Преглед на печата … > Мнения …

"Краят на историята" или краят на неолибералната демокрация? - едно мнение

<< < (2/16) > >>

otvrat:
кви разновидности визираш?

Под разновидности имам предвид различните ѝ форми на проявление. И няма никакво значение каква е ножицата между богати и бедни. Класовата либерална демокрация обслужва определена социална класа - капиталистическата. Което не значи, че работническата не може да се ползва от нея. Но само във формата и границите, наложени от управляващата класа. Така както при социалистическата демокрация буржуазната класа е подтисната, но няма проблем да ползва тази социалистическа демокрация.

wreckage:
ъ?
srsly, защо е неопходимо да ръгаме различни сортове демокрация ф тема, визираща либералната такава и носеща заглавие, към чиято некоректност се однася оригиналната ми забелешка? Не е ли по-смислено да се концентрираме върху параметрите, зададени од самата тема?

Тези параметри очевидно не фключват "сравнителна анатомия на демокрациите, за които фмомента се сещаме".

Иначе съм наясно с дефинициите, въведени посретством оня marxism for dummies, който навремето минаваше за официален и научен, мерси. Даже са ме изпитвали фучилище.

otvrat:
srsly, защо е неопходимо да ръгаме различни сортове демокрация ф тема, визираща либералната такава и носеща заглавие, към чиято некоректност се однася оригиналната ми забелешка?

Ами, трябваша да уточним забележката ти, че либералната демокрация е приложима към всеки икономически модел. Което не е така. Тя е приложима само към нейния си, капиталистически модел. Ако си имал предвид различно ниво на капиталистическо развитие - това е друга манжа.

wreckage:
аз я бех уточнил, посретством следното уточнение:

--- Quote (selected) ---либерална демокрация, която е неутрална спрямо съществуващия на нейния терен икономически модел, доколкото той може да е секакъф между двете екстреми по оста welfare state--------------------------neoliveral shite.
--- Край на цитат ---
одтакък welfare state отиваме въф социализъм, одтатък neoliveral shite пътят се раздвоява към деснолибертарианска псевдоанархия или неква безобразна плутократична диктатура. Възможен е и некъф карашък между двете.

otvrat:
ОК, сори! Сега как да си зема думите назад? Не знам как се трие.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия