Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 02, 2024, 08:41:45

Автор Тема: Избори ноември '21  (Прочетена 570875 пъти)

0 Потребители и 22 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6060 -: Ноември 14, 2021, 12:54:38 »
гласувахме в 7.30 сутринта и имаше опашки пред секциите
ти да видиш! :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6061 -: Ноември 14, 2021, 12:55:16 »
Нормално, юли е горещо, хората стават рано, отиват по хладно да гласуват. В нашето училище имаше като че ли обичайното количество хора, но пред някои секции имаше опашки, като че ли по-бавно се гласува.

Не знам, Манрико, през юли след 16.30 при мен и наоколо гласуването на практика спря. Я сега, освен чее студено и се мръква след 17.30

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6062 -: Ноември 14, 2021, 12:56:06 »
И още един поздрав за гласувалите – пак от Magic Slim ...
https://www.youtube.com/watch?v=NFkaf3g9ziU  :0007:

Аааааа … и от John Lee Hooker
https://www.youtube.com/watch?v=72p9TTkoymY :0005:

« Последна редакция: Ноември 14, 2021, 13:04:21 от Джиджи »

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6063 -: Ноември 14, 2021, 12:58:24 »
Е сега преди час се пораздвижиха хората, щом бате Райко се показа, в момента от и към училището върви бая народ.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6064 -: Ноември 14, 2021, 13:05:06 »
едно младо момче, като ни видя такива древни и любезно ни предложи помощ, ако не можем  да се справим
аз пък си помислих, че сигурно прекарвам живота си на компютър още преди той да е бил роден :bigok:

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6065 -: Ноември 14, 2021, 13:08:10 »
Ми те повечето млади са така - всеки по-голям с десет години вече е стар, следователно почнал да изкуква.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6066 -: Ноември 14, 2021, 13:09:50 »
едно младо момче, като ни видя такива древни и любезно ни предложи помощ, ако не можем  да се справим
аз пък си помислих, че сигурно прекарвам живота си на компютър още преди той да е бил роден :bigok:

Те са длъжни да го направят, Лили. И повечето хора наистина имат нужда от инструкции, включително и пубери. На мен ми се размля устата предния път и се сменяхме на два часа с един колега. Показваш му как правилно да постави картата. Натисни да щракне. Виж дали има бюлетина заредена. Има ли  твоята партия? Ако я няма натисни "следваща" и т. н. Накрая - стоп да писне машината! Хайде вземете си разписката...и така 11 часа

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6067 -: Ноември 14, 2021, 13:19:18 »
Ми те повечето млади са така - всеки по-голям с десет години вече е стар, следователно почнал да изкуква.
А обратното е с още по-голяма сила. Още в "Законите на Паркинсън" - щом е с 5 год. по-малък от теб, значи е "младо момче"

Активен Imko1

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 181
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6068 -: Ноември 14, 2021, 13:31:49 »
В моята секция имаше малка "драма" - след мен влиза младеж и настоява,че иска да гласува, но се легитимира с шофьорска книжка; настойчиво обяснява, че в районното управление му казали, че и така може. Вече излизах и не ми стана ясно как са се развили събитията...

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6069 -: Ноември 14, 2021, 13:36:00 »
В моята секция имаше малка "драма" - след мен влиза младеж и настоява,че иска да гласува,но се легитимира с шофьорска книжка; настойчиво обяснява, че в районното управление му казали, че и така може. Вече излизах и не ми стана ясно как са се развили събитията...
Младите льольовци гледат много щатски филми и верват, че навсякъде е както е там - че драйвинг лайсенса е документ за самоличност. :t0174:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6070 -: Ноември 14, 2021, 13:38:44 »
100 човека опашка. Отказах се. Може да пробвам пак по-късно, но ако е същата история, никъв шанс да висна кат прани гащи.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6071 -: Ноември 14, 2021, 13:42:33 »
Неможах да гласувам. За парламент.
Машината блокира. От комисията казаха, че не могат да ми дадът хартиена бюлетина или втора карта.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6072 -: Ноември 14, 2021, 13:46:40 »
ЗАКОН ЗА БЪЛГАРСКИТЕ ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ (ЗАГЛ. ИЗМ. - ДВ, БР. 82 ОТ 2009 Г.)

Раздел II.
Видове български лични документи (Загл. изм. - ДВ, бр. 82 от 2009 г.)



Чл. 13. (1) На българските граждани се издават следните документи за самоличност:
1. лична карта;
2. паспорт, дипломатически паспорт, служебен паспорт, моряшки паспорт, военна карта за самоличност;
3. свидетелство за управление на моторно превозно средство.


Преди 4 години ми откраднаха личната карта. От яд и от мързел не си извадих нова в подължение на 2 години. Въобще не ми потрябва. В България - навсякъде с шофьорската книжка. В чужбина - с паспорта.

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6073 -: Ноември 14, 2021, 13:54:47 »
Е щом и шофьорската книжка е документ за самоличност и важи насекъде, тея леваци куките дгд и да не занимават хората да ги карат да си вадят лични карти.
Съсипаха я тая държава! :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6074 -: Ноември 14, 2021, 13:57:24 »
В моята секция имаше малка "драма" - след мен влиза младеж и настоява,че иска да гласува, но се легитимира с шофьорска книжка; настойчиво обяснява, че в районното управление му казали, че и така може. Вече излизах и не ми стана ясно как са се развили събитията...

Не може и с международен паспортне може. Изрично го пише в методическите указания. Аз двама такива предния път изгоних. Председателят на сик-а отваря инструкциите и му ги навира в носа. "Драмата" приключва за 30 секунди

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6075 -: Ноември 14, 2021, 14:00:27 »
Неможах да гласувам. За парламент.
Машината блокира. От комисията казаха, че не могат да ми дадът хартиена бюлетина или втора карта.

Ако машината е блокирала и не могат да се справят за 20 минути, задължително се минава към хартиено гласуване! И защо са ти отказали втора карта? Ако първата не е свършила работа, значи се е намагнетизирала...дават ти втората. Тва вече е отигравано, що за глупости? Аз работех и с трите карти паралелно предния път

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6076 -: Ноември 14, 2021, 14:01:28 »
1130 до 1200.
12 души опашка. две хлапета около двадесетте направиха забавянето, старците гласуваха за х 2 минути.

пак пуснах преференция 103, ще я търсим пак в протоколите на секцията

... проектантите на екраните са неадекватни. imho


пъ съ. последните два пъти па по това време (+- 20тина минути), без опашка / 2 души опашка..
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6077 -: Ноември 14, 2021, 14:08:38 »
Вай, вай..
До сега избрано правителство нямахме.
Сега и избран президент ли няма да имаме?
Дали няма служебни президенти?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6078 -: Ноември 14, 2021, 14:09:36 »
Начи почвам много да се нервирам. Докога лаици в сиковете? При нас поне беше ясно...дванайсе секции наоколо, ама има поне един окат и сички ходят там на спявка- да не стават глупости. Тия ся  ще направят големи глупотевини от прости и ясни неща...

п. п. При нас отново нема проблеми...цел ден си разговорям по телефона..от вкъщи

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6079 -: Ноември 14, 2021, 14:10:42 »
Не може и с международен паспортне може. Изрично го пише в методическите указания. Аз двама такива предния път изгоних. Председателят на сик-а отваря инструкциите и му ги навира в носа. "Драмата" приключва за 30 секунди

Moже, разбира се. С всеки документ за самоличност, на който пише ЕГН. Защото ЕГН-то удостоверява кой е човекът. Методическите указания не могат да противоречат на закона. Те даже не са никакъв нормативен акт.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6080 -: Ноември 14, 2021, 14:12:26 »
Не може и с международен паспортне може. Изрично го пише в методическите указания. Аз двама такива предния път изгоних. Председателят на сик-а отваря инструкциите и му ги навира в носа. "Драмата" приключва за 30 секунди

Moже, разбира се. С всеки документ за самоличност, на който пише ЕГН. Защото ЕГН-то удостоверява кой е човекът. Методическите указания не могат да противоречат на закона. Те даже не са никакъв нормативен акт.

Не може и бъди така любезен да приключиш с глупостите. ИК е от ясен по-ясен

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6081 -: Ноември 14, 2021, 14:15:23 »
Ако машината е блокирала и не могат да се справят за 20 минути, задължително се минава към хартиено гласуване! И защо са ти отказали втора карта? Ако първата не е свършила работа, значи се е намагнетизирала...дават ти втората. Тва вече е отигравано, що за глупости? Аз работех и с трите карти паралелно предния път
Бяха две машини. Първо звъниха на сиела. Извадиха картата дето ми дадоха и са поставили тяхна. Машината май след това е тръгнала, след като са извадили полуотпечатана разписка.
После звъниха в РИК. Говорих с неква патка, явно адвокатка (неква полина или павлина) дето се опитвашае да ми обясни че съм избрал само един избор и да не са оплаквам. Аз и казах, че правото на глас е конституционно регламентирано и че немогат с некви правила от ЦИК или безумни такстове на чалгари в ИК да ми го ограничават.
Отказаха и хартиена бюлетина и карта за другата машина.
Да съм напишел възражение ми разправя гъската. И като разгледат  утре или вдруги ден какво? Ще ми донесат урна да гласувам?
Дебили нещастни. Ама така се получава като се слуша акъл на писачи и изпълнители на тъпи скечове. И на жълтопаветници.
 
Чудя се се пак дали да напиша възражение до ЦИК. Не че има смисъл но ако ги съдя ще ми трябва.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9591
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6082 -: Ноември 14, 2021, 14:18:55 »
20-ина човека опашка пред нас, след нас дойдоха още. Миналия път нямаше, ама тогава ходихме следобяд. Много добра организация.

Освен Блиц някой пуска ли резултатите?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6083 -: Ноември 14, 2021, 14:19:19 »
Бяха две машини. Първо звъниха на сиела. Извадиха картата дето ми дадоха и са поставили тяхна. Машината май след това е тръгнала, след като са извадили полуотпечатана разписка.
После звъниха в РИК. Говорих с неква патка, явно адвокатка (неква полина или павлина) дето се опитвашае да ми обясни че съм избрал само един избор и да не са оплаквам. Аз и казах, че правото на глас е конституционно регламентирано и че немогат с некви правила от ЦИК или безумни такстове на чалгари в ИК да ми го ограничават.
Отказаха и хартиена бюлетина и карта за другата машина.
Да съм напишел възражение ми разправя гъската. И като разгледат  утре или вдруги ден какво? Ще ми донесат урна да гласувам?
Дебили нещастни. Ама така се получава като се слуша акъл на писачи и изпълнители на тъпи скечове. И на жълтопаветници.
 
Чудя се се пак дали да напиша възражение до ЦИК. Не че има смисъл но ако ги съдя ще ми трябва.
Аз бих се жалвал. Ако и даняа смисъл.

Но некъде в методическите указания трая да го има описан и подобен случай.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6084 -: Ноември 14, 2021, 14:22:04 »
ИК е от ясен по-ясен

Ясен е. В него пише, че избирателят се удостоверява с ДОКУМЕНТ ЗА САМОЛИЧНОСТ. A не пише  "само с лична карта". Защото книжката също е документ за самоличност.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6085 -: Ноември 14, 2021, 14:25:21 »
Бяха две машини. Първо звъниха на сиела. Извадиха картата дето ми дадоха и са поставили тяхна. Машината май след това е тръгнала, след като са извадили полуотпечатана разписка.
После звъниха в РИК. Говорих с неква патка, явно адвокатка (неква полина или павлина) дето се опитвашае да ми обясни че съм избрал само един избор и да не са оплаквам. Аз и казах, че правото на глас е конституционно регламентирано и че немогат с некви правила от ЦИК или безумни такстове на чалгари в ИК да ми го ограничават.
Отказаха и хартиена бюлетина и карта за другата машина.
Да съм напишел възражение ми разправя гъската. И като разгледат  утре или вдруги ден какво? Ще ми донесат урна да гласувам?
Дебили нещастни. Ама така се получава като се слуша акъл на писачи и изпълнители на тъпи скечове. И на жълтопаветници.
 
Чудя се се пак дали да напиша възражение до ЦИК. Не че има смисъл но ако ги съдя ще ми трябва.
Проблемът е в това, че няма как да знаят дали няма да повториш първия си избор.Иначе, не би следвало да има проблем да ти дадат втора карта. Простотията  се състои в това, че на една машина се правят два избора и има опции да предпочетеш и само един. Прогнозирам зверско мазало. Ти няма как да докажеш, че си гласувал само за президент и те няма да се решат да ти дадат възможност за нов избор - било чрез машина, било чрез хартия. Аз преди неколко дни написах, че таз работа една машина за двата избора, ще доведе до големи проблеми

Как бих постъпила аз, като председател на СИК - ако картата ти не се е задействала/не си успял да гласуваш/, щях да ти дам нова, без да питам РИК и ЦИК, такива работи са се случвали вече два пъти. След това щях да те водя как да гласуваш. Питам те - и на двата избора ли ще гласуваш. При отговор да - ще ти кажа коя опция да избереш и после продължаваме с интструкциите. Ако вече си ползвал картата и си успял да гласуваш само за един от двата избора, няма да ти разреша да гласуваш отново, щото няма как знам какво точно ще свършиш на практика
« Последна редакция: Ноември 14, 2021, 14:32:14 от Aсол »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6086 -: Ноември 14, 2021, 15:01:25 »
Проблемът е в това, че няма как да знаят дали няма да повториш първия си избор.Иначе, не би следвало да има проблем да ти дадат втора карта.
Не дават. Явно е строго забранено от ЦИК.
Въпроса е че те не знаят и нямат начин да проверят отчетен ли е глас или не.
Нещо такова им е казал келеша от сиела, но при положение че машината е написала че гласуването е прекратено аз съм почти сигурен, че нищо не е отчетено.
 
ПС. Какво "водене"? машината е изписала, че е възникнала грешка. Единственото разумно, е да се пъхне в кашона, да се запечата и да се изпрати на тестване  :smokin:
« Последна редакция: Ноември 14, 2021, 15:09:54 от 66 »

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6087 -: Ноември 14, 2021, 15:05:49 »
„Освен Блиц някой пуска ли резултатите?“
24 часа и dir.bg Може и други да има.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6088 -: Ноември 14, 2021, 15:12:22 »
Мда, треска в неделя вечер започва да се очертава...

https://m.youtube.com/watch?v=HVEqy6K18Yo

 :nuts:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6089 -: Ноември 14, 2021, 15:12:57 »
Не дават. Явно е строго забранено от ЦИК.
Въпроса е че те не знаят и нямат начин да проверят отчетен ли е глас или не.
Нещо такова им е казал келеша от сиела, но при положение че машината е написала че гласуването е прекратено аз съм почти сигурен, че нищо не е отчетено.

Уф! При условие че си избрал опция или само за президент, или само за парламент, нема сик на света, която ще ти даде карта да гласуваш отново. Да си чел!!! Кво значи не е отчетено? Разписка имаш ли? Ако нямаш, се проверява машината задължително и ти се дава нова карта. Не вервам да са минали 400 бележки за да слагат нова ролка, ама и това са длъжни да го следят в сика. Ако имаш разписка, никой не може да ти я гледа. Пускаш в урната и следващия път четеш внимателно преди да гласуваш, щото явно не ти е дадено да разбираш от всичко без да питаш

п. п. Ако машината е написала, че е възникнала грешка - ти се дава втора карта. Тва машината го прави още га зареждаш картата...и не ти пуска бонче

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6090 -: Ноември 14, 2021, 15:15:05 »
Трима човека преди мен и жена ми, опашки пред другите секции, не знам що така, но е всеки път.
Некъф галфон се опита да ни пререди, та го сгълчах, но никакви проблеми вътре.
Мисля, че активността ще бъде поне колкото и миналия път.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6091 -: Ноември 14, 2021, 15:16:08 »
МАшината не е отпечатала разписка, поради възникнала грешка. Чети бре. Отвътре след като са сложили техната карта са извадили некво парче хартия.
По техни думи отпечатана частично разписка

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6092 -: Ноември 14, 2021, 15:16:31 »
Тоя път ще си спестя три часа време и мъките в търсене на най-удачно решение на задачата как да избера най-добрия и най-малко вреден измежду всичките състезаващи се еничари.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6093 -: Ноември 14, 2021, 15:17:46 »
Трима човека преди мен и жена ми, опашки пред другите секции, не знам що така, но е всеки път.
Некъф галфон се опита да ни пререди, та го сгълчах, но никакви проблеми вътре.
Мисля, че активността ще бъде поне колкото и миналия път.

Повече от три парчета опашка и това в рамките на 10 минути при мен не е имало.Колегите в момента пазят стандарта. Като си отигравал всички възможности и знаеш какво правиш е така.

Тва между другото е в твоя район  :nuts:

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6094 -: Ноември 14, 2021, 15:18:35 »
Доколкото знам, в банките, болниците, поликлиниките и при гласуване изрично се иска лична карта.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6095 -: Ноември 14, 2021, 15:22:10 »
МАшината не е отпечатала разписка, поради възникнала грешка. Чети бре. Отвътре след като са сложили техната карта са извадили некво парче хартия.

Значи е трябвало да ти дадат нова карта. Аз съм имала подобен случай. Картата на гласоподавател дава грешка, слагам моята, всичко е ОК. Давам на човека друга от трите оборотни карти. Подчертавам, работи се и с трите карти, а не само с две, щото се намагнетизират. Два пъти преди това, твабеше играно и се случваше на практика. Кво парче хартия са извадили? Тва е нещо уникум....

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6096 -: Ноември 14, 2021, 15:22:16 »
Верно са много дебилите, начи. Аз много малко гледам телевизия, но десетки пъти съм виждал да се обяснява специално, че внимателно трябва да се избира в началото за какво ще се гласува и после връщане няма. Някои висят по цял ден пред телевизора и пак не разбрали.
Ама и тези, които са проектирали интерфейса, са ако не дебили, то поне с лека олигофрения. Можеше да го направят на две независими фази:
- ще гласувате ли за НС - да/не, ако да - гласува се сега
- ще гласувате ли за президент - да/не.
Не се занимавам с потребителски интерфейси, но е добре известно, че за подобни много важни неща се правят няколко варианта, изследват се с фокус-групи, консултират се психолози и специалисти по интерфейси, пък тогава се решава.

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6097 -: Ноември 14, 2021, 15:23:23 »
Повече от три парчета опашка и това в рамките на 10 минути при мен не е имало.Колегите в момента пазят стандарта. Като си отигравал всички възможности и знаеш какво правиш е така.

Тва между другото е в твоя район  :nuts:
В моята секция май само шефът е един и същи, останалите като че ли всеки път са различни и ми се стори, че не са много в час, защото главният дръпна първо един, а после и едно момиче настрани да им обяснява нещо.
Прочее досега, а аз гласувам от десетилетия, забележки нямам.
За мижавите пари, които им се дават, тези хора губят много време и нерви, и заслужават уважение.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6098 -: Ноември 14, 2021, 15:24:01 »
Мда, треска в неделя вечер започва да се очертава...
А това, за кат' започнат да излизат резултатите ... :t1815:

https://www.youtube.com/watch?v=pCzyZqj8UAg :0005:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6099 -: Ноември 14, 2021, 15:24:40 »
Верно са много дебилите, начи. Аз много малко гледам телевизия, но десетки пъти съм виждал да се обяснява специално, че внимателно трябва да се избира в началото за какво ще се гласува и после връщане няма. Някои висят по цял ден пред телевизора и пак не разбрали.
Ама и тези, които са проектирали интерфейса, са ако не дебили, то поне с лека олигофрения. Можеше да го направят на две независими фази:
- ще гласувате ли за НС - да/не, ако да - гласува се сега
- ще гласувате ли за президент - да/не.
Не се занимавам с потребителски интерфейси, но е добре известно, че за подобни много важни неща се правят няколко варианта, изследват се с фокус-групи, консултират се психолози и специалисти по интерфейси, пък тогава се решава.

Нямам какво да добавя. Още като видях опциите, заподозрях развитието.
Аз моите хора ги предупредих да започват с това - за колко избора ще гласуваш. Натам вече става без инфекции, ама не всички сикове са такива

Забележка - камунезката консултира "враговете" си  :nuts:

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6100 -: Ноември 14, 2021, 15:25:15 »
Манрико, лесно е, пич, изключително лесно, просто трябва да прочетеш внимателно указанията, да не бързаш и да внимаваш къде натискаш.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6101 -: Ноември 14, 2021, 15:28:33 »
С удостоверение от МВР може, но с шофьорска книжка не може.  :crying_with_laughter-3302: БГ стайл.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6102 -: Ноември 14, 2021, 15:31:10 »
Другото дебилно е че при възникване на грешка и прекъсване на избора няма начин комисията да  анулира каквото е ставало в машината и да се гласува отново.
 
Манрико, лесно е, пич, изключително лесно, просто трябва да прочетеш внимателно указанията, да не бързаш и да внимаваш къде натискаш.
И какво ще ти помогнат указанията при възникване на грешка?
Тебе като ти "забие" компютъра и ни приема ни предава какво правиш?

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6103 -: Ноември 14, 2021, 15:31:51 »
Манрико, лесно е, пич, изключително лесно, просто трябва да прочетеш внимателно указанията, да не бързаш и да внимаваш къде натискаш.
От друга страна пък, като се замисля, може така да е по-добре. Ако си толкова малоумен, че не можеш да разбереш схемата за гласуване, по-добре да не можеш да гласуваш.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6104 -: Ноември 14, 2021, 15:32:42 »
Преди малко ми казаха, че  гласуването ставало след извикване. Да влазя Пешо!  :crying_with_laughter-3302:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6105 -: Ноември 14, 2021, 15:35:33 »
С удостоверение от МВР може, но с шофьорска книжка не може.  :crying_with_laughter-3302: БГ стайл.
Точно така! На въпросното удостоверение от МВР ти се мъдри физиономията и сички данни, сканирани от досието ти в полицията.  Показваш го, пишат ти номера на удостоверението в  избиранелния списък на мястото на документа ти за самоличност и ти го връщат!И тва се ползва, ако в момента нямаш ЛК. Причини много, но полицията и общината си работят и в изборния ден и ако ти е толкова много зор да гласуваш, спазваш правилата, а не оригиналничиш и не пишеш глупости по форуми и мрежи. Правилата и законите са за всички! Може и да изглежда трудно, но не е ... :smokin:

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6106 -: Ноември 14, 2021, 15:37:17 »
Другото дебилно е че при възникване на грешка и прекъсване на избора няма начин комисията да  анулира каквото е ставало в машината и да се гласува отново.
 И какво ще ти помогнат указанията при възникване на грешка?
Тебе като ти "забие" компютъра и ни приема ни предава какво правиш?
При възникване на грешка би трябвало комисията да ти помогне.
Ако не успеят, пускаш жалба.
Знам, сигурно те е яд, и аз щях да се ядосам, но просто го приеми като лош късмет.

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6107 -: Ноември 14, 2021, 15:38:05 »
От друга страна пък, като се замисля, може така да е по-добре. Ако си толкова малоумен, че не можеш да разбереш схемата за гласуване, по-добре да не можеш да гласуваш.
:ok:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6108 -: Ноември 14, 2021, 15:41:12 »
Точно така! На въпросното удостоверение от МВР ти се мъдри физиономията и сички данни, сканирани от досието ти в полицията.  Показваш го, пишат ти номера на удостоверението в  избиранелния списък на мястото на документа ти за самоличност и ти го връщат!И тва се ползва, ако в момента нямаш ЛК. Причини много, но полицията и общината си работят и в изборния ден и ако ти е толкова много зор да гласуваш, спазваш правилата, а не оригиналничиш и не пишеш глупости по форуми и мрежи. Правилата и законите са за всички! Може и да изглежда трудно, но не е ... :smokin:

Що, книжката да не би да се издава от Агенцията по храните?  :crying_with_laughter-3302:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6109 -: Ноември 14, 2021, 15:41:42 »
При възникване на грешка би трябвало комисията да ти помогне.
Ако не успеят, пускаш жалба.
Знам, сигурно те е яд, и аз щях да се ядосам, но просто го приеми като лош късмет.

Не знам. Според мен 66 не казва какво точно е станало или поне не го описва добре. Аз разбирам, че картата, която са му дали не е заредила. Това не е проблем, щото в подобен случай му се сменя картата. Виж ако е гласувал само с една опция и е дръпнал преди да писне машината, е тогава....ама некой е требвало да седи там и да внимава, кой кво прави...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6110 -: Ноември 14, 2021, 15:44:26 »
Що, книжката да не би да се издава от Агенцията по храните?  :crying_with_laughter-3302:

Не разбирам какъв е проблемът? Що трябва да си с нередовна лична карта? И още нещо - банката ще ти позволи ли да оперираш с международен парспорт или шофьорска книжка? Щото аз отговора го знам  :nuts:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6111 -: Ноември 14, 2021, 15:44:55 »
Не знам. Според мен 66 не казва какво точно е станало или поне не го описва добре. Аз разбирам, че картата, която са му дали не е заредила. Това не е проблем, щото в подобен случай му се сменя картата. Виж ако е гласувал само с една опция и е дръпнал преди да писне машината, е тогава....ама некой е требвало да седи там и да внимава, кой кво прави...

то е ясно какво е станало -- печатащото устройство на машината е намачкало хартията и е блокирало.

ето ви хардуерна грешка, която е отчетена само като „възникна грешка“.

не е да не се е случвало и преди, даже и с лазерни или мастиленоструйни принтери.
the lamers club honourable member …

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6112 -: Ноември 14, 2021, 15:45:11 »
Не разбирам какъв е проблемът? Що трябва да си с нередовна лична карта? И още нещо - банката ще ти позволи ли да оперираш с международен парспорт или шофьорска книжка? Щото аз отговора го знам  :nuts:

Че кой казва да си с нередовна лична карта? Ти го казваш. Аз говоря за шофьорска книжка.  :smokin:

Quote (selected)
И още нещо - банката ще ти позволи ли да оперираш с международен парспорт или шофьорска книжка?

Какво значи "да оперираш"? Щот всеки ден си оперирам, без банката изобщо да е наясно кой точно "оперира" с дадените суми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6113 -: Ноември 14, 2021, 15:46:12 »
С удостоверение от МВР може, но с шофьорска книжка не може.

Aбе, тея по секциите хабер си нямат и си съчиняват. Можеш да гласуваш с един от трите документа за самоличност. Така пише в ИК - долумент за самоличност. В чужбина някои гласуват с паспорт. Даже едно време слагаха печати "гласувал на едикой си избор". Сега не знам дали е така.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6114 -: Ноември 14, 2021, 15:46:39 »
Не знам. Според мен 66 не казва какво точно е станало или поне не го описва добре. Аз разбирам, че картата, която са му дали не е заредила. Това не е проблем, щото в подобен случай му се сменя картата. Виж ако е гласувал само с една опция и е дръпнал преди да писне машината, е тогава....ама некой е требвало да седи там и да внимава, кой кво прави...
Картата се разпознава. Гласуването започва. Въвеждам двата избора. дава ескрана за президент. Избирам. Избирам да продължи и изписва че има грешка и "увисва". Викам комисията. Звънят на сиела, аз отивам да пуша. После са пъхали техната карта. Тва е. Звъниха и в РИК щото им казах че искам да гласувам. Ако искат с хартия, ако искат с друга карта.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6115 -: Ноември 14, 2021, 15:47:41 »
И още нещо - банката ще ти позволи ли да оперираш с международен парспорт или шофьорска книжка? Щото аз отговора го знам

Да, ще ти позволи. Щото на мен старата ми ЛК се беше сцепила и ми поискаха паспорт или книжка. Книжката оправи работата.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6116 -: Ноември 14, 2021, 15:48:04 »
С удостоверение от МВР може, но с шофьорска книжка не може.

Aбе, тея по секциите хабер си нямат и си съчиняват. Можеш да гласуваш с един от трите документа за самоличност. Така пише в ИК - долумент за самоличност. В чужбина някои гласуват с паспорт. Даже едно време слагаха печати "гласувал на едикой си избор". Сега не знам дали е така.

Глупости! Аре да се спреш малко, ако обичаш!!!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6117 -: Ноември 14, 2021, 15:49:26 »
Картата се разпознава. Гласуването започва. Въвеждам двата избора. дава ескрана за президент. Избирам. Избирам да продължи и изписва че има грешка и "увисва". Викам комисията. Звънят на сиела, аз отивам да пуша. После са пъхали техната карта. Тва е. Звъниха и в РИК щото им казах че искам да гласувам. Ако искат с хартия, ако искат с друга карта.

ОК! Значи е трябвало да ти дадат друга карта. Процесът не е завършил

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6118 -: Ноември 14, 2021, 15:52:35 »
Ндаа... нема да има бел пушек дами и господа, другарки и другари... българи и български граждани...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #6119 -: Ноември 14, 2021, 15:55:09 »
Глупости! Аре да се спреш малко, ако обичаш!!!

Кое са глупости? Я се дръж прилично! Къде в ИК пише, че се гласува само срещу лична карта? Земи го прочети и не си съчинябай. Ами ако си живял чужбина и личната карта ти е изтекла?