Преглед на печата … > Уводни …

В "Гейропа" едва ли би им хрумнало да възпитават децата с гранати

<< < (2/8) > >>

Firmin:
Не смея да попитам - абе, в МВР дали правят разлика между демонстрация и тренировка? Съответно - в използваните пиротехнически средства. Не може това, което използваш на полигона, при тренировка на специални сили, да е същото, което използваш при демонстрация пред деца. "Условия, близки до бойните" за бойците е едно, за децата друго. По отношение на "близостта", де. Щото много 4D стана екшъна, колеги.

PlaNed:

По темата вчера ми хареса статията на Лиляна Панделиева в Галерия

--- Quote (selected) ---Силистра: колективното малоумие е по-опасно от гранатите


Кой реши, че най-агресивната част от полицейската работа е възпитателна и забавна за Деня на детето и то пред хлапета, които дори не са стигнали до първи клас? Явно нито от полицията, нито от педагогическите състави на съответните образователни институции знаят, че когато показват филми с такова съдържание по телевизора, там стои знак, че той е неподходящ за деца под 12 години, а по-често – под 16.
Кое е по-безумно от това полицаи сами да се полеят със сълзотворен газ насред мирни граждани пред Министерски съвет в столицата? Това са полицаи, които в Силистра подпалват деца от детската градина по случай Деня на детето, 1 юни.


Завинаги ще остане тайна чий гений сътвори такова забавление за дечицата от няколко забавачки по повод детския празник: полицаи да разиграят военни действия на живо, да покажат колко зли и свирепи могат да са немските овчарки и как и добрите могат да бъдат жертви, като просто ги подпалят.


Идеята полицията да стане близка до хората не е от сега и се практикува в много държави по света, но никъде и никой не показва не само на малчугани, но и на големи ученици, най-агресивната част от работата на полицията, а точно обратното – умението за справяне с ловкост и категорично без взривове и без оръжие. Демонстрациите с кучета са винаги посветени на екипността: куче, което следва всяка стъпка на своя водач, което танцува около него, ляга, пълзи по корем, замръзва на място и безукорно изпълнява всяка команда. Не по-малко атрактивни са кучетата, научени да оказват първа помощ: те правят сърдечен масаж, викат за помощ, пазят ранения, влачат го със зъби извън опасността.


Какво показват нашите юнаци? Озъбени и озверели животни, научени да убиват и които разкъсват с ярост хората със специалните костюми. Това се счита за детски празник под надслова „Ваканция, здравей!“


В началото на ваканцията няма демонстрация за безопасност на движението; няма урок как дете да потърси помощ от полицията; няма нагледни примери как полицията помага на хората в беда – нищо подобно! Всички не толкова дебели полицаи се сбират на едно място и започва свиреп кютек, тръшкане, щракане на приклади, свирепи крясъци.


Явно нито от полицията, нито от педагогическите състави на съответните образователни институции знаят, че когато показват филми с такова съдържание по телевизора, там стои знак, че той е неподходящ за деца под 12 години, а по-често – под 16.


Кой реши, че най-агресивната част от полицейската работа е възпитателна и забавна за Деня на детето и то пред хлапета, които дори не са стигнали до първи клас?


Предвид успехите на МВР в издирвателни дейности напоследък (като някой си пусне брада и си сложи качулка, вече е неоткриваем), явно това е аудиторията, пред която могат да покажат мускули и да покрещят на воля.


Как полицията става близка и приятелска за децата в САЩ? Не само за Деня на детето, а и по много други поводи през годината, полицаи се срещат с деца в ролята на големи, добри и симпатични приятели, които играят заедно с малчуганите, говорят си с тях и ги убеждават, че редът е за всички добри хора, че редът означава сигурност и спокойствие, а не взривяване на каквото и да било!


В Америка от десетилетия полицаите стават приятели на децата в неравностойно положение. Местните неправителствени организации набират средства, които се разпределят поравно между униформените. Всеки, който желае, посвещава един свой почивен ден на дете в криза – сираче, спасено от социалните поради системно насилие. Детето и полицаят прекарват един ден заедно, като хлапето може да поиска всичко, което му харесва в рамките на отпуснатия бюджет. Обикновено полицаят дава от себе си поне още толкова пари. Проучвания на тази практика показват, че хлапетата не искат глезотии, а с набраните парички избират малки подаръци за хората, които са им скъпи. Това е един ден в който полицаят е униформен, носи авторитета на службата, но е приятел на малък човек за когото е важно да повярва, че сигурността е в ръцете на органите на реда. Най-често това приятелство остава с години.


Да видим какво научиха у нас около 300 деца, събрани на демонстрация как „родната полиция ни пази“? Първо: нищо не може да стане с добро. Само кютек, оръжие, крясъци, агресия, зли кучета, зли хора и никаква милост. Попитайте днес същите деца възможно ли е някой, преследван по горите с дни, да се е самоубил при среща с полицията? Нито едно дете няма да повярва във версията за самоубийство – те са видели как без малко да ги гръмнат и тях.


Възниква и още един въпрос: какви са тези „осколки“ от демонстрационна граната, които подпалват гърдите, рамото, крака и вратлето на едно дете? И кой точно изчисли, че площта на поражението е осем процента върху малкото телце? А дали не са 28?


И още нещо: за да се налага смяна на превръзки при пълна анестезия, не става дума за „опарване“ а за изгаряне от трета степен – дълбоки и страшни рани, унищожили кожата и навлезли в плътта! Както уточниха медиците, тепърва ще стане ясно дали шестгодишното момиченце ще се нуждае от пластични операции. На шест годинки тя вече е белязана с обезобразена кожа от изгаряне и дорде е жива ще обяснява, че била на представление на полицията, а те почти я опекли.


В краткия запис, показан по телевизиите, се чуват писъците на децата – още преди подпалването. Това не са гласовете на възторг, а на откровен ужас. На тази възраст родителите преценяват дали да заведат детето на куклен театър, където куклата на вълка изглежда твърде зъбата! И пред децата на тази възраст колективното малоумие на полиция и образователни институции решава, че най-педагогичното нещо на света е най-малките да видят разрушителната мощ на органите на реда! Полицаите не са приятели, те не са добри, те са агресори, които потрошават непослушните и пускат лоши кучета да ги разкъсат.


Ясно е, че в България дори колективен иск от страна на всички родители няма да е достатъчен, за да бъде осъдено ръководството на МВР на локално или на каквото ще ниво. Абсолютно никой няма да потърси сметка на празноглавите педагози, решили, че подобно „шоу“ ще бъде поучително за деца, които още вярват, че Цар Лъв е добър герой.


Никой няма да направи общо изследване за ефекта върху няколкостотин деца от преживяната наживо агресия. Няма как родителите да държат сметка нито на полицията, нито на кухоглавите преподаватели, че изведнъж техният малчуган пищи от кучета, отново се напикава нощем или се страхува да играе навън, ако възрастен не стои до него.


В Америка обезщетението за щетите над шестогдишното момиченце щяха да се измерват в милиони. У нас ще констатират дефектна граната. За глупост, малоумие, безхаберие, непрофесионализъм и психологически тормоз, още никой не е понесъл отговорност.


На днешния първи юни шестгодишно момиченце ще бъде упоено, за да й сменят превръзките, а няколстотин деца ще знаят, че по-страшно нещо от родната полиция няма.
--- Край на цитат ---

buratinob:
Интересно дали някой ще захапе плувката.
Нещо като непреднамерно причиняване на рани на повече от едно лице, малолетни при превишаване на  служебните задължения или заради немарливо изпълнение на служебните задължения.
Юристите да кажат какво точно са сгазили, но много са нагазили.
Само с мъмрене пред строя няма да стане.

Nor1:
На Баце затуй вече не ще Веско Потния да пее на гербавите митинги "Нашата полиция ни пази".

Джиджи:
Като спомена Веско Потния – виж как го изтипосал вчера Комара. :D


С пот и крокодилски сълзи и на двамата ...  :i_miss_you-1316:

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия