Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 01:28:19

Автор Тема: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"  (Прочетена 305033 пъти)

0 Потребители и 38 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1140 -: Октомври 05, 2019, 13:05:17 »
Аз поех по друг път, въпреки че, според майка ми, съм имал талант за програмиране. Да се чуди човек отде.
Ние не се чудим. Ние знаем - всичко е тръгнало от пантофите.
Колко много е изгубил света! Ето, Майкрософт още се мъчат да напишат операционна система...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1141 -: Октомври 05, 2019, 13:25:52 »
Да, пазя ги. Далеч не всички, но по-ценните. Пазя си реферата по теория на множествата, например. Писал съм го в основното училище - някъде около 5-ти клас. Подсетих се за него, щото преди малко жена ми ми разказа, че неин ученик в 5-ти клас и споделил, че е забравил таблицата за умножение и преговаря вечер с майка си. После, що да се мъчат децата, множества вече не се учиха. Както, да речем, и вектори и векторни методи за решаване на задачи в средния курс. Сложни били и те. Ние, специално, учихме диференциално и интегрално смятане от 9-ти клас, че ни трябваше, макар и да го нямаше в програмата. В гимназията съм учил, в УПК и преди него, неща, които в университета учихме след втори, а някои и чак в пети, курс. За куриоз, с тях си вадих хляба и си храних семейството година и половина по едно време. А ти за пореден път иронизираш неща, от които си нямаш понятие. За това и не ти се получава.

Ако трябва, все пак, да ползвам някаква самоиронична метафора, то тази за "беднякът-милионер", в контекста на едноименния филм, ми се види подходяща. Преминавайки през образователната система на социализма, при това през едни от най-добрите и звена, получих образование и с него знания, които са ми полезни през целия ми живот. Младостта ми премина да трупам интензивно знания и умения в определени области. Широки, относително. Е, балет, признавам, не съм играл. Джудо, парашутизъм, айкидо - такива едни, по малко от всичко. В зрели години прилагах, което знам, но не спрях да трупам - и знания, и умения, и опит от прилагането им. Това изгражда и компетентността ми. Както и на всеки друг, без съмнение. Ще ми се много неща да бяха станали по друг начин, но не са. Но за знания и умения и за отделеното им време не съм имал никога повод да съжалявам. За недостиг - да. За излишество - не.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1142 -: Октомври 05, 2019, 13:35:20 »
Аз поех по друг път, въпреки че, според майка ми, съм имал талант за програмиране. Да се чуди човек отде.
Ние не се чудим. Ние знаем - всичко е тръгнало от пантофите.
Колко много е изгубил света! Ето, Майкрософт още се мъчат да напишат операционна система...

Топката ти пак гони вятъра над трибуните, драги. Не, не написах Уиндоус, нито ОС. Но ми се случи да работя и ръководя хора на места, където прилагането им бе непознато и отношението враждебно. И трябваше да преодолявам съпротива. Не веднъж и не дваж. Впрочем, и до днес. Покрай Великото Електронно Управление. И пантофите помагат в това. Защото житейската ми история е такава. Техниката, технологиите, компютрите, софтуерът не ме плашат - те идват с ... мама. Това е нагласа. Впрочем, нагласата е третият, след знанието и уменията, компонент на компетентността.  :cool-1084:

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1143 -: Октомври 05, 2019, 13:41:42 »
Попаднах на нова екозвезда.

На среща с Александрия Окасио Кортес, млада еко активистка казва: “дори да бомбардираме Русия, няма да решим проблема, защото планетата остава все така пренаселена. Не е ли време да започнем да убиваме / ядем новородени бебета?”. и не, не се шегува.
Евала, овца. Днешните западни леви сте толкова прости, че няма накъде повече.

https://www.youtube.com/watch?v=cAjsT4i6q0w
https://www.lentata.com/page_15495.html

Дали ще я возят на яхта?

Quote (selected)
LaRouche PAC, a pro-Donald Trump fringe group, has since taken credit for the stunt. It was reportedly intended to be satire that mirrored Jonathan Swift’s tongue in cheek essay ‘A Modest Proposal,’ which suggested the Irish should sell their babies for food to combat poverty and unfair trade relations with Great Britain in 1729. The group later tweeted: ‘It was us. Malthusianism isn’t new, Jonathan Swift knew that. Sometimes, only satire works.’

https://twitter.com/larouchepac/status/1179933213021626368?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1179933213021626368&ref_url=https%3A%2F%2Fmetro.co.uk%2F2019%2F10%2F04%2Fscreaming-trump-supporter-jokes-eating-babies-will-stop-climate-crisis-10863626%2F


ако още въднъж одбележа, че сте ноо лесни за ползване, ще ми е за пръф път. :bluegrab:
  :way_to_go-1308:
Пробват се - ако мине.
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1144 -: Октомври 05, 2019, 13:42:12 »
Quote (selected)
Писал съм го в основното училище - някъде около 5-ти клас.
Представям си само какво щеше да е ако пък беше влизал в класа...
Вероятно отдавна да си навързал квантовата неопределеност с общата теория на ония неандерталци Нилс Бор и Айнщайн. И тъмната материя сега нямаше да е толкоз тъмна.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1145 -: Октомври 05, 2019, 13:57:15 »
Quote (selected)
Представям си само какво щеше да е ако пък беше влизал в класа...

Има случаи да са ме гонили от час, но не и да бягам от час. Поне не и в училище. Квантовата и, въобще, теоретичната физика, не са ми слабост.  Аз съм по-скоро ... приложник :D

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1146 -: Октомври 05, 2019, 14:00:51 »
А ти за пореден път иронизираш неща, от които си нямаш понятие.

Абе, как ще иронизирам! Тя, твойта, по-тежка и от на миньорите излезе. Жива мъка! Данте в Ада. Байрон на Акропола. Ама животоописанието ти ме подсети за Бранислав Нушич, дето вика, че един негов роднина дотолкова обикнал знанията, че станал училищен прислужник.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1147 -: Октомври 05, 2019, 14:07:31 »
Quote (selected)
Ама животоописанието ти ме подсети за Бранислав Нушич, дето вика, че един негов роднина дотолкова обикнал знанията, че станал училищен прислужник.

Навярно е бил щастлив. Аз бих бил. Доброто училище е добро място да служиш и, дори, да прислужваш.  :image008:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1148 -: Октомври 05, 2019, 15:20:39 »
Quote (selected)
Така че ти на мен за програмиране няма да ми даваш насоки, макар че отдавна-отдавна не се занимавам с това, щото, подозирам, там и тогава тебе те нема, а мене ме има
Опазил ме господ да „давам насоки“ на някакъв пуяк, на всяка манджа мерудия, за когото жизнено важно е да виси по цял ден из форумите, за да лъже като разпран, да дрънка празни приказки и да се надува. Защото по никоя тема не е в състояние да каже нещо по същество.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1149 -: Октомври 05, 2019, 15:28:24 »
Аз пък нямам необходимост да те обиждам. Достатъчно ми е и което си написал. То те определя достатъчно добре какво представляваш. Ще ми е интересно и една лъжа моя, впрочем, да посочиш. Дотогава си оставаш каквото си и ми е през  :t2407: има ли те или те нема. Тук или другаде.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1150 -: Октомври 05, 2019, 15:39:32 »
Quote (selected)
Аз пък нямам необходимост да те обиждам
Имам други впечатления – доста непредизвикана грубост и простащина си излял тук по адрес на кого ли не. Но всички сме ти свикнали – това търсиш, това можеш, на това единствено разчиташ „да се докажеш“. Ако можеше да вършиш нещо с ръце или глава, нямаше да висиш по цял ден във форума и да „благоухаеш“ под всяка тема без изключение и многократно.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1151 -: Октомври 05, 2019, 15:59:22 »
Quote (selected)
Аз пък нямам необходимост да те обиждам
Имам други впечатления – доста непредизвикана грубост и простащина си излял тук по адрес на кого ли не. Но всички сме ти свикнали – това търсиш, това можеш, на това единствено разчиташ „да се докажеш“. Ако можеше да вършиш нещо с ръце или глава, нямаше да висиш по цял ден във форума и да „благоухаеш“ под всяка тема без изключение и многократно.

И впечатленията ти като всичко друго - погрешни. Мръсотии тук се леят по мен от мнозина. Ти не правиш изключение - певец си в хора, лошо няма. Прочее, няма друг член на този форум, който да е обиждан повече от мен. Какво мога, какво търся и какво съм намерил през годините си аз, достатъчно ми е, за да съм се "доказал". Вършил съм и върша "с ръце и глава", а и със сърце нещата си през целия си живот. Достатъчно добре, щото да ме ценят и пращат да уча и други как се върши. Колкото до проблема на чувствителния ти нос, има си средство - приложи го. Игнор. Не искаш да четеш, което съм писал - ами не чети тогава. Не съм ти опрял пистолет в главата.  ???

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1152 -: Октомври 05, 2019, 16:44:49 »
Quote (selected)
Достатъчно добре, щото да ме ценят и пращат да уча и други как се върши
Да се приказват такива неща анонимно и неподкрепени с нищо е доста лесно, но и много глупаво занимание, на което тук само ти се отдаваш, и при това постоянно. Горе-долу само това и правиш. Колко мислиш, че хващат вяра постоянните ти хвалби? Или опитите ти да се изкараш най-компетентен за каквото и да става дума? И всичко това украсено с наистина пуяшко високомерие и чести обиди от тази „висота“. Как не ти хрумва, че това е смешно и само по себе си, а и защото из форума може би има истински специалисти? Какви са според теб хората тук – невежи и необразовани общи работници, събрали се да те гледат в устата? И те ще ти вярват ей така, без никога да си показал реално знание за каквото и да е (копипастата и протяжните разглаголствания не са знание)?
« Последна редакция: Октомври 05, 2019, 16:47:09 от аменеменема »

AnonimusBG

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1153 -: Октомври 05, 2019, 16:54:36 »
аменеменема

Твоя си работа, но прехвърли го в другия крачол и дотам.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1154 -: Октомври 05, 2019, 17:02:29 »
Quote (selected)
Да се приказват такива неща анонимно и неподкрепени с нищо е доста лесно, но и много глупаво занимание, на което тук само ти се отдаваш, и при това постоянно. Горе-долу само това и правиш. Колко мислиш, че хващат вяра постоянните ти хвалби?

Глупаво занимание е да се лъже, драги. Защото тук, включително, на този форум, има хора, които знаят кой съм, познават семейството ми, колеги мои, другари мои. От 40 години или пък от 30. Хора, които уважавам и им имам доверие. Огромната част от нещата, които пиша за себе си, в този век на информация, могат да бъдат проверени. Или пък, при необходимост, да се попита някой, който знае и ме познава. Е, дали си струва да загубя уважението им като излъжа, за да се правя "велик"? За едно си прав, обаче. Баба ми, светла и памет, така ми казваше "Firmin, моето момче, човек таман реши да те похвали за нещо и ти вече си се похвалил сам". Но как да издържи човек на изкушението! Страшно се забавлявам тук от това да река нещо, някой като теб да рече че лъжа и се фукам - пък то вярно на цели 100%. Умирам си от смях.

AnonimusBG

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1155 -: Октомври 05, 2019, 17:17:22 »
Може би все пак тук му е мястото.
Оказва се че скарата май не е смъртоносна вече.
Should You Stop Eating Red Meat? A New Paper Has a Controversial Answer
https://time.com/5686429/should-you-stop-eating-red-meat/
Те така и с актуалните екоармагедони.
Ще повторя линка за екоармагедоните.
https://cei.org/blog/wrong-again-50-years-failed-eco-pocalyptic-predictions

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1156 -: Октомври 05, 2019, 17:35:14 »
Quote (selected)
Може да се изпълни от 3 различни машинни команди
Това изобщо не значи, че като напишеш ADD R7, R7, асемблерът няма да знае коя процесорна команда да сложи на това място. Ще сложи точно една, а не „някакъв брой“, нито пък ще си избира по случаен или неопределен начин. Така че съответствието си е 1:1, а не както ти се опитваш да изкараш.
Асемблерът много добре знае коя команда да сложи на това място.
Но ти няма да знаеш коя машинна команда е сложил.
Представи си асемблерът може да бъде толкова "нахален", че когато напишеш командата LDR R1,= -3 с машинен код:04101FE5 FDFFFFFF http://armconverter.com асемблерът може да реши да изпълни вместо нея командата  MVN  R1,#02 с машинен код: 0210E0E3 защото макар и различни команди водят до един и същ резултат.
Но втората команда е по ефективна.
Когато имам малко повече време, стъпка по стъпка с конкретни примери ще обясня как се използва диалектическа логика при програмиране на машинен език и защо това не е възможно на асемблер, а още по малко на език от по високо ниво.
 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1157 -: Октомври 05, 2019, 18:02:05 »
Quote (selected)
Асемблерът много добре знае коя команда да сложи на това място
Ами нали за това става дума – че на една команда от асемблерния език отговаря точно една от машинния, която асемблерът ще постави в програмата. Дали пишещият знае или не коя от няколкото възможни ще бъде не е важно – него не го интересува, съответствието 1:1 е налице, а ако все пак иска да научи – би могъл, стига да знае вложените в асемблера правила, с които той прави избора. Защото и той не е някаква програма с недетерминирано поведение.
Quote (selected)
асемблерът може да реши да изпълни
Асемблерът не изпълнява и не това решава. Той само образува машинната програма, не я изпълнява. Решенията му не се отнасят до изпълнението.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1158 -: Октомври 05, 2019, 18:05:38 »
Quote (selected)
пък то вярно на цели 100%
Ами ето – още една хвалба без покритие. Още повече, че често твърдиш неща, които няма как да знаеш. За какво „вярно“ може да става дума.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1159 -: Октомври 05, 2019, 18:52:10 »
Асемблерът не изпълнява и не това решава. Той само образува машинната програма, не я изпълнява. Решенията му не се отнасят до изпълнението.
Ако повече те устройва нека бъде: която асемблерът предлага за изпълнение.
 :D
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1160 -: Октомври 05, 2019, 19:13:05 »
Измамата глобален асемблер и неговият ефект върху климата (demeque, грее или не грее като го включиш в контакта.  :m1731: )

Айде вече пощадете нас уманитарите!

Сега ще.дойде Firmin и ще ви обясни в пети клас по трудово какви асемблери е сглобявал, ехеее! Не като днешните бараки!
 

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1161 -: Октомври 05, 2019, 19:32:44 »
Фирмин вероятно си мери сапьорната лопатка.
След като разбра че камуфлаж не се пере.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1162 -: Октомври 05, 2019, 19:47:35 »
Фирмин вероятно си мери сапьорната лопатка.
След като разбра че камуфлаж не се пере.
Някоя друга тъпня да изръсиш? Моят камуфлаж го прах през лятото на 1985 в река на Тамбовка. Ей по тез места:

Quote (selected)
Село расположено на двух Бэровских буграх и двух межбугровых долинах на левом берегу реки Ашулук в 12 километрах к юго-востоку от города Харабали. Восточная граница села ограничена автодорогой Астрахань — Ахтубинск — Волгоград.

... с ей тез неща ...

https://www.youtube.com/watch?v=LeRtIab1tzg


Ти, пиле, какво беше през лятото 1985?   :image008:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1163 -: Октомври 05, 2019, 19:50:16 »
Истинският воин не си пере и чорапите, предполагам, в този ред на мисли? Суров воински дълг.  ;D

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1164 -: Октомври 05, 2019, 19:56:51 »
Истинският воин не си пере и чорапите, предполагам, в този ред на мисли? Суров воински дълг.  ;D
Партенки ползваха воините. И не миришеха никак горошо!
Дето викаш - суров воински дълг.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1165 -: Октомври 05, 2019, 20:00:34 »
Истинският воин не си пере и чорапите, предполагам, в този ред на мисли? Суров воински дълг.  ;D

Истинският воин, според Бушидо, следва да влиза в битка чист, с чисто бельо. Причината е в това, че ако те убият в битка, врагът, освен, че ще ти отреже главата, ще ти вземе оръжието и доспехите, защото са ценни. Когато съблекат трупа ти, прочее, враговете не бива да намерят в нечистоплътността ти повод да ти се присмеят. Японците са маниаци по темата чистоплътност.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1166 -: Октомври 05, 2019, 20:04:44 »
Истинският воин, според Бушидо, следва да влиза в битка чист, с чисто бельо.
След като е слязъл от влака.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1167 -: Октомври 05, 2019, 20:07:03 »
Истинският воин не си пере и чорапите, предполагам, в този ред на мисли? Суров воински дълг.  ;D
Партенки ползваха воините. И не миришеха никак горошо!
Дето викаш - суров воински дълг.

В нашия край има традиция бебетата да ги осоляват. Както и да ги мажат със зехтин, след това. Когато станат войници, не миришат чак толкова. Гадинките, дето правят нещата да миришат лошо, обичат влагата. Затова е важно да си сух. Партенката - американ или, в по-добрия случай, памучен или вълнен бархет, вършат добра работа. Естествен материал и сухи - два ключови фактора.  :D

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1168 -: Октомври 05, 2019, 20:08:24 »
Японците може и да са маниаци на тема чистоплътност, обаче тридневните партенки са признати за първото бойно отровно вещество. Няма хлор, няма новичок.
Кой е ходИл у казарма знае.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1169 -: Октомври 05, 2019, 20:09:50 »
Доколкото схващам, мики пък смята, че партенките могат да служат като някакво посмъртно отмъщение към врага.  :D

А, ето и Коле си го е помислил.
« Последна редакция: Октомври 05, 2019, 20:12:15 от Banshee »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1170 -: Октомври 05, 2019, 20:12:31 »
Истинският воин, според Бушидо, следва да влиза в битка чист, с чисто бельо.
След като е слязъл от влака.

Да, и тогава също. Що? Истинските воини, такива като теб - без съмнение, на влак не ги возят, невям? Военен ешелон не си виждал, значи? За 85-та питах, ако си пропуснал, пиле. Де беше ти?  ???

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1171 -: Октомври 05, 2019, 20:13:47 »
Quote (selected)
В нашия край има традиция бебетата да ги осоляват.
А в нашия край осоляваме само сланина.
Бебетата си ги яжте вие. И швеццките еколошшки.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1172 -: Октомври 05, 2019, 20:16:47 »
И така в шеги и закачки редник Firmin всичко си каза.
Някой да има други въпроси?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1173 -: Октомври 05, 2019, 20:26:46 »
И така в шеги и закачки редник Firmin всичко си каза.
Някой да има други въпроси?

Ефрейтор, всъщност. За тез точно стрелби ми е нашивката.

Щабът на моя дивизион ...

... паметната ни плоча ...

... и паметникът ни ...


Първият път като ги видях тези снимки, плаках от яд и мъка.

Е, сега съм ти казал вече почти всичко, разузнавачо хренов.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1174 -: Октомври 05, 2019, 20:41:40 »
Искаш да си мерим шипките ли?
Ну горошо:
поделение 32290
Втора рота, втори батальон.
Над главата ми бяха новобранците на Шивиков.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1175 -: Октомври 05, 2019, 20:46:00 »
Абе лъжа те. Над нас бяха, ама и ние бяхме новобранци. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

AnonimusBG

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1176 -: Октомври 05, 2019, 20:46:13 »
Искаш да си мерим шипките ли?
Ну горошо:
поделение 32290
Втора рота, втори батальон.
Над главата ми бяха новобранците на Шивиков.

Не съм сигурен, но май беше до Братската могила.
Като се почна 28 000.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1177 -: Октомври 05, 2019, 20:50:24 »
32990
Моя грешка, много съжалявам.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1178 -: Октомври 05, 2019, 20:56:40 »
Ами нали за това става дума – че на една команда от асемблерния език отговаря точно една от машинния, която асемблерът ще постави в програмата. Дали пишещият знае или не коя от няколкото възможни ще бъде не е важно – него не го интересува, съответствието 1:1 е налице, а ако все пак иска да научи – би могъл, стига да знае вложените в асемблера правила, с които той прави избора. Защото и той не е някаква програма с недетерминирано поведение.
Това е в идеалния случай, но ако беше толкова просто, безпроблемно ще може от машинната инструкция да се възстанови асемблерната. Ако приемем, че съответствието 1:1 е налице.
Да видим какво казва по този въпрос авторът на книгата "Ассемблер и дизассемблирование"
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=755.msg55055#msg55055
Същевременно изпълнявам молбата:
Quote (selected)
Айде вече пощадете нас уманитарите!
Тоест измествам асемблирането в друга тема, докато не е дошла Ной с кофата и парцала.
 :D
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1179 -: Октомври 05, 2019, 20:57:25 »
Не е на Братската. В него съм карал наземната подготовка в донаборната школа по парашутизъм. На Гладно поле е.   8)

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1180 -: Октомври 05, 2019, 21:04:48 »
Ти, пиле, какво беше през лятото 1985?
Аз бях в Донецк  - прекрасен руски град в Украинска СССР. На производствена практика в ДМЗ им. Ленина.  40 дена . Много нещо видях, много нещо научих.
 Всяка вечер - разходки по улица Артема или танци в единствената дискотека.
Много рози , вкусна храна и най-голямата концентрация в света  на хубави момичета на квадратен метър.

..лятото на 1985.
Ееех...

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1181 -: Октомври 05, 2019, 21:17:38 »
Еееех, Bacho Кольо.  ;D

Та, вървим си ние и городока по онова време, а насреща един ред богини. Аз решавам да се правя на русофон. "Здравствуйте, тетушки!". Те "Здравствуй, племянничек!". С нас един руски българин, от бесарабските, там служи. Абе, викам му, кво правите вий тука, бре! Една грозна не видях. А той ми казва тези са въдворени. Покрай Олимпиадата ги събраха из Москва и ги изпратиха тук, на Юг, във военните градчета, да се изпоженят. Да не ... досаждат ... на чужденците, демек.  :nuts:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1182 -: Октомври 05, 2019, 21:28:32 »
Не беше заради олимпиадата , а заради 12 Световен фестивал на младежта и студентите. Освен че изчистиха от Москва всички "девушки легкого поведения",  опразниха и всички общежития заради гостите. Тъкмо поради тази причина ни изпратиха в Донецк за 45 дена вместо в Москва, в АЗЛК за 30.

Късмет!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1183 -: Октомври 05, 2019, 21:28:51 »
Ко стаа с измамното затопляне, дамийгоспода?
Щото решението на несъмнено живутрептущия въпрос кой е по-програмистин од другия, не ни държи ф темата. Напротиф, одвежда ни ф приказния свят, фкойто хората използват меренето на пишки като заместител на комуникацията.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1184 -: Октомври 05, 2019, 21:33:00 »
Quote (selected)
Ко стаа с измамното затопляне
Продължава. Друго?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1185 -: Октомври 05, 2019, 21:33:51 »
Имай търпение, скъпи. Като дойде Ной с кофата, ще видиш Втория потоп.  ;D Ще оттекат всичките ни тъпни "искрено и лично" право в канала  :cool-1084:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1186 -: Октомври 05, 2019, 21:34:43 »
Ко стаа с измамното затопляне, дамийгоспода?
Кво да става... Отложихме го за догодина.
Не ти ли казаха? Ами те тъпаците ги пропускат...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1187 -: Октомври 05, 2019, 21:38:20 »
Quote (selected)
Късмет!

Късмет, я! Те в Донецк, вий в Донецк. Що ти са москалите в АЗЛК.  :cool-1084:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1188 -: Октомври 06, 2019, 14:08:00 »
Quote (selected)
Първият сняг покри върховете
КАК СМЕЕ?!?? питам на чист швецки. Я да си извадя аз зимните джапанки....
Подозирам че Грета Тулумбата излиза от актуалност някъде до към май месец ако случим на топла зима. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1189 -: Октомври 06, 2019, 15:42:17 »
Quote (selected)
Подозирам че Грета Тулумбата излиза от актуалност някъде до към май месец
Никви такива! Да се отправя към Южното полукълбо с яхтата си, задвижвана чрез пляс-пляс-педалите и да не губи засилка.
Искам гневни съобщения за температурите в Горно-Нанадолнище-сити и със сълзи в очите "Хау деър ю?!" на още 5 езика.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1190 -: Октомври 06, 2019, 15:53:35 »
Quote (selected)
и със сълзи в очите "Хау деър ю?!" на още 5 езика.
И за последен път и на руски. Преди да ги отпорим тези ядрено!

П.П. Анонимус, тя оная хубавела била американка бе! Което обяснява много неща. :smokin:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1191 -: Октомври 06, 2019, 19:09:16 »
Това ми е близка тема.. за затоплянето..

  Нека да е топло... И червеното грозде има  25 %  захар, и бялото – 22%.. И чесънът го не ядеше мухата..
От една страна – добре.. пък и тая тема отприщи спомени за партенки.. За тях по същество немам какво да кажа..Три години ми беха първи другари...
    От друга – гроздята беха арни, че топло.. Ама и на село дойдоха три катуна, да просят от газтарбайтерите с колите.. па нали топло,  ги не мързя да опоскат и лозята.. Ама само салкъмите.. Алля шюкюр, не са краднали телове..
   
 

Друго, друго..
А... за пети клас какво правихме... Берах лайка.. осем кила суха излезе.. Като войник можех да начертая  волт амперната характерисика на триодна  6Н23П-ЕВ.. Завърших ефрейтор в артелната..

Сега като примерен зрител гледам Тхе ворлд канала.. В един филм разказваха за един учен... Дейн Кейн.. Дийн  Кйййнл..  Инициали – Д К.. Починал 2005 , син му го наследил в науката... Той ходил с едни самоделни мехчета /семсе години назад/ да лови ЦО2 и доказал Глобално Застудяване   Три градуса щели да паднат температурите до 2000 та, понеже тецовете бълвали екран на слънчевата топлина.. Ама 1977 лятото било горещо извънредно.. че го емнали  и доказали ..га зимал проба в мехчето дишал около му  и прибавял свое ЦО2.. Чувякът рекъл:  Ко! Исках да вида свят! Така иследвах..
/ Може би добрия Трой ,знаещ англиски перфекно,ще намери филма.. Ама да знае. ДК не е Димитри Крилов/


  ПП Благодара, че ми стана драго за сичко четено – пушки, партенки , температури..
Аз и Жижи оправдавам.. Снайкя ѝ е полякиня.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1192 -: Октомври 06, 2019, 19:19:57 »
Quote (selected)
От друга – гроздята беха арни, че топло..
Топло, топло... Колко да е било топло!
Я питай другото НГВС.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1193 -: Октомври 07, 2019, 01:20:08 »
Quote (selected)
През последните години изменението на климата доминира политиката за опазване на околната среда и то основателно. Това обаче е предизвикателство, за което хората са психологически недобре подготвени. По същество няма полза от спирането на изменението на климата, предотвратяват се само бъдещите загуби. Освен това проблемът е напълно неподатлив на индивидуални действия. Нищо, което един човек прави, няма значение.
Справянето със замърсяването на въздуха, от друга страна, е от полза за всички и е податливо на действия от всякакъв мащаб. Нещо повече, изглежда, че ползите ще се усетят веднага. Хората могат да инсталират филтри за подобряване на качеството на въздуха в помещенията. Малки групи могат да наблюдават и оповестяват местното качество на въздуха. След като праховите частици започнат да влияят на цените на имотите, ще видите колко сериозно хората ще ги приемат. Градовете и държавите могат да регулират замърсяващи превозни средства и електрически генератори. Тъй като повечето емисии на прахови частици идват от същите източници на изкопаеми горива като парниковите газове, това ще е и политика за борба с изменението на климата, опакована по начин, който е по-вероятно да намери обществена подкрепа.

Ако имаше хапче, което подобрява резултатите от изпитите, намалява рисковете от деменция и ви прави по-продуктивни в работата, то щеше да се продава с милиарди. След като намаляването на замърсяването на въздуха е такова хапче, защо да не го вземем?

https://www.investor.bg/analizi/91/a/borbata-sys-zamyrseniia-vyzduh-moje-da-vdigne-proizvoditelnostta-289605
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1194 -: Октомври 07, 2019, 01:48:12 »
Водевилът с шведското психопатче се провали (пресолиха манджата)
и се налага да се наблегне на друга екологична страшилка  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1195 -: Октомври 07, 2019, 11:27:35 »
Quote (selected)
Снайкя
Брях, кой туй бре Ванче, че и гугъля не го знай?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1196 -: Октомври 07, 2019, 12:50:32 »
Водевилът с шведското психопатче се провали (пресолиха манджата)
и се налага да се наблегне на друга екологична страшилка  :smokin:


Съмнявам се, че Тяхната* цел е да повлияят на твоята и на мнозинството колеги въф форума оценка на текущите климатични събития. Техните* целеви групи са две - 1)мнозинството граждани на планетата и 2) малцинството на вземащите политически и икономически решения.
Вие, Норчо & колегите од форума, застъпващи обявената ф заглавието верска позиция, не принадлежите към нито ена од двете посочени целеви групи. Щото нито вярвате фспособността на мнозинството граждани да катализира управленски решения ф своя екологична и климатична полза, нито участвате  въф взимането на тези решения, нито пък се опитвате активно да се намесите ф темата, претпочитайки да изразявате одношението си към проблема предимно със сретствата на пасивната агресия, магическото (кво е обратното на)мислене и отрицанието на обективната реалност.

-------------
*под "Тях" разбирам фсички лица и групи, които форумът смята за свои врагове към момента на прочитането на тоя коментар.



 

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1197 -: Октомври 07, 2019, 12:54:08 »
Quote (selected)
Организацията обеща "мирни окупации на центрове на властта и спирането на работата им докато правителствата не предприемат действия по извънредната ситуация с климата и екологията", включително свеждане на емисиите парникови газове до нула до 2025 г.
Тулумбестите пак искат да ме вкарат в пещерата. Тоя път организирано. :t0112:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1198 -: Октомври 07, 2019, 12:59:31 »
Ти си ф пещерата и произвеждаш ноо интересни пещерни рисунки :way_to_go-1308::



Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1199 -: Октомври 07, 2019, 13:18:11 »
Рекидж, а знаеш ли че всеки космически апарат който напуска Земята на практика променя нейната орбита?
Не знаеш. Гравитационно ускорение се нарича.
Добрата новина е, че и тулумбаджийките не го знаят щото са прости като американци.
Иначе мигом да са ревнали срещу "извънредната ситуация в Слънчевата Система и пълна забрана на полетите до 25-та".
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!