Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 01:25:18

Автор Тема: Дъска за съобщения, жалейки, доноси, предложения за брак и прочие...  (Прочетена 362239 пъти)

Accipiter, Eisblock и 26 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2947
    • Профил
Вчера загубихме един от най-добрите рок барабанисти на 20-и век- Peter Edward Baker, известен като Ginger.

« Последна редакция: Октомври 07, 2019, 18:36:03 от g_ringo »
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Умер космонавт Алексей Леонов
Советский космонавт Алексей Леонов, первый в истории человек, совершивший выход в открытый космос, скончался на 86-м году жизни.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил

AnonimusBG

  • Гост
Да не забравим и "Съюз-Аполо".

Алексей Леонов: поединок на орбите
https://www.youtube.com/watch?v=rP7YodqoA4Y

Лека му пръст.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Навсегда ушёл к звёздам. Земляне скорбят о смерти Алексея Леонова

Сегодня ушла эпоха.
Сын донбасского шахтёра, который стал первым в истории человечества космонавтом, вышедшим в открытый космос, навсегда покинул нас. Ему было 85.
Земля пухом!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Алексей Леонов. Прыжок в космос./фильм
https://www.youtube.com/watch?v=6EQwsYUMcQ4
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Милчо Левиев
19 декември 1937 - 12 октомври 2019
GOD is REAL, unless declared INTEGER

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Милчо Левиев
19 декември 1937 - 12 октомври 2019
Мир на праха му.
За разлика от А.Алексиев остана българин.
За последно разговарях с него преди години на представянето на книгата на Владо Гаджев за историята на българския джаз - един здраво стъпил на земята българин, които не се големее, нито прави на американец.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Милчо Левиев
19 декември 1937 - 12 октомври 2019
Мир на праха му! :t23105:
Гениален композитор и джаз-изпълнител виртуоз!!! :raise_the_roof-1045:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Гениален композитор

Да почива в мир, ама чак пък гениален...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Гениален композитор

Да почива в мир, ама чак пък гениален...
Мой пропуск, Отврат:apology-1312:

Гениален джаз-композитор, импровизатор и виртуозен джаз-пианист!!! :raise_the_roof-1045:

А в негова памет – едно преживяване, което ще помня, докато съм жива.

Старият Пловдив по време на ежегодния есенен панаир. В една от култовите кръчми е обявен концерт на Милчо Левиев – в градината на кръчмата, на открито. Моите хора ме търсят под дърво и камък, но не могат да ме открият. Накрая успяват!   :0006:

Под огромно дърво в градината на кръчмата е издигнат импровизиран подиум, а на него е "инсталирано" пианото за Милчо. Кръчмата гъмжи от посетители, има много правостоящи и тъкмо Милчо да открие, седналите скачат на крака с бурни аплодисменти.

Защото влиза най–известният циганин – цигулар-виртуоз, в града и започва такава 3-часова импровизация между него и Милчо – явно без никаква репетиция! – която наистина не може да се забрави никога!!!  :0013: :0013: :0013:
« Последна редакция: Октомври 13, 2019, 20:40:56 от Джиджи »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Левиев е виртуозен джаз-пианист, импровизатор (четеше лекции и водеще майсторски курсове по джаз-импровизации) и толкоз... композираше филмова музика (хубава), от време на време и джазови композиции на фолклорна основа и толкоз...  останалото е въпрос на вкус.

Преди 50-на години по съобщение в Down... - некъф хамериканец (известният Дон Елис) търсел пианист, запознат с неравноделните тактове, Левиев печели кастинга, правят му въртели за заминаването ... останалото е история ...

По повод кончината му се разрових в сбирката си от плочи, намерих архивната тава на "Джаз фокус", сета нека некой ми разправя, че тогава - края на 60-те, началото на 70-те - у нас не се е свирела съвременна музика, нихната...

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
В Подмосковье началась церемония прощания с космонавтом Леоновым
На Федеральном военном мемориальном кладбище в подмосковных Мытищах началась церемония прощания с космонавтом Алексеем Леоновым.

https://ru.rt.com/eiii
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
тук художници май няма, така че само отбелязвам, че днес им е празника. обаче днес се пада и:
Quote (selected)
ДЕН НА ПАРАШУТИСТА ОТ БЪЛГАРСКАТА АРМИЯ.
Чества се от 1994 г. На тази дата през 1944 г. сформираната на 18 март година по-рано Парашутна дружина получава бойно  кръщение в битката при Стражин.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
За художници не мога да доложа, но парашутисти се намират.
Честит празник на всички колеги! :t0328:

П.П. И на НГВС-тата тоже. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
За художници не мога да доложа, но парашутисти се намират.
Честит празник на всички колеги! :t0328:

П.П. И на НГВС-тата тоже. :)

Десантчик ли си бил? :nuts:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Десантчик ли си бил?
Мхм. Пловдив, 68-ма ДРБ, срещу централни гробища. Беше полк като влязох...
На военната комисия ме набедиха за парашутист с мойте мизерни 4 скока. :)
Преди казармата бях делтапланерист, но се оказа че това нищо не говори на лелката дето приемаше бумагите и след дълго и напрегнато умуване се спазарихме на парашутист.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
В темата за пиениците /секция култура, разбира се/ съм пуснал съоПщение, който проявява интерес към една среща ф кръчма на 29 т.м. за изпиване на по бира /водка, ракия.../ може да се обади там, за да получи координатите на проектираната среща.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
В темата за пиениците /секция култура, разбира се/ съм пуснал съоПщение, който проявява интерес към една среща ф кръчма на 29 т.м. за изпиване на по бира /водка, ракия.../ може да се обади там, за да получи координатите на проектираната среща.

Джузепе
Този път ще пропусна.
Надявам се следващия да си поръчам нещо заедно с вас.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Еееее, ако Ононимусь няма да идва и ас ше пропусна  :apology-1312:

AnonimusBG

  • Гост
Следващият път ще дойдем заедно със сержанта.
Ако се получи.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Някой ако знае германски може ли да помогне? какво означава

Dos bedeudt a ungluck.

Мерси е моето благодаря предварително.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Dos bedeudt a ungluck.

така написано не значи нищо. виж, ако е
Quote (selected)
Das bedeutet Unglück.
то значението е: това е/означава нещастие/бедствие/лош късмет. с една дума: кофтейшън.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Благодаря!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Прощание с легендарным космонавтом Алексеем Архиповичем Леоновым
15 октября 2019 года легендарного космонавта Алексея Архиповича Леонова похоронили с воинскими почестями на Федеральном военном мемориальном кладбище в Мытищах. Алексей Леонов родился 30 мая 1934 года в селе Листвянка.  Скончался  на 86-м году жизни от продолжительной тяжелой болезни. Алексей Леонов стал одиннадцатым Советским космонавтом и  первым человеком, который вышел в открытое космическое пространство. Это случилось 18 марта 1965 года. Затем состоялся полет по программе "Союз Апполон", который стал сенсацией. Тогда, в 1975-м, холодная война была в самом разгаре, а на орбите советский и американский космонавты Алексей Леонов и Том Стаффорд улыбались и пожимали руки. Они остались друзьями и после возвращения на Землю. А сегодня,  Том Стаффорд, прилетел проститься навсегда. 89-летний ветеран передвигается в инвалидной коляске, но всю панихиду провел стоя. На прощание с легендой космоса пришли проститься сотни людей. Алексея Леонова похоронили с воинским почестями. Трёхкратный траурный салют при погребении произвели военнослужащие 154-го отдельного комендантского Преображенского полка.
https://www.youtube.com/watch?v=y_74pS_KJp8
« Последна редакция: Октомври 22, 2019, 23:42:46 от micky »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
В возрасте 84 лет скончался академик Николай Анфимов, руководивший сведением с орбиты и последующим затоплением в Тихом океане космической станции «Мир» в марте 2001 года.
https://ru.rt.com/em7r
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Днес, 31.10.2019 г.честит ви Хелоуин в страната на тиквите!!!

  :nuts:

  :too_happy-1067:
Истината за Хелоуин
« Последна редакция: Октомври 31, 2019, 18:57:16 от Джиджи »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Днес, 31.10.2019 г. – микроБритания пак не излезе от гей-съюза. :t0328:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Micky, дребнобритския напън стана като края на света, дето го чакаме от има-няма трийсетина години.
Точно сега. Не, ето сега. Не, догодина. Не, следващата. Ама през 2025-та със сигурност!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Наглосаксите ще излезнат когато наближи Войната.
И няма да се уморя да си го бая, не че има някакво значение.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Micky, дребнобритския напън стана като края на света, дето го чакаме от има-няма трийсетина години.
Точно сега. Не, ето сега. Не, догодина. Не, следващата. Ама през 2025-та със сигурност!
Младо момче си ти, Коле, щом само от трийсетина години го чакаш! Ехее какъв стаж има краят на света! Поне от годината 1000 го има зафиксирано, едни руски княз фира дава, щото съпружницата му е в заговор за тоз край, мани, мани! То напоследък стана по-честичко, ама то си върви с книгопечатането и всеобщата грамотност - тамън в темата за кибиците в Паяжината.  :beer-405:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
вчера се разправяхме за дърева. а тя била рожденичка. чрд :way_to_go-1308:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
петък, 8 ноември

Архангеловден е! Църквата почита Св. Архангел Михаил

Да почерпят Ангел, Ангелина, Михаил, Михаела, Райна, Рангел

Quote (selected)


Според православната църква, Св. Михаил е един от седемте първенстващи ангели, стоящи винаги пред престола Господни. Денят на Св. Архангел Михаил – военачалник на цялото небесно войнство от ангели и архангели, е вторият по значимост – след Димитровден! – есенен празник на Българската православна църква.

https://www.dnes.bg/obshtestvo/2019/11/08/arhangelovden-e-cyrkvata-pochita-sv-arhangel-mihail.428930

Нали сме православни …
Честит имен ден на брат ми!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Архангеловден е! Църквата почита Св. Архангел Михаил

Уж постоянно се бориш за чистота на българския език, а използваш чуждици. Архангел на български е Старшиангел.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Архангеловден е! Църквата почита Св. Архангел Михаил

Уж постоянно се бориш за чистота на българския език, а използваш чуждици. Архангел на български е Старшиангел.
Главенангел, ако сме по-прецизни.  :image008:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Главенангел, ако сме по-прецизни.

Първоангел?
Серафим - Огнеангел, Пламенангел
Херувим - Пазиангел, Храниангел

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Калинчо, Отврат!!!
Ми оправете Уикипедията, бря!  :m0955: :shy_whistler-1043:

Ако ви стиска, де ...  :moon-2177:
« Последна редакция: Ноември 08, 2019, 21:16:14 от Джиджи »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Внуче пита баба си:
- Бабо, знаеш ли кой е бил Карл Маркс?
- Карл Маркс, детето ми е бил икономист.
- Като леля ми?
- Не, мило дете, леля ти е старши икономист!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Арх(и)- дава значение на "главен" (архи-тект - главен майстор), като може да се разбира и като първи, в същия смисъл...
Доста небрежно се е преподавало (архиважно, архисериозно,... ) :image008:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Внуче пита баба си:
- Бабо, знаеш ли кой е бил Карл Маркс?
- Карл Маркс, детето ми е бил икономист.
- Като леля ми?
- Не, мило дете, леля ти е старши икономист!

:hypnotised-3320:
А хората се разпознават по ХУМОРА, който разбират и използУват!!!   :t9411:
« Последна редакция: Ноември 08, 2019, 21:42:58 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Арх(и)- дава значение на "главен" (архи-тект - главен майстор), като може да се разбира и като първи, в същия смисъл...
Доста небрежно се е преподавало (архиважно, архисериозно,... )
  :moon-2177: :m0955: :mooning-448:
« Последна редакция: Ноември 08, 2019, 21:56:21 от Джиджи »

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Припомняме, че недоволството на родителски организации против Закона за социалните услуги продължавяа да расте и ескалира до внасянето на законопроект за отмяна на Закона за социалните услуги.  Национална група - родители обединени за децата смята, че този закон дава прекомерна власт на държавата, НПО и часни фирми доставчици на социални услуги в семейството. Протестът ще се проведе:

 

СОФИЯ - 13:00 ПРЕД МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ

ПЛОВДИВ - 13:00 ДОМ ЛЕВСКИ

БУРГАС - 13:00 ПРЕД ОБЩИНАТА

РУСЕ - 16:00 ПРЕД ПАНТЕОНА

ВАРНА - 13:00 ПРЕД КАТЕДРАЛАТАКЪРДЖАЛИ - 15:00 ПАМЕТНИКА ЛЕВСКИ

ВЕЛИКО ТЪРНОВО - 13:00 ПРЕД СКАЙ ЦЕНТЪР

ВИДИН - 13:00 ПЛ. БДИНЦИ

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Мииии, небрежно е преподавано - архе- в първоначалното си значение е “стар”, “древен”. “Властта” и “главенството” идват после, като функция на старостта-древността (архетипът на Мъдрия старец, Мъдрата старица са по-съвременни варианти в аналитичната психология примерно).
Затова и най-, ама най-най-главният е Старият по дни :).
Хубав ден на всички!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
 :nuts:  Айде компромис, айде толеранс - между стар, начален и главен, получава се старши.
"ΕΝ ΑΡΧΗ ΗΝ Ο ΛΟΓΟΣ"

Пοнеже логиката и граматиката на българския са копие на гръцкия, всичко, което си помислиш на български, се превежда буквално на гръцки. Или обратното :D.
С все идиомите му. Например "Уплаши ми се окото" - "Φοβήθηκε το μάτι μου".   
« Последна редакция: Ноември 09, 2019, 09:34:26 от Banshee »

Неактивен хикса

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 247
    • Профил
Архиепископ - старец, който много писка.
Архимандрит - стара, развалена мандарина.
Архитект - повредена от течове сграда (стар означава и повреден).
 :m1728:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
С все идиомите му. Например "Уплаши ми се окото" - "Φοβήθηκε το μάτι μου". 

E, то и на китайски е така : 恐惧. И на тайландски : กลัว. И на монголски : нуд айдас.

Даже на фараонски "Уплаши ми се окото" е


Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
 :D Отврат, не ми пърхай неразбиращо с мигли. "Уплаши ми се окото" е израз, идиом и можеш да си го преведеш буквално, без промяна.
Просто за него се сетих, не съм се сещала да питам за "Уейт хорс фор грийн грас" дали не е и той с гръцки произход. Ще проверя. 

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
"Уплаши ми се окото" е израз, идиом и можеш да си го преведеш буквално, без промяна.

А египетския йероглиф ти не можеш ли да си го преведеш буквално, без промяна? Абсолютно същият е - уплаши ми се окото. Имаш патица (символизираща човек), око (уплашено) и вълнички (причина за уплаха). Абсолютен буквализъм!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Това е орел, не патица. Ще се изгубиш в пясъците.  :D

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Това е орел, не патица.

Не е орел, патка е! Виж ѝ шията. Можеш да ми вярваш, като малък съм спал на шкафче с обуща на египтолози.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Йееееййй!
Имам трето внуче!
Не мога да почерпя реално, но поне виртуално - заповядайте!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
А да ти е живо и здраво дядка!!! :t0328: :t0328: :t0328:
Момче или момиче?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
 :way_to_go-1308:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
 :t0328:
за щастливия дядо.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2947
    • Профил
Честито, Джузепе !
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Наздраве, Дядо3! :t0328:
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Наздраве, дядо Гарибалди!
Да ти е късметлия унучето, от здраве да не се отърве, късметът да му е на едното рамо, ангелът-пазител на другото! Късметът да се скъса от бачкане през целият дълъг и предълъг живот на унучето, ангелчето да бъде като Карлсон, мъж в разцвета на силите си, добре охранен и наспан, с вкус към кифлички, сладко и дребни маймунджулуци.
А ти, като посадиш днес едно дъбово дърво, да стоиш след години до него и да люлееш правнучето, дето това внуче ще ти произведе, а другого правнуче да те дърпа за крачола и да мрънка: "Деда, остави го този засранец да спи, айде ние като мъже да ходим да чистим пушките!"
Амин!