000 напишат, че ще дойдат на протест, това е автентично. Когато на самия протест отидат 10 човека, това е само проверка на реалността.
И кое им е автентичното?!?
Аз отивам на протеста който видях у фейса, обаче няма да ходя на протеста шото кипна млякото.
Айде стига с тия бгмами....
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
И бгмамите са автентични, и те са част от живота, в мрежата и извън нея.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Имам и още едно любимо:
Еди-какво-си взриви социалните мрежи.

Все едно бай Фирмин го е писал. Толкова е нелепо. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Мики, ами ти? Едно е да бълбукаш по форумите, друго е да се биеш в Донецк или Идлиб.  :D

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Там нямам какво да защитавам Бънш...
Може принципно, но само за идеята и за пердаха.
Имам предвид Донбас, ония из пясъците са ми нулево интересни.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Едно е да бълбукаш по форумите, друго е да се биеш в Донецк или Идлиб. 
Досущ кат теб. ЦЕла седмица бълбукане срещу Гешев и критикарство към противниците на новата некъдърна оперета..ноооо, по форумите...щото се оказа, че за твой личен принос срещу неправдата си мноо заета :smokin:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Много силно ти действам, като ме видиш и се заслепяваш.  :image008:
Няколко поста по-горе и аз това казвам, че ми е скромен приносът в борбата със злото, Мики ме критикува и аз го питам той с какво ще се похвали.

Но поне не разубеждавам хората да не правят нищо, защото няма смисъл или защото едни, дето не ги харесвам вече го правели и значи е тъпо.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
"Дяволът е най-могъщото същество, създадено от Бог, второ по могъщество след него, обаче е избрал Пътя, който води към злото. После е покварил/вербувал по този път 1/3 от ангелите (ангел=пратеник, вестител), а после е станал Враг на хората и се опитва да повлече и тях по своя път. Най-мощното му оръжие е Измамата, и като пратеници на тази измама ползва падналите ангели, които се представят на хората като мъдри, добри и красиви същества, които им откриват нови, модерни истини."

 :smokin:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Бънш, получаваш по радиото:
Групова цел, азимут еди-колко-си, една основна и две-три северно. Огън при прихващане.

В превод: Групата е засечена от жена с две-три деца. Унищожаване при първа възможност.

Вашите действия Бънши?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Бънш, получаваш по радиото:
Групова цел, азимут еди-колко-си, една основна и две-три северно. Огън при прихващане.

В превод: Групата е засечена от жена с две-три деца. Унищожаване при първа възможност.

Вашите действия Бънши?

Най-вероятно – взрив във форумите и социалните мрежи, в които бълбукам непрекъснато.  :aplause:
Ама под прикритие ...  :too_happy-1067:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Quote (selected)
Не е трудно да се проследят постингите няколоко месеца назад и да се види кой бил крив, кой прав. Джокер - не си ти, а аз
А, да имаш да вземаш - тоя, дето е бил прав преди няколко месеца, е Ганий. И донякъде - Фирмин.
В тоя форум. Шото във форума майка безспорен първенец по самоцитиране в стил "аз това съм го писал преди" е Цеко.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
А, да имаш да вземаш - тоя, дето е бил прав преди няколко месеца, е Ганий. И донякъде - Фирмин.

В тая държава никак не е трудно да си прав. Банална, предвидима, посредствена, липса на свежа мисъл и идея, липса на лидерство, каквото е било, пак е, и ще е. Как да сбъркаш прогноза. Заложи на боклука и на изметта, заложи на застоя, на невежеството, на алчността, на посредствеността, на безпросветната тъпота и простотия, на простащината заложи - и те няма да те подведат.  >:(

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Какво да имам да вземам? Изрично написах, че архитектина ще гледа балотаж през крив макарон. И мнението ми за поведението на жълтопаветните е неизменно от мноо години насам. А, дет вика Фирмин  - заложи на тъпанарите и няма да сбъркаш. Доколкото си спомням, не един и два пъти тук сте ме обвинявали (включително и Фирмин), че имам ниско мнение за собствения си народ. Е какво мнение да имам?  :smokin:
« Последна редакция: Ноември 01, 2019, 10:27:28 от Асол »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
че имам ниско мнение за собствения си народ. Е какво мнение да имам?

Не се хвали! По-ниско от мойто за него нямаш. И едва ли някой има.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
че имам ниско мнение за собствения си народ. Е какво мнение да имам?

Не се хвали! По-ниско от мойто за него нямаш. И едва ли някой има.
Какво да имам да вземам? Изрично написах, че архитектина ще гледа балотаж през крив макарон. И мнението ми за поведението на жълтопаветните е неизменно от мноо години насам. А, дет вика Фирмин  - заложи на тъпанарите и няма да сбъркаш. Доколкото си спомням, не един и два пъти тук сте ме обвинявали (включително и Фирмин), че имам ниско мнение за собствения си народ. Е какво мнение да имам?  :smokin:

Ниското мнение за сопствения нарот не го ли насаждаше РОБ ПРЕС и не беше ли запазен порок само за нас, майцепродавците, м?  :image008:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
че имам ниско мнение за собствения си народ. Е какво мнение да имам?

Не се хвали! По-ниско от мойто за него нямаш. И едва ли някой има.
Какво да имам да вземам? Изрично написах, че архитектина ще гледа балотаж през крив макарон. И мнението ми за поведението на жълтопаветните е неизменно от мноо години насам. А, дет вика Фирмин  - заложи на тъпанарите и няма да сбъркаш. Доколкото си спомням, не един и два пъти тук сте ме обвинявали (включително и Фирмин), че имам ниско мнение за собствения си народ. Е какво мнение да имам?  :smokin:

Ниското мнение за сопствения нарот не го ли насаждаше РОБ ПРЕС и не беше ли запазен порок само за нас, майцепродавците, м?  :image008:

Кой как ще да го нарича..аз вЕрвам на очите си ...и на историята, която нямала значение :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Ниското мнение за сопствения нарот не го ли насаждаше РОБ ПРЕС и не беше ли запазен порок само за нас, майцепродавците, м?

Не ме интересува никакъв РОБ ПРЕС. Аз мога да направя преценка сред какви хора живея.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
и на историята, която нямала значение

Нале! Само тя е достатъчна. Истинската, а не фалшиво напудрената. Кога в 600-годишната си история българинът е показал, че е мъдър, че е способен да разсъждава рационално?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
На този въпрос винаги цитирам ...


Quote (selected)
    НЕ СМЕ НАРОД

        Не сме народ, не сме народ, а мърша,
        хора, дето нищо не щат да вършат.
        Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
        "Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
        И не знаем, не можеме, не щеме
        да работим за себе си със време.
        Само знаем и можеме, и щеме
        един други злобно да се ядеме...
        Помежду си лихи, буйни, топорни,
        пред други сме тихи, мирни, покорни...
        Все нас тъпчат кой отдето завърне,
        щот сме туткун, щото не сме кадърни...
        Всякой вика "Яман ни е нам хала!" -
        а всякому мерамът е развала...

        Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
        пак ще кажа и с това ще да свърша.

        1875

... и посочвам годината най-отдолу. Година по-късно е Априлското въстание. Две години по-късно е Стара Загора и Шипка. Те така.

Не народът. Водачите му. Че днес е светла дата - Народните будители честваме. А де ги днес и сега?

Отговорът пък може да е в следното - тоз, де пита кого да следвам, да поведе.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
и посочвам годината най-отдолу. Година по-късно е Априлското въстание. Две години по-късно е Стара Загора и Шипка. Те така

Точно тези две изречения с нищо не опровергават нито моето мнение, нито това на Отврат. Напротив, бетонират тезата ни :smokin:

Четете си историята и то внимателно!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Кога в 600-годишната си история българинът е показал, че е мъдър, че е способен да разсъждава рационално?

Когато е избрал Православието и е запазил и развил Славянската писменост, проповядвайки Божието слово и управлявайки народа на езика му. Когато е пратил сина си да се учи от най-добрите и то така, че да ги надмине. Когато е убил сина си, защото разделя и противопоставя и връща назад, в тъмнината и предразсъдъка.

Но пък иначе да се разсъждава рационално не е винаги най-доброто. Няма нищо рационално в това да скочиш срещу една империя. Също както е глупаво да минеш по средата на морето, ако ще и Господ да го е разделил. Иска се вяра. А вярата рядко е рационална и резултат от разсъждение.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Година по-късно е Априлското въстание

На историята е известно към какви лъжи, манипулации и дори терор е трябвало да прибягват организаторите му за да вдигнат част от този народ на въстание. Оттам нататък всичко е инерция. Но мъдростта на един народ не се мери във военно време, когато всеки се бори за живота си и може да сътвори чудеса.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
Не народът. Водачите му. Че днес е светла дата - Народните будители честваме. А де ги днес и сега?
Кви будители те патили бря? А като се присетя за винтовката шо ми се карате?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Иска се вяра. А вярата рядко е рационална и резултат от разсъждение.

И това е вярно. И обяснява съдбата на вярващите след като паднат в ръчичките на бившите доволни поданици на султаня...за разни фратювци и киряци ми е думата, дето над 140 години не са спрели да мишкуват и да унищожават всичко по-читаво от тях. Отрицателна селекция му се вика.
Апропо, освен историята не е лошо да се четат и родните класици. Пак ще кажа - българската литература бие нон стоп шамари на патриотари и съвременни христофорчовци. Вари го, печи го, низшата душица си остава такава...даже и по наследство се предава. Въздействие на средата му викат разни психолози, психиатри ли бЕха.. :smokin:

а, преди малко прочетох последните постинги на колегата Секуко. Ами съгласна съм..то няма начин и да не съм. Само, дето по телевизора ни прожектират други "херои" и злоупотребяват с мъртвите, щото последните няма как да се защитят

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Пред Народното събрание Омарчевски, в мотивите за празника, произнася и следните думи, които ни подсказват за кои българи трябва да си спомним днес: „Когато е обезверен и объркан в духовните си ценности, българският народ търси упование и надежда в своето минало, във всички ония морални и културни качества, които носи в душата си...  Нека Денят на св. Йоан Рилски да се превърне в Ден на народните будители. Те са малките и големите, знайните и незнайните, които не са оставили никога народните идеали да бъдат помрачени, надеждата и вярата за тяхното постижение да угаснат.
Те са най-верните изразители на спонтанната воля на българския народ към безкористно и всестранно развитие, самоопределение и утвърждение като културна сила. Те са живата и вечна връзка между миналото, настоящето и бъдещето, те са безсмъртната гаранция, че нашият народ ще прескочи всички съдбоносни изпитания и ще оцелее
.”

http://epicenter.bg/article/Otbelyazvame-1-noemvri---Denya-na-narodnite-buditeli--Chestit-praznik--/197580/11/0

micky, ти Народно читалище виждал ли си? Член ли си на такова? Ако не си, запиши се, послушай батко си Firmin един път поне.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Когато е избрал Православието и е запазил и развил Славянската писменост, проповядвайки Божието слово и управлявайки народа на езика му. Когато е пратил сина си да се учи от най-добрите и то така, че да ги надмине. Когато е убил сина си, защото разделя и противопоставя и връща назад, в тъмнината и предразсъдъка.

Да, бе, народът избрал Првославието!. Избрали са му го, е точната дума. Можели са да му изберят нещо друго. И не е хубаво да се хвалим с тая писменост, защото писменосттта е за писане. На летописи, на история, на книги, а не да превеждаш единствено некви църковни глупости. А синът, дето надминал всички и запазил писмеността, да беше поне оставил нещо писмено за себе си и баща си. Щото и досега 99.9% от българската история се базира на дедукция от чужди източници.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Когато е избрал Православието и е запазил и развил Славянската писменост, проповядвайки Божието слово и управлявайки народа на езика му. Когато е пратил сина си да се учи от най-добрите и то така, че да ги надмине. Когато е убил сина си, защото разделя и противопоставя и връща назад, в тъмнината и предразсъдъка.

Да, бе, народът избрал Првославието!. Избрали са му го, е точната дума. Можели са да му изберят нещо друго. И не е хубаво да се хвалим с тая писменост, защото писменосттта е за писане. На летописи, на история, на книги, а не да превеждаш единствено некви църковни глупости. А синът, дето надминал всички и запазил писмеността, да беше поне оставил нещо писмено за себе си и баща си. Щото и досега 99.9% от българската история се базира на дедукция от чужди източници.

Бая нагъсто са тъпните, дето си изръсил, та се чудя откъде да ги почна с греблото. Или пък ... Речи му otvrat, па го остави на него си, непробуден да стои.  :m1708:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Няма тъпни, Фирмин. Може и да не ти харесва, но това е положението...и на мен не ми е приятно, но не съм в състояние да се обиждам като се правя на три и половина

Между другото преди време си спомням, че сподели, че не знаеш нищо за Костницата на групата на Апостолов в Скравена. Тъй като правенето на анализи е любимото ти занимание, порови се надълбочко по темата за Априлското въстание и ще научиш различни, много от тях потресаващи неща...
« Последна редакция: Ноември 01, 2019, 11:30:02 от Асол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Да се смея ли, да плача ли ... И що туй аз, дето се имам на три четвърти грък, да наливам в дебелите ви кратуни свяст и гордост за българското бре, хондрокефалес. И то на връх Народните будители. После що ви презират гърците питате. И що са надменни над вас тринайсет века и отгоре. Щото сами се тъпчите, безпаметни и безчестни, без почит и уважение на дедите си. И на себе си - най-вече.

Quote (selected)
Аз видях, че много българи постъпват така и отиват по чужди език и обичай, а своя хулят. Затова тук написах за ония отцеругатели, които не обичат своя род и език, а за вас, които обичате да знаете и слушате своя род и език, написах да знаете, че нашите български царе, патриарси и архиереи не са били без летописни книги и кондики. Толкова години са царували и господствували на земята и са имали царски истории и архиерейски кондики, знания за всичко и за много български светци, жития и служби. Но в онова време не е имало славянски печатници, а хората от небрежност не преписвали. На малко места се намирали такива книги. А когато турците заели българската земя ненадейно, те погазили и изгорили черквите, манастирите, царските и архиерейските дворци. В това време хората бягали от турския страх и ужас само да запазят своя живот и в това люто време загинали ония царски истории и кондики за българските патриарси и архиереи и на много светци житията и службите. И днес няма тия летописни книги, които са били пространно написани за нашия народ и за българските царе.

И така, трябва да да ви наругая и обидя надменно, за да ви събера и сплотя, че съединението прави силата? Е, нека аз да съм тогава. Пишете го, щото денят е такъв, че съм ви разбудил с ритник в табаните.  :t1252:

А това по-горе беше Отец Паисий. Ако сте забравили, де.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
Щото сами се тъпчите, безпаметни и безчестни, без почит и уважение на дедите си. И на себе си - най-вече.
Някой трябва да ти напомни че сме уникалният народ който няма загубена битка и няма спечелена война.
Ама иначе сме били братушки с руснаците...
Добре че сега сме братушки с американците - по ни тича. :smokin:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Нищо не съм забравила аз. Предполагам и колегата Секуко, също. Много е срамно, обаче, да се гордееш с чуждата саможертва и да осереш (без извинение) всичко, за което тези хора са дали живота си...Дори ще стигна още по-далече - ако тези хора, пред чийто портрети се снимате бяха оцелели - щяхте да ги убиете с камъни или в най-добрия случай щяха да споделят съдбата на Петър Кунчев, например. Истината трябва да ви се навира в очите, та дано се осъзнаете. Първата стъпка към нормалното е реалистичната преценка за теб самия...ама аз не вярвам в това

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Някой трябва да ти напомни че сме уникалният народ който няма загубена битка и няма спечелена война.

Ако е така, то какво е обяснението ти? И как да бъде, в памет на всички, платили с кръв победите ни?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Дори ще стигна още по-далече - ако тези хора, пред чийто портрети се снимате бяха оцелели - щяхте да ги убиете с камъни или в най-добрия случай щяха да споделят съдбата на Петър Кунчев, например.

Аз, мило, не съм от тези, дето се снимат с портрета на Левски. И позорът на отношението към семейството му не е мой. Портрет на Левски в кабинета ми има, но е на такова място - в ъгъла на шкафа с книгите ми, при иконите, че той мен да гледа, аз него да виждам. Не тези, дето ми влизат през вратата. И само един досега, арменец, ме е питал къде е портретът на Левски.