Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 02, 2024, 09:12:21

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1051001 пъти)

0 Потребители и 23 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13380 -: Октомври 24, 2021, 09:56:42 »
тези, които ходят на работа, ползват градски транспорт, имунокомпроментираните, децата също имат права, не по-малки от вашите
хора, врагове и братя, моля ви се...


Колко прочувствено! Пуснах сълза. За какво са тея вопли? Ваксината не те ли пази? Айде стига с тоя фалш и позьорство! То бива, бива, ама бивол на курбан не бива! Не разбираш ли колко си нелепа. Нали си ваксинирана, какво трябва да те пазим? Пази ти нас.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13381 -: Октомври 24, 2021, 09:58:42 »
Ми много станахте "тарикатчетата" дето ломотят намери ми това, намери ми онова.
"Тарикатче" си ти, защото никъде в Становището на КЗД няма такива "волни трактовки" През цялото и Становище, а не Решение, върви мотивът - "Правото на живот е първо. Останалите са следствие.
Тъй, че тия твои размисли - у BGMAMA...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8835
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13382 -: Октомври 24, 2021, 10:05:59 »
Австрия въвежда локдаун за неваксинираните. За това ли свалиха Курц?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13383 -: Октомври 24, 2021, 10:07:08 »
Верно. Витиевато, но го е рекла
http://www.bta.bg/bg/c/NF/id/2502323

Предполагам, че от утре ще ни треснат локдаун и така ще се изнижат от сертификатите. Ще се сбират да умуват
Всъщност предишния вариант на мерки си беше точен с добавяне на прекъсвани на присъственото обучение. Щото един заразен да има през училище или детска градина заразата се разнася в 20-25 семейства. А в къщи няма мерки за дистанциране.
Проблема беше, че мерките не се спазваха.
Въвеждане на нови при незпазване на предишните не води до нищо.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13384 -: Октомври 24, 2021, 10:12:35 »
Бармалейчо,
каква е връзката между "правото на живот" и сертификатите?
Ма верно на фашизъм ви избива :smokin:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13385 -: Октомври 24, 2021, 10:13:37 »
Quote (selected)
През цялото и Становище, а не Решение, върви мотивът - "Правото на живот е първо. Останалите са следствие.

"Право на живот" е нонсенс. Колко (и дали изобщо) ще живееш - не зависи от теб.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13386 -: Октомври 24, 2021, 10:19:55 »
Начи, колко интересно се получава:
Quote (selected)
Q: Should SARS-CoV-2 antibody test results be used to assess whether a person is protected from COVID-19 after receiving a COVID-19 vaccination? (New 05/19/21)
A: Antibody testing is not currently recommended to assess immunity to COVID-19 after a COVID-19 vaccination. More research is needed in people who have received a COVID-19 vaccination. While a positive antibody test result can be used to identify antibodies that are part of the body’s immune response to SARS-CoV-2 infection, it should not be used to evaluate a person’s level of immunity or protection from COVID-19 at this time.
В същото време, не се признават тестовете за антитела и след преболедуване, като доказателство за предпазване на организма от вируса.
ОК излиза, че и в двата случая имунолозите не знаят нищо, но за ваксинация се издават зелени сертификати, а след преболедуване - абе не съвсем, щото билооо...какво?
Ами не знаели. А тук след ваксинация пак излиза, че не знаят, но вярват на какво?
И вземат решения!
Е не го разбирам това!
https://www.fda.gov/medical-devices/coronavirus-covid-19-and-medical-devices/serologyantibody-tests-faqs-testing-sars-cov-2
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13387 -: Октомври 24, 2021, 10:29:34 »
тази сутрин чух Захари Карабашлиев  да казва - всеки ден умират по 100 човека, все едно се опразва нашата кооперация, на следващия ден тази на съседите, след две седмици - квартала...
вече се опразни един български град, няма легла в болниците, МЗ поиска помощ ,защото няма как да се справи с най-тежко болните
какво още трябва да се случи, за да  намалите тези агресия?
изглежда сякаш правите революции, отхвърляте световната наука, отричате експертизата и се нахвърляте върху всеки дръзнал да се ваксинира, докато вие се пазите старателно и стоите вкъщи пред компа
това за какво ви е?
ако искате се ваксинирайте, ваше право е
но, чух Татяна Дончева, която  повечето тук харесвате, да казва - най-важното човешко право е правото на живот, то е над всички права
тези, които ходят на работа, ползват градски транспорт, имунокомпроментираните, децата също имат права, не по-малки от вашите
хора, врагове и братя, моля ви се...
Ми тва е.
Вчера wreckage няколко пъти напомни за отговорността.  :thup: В общество правата вървят с отговорността.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13388 -: Октомври 24, 2021, 10:31:45 »
 Whataboutery-то е нищо без контекст, затва ще му фкарам малко контекст. За сведение на колегите, въпросът ми към ddantgwyn гласеше:

"Имал ли си ковид?"

Тва е неговият одговор.
👇
с псевдофилософски разсъждения като тези от тази вечер.

би ли споделил каква марка и модел пистолет са подпрели в главата ти, за да четеш точно тази тема? защото четенето и писането в нея не са изобщо задължителни.

и би ли споделил, като ще си говорим за отговорност, дали се чувстваш отговорен (за виновен няма изобщо да повдигам въпрос) заради хората, които си заразил с вируса преди да разбереш, че си болен? защото съм абсолютно сигурен, че аз не съм заразил нито един човек, ако и да не съм ваксиниран (все още).

ти можеш ли да кажеш същото? другите ваксинирани от форума могат ли да кажат същото с ръка на сърцето?








Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13389 -: Октомври 24, 2021, 10:43:14 »
Лъжеш.  :smokin:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9591
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13390 -: Октомври 24, 2021, 11:26:40 »
Некой е видел дъното на бутилката в съута вечер.
Редактор, джанъм, на андроид 10 не съм му намерила цаката, пише като бесен.
Ама на грънците нема андроид, та нема как да знаеш.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13391 -: Октомври 24, 2021, 11:31:08 »
Whataboutery-то е нищо без контекст, затва ще му фкарам малко контекст. За сведение на колегите, въпросът ми към ddantgwyn гласеше:

"Имал ли си ковид?"

Тва е неговият одговор.
👇
Quote (selected)
Цитат на: ddantgwyn в Днес в 09:55:05

    с псевдофилософски разсъждения като тези от тази вечер.

    би ли споделил каква марка и модел пистолет са подпрели в главата ти, за да четеш точно тази тема? защото четенето и писането в нея не са изобщо задължителни.

    и би ли споделил, като ще си говорим за отговорност, дали се чувстваш отговорен (за виновен няма изобщо да повдигам въпрос) заради хората, които си заразил с вируса преди да разбереш, че си болен? защото съм абсолютно сигурен, че аз не съм заразил нито един човек, ако и да не съм ваксиниран (все още).

    ти можеш ли да кажеш същото? другите ваксинирани от форума могат ли да кажат същото с ръка на сърцето?


wreckage, каквото повикало, такова се обадило.

между другото, подчертаното от мен дава отговор на твоя въпрос, но трябва някой да мисли, докато чете, така че doziris е прав, че лъжеш.

и имаш ли нещо да кажеш по въпроса за твоята отговорност? или пак ще бягаш от контекста на дискусията, която сам започна?
the lamers club honourable member …

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13392 -: Октомври 24, 2021, 11:37:32 »
Whataboutery-то е нищо без контекст, затва ще му фкарам малко контекст. За сведение на колегите, въпросът ми към ddantgwyn гласеше:

"Имал ли си ковид?"

Тва е неговият одговор.
👇
Quote (selected)
с псевдофилософски разсъждения като тези от тази вечер.

би ли споделил каква марка и модел пистолет са подпрели в главата ти, за да четеш точно тази тема? защото четенето и писането в нея не са изобщо задължителни.

и би ли споделил, като ще си говорим за отговорност, дали се чувстваш отговорен (за виновен няма изобщо да повдигам въпрос) заради хората, които си заразил с вируса преди да разбереш, че си болен? защото съм абсолютно сигурен, че аз не съм заразил нито един човек, ако и да не съм ваксиниран (все още).

ти можеш ли да кажеш същото? другите ваксинирани от форума могат ли да кажат същото с ръка на сърцето?

Изглежда вчера са ви сменили директивата.

Допускам, че си задал този умен въпрос  :crying_with_laughter-3302: за да изложиш после аргументите си в полза на ваксинирането.
Отговорили са  ти, както са сметнали за добре и също са ти задали въпроси.
Ама вместо да отговориш се правиш на интересен.

Сега да попитам и аз, пък ти се направи на интересен.
Тъй като ваксинираните също могат да бъдат приносители на вируса, смяташ ли, че трябва да бъдат задължени да се тестват и да си плащат тестовете от джоба, точно както неваксинираните?

Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13393 -: Октомври 24, 2021, 11:41:07 »
Вчера wreckage няколко пъти напомни за отговорността.  :thup: В общество правата вървят с отговорността.

точно него го попитах за неговата отговорност и можеш да видиш неговия отговор.

аз мога да заявя, че подхождам отговорно и досега нямам нито един заразен в актива си, нищо че не съм ваксиниран. тези, които сте ваксинирани, можете ли да кажете с чиста съвест същото?

така, че отговорността не е само за тези, които не са ваксинирани.

някой беше попитал какво ще посъветваме някой, който не се е ваксинирал? ами ще му кажа, че „ваксините“ в момента предпазват само от по-тежко протичане на болестта, че не предпазват от заразяване, както на самия човек, така и на други около него, а в същото време не са ясни дългосрочните последствия от използването на тези „ваксини“. и ще му кажа, че изборът е негов, както и че няма да го упреквам за това, което избере.

това достатъчно отговорно ли е? или ще имате още претенции към мен като неваксиниран?
the lamers club honourable member …

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13394 -: Октомври 24, 2021, 11:43:33 »
Quote (selected)
най-важното човешко право е правото на живот
Право на живот имат всички. И прасетата в кланницата, ама ги колим.

Най-важното човешко право е свободата, в т.ч. и свободата да избираш какво ще правиш със собственото си тяло.
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13395 -: Октомври 24, 2021, 11:43:55 »
 
Quote (selected)
Whataboutery-то е нищо без контекст, затва ще му фкарам малко контекст
всуе
дето вика любимият ми Борис Христов
Ако имах и малко сили в ръката
и трябваше да напиша някоя дума,
написал бих смело върху стената:
"Това е стена!" И нищо друго.

 

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13396 -: Октомври 24, 2021, 11:48:31 »
Всеки си носи отговорността. Както винаги е било. Не бива да се правят драми, дерат рубашки и да се кълне. За мен работата е мътна и не се вързвам на агитации. Подозирам съзаклятия, съчетано с материален интерес.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13397 -: Октомври 24, 2021, 11:56:29 »
Поздрав за настръхналите ваксъри:

https://www.youtube.com/watch?v=CGEqV_h1Hg4

^^

 :beer:


Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13398 -: Октомври 24, 2021, 12:00:28 »


wreckage, каквото повикало, такова се обадило.

между другото, подчертаното от мен дава отговор на твоя въпрос, но трябва някой да мисли, докато чете, така че doziris е прав, че лъжеш.

и имаш ли нещо да кажеш по въпроса за твоята отговорност? или пак ще бягаш от контекста на дискусията, която сам започна?

потчертаното од тебе не ти дава извинителна белешка с умилителна безхитростност да ползваш най-древното whataboutery  ф галактиката.
"Остави ме ти мен, кажи за себе си", srsly..

Хуу, шти кажа:

Аз съм напълно консистентен фприказките и действията си. Боледувал съм, притеснявал съм се за хората, скоито съм бил и съм фконтакт, на който съм се сетил, съм се обадил. Пазил съм ги и продължавам да ги пазя дори на чисто перформативно ниво, носейки маска ф затворени помещения за публично ползване, за личното спокойствие на намиращите се фтях хора и од солидарност. И препоръчвам на фсеки, който не е преболедувал ковида, да се ваксинира. Щото знам кво е да имаш ковид.

Ти и колегите-антиваксъри предлагате на хората да...какво? Да се заразяват и който оцелее, оцелее. Тва е положението.
Сега като се възпретендираш, че не предлагаш нищо такова и почнеш да се чудиш кво друго whataboutery да фтъкнеш, за да излезем еднакви, си припомни на кого даваш платформа въф форума и за какво.

Щото теа израелски репортажи и извънредно миризливи копипейстове од фейса, фконтакте и т.н. не са се разтоварили тука самички.
Аз лично не съм видял дори намек одстрана на модерацията фсмисъл на "не е лошо да проверявате източниците си, щото тва са сериозни неща, некой може да пострада".

Толкова за личната одговорност. Ако имаш некви допълнителни въпроси, вратата ми винаги е отворена.



Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13399 -: Октомври 24, 2021, 12:09:22 »
Само не разбрах... за наше добро ли лъжеш, или по навик?  :smokin:

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13400 -: Октомври 24, 2021, 12:12:29 »
Като стана въпрос за отговорностти, та да попитам за една отговорност на държавата. Въпросът е по-общ, но е във връзка и с ковид-ситуацията.
Докога, в грубо нарушение на Конституцията, прокурори, военни, милиционери, съдии и държавни чиновници ще бъдат освободени от задължението си да се самоосиграват здравно? Докога ще товарят нас, работещите, с това тяхно задължение?

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13401 -: Октомври 24, 2021, 12:19:48 »
Само не разбрах... за наше добро ли лъжеш, или по навик?  :smokin:
IGNORARE HVMANVM EST

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13402 -: Октомври 24, 2021, 12:45:50 »
Бачо Кольо, въпросът ти за привилегиите е много на място и трябва да се повтаря постоянно. Тия кърлежи получават прекалено много и овладяха държавата. А КПД = 0. Даваш си сметка колко е скубан народа ни, и тия които се трудят и произвеждат получават трохите. Полицейска държава. Ако се либерализира закона за притежаване на оръжие, прескъпата ни полиция може да се сведе до 20 000, а армията да стане 50 000.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13403 -: Октомври 24, 2021, 12:46:26 »
Като стана въпрос за отговорностти, та да попитам за една отговорност на държавата. Въпросът е по-общ, но е във връзка и с ковид-ситуацията.
Докога, в грубо нарушение на Конституцията, прокурори, военни, милиционери, съдии и държавни чиновници ще бъдат освободени от задължението си да се самоосиграват здравно? Докога ще товарят нас, работещите, с това тяхно задължение?
Ся, държавните служители тъй и тъй са на издръжка на данъкоплатците, не само осигуровките, но и заплатите, и всички други разходи. И осигуровките са им същите, но се плащат изцяло от бюджета, без удръжки от заплатите им.
Във връзка с ковид-ситуацията тук вече някой постави въпроса - ако е лично право на всеки да решава дали да се ваксинира, не е ли също така лично право да решава и дали да се осигурява здравно и ако се осигурява, как и къде - дали в държавния солидарен фонд, като плаща и за други, или да се договори с частен фонд?
А като цяло, поставянето на такива въпроси във форум е само чесане на езиците - каквато е и целта на един форум. Ако искаш да питаш по-ефективно - пиши на (кандидат-) депутат от партията, за която гласуваш и си кажи предложенията и исканията.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13404 -: Октомври 24, 2021, 12:49:20 »
Ако искаш да питаш по-ефективно - пиши на (кандидат-) депутат от партията, за която гласуваш и си кажи предложенията и исканията.
  :thup:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13405 -: Октомври 24, 2021, 13:08:46 »
wreckage
 :thup: за всичко в темата

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13406 -: Октомври 24, 2021, 13:12:16 »
Кайли, стига с този ковид, живей си нормално, има някакви неудобства, за болните е тежко, но докато сме здрави, нека сме такива и така да живеем 

 :smokin:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13407 -: Октомври 24, 2021, 13:15:23 »
Toronto students told not to speak during lunch to reduce the spread of COVID-19

https://toronto.ctvnews.ca/toronto-students-told-not-to-speak-during-lunch-to-reduce-the-spread-of-covid-19-1.5635328


Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13408 -: Октомври 24, 2021, 13:31:08 »
  последно предупреждение към троловете, платени и доброволни

ако продължите с тролетето и офтопика тая тема ще иде на хладно за няколко дни,
 докато се поохладят страстите.

това не отменя правото ми и задължението ми да замразявам и самите тролове. Докогато.


Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13409 -: Октомври 24, 2021, 13:38:11 »
wreckage
 :thup: за всичко в темата
И от мен !  :t2015:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13410 -: Октомври 24, 2021, 13:39:21 »
Не е възможно да се дискутира стриктно по темата. По която и да било. Политизирани сме, но покрай изборите ще прежалим/понесем някоя метла.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13411 -: Октомври 24, 2021, 13:42:45 »
  последно предупреждение към троловете, платени и доброволни

ако продължите с тролетето и офтопика тая тема ще иде на хладно за няколко дни,
 докато се поохладят страстите.

това не отменя правото ми и задължението ми да замразявам и самите тролове. Докогато.


Ако те разбирам правилно, "офтопик" и "тролене" е всяко не-антиваксърско мнение, не ли ?

Иначе напълно подкрепям замразяването на темата. Антиваксърската хистерия трябва да има почивен ден. Дори няколко.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13412 -: Октомври 24, 2021, 13:43:55 »
нтиваксърската хистерия трябва да има почивен ден.

Може ли пример за "антиваксърска хистерия"? Благодаря предварително!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13413 -: Октомври 24, 2021, 13:45:49 »
Може ли пример за "антиваксърска хистерия"? Благодаря предварително!
Виж темата "Коронавирус в България", например.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13414 -: Октомври 24, 2021, 13:47:58 »
Виж темата "Коронавирус в България", например.

Може ли конкретен пример за "антиваксърска хистерия"? Благодаря предварително!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13415 -: Октомври 24, 2021, 13:53:36 »
Може ли конкретен пример за "антиваксърска хистерия"? Благодаря предварително!
Това го оставям на теб, като трудолюбив читател*

_____
* - по проф. Тагамлицки.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13416 -: Октомври 24, 2021, 13:58:00 »
потчертаното од тебе не ти дава извинителна белешка с умилителна безхитростност да ползваш най-древното whataboutery  ф галактиката.
"Остави ме ти мен, кажи за себе си", srsly..

ако ще съм сериозен -- ти започна пръв. аз просто ти връщам със същата монета, по начин, по който аз преценя. и вече малко ме интересува дали ти харесва или не.

Хуу, шти кажа:

Аз съм напълно консистентен фприказките и действията си. Боледувал съм, притеснявал съм се за хората, скоито съм бил и съм фконтакт, на който съм се сетил, съм се обадил. Пазил съм ги и продължавам да ги пазя дори на чисто перформативно ниво, носейки маска ф затворени помещения за публично ползване, за личното спокойствие на намиращите се фтях хора и од солидарност. И препоръчвам на фсеки, който не е преболедувал ковида, да се ваксинира. Щото знам кво е да имаш ковид.

ами хубаво, аз правя почти същото, само дето не съм преболедувал ковид. и за разлика от теб, мога да кажа, че не съм заразил никого досега. излиза, че ти си по-безотговорен от мен, ако ще си говорим в твоя стил.

Ти и колегите-антиваксъри предлагате на хората да...какво? Да се заразяват и който оцелее, оцелее. Тва е положението.

лъжеш. ще покажеш ли с точен цитат къде съм предлагал в този форум на някого да не се ваксинира? иначе се афишираш не като обикновен, а като долен лъжец.

другото за антиваксърите изобщо няма да го коментирам.

Сега като се възпретендираш, че не предлагаш нищо такова и почнеш да се чудиш кво друго whataboutery да фтъкнеш, за да излезем еднакви, си припомни на кого даваш платформа въф форума и за какво.

платформата е предоставена еднакво на всички. даже и модерацията е сведена до минимум. това ли успя да измислиш като аргумент? да те попитам пак тогава -- каква марка и модел пистолет са ти опрели в тила, за да четеш тази тема и този форум?

и защо не направиш отделна тема само за ползата от ваксините? а аз ще помоля тогава тези, които наричаш антиваксъри и които всъщност не са такива, да се въздържат да пишат в нея.

Щото теа израелски репортажи и извънредно миризливи копипейстове од фейса, фконтакте и т.н. не са се разтоварили тука самички.

Аз лично не съм видял дори намек одстрана на модерацията фсмисъл на "не е лошо да проверявате източниците си, щото тва са сериозни неща, некой може да пострада".

Това дали си го видял:

Quote (selected)
Ние не носим отговорност за съобщенията, които се публикуват в този форум. Ние не отговаряме и не гарантираме за точността, цялостта и полезността на нито едно съобщение и не носим отговорност за съдържанието на което и да било съобщение. Всяко едно съобщение изразява възгледите и мнението на своя автор, а не непременно тези на форума като цяло.

А това:

Quote (selected)
Правило № 7: Всички коментари/мнения във форума остават собственост на създателите си, които изрично приемат, че в рамките на форума са предоставили правата си безвъзмездно за ползване в обсъжданията. Това върви с отговорността за съответното мнение, при потърсване на такава. С написването на коментар/мнение, авторите на коментарите изрично се съгласяват, че освобождават създателите и обслужващите форума и асоциираните с тях лица от отговорност за изказаните от авторите идеи. Повече по въпроса може да се прочете в различните закони за защита на свободата на словото. Те не престават да важат само защото не са цитирани изрично.

имаш ли нужда от още?

Толкова за личната одговорност. Ако имаш некви допълнителни въпроси, вратата ми винаги е отворена.

да, достатъчно разбрахме за вашата отговорност -- че я прехвърляте на другите. допълнителните въпроси зависят от твоето поведение.
the lamers club honourable member …

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13417 -: Октомври 24, 2021, 14:04:20 »

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13418 -: Октомври 24, 2021, 14:11:34 »
Ако те разбирам правилно, "офтопик" и "тролене" е всяко не-антиваксърско мнение, не ли ?

ТОВА откъде го изкъдри?
я огледай темата, колко са про и колко са анти от постовете, и то след почистванията......

....За да стане провокацията ти констатация, то тогава всички ръгащи палче в  (примерно) основанието на врекиджа трябваше да са поне почистени, ако не и замразени.

и да, тук има относителна свобода на простотията, докато на Ной или някой от нас двамата не ни дойде в повечко.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13419 -: Октомври 24, 2021, 14:37:00 »
Аз отдавна намирам тази тема за скучна и изкуствено поддържана. Макар че може и да се научи нещо полезно.

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13420 -: Октомври 24, 2021, 14:46:01 »
Аз лично не съм видял дори намек одстрана на модерацията фсмисъл на "не е лошо да проверявате източниците си, щото тва са сериозни неща, некой може да пострада".
Не е намек, съвсем ясно и конкретно, от собственика на форума:
А искането на източник обикновено е поведение на трол
:0007:
===
Гледам на Yaroslav са му разписали две седмици оймяконска, смятам да го изчакам да се върне.
GOD is REAL, unless declared INTEGER


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13422 -: Октомври 24, 2021, 15:21:40 »
Не е намек, съвсем ясно и конкретно, от собственика на форума:
Цитат на: ddantgwyn в Октомври 17, 2021, 20:23:31

    А искането на източник обикновено е поведение на трол

Quote (selected)
Доказателства
Опитните тролове много обичат да искат доказателства за всяко изречение по техен адрес. Каквото и да му кажете, в каквото и да изобличите, тролът ще поиска неопровержими доказателства, в противен случай това остават само празни думи. Трябва ли да споменаваме, че каквито и доказателства да бъдат представени, те ще бъдат осмяни, заедно с техните автори.

https://leeneeann.info/wordpress/?p=579

така, че сарказмът е повече от неуместен.
the lamers club honourable member …


Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9591
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13424 -: Октомври 24, 2021, 15:40:45 »
тази сутрин чух Захари Карабашлиев  да казва - всеки ден умират по 100 човека, все едно се опразва нашата кооперация, на следващия ден тази на съседите, след две седмици - квартала...
вече се опразни един български град, няма легла в болниците, МЗ поиска помощ ,защото няма как да се справи с най-тежко болните
какво още трябва да се случи, за да  намалите тези агресия?
изглежда сякаш правите революции, отхвърляте световната наука, отричате експертизата и се нахвърляте върху всеки дръзнал да се ваксинира, докато вие се пазите старателно и стоите вкъщи пред компа
това за какво ви е?
ако искате се ваксинирайте, ваше право е
но, чух Татяна Дончева, която  повечето тук харесвате, да казва - най-важното човешко право е правото на живот, то е над всички права
тези, които ходят на работа, ползват градски транспорт, имунокомпроментираните, децата също имат права, не по-малки от вашите
хора, врагове и братя, моля ви се...
Добрютро, Лилиан, добре ли спа?
https://data.worldbank.org/indicator/SP.DYN.CDRT.IN?locations=BG
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1268
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13425 -: Октомври 24, 2021, 15:41:41 »
Does infection with or vaccination against SARS-CoV-2 lead to lasting immunity?
https://www.thelancet.com/journals/lanres/article/PIIS2213-2600(21)00407-0/fulltext

Подробен обзор на наличните данни за хуморален и клетъчен имунитет след преболедуване (в зависимост от тежестта на симптомите) и сравнение с имунитета след ваксинация. Най-общо ключовите моменти:
Quote (selected)
- The duration and breadth of the humoral response to SARS-CoV-2 infection varies markedly by age and disease severity, with detectable neutralising responses present for up to 1 year after infection; memory B cells raised against the viral spike protein and its receptor binding domain are maintained in frequency for many months after recovery from infection and are able to generate potent neutralising antibodies upon viral rechallenge

- Evidence from animal models, patient case studies, and large observtional studies suggests that the time to reinfection is approximately 5–12 months, with individuals who were initially seropositive for IgG antibodies having a lower risk of reinfection

- The cell-mediated response seems to be more polyepitopic than that of the humoral system, and the magnitude of the response greater in younger patients with less severe disease; a potent spike-specific memory T-cell response persists for 5–8 months after infection and might be mounted even in the presence of low neutralising antibody titres, reducing disease severity upon rechallenge

- Vaccination elicits a spike-specific immune response of greater specificity and magnitude than that of natural infection, but emerging data suggest that protective immune responses, predominantly viral neutralisation, and vaccine effectiveness against infection are impaired against variants of concern

- Given the considerable viral epitopic mutation, it is likely that SARS-CoV-2 vaccines will need to be updated on a seasonal or yearly basis to maintain population-level protective immunity, as is the case with other endemic respiratory viruses; other interventions might also be required to prevent the occurrence of further significant outbreaks and reduce the incidence of disease.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9591
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13426 -: Октомври 24, 2021, 15:54:30 »
Стотици фалшиви ваксинационни сертификати вероятно са били произведени в Мюнхен
Напоследък цената, на която купувачите можели да си купят дигитален сертификат, без да са ваксинирани, е била 350 евро. Смята се, че само през октомври фалшификаторите са издали повече от 500 сертификата.

По време на обиските властите са конфискували почти 100 хиляди евро

в брой и в криптовалути. Един фалшив сертификат е открит в друга страна-членка на ЕС, но се смята, че вероятно много от сертификатите циркулират в Германия.

https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-koronavirus/v-miunhenstotici-falshivi-vaksinacionni-sertifikati-6132908

.. а за миризливите линкове.. проверете не ви ли мирише от г.за, та да вмирисва всичко близо до вас.
Пускам онова, което смятам за необходимо. Който не му харесва темата, да не влиза в нея, на какво отгоре ще влиза да настоява за затварянето ѝ.
Бе вие се разпасахте ептен, ваксината не ви извинява.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 245
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13427 -: Октомври 24, 2021, 16:11:15 »
Да си призная, и на мен ми писна да ме обиждат примитивно, долнопробно и безмозъчно. Съответно, спрях да чета хора, които от няколко месеца не са пускяли смислен и информативен постинг по темата.

Принце, моите най-искрени възхищения за разума и търпението!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13428 -: Октомври 24, 2021, 16:13:46 »
Разликата между "ваксинирани" и преболедували е защото не са ваксинирани, а са минали през генетична терапия.
Ако бяха ваксинирани с антигенни ваксини нямаше да има разлика между ваксинирани и преболедували.
Както нееднократно споменах РНК "ваксините" с помощта на генетични трикове предизвикват концентриран имунен отговор срещу шиповия протеин, при анигенните ваксини и преболедувалите имаме имунен отговор срещу всички протеини в обвивката на вируса. Затова при мутация на шиповия протеин РНК "ваксините" бързо губят ефективност.
При антигенните и преболедувалите спадът не е толкова рязък, защото има имунна реакция и към останалите протеини.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 245
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13429 -: Октомври 24, 2021, 16:21:04 »
Енгелсе, ако не се лъжа, при протеиновите не се използват всички белтъци от обвивката, а няколко характерни. Различните производители имат разлика и при подбора на белтъците, със значителна припокриваща се част.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13430 -: Октомври 24, 2021, 16:21:39 »

много показателни графики

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13431 -: Октомври 24, 2021, 16:25:07 »
От стената на проф. Kosta Kostov
"РЕЗУЛТАТЪТ ОТ ТЕСТОВЕТЕ ЗА АНТИТЕЛА Е КАТО ЕТИКЕТ НА ПОЛУПРАЗНА БУТИЛКА
Решението на МЗ от понеделник (25.10) антигенните и PCR тестове да бъдат наградени със зелен сертификат за „домашно“ ползване, предизвика дебат и около тестовете за антитела, с призиви същите да бъдат признати за равноправен носител на зелен сертификат за онзи, който има позитивен тест за антитела срещу SARS-CoV-2. Притеснен, че и това може да се случи под натиск на улицата, излагам моето скромно становище по този дебат, основано на научните данни до момента.
1. Серологичните тестове за наличие на антитела, независимо от тяхното количество в кръвта, не дават достоверна информация за степента на имунна защита. Те информират за минала среща със SARS-CoV-2 (инфекция) или спайк-протеина (ваксина), но не гарантират защита от нова инфекция, независимо от нивото им в серума.
2. До настоящия момент не ми е известно да е установен защитен праг на антителата в серума, който гарантира сигурна защита срещу нова инфекция. Нещо повече, необходимите нива на антитела за защита от безсимптомна, лека симптомна, умерено тежка, тежка и критична форма на инфекция вероятно са различни и те също не са изяснени.
3. Единствената приемлива информация от изследване на антитела в серума е, че наличието им над прага за позитивен тест осигурява някакво ниво на защита от нова инфекция като по-високите нива защитават повече. Нивото на абсолютна защита засега остава неизвестно. Може да са налични сравнително високи нива на антитела и пак да се получи инфектиране, поради инхалиране на висока инфекциозна доза, надхвърляща прага на защита от наличните в серума антитела.
4. Липсва достатъчно убедителна защитна корелация между свързващи и неутрализиращи антитела, която да гарантира сигурно ниво на протекция. Високи нива на свързващи антитела             
/всички/, кореспондира различно с неутрализиращите /защитни/ при различните индивиди и интерпретацията на тази корелация е трудна, неубедителна и несигурна, за да се гарантира сигурна защита от нова инфекция.
5. Циркулиращите антитела не дават пълна представа за всички аспекти на имунната защита срещу SARS-CoV-2. Важен имунологичен компонент срещу нова инфекция са В- и Т-лимфоцитите на имунната памет, които не произвеждат антитела, но запаметяват информацията от преминала среща с вируса. Знаем от научните проучвания, че нивото на антителата спада значително между 3-6 месеца след боледуване или ваксинация, но клетките на имунната памет са активни не по-малко от 8-10 месеца след срещата със спайк-протеина. За да се активират клетките на имунната памет и да стимулират производството на антитела, са необходими 3-5 дни, време, в което инфекцията може да се случи, но боледуването в огромната част от случаите е леко или инфекцията преминава безсимптомно, по изключение - тежко. Това обяснява защо инфектираните след ваксинация могат да инфектират останалите за кратък период от време, но това се случва по-рядко и с по-малка инфекциозна доза именно поради високата имунна защита след ваксинация или придобит след естествено инфектиране имунитет. Може да имаш висока хуморална (циркулиращи в кръвта антитела) имунна защита, но това не пречи на вируса да влезе в носа ти и да започне да се възпроизвежда, макар и безсимптомно. Твърде малко знаем все още за лигавичния имунитет при SARS-CoV-2, а ниските нива на лигавични антитела от типа IgA изглежда е "ахилесовата пета" на имунната ни защита и тези нива не успяват да спрат репликацията на вируса до определени нива в устната кухина и носоглътката на ваксинираните и преминалите през инфекцията.
6. Поради изложените по горе причини, нивото на антителата не може да бъде база за оценка на силата на имунния отговор и вземане на информирано решение за поставяне на трета усилваща доза. Решаващо е времето след завършен ваксинационен цикъл и то е минимум 6 месеца за иРНК ваксините и около 6 месеца за векторните ваксини, които в някои проучвания не показват достатъчно високи нива на антитела на шестия месец.
7.  Американската асоциация за храни и лекарства(FDA) още през месец май 2021, в свое официално становище, отказа да даде доверие на антителните тестове като източник на надеждна информация за придобит имунитет срещу коронавируса, особено след ваксинация (виж официалното становище най-долу). Трябва да се знае, че има комерсиални тестове, които отчитат антитела само след инфекция и ако е ползван такъв тест, същият ще бъде негативен, независимо от наличие на ваксинален имунитет. Различните количествени тестове имат различни прагове на интерпретация на резултата, отчитат различни класове на антитела, а други са качествени - отчитат само наличие (позитивен резултат) или отсъствие (негативен резултат) на антитела. Затова до този момент липсва стандартизиран тест, който да е приет официално от международната медицинска общност.
8. Зелен сертификат с давност 12 месеца за положителен PCR или антигенен тест не е добро решение. Тук въобще не се отчита степента на тежест на прекараната инфекция, която дава различно ниво на имунен отговор и имунна защита, с различна продължителност във времето при различните индивиди. Леко и безсимптомното протичане не гарантира продължителна имунна защита, същата не е еднаква с тази на преминалите през болница с по-тежки форми на болестта и е различна от тази на индивиди с потискащи имунитета придружаващи болести.
Решението на МЗ за признаване на PCR и антигенен тест като основание за зелен сертификат с продължителност 12 месеца не се основава на научни факти, не е в интерес на обществото и ще има негативен ефект върху разпространението на инфекцията. Много хора, притежаващи зелен сертификат поради позитивен PCR или антигенен тест, с давност повече от 6 месеца за по-леките случаи на протичане и 8-10 месеца за по-тежките, ако не спазват противоепидемичните мерки, ще се инфектират отново, ще разпространяват инфекцията докато са безсимптомни или с лека симптоматика, уверени, че са безопасни за околните.
Няма да коментирам валидността на много от тестовете, грешките при интерпретацията, фалшификациите с тестове и сертификати и всичко това на фона на всеобщото неспазване на противоепидемичните мерки, вкл. от инфектирани индивиди, които се разхождат между нас и ръсят инфекцията като посев върху плодородна почва."

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13432 -: Октомври 24, 2021, 16:26:19 »
Quote (selected)
.. а за миризливите линкове.. проверете ...
Кайли, ти полудя, бе мило

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13433 -: Октомври 24, 2021, 16:26:39 »
Попова призвала ограничить контакты сейчас, чтобы "хорошо встретить Новый год"
Глава Роспотребнадзора также призвала использовать предстоящие нерабочие дни для того, чтобы привиться от коронавируса, и в этот период оставаться дома.
МОСКВА, 24 октября. /ТАСС/.
Россияне сегодня должны приложить максимум усилий для борьбы с пандемией, в том числе ограничить контакты, чтобы "хорошо встретить Новый год", заявила в воскресенье глава Роспотребнадзора Анна Попова в эфире телеканала "Россия-1".
Попова также призвала использовать предстоящие нерабочие дни для того, чтобы привиться от коронавируса, и в этот период оставаться дома.
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9591
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13434 -: Октомври 24, 2021, 16:30:04 »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9591
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13435 -: Октомври 24, 2021, 16:32:23 »
Кайли, ти полудя, бе мило

Ще полудея, като нося и събирам информация от изобретателя на ваксините, от научни работници, от научни сайтове, повечето проверявам, донасям тук и после се появяват свине и почват да грухтят, че им миришат линковете.
То верно, не давай бисери на свине.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13436 -: Октомври 24, 2021, 16:33:14 »
МОСКВА, 24 октября. /ТАСС/
  Анна Попова - глава Роспотребнадзора

"Эти семь дней нужно использовать еще для того, чтобы привиться. Это единственный способ остановить распространение [инфекции]. Другого нет. Третьего не будет, никто не спрячется ни дома, ни под столом, нигде. Это тот страх, от которого бежать внутрь себя и прятаться или считать, что тебя не тронет, - да никогда. Вирус на то и вирус - он пришел, он заразный, он опасный, и он непредсказуемый", - добавила она.

"Конечно, эти дни нужно провести дома и с семьей. Дома, дома, дома", - подчеркнула глава ведомства.
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13437 -: Октомври 24, 2021, 16:38:29 »
Путин няма да се среща с никого една седмица

"Затова ми се струва, че не трябва да задължаваме, а да убеждаваме, да убеждаваме и да доказваме, че ваксинацията е по-добра от боледуването", заяви той.

Путин каза това в ден, когато Русия регистрира поредния в последно време рекорд за най-много заразени и починали за едно денонощие. Властите обясняват рязкото влошаване на епидемичната обстановка с малкия брой ваксинирани в страната.
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13438 -: Октомври 24, 2021, 16:56:37 »
Енгелсе, ако не се лъжа, при протеиновите не се използват всички белтъци от обвивката, а няколко характерни. Различните производители имат разлика и при подбора на белтъците, със значителна припокриваща се част.
Така е.
Има разлики между производителите, но винаги се използват поне няколко протеина.
А в руската ваксина направо разфасоват вируса и ползват почти всички протеини.
В българската ваксина също се използват доста протеини или части от тях, като избират тези които най-малко мутират.
Quote (selected)
Очакванията за българската ваксина е, че след поставянето и, тя ще успее да изгради стабилен имунен отговор у човека, който ще защитава за дълго време от коронавирусна инфекция. Родните учени търсят части от белтъчните молекули на вируса, които не мутират.
Идеята е това да бъде една универсала коронавирусна ваксина, която да се бори срещу различни щамове на патогена.
Quote (selected)
„Принципът на българската ваксина е протеинова ваксина. Тя залага на части от различни белтъци от коронавируса. Освен около 70 парченца от спайковия протеин, ние залагаме и на още 77 парченца от други протеини – от вирусната обвивка, нуклеокапсида, различни гликопротеини. Тя най-вероятно ще действа срещу всички варианти, защото ще е мулти епитопна ваксина“, заяви още проф. Петрова.
Обаче РНК "ваксините" прецакаха истинските ваксини с уж високата си ефективност, която се оказа висока само ако шиповият протеин на вируса не мутира.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13439 -: Октомври 24, 2021, 16:57:50 »
Не е от особена разлика дали го е казал Путин, Макрон, Борис Джонсън или който там.

От значение е съществуващият по света (с изключение май на Болсонаро и на танзанийския президент, който почина от ковид) консенсус за ползата от масовата ваксинация в справянето с пандемията.

Наличните ваксини вероятно не са идеални, за което съществуват множество фактори, най-вероятно и комплексът от останали мерки би трябвало да има по-голяма тежест (като това зависи и от общественото съзнание и сътрудничество) в допълнение към ваксинацията, но в крайна сметка, към момента, подходът с ваксинирането върши работа, излишно е да повтарям страните, които могат да се посочат за успешни.

Моята (и на тези, които споделят мнението ми) гледна точка е, че това е практичният модел в ситуацията.

Алтернативната гледна точка е "не знам как е, ма не е така", при което се почва с аргументи за странични реакции, трайност на имунитета, очакване на по-добри ваксини и т.н.

На няколко пъти питах конкретно и никой от застъпниците на "не е така" не отговори какво точно трябва да прави една държава, ако реши да не ваксинира - дали трябва да разчита на преболедуване и естествен отбор, дали трябва да наложи зверски локдаун, дали трябва да остави нещата само на хигиенни мерки и, най-важното - как съществуващата здравна система се справя междувременно със случаите. Въздействието върху икономиката изобщо не го коментирам.

Ако сегашният световен подход по въпроса е грешен, кой според вас, е правилният?