Преглед на печата … > Култура …

ТЕАТЪР

<< < (2/5) > >>

фелдкурат Ото Катц:
На днешния 12 декември през 1938 г. е родена Невена Коканова - според някои най-добрата българска актриса - не знам - но със сигурност е една от най-красивите.

Engels:

Джек Лондон - Мартин Иден [В.Высоцкий, О.Яковлева, APE]   
Джек Лондон - Мартин Иден [Владимир Высоцкий, 1976, MP3, 256 kbps]   

Maximus II:
Можете да изгледате и слушате 'Борис Годунов" на Мусоргски, запис от 2014 г., пред "Александър Невски". Тук:

https://operavision.eu/en

Джиджи:
„Театър по време на пандемия” – документален филм на режисьора Борис Радев по случай 170 години от рождението на Иван Вазов, излъчен снощи по БНТ1.

Връзката на Иван Вазов с театъра и фактът, че самият Вазов е преболедувал на 70-годишна възраст най-тежкия грип в историята на човечеството – ИСПАНСКИЯ ГРИП. Който само в България е взел около 80,000 жертви.

Препоръчвам горещо!!! :way_to_go-1308:

Ной:
Донесено от тук Народният театър смята да дели зрителите според ваксинацията
"Директорът на Народния театър Мариус Донкин разказа в предаването „Здравей, България“ по Нова ТВ за интересно предложение, което е изпратил до министъра на здравеопазването. Предложението е особено актуално на прага на четвъртата COVID вълна, докато много културни институции и особено тези от сценичните изкуства, се опасяват, че ако изобщо им бъде позволено да работят, това ще трябва да стане със силно намален капацитет, при заетост не повече от 30 до 50% от местата в салона. Това, разбира се, е неизгодно икономически, но тук идва интересната идея.

„Би могло, партерът на всички театрални салони, да бъде запазен само за ваксинираните зрители. Така тази част от салона може спокойно да бъде запълнена изцяло — предлага Донкин.  — Докато другите места на балконите например, могат да  останат за тези, които не са ваксинирани и там ще се спазват всички предписани мерки — през стол, през ред и така нататък“. "

Аз ще съм сред тези на балкона! Само дето ще се налага да пренаписваме старите вицове за това кои са нови в белите редове на балкона и къде е тоалетната. Все пак, ако опасно неваксинираната единица кихне на балкона, вирусът би трябвало гравитационно да слезе до ваксинираните преторианци в партера!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия