Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 23:26:02

Автор Тема: МАЯ МАНОЛОВА – омбудсман на Р. България и кандидат за кмет на София  (Прочетена 136686 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
Някой трябва да ти напомни че сме уникалният народ който няма загубена битка и няма спечелена война.

Ако е така, то какво е обяснението ти? И как да бъде, в памет на всички, платили с кръв победите ни?
Много простичко. И много кърваво.
И спирам до тук /автоцензура/, за да не създавам дертове на Нойя и прочее администрации. Няма смисъл.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Яяяяяя! Не сме били само ние двамата с Отврат

Quote (selected)
Димитър Недков

Техният будилник бил с най-обикновенна пружина от неблагороден метал. Класически часовников механизъм без грам електроника. Всеки ден трябва да го навиваш, за да не спре времето. Онова време, което било в тях и те били във времето. Сверявали своето време с ударите на манастирското клепало и поставеното начало от заклинанието, плъзнало по земята българска от монашеската килия: О, неразумни юроде! Защо се срамуваш да се наречеш българин и не четеш, и не говориш своя език?

Те нямали удобното грантовото битие на обилно финансирани от чуждоземци, така наречени днешни неправителствени организации с някаква дълбоко законспирирана, уж идеална цел. Нито били загърнати в помпозните академични тоги на някаква еразъмска общоевропейска програма, прикриваща коварен план за колонизиране на националния суверенитет на образователните системи на отделните народи.

Уникалната им читалищна самобитност палела искрата на саможертвата срещу ятагана по кърищата и гръчкото песнопеене в храмовете. Мечтаели за държава - затова първо възраждали национален идеал за свобода и независим дух на род и Отечество. Но преди пушките, най-напред се хванали за калема. Вярата им в Святото дело търпеливо плетяла паяжината на първообраза на съвременните социални мрежи с посланието: прочети, препиши, препредай.

Живот срещу слово – бихме определили мисията на тогавашните безсребърни книжовници, търкали многократно занданите – предавани и заклеймявани пред поробителите от властоугодно пресметливи безкнижни родоотстъпници.

Идея нямали, че ще бъдат наречени с непреводимото на чужд език – Будители.

Мъглява била представата им - до какво ще довeде пробуждането на цял народ от кошмарния сън на едното оцеляване. Но упорито, саморъчно стъкмявали декорациите за поредната самодейна сценка на “Многострадална Геновева”, за да изяснят социологията на публиката – кой нашенец в кой персонаж ще се припознае и дали залата ще запее в последния акт онова революционно призоваване: Пламни, пламни ти в нас, любов гореща... Толкова силно да запее, че местният Кириак Стефчов да запелтечи в конака обясненията си пред бея за комитаджийската песен.

Сбъдналото се Освобождението ги преименувало в – строителите на съвременна България. Едва се побрали имената и перипетиите им в едноименните симеонрадеви три мемоарни тома.

Повечето нетърпеливо завърнали се с тапии от европейските университети родолюбци, обладани от мечтата за европейско самочувствие и достойнство на българина.

Не ги отчаяло дори царедворното пресметливо задкулисие на привнесения монарх, довело страната до разорителна национална катастрофа след първата световна война. Съблекли окаляните шинели запявайки: Българийо за тебе те умряха... и започнали отначало. Защото победителите си чакали контрибуциите и репарациите, а вдовиците коматчето хляб, за да отгледат поредното осиротяло поколение българчета.

И така... до следващите национални катастрофи, чак до наши дни – оцветени в цялата палитра на стисналата за гърлото цял един народ зараза на политическия партизанлък в обществените нрави. Смъртоносната за духа хватка с палец върху сънната артерия, успиваща личността човешка в летаргията на самооцеляващия, дистанциран вече и от самия себе си индивид.

Днес будилниците на едновремешните будители са заспали безмълвни по прашясалите рафтове в антиквариата на националната памет. Никой не навива пружината на събуждането, за да гарантира навременното отваряне на очите. Неоновите лъчи на дисплеите омагьосаха с многопикселови проблясъци и сънищата - прогонвайки божествената светлина на свещите.

Никой вече не сънува революцията в съзнанието като път към свободата. Никой не изразява високогласно подозрението, че безконтролната технологична вакханалия постепенно се превръща в контрареволюция водеща към най-страшното робство – премълчаното зло от приспаната мисъл. Дигитализацията на трупана хилядолетия книжнина тихомълком пренаписва смисъла на живототворни понятия и исконни ценности, неугодни на все по-безпросветно и безнравствено управляващи елити. Растат лишени от историческа памет обезродени поколения, заспиващи единствено с мечтата за безметежно битие с несметни богатства и бляскави дрънкулки.

Няма по-зловеща тишина от заспалите будилници на будителите... Най-сигурният мълчалив знак за настъпило безвремие, превръщащо всеки първи ноемврийски ден от празник в панихида. Безмълвието на мислещите хора неусетно насажда нихилизма дълбоко в душите, изкоренявайки от тях смисъла на фундаментални ценности и най-вече идеята за саможертвена борба за тяхното съхраняване.

Заспалите будилници на будителите пропуснаха пробуждането на разрушителните сили на бесовете-достоевски, изпепеляващи мостовете между минало и бъдеще по пътя към Храма.

Новите Кириак Стефчовци режисирано заслухтяха в телевизионните студия, крещейки в слушалките на водещите – да прекъснат случайно промъкналия се на екрана, поставящ под съмнение догмата еретик. Слелите се в едно политици и търговци превърнаха властта в самоцел, а словото, в разменна монета в сделката – съвест срещу имане.

 

Подхвърлени грошове усмиряват радините вълнения на даскалиците срещу оджендъряването на невинното детско въображение. Безпомощни пред интернационално бюрократизирания образователен диктат родители тръпнат от мисълта, че роденото по божията воля момче може да се завърне след училище край бащиното огнище като самоосъзнало се момиче.

Замлъкналите будилници на будителите преназначиха разказвачите на орисията българска в пропагандатори и пиари на холивудската, манипулативна представа за историята – възраждаща войната и насилието върху ближния като свещенно право на по-силния над по-слабия. Отхвърлилите съблазанта на новата оферта мислители обявиха за празнодумци. Своеобразна ребрандирана фанариотщина, заличаваща българската иконостасна духовна категория – Будител.

Защото събуденият тик-такащ Будилник на Будителите е опасен часовников механизъм, възвестяващ “терора” на мисълта над властващата войнстваща посредственост. Когато му настъпи времето, би взривил задрямалите чувства на един побиращ се вече само в олющен читалищен салон, някога горд с Възраждането си народ. И тогава - в последния акт на самодейната модернистична версия на “Многострадална Геновева” може и да зазвучи някъде от населените с обикновенни люде задни редове отново: Пламни, пламни ти в нас, любов гореща...

Разбира се, ако все още времето е в нас и ние все още сме във времето -както го е изрекъл Оня, отрязалият косите си йеродякон – тръгнал по друмищата български да навива пружината на Будилниците по залостените, дори пред ботевите четници, къщя на смирената рая.


Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Защото събуденият тик-такащ Будилник на Будителите е опасен часовников механизъм, възвестяващ “терора” на мисълта над властващата войнстваща посредственост. Когато му настъпи времето, би взривил задрямалите чувства на един побиращ се вече само в олющен читалищен салон, някога горд с Възраждането си народ. И тогава - в последния акт на самодейната модернистична версия на “Многострадална Геновева” може и да зазвучи някъде от населените с обикновенни люде задни редове отново: Пламни, пламни ти в нас, любов гореща...

Е, micky ако мен не ще да чуй, да чуе тоз масон какво му казва/пише и да потърси народното читалище по "местообитание".  8)

Типично за масона, революционният терор се мисли като терор на мисълта над посредствеността. Е, аз не съм масон, но не ще споря. Макар че имам нЕкои резерви покрай таз трактовка. Доколкото историята ни учи, че най-често посредствеността е първи инструмент и деятел на революционния терор.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Типично за масона, революционният терор се мисли като терор на мисълта над посредствеността.

Тъй, тъй, днеска е денят на революционния терорист/масоните, затва залостяй портата и на ракия и салата бленувай за трите морета :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
затва залостяй портата и на ракия и салата бленувай за трите морета

Моето море ми стига. Ракията, която пия, става добра покрай него. Салатка си намирам, а може и туршийка някаква, че захладня. Портата си не залоствам, лош навик ми е. А ти, мила, недей да ми се каниш. Мойта порта и по-корави от теб взломаджии е видяла. Не впечатляват, прочее.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Quote (selected)
Защото събуденият тик-такащ Будилник на Будителите е опасен часовников механизъм, възвестяващ “терора” на мисълта над властващата войнстваща посредственост. Когато му настъпи времето, би взривил задрямалите чувства на един побиращ се вече само в олющен читалищен салон, някога горд с Възраждането си народ. И тогава - в последния акт на самодейната модернистична версия на “Многострадална Геновева” може и да зазвучи някъде от населените с обикновенни люде задни редове отново: Пламни, пламни ти в нас, любов гореща...

Е, micky ако мен не ще да чуй, да чуе тоз масон какво му казва/пише и да потърси народното читалище по "местообитание".  8)

Типично за масона, революционният терор се мисли като терор на мисълта над посредствеността. Е, аз не съм масон, но не ще споря. Макар че имам нЕкои резерви покрай таз трактовка. Доколкото историята ни учи, че най-често посредствеността е първи инструмент и деятел на революционния терор.

Ми не.
Във всяко общество посредственотта се концентрира в "правоохранителните органи".
 :smokin:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
А ти, мила, недей да ми се каниш. Мойта порта и по-корави от теб взломаджии е видяла. Не впечатляват, прочее.

Не сфана асоциацията ми, нали? Казах ти аз да си четеш внимателно историята/може и Вазов - в тази с портите не е имало взломаджии :D

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
Моето море ми стига.
Е, това обяснява много, ако не и всичко...
Тогава какво будене народно те тормози бе бачо Фирмине?!

А сме си приличали с руснаците - глупости на търкалета!!!
Я да иде някой да им пипне нещичко, ето сега всичкото "демократична общност" се напъва да върнели Крим и да си платят за което...
Де го тоя руснак дето ще рече: бе манете го тоя пусти Крим, мене водката ми стига??
Има един - кисне из московските арести. :)
Другите са се строили зад Лидера и точат балтиите. И чакат...
За щастие на клета Грета и компания, че така ще ни стоплят набърже, че не е истина!!!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Не сфана асоциацията ми, нали?

Няма и как. Тя си е твоя. Да затваря портата и да бленува три морета може само българин. Гъркът не бленува моретата, той плава из тях. Корабен народ. Съвсем друго мислене за времето и пространството. Неговото пространство не е дом, с порта, а кораб.

 И понеже е есен и вали, та се подсетих ...

 
Quote (selected)
Море, мека есенна сладост, окъпани в светлина острови, прозрачно було от ситен дъждец, което покриваше безсмъртната голота на Гърция. „Блазе на този, мислех си аз, който, преди да умре, е плувал по Егея.“

Много радости има на този свят — жени, плодове, идеи; но през мека есен да пориш това море, шепнейки името на всеки остров — струва ми се, че няма друга такава радост, която да потапя така дълбоко сърцето на човека в рая. Никъде другаде не се пренасяш толкова спокойно и леко от действителността в мечтите: границите се разтапят, а мачтите и на най-проядения кораб пускат филизи и гроздове; наистина тук, в Гърция, чудото е неизбежното цвете на нуждата.

Към обяд дъждът престана, слънцето разкъса облаците и се показа, свежо, приятно, току-що окъпано, и започна да гали с лъчите си любимото му море и суша.

Стоях на носа на кораба и се любувах, чак до края на морския хоризонт, на чудото; а вътре в кораба — хитри, изпечени гърци, дребно търговски глави, махленски кавги, едно раздрънкано пиано, почтени, жлъчни лицемерки, тягостна, еднообразна провинциална мизерия. Идеше ти да хванеш кораба за двата края, да го натопиш в морето, да го разклатиш хубавичко, та да се махнат всички гадини, които го мърсят — хора, мишки, дървеници, — и да го поставиш отново върху вълните, празен и измит.

Може би и заради това Бог не дал на българите три морета, че няма да знаят какво да ги правят.  ;D

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
« Последна редакция: Ноември 01, 2019, 17:13:33 от Ганий »

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
А, да имаш да вземаш - тоя, дето е бил прав преди няколко месеца, е Ганий. И донякъде - Фирмин.
В тоя форум. Шото във форума майка безспорен първенец по самоцитиране в стил "аз това съм го писал преди" е Цеко.
Нима имаш нещо против да възпроизвеждам от време на време СвръхЦенните си Идеи и Откровения, с които съм обобщил лица и събития от Гледна Точка на Вечността!?!?!?  :m1728:
« Последна редакция: Ноември 01, 2019, 15:16:13 от Ганий »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Какво да имам да вземам? ...
Щипка чувство за хумор и самоироня нама да ти бъдат излишни.


Quote (selected)
А, да имаш да вземаш - тоя, дето е бил прав преди няколко месеца, е Ганий. И донякъде - Фирмин.

В тая държава никак не е трудно да си прав.
Аха. Затова всички винаги са прави, макар и да са на разнопосочни мнения.
« Последна редакция: Ноември 01, 2019, 15:14:05 от g_ringo »
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
Завръщането на идеологията
Новоизбраният кмет на Будапеща подкрепи официално Мая Манолова и призова софиянци да гласуват за нея. С този си акт той трансформира битката за София от това, което Мая предпочиташе тя да бъде – напълно изпразнен от идеология и „цветове“ сблъсък на уж граждански кандидат срещу „статуквото“, в една вече идеологическа борба с много ясно начертани граници. Граници, които категорично поставят Мая от страната на лявото, колкото и да бягаше тя от това през цялата си кампания.

Кметът на Будапеща Гергей Карачон е дългогодишен представител на „зеленото“ крило в ляво-либералните унгарски среди. Той беше народен представител в унгарския парламент от зелената LMP (Lehet Más a Politika; Различна политика е възможна), както и районен кмет в Будапеща. Което е по-интересно – кандидатурата му за районен кмет бе дело на коалиция от леви, либерални и зелени партии, включваща както зелената LMP, „градско-дясната“ либерална Демократична Коалиция (DK), така и Унгарската Социалистическа Партия (MSZP). Това е поразяващо близо до цялата пиар стратегия на кампанията на Мая Манолова за тези избори. В нея тя се постара да изгради нещо много подобно – уж „гражданска кандидатура“, подкрепена от целия център-ляво, социалистите, зелените, както и либералната градска десница. Дали подкрепата от кмета на Будапеща сега е просто съвпадение в кампаниите, или неговата е послужила за матрица на софийската от самото начало – няма как да знаем. Можем обаче на този етап да заключим със сигурност, че в София се случва нещо много подобно на това в Будапеща и то е с ярко очертани идеологически рамки „ляво срещу дясно“ и „либерално срещу консервативно“.

България е вече традиционно изоставаща от страните във Вишеградската сфера с едни 10-15 години. За повечето хора това е само икономическо изоставане, но аз смея да твърдя, че то е по-общо и обхваща също така политическото узряване. Докато у нас в политиката все още битуват разделения и илюзии от 90-те, при тях битката отдавна успя да еволюира в нейните съвременни за целия развит свят противопоставяния на консервативното срещу либералното. Дясното там, както и навсякъде в развития свят, значи консервативното, реакционното, традиционното и националното. Лявото логично значи обратното – анти-традиционализъм, анти-национализъм, анти-религия, анти-капитализъм и прочее.

Тъкмо на тази основа се разигра битката за Будапеща. Срещу консервативното и националистическо управление на Виктор Орбан беше събрана една широка коалиция от прогресивни, зелени, либерални и социалистически елементи. Макар да избягва да говори в идеологически щрихи, Манолова де факто се опитва да прави същото в София, като официалната подкрепа от новоизбрания кмет на Будапеща окончателно затвърждава тази теза.

В събота, от една страна, ще имаме кандидат с дългогодишна политическа кариера в Социалистическата партия на страната ни. Партия, която е апологет на социалистическия режим, на съветската инвазия от 1944-та, на болшевишкия преврат в Русия от 1917-а. Партия, която пламенно защитава своята пропагандна, изкривена версия за всяко едно от тези неща. Ще имаме кандидат, който се заиграва с либералната, прогресивна реторика срещу „езика на омразата“. Кандидат, който активно търси подкрепата на космополитните, градски хора, докато набелязва като свои врагове „националистите и расистите“. Това са похвати и речник, изкопирани почти едно към едно от западните ляво-либерални политици.

От друга страна, в лицето на Фандъкова, ще имаме кандидат, който е силно неидеологизиран в своя изказ, но който по стечение на обстоятелствата се явява основен противник на образуващата се и у нас по будапещки модел либерало-социалистическа коалиция. Партията на този кандидат поне номинално се води дясно от центъра, а коалиционният ѝ партньор е открито националистическата ВМРО, член на Европейските консерватори и реформисти (ECR).

Картинката, която виждаме, е все още доста мътна – и „либералната“, и „консервативната“ страна са по-скоро в зародиш, недооформени, недовършени и ненапълно осъзнати като такива. Наченките обаче са на лице и поставят доста ясни граници. Манолова е кандидатът на това, което с годините ще се превърне в установената и приета либерална левица на България. Същата, която се бори срещу Орбан в Унгария, срещу Качински в Полша или срещу Тръмп в Америка. Фандъкова, макар и самата тя много трудно да може да бъде поставена в идеологическо облекло, е кандидатът на онези хора у нас, които ще застанат от другата страна на барикадата.

За добро или за лошо еволюцията на политическата сцена у нас е неизбежна и тъкмо на тези избори започваме да виждаме наченките на нейното бъдеще. Бъдеще на консервативно-либерален разлом като този в другите европейски и западни страни. Бъдеще, в което Манолова ще бъде запомнена като един от първите политици, опитали се да консолидират целия ляво-либерален сегмент. Тъкмо поради осъзнаването на това аз избягвах в течение на тази кампания да правя общи призиви "за" или "против" Манолова, осъзнавайки, че би било нонсенс да призовавам либерални хора да не гласуват за нея или консервативни такива да го направят. Според мен е крайно време да заемем своите естествени места в политиката, захвърляйки изкуствените и временни разделения от Прехода. Тези, които сме консервативно и националистически настроени, следва да гласуваме категорично против отчетливо прогресивния кандидат на тези избори – Мая Манолова. Онези от вас, които виждат бъдещето в прогресивното, либералното или център-лявото, едва ли ще намерят в скоро време по-удобен момент да подкрепят кандидат, който толкова категорично да обедини този сегмент.
https://topnovini.bg/novini/845950-zavrashtaneto-na-ideologiyata
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
За добро или за лошо еволюцията на политическата сцена у нас е неизбежна и тъкмо на тези избори започваме да виждаме наченките на нейното бъдеще. Бъдеще на консервативно-либерален разлом като този в другите европейски и западни страни. Бъдеще, в което Манолова ще бъде запомнена като един от първите политици, опитали се да консолидират целия ляво-либерален сегмент. Тъкмо поради осъзнаването на това аз избягвах в течение на тази кампания да правя общи призиви "за" или "против" Манолова, осъзнавайки, че би било нонсенс да призовавам либерални хора да не гласуват за нея или консервативни такива да го направят. Според мен е крайно време да заемем своите естествени места в политиката, захвърляйки изкуствените и временни разделения от Прехода. Тези, които сме консервативно и националистически настроени, следва да гласуваме категорично против отчетливо прогресивния кандидат на тези избори – Мая Манолова. Онези от вас, които виждат бъдещето в прогресивното, либералното или център-лявото, едва ли ще намерят в скоро време по-удобен момент да подкрепят кандидат, който толкова категорично да обедини този сегмент.

Глупости. Манолова е инструмент. Това е ясно на поне 85% от тези, които ще я подкрепят в неделя. Всички те правят компромис - с едно или друго, което ги дефинира като граждани и избиратели. И в това, писах преди време, няма нищо чак тъй одиозно и позорящо Манолова. Тя е приела да обслужи тази функция. Да е лисичият нокът, който разпорва мекото коремче на таралежа. Но този таралеж одъртя и се изучи. Видял е много лисици вече. Та не знам. А с либералното и център-лявото Манолова няма нищо общо. В това си прилича на Нинова - амбицията и егото им са им самодостатъчни. И да загатнат нещо за идеология, то е от немай къде. Справка - "консервативният социализъм" на Нинова. Една тъпня.


Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Бънш, получаваш по радиото:
Групова цел, азимут еди-колко-си, една основна и две-три северно. Огън при прихващане.

В превод: Групата е засечена от жена с две-три деца. Унищожаване при първа възможност.

Вашите действия Бънши?

Мики, не си представям да се навия да убивам по заповед. Не че ще откажа героично и ще стрелям в радиото. Ще се направя, че се опитвам, но не улучвам. Винаги можеш да бъдеш тот, который не стрелял, "если нужные книги ты в детстве читал".
« Последна редакция: Ноември 01, 2019, 16:40:44 от Banshee »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
А за уважението към собствения ти народ, мисля, че е свързано със самоуважението. Ако се харесваш и уважаваш, харесваш и приемаш и произхода си, миналото си и хората, с които го делиш. Няма нищо общо с национализма.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Мики, не си представям да се навия да убивам по заповед. Не че ще откажа героично и ще стрелям в радиото. Ще се направя, че се опитвам, но не улучвам. Винаги можеш да бъдеш тот, который не стрелял, "если нужные книги ты в детстве читал".
Съвсем разбираемо Бънш - представляваш по-добрата половина на човечеството, чиято е съдено да създава, не да унищожава.
И сигурно ти е страшно трудно да си представиш хората които стоят зад пултовете. С едни бели копченца (кой знае защо по телевизорите им викат червени)...
Там ква отговорност е.... И на мен ми е трудно да си го представя.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Оооопа, при Цветанка Мая с право на отговор.
И то след Корнела. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Там ква отговорност е.... И на мен ми е трудно да си го представя.

Там е по-лесно. Представи си, че си в самолета, обаче, и отпред е пътнически самолет - там, дето не трябва да бъде. В твоето въздушно пространство. Или пък, кат "американския снайпер", в окуляра на СВД-то видиш някой пикльо с РПГ или пък някоя кака с жилетка, шахид. Копченца лесно се натискат, спусъкът - малко по-трудно. Ама не много. Питай Милграм.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Преди Корнела беше и МУ отрезА тиквата :D

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил

Quote (selected)
Преди Корнела беше и МУ отрезА тиквата :D
... а там тутакси пораснаха нови три ...  :sad-3295:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Цъфтанка е мноо тъпо парче...не били издигнали свой автентичен кандидат, ами неговите  гласове щели да ги припишат на БСП. Я нЕкой да ме светне за сивито на Мая Манолова :D

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Преди Корнела беше и МУ отрезА тиквата :D
Е аз намерих време за фас-пауза...
Нейсе, ще я копая по сайтовете им после. Тъкмо да влезе в историята, че май си заслужава.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Dear All, тук съм отново, умната! :smokin:

Quote (selected)
Цъфтанка е мноо тъпо парче...
като видя тази престорена кротост, ми иде да я плесна зад врата
докладвам - гласувах за Николов отново
да не забравяме,че за кметските избори личностите имат значение
« Последна редакция: Ноември 01, 2019, 17:48:15 от Lillian »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Мики, не си представям да се навия да убивам по заповед. Не че ще откажа героично и ще стрелям в радиото. Ще се направя, че се опитвам, но не улучвам. Винаги можеш да бъдеш тот, который не стрелял, "если нужные книги ты в детстве читал".
Съвсем разбираемо Бънш - представляваш по-добрата половина на човечеството, чиято е съдено да създава, не да унищожава.
И сигурно ти е страшно трудно да си представиш хората които стоят зад пултовете. С едни бели копченца (кой знае защо по телевизорите им викат червени)...
Там ква отговорност е.... И на мен ми е трудно да си го представя.
И хотя Париже нам немнога жаль,
Родина завьот на кнопку жми
 :smokin:
Ма ка да го обясниш на тея с двете родини.
Мдаа,
а на тея с двайсе и седем.
Или се пак бритите да ги броим вънка, та двайсе и шес
 :nuts:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
А за уважението към собствения ти народ, мисля, че е свързано със самоуважението. Ако се харесваш и уважаваш, харесваш и приемаш и произхода си, миналото си и хората, с които го делиш. Няма нищо общо с национализма.
абсолютно, Банши!
и ... забелязях, че в отсъствието ми нараства народната обич към теб
не мога да го позволя :smokin:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
А за уважението към собствения ти народ, мисля, че е свързано със самоуважението.
  :t2629:

За туй моеш да с консултираш с класиците – ти там поне си спец!!!  :D

"Не сме народ, не сме народ, а мърша, хора, дето нищо не щат да вършат."

И "Народеее??!" от тефтерчето на Васил Левски, независимо от всякакви опити за нови интерпретации?!!

Quote (selected)
Няма нищо общо с национализма.

А те това е вярно!  :way_to_go-1308:


« Последна редакция: Ноември 01, 2019, 17:59:36 от Джиджи »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
О, Лилиан!
 :way_to_go-1308:

Са на нориньо и на джиджиня ще им стане зле  :smokin:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Оооо, Лиле - добре дошла! :t0328:
Ся остава и Кайлето да се прибере. Ше си чакаме...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
А за уважението към собствения ти народ, мисля, че е свързано със самоуважението. Ако се харесваш и уважаваш, харесваш и приемаш и произхода си, миналото си и хората, с които го делиш. Няма нищо общо с национализма.

Поредното клише, но всеки си решава за себе си. Никой не е и няма да ти виновен, че си намираш оправдания за всичко..и между другото нямаш приятели и навсякъде те подритват, щото се самоуважаваш мноо добре - винаги нагъзен и протегнал шепа към поредния господар :smokin:

п. п. Четете си историята и класиците - поне това можете

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Бързи са....
Мая Манолова: Братя Галеви не са работили за мен, но за ГЕРБ са
Тя призова Бойко Борисов, ако е в контакт с тях, незабавно да информира Интерпол
https://btvnovinite.bg/bulgaria/maja-manolova-bratja-galevi-ne-sa-rabotili-za-men-no-za-gerb-sa.html

Верно му резна тиквоча от към кокалчетата. Да видим в неделя, аз я бях отписал, ама отива на интересно. :smokin:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
О, Лилиан!
Са на нориньо и на джиджиня ще им стане зле 

Сардж, народът /не нашият, де!/ е изрекъл ена велика мисла:

Don't trouble trouble until trouble troubles you!!! :t0120:
« Последна редакция: Ноември 01, 2019, 18:09:33 от Джиджи »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Оооо, Лиле - добре дошла! :t0328:
Ся остава и Кайлето да се прибере. Ше си чакаме...
добре съм те заварила :D

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
А за уважението към собствения ти народ, мисля, че е свързано със самоуважението. Ако се харесваш и уважаваш, харесваш и приемаш и произхода си, миналото си и хората, с които го делиш. Няма нищо общо с национализма.

Поредното клише, но всеки си решава за себе си. Никой не е и няма да ти виновен, че си намираш оправдания за всичко..и между другото нямаш приятели и навсякъде те подритват, щото се самоуважаваш мноо добре - винаги нагъзен и протегнал шепа към поредния господар :smokin:

п. п. Четете си историята и класиците - поне това можете
да не се отвръщаме от народа си, Асол, той не е винаги еднакъв, показва това от лицата си,което времето изисква от него
а и към него принадлежим, ако и да не го уважаваме

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Оооо, Лиле - добре дошла!
Ся остава и Кайлето да се прибере. Ше си чакаме...
добре съм те заварила

Туй го има като превод само в турските сериали.  :D

А не трябва ли, след като мъж те е поздравил, Лиле, да отговориш с "Добре заварил"?

Само питам, не пипам ... :m1708:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
И да е поредно клише, поне не е толкова изтъркано като харесваните от тебе клишета колко уникално не знам какви си били българите, когато става въпрос за човешката природа като цяло. Асол  :D

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
показва това от лицата си,което времето изисква от него

Бах туй време, дето изисква народът да държи десет години на власт неграмотни крадци! Добър народ, ама не случи на време.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Кеворк: Костинброд дърпа Мая като ръждясала котва
« Отговор #879 -: Ноември 01, 2019, 18:21:07 »
Кеворкян: Харесва ли ни или не, Падишаха ще стои, докато иска. Играта на БСП е отчайваща
Quote (selected)
Проблемът започва да става дразнещо сложен. Дори Андрей Р., който може да обясни всичко, и той безутешно слаломира с ръце: ту ГЕРБ си отива, ту е заседнал като препълнена гемия в плитчина. Липсват трезви обяснения за поредния успех на ББ.
Това лиши от обичайната им словохотливост дежурните екранни герои, понеже главната причина за въпросния успех ги отвежда до нещо, което те гледат да избягват на всяка цена. Народа.
Протестен вот има, търкаля се по улиците, но няма кой да го консумира. Отгоре на всичко, липсваха нестандартните решения.
Хайде да се порадваме на някои фантазии. Например, във Варна БСП трябваше да издигне кандидатурата на Георги Гергов - заради гениалната му комбинация с известната „дупка“, варненци като нищо щяха да го подкрепят.
Но Нинова заложи на невзрачната Клисарова, тя сякаш ревнува по-ярките личности.
Срещу Шивача/Портних*, който до преди десетина години все още бил руски гражданин – така поне твърдят Костадинов, с когото ще се джаскат на балотажа, и Уикипедия – шанс има само здрав балкански персонаж като Гергов, въпреки, че той пък е руски консул в Пловдив.
С Шивача беше свързано и едно персонално застъпничество – и то дойде от Христо Стоичков със специално видео-обръщение.
За голяма част от варненци това се оказа по-важно, отколкото новото „кръгово“ на булевард „Васил Левски“, което всъщност било елипсовидно, викали му водопада - може би и заради това цената му е замайваща. Навремето с толкова пари направиха НДК.
Но да не сме прекалено придирчиви. За да се успокоите, само си представете, че Портних ви шиеше костюмите – никога ръкавите нямаше да се еднакво дълги.
Най-потърпевша, поне засега – преди балотажа, е Манолова.
Тя стоеше добре като омбудсман, тази длъжност приляга на характера й, как я навиха за новата й роля на кандидат-кметица един Господ знае. А може би и Бойко.
Костинбродската афера – истинска или не – винаги ще й тежи като ръждясала котва.
Още когато Бойко подметна, че е направил много за Мая, стана ясно, че в един момент ще си го поиска обратно направеното, и то двойно. „Костинбродската аферистка“, това са негови думи, му даде основание да се втренчи в любимото си съперничество с БСП, което отново спечели. /Кога ли ще дойде времето за другата битка - тази за Народа?/
БСП не си научи урока и след успеха на Радев – все гледат да приватизират някого, да му теглят още една ръка червена боя – вместо да стоят отстрани и да го побутват дискретно, колкото могат.
Наскоро Бойко ми сви една любима дума, утешавам се с нея от дълги години– „главанак“, много е подходяща за нашите политикани: главите им са все големи, обаче дрънчат на кухо – дрънчат, докато не превърнат и държавата в държава-главанак. Бойко я използва покрай скандала с директора на Радиото.
Но главанаци има, колкото щете, и сред леваците вдясно.
В изборната нощ поне два пъти техни хора цитираха един известен френски лаф: навремето, преди балотажа между Ширак и Льо Пен, социалистите призовали привържениците си да пренасочат подкрепата си за Ширак така: „По-добре крадец, отколкото фашист“.
В нашия случай „фашистът“ би трябвало да е Мая, а пък крадецът – човекът на ГЕРБ. Хубав комплимент, нали?
И сетне тия ще очакват подаяния от Бойко. Може и да получат, той мре да съживява политически трупове и да ги унижава.
Това е някакво много изобретателно политическо некрофилство.
Бонев от „Спаси София“, който за някои е звездата на тия избори, ме подсети за младите ни математици, които все обират медалите на всевъзможни олимпиади, а в същото време значителна част от съучениците им са функционално неграмотни.
Ето една задача за олимпийците ни: възможно ли е право на глас да имат над 6 милиона и 200 хиляди души, след като, според последното преброяване, целокупното ни население е 7 милиона?
А децата и младежите до 18 години са около 1 милион и 200 хиляди души. Който реши задачата, ще получи тиквен медал от ЦИК.
Харесва ли ни или не, Падишаха ще стои, докато иска. Играта на БСП е отчайваща.
Един ясен, чист социалист, дори дървеноглав да е, не успяха да намерят за София.
За БСП отместването на Падишаха е непосилна задача. Той пък прекалява като ги нарича крадци, по-справедливо е да използва думата „инфантили“, тя не е по-малко обидна.
И неговата не е лесна – няма с кого да се сбори истински. Въпреки това, понесе загуби на първия тур – и може би заради това заряза грубовато-ухажьорската роля, която играе с удоволствие от години. И заговори за „кукувици“и руси мадами; видя ми се изнервен на кратката пресконференция, която даде на крак – нито една дама нямаше в антуража му от навъсени мъже, само един се хилеше като пияна жена, но той пък искаше преди години да го вкарва в затвора. Всяка блондинка е за предпочитане пред такова леке.
Би Ти Ви трябваше спешно да смени слогана на предизборната си продукция: „Ти местиш“ - но караха до края с него.
Защото се оказа, че „ти“ не местиш – и не само, че не местиш, ами и нямаш никакво желание да го правиш. А и дори все още да си съхранил някакво желание, то се процежда с мъка.
Болшинството обикновени хора нищо не местят – това пролича и от тези избори. Местят турците – промислено, предани на каузата на водачите си. Местят и циганите – известно по какви причини. Ами българите какво местят изобщо?
Сръдлив софиянец ще ругае кметицата, че си е счупил крака в някоя дупка, но няма да отиде да мести.
Това е велико, безподобно постижение на Прехода.
Дори бежанците – специално ония от Африка – се опитват да преместят съдбата си. Тук наблюдаваме окончателно примирение с келявия животец.
Големият въпрос беше, дали разпръсквайки харизмата си над всевъзможни типове, ББ ще спечели и тези избори. Отговорът се оказа лесен: всички останаха под сянката му и се чувстват добре там, дори
уж-опозицията. Защо тогава обикновеният човек да мести каквото и да е. Ай сиктир с вашето местене…
Един от опонентите на Портних каза, че ако не е ГЕРБ, той няма да спечели и 100 гласа. Бойко му прости някакво приключение в Хайфа/Израел – и послушно вкупом му простиха и варненци. А Бойко можеше да направи нещо забележително: да извади ден преди изборите Шивача от надпреварата. Щеше да спечели безподобно одобрение.
Ами десните - какво ще местят те в София, ако искат наистина промяна, къде ще насочат/преместят гласовете си.
Една баба-реститутка, на която й хлопат ченетата от плочките по булевард „Витоша“, ще гласува ли за Мая Манолова? Интересува ли я плочника изобщо – или нейното местене е приключило преди двайсетина години, когато си е върнала дюкяна, сетне го е дала под наем за сладкарница, взема три хиляди евро на месец – и за нея преместването на българската Съдба окончателно е приключило.
Докато мазните торти вървят, къш на Съдбата!
Онова, което се случи на изборите в Будапеща е невъзможно тук.
Очаква се тук да мести Народа – обаче той е добре дресиран, дори е самодресиращ се.
В годините на Прехода бе дозаличено цялото му самочувствие - заради това му е невъзможно да измъкне още нещо от себе си, да премести нещо в себе си, примирен е да стои затапен, задръстен…
Всеки се затваря в собствената си история и няма никакво желание да мести нищо, още по-малко колективно; няма желание и да се вглежда - нито назад, нито напред. Вън от съмнение – симпатичен образ на завършената безнадеждност.
„Осиновен“ задълго от тоталитарния порядък, включван понякога и в неособено разумни начинания на колективното местене, в ония години човек, все пак, си даваше сметка, че талантът и упорството ти дават възможност да местиш донейде свободно съдбата си.
Промяната бе посрещната с прекомерна наивност. Скоро обаче стана ясно, че Прехода е Раят на Главанаците от голямата игра.
Постепенно обикновеният човек загуби нуждата си да мести, да участва в някакво местене - което пък все довежда до един и същи резултат…
А междувременно милиони възрастни хора окончателно бяха преместени, изместени, изметени някъде далеч и забравени. Превърнаха се в ненужни петънца от общата картина – и тя порядъчно мътна.
И кой да мести сега тяхната съдба? В крайна сметка, местиш, не местиш – все тая…
Не само, че не местят, но дори не си знаят цената – на гласа си, на гласчето си.
Знаят си обаче цената циганите. На тия избори един предлагаше четири хиляди гласа наведнъж, комплексно обслужване.
Вече ми минава една кощунствена идея: и нашите хора, преди някой ден наново да се научат да местят, да определят цената на гласа си, да не гласуват, без да им плащат, дано така схванат силата си.
И без друго Политическата Секта е превърнала всичко в алъш-вериш – нека тогава да включи в менюто и местенето на обикновените хорица…
А, всъщност, нежеланието да местиш е форма на самоубийство, то е над-отчаяние.
Защо хората станаха такива, защо решиха, че нищо не зависи от тях?
Какво ги отчая до такава скотска степен? Питайте лакеите на Прехода – неговият „възход“ със сигурност е една от причините.
Нека си дрънкотят кметовете, че ще работят в полза на гражданите – в смисъл, че те ще ползват 6 сантиметра от асфалтовата настилка на градските улици.
Останалите 14 сантиметра ще асфалтират джоба на Сектата.
Дали не се е оформило някакво ново тайно знание, за което нямаме представа, според което е напълно несмислено хората да местят?
Тогава ще чакаме Сектата да се отегчи и измори, да се самоизядат в нея.
Усещането, дори убеждението на обикновения човек, че нищо не зависи от него е едно от най-отвратителните постижения на Прехода, то е дори по-лошо от това да се гласува 100% за Живков.
Едновремешната автоматизация на колективното поведение изглеждаше нелепо/позорно. Но сегашната апатия не е по-малко оскърбително-позорна.
Гледай да не се удавиш в „кръгово-елипсовидното“ във Варна - и това ти стига.
Според едно проучване, само една четвърт от анкетираните смятат, че нещо зависи от тях по време на избори. Създава се едно ново гигантско гето за онези, които са пасивни, не искат да местят.
Предизборните компромати нямаха никакво значение.
Официалните медии внимаваха за кефа на галениците си. Партизанските медии, главно малки сайтове, обаче оставяха следи, дращеха по паметта на Бъдещето.
Изборите бяха/са интересни с едно – дали сянката на Бойко ще се прокъса по някакъв начин. Отговорът е – не.
И друго беше любопитно: ще се разпадне ли страната на отделни феоди, ще се измъкнат ли някои от тях от Сянката.
Това се оказа невъзможно – и няма да има политически кастрации.
Цветанов се оказа един сапунен мехур.

 Заглавието е на редакцията на Lupa.bg, оригиналното на Кеворк Кеворкян е „Ти не местиш”
https://lupa.bg/news/kevork-kostinbrod-darpa-maya-kato-razhdyasala-kotva_29793news.html
https://bultimes.bg/kevorkyan-haresva-li-ni-ili-ne-padishaha-shte-stoi-dokato-iska-igrata-na-bsp-e-otchaivashta/
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
"Не сме народ, не сме народ, а мърша, хора, дето нищо не щат да вършат." – Петко Славейков
и
"Народеее??!" от тефтерчето на Васил Левски, независимо от всякакви опити за нови интерпретации?!!

Това как ще коментираш, Лилиан?!
« Последна редакция: Ноември 01, 2019, 18:26:15 от Джиджи »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
И да е поредно клише, поне не е толкова изтъркано като харесваните от тебе клишета колко уникално не знам какви си били българите, когато става въпрос за човешката природа като цяло. Асол  :D

Ще се затрудниш ли да ми извадиш едно такова написано от мен клише касаещо някаква хипотетична уникалност на българите. И после, ако ти е възможно да намериш откъде съм го преписала?

Апропо, Фирмин, ти слуша ли Нинова? :D

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
показва това от лицата си,което времето изисква от него

Бах туй време, дето изисква народът да държи десет години на власт неграмотни крадци! Добър народ, ама не случи на време.
:b0201: :b0301:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
показва това от лицата си,което времето изисква от него

Бах туй време, дето изисква народът да държи десет години на власт неграмотни крадци! Добър народ, ама не случи на време.
ами ако ти не си от народа, Асол не е, други гореизказали се не са, от кого е съставен този народ?
какво изобщо обозначаваме с "народ"? другите? адът?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
показва това от лицата си,което времето изисква от него

Бах туй време, дето изисква народът да държи десет години на власт неграмотни крадци! Добър народ, ама не случи на време.
ами ако ти не си от народа, Асол не е, други гореизказали се не са, от кого е съставен този народ?
какво изобщо обозначаваме с народ? другите? адът?

Лили, този разговор почти същия го водихме малко преди да се разсърдиш (между другото, добре дошла отново!). Естествено, че не става дума за целия народ, а за преобладаващата част от него. Когато и да се пръкне нещо читаво, масовката бърза да му резне зелката...ади пак - чети си историята!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
"Не сме народ, не сме народ, а мърша, хора, дето нищо не щат да вършат." – Петко Славейков
и
"Народеее??!" от тефтерчето на Васил Левски, независимо от всякакви опити за нови интерпретации?!!

Това как ще коментираш?!

В "народе??" на Левски няма неуважителност, а е аналаог на страстите Христови.

Славейков пък е в афект, когато е писал за мършата, а после пък е написал "Жестокостта ми се сломи", с което го нулира. :)

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Ботев с кое негово стихотворение и/или публицистика ще нулираш? :smokin:


Quote (selected)
Черногорците и 2-ят батальон от руско-българската бригада не удържаха редута. Сръбските батареи бяха млъкнали и сръбската резерва не дойде да подкрепи юнашкия подвиг на тая шепа герои; тя гледа хладнокръвно как гинеха юнаците. Защо??...

Няколко хиляди турци, подкрепени със свежи войски и от непрестанното действие на бялата батарея, нахълтаха пак в очистения подир отчаяно и безплодно съпротивление от доброволците редут.

В тоя злополучен и героически бой легнаха няколкостотин млади души българи и повечето черногорци, които, като видяха, че победата остая на числото, умряха спартански.

Загинаха мнозина руски офицери; в отстъплението една граната счупи крака на капитана Сикорски, като уби шест души българи. Друга една се пръсна пред капитана Райча и го повали в несвяст. Три дни го считаха за убит.

Но българите умиха лицето си. Героизмът им гръмна навсякъде и запуши устата на клеветата. Генерал Черняев, трогнат от подвига им, ги обсипа с похвали и награди.

А нашите приятели?... Почти всичките оставиха костите си на гредетинските негостоприемни височини. Владиков умря от един куршум и от една бомба, която порази и Хаджият, който го изнасяше от боя. Бебровски биде пронизан от два байонета на редута в същото време, когато сваляше с един мах на сабята си троица неприятели. И другите паднаха или издъхнаха в околните амбуланци.

Попчето и Мравката, като се завръщаха подир войната в Букурещ пеши и голи, замръзнаха от студ една нощ близо до Крайово.

Остана жив само Македонски, комуто единадесетте рани заздравяха и дясната ръка изсъхна.

Той сега е разсилен и мете с лявата ръка канцеларията... и тоя лев в Стара планина, и тоя герой на Гредетин, малодушно трепери сега пред гласа на грубия писар...

Една дълга агония!...

Бедни, бедни Македонски! Защо не умря при Гредетин?.
..

И горния ли ще го нулираш?
« Последна редакция: Ноември 01, 2019, 18:32:37 от Асол »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Адеее,
И агент Бор за да са прай на Кашпировски  :nuts:
Боко яко е развързал кесията.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
показва това от лицата си,което времето изисква от него

Бах туй време, дето изисква народът да държи десет години на власт неграмотни крадци! Добър народ, ама не случи на време.
ами ако ти не си от народа, Асол не е, други гореизказали се не са, от кого е съставен този народ?
какво изобщо обозначаваме с "народ"? другите? адът?

Забра'ила си насилието над жени.  :sad-3295:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Обличам си за пет минути кожухчето на 67, да река, че Славейков нищо не е нулирал, щото пак пита
"И вслушах се... И близо, и далеко
все пак тоз глас: "Ах, помощ иде ли?"
Въздъхнах аз и толкоз само рекох:
"О, спи ли бог? О, бог не види ли?""
Значи, този път помощта вече требе да е божествена, щото останалата част от земната помощна система е вдигнала ръце!  :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
от кого е съставен този народ?

От индивидиуми. Кво значи народ? Група хора.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Обличам си за пет минути кожухчето на 67, да река, че Славейков нищо не е нулирал, щото пак пита
"И вслушах се... И близо, и далеко
все пак тоз глас: "Ах, помощ иде ли?"
Въздъхнах аз и толкоз само рекох:
"О, спи ли бог? О, бог не види ли?""
Значи, този път помощта вече требе да е божествена, щото останалата част от земната помощна система е вдигнала ръце!  :smokin:

 :bigok:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
показва това от лицата си,което времето изисква от него

Бах туй време, дето изисква народът да държи десет години на власт неграмотни крадци! Добър народ, ама не случи на време.
ами ако ти не си от народа, Асол не е, други гореизказали се не са, от кого е съставен този народ?
какво изобщо обозначаваме с "народ"? другите? адът?

Забра'ила си насилието над жени.  :sad-3295:
и ти здравей, Джидже :blow_kisses-1105:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Цитат на: Асол
и бленувай за трите морета
Той бленува Истанбул отново да стане Константинопол. Затова не харесва тия, дето бленуват да стане Цариград  :cool-1084:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
"Не сме народ, не сме народ, а мърша, хора, дето нищо не щат да вършат." – Петко Славейков
и
"Народеее??!" от тефтерчето на Васил Левски, независимо от всякакви опити за нови интерпретации?!!

Това как ще коментираш?!

В "народе??" на Левски няма неуважителност, а е аналаог на страстите Христови.
:giggle-3307:

Quote (selected)
Славейков пък е в афект, когато е писал за мършата, а после пък е написал "Жестокостта ми се сломи", с което го нулира.
Абе, съмнявам се, дали е било точно по първия повод ...  :crazy-2239:
« Последна редакция: Ноември 02, 2019, 14:04:45 от Джиджи »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Ся едит народ е суверен, поне в съвременните разбирания.
Тва е разликата с некво племе, общински или евросбириток и подобни.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Ботев с кое негово стихотворение и/или публицистика ще нулираш?

Не че не мога да връщам топката механично и аз, но подозирам, че просто говорим за различни неща.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
А не трябва ли, след като мъж те е поздравил, Лиле, да отговориш с "Добре заварил"?
Ами не, Лилито го е заварила, не той нея.
Радвам се, че си тук, Лилиан!  :b0301:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
"О, спи ли бог? О, бог не види ли?""
Тоя е в отпуска...
Ииии честито ти завръщане на Лилето - глей кво става! :nuts:
Поне няма да са ти на дневен ред мойте винтовки и топори. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Цитат на: Асол
и бленувай за трите морета
Той бленува Истанбул отново да стане Константинопол. Затова не харесва тия, дето бленуват да стане Цариград  :cool-1084:
За бленуващите, кратък музикален поздрав:
People like it better that way!