Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 01, 2024, 02:57:51

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1872575 пъти)

0 Потребители и 82 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11179
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #18960 -: Август 29, 2021, 21:51:43 »
Не въспаляйся толкось манерька, за ся нема ти отперат прогресивен данък, но тва е неизбежно!
 Пази си фальцета за тогава, че дан' прегракнеш.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23807
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #18961 -: Август 29, 2021, 21:54:51 »
Интересно що "прогресивните" не могат да преглътнат прогресивен данък.
Ей кат тия:
Quote (selected)
Двама български банкери вземат над 1 млн. евро годишно възнаграждение. Това става ясно от доклад за най-добре платените в ЕС банкови мениджъри, изготвен от Европейския банков орган.
Информация се събира за хората, чийто годишни възнаграждения надхвърлят 1 млн. евро. За България са посочени двама души, без да се уточняват имената им. От доклада става ясно, че имат годишна заплата от над 745 000 евро, а бонусите им надхвърлят 1,6 млн. евро.
https://www.manager.bg/finansi/dvama-blgarski-bankeri-vzemat-nad-1-mln-evro
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #18962 -: Август 29, 2021, 22:00:00 »
Възможно е къде 15 септември /по съображения свързани с европейските ни партньори/ да ни затворят отново ковидно
"Затварянето" е почти сигурно, остава да се види какво точно ще се затвори. И всяка читава държава ще почне да спира пътуващите от България, по съвсем обективни причини. Предполагам това имаш предвид? Щот вътрешните мерки си ги измисля нашето си правителство.
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #18963 -: Август 29, 2021, 22:02:20 »
Фалцетът  е специалитет на ТБЗБХ напоследък. Като израз на тревогите му за народните съдбини. Гледа да опази тайфата, и и вдъхне кураж. "Много сме, силни сме." Много позната история. Докога ли?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #18964 -: Август 29, 2021, 22:09:22 »
най-хубавото, което можеш да направиш, е да ги натикаш по дворските нужници и гераните, да ги оставиш да студуват и да им вземеш лаптопите, та да се научат откъде им идва комфортът да пишат простотии в нета.
Това при управлението на вашето правителство ли се предвижда да стане? Интересно.
И освен другото, срещу двуцифрен брой милиарди нов държавен дълг.

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #18965 -: Август 29, 2021, 22:14:12 »
И освен другото, срещу двуцифрен брой милиарди нов държавен дълг.
Имай мяра! Аз разбирам, бистрим политика и придържането към обективнат ареалност не е съвсем задължително, но все пак, имай мяра!
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11179
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #18966 -: Август 29, 2021, 22:16:28 »
Гледам нещо и Ристе е занервничил, що тъй?
Кир Траволтоф ли нещо го потпира изотзадзе?
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8904
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #18967 -: Август 29, 2021, 22:18:19 »
Вече бях дал тук препратка към тълкуването на чл. 99 от КС - от това по-подробно обяснение на въпросния член няма. Чл. 99, ал. 3 гласи:
Quote (selected)
(3) Ако и в този случай не бъде предложен състав на Министерския съвет, президентът в срока по предходната алинея възлага на някоя следваща парламентарна група да посочи кандидат за министър-председател.
Ако фразата "в срока по предходната алинея" беше не в главното, а в подчиненото изречение, то тогава Нинова щеше да има 7-дневен срок. Сега няма. Надявам се, че вече е ясно.



Проф. Драгомир Тачев е написал интересна статия по повод събитията през последния месец:

Търси се правителство

Там има и обяснение например на западното законово буквоядство и нашето връзкарство:
Quote (selected)
Един пример, живеейки в индивидуалистично и конкурентно общество за своята сигурност западния човек не може да разчита на ближния. Затова законът и правовата държава придобиват изключително значение. Но ние сме (бяхме) колективистично общество, в което за своята сигурност човек разчита на ближния, тъй като той по подразбиране е добър и ще помогне. Като минимум не е заплаха. Днес приехме западния егоизъм и конкуренция. Те разрушават нашата сигурност, но ние не се уповаваме на закона, а отново на ближния и се капсулираме в „безопасни кръгове“. Това е източника на връзкарството, шуробаджанащината, приятелските и бизнес кръгове и „обръчи“ (по определението на Ахмет Доган).

Много от тезите на Тачев (вижте и другите му статии на сайта му) са ми близки, само дето забравя колко богомили е убила БПЦ. Може да са повече от изгорените "вещици" от католическата.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11179
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #18968 -: Август 29, 2021, 22:19:43 »
Имай мяра! Аз разбирам, бистрим политика и придържането към обективнат ареалност не е съвсем задължително, но все пак, имай мяра!
Чи те калинките си я имат бре, просто си им е такава!
Калинкаджийска, Мутра Борисовна.
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23807
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #18969 -: Август 29, 2021, 22:20:12 »
Хич не му е до триволтовия сега, а Нинова сложи на масата служебния за редовен и ще се насерат всите протестъри от нервен стомах.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11179
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #18970 -: Август 29, 2021, 22:24:56 »
Хич не му е до триволтовия сега, а Нинова сложи на масата служебния за редовен и ще се насерат всите протестъри от нервен стомах.
Кога тва бре?
За слагането,насирането го константирах отдавна? :t1815:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #18971 -: Август 29, 2021, 22:25:08 »
Много от тезите на Тачев (вижте и другите му статии на сайта му) са ми близки, само дето забравя колко богомили е убила БПЦ. Може да са повече от изгорените "вещици" от католическата
Eeehh... А бе, другарю...можеш ли да кажеш колко богомили е убила БПЦ? Аман от недоучени рабфаковци изкарали полит-курс в дружество Георги Кирков...
P.S.  Sutor, ne ultra crepidam
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23807
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #18972 -: Август 29, 2021, 22:27:12 »
Quote (selected)
За слагането,насиранетого константирах отдавна?
Нинова няма друг избор да устиска до 15.09.. Може само това да предложи.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #18973 -: Август 29, 2021, 22:31:59 »
Имай мяра! Аз разбирам, бистрим политика и придържането към обективнат ареалност не е съвсем задължително, но все пак, имай мяра!
Обективната реалност е, че парите за този план не са от национални данъци, а от общоевропейски заем. Това, че ще ги пропилеем за пълни идиотщини няма да отмени изплащането на нашия дял от заема.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11179
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #18974 -: Август 29, 2021, 22:33:48 »
 :t0301:
Нинова няма друг избор да устиска до 15.09.. Може само това да предложи.
Може и бушон.
Знам че е в цугцванг, но да си е правила сметката!
Аз бих предложил Маркуча, без да го питам!
Дейбъ и газирането им, шоу кат шоу поне ще е!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23807
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #18975 -: Август 29, 2021, 22:34:04 »
Вземем или откажем пак ще плащаме солидарно с европците.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #18976 -: Август 29, 2021, 22:36:33 »
Обективната реалност е, че парите за този план не са от национални данъци, а от общоевропейски заем. Това, че ще ги пропилеем за пълни идиотщини няма да отмени изплащането на нашия дял от заема.
А при италянците не е така. Кой ли е преговарял добре по параметрите на "програмния период"
 
Нинова няма друг избор да устиска до 15.09.. Може само това да предложи.
Нинова не я мисли. Сигурен съм че щом каза че за по-малко от сезмица може да предлижи провителство си е опекла работата.
Има "да" от ключовите министри.
 
Не знам Ристю и МаяМа де тръгнаха с тол гъз из копривата.
Чалгаря не го мисля.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23807
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #18977 -: Август 29, 2021, 22:38:47 »
ИНТ и ГЕРБ могат да саботират кворума и да обезсмислят всякакво протакане.
Славчо за това и мечтае, даже да изпадат някои избиратели едни 10% са му в кърпа вързани за следващите 2-3 парламента даже и да са редовни.
Електоратът на ДПС огладнява, захитрява, променя се.
Шоуто има гарантирани фенове - родени и израснали с него, млади са още и не са от тия дето поумняват с времето.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11179
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #18978 -: Август 29, 2021, 22:44:04 »
ИНТ и ГЕРБ могат да саботират кворума и да обезсмислят всякакво протакане.
Славчо за това и мечтае, даже да изпадат някои избиратели едни 10% са му в кърпа вързани за следващите 2-3 парламента даже и да са редовни.
Електоратът на ДПС огладнява, захитрява, променя се.
Шоуто има гарантирани фенове - родени и израснали с него, млади са още и не са от тия дето поумняват с времето.
Ако някой саботира кворума е ОК.
Пардон, ти говориш за бюджета ли?
Да пробват да оставят зимата 90% от пенсионерите гладни.
Къде 1.8  милиона гърла с право на гласуване.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #18979 -: Август 29, 2021, 22:46:28 »
Ако остане служебното правителство, това е късмет общо взето, предвид глупостите тиражирани напоследък. "Политиците" доста поолекнаха. Трябва много да внимаваме на следващите парламентарни избори. Има голям мегдан за оптимизация. И така по малко, по малко, дай Боже към по-добро. Кречеталата трябва бъдат изхвърлени. Биковци, дуловки, кюстендилки, данчовци и дано вместо тях влязат хора способни на труд  в полза на страната. Не ни трябват дрънкалки сучещи лакомо от държавата. Държавата е наша, а не тяхна. Време е.
« Последна редакция: Август 29, 2021, 23:08:21 от dabedabe »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23807
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #18980 -: Август 29, 2021, 22:52:44 »
Quote (selected)
Да пробват да оставят зимата 90% от пенсионерите гладни.
Къде 1.8  милиона гърла с право на гласуване.

Те не са от контингента на ИТН.
Отдавна имах съмнения, ама след последните изяви му слагам на Салви диагнозата социопат без да се замислям.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #18981 -: Август 29, 2021, 23:08:05 »
Т......Като видя и Дилов в парламента и кипвам. Не го и запомних от кои е.
...швестерът твърди, че винаги е бил верен на "Гергьовден", точка.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #18982 -: Август 29, 2021, 23:10:41 »


Там има и обяснение например на западното законово буквоядство и нашето връзкарство:
Много от тезите на Тачев (вижте и другите му статии на сайта му) са ми близки, само дето забравя колко богомили е убила БПЦ. Може да са повече от изгорените "вещици" от католическата.

Колко, според теб и въпросния невежа, богомили е изгорила БПЦ - милион, два, пет, десет, милиард?  :nuts:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #18983 -: Август 29, 2021, 23:10:59 »
Че някой пък дали разбра каква е линията на Гергьовден, освен да осигури хранилка на тарторите му.
...........................
Бонго, недостатъчно.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11179
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #18984 -: Август 29, 2021, 23:15:04 »
Колко, според теб и въпросния невежа, богомили е изгорила БПЦ - милион, два, пет, десет, милиард?  :nuts:
Интересни въпроси си задавате тукънкъ.
Аз като невежа односно изгорените богомили и вещици, по ми са интересни фторите, та колко казват знаещите, вещици са дали фира?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23807
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #18985 -: Август 30, 2021, 07:11:24 »
" А сега накъде..." ?
Ами пак там:
Quote (selected)
ТЕЦ-ът на Доган пак получава милиони от държавата
...
Оказва се, че миналата година кабинетът "Борисов" е баламосвал всички с уверения, че ТЕЦ "Варна" занапред няма да получава милиони за т. нар "студен резерв". Всъщност парите са продължили да текат към предприятието. Нещо повече, и в момента, при служебното правителство, тецът на  Доган  се радва на отлични приходи от услуги за балансиране на електроенергийна система.  На практика заради либерализацията на енергийния пазар понятието "студен резерв" изчезна, но то бе заменено от нови, по-европейски термин и определени централи все така получават солидни плащания, за да реагират с пускане или спиране на мощности, за да няма недостиг или претоварване на мрежата.
https://www.segabg.com/hot/category-economy/tec-ut-na-dogan-pak-poluchava-milioni-durzhavata
Не е " студен резерв", а "баланс" - колко правилен термин за партията "балансьор" в НС.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8833
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #18986 -: Август 30, 2021, 08:25:21 »
Колко, според теб и въпросния невежа, богомили е изгорила БПЦ - милион, два, пет, десет, милиард?
У нас не са горени вещици и еретици, горенето на еретици и вещици е любим метод на западните "цивилизовани" народи.

Знаете ли защо в днешна Нидерландия, по прозорците няма пердета?
« Последна редакция: Август 30, 2021, 08:32:19 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #18987 -: Август 30, 2021, 09:03:33 »
Те не са от контингента на ИТН.
Отдавна имах съмнения, ама след последните изяви му слагам на Салви диагнозата социопат без да се замислям.

И ще сгрешиш - разликата м/у социопат и нарцис е тънка, трудно доловима и няма да я дам на тепсия (ДСМ/МКБ).
Мишкар като Слави няма как да изкласи до диагноза социопат. И Тръмп не можа.
А колкото и да тъкми белата кобила за Боконий, ездачо умре - туй влизане с бутонките е гърч.

Който и да се пробва с новото затваряне, не е зле внимателно да си прецени силите преди да стане лилаф и поликлиника.
И като ходи навън на преговори да носи голема жълта табела БГфРЕМОНТ/Ssori (sic!), а на връщане задължително с Каска

*********   ✹    *********

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11179
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #18988 -: Август 30, 2021, 09:21:39 »
У нас не са горени вещици и еретици, горенето на еретици и вещици е любим метод на западните "цивилизовани" народи.

Знаете ли защо в днешна Нидерландия, по прозорците няма пердета?

Друга ми бе идеята, понеже скочиха- "колко богомили", реших че може и да знаят "колко вещици", иначе изхвърлянето е излишно ако не може да се направи сравнение.
Не съм любопитен що нямат пердета, освен да показват, че няма нищо скришно, друга опция е да са ексхибиционисти.
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #18990 -: Август 30, 2021, 10:02:56 »
Апропо, имам един мноо неприятен въпрос към Бонго.
Бонго, що чини ваш Ристю барабар с Мая, по отделно разбира се, на килимчето в слафчувите покои?
Мноо държавническо ...

Аз не съм Бонго, но шти одговоря поне за Мая, щото за Ристю не знам, въпреки че съм 99.99% сигурна, че случаят е същият ...

Тая сутрин по БНТ слушах адв. Хаджигенов,  когото харесвам все повече и повече, и, ако останеше на мен, щях да го предложа за министър-председател ... :0005:
И понеже му зададоха същия въпрос, той рече, че в слафчувите покои Мая НЕ Е била на офицялни разговори!!! :ive_got_it-1379:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #18991 -: Август 30, 2021, 10:07:15 »
п. п. Нащо Джиджи мноо обича ЕНА у Францата. Джидже, аз съм "завършила" ЕНА-та

Моите "поздравления"!!! :lol:

И ако не беше сложила "завършила съм ЕНА" в кавички, най-вероятно щях и да тЪ разцелИвам тук ...  :bigok:

« Последна редакция: Август 30, 2021, 11:00:12 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #18992 -: Август 30, 2021, 10:15:10 »
А ако Нинова сложи на масата служебния за редовен, ще се насерат всите протестъри от нервен стомах.
От ноо бла-бла тъдява, май нещо пак си се объркАл ...  :t23145:

Щото т.нар. "протестъри" – и от протеста, а и в парламента! – продължават да подкрепят "Служебното" на Радев, както и самия Радев!!!  :t0153:

« Последна редакция: Август 30, 2021, 10:21:33 от Джиджи »

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #18993 -: Август 30, 2021, 10:36:52 »
...швестерът твърди, че винаги е бил верен на "Гергьовден", точка.
да бъдеш верен на Гергьовден... има ли по-сладко, по-безметежно,  по-безцелно и по-безплодно занятие от тази вярност?

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #18994 -: Август 30, 2021, 10:44:36 »
Знаете ли защо в днешна Нидерландия, по прозорците няма пердета?
Знам защо ги няма в един от кварталите на Амстердам.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #18995 -: Август 30, 2021, 10:44:55 »
А тъй като днес вече на два пъти споменах адв. Хаджигенов и сутрешното му интервю по БНТ1, ето какво успях да „щриховам” от краткото му изказване:

Слави успя да събори всички мостове, които ние бяхме построили;

• Същият се оказа „едноличен търговец”, който единствено поставя условия и извива ръце;

• А се оказа също, че така представеният от него втори кандидат за Мин.Пред е наистина експерт, но в област, която няма нищо общо с управлението;

• На „официалните преговори” с ИТН ни пуснаха само филмче, с което да ни представят бъдещите министри;

• Сега обаче очакваме на предстоящите разговори за кабинет да се говори с всички, но без ГЕРБ;

• За съжаление, ГЕРБ са все още константа;

А „Възраждане” е псевдо-патриотична формацийка, търсеща непрестанно външния враг.

Твай.

« Последна редакция: Август 30, 2021, 10:57:31 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #18996 -: Август 30, 2021, 10:47:22 »
Quote (selected)
Цитат на: Maximus II в Днес в 08:25:21

    Знаете ли защо в днешна Нидерландия, по прозорците няма пердета?

Знам защо ги няма в един от кварталите на Амстердам.
:cool-1084:

Аз също, но нека сепак Максо обясни.

Тъй като, когато ние пристигнахме там, ни обърнаха внимание на тайзи дребна подробност, но никой от нас не се сети да попита "защо" ...  :t0120:

« Последна редакция: Август 30, 2021, 10:53:07 от Джиджи »

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #18997 -: Август 30, 2021, 13:41:13 »
Quote (selected)
У нас не са горени вещици и еретици
Еретици (богомили) почти сигурно са горили, примерно след събора организиран от цар Борил.
Бонго шикалкави, като набляга на "колко е изгорила БПЦ".
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #18998 -: Август 30, 2021, 16:02:47 »
Аз знам, че е за да може комшиите да наглеждат жената докато моряка е на плаване...
Да не прибира квартиранти и други комшии, де...

Апропо, секи холандец дето съм се запознавал е бил пълен ръб - не знам с конкурс ли ги избират.
*********   ✹    *********

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11179
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #18999 -: Август 30, 2021, 16:03:05 »
До коя дата можеха да дават предложения за бюджета - до 7-ми ли се разбраха?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19000 -: Август 30, 2021, 16:05:09 »
Еретици (богомили) почти сигурно са горили, примерно след събора организиран от цар Борил.
Бонго шикалкави, като набляга на "колко е изгорила БПЦ".
Ъхъ... Почти сигурно.. почти еретици... почти богомили... почти горили... примерно... деее...
П.П. Както рекох по-горе - Суди, дружок, не свыше сапога
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19001 -: Август 30, 2021, 16:07:21 »
До коя дата можеха да дават предложения за бюджета - до 7-ми ли се разбраха?
До 3-ти. Тъпата капонка предложи да удължат срока до 7-ми и прецедателката погазвайки правилника, като не даде дума за обратно предложиние го подложи на гласуване и го приеха.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11179
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19002 -: Август 30, 2021, 16:11:14 »
Т.е. 8-ми е първия възможен ден да го разглеждат, така излиза.
Ако 6 и 7-ми го минат през комисиите, може и на 8-ми да го гласуват.
Дано.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19003 -: Август 30, 2021, 16:12:14 »
Аз знам, че е за да може комшиите да наглеждат жената докато моряка е на плаване...
Да не прибира квартиранти и други комшии, де...

Апропо, секи холандец дето съм се запознавал е бил пълен ръб - не знам с конкурс ли ги избират.
Банана, очевидно Y-хломозомът е виновен, поврага...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19004 -: Август 30, 2021, 16:19:51 »
Quote (selected)
Нинова вече трябваше да е върнала мандата. Петък ѝ казаха, че не я искат, ние сме казали, че не я искаме, тя не иска с ДПС. За какво го държи, като няма да прави правителство. Това не е механична играчка да си играе с него. Освен да угажда на Радев да могат да се протакат и да не се проведат избори 2 в 1”, заяви Борисов
Мачкай, Корни, щом Буцьо писка, всичко е наред!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19005 -: Август 30, 2021, 16:25:15 »
Надявам се бюджетът да е балансиран, в смисъл сумите да завършват на нула. Дан' вземе някой специалист да се хване за някакви стотинки. Че спорът ша отнеме много време.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19006 -: Август 30, 2021, 16:29:18 »
А въпросните твърдяха, че не се борят за министерски постове, а за политики  :t1815:
Пешо не е олигофрен, но по неизвестни причини умре да го играе такъв.
Начи, Пешо, утре ти предлагат проекто-правителство с МП козодой и проекто-министри амнайс броя мравояди, ти викаш "Яката раута, супер, дай да обсъдим политиките"

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19007 -: Август 30, 2021, 16:29:18 »
У нас не са горени вещици и еретици, горенето на еретици и вещици е любим метод на западните "цивилизовани" народи.

Знаете ли защо в днешна Нидерландия, по прозорците няма пердета?
Да не горят вещици по домовете, невям???

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19008 -: Август 30, 2021, 16:46:01 »
Quote (selected)
само дето забравя колко богомили е убила БПЦ. Може да са повече от изгорените "вещици" от католическата.
Тоз момък, дето ги плещи тия, не ще да е чувал нищо за Комниновата династия, за нейната държавно-религиозна политика и пр.
Я кажи, сине мамин, защо антиеретическият събор в началото на 13 в. е свикан и ръководен от Борил? И защо Теодосий Търновски организира диспути със секви желающи да ходят както майка ги е родила и да се съешават с козичките си Йоло-Деневци от 14 век?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19009 -: Август 30, 2021, 16:51:07 »
Колко работи научава човек като чете.

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19010 -: Август 30, 2021, 16:53:32 »
Да не горят вещици по домовете, невям???

За вещиците са вземали такси, като за кучетата, та да уверят властите, че нямат. Така прокламираната "прозрачност" в наше време!  Но само тези от Transparency International. Но това е било в Холандия. Защо е така в Нидерландия, престава си нямам.  :think:

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19011 -: Август 30, 2021, 16:59:57 »
Quote (selected)
Но това е било в Холандия. Защо е така в Нидерландия, престава си нямам.
И аз.
На всичко отгоре ще трябва да преправяме "Сребърните кънки" ...

Quote (selected)
В едно ясно декемврийско утро преди много години на брега на един замръзнал канал в Холандия бяха коленичили две деца с изтънели дрехи.

Слънцето още не се виждаше, но сивотата на небето близо до хоризонта беше разпокъсана и краищата й блестяха с пурпурночервения цвят на настъпващия ден. Повечето благочестиви холандци се наслаждаваха на спокойния си утринен сън — дори достопочтеният стар холандец мънер ван Стопълноз беше все още потънал в блажени сънища.

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19012 -: Август 30, 2021, 17:03:25 »
Ъхъ... Почти сигурно.. почти еретици... почти богомили... почти горили... примерно... деее...
П.П. Както рекох по-горе - Суди, дружок, не свыше сапога
Анджак де, богомили - еретици (тъй е отсъдил събора). И да не са ги горили, са им правили други работи, дето горенето е за предпочитане, нашите богобоязливи предци са били прискърбно изобретателни в тия работи.
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19013 -: Август 30, 2021, 17:05:27 »
Че не ползуват пердета не съм сигурен, но че си вкарват слънцето в стаята ползувайки огледала съм го виждал. Нямат нашите проблеми.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19014 -: Август 30, 2021, 17:15:10 »
А, тия са тотално изкукуригали - из цела Холандия беха насадили едни дървета с по два клона навити на спирала.
Явно си мислят, че мноо фецко да вкараш дървото в 2Д стереотип.
*********   ✹    *********

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23807
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19015 -: Август 30, 2021, 17:52:13 »
Quote (selected)
Кунчев предложи затваряне на ресторантите на закрито
https://www.segabg.com/hot/kunchev-predlozhi-zatvaryane-na-restorantite-na-zakrito
Асол ще вземе да познае!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19016 -: Август 30, 2021, 17:54:43 »
https://www.segabg.com/hot/kunchev-predlozhi-zatvaryane-na-restorantite-na-zakrito
Асол ще вземе да познае!
Това е глупаво. Сложи им изискване да се осигури два метра отстяние между клиентите и пет метра между масите и нема кво да ги затваряш.
Виж ако не спазват им тургаш лепенката, ама тогава са нарушители и не могат да претендират.
 
А келнерите и мутрите в туризма са уникално нагли. Е днес одили при БСП да поставят изисквания.
« Последна редакция: Август 30, 2021, 18:01:56 от 66 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23807
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19017 -: Август 30, 2021, 17:57:34 »
66, вземи прегледай предложението.
Усул,усул, тоя нощник иска затваряне на  50% от местата за развлечение, само пейките е забравил или аз съм ги пропуснал.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19018 -: Август 30, 2021, 18:03:43 »
66, вземи прегледай предложението.
Усул,усул, тоя нощник иска затваряне на  50% от местата за развлечение, само пейките е забравил или аз съм ги пропуснал.
Прегледах го.
Единствено нощните заведения би трябвало безусловно да се затворят.
За другите предложението по-горе.
 
И освен това затваряне на летища и гранични пунктове. Или изграждане на палаткови лагери с бодлива тел и всеки "пристигнал" 10 дни вътре

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19019 -: Август 30, 2021, 18:06:43 »
Кунчев предложи затваряне на ресторантите на закрито
https://www.segabg.com/hot/kunchev-predlozhi-zatvaryane-na-restorantite-na-zakrito
Асол ще вземе да познае!
Кунчев просто е цитирал "Национален план за справяне с пандемията от SARS-CoV-2", приет от служебното правителство с Решение № 518 на МС от 2021 г. - спомням си, че много се хвалеха, че досега план нямало, а те са направили. В който при "14-дневна заболяемост от 250 до 500 на 100 000" за ресторантите пише:
Quote (selected)
Допуска се обслужване на
открито
при осигуряване на
разстояние от 2 м. между
столовете на масите и
посетителите са групи от до
6 човека от едно
домакинство на маса и при
ограничено работно време
в границите между 7.00 и
22.00 часа. Разрешена е
доставка по домовете
https://coronavirus.bg/bg/1046
https://www.mh.government.bg/bg/novini/aktualno/nacionalen-plan-za-spravyane-s-pandemiyata-ot-sars/