Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 02, 2024, 07:21:29

Автор Тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи  (Прочетена 401898 пъти)

0 Потребители и 20 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1620 -: Ноември 07, 2021, 13:50:29 »
асол колко дни след поставянето на ваксината е почнала да развива симптоми?

щот май няа два седмици.

ваксини или не (и фстрани от останалите аргументи), никой нее обещавал защита преди изтичане на първите две седмици.

Точно на 10-я ден. Цял ден бях уморена и като се прибрах вечерта си премерих температурата - 37 и 4. Точно за половин час я свалих с един аспирин. После спах 9 часа като в кома. На другия ден - след обяд вдигнах температура 36 и 7, свалих я със /Супрадин!/. Умората е най-гадния симптом. Според листовката особено трябва да съм внимателна до 14-я ден и аз се следя внимателно. След два дни/вторник/  съм 14-я ден

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1621 -: Ноември 07, 2021, 13:50:46 »
Нямам близък или познат в радиус 100 човека, който е имал някакъв проблем след ваксинация срещу ковид.
Сред тях обаче няма янсеновци, така че за това няма как да коментирам.

ПП Трайчо пак пише монографии. Неделя е, бе, цовек, поцини си мъницко.  :bigok:

имаше неква причина да не чакам да пуснат жансен навремето, тряа само сесетя кво беше.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1622 -: Ноември 07, 2021, 13:51:10 »
Ето ти я апокалиптичната статистика в момента:

COVID-19: 2826 нови случая, изследвани са 46 388 проби
В процентно отношение броят на положителните случаи спрямо броя на направените тестове е 6,09%

65 починали.
Е, ако ще я играем тази игра с ваденето на само един ден:
98.46% от починалите за деня не са ваксинирани

Но не това е важното. Всъщност дори 65 човека на ден е висока стойност. Безразличието към тези цифри-не само твоето, самото колективно свикване с тях-не вещае нищо добро за нашата държава.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1623 -: Ноември 07, 2021, 13:53:45 »
Точно на 10-я ден. Цял ден бях уморена и като се прибрах вечерта си премерих температурата - 37 и 4. Точно за половин час я свалих с един аспирин. После спах 9 часа като в кома. На другия ден - след обяд вдигнах температура 36 и 7, свалих я със /Супрадин!/. Умората е най-гадния симптом. Според листовката особено трябва да съм внимателна до 14-я ден и аз се следя внимателно. След два дни/вторник/  съм 14-я ден

ми неприятно, ма дано да мине.

писал съм как според мен го изкарах февруари 2020 за 2-3 дни без температура, но като парцал.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1624 -: Ноември 07, 2021, 13:54:44 »
ваксини или не (и фстрани от останалите аргументи), никой не е обещавал защита преди изтичане на първите две седмици.

ай ся, а за всички останали случаи на заразени ваксинирани с корона вирус и за тях ли ще питаме колко седмици след ваксината са го прихванали?
the lamers club honourable member …

Памфуций

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1625 -: Ноември 07, 2021, 13:55:58 »
Недоверие е търсената думичка, която старателно избягваш
Недоверие, но и безхаберие. При условие, че само 40 % от здравноосигурените (!) над 18 г. минават през задъжителния веднъж годишно профилактичен преглед, "безхаберие" си баш на място.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1626 -: Ноември 07, 2021, 13:56:32 »
ай ся, а за всички останали случаи на заразени ваксинирани с корона вирус и за тях ли ще питаме колко седмици след ваксината са го прихванали?

сичко може да питаме, но за първите две седмици конкретно няма нито обещания, нито зелен сертификат.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1627 -: Ноември 07, 2021, 13:57:00 »
ми неприятно, ма дано да мине.

писал съм как според мен го изкарах февруари 2020 за 2-3 дни без температура, но като парцал.

Според мен ще мине до два дни най-много. Аз винаги съм била оптимист на такава тема. Пък, ако не стане...на когото каквото му е писано..аз драми не мога да правя за такива неща

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1628 -: Ноември 07, 2021, 13:57:25 »
Е, ако ще я играем тази игра с ваденето на само един ден:
98.46% от починалите за деня не са ваксинирани

Но не това е важното. Всъщност дори 65 човека на ден е висока стойност. Безразличието към тези цифри-не само твоето, самото колективно свикване с тях-не вещае нищо добро за нашата държава.

Двамата със SgtTroy си вадите разни глупости от ... сещаш се. Не съм безразличен към цифрите, но тия цифри са много далеч от какъвто и да било апокалипсис.

Спрете да ми слагате думи "в устата" и емоции в главата.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1629 -: Ноември 07, 2021, 13:58:40 »
WYCIWYG -- нали знаеш какво е това.

а твоята теза много ясно се вижда каква е от коментарите ти в кошчето.
Мда, точно защото се вижда каква ми е тезата е абсурдно да се твърди, че съм казвал, че ваксината е гаранция или предпазва абсолютно или дори в огромна степен от заразяване. Още повече, че аз съм от хората, които са карали вируса след завършен ваксинационен цикъл.

Ако действително си се объркал каква ми е тезата, тя е, че:
-ваксините са също толкова безопасни, колкото "старите" (задължителни) ваксини. За да смяташ обратното, трябва или да си заблудил за това колко опасни са ваксините срещу коронавирус, или да си се заблудил колко безопасни са "старите" ваксини.

-ваксината значително намалява шанса за хоспитализация, намалява шанса от тежко боледуване, намалява шанса от боледуване изобщо (разбирано като симптомно изкарване), а при пробив-ваксинираният е заразен за по-кратко, отколкото невакснирания, тъй като преборва вируса по-бързо. Но все пак е заразен и за това няма съмнение.

Това са ми тезите. Нека спорим по тях, не по това, което твърдиш, че съм казал, без да цитираш.

То и презервативът предпазва от болести, ама с ефективност между 60 и 99% в зависимост от конкретната болест. Това не е аргумент, че ползването на презервативи е безполезно. С ваксините е същото. Впрочем, отношението на българите и към двете е сходно, при това по еднакви причини.


Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1630 -: Ноември 07, 2021, 14:00:55 »
Според ще мине до два дни най-много. Аз винаги съм била оптимист на такава тема. Пък, ако не стане...на когото каквото му е писано..аз драми не мога да правя за такива неща

Сигурен съм, че ще мине!
Във всеки случай, би трябвало(не е задължение) да докладваш случая в съответната организация за България.
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1631 -: Ноември 07, 2021, 14:04:56 »
Двамата със SgtTroy си вадите разни глупости от ... сещаш се. Не съм безразличен към цифрите, но тия цифри са много далеч от какъвто и да било апокалипсис.

Спрете да ми слагате думи "в устата" и емоции в главата.

аз фчера извадих од уърлдометъра 111.000+ активни случая за територията.
при 30.000 в пт и примерно 65.000 за гърчия

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1632 -: Ноември 07, 2021, 14:05:28 »
Сигурен съм, че ще мине!
Във всеки случай, би трябвало(не е задължение) да докладваш случая в съответната организация за България.

Най-смешното е, че вече пробвах да докладвам, даже и на посочения телефон/вкъщи няма никой/. Дори да ме насочат, какво да правя. Познай, дали успях.. :nuts:

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1633 -: Ноември 07, 2021, 14:05:31 »
Двамата със SgtTroy си вадите разни глупости от ... сещаш се. Не съм безразличен към цифрите, но тия цифри са много далеч от какъвто и да било апокалипсис.
Имаш ли представа 1000 смъртни случая на седмица какъв процент е от общата смъртност в страната? Ако това не е апокалипсис, не знам кое е.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1634 -: Ноември 07, 2021, 14:06:28 »
Имаш ли представа 1000 смъртни случая на седмица какъв процент е от общата смъртност в страната? Ако това не е апокалипсис, не знам кое е.

НА седмица или ЗА седмица? Много тънък опит за манипулация, но не мина.  :smokin:

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1635 -: Ноември 07, 2021, 14:07:39 »
НА седмица или ЗА седмица? Много тънък опит за манипулация, но не мина. 
Я разясни разликата между това 1000 души да умират "на седмица" и "за седмица", че ми стана интересно  :smokin:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1636 -: Ноември 07, 2021, 14:09:30 »
Я разясни разликата между това 1000 души да умират "на седмица" и "за седмица", че ми стана интересно  :smokin:

Разликата е очеизбождаща. Едно е да умрат 1000 човека за една седмица, а съвсем друго е всяка седмица да умират по толкова.  :smokin:

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 245
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1637 -: Ноември 07, 2021, 14:09:55 »
Грешка, не беше за тук

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 245
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1638 -: Ноември 07, 2021, 14:11:59 »
Не виждам защо да няма положителен тест след ваксинация. По това, което чета, тестовете дават резултат не само на цели вируси, а и на техни фрагменти. В момента Асол произвежда фрагменти, така че може да има положителен тест, без това да значи, че допълнително се е заразила с цял вирус

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1639 -: Ноември 07, 2021, 14:12:01 »
Разликата е очеизбождаща. Едно е да умрат 1000 човека за една седмица, а съвсем друго е всяка седмица да умират по толкова. 
Едно е да отговориш на въпроса, който те питам, а съвсем друго е да пишеш някакви неща, за които никой не пита.  :nuts:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1640 -: Ноември 07, 2021, 14:12:43 »
Разликата е очеизбождаща. Едно е да умрат 1000 човека за една седмица, а съвсем друго е всяка седмица да умират по толкова.  :smokin:

на седмица
за всяка седмица
...

въпросът е ако умират 1,000 седмично (фняколко последователни седмици) тва ок ли е?

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1641 -: Ноември 07, 2021, 14:13:00 »
Едно е да отговориш на въпроса, който те питам, а съвсем друго е да пишеш някакви неща, за които никой не пита.  :nuts:

Отговорих на въпроса ти ясно. Ако не си схванал отговора, проблемът не е у мен, а у теб.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1642 -: Ноември 07, 2021, 14:13:50 »
на седмица
за всяка седмица
...

въпросът е ако умират 1,000 седмично (фняколко последователни седмици) тва ок ли е?

Виж, аз коментирах написаното. То си стои. С тия гимнастики няма да го заличиш.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1643 -: Ноември 07, 2021, 14:15:39 »
Не виждам защо да няма положителен тест след ваксинация. По това, което чета, тестовете дават резултат не само на цели вируси, а и на техни фрагменти. В момента Асол произвежда фрагменти, така че може да има положителен тест, без това да значи, че допълнително се е заразила с цял вирус

На мен човек*, изправил на крака двама души отписани с ковид и то в интензивно, ми каза, да си пия чайчетата, аспирина, витамините, течности и супички и да се следя внимателно до петия ден. И да се запася с панадол и АСС, до третия. Ако съм зле след петия ден - рентген и антибиотик. Ако чакаш на телефони и джипита, си жив умрел

* медицинско лице, с над 40 години трудов стаж  :nuts:

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1644 -: Ноември 07, 2021, 14:15:50 »
Нямам близък или познат в радиус 100 човека, който е имал някакъв проблем след ваксинация срещу ковид.
Сред тях обаче няма янсеновци, така че за това няма как да коментирам.

ПП Трайчо пак пише монографии. Неделя е, бе, цовек, поцини си мъницко.  :bigok:

Истински научен аргумент!  :lol:
Стъпка напред е все пак!
Давам ти още един "научен" аргумент - край мен в радиус от 100 човека двама са починали с ковид и двама са имали проблем след ваксинация.

п.п.
Хубаво е че четеш монографии. Дано нещо ти остава.  :m1273:
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 245
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1645 -: Ноември 07, 2021, 14:19:18 »
"ваксината значително намалява шанса за хоспитализация, намалява шанса от тежко боледуване, намалява шанса от боледуване изобщо"
Оф, какиното ярославче, не се ли научихте, че в българския "шанс" е възможност, вероятност за нещо хубаво? Че неутралната дума е "вероятност" и само тя може да се използва за лоши събития?

Писна ми.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1646 -: Ноември 07, 2021, 14:27:22 »
Отговорих на въпроса ти ясно. Ако не си схванал отговора, проблемът не е у мен, а у теб.
Нищо не си отговорил. Дадените от теб 65 човека с коронавирус за вчера, какъв процент са от всички починали вчера? Тези, починали с коронавирус последната седмица, какъв процент от всички починали в страната са?




ф, какиното ярославче, не се ли научихте, че в българския "шанс" е възможност, вероятност за нещо хубаво?
Че то придобиването на естествен имунитет да не е нещо лошо? Питай Мангъров  :nuts:
« Последна редакция: Ноември 07, 2021, 14:33:15 от Yaroslav »

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1647 -: Ноември 07, 2021, 14:32:03 »
Нищо не си отговорил. Дадените от теб 65 човека с коронавирус за вчера, какъв процент са от всички починали вчера? Тези, починали с коронавирус последната седмица, какъв процент от всички починали в страната са?

Отговорих на въпроса ти.

Това >>> "Впрочем, аз не знам дали хората в България си дават реална сметка колко точно апокалиптична е статистиката в момента" <<<  не е въпрос!

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1648 -: Ноември 07, 2021, 14:33:56 »
Отговорих на въпроса ти.

Това >>> "Впрочем, аз не знам дали хората в България си дават реална сметка колко точно апокалиптична е статистиката в момента" <<<  не е въпрос!
Не си отговорил. Истината е, че над половината от умиращите в много от дните умират от коронавирус. Другата (по-малка) част умират от всички останали болести взети заедно. Това вече е нещо апокалиптично. Ако предишни години от всички болести, инциденти и т.н. са умирали по около 200-280 човека на ден, сега имаме дни с по 300 починали само от коронавирус.

И това е само по официална статистика. Истинските числа са още по-страшни.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1649 -: Ноември 07, 2021, 14:35:46 »
Quote (selected)
Че то придобиването на естествен имунитет да не е нещо лошо?

Не е! И не е нужно да питам Мангъров, Рекиджа е на същото мнение, затова не се е и ваксинирал  :0005:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1650 -: Ноември 07, 2021, 14:35:57 »
Отговорих на въпроса ти.

Това >>> "Впрочем, аз не знам дали хората в България си дават реална сметка колко точно апокалиптична е статистиката в момента" <<<  не е въпрос!

ми апокалиптична е ебаси.

111.000 активни случая не са малце.

1.000+ починали за една седмица - също.

аре да одложим коментарите до следващата неделя като видим какви са данните за следващата седмица?

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1651 -: Ноември 07, 2021, 14:36:26 »
Най-смешното е, че вече пробвах да докладвам, даже и на посочения телефон/вкъщи няма никой/. Дори да ме насочат, какво да правя. Познай, дали успях.. :nuts:

Предполагам. (Системата е "окупирана" от калинки, индианци, фатмаци и пр. )
Бъди внимателна и се обзалагам, че всичко ще е ок! Статистически - спечелил съм всички облози, на които съм се хванал и ми е осигурено питието за всички празници. Избери нещо друго. :)))
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1705
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1652 -: Ноември 07, 2021, 14:40:03 »
Не си отговорил. Истината е, че над половината от умиращите в много от дните умират от коронавирус. Другата (по-малка) част умират от всички останали болести. Това вече е нещо апокалиптично. Ако предишни години от всички болести, инциденти и т.н. са умирали по около 200-280 човека на ден, днес имаме дни с по 300 починали само от коронавирус.
...тъпо, много тъпо - коронавирусът не е болест - повтарям бавно - не е болест, а причинител на някакво заболяване, наречено "ковид".
До този момент даже Калинчо не можа да обясни що за "болест" е това Ковид.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1653 -: Ноември 07, 2021, 14:40:17 »
аре да одложим коментарите до следващата неделя като видим какви са данните за следващата седмица?

Съгласен съм.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1654 -: Ноември 07, 2021, 14:42:40 »
тъпо, много тъпо - коронавирусът не е болест - повтарям бавно - не е болест, а причинител на някакво заболяване, наречено "ковид".
"Коронавирусът не е болест, а причинител на някакво заболяване, наречено "коронавирусна болест" ("ковид")  :0007:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1655 -: Ноември 07, 2021, 14:46:38 »
Колеги, заклети "ваксъри" и апологети на нещо скалъпено на бързо, аз съм човек с изряден имунизационен паспорт. Същото важи и за цялото ми семейство. Когато някому се е налагало да ходи в чужбина, също се е боцкал съобразно тамошните условия. Такива като мен не искат да ви уморят от ковид - такива като мен не вярват, че ваксина се прави за по-малко от две години. Не стаа и тва си е. Време е да го проумеете тва простичко нещо, самозвани имунолози, епидемолози и вирусолози  :nuts:
« Последна редакция: Ноември 07, 2021, 14:56:31 от Aсол »

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1705
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1656 -: Ноември 07, 2021, 14:52:18 »
"Коронавирусът не е болест, а причинител на някакво заболяване, наречено "коронавирусна болест" ("ковид")  :0007:
...ъ? ...може ли номера на клиничната пътека, по която се лекува тази болест?
Жокер - не посочвайте КП 39, грешна е.
Вероятно няма да намерите описание на болестта, само на някои симптоми, валидни за повечето ОРЗ.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1657 -: Ноември 07, 2021, 14:57:04 »
Асол  :thup: С пожелание до утре да си пушка, във вторник тип топ.  :))).

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1268
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1658 -: Ноември 07, 2021, 15:05:33 »
Не виждам защо да няма положителен тест след ваксинация. По това, което чета, тестовете дават резултат не само на цели вируси, а и на техни фрагменти. В момента Асол произвежда фрагменти, така че може да има положителен тест, без това да значи, че допълнително се е заразила с цял вирус
И на мен ми мина през главата... Твърдят, че не е възможно поради ваксинацията да се окаже положителен теста. Различни били фрагментите на нуклеиновите киселини, които се вкарват с ваксините и тези, които се ползват за диагностика с тестовете (PCR и антигенни).

https://www.bag.admin.ch/bag/en/home/krankheiten/ausbrueche-epidemien-pandemien/aktuelle-ausbrueche-epidemien/novel-cov/haeufig-gestellte-fragen.html?faq-url=/covid/en/vaccination/can-having-vaccination-trigger-positive-test-result

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9591
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1659 -: Ноември 07, 2021, 15:07:22 »
Грънчарят ми е невидим, ама го чета от репликите. Разпасал се е съвсем. И някои други. Пускам го на видим, няма да му отговарям, но ще го докладвам. Да видим ще има ли ефект.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1268
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1660 -: Ноември 07, 2021, 15:08:34 »
-ваксините са също толкова безопасни, колкото "старите" (задължителни) ваксини. За да смяташ обратното, трябва или да си заблудил за това колко опасни са ваксините срещу коронавирус, или да си се заблудил колко безопасни са "старите" ваксини.
Да се твърди толкова категорично това е нелепо. При положение, че в момента (и в следващите незнайно колко години) се провежда задължителният етап на мониторинг на тези препарати.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1661 -: Ноември 07, 2021, 15:11:32 »
Такива като мен не искат да ви уморят от ковид - такива като мен не вярват, че ваксина се прави за по-малко от две години. Не стаа и тва си е. Време е да го проумеете тва простичко нещо, самозвани имунолози, епидемолози и вирусолози
На мен ми е трудно да проумея друго-защо някой, който вярва, че ваксината е опасна, вредна и т.н. би се ваксинирал? Аз ако имах каквото и да е съмнение във ваксината, нямаше да си я сложа. В момента никой не е задължен да се ваксинира. Това дори без да отварям дума за неограничените възможности на черния пазар, чалъмите за ползване на чужд сертификат на телефона, ползване на изтекли сертификати и т.н.-за сертификат не следи никой, очевидно и никой не би си рискувал живота заради сертификат. А и антигенните тестове струват няколко лева.

В България има истинска доброволна ваксинация-до степен, в която липсва дори кой знае каква косвена принуда. Със сигурност не такава, че да накара някой да си рискува живота, ако наистина мисли, че ваксините имат дори минимален риск.
« Последна редакция: Ноември 07, 2021, 15:17:05 от Yaroslav »

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1662 -: Ноември 07, 2021, 15:13:14 »
ай ся, а за всички останали случаи на заразени ваксинирани с корона вирус и за тях ли ще питаме колко седмици след ваксината са го прихванали?
Ъ? Че то това си е включено в повечето статистики. Че и не до 14 ми до 21 ден мисля беше в статистиката от ОК. В нашата статистика за (напълно) васиниран се счита 14 дни след "пълния курс" /2 дози за всички без Янсен/.
Също и сертификата става валиден в ЕС на втората седмица след "пълния курс". Това, че по предизборни причини в България почва да важи веднага след първата доза е просто още една тъпотия.
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1663 -: Ноември 07, 2021, 15:19:22 »
Quote (selected)
На мен ми е трудно да проумея друго-защо някой, който вярва, че ваксината е опасна, вредна и т.н. би се ваксинирал?

Отговорът е съвършено прост - изнудване! И, да, при определени обстоятелства и аз бих се поддала, какъто е моят случай..Но не се успокоявай...аз никога и нищо не забравям....поне докато дишам :smokin:

п.п Интересен начин на мислене имаш. Да си вземеш фалшив сертификат. Не бива да се учудвам...нормален начин на мислене на хора, за които тва е дребничко нарушенийце/реално е престъпение/. Такова, като да попълниш декларация с невярно съдържание. Муци сте! Истински носители на нов морал...почтени, така да се каже...

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1664 -: Ноември 07, 2021, 15:22:04 »
Отговорът е съвършено прост - изнудване! И, да, при определени обстоятелства и аз бих се поддала, какъто е моят случай..Но не се успокоявай...аз никога и нищо не забравям....поне докато дишам
Антигенните тестове са приравнени на ваксинацията и са по няколко лева. Не знам за какво изнудване става въпрос в твоя случай. По стечение на обстоятелствата познавам много медицински работници, които карат с антигенни тестове и не е особен проблем. Щом при тях, за които изискванията са най-стриктни, може да не се ваксинираш и да си работиш, то не знам как става да се изнуди някой за ваксинация. В заведенията персоналът масово работи с антигенни тестове...или сертификати от черния пазар.

Поне на държавно ниво, принуда за ваксината няма и това (за добро или за лошо) не може да се отрече на министерството на здравопазването.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1665 -: Ноември 07, 2021, 15:27:17 »
Quote (selected)
Антигенните тестове са приравнени на ваксинацията и са по няколко лева.

Най- евтините са по 10 кинта и се правят на всеки два дни. Сметай кои са секторите, за които са задължителни, сметай им заплатите/няма да коментирам, къде трябва да се редиш и за колко време поне два пъти в седмицата/ и после ела да ми кажеш как нямало изнудване. Момче, ти кога ще се научиш да мислиш, извън личната си кочинка? :nuts:

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1666 -: Ноември 07, 2021, 15:28:43 »
По стечение на обстоятелствата познавам много медицински работници, които карат с антигенни тестове и не е особен проблем. Щом при тях, за които изискванията са най-стриктни, може да не се ваксинираш и да си работиш,...
Оппааа, я драги Ярославе, да ни светнете, защо медицински работници, които би трябвало да са неваксинирани само и единствено при доказани за това противопоказания, предпочитат да се тестват два пъти седмично поне, при това не за да ходят на кино в мола, а за да работят, вместо да се ваксинират, а?  :m1708:

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1667 -: Ноември 07, 2021, 15:28:52 »
А по Фокса пак дават "Боговете сигурно са полудели". Джипката вече е на баобаба. Прелест.  :)))

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1668 -: Ноември 07, 2021, 15:29:53 »
Най- евтените са по 10 кинта и се правят на всеки два дни. Сметай кои са секторите, за които са задължителни, сметай им заплатите/няма да коментирам, къде трябва да се редиш и за колко време поне два пъти в седмицата/ и после ела да ми кажеш как нямало изнудване. Момче, ти кога ще се научиш да мислиш, извън личната си кочинка?

Ако смяташ, че ще умреш или осакатееш, то 10 кинта няма да те изнудят да го направиш. Или пък 80.  Не можеш да ме убедиш, че някой оценява живота си на 80 лв на месец. Още по-малко пък, че ти си се ваксинирала, за да спестиш пари от тестове. Съжалявам, не го вярвам.

Интересен начин на мислене имаш. Да си вземеш фалшив сертификат. Не бива да се учудвам...нормален начин на мислене на хора, за които тва е дребничко нарушенийце/реално е престъпение/. Такова, като да попълниш декларация с невярно съдържание. Муци сте! Истински носители на нов морал...почтени, така да се каже...
Тук не оцели. Не ми приписвай грехове, които не просто нямам, а и не бих си и помислил да имам. Няма сила, която да принуди някой, който вярва, че ваксината ще го убие или осакати, да се ваксинира. Ако някой вярва в това, то той ще намери начин да не се ваксинира.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1669 -: Ноември 07, 2021, 15:32:10 »
По стечение на обстоятелствата познавам много медицински работници, които карат с антигенни тестове и не е особен проблем. Щом при тях, за които изискванията са най-стриктни, може да не се ваксинираш и да си работиш,...
Оппааа, я драги Ярославе, да ни светнете, защо медицински работници, които би трябвало да са неваксинирани само и единствено при доказани за това противопоказания, предпочитат да се тестват два пъти седмично поне, при това не за да ходят на кино в мола, а за да работят, вместо да се ваксинират, а?  :m1708:

Тва е въпрос с повишена трудност за т. нар. "ваксъри". А за медиците - всичко е безплатно. Даже и не дават 10 лева лични на два дни, а са им безплатни

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1670 -: Ноември 07, 2021, 15:36:49 »
Оппааа, я драги Ярославе, да ни светнете, защо медицински работници, които би трябвало да са неваксинирани само и единствено при доказани за това противопоказания, предпочитат да се тестват два пъти седмично поне, при това не за да ходят на кино в мола, а за да работят, вместо да се ваксинират, а?  :m1708:

може би сепак тряа да питаш самите медицински, хм, "работници"?

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1671 -: Ноември 07, 2021, 15:36:56 »
изнудване!
:well_done-1299:
Ето това е точната дума.
Забраната неваксинирани да посещават публични места е точно това. Западна Европа за момента води с изобретателност.
И стига с тия глупости, че само ние "изостаналите българи" не сме искали да се ваксинираме. Ако беше така, нямаше постоянно да се измислят нови методи за изнудване, а разни народи да излизат на протести, засенчващи митинга на СДС от 1990 г.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1672 -: Ноември 07, 2021, 15:40:21 »
''Аспиринът може да намали риска да възникне необходимост от интубиране на болни с COVID-19, сочи изследване на учени от Солунския университет „Аристотел”, предаде телевизия Скай.''

Гръцките учени са анализирали информация за 412 пациенти с COVID-19 (със средна възраст 55 години, от които 59,2% мъже) от база данни за пациентите в четири големи болници в САЩ. Сред пациентите с COVID-19 употребата на аспирин се свързва със съществено по-ниска вероятност от механично обдишване (интубация) и от постъпване в интензивно отделение.
-----
412 ми се вижда приемливо число за извод след анализ.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1673 -: Ноември 07, 2021, 15:42:31 »
Отговорът е съвършено прост - изнудване! И, да, при определени обстоятелства и аз бих се поддала, какъто е моят случай..Но не се успокоявай...аз никога и нищо не забравям....поне докато дишам :smokin:

коментирам по принцип, не конкретното лично решение.

ако вярвам, че ваксините са вредни, няа се ваксинирам, независимо од цената - работа, кариера, етц, щото няа си струва риска заздравето ми.

ако обаче сепак се ваксинирам, начи некъде фмен здравият разум е преценил, че рискът од ваксините, доколкото го има, е пренебрежимо малък.

няа вариант да вярвам, че ваксините са вредни (в най-широкия смисъл) и въпреки тва да се ваксинирам.
не е до характер, а до оцеляване.

скоето искам да кажа, че, изправени пред алтернативите, и правейки трезва преценка, мноо малко хора наистина ше одкажат дасе ваксинират.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1674 -: Ноември 07, 2021, 15:42:46 »
Тва е въпрос с повишена трудност за т. нар. "ваксъри". А за медиците - всичко е безплатно. Даже и не дават 10 лева лични на два дни, а са им безплатни
Познавам сервитьорки и бармани, които без особени затруднения дават тези кинти и не са се ваксинирали все още. Не можеш да ме убедиш, че някой се ваксинира заради няколкото кинта за тестове.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1675 -: Ноември 07, 2021, 15:44:48 »
Пак ще се повторя - аз имам изрядна имунизационна история - всичко в срок и всичко навреме! Аз не вярвам във фашистката ви истерия да ни ваксинирате под конвейр с нещо, което никой не знае какво е и за какво се бори. И още нещо - внимателно прочетох декларацията, която попълних - освободих от секаква отговорност менторите ви и вас идиотите, дето им кълвете..и се нахендрих сама, щото сте ми дали "избор". Господ ще да трябва да ви прощава....аз не знача нищо
п. п. Не ме интерерува кого познаваш, ама що ли не се учудвам. Фалшив сертификат е престъпление

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1676 -: Ноември 07, 2021, 15:48:30 »
Аз не вярвам във фашисктака ви истерия да ни ваксинирате под конвейр с нещо, което никой не знае какво е и за какво се бори.
Пак ти казвам-тези критики към онези, които въведоха сертификатите, не към мен. Колкото и да е странно, решението за това не зависи от мен, а от Радев и Нинова и донякъде Кацаров, който не може да действа без тяхната благословия. Ако Радев не е съгласен, той може не утре-още тази минута да смени Кацаров.

Ако не друго, то ти по партийна линия можеш да въздействаш за отмяната на сертификатите в много по-голяма степен, отколкото моята безпартийна личност. Така че недоумявам защо мразиш мен, а обичаш тези, които са те "изнудили" да си "рискуваш живота". Вместо да държиш сметка на тях, ти държиш сметка на мен-за какво точно?
« Последна редакция: Ноември 07, 2021, 15:53:43 от Yaroslav »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1677 -: Ноември 07, 2021, 15:54:25 »
Quote (selected)
Асол
.......

Ама тва не са баш симтоми на корона. Макар че утре смятам да свърша тази работа
Асол, съжалявам, че си болна, бързо възстановяване!
но, наистина не пренебрегвай симптомите, направи си тест
интересен ми е твоят случай, защото същото се случи с една моя близка
на десетия ден след първа доза на Пфайзер вдигна температура, имаше и други симптоми
направи си тест, излезе положителен
 тази жена е учителка, рискът от заразяване при нея е огромен
освен това през тези десет дни беше посетила две болници ,за други оплаквания
но пък, никой от семейството  й, трима човека не е с положителен тест в момента
разбрах,че досега и в училището където работи няма заразени
знаеш, че аз съм "ваксър", с две дози Астра Зенека, ще си направя и трета, когато ми дойде времето и когато намеря Астра, ако изобщо има останала
хайде, оправяй се и да кажеш за теста!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1678 -: Ноември 07, 2021, 15:55:09 »
И още нещо - внимателно прочетох декларацията, която попълних - освободих от секаква отговорност менторите ви и вас идиотите, дето им кълвете..и се нахендрих сама, щото сте ми дали "избор". Господ ще да трябва да ви прощава....аз не знача нищо

ше може ли да качиш тая декларация с освобождаването од одговорност, че продължавам да не я виждам на сайта на минздраф.
да не са ти дали неква специална?   :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1679 -: Ноември 07, 2021, 15:55:19 »
Пак ти казвам-тези критики към онези, които въведоха сертификатите, не към мен. Мен никой не ме е питал дали искам хората да се ваксинират под конвейер или не-решението зависи от Радев и Нинова и донякъде от Кацаров, който не може да действа без тяхната благословия. Ако Радев не е съгласен, той може не утре-още тази минута да смени Кацаров.

Ако не друго, то ти по партийна линия можеш да въздействаш за отмяната на сертификатите в много по-голяма степен, отколкото моята безпартийна личност. Така че недоумявам защо мразиш мен, а обичаш тези, които са те "изнудили" да си "рискуваш живота".

У тва правителство нещо зависи от Нинова точно толкова, колкото от ланския снег. Демек - нищо. Аре да не вкарваш псевдопартийни идиотщини, става ли? А, и да...Прокопиев преде мноо повече от Нинова в тоз случай....можеш да ми верваш :nuts: