Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 16, 2024, 06:58:00

Автор Тема: Хора, пътища, разни бацили  (Прочетена 376476 пъти)

0 Потребители и 12 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3780 -: Октомври 14, 2021, 22:45:05 »
Напредват със сглобяването на Х-вируса?
Явно по правилото, че новото е добре забравеното старо.
И докато сички са се вторачили в короната, те ти булка грип.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9465
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3781 -: Октомври 14, 2021, 23:08:06 »
кой знае
Разправят, ония животни, първите ваксинирани преди 15-ина години, били живи и здрави и ги пуснали обратно в хабитата им.. па те до едно се споминали впоследствие от некви леки настинки ли беше. Затова ония ваксини около 2005 срещу коронавирус не видели бял свят.

Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4122
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3782 -: Октомври 15, 2021, 10:46:25 »
Излекувайте се и тогава елате да ви лекуваме!


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8741
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3783 -: Октомври 15, 2021, 11:44:59 »
Първо създават стоката (ваксината), после инспирират търсенето. Капитализъм!
Вие си ги избрахте!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4122
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3784 -: Октомври 15, 2021, 11:59:29 »
Има логика.

Аз още нещо се чудя. Ако се въведе тая простотия неваксинираните пациенти да плащат сами леченията си, какво става със здравните вноски?
След такова решение има ли смислен аргумент, с който да убедиш който и да е да продължава да внася?

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3785 -: Октомври 15, 2021, 15:53:05 »
Разправят, ония животни, първите ваксинирани преди 15-ина години, били живи и здрави и ги пуснали обратно в хабитата им
Сиебаломамата...
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3786 -: Октомври 15, 2021, 15:54:03 »
Ако се въведе тая простотия неваксинираните пациенти да плащат сами леченията си
Няма да се въведе, стига си се филмирал.
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3787 -: Октомври 24, 2021, 19:17:26 »
.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3788 -: Октомври 25, 2021, 13:09:28 »
Проф. Огнян Кунчев: Локдаунът трябва да бъде въведен веднага
Quote (selected)
И каквито и мерки да се въведат, дори и пълен локдаун, това ще се почувства чак след две седмици.
А през това време здравната система няма да издържи. Погледнете - интензивните легла вече са пълни- 600 легла, реанимациите са пълни, а това са хора с единия крак в гроба.
От данните за заразените днес, ще се види накъде отиват нещата.
 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Коронавирус: Ваксинираните или преболедувалите са по-добре защитени?
Quote (selected)
Една от разликите между това да си ваксиниран и да си бил заразен е, че наличните ваксинации предизвикват имунен отговор срещу част от патогена (обикновено шиповия протеин). Докато при преболедуване имунният отговор е насочен срещу целия вирус. Следователно тези, които са прекарали болестта, биха могли да имат предимство например при появата на нови варианти. Те често показват мутации в протеина на шипа, което означава, че имунният отговор на тези, които са били ваксинирани, може да отслабне.
Това отдавна беше ясно, точно по тази причина антигенните (протеинови) ваксини имат предимство пред РНК "ваксините". Като допълнителен бонус не са толкова потенциално опасни като РНК "ваксините".
 :popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3790 -: Октомври 25, 2021, 13:52:49 »
Проф. Огнян Кунчев: Локдаунът трябва да бъде въведен веднагаОт данните за заразените днес, ще се види накъде отиват нещата.
МАксимума на който могат да разчитат и то до края на седмицата е да се заформи некво "плато". Втогото за тоя пик  :smokin:
И това ще е не повади дискриминационните малоумия, а защото изклучиха мултипликатора в училищата, макар и частично.
 
Обаче в новата те4ма кайлето направи ги е заклала, хетераси калинчовци, индианци и проч.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1369
    • Профил
Коронавирус: Ваксинираните или преболедувалите са по-добре защитени?Това отдавна беше ясно, точно по тази причина антигенните (протеинови) ваксини имат предимство пред РНК "ваксините". Като допълнителен бонус не са толкова потенциално опасни като РНК "ваксините".
 :popcorn:
Тия работи не трябва ли да ни ги казват лекарите, а не да ги научаваме по форумите. Все едно да отида на шивач, след като сам съм си взел мерки, скроил съм плата, а, нарязал съм го, а той само да го ушие и да ми вземе пари като за цяла услуга.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Тия работи не трябва ли да ни ги казват лекарите, а не да ги научаваме по форумите. Все едно да отида на шивач, след като сам съм си взел мерки, скроил съм плата, а, нарязал съм го, а той само да го ушие и да ми вземе пари като за цяла услуга.
Е ти още малко и ще поискаш да са неполиткоректни спрямо "началниците".
Отнюд. гейроатлантизъма е като слънцето и въздуха ....
 
ТАя година "зелен" цертификат, догодина-син

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Тия работи не трябва ли да ни ги казват лекарите, а не да ги научаваме по форумите. Все едно да отида на шивач, след като сам съм си взел мерки, скроил съм плата, а, нарязал съм го, а той само да го ушие и да ми вземе пари като за цяла услуга.
Предпочитам изследователите пред лекарите.
Повечето от лекарите работят със знания, получени през миналия век.
Ако и аз я карах като повечето от тях, можеше още да клеча при Z80 и 6502 защото и те могат да решат повечето от задачите свързани с автоматизацията, друг е въпросът доколко ефективно.
 :popcorn:
И от мен да го знаеш, лекарите могат донякъде да лекуват диабет, инсулти, инфаркти и рак, но много малко от тях могат, ясно да ти обяснят какво да правиш за да не стигаш до тези болести.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3795 -: Октомври 25, 2021, 14:36:25 »
Тоя тодорофф, одма му даваш два шамара по снимка.
Типичен мухльо и натегач. Как се изписва на латиница да погледнем с кво са го опрофесорили.
То ректора им и с една публикация кат ленинградски аспирант ......

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1369
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3796 -: Октомври 25, 2021, 14:42:58 »
И от мен да го знаеш, лекарите могат донякъде да лекуват диабет, инсулти, инфаркти и рак, но много малко от тях могат, ясно да ти обяснят какво да правиш за да не стигаш до тези болести.

Абе има и такива лекари, ама те са основно в Тибет. А нашите какво да ти обясняват. На него не му слиза цигарата от устата и не върви да ти обяснява, че проблемът ти може да е в тютюна. ам пие като смок и да ти обяснява, че трябва да си пазиш черния дроб ли?

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3797 -: Октомври 25, 2021, 14:47:39 »
https://www.dnevnik.bg/analizi/2021/10/25/4269692_iskam_da_iskam/
Quote (selected)
Едно е сигурно - ваксинацията е по-евтина от лечението, и засега знаем, че е по-малко вредна от самия вирус.
За това твърдение е доказано, че не е вярно при момчетата на възраст 12-15 години например.
 :popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3798 -: Октомври 25, 2021, 14:55:54 »
https://m.offnews.bg/news/Zdrave_18753/V-Gartciia-zapochnaha-da-goniat-ot-rabota-nevaksinirani_757430.html
 :0007: :0005:
Ма те, в грижа за народното здраве, оставиха болници и цели отделения без доктори, пък ти се загрижил за нищожния брой старчески домове.
От Гърция, за срам, тръгнаха и здравните паспорти.
То е щото и тук се навъдиха едни калинки дето не познават историята и нрава на собствения си народ - неща известни дори на Захарий, Стояновия.
Даже, много назад отидох - забравили са, че едни полковници умряха в панделата.
И панделата вече ги чака тукашните хубостници, барабар с имунитета дето си гласуваха. Само те не го знаят. И дано да е пандела, не нещо друго.

Самия факт обаче, че лекари предпочитат да си загубят работата вместо да се ваксинират би трябвало да разбълника малко фатмашката ти главица.
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3799 -: Октомври 25, 2021, 15:14:26 »
Абе има и такива лекари, ама те са основно в Тибет. А нашите какво да ти обясняват. На него не му слиза цигарата от устата и не върви да ти обяснява, че проблемът ти може да е в тютюна. ам пие като смок и да ти обяснява, че трябва да си пазиш черния дроб ли?
Ако един лекар не може да се погрижи за себе си, защо да очаквам, че може да се погрижи за мен. Затова предпочитам да имам вземане-даване с лекари само в крайно неотложен случай. Слава богу през последните 30 години не ми се е налагало да се срещам с лекари по здравословни причини. Имах само две срещи със зъболекари.
От http://www.medlinks.ru/ ми изпращат редовно справки за най-важните събития в медицината.
Ако нещо ме заинтересува го проверявам по-детайлно.
И така вече повече от 20 години.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3800 -: Октомври 25, 2021, 15:21:40 »
Когато получаваш хиляди медицински съобщения, лъжата в тях постепенно става видима, а истината става още по-ясна.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1369
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3801 -: Октомври 25, 2021, 15:24:31 »
Когато получаваш хиляди медицински съобщения, лъжата в тях постепенно става видима, а истината става още по-ясна.
:th_up: Благодаря за линкчето. Интересни нещица има там, съдейки по заглавията. Ще се отдам на четене довечера.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3802 -: Октомври 25, 2021, 15:45:25 »
https://m.offnews.bg/news/Zdrave_18753/V-Gartciia-zapochnaha-da-goniat-ot-rabota-nevaksinirani_757430.html

 :0007: :0005:

В Гърция започнаха да гонят от работа неваксинирани
Quote (selected)
В Гърция вече отстраняват от работа неваксинираните служители в домовете за възрастни хора.

Quote (selected)
От синдикатите съобщават, че 8300 са неваксинираните служители в социалните и здравни домове в страната.

Каква поредна футболна драма  :0005:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3803 -: Октомври 25, 2021, 16:13:06 »
Лекарите са с доста дефицит на доверие. Ама само те ли са? Като чуя за съдия и вдигам нерви. И те са като иния на моста, дето такова ... . Те са по-скоро хотелиери вече. Но мисирките продължават да вървят подир вмирисани индивиди.
..........................
За общински съветници и кметове няма да говоря. Не бива да им се позволява повече от един мандат. И да работят без заплата.
« Последна редакция: Октомври 25, 2021, 16:21:04 от dabedabe »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8741
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3804 -: Октомври 25, 2021, 16:19:09 »
Тия работи не трябва ли да ни ги казват лекарите, а не да ги научаваме по форумите.
Бе те аптекари изкарват по ТВ да ни успиват за ваксините, ти лекари, :lol: , цензурата е по-жестока от при комунизма, сега ѝ викат "борба с фалшивите новини".
Вие си ги избрахте!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3805 -: Октомври 25, 2021, 16:20:59 »
Когато получаваш хиляди медицински съобщения, лъжата в тях постепенно става видима, а истината става още по-ясна.

Моето скромно мнение е, че точно обратното. Това е добре отработена стратегия. Когато тиражираш лъжа, заливаш стадото с всякакви разнородни и противоречащи си "информации", докато го ошашавиш. Шилетата вече не знаят какво да правят и стават като пластелин, а числото на полезните идиоти нараства неимоверно.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8741
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3806 -: Октомври 25, 2021, 16:34:39 »
Това е добре отработена стратегия. Когато тиражираш лъжа, заливаш стадото с всякакви разнородни и противоречащи си "информации", докато го ошашавиш.
Стар похват, и аз съм го забелязал, ето в новата тема писах, една жена си е сложила 3 различни ваксини, друга позната, вече преболедувала с мъжа си, ме пита уплашено, да се ваксинира ли.
Вие си ги избрахте!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3807 -: Октомври 25, 2021, 16:55:28 »
Бе те аптекари изкарват по ТВ да ни успиват за ваксините, ти лекари, :lol: , цензурата е по-жестока от при комунизма, сега ѝ викат "борба с фалшивите новини".
Аааа, не само. Днеска в колата пуiнах радиото и некъф шушляк, антрополог май култwрен го представrхаq се лензеше. Колко убави били сертификатите и полезни.
Даже си позво.и да коментира, как при Живков никой не е питал, а сега слободия. Абе подлого брюкселска, кога при Живков са вcвеждали ограничава на права на населението и дискриминация под външен натиск, СИВ .... Кога!?!
 
