Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 24, 2024, 03:48:09

Автор Тема: ПП „БСП“ и всичко останало, свързано с нея…  (Прочетена 4947 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1517
  • No complain no explain
    • Профил
Re: ПП „БСП“ и всичко останало, свързано с нея…
« Отговор #60 -: Февруари 09, 2024, 21:42:40 »
Нинова се закани на общинските съветници на БСП в София
Quote (selected)
Като причини посочи, че БСП - София, и кандидатът за кмет Ваня Григорова, която остана втора, оспорват изборните резултати пред съда.



"Да подкрепиш тези хора, за които твърдиш, че са незаконно избрани, е висша форма на лицемерие."

Друг аргумент според Нинова е демонтирането на Паметника на съветската армия, на което БСП се противопостави. "Обявихме това за гавра с историята. Ако днес някой от нашите общински съветници седне с тези хора и подкрепи техен кандидат за председател, е висша форма на липса на морал и предателство към тези, които ги избраха", каза Корнелия Нинова.

Когато е права, права е!!!

Аз написах, че ще фърчи перушина и ето, https://epicenter.bg/article/Rumen-Ovcharov--Povedenieto-na-obshinskite-savetnitsi-v-Sofiya-e-predatelstvo-i-klientelizam-/340615/11/0 , а Дачков в Поглед има интересен коментар по този повод ( и за В. Григорова ако е вярно )
https://pogled.info/tv/alternativen-pogled/yavor-dachkov-za-tainite-teatralni-syuzheti-na-peevski-i-sglobkata-sreshtu-radev.165684 :think:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
    • Профил
    • Личен сайт
Re: ПП „БСП“ и всичко останало, свързано с нея…
« Отговор #61 -: Февруари 09, 2024, 21:55:08 »
Какво казва Дачков за Григорова, че не ми се слуша цялото интервю?

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1517
  • No complain no explain
    • Профил
Re: ПП „БСП“ и всичко останало, свързано с нея…
« Отговор #62 -: Февруари 09, 2024, 22:28:34 »
Какво казва Дачков за Григорова, че не ми се слуша цялото интервю?

Григорова може да е станала ресоршеф - Здраве, или както е там, и по важните ресори са разпределени между "заговорниците". Това за Григорова май не е от Дачков. Заблудил съм се и не мога да си спомня къде го видях. Там имаше и за важните ресори. На сайта на СОС би трябвало да се види.

P.S.
https://nova.bg/news/view/2024/02/09/444214/%D1%81%D0%BE%D1%81-%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D1%80%D0%B0-%D1%87%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%B8-%D1%80%D1%8A%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%8F%D0%BD%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%81%D0%B8%D0%B8/

« Последна редакция: Февруари 09, 2024, 22:48:38 от Фют »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
    • Профил
    • Личен сайт
Re: ПП „БСП“ и всичко останало, свързано с нея…
« Отговор #63 -: Февруари 13, 2024, 08:49:14 »
Григорова уличи Нинова е непоследователно поведение
Цитат на: Ваня Григорова
Г-жа Нинова беше тази, която настояваше да се избере най-възрастният съветник за председател в СОС и това е Грети Стефанова, която също е от ПП-ДБ. И когато общинските съветници подкрепят избора на друг представител на същата партия за председател, тя ошамарва собствените си общински съветници, не мога да си обясня това поведение. Освен с това, че има опит от страна на „Позитано“ да зачеркне градската си организация.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
    • Профил
    • Личен сайт
Re: ПП „БСП“ и всичко останало, свързано с нея…
« Отговор #64 -: Февруари 15, 2024, 10:22:19 »
7-минутно остро изказване на Корнелия Нинова от трибуната на НС относно бежанците и споразумението за тях, които "сглобката" се опита да скрие:

https://www.youtube.com/watch?v=DfjjDg6iRyw

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
    • Профил
    • Личен сайт
Re: ПП „БСП“ и всичко останало, свързано с нея…
« Отговор #65 -: Февруари 15, 2024, 15:51:48 »
Съветниците от БСП в София искат оставката на Вяра Тодева за саботаж на работата на Столичния съвет

Оти ги ручаха жабетата (преглътнаха нарязването на Паметника и гласуваха за председател от ПП)?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
    • Профил
    • Личен сайт
Re: ПП „БСП“ и всичко останало, свързано с нея…
« Отговор #66 -: Февруари 16, 2024, 20:00:28 »
56-минутно интервю на Мартин Карбовски с Велислава Дърева:

https://www.youtube.com/watch?v=6Jz9areunMA



Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2144
    • Профил
Re: ПП „БСП“ и всичко останало, свързано с нея…
« Отговор #69 -: Февруари 23, 2024, 10:53:48 »
Позиция на журналистите, работили във вестник „Дума“ през годините
В един тубус за чертежи съм запазил последния брой на в-к "Работническо дело" и 2-3 броя от №1 на "Дума". Тогава предположих, че тук е вододелът между марксизма и немарксизма в България и май така излезе.


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
    • Профил
    • Личен сайт
Re: ПП „БСП“ и всичко останало, свързано с нея…
« Отговор #71 -: Февруари 25, 2024, 17:48:46 »
Как протича заседанието на НС за изключване на софийските общински съветници от БСП?
Quote (selected)
Пленумът се проведе, въпреки липсата на кворум.

Не знам кой е авторът на горния нелеп текст, но той явно не знае що е пленум и що е кворум:
Quote (selected)
Пле́нум (лат. plenum «полное»), плена́рное заседа́ние, плена́рная се́ссия (англ. plenary session) — заседание, собрание с присутствием всех членов организации
Quote (selected)
Кворум (лат. quorum praesentia sufficit «которых присутствие достаточно») — установленное законом, уставом организации или регламентом число участников собрания (заседания), достаточное для признания данного собрания правомочным принимать решения по вопросам его повестки дня.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
Re: ПП „БСП“ и всичко останало, свързано с нея…
« Отговор #72 -: Февруари 25, 2024, 18:02:36 »
с две думи: кворум е имало, изключванки - не, решено е в софия и бургас да има пълен цикъл отчети и избори няколко месеца предварително.

таков изрева на умряло от новината.

пресконференция: https://www.youtube.com/watch?v=E83nOZn_xYM

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
    • Профил
    • Личен сайт
Re: ПП „БСП“ и всичко останало, свързано с нея…
« Отговор #73 -: Февруари 25, 2024, 18:11:31 »
Соломоновско решение! А защо и в Бургас, и там ли са клекнали съветниците на БСП?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
Re: ПП „БСП“ и всичко останало, свързано с нея…
« Отговор #74 -: Февруари 25, 2024, 18:26:35 »
защо и бургас - не знам. има и още една новина - бриго аспарухов бил подал оставка от изпълнителното бюро, несъгласен щото. бтв била слухтяла там. сега ще им отворя сайта да видя какво са писали.


бтв са преразказали преснонференцията от линка ми по-горе.
https://btvnovinite.bg/bulgaria/bsp-shte-smenja-rakovodstvoto-si-v-sofija-i-burgas-brigo-asparuhov-hvarli-ostavka.html

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
    • Профил
    • Личен сайт
Re: ПП „БСП“ и всичко останало, свързано с нея…
« Отговор #75 -: Февруари 25, 2024, 18:50:39 »
Хм, щели да подкрепят за председател на ЕК Никола Шмит. Той е от ЛСРП, чието име звучи добре, но доколкото разбирам, това са люксембургските "широки" социалисти.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1517
  • No complain no explain
    • Профил
Re: ПП „БСП“ и всичко останало, свързано с нея…
« Отговор #76 -: Февруари 25, 2024, 19:01:08 »
Соломоновско решение! А защо и в Бургас, и там ли са клекнали съветниците на БСП?

Бургас, понеже Буратино не обича Нинова. Варна по късно. :t26157:


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ПП „БСП“ и всичко останало, свързано с нея…
« Отговор #77 -: Февруари 25, 2024, 19:16:56 »
Соломоновско решение! А защо и в Бургас, и там ли са клекнали съветниците на БСП?

Бургас, понеже Буратино не обича Нинова. Варна по късно. :t26157:
Честно казано в случая бих предпочел Съсела.
Ако беше останал още малко БСП вече нямаше да я има - един дерт по-малко.
С Нинова агонията продължава, може би защото не сме приели закон за евтаназията.
Да пробваме първо с партии викам, ако е добре тогава и за хора.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
Re: ПП „БСП“ и всичко останало, свързано с нея…
« Отговор #78 -: Февруари 25, 2024, 19:29:55 »
таков обяви партизанска война:
Quote (selected)
Пленумът на БСП е нелегитимен, няма да се съобразим с решенията му. Днес се събираме всички районни председатели, за да потвърдим това”, заяви днес за “Труд news” председателят на БСП-София Иван Таков.
цък

тука има некви мазни и кални борби, дето не са ми ясни. асол сигурно е по- в час. на мен ми се вижда необяснимо как за едно зам-председателско място в сос и четири комисии тези си плюха на идеологията, червените линии и решенията на националния съвет, и се прегърнаха с ядачите на торти с главички. и в този ред на мисли е хубаво да има нови избори там, докато подлостта им е още прясна.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ПП „БСП“ и всичко останало, свързано с нея…
« Отговор #79 -: Февруари 25, 2024, 19:33:42 »
Битката е за еродепутатите, един мандат и си милионер, законен.
Отделно  едно място и четири комисии през които следващите години ще мине повече от милиард не е лош мотив.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
    • Профил
    • Личен сайт
Re: ПП „БСП“ и всичко останало, свързано с нея…
« Отговор #80 -: Февруари 25, 2024, 19:35:00 »
А дали е вярно това (цитат от "Труд")?
Quote (selected)
В залата присъстваха около 55-60 души от 188 членове на Националния съвет.
Защото ако е вярно, наистина е нямало кворум и съответно не са можели да вземат решения.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
Re: ПП „БСП“ и всичко останало, свързано с нея…
« Отговор #81 -: Февруари 25, 2024, 19:42:04 »
нинова на пресконференцията каза, че заседанието е имало кворум, изчакали са делегации, които са закъснели. и са гласували решенията с 86-5-4 гласа от 188.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
Re: ПП „БСП“ и всичко останало, свързано с нея…
« Отговор #82 -: Февруари 25, 2024, 19:45:17 »
Битката е за еродепутатите, един мандат и си милионер, законен.
ами те се самоотстреляха от тази битка с постъпката си в сос.

освен ако не вземат да ги преизберат. а пък ако ги преизберат - вокс попули, вокс деи.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
    • Профил
    • Личен сайт
Re: ПП „БСП“ и всичко останало, свързано с нея…
« Отговор #83 -: Февруари 25, 2024, 19:57:09 »
пресконференция: https://www.youtube.com/watch?v=E83nOZn_xYM
Чак сега ми се зарежда, след 2 предишни опита. Голям интерес, претовариха ТиТръбата! ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
    • Профил
    • Личен сайт
Re: ПП „БСП“ и всичко останало, свързано с нея…
« Отговор #84 -: Февруари 25, 2024, 20:19:31 »
Чух ги. И Нинова употреби думата "пленум", въпреки че е било с кворум на ръба (95 гласували са точно половината от 188 плюс един!). "Пленум" значи, че присъстват всички без болните! Например при прословутия пленум на 10.XI.89 г. в София извикаха дори дипломатите от чужбина, които бяха членове и кандидат-членове на ЦК! Не ми хареса и че Нинова каза "една колега", а не "колежка". Това ми реже ужасно слуха, независимо дали е правилно или не по някакви формални езиковедски критерии!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
Re: ПП „БСП“ и всичко останало, свързано с нея…
« Отговор #85 -: Февруари 25, 2024, 21:21:55 »
Чух ги. И Нинова употреби думата "пленум", въпреки че е било с кворум на ръба (95 гласували са точно половината от 188 плюс един!). "Пленум" значи, че присъстват всички без болните! Например при прословутия пленум на 10.XI.89 г. в София извикаха дори дипломатите от чужбина, които бяха членове и кандидат-членове на ЦК! Не ми хареса и че Нинова каза "една колега", а не "колежка". Това ми реже ужасно слуха, независимо дали е правилно или не по някакви формални езиковедски критерии!

тя работата е ясна - таковистите са бойкотирали и е трябвало срочно да пристигнат делегации, които да спасят кворума. и са го спасили. сиреч заседанието, или пленума, е легитимно и решенията му трябва да се изпълняват.

и на мен ми звучи криво "една колега", ама обвинявай мурдаровия - по негово време се въведе изрязването на думи като колежка, депутатка, министърка и т.н, и възприемането на турския тертип - там род няма. както викат наште по-мургави сънародници "туй отвертка мойто".

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
    • Профил
    • Личен сайт
Re: ПП „БСП“ и всичко останало, свързано с нея…
« Отговор #86 -: Февруари 25, 2024, 21:51:55 »
Специално за женския мъжки род Мурдаров не е виновен – вж напр. тази му статия. Имаше и още една статия от него, озаглавена "Та­зи про­да­вач днес об­слу­жи ед­на ад­во­кат и ед­на ми­нис­тър", но сайтът, където беше поместена, вече не съществува. Конкретно за "колежка" той предпочита именно така да казва.



Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ПП „БСП“ и всичко останало, свързано с нея…
« Отговор #89 -: Февруари 29, 2024, 20:29:43 »
В БСП си тече украинизация.
Няколко преврата, всеки следващ води до по-тираничен режим.
ЕС е вреден за вашето здраве!


Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1517
  • No complain no explain
    • Профил
Re: ПП „БСП“ и всичко останало, свързано с нея…
« Отговор #91 -: Март 01, 2024, 21:12:39 »
Над 200 члена на БСП в Благоевград заплашват да я напуснат


Ми да идат или в ГЕРБ, или във " Възраждане". Там има свобода и демокрация всеки да прави, да говори и да гласува каквото му скимне / само да не ги чуят и видят Бойко или Коцето / Изобщо кеф.  :i_laughing:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
    • Профил
    • Личен сайт
Re: ПП „БСП“ и всичко останало, свързано с нея…
« Отговор #92 -: Март 01, 2024, 21:43:54 »
Част от тях ще станат безпартийни, а друга ще отидат в "Левицата!".

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
    • Профил
    • Личен сайт
Re: ПП „БСП“ и всичко останало, свързано с нея…
« Отговор #93 -: Март 04, 2024, 18:05:39 »
Страхил Ангелов от БСП закова Васко Ухото
Цитат на: Страхил Ангелов
Руски знамена са поставени на стълбове на столичния булевард „Цариградско шосе“, съобщи на страницата си във Фейсбук столичният пишман кмет Васил Терзиев, назначен от ОИК – София с подправени флашки! Ухото извършва проверка на записите от камерите на Центъра по видеонаблюдение, за да се установят фактите и извършителите, и да се предприемели съответните действия….

Абе Васко, какво точно ще се „предприеме“, че не мога да се сетя? Ето приеми, че АЗ поставих знамената, хайде да те видим какво пък толкова ще „предприемеш“. Знамената са сложени, защото е ТРЕТИ МАРТ, което е НАЦИОНАЛНИЯТ ПРАЗНИК НА БЪЛГАРИЯ, но ТИ не отбелязваш подобни знакови дати, свързани с Родината ни. Те се веят в знак на протест срещу грозната ви пропаганда и мерзост!

Ти Ухо, защо вееш украинско знаме на сградата на БЪЛГАРСКАТА столица и накичи цяла София с билбордове, рекламиращи хомосексуализъм и такива, които прославят Украйна? На теб кой ти дава това право! Да беше поставил поне един билборд, с който да честитиш 3-ти март на столичани, ама не би…..Защо ти Ухо ми наряза паметника с флекс и го изхвърли в калта, а после празнува Коледа с изродска торта и заедно с ортаците ти ядохте детски ръце и крака? Ти сатанист ли си Ухо? Кажи си, за да знаем с кого точно си имаме работа!

Я ми обясни, моля те, какво точно символизира тази рисунка по-долу, която си изтипосал на цяла сграда в центъра на София?

Защо постоянно натрапваш подобни гнусотии на децата ми, бе Ухо?

София тъне в мръсотия, цели квартали все още са без канализация, навсякъде по улиците е пълно с кратери като след бомбардировка, столицата няма завършен околовръстен път и всеки ден хиляди висят с часове в задръстването….. кметът е изпаднал в политическа безтегловност и няма мнозинство в Общинския съвет, но пропагандира украинизъм и содомия – за това му стигат силиците. От Ухото толкова!

Време е Васе да заминаваш при Зеленски и там в любимият ти Киев да рекламираш каквото си пожелаеш!



Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
    • Профил
    • Личен сайт
Re: ПП „БСП“ и всичко останало, свързано с нея…
« Отговор #95 -: Март 18, 2024, 18:52:38 »
Специално за женския мъжки род Мурдаров не е виновен – вж напр. тази му статия. Имаше и още една статия от него, озаглавена "Та­зи про­да­вач днес об­слу­жи ед­на ад­во­кат и ед­на ми­нис­тър", но сайтът, където беше поместена, вече не съществува.
Тук съм я бил дал вече, в архива е: https://web.archive.org/web/20190915152438/http://legalworld.bg/25351.tazi-prodavach-dnes-obsluji-edna-advokat-i-edna-ministyr-*.html



Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ПП „БСП“ и всичко останало, свързано с нея…
« Отговор #98 -: Март 23, 2024, 21:19:08 »
 :beer_old:Иван Таков- поредният "дядо Благо".
Нито дядо, нито благ, за сметка на това върл кариерист.
Шел да обединява "влиятелните" леви субекти, обекти, беседки пред панелния блок и активистите от селската  кръчма.
П.П. Забравих и разбойническата ( да не се бърка с работническата ) прослойка леви ( по щатна таблица) милионери.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
    • Профил
    • Личен сайт
Re: ПП „БСП“ и всичко останало, свързано с нея…
« Отговор #99 -: Март 24, 2024, 10:00:07 »
Корнелия Нинова на Тодоровден:


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
    • Профил
    • Личен сайт
Re: ПП „БСП“ и всичко останало, свързано с нея…
« Отговор #100 -: Март 24, 2024, 20:23:10 »
БСП ОПРЕДЕЛИ КАТО "ФАЛШИВА И АБСУРДНА" СРЕЩАТА, НА КОЯТО БЕШЕ УЧРЕДЕНО ДВИЖЕНИЕ "БУЗЛУДЖА"
Quote (selected)
Изпълнителното бюро на БСП, начело с лидерката Корнелия Нинова, обяви, че срещата на социалисти в НДК на тема "За бъдещето на БСП и лявото", организирана в събота от председателя на БСП - София Иван Таков, е фалшива. В позицията от партийната централа се посочва, че става дума за "чужди партии, стари лица, без нови идеи".

"Информацията, че на срещата присъстват социалисти, членове на БСП, е фалшива. Мнозинството от участниците бяха председатели и ръководства на други партии: АБВ, Движение 21, Изправи се Бг и др., както и безпартийни хора", заявяват от партията.

"Абсурдно е членуващи в други партии, да организират движение вътре в БСП. Нечленуващи в БСП да искат свикване на извънредно заседание на конгрес на БСП. Това минава всякакви граници на политическата логика и морал", подчертават от ръководството на социалистическата партия.

"Претенциите за морална алтернатива се разбиват на пух и прах във фактите: АБВ на Първанов управлява заедно с ГЕРБ и въведе убийствената пенсионна реформа. Сергей Станишев въведе плоския данък и се целуна с Лютви Местан (бивш лидер на ДПС - б.р.) на Орлов мост. А днес заяви, че Мария Габриел трябва да стане премиер и да има правителство ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ. Мая Манолова получи поста на омбудсман, благодарение на Бойко Борисов. Иван Таков направи сглобка в СОС с ПП-ДБ и ГЕРБ и внесе увеличението на заплатите на общинските съветници на 6000 лв. Единственото, което ги обединява, е желанието за оглавяване на БСП и използването на партията за лични цели", се казва още в позията на "Позитано" 20 - центратата на партията на Нинова.

Оттам посочват още, че въпросът с лидерството в БСП се решава единствено от членовете на партията на пряк избор, а такъв предстои в края на годината.
Искам да коментирам подчертаните 2 изречения от горния текст. Това, че мнозинството са били от други партии, не означава, че не са присъствали и членове на БСП.
« Последна редакция: Март 24, 2024, 20:28:36 от lucho »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
Re: ПП „БСП“ и всичко останало, свързано с нея…
« Отговор #101 -: Март 24, 2024, 22:04:08 »
ся, не че нещо, ама внушенията бяха, че само и единствено членове на бсп са били там. ето например началото и края на дописката в гласовете на дачков:
Quote (selected)
Над 500 социалисти от цялата страна учредиха движение "Бузлуджа" в БСП. Това се случи по време на днешната среща, която беше организирана от лидера на БСП - София Иван Таков и от столични социалисти на тема "За бъдещето на БСП и лявото". Зала 6 на НДК се оказа тясна да събере желаещите от цялата страна да присъстват на разговора. Сред тях бяха социалисти от Русе, Бургас, София, Поморие, Плевен, Габрово, Велико Търново, Сливен, Шумен, Видин, Монтана, София Област, Хасково, Пазарджик, Благоевград, Силистра, Пловдив, Кюстендил и др.

...

Сега ни чака много и отговорна партийна работа в името на БСП и на лявото в България. На добър час на нашето ново движение в партията "Бузлуджа".
както и да го гледаш, според дописката излиза, че са се събрали и са си организирали вътрешнопартийно движение. а се оказва, че мнозинството въобще не са били партийни членове. обаче с мнозинство външни се учредява поредната "партийна опозиция". е как да не им теглиш една кръшна и на пишман учредителите, и на пишман журналистите, дето хич не манипулират?!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
    • Профил
    • Личен сайт
Re: ПП „БСП“ и всичко останало, свързано с нея…
« Отговор #102 -: Март 27, 2024, 21:51:52 »
Прав си, че внушението е манипулативно и невярно. А дали са били мнозинството от БСП или не, трудно може да се каже. Едва ли някой им е правил анкетни карти.


Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11144
    • Профил
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
    • Профил
    • Личен сайт
Re: ПП „БСП“ и всичко останало, свързано с нея…
« Отговор #105 -: Април 02, 2024, 12:39:00 »
Не знам дали си спомняш, но през 1990 г. се появи някаква нова партия под името БСП, преди конгреса, на който решиха да сменят името на вече перестроечната БКП на БСП. След конгреса името БСП беше дадено на нея, а първоначалната БСП потъна в небитието. Уви, не си спомням кой беше този, който я основа, но твърдо помня, че имаше такава. Това означава, че в съда не са уважили първоначалната регистрация на името, т.е. "запазената марка" на тази нова партия. Как е станало така, не знам.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1517
  • No complain no explain
    • Профил
Re: ПП „БСП“ и всичко останало, свързано с нея…
« Отговор #106 -: Април 07, 2024, 18:27:36 »
Нинова да си вземе поука, как се прави. Ако трябва, да се смени устава.

"Продължаваме промяната" сме либерална партия. Уважаваме свободния избор. Без съгласие на ръководството на партията, ако една личност избере да участва в политическа длъжност, членството му се прекратява автоматично. Членството на Гвоздейков е прекратено. Той ще живее цял живот с избора, който е направил, посочи Цеков.

https://epicenter.bg/article/Andrey-Tsekov--Gvozdeykov-e-izklyuchen-ot-PP-avtomatichno--tsyal-zhivot-shte-zhivee-s-izbora--koyto-napravi/346048/2/0


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ПП „БСП“ и всичко останало, свързано с нея…
« Отговор #107 -: Април 07, 2024, 19:37:11 »
Да разбираме ли че другите от ПП няма да живеят цял живот? :smokin:
ЕС е вреден за вашето здраве!


Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 298
    • Профил
Re: ПП „БСП“ и всичко останало, свързано с нея…
« Отговор #109 -: Април 17, 2024, 13:47:02 »
Декларация от името на ПГ на „БСП за България“
:i_slamhead:
Вярно, но нагло изявление, като се има предвид, че същите съучастваха и погромът над държавността и държавата не се извършват от 48 часа, а от години.
Сега предизборни агитации и декларации, мерси...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
    • Профил
    • Личен сайт
Re: ПП „БСП“ и всичко останало, свързано с нея…
« Отговор #110 -: Април 20, 2024, 19:26:04 »
Половинчасово интервю на Илиана Беновска с Иван Таков:

https://www.youtube.com/watch?v=v-j-CH0ZTZM&t=1h39m

(Може да се гледа и цялото видео, което е 3 часа и 7 мин.)