Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 00:45:23

Автор Тема: МАЯ МАНОЛОВА – омбудсман на Р. България и кандидат за кмет на София  (Прочетена 136690 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Dear All, тук съм отново, умната! :smokin:
:t2002:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
ГЕРБ: Не ни е било цел да маскарим другите в кампанията (видео)
Само за посещението във Волуяк Мая Манолова не бе съобщила предварително, затова се усъмнихме, обяви Тома Биков
https://www.segabg.com/hot/gerb-ne-ni-e-bilo-cel-da-maskarim-drugite-kampaniyata-video

Залагам 5 (пет) копейки че Бацо се застреля в крака.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Цитат на: micky
Залагам 5 (пет) копейки че Бацо се застреля в крака.
Неговият седемточков иликтурат не се влияе от такива дреболии.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
При мен все още е първи ноември, ден на народните будители.
Та докато си лекувам порязания пръст и това ми пречи в печатането, реших да се поразходя из четивните сфери. Гледам и не вярвам на ушите си! Есе в конкурса "Забравените личности". Мило детско есе за роднина, написано от все сърце! Со все младежки патос, со все биография на героя, скучна като некролог на незнайна бабичка. Малко повече точки, отколкото бих сложила аз сегашната, не съм сигурна за себе си в десети клас. Нямаше да ме преследва в полунощните ми кошмари, ако не беше личността, чийто глас тътне из гората на село Енчевци.
Стефан Продев.
Не, не е адаш на някогашния редактор на "Дума", той самият е. Забравена личност, Божа Майко, ама ние сме още живи или поне така ми се струва. Тези, които сме го чели. Тези, които го помним като едно от най-силните пера в българската журналистика. За мен лично - едно от двете съвременни, които мога да чета с наслаждение независимо за какво са писали и кога са го писали. Второто перо го познавам лично, тук ще ме тупате, Дърева е.


От една страна, зарадвах се, че може би сред десетокласниците някъде щъка онази душа, която някога в (надявам се далечното) бъдеще ще напише за Велислава Дърева думи близки по дух на "Пишещата машинка спря, колкото да си отдъхне в едно многоточие. Старата машинка! Пръстите му изтръгваха от нея страховит грохот и глух тътен; клавишите удряха като картеч или падаха рязко, като гилотина; звънтяха с глас на звънлива тръба или насмешливо, с глас на присмехулник; политаха дръзко към сърцето на бурята като албатрос или рухваха тежко като кръст, понесен към Голгота ..." От друга страна - Българското Национално Радио смята Стефан Продев за забравена личност и десетокласникът събира по роднински забравени парченца биография и няколко снимки. Общо взето, носенето на нови дрехи е приключило. Време е да си поръбвам савана. Или даже и за това е късно.

Та така. Честит ден на народните будители. Най от сърце на тези от десети клас. За тях все още има някаква мъждукаща надежда!
« Последна редакция: Ноември 02, 2019, 05:42:02 от Ной »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Всички ромски истории, разказани, и от ляво, и от дясно, имат една шибана цел - да привлекат подкрепата от фашизоидния софийски електорат срещу супостата. Същият, дето крачи на Луков марш. Или пък гласува за фашизоидното лайненце Джамбазки. А това си е мерзост. При все това, ни от ляво, ни от дясно, биха имали против ромския вот. Но за това се иска да нагазиш в махалите. Нинова ходи ли по махалите? В смесените райони ГЕРБ ли проби или БСП? Как това ли? По много начини. Както и в махалите. В махалите Нинова да проследи, на първо време, структурата на ... заетостта. И, ако и е толкова важен ромския вот и въпрос, кой в БСП е референтът по ромския въпрос и по етническия, също? Или в черносотническия и "консервативен социализъм" тази тема се надига само по избори. Ай сиктир! >:(


Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Дам...що да не поговорим и за списание "София" от втората половина на 80те, имаше интересни (за времето си) автори и публикации...имах сканирани май разни неща, тряа се разтърся...тва, разбира се, ако не пречи на спомените за партенки и скокове на батут  :bluegrab:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Всички ромски истории, разказани, и от ляво, и от дясно, имат една шибана цел - да привлекат подкрепата от фашизоидния софийски електорат срещу супостата. Същият, дето крачи на Луков марш. Или пък гласува за фашизоидното лайненце Джамбазки. А това си е мерзост. При все това, ни от ляво, ни от дясно, биха имали против ромския вот. Но за това се иска да нагазиш в махалите. Нинова ходи ли по махалите? В смесените райони ГЕРБ ли проби или БСП? Как това ли? По много начини. Както и в махалите. В махалите Нинова да проследи, на първо време, структурата на ... заетостта. И, ако и е толкова важен ромския вот и въпрос, кой в БСП е референтът по ромския въпрос и по етническия, също? Или в черносотническия и "консервативен социализъм" тази тема се надига само по избори. Ай сиктир! >:(
Егати тъпотията.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Хич не е тъпотия.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
При лепенето на стиропори, и къртене и слагане на нов 3 см асфалт - 90 % от работниците са цигани. Както въобще при всички безсмислени прахосвания на пари за фонтани, чешмички, стадиони в празни села и т.н..
Много ясно, че циганите ще са за ГЕРБ.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Quote (selected)
Тези, които го помним като едно от най-силните пера в българската журналистика. За мен лично - едно от двете съвременни, които мога да чета с наслаждение независимо за какво са писали и кога са го писали. Второто перо го познавам лично, тук ще ме тупате, Дърева е
Перо? Ми тя си е цела гъска  :smokin:
 
Мислех си замълча ма фърмина ме провокира с "умнотиите" де ги ръси на килограм.
Същата работа. Помним Дърева ка обикаляше кат Ам-гълче по талавизиите да громи "фашисти".
Обаче сега когато реално се появиха фашизоидни елементи в образа на извънредни "съдилища" и особено прокуратура не е измячила нищо.
 
Бе мноо съ нервите с Боко бе, Фърмин.
И друго общо. "Началника". Даже му водиш. На Боко.
Щото Боко вика, Съсела ще става голем началник ... обаче раотата се разсъхна.
Ти обаче си го признаваш и тъй  :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
... плюс комуналните дейности - чистота, ВиК, озеленяване и пр. Плюс субсидирана заетост, вторичен пазар на труда, с работодатели общините, общинските дружества, общинските предприятия. Плюс подизпълнители на подизпълниеля на подизпълнителя на изпълнителя при санирането. Има и още. Плюс социални помощи. Плюс ТЕЛК.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
66, който нарича Велислава Дърева Ам-гълче не може да ме има за събеседник. С него събеседва моята приятелка МПЛ, известна още като сапьорна лопатка. Изпитано, макар и крайно, средство за добавяне на бразди по оскъдно нагънати фашизоидни мозъци.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Къф Ловък юнак  :nuts:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Хич не е тъпотия.
Наслаждавай се, тогава.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
66, който нарича Велислава Дърева Ам-гълче не може да ме има за събеседник.
:way_to_go-1308:

Една от първите след 10-ти ноември, която човек можеше да чете с интерес. А и с пълно удоволствие! :aplause:

И интересно, че не мога да се сетя за втората или за втория.  :nuts:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
... плюс комуналните дейности - чистота, ВиК, озеленяване и пр. Плюс субсидирана заетост, вторичен пазар на труда, с работодатели общините, общинските дружества, общинските предприятия. Плюс подизпълнители на подизпълниеля на подизпълнителя на изпълнителя при санирането. Има и още. Плюс социални помощи. Плюс ТЕЛК.
Сега остана само да обясниш къде е Нинова в цялата тази схема.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Цитат на: Firmin
С него събеседва моята приятелка МПЛ
Пред огледалото и на селфита  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Същата работа. Помним Дърева ка обикаляше кат Ам-гълче по талавизиите да громи "фашисти".
Обаче сега когато реално се появиха фашизоидни елементи в образа на извънредни "съдилища" и особено прокуратура не е измячила нищо.
Па време е някой да вземе падналия меч и да се юрне, не е ли така?! Годините не са били физически милостиви към нея ни най-малко. Би трябвало да има и други журналисти някъде скатани за употреба.

Днес е Архангелова задушница. Ще пална една свещица за Старшия, той този ден си го тачеше! Да му се намира, където и да е!

Отивам по диви места за два дни, не ми оставяйте много работа за парцала като се върна, моля! Чудесен край на седмицата ви желая!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
66, който нарича Велислава Дърева Ам-гълче не може да ме има за събеседник.
:way_to_go-1308:

Една от първите след 10-ти ноември, която човек можеше да чете с интерес. А и с пълно удоволствие! :aplause:

И интересно, че не мога да се сетя за втората или за втория.  :nuts:

Да помогнем.
 
"..... Времето, предполагам, ще си го времат в буркани. А въздуха в бутилки.
И ще сложат надпис "СДС-Въздух под налагане"...."
Вероятно има разминавания. По памет, а беше отдавна.
 
Изобщо .... твореца си личи.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
На снимката цигани (незнайно защо наричани роми) според мен няма.

Има МИЛИ ХОРА* тип софиянци.

*Промяната е от Ной, мики беше предупреден! Къде срещна обида, ще я трансформирам!

Ной, снощи с това МИЛИ ХОРА* тип софиянци направо си сцепила мрака!!! :aplause:

Затуй предлагам да остане в Златния фонд на "Керпеден" със златен обков, като последното изобщо не знам как може да се получи ...   :cool-1084:
« Последна редакция: Ноември 02, 2019, 13:46:59 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Да помогнем.
 
"..... Времето, предполагам, ще си го вземат в буркани. А въздуха в бутилки.
И ще сложат надпис "СДС-Въздух под налагане"...."
Вероятно има разминавания. По памет, а беше отдавна.
  :t1815:

Като ще помагаш, помагай докрай!  :D
« Последна редакция: Ноември 02, 2019, 13:48:21 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
...
Обаче сега когато реално се появиха фашизоидни елементи в образа на извънредни "съдилища" и особено прокуратура не е измячила нищо.

това категорично не е вярно. само че трябва да знаеш къде можеш да намериш писаното от нея, щото освен в 'дума' и поглед.инфо май другаде не желаят да я публикуват. ето едно от последните ѝ:
Quote (selected)
"Зиги-Заги, Ой-Ой-Ой, Адолф Хитлер наш герой!"
Неонацизмът като европейска политика, идеология и естетикад

понеделник, 21 Октомври 2019 / брой: 201

автор:Велислава Дърева
https://duma.bg/zigi-zagi-oy-oy-oy-adolf-hitler-nash-geroy!-n201831

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Една от първите след 10-ти ноември, която човек можеше да чете с интерес. А и с пълно удоволствие! :aplause:

И интересно, че не мога да се сетя за втората или за втория.  :nuts:

е аз пък веднага се сещам за продев. даже преди дърева.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
хм, стоманени бутилки било. Не мота да го намеря. интересно, явно са разчиствали.
Е то и мюзикъла "Мисия във Виена" е невъзможно да се намери.
Добре. Още малко. Съвсем началото на 90-те. Известен режисьор.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Всички ромски истории, разказани, и от ляво, и от дясно, имат една шибана цел - да привлекат подкрепата от фашизоидния софийски електорат срещу супостата. Същият, дето крачи на Луков марш. Или пък гласува за фашизоидното лайненце Джамбазки. А това си е мерзост.

кои ромски истории са били разказвани отляво? щото аз нещо не се сещам за истории. за факти - има, примерно как са гласували по ромските секции. ама истории - нъц.

значи към един факт прикачваш една измислица и почваш да громиш всички наред. това, както сам си отбелязал, си е мерзост.

добре си се охарактеризирал :way_to_go-1308:

Simplified Solutions

  • Гост
Всички ромски истории, разказани, и от ляво, и от дясно, имат една шибана цел - да привлекат подкрепата от фашизоидния софийски електорат срещу супостата.


Уф. Ма тва ли е наистина целта? Или все пак иде реч за единствено документирания купен вот? А той е единствено документиран в ромските махалите, щото там населението е еднородно.
Ся, вярно е, че ромският вот и ромският въпрос са свързани, но как според Firmin се решава ромският въпрос, ако се премълчават факти като горния? М?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Решаването на циганския въпрос май не е изгодно на никого и едва ли ще се случи.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Мерси Онзи, но едва ли ще гледам. Приключих още га обикаляше по телевизиите. Не че и преди това съм се зачитал. С Цекоф приключих кога изока - Не пипайте десятъка, въпреки че неговото си беше лична драма. Чета хора които имат да кажат нещо. Дмитри и Хърсев, не че Хърсев не ме дразни, но и аз га се появяваше под материалите си съм го дразнил.
 
Хайде дан мъчим Жижи

анжел вагенштайн

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Решаването на циганския въпрос май не е изгодно на никого и едва ли ще се случи.
Хм
Да прибавим "циганския въпрос" към демократичните придобивки :smokin:
Редом с бездомниците и клошарите

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Хайде дан мъчим Жижи

анжел вагенштайн

:t3721: Изключително интелигентен и умен човек!!!  :t2030:

И не ме карай друг път, плийз, да разгадавам ако ще и гениални цитати, тъй като /както вече съм писала тук!/ поради ежедневната ми работа с огромни количества информация мозъкът ми се е научил да трие автоматично всичко, което не ми е необходимо ...  :bigok:


Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
“Ако това е ставало в София как това стана в
Силистра - 135 гласа за ГЕРБ и 5 за БСП,
Поибрене - 353 на 28, 
Септември - 315 на 5,
Монтана - 476 на 20,
Ветрен - 418 на 15,
Велинград - 160 на 6,
Твърдица - 227 на 28,
Лом- 228 за ГЕРБ и 14 за БСП,
Петрич - 205 на 9 гласа
и още десетки други ромски секции в цялата страна", обяви още Корнелия Нинова.
 
Тя заяви, че политическият извод е, че ромите много обичат Бойко Борисов и ГЕРБ в цялата страна и искат управлението им да продължи. "След тези данни за изблиците на сложни мисли отстрана на Борисов логиката мълчи, трябва да се занимае психоанализата, защото в София този вот може да не е надделял, но в Поибрене сигурно е успял", коментира още Корнелия Нинова.
Тя добави, че е унизително да гледаш как хората продават гласа си за 20 лева, защото са гладни и трябва да ядат. 

Нинова или е най-голямата лъжкиня в политиката или хабер си няма за какво говори. А може и да я лъжат разни хитреци, че е аджамия. Наистина ли си мисли, че всички тези роми, гласували за ГЕРБ, "продават гласа си за 20 лева, защото са гладни и трябва да ядат"?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Нинова или е най-голямата лъжкиня в политиката или хабер си няма за какво говори. А може и да я лъжат разни хитреци, че е аджамия. Наистина ли си мисли, че всички тези роми, гласували за ГЕРБ, "продават гласа си за 20 лева, защото са гладни и трябва да ядат"?

Не вярвам!

Но знае със сигурност, че всички тези роми, гласували за ГЕРБ, са ТОЛЕРИРАНИ по всякакъв начин от ГЕРБ повече от 10 години и ще дадат мило и драго, за да бъдат толерирани поне още един мандат.

Щото след това вече ни сЪ знай знае ли сЪ!!!  :nuts:
« Последна редакция: Ноември 02, 2019, 19:37:40 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
ти пак се опитваш да манипулираш. нинова е заявила буквално:
Quote (selected)
политическият извод е, че ромите много обичат Бойко Борисов и ГЕРБ в цялата страна и искат управлението им да продължи.

останалото ти си го измисляш и впоследствие громиш.

а къде са ромските истории отляво, срещу които се беше разпенил сутринта?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
onzi, хабер си нямаш ни с кого, ни за какво спориш. Кака ти Корнела е голяма късметлийка. Защото отсреща си в ГЕРБ има едни мързеливи тъпоглавци или пък тези, де знаят кое и как, не им се занимава с нея. За цитираното по-горе, например, могат да я направят рошава, сама да си говори. Така щяха да я размажат по стените, че да я стържат после с реставраторска шпатулка. И двата и слона - ромския вот и недействителните гласове - де и подпират тезата, са едни балони. Едно боц! и ще се понесат наоколо с неприлични звуци.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
Щото след това вече ни сЪ знай знае ли сЪ!!!
Знай сЪ Джидж. Знай сЪ - нищо няма да стане.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
ти му казваш 'къде са ти историите, де се пениш зарад тях', той ти вика 'утре е вторник'.

та, фирмин, къде са ромските истории?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
За цитираното по-горе, например, могат да я направят рошава, сама да си говори. Така щяха да я размажат по стените, че да я стържат после с реставраторска шпатулка.

тва са дивни простотии. нинова е цитирала факти. и е направила извод то тях. единствено някой лайномет като томата биков може да се възбуди дотам, че да артикулира нещо.

всъщност ти да не би да твърдиш, че цитирането на факти вече не се препоръчва?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Ами точно това са. Че Нинова поставя ромския вот първо, като фактор за разгрома си, и второ, правейки внушение, че ромите гласуват за ГЕРБ. С ясна цел - ксенофобският вот да и добави подкрепа, наказвайки предпочитания от роми и турци ГЕРБ. Защо иначе да се фиксира неотклонно в ромския вот. Затова. Но го прави по възможно най-тъпия начин. Не и пука, че живеещите в изброените от нея населени места гръмко се смеят на тъпните и. Важно е някой фашизоиден балък в София да захапе и да иде да наказва ГЕРБ, гласувайки за Манолова. Покрай това, обаче, се прави внушението, че ромският вот е позорящ факт.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
За цитираното по-горе, например, могат да я направят рошава, сама да си говори. Така щяха да я размажат по стените, че да я стържат после с реставраторска шпатулка.

тва са дивни простотии. нинова е цитирала факти. и е направила извод то тях. единствено някой лайномет като томата биков може да се възбуди дотам, че да артикулира нещо.

всъщност ти да не би да твърдиш, че цитирането на факти вече не се препоръчва?

onzi, момче младо и невежо, казах ти, че нито знаеш с кого, нито знаеш за какво спориш, но ти упорстваш. Цитиране на факти ли искаш. А проверил ли си, например, в тези населени места от нейния списък какво е съотношението ГЕРБ:БСП в чисто българските секции. Да не вземеш да хлъцнеш, щото. Или и там за 20 лева на гладно ще разправяш.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Ами точно това са. Че Нинова поставя ромския вот първо, като фактор за разгрома си, и второ, правейки внушение, че ромите гласуват за ГЕРБ. С ясна цел - ксенофобският вот да и добави подкрепа, наказвайки предпочитания от роми и турци ГЕРБ. Защо иначе да се фиксира неотклонно в ромския вот. Затова. Но го прави по възможно най-тъпия начин. Не и пука, че живеещите в изброените от нея населени места гръмко се смеят на тъпните и. Важно е някой фашизоиден балък в София да захапе и да иде да наказва ГЕРБ, гласувайки за Манолова. Покрай това, обаче, се прави внушението, че ромският вот е позорящ факт.

нови дивни простотии. първо, за разгром можеш да говориш при колегата станишев или при наздраве михов. нинова пое тотално разгромена паритя. и я възстановява, а възстановяването е процес, който отнема време.

второ, както вече казах, нинова цитира факти. няма защо да прави внушения, има си факти, доказващи, че ромите гласуват за геб. какви внушения?

трето, ти говореше за истории. къде са?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
за разгром можеш да говориш при колегата станишев или при наздраве михов. нинова пое тотално разгромена паритя. и я възстановява, а възстановяването е процес, който отнема време.
При "колегата" Станишев, БСП стигна до избор на президент за втори мандат на (председателя) на БСП, както и на два пъти участва като водещ партньор в управлението на България. При др. Нинова има единствен успех, свързан с припознаването на Румен Радев. Като се говори за факти, наистина да се дават фактите.
За циганите е по-сложно. Има места, където се пазаруват гласове, факт е. Основният купувач обаче е ДПС. Купуват и ГЕРБ и ВМРО (да, тези срещу гетата) и Атака, имаше изловени и от БСП да купуват. В малка община може да има сериозно значение. В София, Пловдив, Варна, а и в повечето областни градове, циганските гласове са капка в морето.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
При "колегата" Станишев, БСП стигна до избор на президент за втори мандат на (председателя) на БСП, както и на два пъти участва като водещ партньор в управлението на България.

след което станишев се покри в брюксел /помнищ ли: няма бе, няма, няма да ставам евродепутат, няма/ и остави партията си в руини. или и това ще оспориш?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Младежо, каквото съм имал да пиша - писах го. Който има ум, разбра. Хъшлашкият ти стил да повтаряш едно и също е жалък. Да се правиш на Джеръми Паксман пред мен си е направо губене на време. На мен за избори и изборни резултати няма да ми говориш и пишеш. Четвърт век правя избори, по един или друг начин. Никакво възстановяване няма в партията. Организационно-политическото и състояние е окаяно. И по-лошо от това, при което Нинова пое партията. В това състояние тя не може да обслужи основната си функция в опозиция - да предложи алтернатива. Това се потвърждава избор след избор. На власт може да се върне в това състояние, само ако някой друг, устремил се към властта, я вземе на стоп. Умората и разочарованието от ГЕРБ е единственият източник на по-добрия резултат на БСП. ГЕРБ загуби стратегическо преимущество в тези избори, но удържа позициите си. Ако си прочете правилно уроците от този избор и ги научи, през 2021 ще е готова. Стига да не пропилеят 2020. В БСП през 2020 предстои поредната битка за задника на Нинова. Той ще е съсредоточието. Ще го или не ще го на Позитано 20. БСП ще пропилее 2020. И така през пролетта на 2021 ти пак ще ми мрънкаш позитанските си опорки за Станишев и Миков и за трудния възход в епохата на Нинова. А ГЕРБ ще получат пореден мандат, от който да атакуват и Президентството през есента.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
При "колегата" Станишев, БСП стигна до избор на президент за втори мандат на (председателя) на БСП, както и на два пъти участва като водещ партньор в управлението на България.

след което станишев се покри в брюксел /помнищ ли: няма бе, няма, няма да ставам евродепутат, няма/ и остави партията си в руини. или и това ще оспориш?
Помня, че казваше как няма да ходи в Брюксел, но помня и как "другарите му" го блъскаха и ритаха докато му писна и си промени решението.Повечето от ритащите са около Нинова сега. Тя обаче няма да отиде в Брюксел, а в канала.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Онци, върни се ф Родината и помогни на партийното строителство!!!   :yes-1289:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Мъ верно ли onzi е в странство! И оттам ми ръси мозък за БСП и местни избори? Ще трябва, тогава, да му се извиня. Мислил съм го за по-тъп, отколкото е. А той просто не е наясно, горкичкият. Извинявай, onzi!  :apology-1312:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Младежо, каквото съм имал да пиша - писах го. Който има ум, разбра. Хъшлашкият ти стил да повтаряш едно и също е жалък.
лъжецо, това са пълни глупости. написа една храчка. приписа 'истории' на левицата, и си категорично неспособен да защитиш 'твърдението' си, следователно си се изхрачил. по партията си, в която иначе се кълнеш. за пореден път. типично.

Quote (selected)
Четвърт век правя избори, по един или друг начин.
четвърт век си правил избори и ако споделиш как си ги правил и какво си спечелил последните десет години, може да издадеш помагало как не трябва да се правят избори. ти с жалкия ти мечи кивер. отделно, че това, дето си го научил, не го използваш за партията.

Quote (selected)
Никакво възстановяване няма в партията. Организационно-политическото и състояние е окаяно. И по-лошо от това, при което Нинова пое партията. В това състояние тя не може да обслужи основната си функция в опозиция - да предложи алтернатива. Това се потвърждава избор след избор.
ъхъ, особено след президентския. дето се скъса да храчиш по нея що била наложила радев. останалото е гледна точка на вътрешен опозиционер, който усеща как става излишен.

Quote (selected)
ГЕРБ загуби стратегическо преимущество в тези избори, но удържа позициите си. Ако си прочете правилно уроците от този избор и ги научи, през 2021 ще е готова. Стига да не пропилеят 2020. В БСП през 2020 предстои поредната битка за задника на Нинова. Той ще е съсредоточието. Ще го или не ще го на Позитано 20. БСП ще пропилее 2020. И така през пролетта на 2021 ти пак ще ми мрънкаш позитанските си опорки за Станишев и Миков и за трудния възход в епохата на Нинова. А ГЕРБ ще получат пореден мандат, от който да атакуват и Президентството през есента.
през 2020 трябва да има обновяване. и разните му зяплювци да се отекат там, където им е мястото. лично аз съм оптимист, предвид прекия избор на председател.



Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Quote (selected)
както и на два пъти участва като водещ партньор в управлението на България
На два пъти?  :m1728:
Първия за около минута и половина, или как?  :smokin:
 
Вероятността ГЕРБ да спечели следващите парламентарни избори е почти нулева.
Ако не се случи нещо форсмажорно.
Само разчистването на ПУЧиския боклук от БСП е минимум пет процента нагоре на избори.
 
« Последна редакция: Ноември 02, 2019, 21:55:38 от 66 »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Сополанко жалък, ще пуснеш водата след такива като мен, когато станеш по-добър от тях в това, което са направили и правят за партията. Излишен пък ще стана, когато нещата, които създавам със знанията и труда си за обществото, станат ненужни. Когато партията ми вземе да се срамува от мен и от работата ми. За разлика от роя калинки наоколо, гербави и позитански, аз не търся уважение през това на коя партия съм член, а обратно - добавям уважение за БСП с това, което съм, което знам и мога. Ще чистиш партията, а? Ти? Откъде това? От чужбина? И като я изчистиш и с нас си тръгнат родителите ни, децата ни, внуците ни, приятелите ни, които гласуват за БСП заради нас, не заради теб и седесарската кукувица на Позитано, колко ще вземеш на следващия избор бе, отворко? Колко? Нали виждаш по резултата колко струвате? Каква е оценката на хората. Я си направи труда да видиш с по колко процента са "звездите" на Кирчо по места, "златното му поколение" с по три години партиен стаж. И дали има някои от тях напред, без зад него да стоят бащите им с другарите си. Например, в Пловдив. Чии деца са кандидатите ни за районни кметове на балотажа знаеш ли или да ти обяснявам? Ще чистиш бащите им ли? Смешник жалък.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
Първия за около минута и половина, или как?
Първия за около четири години.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Quote (selected)
Първия за около минута и половина, или как?
Първия за около четири години.
Тва 3-5-8 ли?
Кой е втория тогаз?
 
Да не издребняваме, но по онова време Съсела нямаше контрол нито върху партията на която се водеше председател, нито върху правителството на което се водеше примиер. Казвал съм го и преди.
« Последна редакция: Ноември 02, 2019, 22:10:39 от 66 »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Само разчистването на ПУЧиския боклук от БСП е минимум пет процента нагоре на избори.

Да, да ... Ела помагай. Пробвай се. Влез при нашите и речи, че Вагенщайн и Дърева са боклук за чистене. Искам и аз да съм там, обаче.
 

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Проблемът ви е липсата на реални позитивни идеи за промяна, другари, а не др. Нинова. Тя е просто олицетворение на този факт. Ако се махне персоната Нинова и дойде друго олицетворение на същото, напразно се раздвижва въздуха.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Проблемът ви е липсата на реални позитивни идеи за промяна, другари, а не др. Нинова. Тя е просто олицетворение на този факт. Ако се махне персоната Нинова и дойде друго олицетворение на същото, напразно се раздвижва въздуха.

Идеите не пърхат из въздуха кат пеперудки лекокрили. Идеите се основават на честен и задълбочен анализ с подходящи инструменти. Но такъв анализ не се нрави. Щото изводите ще са неприятни. И някои партийни капацитети ще трябва да си прехапят устите, щото може да се окаже, че това, което досега са пропагандирали, са тъпни най-отчайващи.

Ако това, което ще замени Нинова дойде оттам, откъдето дойде тя, така ще е - ново олицетворение на същото. Чудеса не стават.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
Щото изводите ще са неприятни. И някои партийни капацитети ще трябва да си прехапят устите, щото може да се окаже, че това, което досега са пропагандирали, са тъпни най-отчайващи.
То се вижда и без очила, ха добре дошли.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
проблемът на фирмин е нинова, така че в случая си в огромна грешка.

а той, гледам, пак се е изплискал. както вече споменах - типично.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Хайде да мине и утре, че да се полее малко шампанско. :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Да знайш пък с очила как се вижда ...  :smokin: То е като при Пастьор, с микроскопа.  8)

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
проблемът на фирмин е нинова, така че в случая си в огромна грешка.

Проблемът на Firmin си ти, драги. Защото такива като теб правят Нинова възможна. Пред такива като мен номерата и лъжите и не минават.  8)

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Quote (selected)
Само разчистването на ПУЧиския боклук от БСП е минимум пет процента нагоре на избори.

Да, да ... Ела помагай. Пробвай се. Влез при нашите и речи, че Вагенщайн и Дърева са боклук за чистене. Искам и аз да съм там, обаче.
Убавец  :aplause:
Драги, Аз съм казвал в очита на Първанов с кое не съм съгласен. Това малко преди втория му мандат, га се криехте в сянката му .. кат съсели. Същото за Дончева, дето е устата кат цяло ято брюселски .... зелки.
Що реши, че ще съ притесня от гуцита и фърмини  :smokin:
 
И не смесвай Вагенщайн с Дърева. Вагенщайн е творец! Простени са му грешки понякога.
« Последна редакция: Ноември 02, 2019, 22:43:42 от 66 »