Тука некои ваксърски полубратя по разум почнаа и на Китай да се позовават, че въвел дигитален сертификат. И? Използва ли го да сегрегира права на гражданите и да ги дискриминира? А? :smokin:
« Последна редакция: Октомври 25, 2021, 17:21:37 от 66 »

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1369
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3808 -: Октомври 25, 2021, 17:12:47 »
Аз бих се ваксинирал, но:
1. В никакъв случай няма аз да си избирам ваксина. Не е моя работа да си определям илочите. Не е ли парадокс, че като вляза в аптека за да си купя лекарство за кръвно, аптека в която не ме познават, ми искат рецепта. Да не би да се отровя с лекарство, което смъква кръвното. А ваксината, дали да е векторна, скаларна или каквато и да е там, трябва да си избера сам. Както си избирам гащи или чорапи. Няма логика. Поне аз не виждам такава.
2. Няма да им подписвам информирано съгласие. Това е все едно месарят да ми връчи декларация, че ако хвана салмонела от салама, който ми продава, трябва да отида в болница и при всички случаи отговорността си е моя а той не носи отговорност за разваления салам, който ми е продал.
3. През живота си съм ваксиниран за какво ли не, но никога до сега не са ми искали да подписвам каквото и да било.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11128
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3809 -: Октомври 25, 2021, 17:35:29 »
Quote (selected)
но никога до сега не са ми искали да подписвам каквото и да било.
Тук важната дума е "до сега"!
А сега, вече не можеш дори да прочетеш нещо в нета, без да се съгласиш да ти набият "бисквитките" си.
При това, засега все още питат.
Свиквай!
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1369
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3810 -: Октомври 25, 2021, 17:44:55 »
Тук важната дума е "до сега"!
А сега, вече не можеш дори да прочетеш нещо в нета, без да се съгласиш да ти набият "бисквитките" си.
При това, засега все още питат.
Свиквай!
 :bigok:
Тогава оти ги ручааме жабетата, ъ-ъ-ъ...  таковата... демокрацията? Всъщност бисквитките се чистят, това което ти набиват мускулно - не. И пак добре, че все още питат, да не ни се види "Процесът" на Кафка като хубава приказка!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11128
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3811 -: Октомври 25, 2021, 18:20:12 »
Ей ги калинките бе!
Днес си снех сертификата, че съм преболедувал, викам си - берекет!
Гледам - стои дата на валидност 6 месеца след преболедуването, т.е. до авгъс т.г. важи!
Не отразили хората, че според новата заповед стойчова - още сикс мантс натъй!
ДИМГНЧКМ!
Абе Пешо, такива ли ги изучи ф туй ИО бре?
Дубря, че пише и ОТ кога, та ш'се разпраяме начи.
 :t2407:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3812 -: Октомври 25, 2021, 19:13:38 »
И пак добре, че все още питат,
да не ни се види "Процесът" на Кафка като хубава приказка!

Шабане, съвсем правилно си персонализирал на КОГО КАК може да се види "Процесът" на Кафка ...

Естествено – само на НАС!!!

Щото днес цел ден слушам по новините, че например ф Германия – които са на същия хал като нас! – за Кафка не се сещат изобщо! :pissed-891:

А тук – ОТВОРКОВЦИ колкото щеш! – почти цел български нароТ, явно минал през соцЯлните мрежи ... :t0174:

Ей ги, и ф момента дрънкат по ТВ-то за ГЕНОЦИД ...

« Последна редакция: Октомври 25, 2021, 19:33:23 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23648
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3813 -: Октомври 25, 2021, 20:17:29 »
не ми се чете всичко.
само да попитам:
Quote (selected)
Щадящите тестове за коронавирус се взимат от слюнка и не се налага взимане на секрет от носа, уточни Кацаров
https://bntnews.bg/news/do-7-10-dni-obsazhdat-vrashtane-na-nai-malkite-uchenici-v-klas-sreshtu-testvane-na-vhoda-na-uchilishtata-1172872news.html
Значи има и друг начин освен бъркане в различни отвестия.
Или няма, а е пунта мара? :nuts:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8741
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3814 -: Октомври 25, 2021, 20:31:55 »
Или няма, а е пунта мара? :nuts:
За едни милиони!
Вие си ги избрахте!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11128
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3815 -: Октомври 25, 2021, 21:35:57 »
Quote (selected)
Или няма, а е пунта мара? :nuts:
Като лаик - полупунтамара!
Щото и PCR не са пълна Мара - бълдъзата и баджанака изкараха тежко ковида, и двамата с два отрицателни PCR-а и двамата с куп антитела при тестване месец след изкарването.
Дип, че бълдъзата лекарка и знае какво прави.
Но за бързи тестове, дори и с по нисък процент достоверност - става друже, що да мъчат дечицата, а се пак ше се правят два пъти седмично, ще фанат фтория път - кво?
Се нещо, а ич?
А продължавам да съм уверен, че децата са най големите и най невинни преносители на Ковид.
И двата пъти го фащаме от тях - всички около мен.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3816 -: Октомври 31, 2021, 15:16:13 »
Днеска в колата пуснах радиото и некъф шушляк, антрополог май култwрен се лензеше. Колко убави били сертификатите и полезни.
Даже си позволи да коментира, как при Живков никой не е питал, а сега слободия.
Абе подлого брюкселска, кога при Живков са въвеждали ограничаване на права на населението и дискриминация под външен натиск

Ъхъ, под външен натиск не са, щото ограниченията бяха наложени под вътрешен – на самия Живков!!!
:m1201:   Затворени граници така, че и пиле да не мож' да преФръкне на Запад ... :m1201:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3817 -: Октомври 31, 2021, 15:25:50 »
Но за бързи тестове, дори и с по-нисък процент достоверност - става друже, що да мъчат дечицата, а се пак ше се правят два пъти седмично, ще фанат фтория път - кво?
Се нещо, а ич?
:th_up:


Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3818 -: Октомври 31, 2021, 18:34:26 »
Ъхъ, под външен натиск не са, щото ограниченията бяха наложени под вътрешен – на самия Живков!!!
:m1201:   Затворени граници така, че и пиле да не мож' да преФръкне на Запад ... :m1201:
Егати пилетата, които като деца на враговете на народа джиткат из целия свят на държавна служба - справка Димитри Иванов. Това за изходните граници.
Ти ще ми разкажеш за визите за входящи граници. Те ти един лично известен ми случай. Съседката на леля ми, иначе видна пловдивска актриса в по-младите си години, чака три години виза да си види внучетата в Англия, защото като я питали на събеседването къде отива, тя рекла, да погледам малки деца, и чиновникът решил, че отива да се цанява за гувернантка.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3819 -: Ноември 02, 2021, 16:18:28 »
Егати пилетата, които като деца на враговете на народа джиткат из целия свят на държавна служба - справка Димитри Иванов.
Това за изходните граници.

Нещо си объркАла периода от времето на ТодАр ЖиФкоф, въпреки че е изписан изрично ф коментирания коментар!!! :m1329:

По времето на Берлинската стена, когато и където пуцаха яко!!! :sniperer:


Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3820 -: Ноември 02, 2021, 16:24:28 »
Нещо си объркАла периода от времето на ТодАр ЖиФкоф, въпреки че е изписан изрично ф коментирания коментар!!! :m1329:

По времето на Берлинската стена, когато и където пуцаха яко!!! :sniperer:
Берлинска стена: от 13 август 1961 до 9 ноември 1989
Тодор Живков: председател на Министерския съвет на НРБ (1962 – 1971) и председател на Държавния съвет на НРБ (1971 – 1989)

Сигурно става въпрос за времето между 13 август 1961 и началото на 1962... :m1708:

Джидженце, историята не ти е била силен предмет в училище, мило!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3821 -: Ноември 02, 2021, 17:05:21 »
Ной, примерът ви с Димитри Иванов не е много убедителен, да кажем. Там случаят, а не е само той, е по-особен. За специалисти, проучени предполагам доста обстойно от КДС, се допускаше да излизат. Щото знаете в МВР Нагулновците са повече психолози и виждат във всекиго потенциален враг. Но ченгетата не могат да въртят икономиката, без информация и кадърни труженици. Имах колеги с полицейско потекло, които набързо се набутаха в МВР. Да не кажа всички, ама повечето бяха ограничени хора, калпазани. Те нещата са свързани.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3822 -: Ноември 02, 2021, 17:24:35 »
Ной, примерът ви с Димитри Иванов не е много убедителен, да кажем. Там случаят, а не е само той, е по-особен. За специалисти, проучени предполагам доста обстойно от КДС, се допускаше да излизат. Щото знаете в МВР Нагулновците са повече психолози и виждат във всекиго потенциален враг. Но ченгетата не могат да въртят икономиката, без информация и кадърни труженици. Имах колеги с полицейско потекло, които набързо се набутаха в МВР. Да не кажа всички, ама повечето бяха ограничени хора, калпазани. Те нещата са свързани.
Добре, прескачаме Димитри Иванов. Отиваме в Пловдив, оттам за Париж пътува низвергнатият Ди Киро, все още Димитър Киров, художник.  Никаква материална полза от това пътуване няма. Информационната ценност на художника-график е меко казано спорна. Това е само един пример, който ми е наблизо. Предполагам, че едва ли е бил единствен.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3823 -: Ноември 02, 2021, 17:52:44 »
   
Quote (selected)
Цитат на Джиджи:
 
По времето на Берлинската стена, когато и където пуцаха яко!!!
:sniperer:

Берлинска стена: от 13 август 1961 до 9 ноември 1989
Тодор Живков: председател на Министерски съвет на НРБ (1962–1971) и председател на Държавния съвет на НРБ (1971–1989)

И кво искаш да ми кажеш с тва?!?

Затуй аз ще изведа двата периода отделно, за дан'съ опитваш да ма праиш на будала:

Берлинската стена: август 1961 – 9 ноември 1989; и Тодор Живков: 1962 – 1989!!!

Ерго,
Живков е управлявал през цялото време на фона на Берлинската стена!!!!!

По която се пуцаше яко, а у нас – за простосмъртни българските граници бяха затворени в посока ЗАПАД !!! :pissed-891:

« Последна редакция: Ноември 02, 2021, 18:11:40 от Джиджи »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3824 -: Ноември 02, 2021, 18:07:17 »
Дефиницията "желязна завеса" е западно изобретение, блъф донякъде. Добре ни дояха чрез COCOM. Технологии идваха но на твърде солени цени. Но това е минало. Вече не съм оптимист. Ако има кадърни българи вече образовани на запад, да направят едно модерно заводче на Антарктида. И да го регистрират на някой остров.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3825 -: Ноември 02, 2021, 18:13:56 »
Дефиницията "желязна завеса" е западно изобретение, блъф донякъде.
:125:
А за дан'съ обърка некой коуега, пак повтарям: :125:


Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3826 -: Ноември 02, 2021, 18:14:37 »

Живков е управлявал през цялото време на фона на Берлинската стена!!!!!

По която се пуцаше яко, а у нас – за простосмъртни българските граници бяха затворени в посока ЗАПАД !!! :pissed-891:
А случайно да ти е минавало през ума, че затварянето не е било само в посока ЗАПАД, а и от страна на ЗАПАДа?
Днес не се стреля по Берлинската стена, но можеш ли да отидеш в САЩ, просто така да вземеш самолета и да отлетиш? А как се получаваше британска виза да ти разказвам аз или сама помниш? Защо изобщо е имало ВХОДНИ визи на запад да се питаш и да не искаш да речеш?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3827 -: Ноември 02, 2021, 18:17:50 »
:125:
А за дан'съ обърка некой коуега, пак повтарям: :125:
Даже уикипедията е несъгласна с теб, Джиджи!
"„Желязната завеса“ е израз, използван за първи път от Йозеф Гьобелс и популяризиран от Уинстън Чърчил, който описва границата, която символично, идеологически и физически разделя Европа на две отделни зони от края на Втората световна война до края на Студената война, приблизително в периода от 1945 до 1990."
Или Гьобелс и Чърчил са източни водачи...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3828 -: Ноември 02, 2021, 18:21:17 »
А случайно да ти е минавало през ума ...
Разговорът беше за режима на Живков, който се олицетворяваше от Берлинската стена!!! :m1201:

И не се опитвай да увърташ!!! Тчк.

« Последна редакция: Ноември 02, 2021, 18:26:24 от Джиджи »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8741
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3829 -: Ноември 02, 2021, 18:28:31 »
Ройтерс: Шок и ужас в Белия дом, Джен Псаки се разболя от КОВИД-19, Байдън е контактен с нея до вторник, а уж са ваксинирани! Дали е занесъл вируса на срещата в Рим?
Вие си ги избрахте!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3830 -: Ноември 02, 2021, 18:32:01 »
Разговорът беше за режима на Живков, който се олицетворяваше от Берлинската стена!!! :m1201:

И не се опитвай да увърташ!!! Тчк.
Абе за какъв път питам, наистина!  :surr:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3831 -: Ноември 02, 2021, 18:38:21 »
Гледам, че още малко, и ще изкарате, че Живков собственоръчно е зидал Берлинската стена.  :lol:
И отново дабедабето с нихилизма и възторгът по запада. Вярно, вече поизтъркан и прояден от молецът на съмнението, но все още държи.
Масовата хипноза от деветдесетте при някои още не е отминала.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3832 -: Ноември 02, 2021, 18:55:44 »
Ройтерс: Шок и ужас в Белия дом, Джен Псаки се разболя от КОВИД-19, Байдън е контактен с нея до вторник, а уж са ваксинирани! Дали е занесъл вируса на срещата в Рим?
Не било майтап!
White House press secretary Psaki says she has COVID-19

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3833 -: Ноември 02, 2021, 19:00:00 »
Алиса, бъркате нещо. Ще ми е интересно да ми дефинирате вашия оптимизъм. Не се притеснявайте. Колкото до запада мисля че ми е ясен горе-долу. Виждам му и плюсовете и минусите.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3834 -: Ноември 02, 2021, 19:02:59 »
А за дан'съ обърка некой коуега, пак повтарям: :125:

джиджи, този емотикон е най-вече за теб.

а защо е за теб, ще разбереш, ако прочетеш речта на уинстън чърчил във фултън през 1947 г.
the lamers club honourable member …

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3835 -: Ноември 02, 2021, 19:13:38 »
Оптимизъм?
Не. Вяра.
Убеденост, че ще победим.
Това, което беше при нас, беше само генерална репетиция.
В борбата за социална справедливост доброто винаги побеждава злото.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3836 -: Ноември 02, 2021, 19:15:17 »
Няма да ни оставят време. Защото иначе губят. Засега не ги смятам за луди.
..............................
Не съм сигурен дали ние сме носители на доброто. Не сме се проявявали много. Иначе по принцип всеки се смята за добър.
« Последна редакция: Ноември 02, 2021, 19:41:59 от dabedabe »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3837 -: Ноември 02, 2021, 19:27:01 »
Времето им свърши.
Заградили са ги от всякъде, и ще трябва да се предават.
Всъщност и в момента  предават, но само щатските позиции.
Нещо като излизането на Италия от войната по времето на ВСВ.
Ред е на главният организатор, и леката кавалерия - Англия.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3838 -: Ноември 02, 2021, 19:46:28 »
Вярно, че излизането на ОК от ЕС е донякъде акт на отчаяние. По принцип Англия се плаши и от ЕС и от САЩ.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3839 -: Ноември 02, 2021, 20:25:58 »
Вярно, че излизането на ОК от ЕС е донякъде акт на отчаяние. По принцип Англия се плаши и от ЕС и от САЩ.

Излизанто на ОК от ЕС е акт от друга пиеса, която не се състоя.
Трябваше ОК да излезе, в САЩ да спечели изборите Х.Клинтън,  в Европа бежанцит да устроят лек сирийски вариант, и да се провъзгласи Европейски халифат.
Но, референдума за излизане от ЕС беше преди изборите в САЩ.
Ах, да беха знаяли...