Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 15:53:32

Автор Тема: Нинова изгони бодигард от пленума  (Прочетена 18367 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Бизнесменът Георги Гергов влязъл с бодигард на днешното заседание на Националния съвет на БСП (т. нар. пленум). Лидерът на соцпартията Корнелия Нинова забелязала непознатия човек и го попитала кой е. Заседанието днес е закрито и е само за членове на пленума.

Станало ясно, че лицето е личен телохранител на Гергов, затова той бил помолен от Нинова да напусне, което се и случило.

„Флагман“


Тая Нинова има топки, ей, главатарите на партиите при избор трябва да ги проверяват, като папите, на столчето с дупка, да се знае кой за какво става, (или не става)! :)
« Последна редакция: Юни 08, 2019, 17:44:32 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #1 -: Юни 08, 2019, 17:43:41 »
 :aplause:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #2 -: Юни 08, 2019, 17:44:53 »
Quote (selected)
Бизнесменът Георги Гергов влязъл с бодигард
Другарят-бизнесмен да не би да има някакви съмнения относно възцарилата се демокрация?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #3 -: Юни 08, 2019, 18:10:43 »
Може би е имал притеснения, че от пленума - в камионетката, и право в Белене?  :D
Вие си ги избрахте!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #4 -: Юни 08, 2019, 18:49:20 »
Тая Нинова има топки, ей, главатарите на партиите при избор трябва да ги проверяват, като папите, на столчето с дупка, да се знае кой за какво става, (или не става)!

Интересно как стои въпросът с „топките” на Станишеф.
Щото нали и той таковата ... главатар на партия, и то в ойропски мащаб …  :t1814:

И, Максимус, поздравления за темата!!!  :way_to_go-1308:
« Последна редакция: Юни 08, 2019, 18:51:40 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #5 -: Юни 08, 2019, 18:52:50 »
Мисля, че е изгонила грешния човек.
Бодигарда може някой ден да стане партиен функционер,  ГерБов става само фракционер.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #6 -: Юни 08, 2019, 19:28:38 »
Мисля, че е изгонила грешния човек.
Бодигарда може някой ден да стане партиен функционер,  ГерБов става само фракционер.
Тцъ, за нищо не става. Как можеш да идеш на пленум на партията си с бодигард?!  :b0205:

Най–добре – отново в свинефермата. Интелектуалецът Гочиту!!! :t0328:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #7 -: Юни 08, 2019, 20:22:43 »
По-интересната новина е, че отказала субсидия от 1 лв, щото била много малко. Щяла да създава комисия, която да обсъжда... Боже, писна ми от подобни обсъждания.
Някой писа, че миналата година внесла законопроект за един лев субсидия, това верно ли е?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #8 -: Юни 08, 2019, 21:14:23 »
Естествено че не е верно, враговете ѝ вдигат пушилка от фалшиви новини, говорила е за намаляване на субсидиите.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #9 -: Юни 08, 2019, 21:31:19 »
Quote (selected)
Някой писа, че миналата година внесла законопроект за един лев субсидия, това верно ли е?
Не е вярно, но пък е вярно, че като депутат на управляваща партия е отхвърляла искане за намаляване на субсидията от 12 на 6 лв (от ренегата Кадиев, през 2013) и на 5 лева (от тогавашния ренегат-атакист Велизар Енчев, сега верен съмишленик).

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #10 -: Юни 08, 2019, 22:45:37 »
ясно... не ме гледай какви ги върша, гледай ме какви ги говоря... Па сколо тоя и оня пак ще ми скачат що не съм гласувала за тях...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #11 -: Юни 08, 2019, 23:24:30 »
ясно... не ме гледай какви ги върша, гледай ме какви ги говоря... Па сколо тоя и оня пак ще ми скачат що не съм гласувала за тях...
нови простотии. ти мислиш ли въобще? казват ти, че е била против намаляването. сега пак е против намаляването. а ти генерираш поредната си откровена глупост.

какви ги е вършила и какви ги говори, кайле? ако не можеш да си впрегнеш в работа сивите клетки - питай крион, той знае сичко.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #12 -: Юни 08, 2019, 23:42:10 »
ми да де
против намаляването е
Нали и аз това викам
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #13 -: Юни 09, 2019, 12:23:33 »
викаш нещо съвършено различно. или не знаеш значението на изразите, които ползваш. щото нинова, откак е начело на бсп, каквито ги говори, такива ги и върши. даже фирмин не може да намери противоречие между дела и думи.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #14 -: Юни 09, 2019, 12:27:08 »
Историята с намаляване на субсидиите наистина е кризисен пиар.
Спестените 30 милиона на година Баце ги хвърля за седмица, две за каквото Му хване окото. Намаляване наистина трябва да има, но 1 лев не мисля.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #15 -: Юни 09, 2019, 12:35:45 »
Quote (selected)
Намаляване наистина трябва да има, но 1 лев не мисля.
А колко? левче и пеесе?
И аз нямам отговор - колкото и да предложат все ще е на никъде.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #16 -: Юни 09, 2019, 12:37:14 »
Quote (selected)
нови простотии. ти мислиш ли въобще? казват ти, че е била против намаляването. сега пак е против намаляването. а ти генерираш поредната си откровена глупост.
Има известна разлика между преди и сега. Преди е била против намаляване от 12 на 6 лева, сега е против намаляване на 1 лев, но е за намаляване до 6 лева, тоест точно това което е отричала преди. Това е лицемерието и кълчене на думи не помага.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #17 -: Юни 09, 2019, 12:39:14 »
Quote (selected)
А колко? левче и пеесе?
И аз нямам отговор - колкото и да предложат все ще е на никъде.
Въпросът е за какво се дава това финансиране и как трябва да се прави. Когато се реши това, конкретните числа са прости технически сметки.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #18 -: Юни 09, 2019, 12:41:16 »
всъщност аз въобще не съм убеден, че е за намаляване - нито преди, нито сега. простотията на кайли, дето си спомняла, че нинова била искала преди години един лев субсидия, си е точно дивна простотия.

докато твоето е жонглиране с недоказани данни.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #19 -: Юни 09, 2019, 12:42:29 »
Има един механизъм за финансиране на предизборни кампании с ваучери за медиите за популяризиране на програмите. Пари на ръка за заплати на партийни функционери и за бронирани лимузини за вожда и подвожда като в ГЕРБ не трябва да се дават.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #20 -: Юни 09, 2019, 12:48:48 »
По-интересната новина е, че отказала субсидия от 1 лв, щото била много малко.

Разбира се, че е малко! А и 11 кинта изобщо не са много. Но като го направят левче какво ще стане? Никой не може да забрани на партиите да се финансират. Тогава ще започнат да си правят фирми, хотели, ще почнат търговска дейност. Ще се наложи да ги освободят от мита и данъци, защото идеята е, че така финансират политическата си дейност. Сметната палата няма да може да ги проверява. Бизнесът ще започне да налива пари. Ако някой помни, точно така беше в началото на 90-те, преди да въведат субсидиите. СДС внисаше цигари и алкохол без мита и акцизи. Бизнесът им наливаше с черпак.
Герп имат милиони и държат здраво големия бизнес - те нямат грижи. БСП ще се поозори отначало, но и тя ще се оправи. Бизнесът винаги дава на първата и на втората партии. За всеки случай. ДПС-то са дърти търгаши - и те ще се оправят. Ами другите? Рананка кво ще продава? Дай България? Всичко друго ще кихне на умряло.
И не се залъгвайте, че тка щели да се спезтят пари за туй-онуй. Дори и да се спестят - изобщо няма да отидат за туй-онуй, а ще бъдат изплюскани.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #21 -: Юни 09, 2019, 12:50:46 »
Фопщи линии съм съгласен с Офчароф, най-вече щото има същите тактически забелешки, които имам и аз:
https://www.segabg.com/forum-topic/rumen-ovcharov-bsp-shte-zagubi-mestnite-izbori


------------
иначе тая работа със субсидията е глупост и Магнолий е наясно с тва, иначе нямаше да предлага тя да е един леф. Тоя един леф ще му изкара малко(и за малко) неква поткрепа одстрана на по-малоумните български граждани, щото нито ена нормална партия нема да слезе под тва, което реално ѝ е неопходимо, за да оцелее финансово, тоест нема да каже "Банкянският матрак предлага един леф субсидия, ние предлагаме субсидията да е 83 стотинки, а да видим сега кой е по-голем кретен!". Излишъкът съответно ще зареве, че ето на, той е предлагал квото иска "народът", ама Онеа са го бламирали, одсвирвайки "народната воля".

Ако искаше да реши проблема със субсидиите, треаше да предложи механизъм, допускащ те да бъдат ползвани единствено за присъща на политическите субекти дейност, а неусвоените ф рамките на ена година сретства да се връщат ф бюджета. Номерът е, че дебелият никога няма да направи нещо, което предполага бюджетна дисциплина, прозрачност и feedback, щото на него бюджетът му е неква бащиния.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #22 -: Юни 09, 2019, 13:06:38 »
Quote (selected)
докато твоето е жонглиране с недоказани данни.
Данните са си доказани и налични. И говоря за лицемерието, не за конкретните суми. Личното ми убеждение е, че ако искаме откъсване на партиите от частното влияние чрез пари, трябва да си плащаме като данъкоплатци и то да си плащаме адекватно за партии. Системата за плащане е неадекватна, не сумите. Сегашната система разглежда субсидията като награда - колкото повече гласове, толкова пропорционално повече пари. Редното е да се говори за издръжка на определени партийни дейности и от там да се определя размера на финансирането, естествено и с отчитането на гласовете, но не правопропорционално.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #23 -: Юни 09, 2019, 13:22:33 »
Сегашната система разглежда субсидията като награда - колкото повече гласове, толкова пропорционално повече пари.

Aми, естествено! То навсякъде, където има държавно субсидиране, е така.Не може да бъде по друг начин. Плаща се на глас. Не може пртия с файтон членове да взима същите пари като партия с 80 депутата. Тогава ще има 6 милиона партии. "Определените партийни дейности" никой не може да ги определи. Целият жиот на една партия е партийна дейност.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #24 -: Юни 09, 2019, 13:59:48 »
Quote (selected)
докато твоето е жонглиране с недоказани данни.
Данните са си доказани и налични. И говоря за лицемерието, не за конкретните суми.
бъди така добър да ги цитираш, като са налични. щото ето какво пише за намалението оттатък:
Quote (selected)
БСП се съгласява партийната субсидия да бъде намалена, но не на 1 лев, пишат от пресслужбата на социалистите.

Националният съвет на БСП приел позицията червената парламентарна група да не се подкрепя предложението на ГЕРБ за 1 лев на действителен глас партийна субсидия, става ясно от съобщение на партията.
някъде да виждаш, че нинова се е съгласила? щото аз не.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #25 -: Юни 09, 2019, 14:14:40 »
Сегашната система разглежда субсидията като награда - колкото повече гласове, толкова пропорционално повече пари.

Aми, естествено! То навсякъде, където има държавно субсидиране, е така.Не може да бъде по друг начин. Плаща се на глас. Не може пртия с файтон членове да взима същите пари като партия с 80 депутата. Тогава ще има 6 милиона партии. "Определените партийни дейности" никой не може да ги определи. Целият жиот на една партия е партийна дейност.
Може естествено, след като за данъците се проповядва като панацея. Прогресивно (всъщност регресивно) плащане за глас. Определят се някакви основни нужди - явяване на избори, един 4-5 годишен цикъл е ясно какво включва. Някакви базови суми на база брой области и общини. Естествено и минималният праг се уточнява, не 1% от явилите се пред урните, а 1% от избирателите по списък. Около 65 хил човека не са файтон хора. Та за долната граница може (произволно го казвам) да се получи 15-20 лева на глас, за горната може и до 2-3 лева на глас да се стигне.
Като се добави и че осигуряването на държавни помещения за партийна дейност на символичен наем също си е субсидия, картинката се оформя. Естествено, ако се иска разумен и честен подход. Ако се иска трупане на дивиденти от популизъм, добри системи няма.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #26 -: Юни 09, 2019, 14:20:01 »
Quote (selected)
някъде да виждаш, че нинова се е съгласила? щото аз не.
Докато подаде оставка, Нинова е Председател. Някак не изглежда нормално такива неща да излизат без санкцията на Председателя.
А за предложението на отстъпника Кадиев от 2013 година (когато БСП е управляваща партия и се формира бюджета), информация има предостатъчно и из нета включително.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #27 -: Юни 09, 2019, 14:30:07 »
Quote (selected)
някъде да виждаш, че нинова се е съгласила? щото аз не.
Докато подаде оставка, Нинова е Председател. Някак не изглежда нормално такива неща да излизат без санкцията на Председателя.
А за предложението на отстъпника Кадиев от 2013 година (когато БСП е управляваща партия и се формира бюджета), информация има предостатъчно и из нета включително.
глупости. бсп не е лидерска партия и решението е на националния съвет. ако не можеш да намериш лично нейно мнение по въпроса, то лъжеш.

щото нинова, въпреки че е председател, преглътна станишев в листата. сега остава да почнеш по същата логика да твърдиш, че това е била личната ѝ позиция по въпроса.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #28 -: Юни 09, 2019, 14:54:14 »
Може естествено, след като за данъците се проповядва като панацея. Прогресивно (всъщност регресивно) плащане за глас. Определят се някакви основни нужди - явяване на избори, един 4-5 годишен цикъл е ясно какво включва.

Леле, мале! Тая глупост кога ти хрумна. Ти имаш ли изобщо представа какви разходи има една голяма партия , за да ги пишеш тея фантасмагории? И кои "основни нужди" ще благоволиш да определиш на една партия? ѝа 5 годишен цикъл? Толкова ли сте наивни да ги пишете тея работи? Или плащаш на партиите прилично, или ги оставяш да се финансират сами, без да мяукаш после кой им бил дал пари.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #29 -: Юни 09, 2019, 15:02:35 »
Отврат, не знам какво значи "прилично".
Бронирани лимузини и пари на срочен депозит по никакъв начин не мога да ги приема за прилични. Партиите са доброволни сдружения, как ще се финансират е техен проблем с членски внос, с дарения да си решават. Не мисля,че ако вдигнем мизата на 50 лева и се появи някой като Локхийд Мартин, небезизвестните немски "фондации" или "отровено общество" ще се замислят да вземат каквото им подхвърлят. Един лев да дадем ще е много, 100 да дадем ще е малко ако няма ограничения за какво да се ползват.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #30 -: Юни 09, 2019, 15:10:22 »
Quote (selected)
Отврат, не знам какво значи "прилично".
Е то това е драмата. Никой не знае, освен Калинчо - той има формула.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #31 -: Юни 09, 2019, 15:19:44 »
Един лев да дадем ще е много, 100 да дадем ще е малко ако няма ограничения за какво да се ползват.

Не можеш да ограничиш една партия за какво и как да си харчи парите. А на едни избори парите текат като река. Прилично е това, което се дава сега. От запознат човек знам, че при сегашното положение  БСП едва издържа финансово. Тя е голяма партия, нуждае се от щатни апаратчици, коли тунджа, материали и т.н. Освен в централата си щатни апаратчици няма. Герп има навсякъде. А парите на влог са допълнителен източник на финансиране. Кво те бърка това? Да не мислиш, че после си делят лихвите помежду си.
Само ние се опитваме да бъдем някви идейни сиромаси и отстрани всичко е много лесно. Ама не е така. Тука няма какво да се разсъждава. Или-или. Ако я направят левче на глас, след това никой няма да има право да брои парите на партиите. Те ще се финансират както намерят. Ако я намалят на половина, ще трябва да разрешт и допълнително финансиране, както е в в Германия, например. Тогава сметната палата ще може да контролира само тази част, която е държавна субсидия.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #32 -: Юни 09, 2019, 15:20:34 »
Quote (selected)
Леле, мале! Тая глупост кога ти хрумна. Ти имаш ли изобщо представа какви разходи има една голяма партия , за да ги пишеш тея фантасмагории? И кои "основни нужди" ще благоволиш да определиш на една партия? ѝа 5 годишен цикъл? Толкова ли сте наивни да ги пишете тея работи? Или плащаш на партиите прилично, или ги оставяш да се финансират сами, без да мяукаш после кой им бил дал пари.
Защо да е глупост? Легалните разходи и на големите и на малките партии се вкарват в официални отчети и се публикуват. В този смисъл, имам пълна представа колко са легалните разходи на една голяма партия. Основни нужди за една партия са яяванията на избори. За 5-годишен цикъл, нормалните избори са за български и европейски парламент, местни и за президент. Разходите за тях се отчитат и също са ясни, поне легалната им част. Време за медийно присъствие - радио, телевизии, вестници, може и интернет. Някаква бройка плакати, един застъпник на секция (с надница базирана на средната заплата), някаква организационна дейност - на база брой общини и области и толкова. Може и да има някакви добавки, не претендирам за изчерпателност, но останалите неща са капризи и следователно - от членски внос. Не е редно да се забравя, че субсидия е и разликата между минималния държавен наем за помещения и реалния пазарен, има едни 2/3 от заплатите на депутатите които също де факто са субсидия за партийна дейност, държавните командировъчни, коли и прочие аз ходене до изборните райони също. Това ако не е прилично плащане, не знам какво е.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #33 -: Юни 09, 2019, 15:27:57 »
Ето бе - Калинчо-Формулата.
Губят му се важни пера на завалията, но нейсе. :t0328:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #34 -: Юни 09, 2019, 15:28:51 »
Калин направо нарисува схемата на Отврат.
Дайте да дадем.
Платени "застъпници" много яко, даже може да не са симпатизанти на БСП както се случва.
Партиите имат нужда от Централа и регионални филиали - общински или държавни наеми през ваучери.
Медийно представяне - чрез ваучери.
Наем на зали за събития от общини или държавни- ваучери.
Ма те искали въртолет да им разнася знамето, ами да си намерят въртолет, пилот, гориво, знаме.
Членски внос и колкото стигне, тогава може да се сетят,че имат нужда от повече симпатизанти и да ги привлекат.
Другият модел е на Фирмин- малки сплотени ядки на държавна софра любуващи се на дъгата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #35 -: Юни 09, 2019, 15:31:28 »
Quote (selected)
Не можеш да ограничиш една партия за какво и как да си харчи парите. А на едни избори парите текат като река. Прилично е това, което се дава сега. От запознат човек знам, че при сегашното положение  БСП едва издържа финансово.
Никой и не си помисля, да ограничава една партия за какво да си харчи парите. Въпросът е колко са разумните данъкоплатски пари, които да се дават на тази партия. За изборите както стана въпрос, има отчетност. За безотчетната част има Наказателен Кодекс. И не смятам, че данъкоплатците трябва да издържат телевизия и няколко вестника и списания на БСП, един легион платени апаратчици и прочие. Нямам никакви възражения, тези разходи да се плащат от членски внос, на както стана въпрос голяма партия.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #36 -: Юни 09, 2019, 15:35:11 »
Quote (selected)
За безотчетната част има Наказателен Кодекс.
Очевидно не си виждал ППО. И може би така е добре.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #37 -: Юни 09, 2019, 15:37:39 »
Quote (selected)
Платени "застъпници" много яко, даже може да не са симпатизанти на БСП както се случва.
Не става въпрос за БСП а за принципа. След като се дадат пари за 1 застъпник на секция, надявам се да престанат мрънканията как някъде си манипулирали избори, протоколи и прочие в секциите. Имаш ги парите - да си си пратил застъпник, платен или не. Ако си изплюскаш парите за застъпници за заседания на актива по СПА хотели, твой проблем.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #38 -: Юни 09, 2019, 15:41:46 »
Калин направо нарисува схемата на Отврат.
Дайте да дадем.


Глупости! Отврат никога не е казвал подобно нещо. Точно обратното! Отврат казва, че сегашните пари са ОК. Но ако се намалят, и то чувствително, трябва да се разреши допълнително финансиране. Или, обратното : ако не се разпише конкретно допълнително финансиране (както е в Германия), никой не може да забрани такова. И за да не стане мазало, ще трябва да им разрешат търговска дейност. А търговската дейност още повече ще раздразни безпарийните. Ще стане както в началото на 90-те. И след някое време пак ще въведат държавна субсидия.Това казва отврат.
А понеже си щедър да даваш ваучери за общински зали, колко събрания годишно ще им отпуснеш на партиите?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #39 -: Юни 09, 2019, 15:43:29 »
30 партии със застъпници във всички секции, е няма да го смятам че ще повърна.
Мрънкането за изборните машинации лесно може да се реши с машини вместо със застъпници.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #40 -: Юни 09, 2019, 15:48:06 »
Quote (selected)
А понеже си щедър да даваш ваучери за общински зали, колко събрания годишно ще им отпуснеш на партиите?

Да вземе сметната палата да сметне колко са за 2018 и за 2019 като изборна Х 2.
Като решат да пият биричка в кварталния пенсионерски клуб да си платят. Това не е ограничение, има подадени отчети за предходните години да смятат, ако някой е крил не е наш проблем.
Проблем: Нови субекти.
Новите субекти са създадени от ентусиасти, не от платени функционери, след година да кандидатстват.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #41 -: Юни 09, 2019, 15:58:33 »
Ето как е в Германия. Понеже лъжат, че било 70 цента. Или не знаят, но се излагат по телевизора.

За всеки глас над бариерата - 0.78 цента. За всяко дарено евро предната година - по 38 цента от държавата. Допълнителните държавни субсидии не могат да надхвърлят сумата от частни дарения за предходната година. За дарения от граждани до 10 000 евро, а за фирми до 50 000 евро, дарителите не се отбелязват в отчетите. Над тези прагове, трябва да се отбелязва. Всички граждани и фирми, които правят дарения, могат да ги свалят от данъците си. Държавата осигурява безплатно телевизионно и радиовреме, а общините са длъжни да наемат рекламни места и да ги предоставят на партиите.
И това е само за Бундестага. В привинциите е допълнително.

https://en.wikipedia.org/wiki/Party_finance_in_Germany#Political_revenue

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #42 -: Юни 09, 2019, 16:00:24 »
Quote (selected)
30 партии със застъпници във всички секции, е няма да го смятам че ще повърна.
Мрънкането за изборните машинации лесно може да се реши с машини вместо със застъпници.
Не 30 партии, а толкова партии които са събрали над 1% от гласовете на избирателите по списък (около 65 хил към момента). При днешните реалности, някъде 4-5 до 6 партии и коалиции. Общо 2 милиона и нещо на избори, което не ми изглежда кой знае колко в държавен мащаб, особено ако елиминира празното плямпане за фалшификации по секциите.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #43 -: Юни 09, 2019, 16:20:27 »
Quote (selected)
Не 30 партии, а толкова партии които са събрали над 1% от гласовете на избирателите по списък (около 65 хил към момента). При днешните реалности, някъде 4-5 до 6 партии и коалиции.
Повече са, ама няма значение.
А какво правим ако една партия/коалиция от тия с 1+ %-та реши че не участва на избори?
Примерно на президентски, за да не прави калабалък.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #44 -: Юни 09, 2019, 16:27:44 »
А какво правим ако една партия/коалиция от тия с 1+ %-та реши че не участва на избори?
на едни избори - нищо. ако не участва 5 години - служебно закриване.
Quote (selected)
Чл. 40. (1) Софийски градски съд постановява разпускане на политическа партия само в случаите, когато:
3. повече от пет години от последната и съдебна регистрация не е участвала в избори за народни представители, за президент и вицепрезидент или за общински съветници и кметове;

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #45 -: Юни 09, 2019, 16:28:28 »
калинчо,

ти успя ли да намериш изявление на нинова относно субсидиите, или не?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #46 -: Юни 09, 2019, 16:30:19 »
Докато продължаваме да плащаме за регистрация ще е така.
Плащане за дейности, основните дейности и  не с пари, а с услуги от общински и държавни структури ( не държавни търговски дружества ).
Ама искали координатор със заплата... и аз искам асистентка с със специфични характеристики и ако мога да си позволя получавам.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #47 -: Юни 09, 2019, 16:40:36 »
Ама искали координатор със заплата... и аз искам асистентка с със специфични характеристики и ако мога да си позволя получавам.

Не мога да ти разбера логиката. Би ли обяснил? Видно е, че си против държавното финансиране, следователно подкрепяш партиите да се самофинансират както намерят за добре, нали? Защото ти нищо не казваш по въпроса, а се опитваш да наложиш някакъв таван на партийни разходи и организация. Ся, съгласи се, че не си ти човекът, който може да определи дали една партия може да си назначава щатни служители. Затова те питам простичко и ми отговори простичко : съгласен ли си да няма държавно финансиране и партиите да го правят сами?

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #48 -: Юни 09, 2019, 16:41:00 »
А какво правим ако една партия/коалиция от тия с 1+ %-та реши че не участва на избори?
на едни избори - нищо. ако не участва 5 години - служебно закриване.
Quote (selected)
Чл. 40. (1) Софийски градски съд постановява разпускане на политическа партия само в случаите, когато:
3. повече от пет години от последната и съдебна регистрация не е участвала в избори за народни представители, за президент и вицепрезидент или за общински съветници и кметове;
Тук нещо липсва ойропарламата, ама те всичките им закончета са такива.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #49 -: Юни 09, 2019, 16:43:52 »
Докато продължаваме да плащаме за регистрация ще е така.
Плащане за дейности, основните дейности и  не с пари, а с услуги от общински и държавни структури ( не държавни търговски дружества ).
Ама искали координатор със заплата... и аз искам асистентка с със специфични характеристики и ако мога да си позволя получавам.
Брадчед, тук много резко сближаваш партиите с пирамидите. Не египетските пирамидки.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #50 -: Юни 09, 2019, 16:45:24 »
Quote (selected)
А какво правим ако една партия/коалиция от тия с 1+ %-та реши че не участва на избори?
Просто не участва. Ако изборите са парламентарни, приключва и със субсидията. Апропо, за "файтоните" има и други допълнителни решения. На първите парламентарни избори - субсидия за над 1% (от общия брой на гласоподавателите), на вторите парламентарни - поне 2%, на третите - ако не са прескочили пак бариерата - от начало, с 0 субсидия.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #51 -: Юни 09, 2019, 16:49:29 »
Ама искали координатор със заплата... и аз искам асистентка с със специфични характеристики и ако мога да си позволя получавам.

Не мога да ти разбера логиката. Би ли обяснил? Видно е, че си против държавното финансиране, следователно подкрепяш партиите да се самофинансират както намерят за добре, нали? Защото ти нищо не казваш по въпроса, а се опитваш да наложиш някакъв таван на партийни разходи и организация. Ся, съгласи се, че не си ти човекът, който може да определи дали една партия може да си назначава щатни служители. Затова те питам простичко и ми отговори простичко : съгласен ли си да няма държавно финансиране и партиите да го правят сами?

Държавното финансиране е достатъчно да подпомага с инфраструктура.
Клуб, централи, зали, площади, охрана на събитията, медийно време в държавните медии.
Не съм аз човекът дето казва колко служители ще има дадена партия.
Толкова на колкото може да плати от членски внос или да накара да работят на доброволни начала. Модела с билдингите и офис асистентите копиран от маститите финансови институции никак не се вързва с идейната насоченост на партиите, защото техният смисъл е точно този. Идея която да се хареса и да бъде последвана, а другото е от Мамона. Това си плащаме и това получаваме, политици на заплата, бюрократи следващи запетайките без никаква идея какво става по света.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #52 -: Юни 09, 2019, 16:53:10 »
Калинчо, страхотни схеми си разработил! Направо се чудя в коя детска градина ходиш. Имаш право да мислиш каквото си искаш, но ако не членуваш в партия и ако нямаш хабер как функционира - недей да се излагаш. България затова е на това дередже, защото всеки Калинчо, който попадне в НС, започва да пише закони по неговата схема.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #53 -: Юни 09, 2019, 16:57:00 »
Калинчо, страхотни схеми си разработил! Направо се чудя в коя детска градина ходиш. Имаш право да мислиш каквото си искаш, но ако не членуваш в партия и ако нямаш хабер как функционира - недей да се излагаш. България затова е на това дередже, защото всеки Калинчо, който попадне в НС, започва да пише закони по неговата схема.
Калинчо тренира за Калинка? :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #54 -: Юни 09, 2019, 16:59:58 »
Държавното финансиране е достатъчно да подпомага с инфраструктура.
Клуб, централи, зали, площади, охрана на събитията, медийно време в държавните медии.

Начи, пак въртиш, сучеш и нищо не казваш. Държавното финансиране да се изразява само в инфраструктура, така ли? А имат ли право партиите да си търсят парични средства за функциониране?
Защото безплатен офис е нищо. И площад не е кой знае какво финансиране.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #55 -: Юни 09, 2019, 17:08:03 »
Още в началото писах.
Нищо КЕШ от бюджета, парите членски внос или дарения.
Това, че са решили, че им трябват много пари за...........
Партиите са идейни организации, ако не могат да съществуват като такива ,а като бюджетни разпределители няма смисъл от тях.
Няма смисъл от правителство в сянка 1, правителство в сянка 2..........
П.П.Мисля,че това много ще отрезви "професионалните политици" със сапьорски лопатки ( даже лопатите им са някакви мънички, недорасли).
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #56 -: Юни 09, 2019, 17:08:22 »
Quote (selected)
Калинчо, страхотни схеми си разработил! Направо се чудя в коя детска градина ходиш. Имаш право да мислиш каквото си искаш, но ако не членуваш в партия и ако нямаш хабер как функционира - недей да се излагаш. България затова е на това дередже, защото всеки Калинчо, който попадне в НС, започва да пише закони по неговата схема.
Аз си излагам вижданията като данъкоплатец и гражданин, не като партиен активист. Не сме толкова голяма държава и все познаваме по някой и друг активист, за обща представа от партийното строителство. Редно е и да се отбележи, че не съм популист, правенето на политика струва пари и аз съм готов да плащам моя дял като данъкоплатец, но все пак в разумни граници, а не според мечтите на партийния актив. Имам повече от добра представа колко струва издръжка на офис, транспорт и прочие, колко струва кампания на отчет е видимо за всички. Който иска да прави политика с пари под масата - надявам се Наказателен Кодекс. Апропо, при щедро държавно финансиране е редно и да се забрани частно спонсориране. Не да се ограничи, да се забрани. От което също партийният актив няма да изпадне във възторг.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #57 -: Юни 09, 2019, 17:18:59 »
Апропо, при щедро държавно финансиране е редно и да се забрани частно спонсориране. Не да се ограничи, да се забрани. От което също партийният актив няма да изпадне във възторг.

Щедро, щедро, колко да е щедро? Щедро може да ти се вижда на тебе. Но няма значение. Ти теоритизираш едно към гьотере. В случая имаме няколко конкретни въпроса и твоите теоретични постановки нямат никаква връзка с тях. А въпросите са елементарни : да остане ли субсидията 11 лева или да се намали ; колко да се намали ; да бъде ли един лев ; и ако се намали чувствително трябва ли партиите да си търсят допълнително финансиране.
Защото, извинявай, ама никой не може "да забрани със закон" дарения или спонсориране.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #58 -: Юни 09, 2019, 17:21:55 »
Quote (selected)
И не смятам, че данъкоплатците трябва да издържа ...един легион платени апаратчици и прочие.
Фирмин, пък тоя иска да си одиш!
За Гочиту, още не е казал.
 :smokin:
« Последна редакция: Юни 09, 2019, 17:24:15 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #59 -: Юни 09, 2019, 17:23:54 »
БСП наследи от БКП структура от времето на партията държава.
Всякакви районни, регионални, селски, квартални платени структури, нормално е да не може да поддържа същия стандарт като една от всичките налични партии.
Парите никога не стигат, единственото спасение е да наблегнат на идеи, политики разпознаваеми от от повече граждани.
ЕС е вреден за вашето здраве!