Преглед на печата … > Култура …

ТЕАТЪР

(1/5) > >>

Джиджи:
НАТФИЗ – „НЕЧИСТАТА” от  Нина Садур, по мотиви от повестта „Вий” на Гогол

С участието на студенти от специалност „Актрьорство за драматичен театър”
от класа на проф. Пламен Марков

сценична версия и постановка – Калин Ангелов

сценография – Никола Налбатанов

музикален ръководител – Георги Георгиев – Антика

пластика – проф. д-р Велимир Велев

--- Quote (selected) ---Ами, това е момчета, аз живях лошо, на дребно, вие сами видяхте. Излиза, че съм нищожно човече, никому ненужно, сирак, след като такава нечиста сила се залепи и се вкопчи в мен. Какво да се прави, всеки си има своята съдба, момчета.

А пък ако се погледне научно, то значи, че в нашия божѝ свят се е появила черна дупка, от която тук нахлува гноясал мрак и смърдяща гадост, а пък светът, момчета, е така хитро построен, че няма как да изскубнеш от него някое важно нещо, за да запушиш онази черна дупка, щото цялата постройка ще рухне.

Значи, избрали са най-безполезния човек и са го захвърлили в разярения мрак, за да го погълне този мрак и да позатихне до следващия път, като се напие с топла човешка кръв …
--- Край на цитат ---

Из „Нечистата” от Нина Садур

Препоръчвам горещо!!!

•   прекрасен актьорски състав от студенти 3-ти курс, овладян едва ли не до съвършенство от своя Мастер – Пламен Марков;

•   всички момчета и момичета са подбрани с вкус – както по отношение на фигура, така и на излъчване и на „фац”;

•   всички пеят a capella – без мърдане от тона и на „милимунда”, което е изключително трудно;

•   а за постигнатото ниво на пластика могат да им завидят и най-добрите балетисти …

 :clap-3332:

buratinob:
Хубаво!
Да не си сменила имиджа?
Вместо емотикони цитати на класици? :way_to_go-1308:

Джиджи:
  :bubblegum: :tongue-out: :bubblegum:

ddantgwyn:
НАФТИЗ?!

Джиджи:

--- Цитат на: ddantgwyn в Декември 11, 2019, 21:56:29 ---НАФТИЗ?!
--- Край на цитат ---
:D :t3721:
Винаги го бъркам, от самото начало /щото ме мързи да го разгръщам секи път!/  :t0120:

Ей ся ше го оправя. Но точно тази постановка наистина си заслужава.  :way_to_go-1308:

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия