Преглед на печата … > Култура …

ТЕАТЪР

<< < (3/5) > >>

Здравка:
И аз така - на балкона. Обичам да гледам отвисоко. А що се отнася до тоалетните, сегрегацията и апартейд политиките са го измислили. бели/черни - ваксинирани/неваксинирани. К'во толкоз, всеки ще е сред своите. Може и университетите да ни сегрегират. Аз не възразявам. :crying_with_laughter-3302:

Ной:

--- Цитат на: Здравка в Септември 02, 2021, 13:12:33 ---И аз така - на балкона. Обичам да гледам отвисоко. А що се отнася до тоалетните, сегрегацията и апартейд политиките са го измислили. бели/черни - ваксинирани/неваксинирани. К'во толкоз, всеки ще е сред своите. Може и университетите да ни сегрегират. Аз не възразявам. :crying_with_laughter-3302:

--- Край на цитат ---
Не "може" - при нас е реалност. Чавето вчера ми изпрати декларацията.

Еле па я!:
Днес попаднах на едно, може да се каже, семейно представление. В Малкия градски театър "Зад канала" прелестната двойка Лиза Боева - Ицко Финци изнесе  беседа - иначе не мога да го нарека - за руския авангард от началото на двайсетия век: Маяковски, Малевич, Хлебников, Дягилев и прочие. Разбира се, семейството е знаменито само по себе си заради възрастовата разлика и дъщеричката, която имат. Както се казва, дай Боже всекиму. Единствено съжалявам, че не съм знаел по-рано за тези техни изяви. Самата Лиза е нещо изключително като ерудиция и артистичност, щом успя два часа да говори по темата, без да заспим или да хвърляме столове, както редовно се е случвало на всичките представления на руските футуристи. (Но пък и скандалният Маяковски не бил отстъпвал, като отговарял с картонения пън, на който седял в своя моноспектакъл.) Ицко Финци, който е последният от великата плеяда актьори - Бог да го поживи!, четеше автентичните текстове от онова време. Е, Финци си е Финци, не мога да го предам! Опитах се да направя някаква снимка, но с моя апарат се получиха само слънчеви протуберанси. Прочее, самият "черен квадрат" е декор от операта (с всичката условност на този термин в случая) "Победа над слънцето". Та може снимките ми да се придържат към каноните на футуризма, но за форума не стават. Ще продължа да следя беседите на артистичната двойка, която се появява на най-неочаквани места - в тюбата, във "Фотосинтезиса", по разни сцени... Е, на връщане от театъра в изблик на художествено-творческо настроение снимах няколко сюжета в парка, които представям на вашето внимание.

Moesia:
Алиса толкова покани ти отправи, най-сетне се яви.

Beneventus sis, LePenseur.

Еле па я!:
Няма що, приятно е да ме възприемат като многолик Янус! Макар че е свързано и с враждебност, както ще го опиша след малко другаде.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия