Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 20:42:49

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1044490 пъти)

0 Потребители и 34 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10320 -: Септември 12, 2021, 19:17:40 »
нали се сещаш- аз съм извън рисковата група.

Ми не, не се сещам. По нищо не личи, че си извън рисковата група. Само баби и дедовци са ти у главата.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10321 -: Септември 12, 2021, 19:26:22 »
Ами да.Те са "твърдото ядро".Всички правят реформи гледайки назад към миналото.Аз плащам.Както е тръгнало- изобщо няма да се класирам до категорията "дедо" или поне да стигна до пенсия преди окончателно да руйне сегашният пенсионен модел.При това- обърни внимание, аз съм да се платят компенсации на предходните поколения.Все пак сме на тоя хал благодарение на техните избори.Поради демографския профил заради емиграция и ниска раждаемост- пак те днес изземват правото да вземат решения.Всъщност го делегират на диванета, които ги вземат вместо тех.Моето и следващи поколения са лишени от правото сами да грешат.Което вече е малко сбъркано, не мислиш ли?
« Последна редакция: Септември 12, 2021, 19:33:34 от . »

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10322 -: Септември 12, 2021, 19:37:43 »
Както е тръгнало- изобщо няма да се класирам до категорията "дедо" или поне да стигна до пенсия преди окончателно да руйне сегашният пенсионен модел.

До голяма степен на това се надявам - да рухне.

Quote (selected)
Моето и следващи поколения са лишени от правото сами да грешат.Което вече е малко сбъркано, не мислиш ли?

Сигурно си прав донякъде, но аз успешно си греша и сам.  :bigok:

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10323 -: Септември 12, 2021, 19:44:12 »
Персонално не е като поколение.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10324 -: Септември 12, 2021, 19:45:16 »
Ок, имаш право.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10325 -: Септември 12, 2021, 20:34:38 »
Ама понеже на колегите само ваксини им се въртят фглавите...

А ти, другарю,


Вече ...   :cool-1084:

« Последна редакция: Септември 12, 2021, 21:20:12 от Джиджи »

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10326 -: Септември 12, 2021, 20:58:07 »
Явно максимата „Шамар да е, аванта да е!“ не важи за ваксините. Що тъй?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10327 -: Септември 12, 2021, 21:08:48 »
Явно максимата „Шамар да е, аванта да е!“ не важи за ваксините.
Що тъй?

Защото по отношение на ваксините НЕ ВАЖИ нито "шамар", нито "аванта", а единствено ЧОВЕШКИ ЖИВОТ !!! :ive_got_it-1379:

N.B. С кратко пояснение, че на български език "човешки живот" остава фсе още в единствено число, тъй като "човешки животи" НЕМА ...  :lol:

« Последна редакция: Септември 12, 2021, 21:17:45 от Джиджи »

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10328 -: Септември 12, 2021, 21:10:00 »
Застаряване-включително и ментално.Син да стане донор на баща си, баща на сина си, майка на дъщеря си- примери бол.Дядо да се жертва за внука си е нещо изключително.В случаят абсолютно рисковата група е 70+.Като им замирише на босилек(а у нас пределната възраст съвпада с разминаване с петилетка с двата и половина милиона пенсионери- които са повече в пъти от реално заетите в първичен и вторичен сектор- производственият гръбнак на икономиката) и се вкопчват в календара(не е важно колко е пенсията, а колко време я вземаш_....Прослойката държавни иждевенци са пенсионери по рождение.От там и тия 80% отказващи да приемат че животът е риск, завършващ неминуемо със смърт, но не си струва да вегитираш.Поради тази причина са в ступор - идеята да вземат решение в неопределена среда значително надхвърля капацитета им-онтологично предопределен.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10329 -: Септември 12, 2021, 21:19:26 »
В закъсалите яко доскоро Чехия и Унгария нещата са добре.
Ама ний нъл си отглеждаме лакоми мутри в туризъма ......
Та сме на хала на гърци и турци.
 
Впрочем и японците покрай олимпиадата явно го закъсват.
 
N.B. С кратко пояснение, че на български език "човешки живот" остава фсе още в единствено число, тъй като "човешки животи" НЕМА ...  :lol:
Сигурна?
Разликата е че някой умрел е трагедия, милион-статистика  :smokin:
 

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9564
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10330 -: Септември 12, 2021, 21:22:06 »
В неопределената среда всеки е взел решение. Ако решението не е твойто, това не значи, че не е решение.
Пишеш така, все едно ваксините са смърт и ние не щем да се прежалим. Измежду буквите ти извира.
Пък то е точно наопаки, хора много, пенсионери още повече. Доброволно се жертваме да мрем, за да живеете вие, ваксинираните.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10331 -: Септември 12, 2021, 21:23:43 »
Quote (selected)
Цитат на: Джиджи в Днес в 21:08:48

    N.B. С кратко пояснение, че на български език "човешки живот" остава фсе още в единствено число, тъй като "човешки животи" НЕМА ...

Сигурна?

Повече от сигурна – от гледна точка на българския език, където нямаш причина да ни ми вярваш!!!
:ive_got_it-1379:

Quote (selected)
Разликата е че някой умрел е трагедия, милион-статистика

А туй нема нищо опщо с ед. и мн. число в българския език, което е установено от дълги години ...

И го ползват само училите-недоучили в последните години, за което естествено нямат никаква вина ...

« Последна редакция: Септември 12, 2021, 21:33:21 от Джиджи »

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10332 -: Септември 12, 2021, 21:25:43 »
тъй като "човешки животи" НЕМА ... 
Хм! Не съм съвсем съгласен. Някои от нас, в.т.ч. и моя милост, живеят втори живот.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10333 -: Септември 12, 2021, 21:26:08 »
Защото по отношение на ваксините НЕ ВАЖИ нито "шамар", нито "аванта", а единствено ЧОВЕШКИ ЖИВОТ !!!

Tова хубо, но трябва да се уточнява за чий живот става въпрос. На ваксинираните или на неваксинираните. Животът на ваксинираните би трябвало да е вън от опасност. Какво са се загрижили за неваксинираните?

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10334 -: Септември 12, 2021, 21:29:26 »
Дали ще се срещнеш с респираторен вирус или не е въпрос на статистика(като втората опция е колкото да спечелиш шестица от тотото без да си пуснал фиш).Каква ще е реакцията-също е неизвеста величина.Факт е обаче, че ограничителните мерки са въпрос на политика.Презастраховане на политици решили да се харесат на маса хипохондрици.Което в крайна сметка си е рецепта за катастрофа.

Пак казвам- всеки си решава сам- но да не мърка после,Не може и хуя до края и душата в рая.Извинете френският ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10335 -: Септември 12, 2021, 21:34:17 »
Tова хубо, но трябва да се уточнява за чий живот става въпрос.

Аз съм рекла само, че думичката "живот" на български все още няма офицялно множествено число и НИЩО ПОВЕЧЕ. :ive_got_it-1379:

А с останалото вие си се оправяйте  :lol:

« Последна редакция: Септември 12, 2021, 21:40:00 от Джиджи »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10336 -: Септември 12, 2021, 21:36:09 »
Защото по отношение на ваксините НЕ ВАЖИ нито "шамар", нито "аванта", а единствено ЧОВЕШКИ ЖИВОТ !!!

Tова хубо, но трябва да се уточнява за чий живот става въпрос. На ваксинираните или на неваксинираните. Животът на ваксинираните би трябвало да е вън от опасност. Какво са се загрижили за неваксинираните?
фсмисъл на фсеки за себеси? 
Харесва ми, че покрай ковида ноо од колегите станахте ревностни десни либертарианци и снетърпение чакам мненията ви за големата държава, свободния пазар и непосилните данъци.

Ноо обичам да разговарям здесни либертарианци.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10337 -: Септември 12, 2021, 21:40:23 »
Всъщност куриоза е че либертарианството на Ранд вирее само при Пиночет.Аз пък искам евтина, малка и ефективна държава.Като необходимо зло на тоя етап.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10338 -: Септември 12, 2021, 21:43:08 »
Защото по отношение на ваксините НЕ ВАЖИ нито "шамар", нито "аванта", а единствено ЧОВЕШКИ ЖИВОТ !!!

Tова хубо, но трябва да се уточнява за чий живот става въпрос. На ваксинираните или на неваксинираните. Животът на ваксинираните би трябвало да е вън от опасност. Какво са се загрижили за неваксинираните?
Ако неваксинираните си поемат и болничното лечение (само от ковид) няма никакви проблеми. Повечето обаче не искат. Рисковете от ваксината - само за другите, печалбата от колективната защита - и за тях. Между другото, доста от традиционните антиваксърки-бгмами скачат като ужилени, ако се спомене неваксинираните им деца да ходят в детски градини или училища за неваксинирани.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10339 -: Септември 12, 2021, 21:43:19 »
Аз съм рекла само, че думичката "живот" на български все още няма офицялно множествено число и НИЩО ПОВЕЧЕ.

Не си рекла само това, а назидателно обясняваш, че не става въпрос за ваксини, а за човешки живот. И чак тогава викаш, че не било животи, а в единствено таковата.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10340 -: Септември 12, 2021, 21:43:51 »
Quote (selected)
Цитат на: Джиджи в Днес в 21:08:48

    тъй като "човешки животи" НЕМА ... 

Хм! Не съм съвсем съгласен. Някои от нас, в.т.ч. и моя милост, живеят втори живот.
:lol:
Ами, колкото и да не си съгласен, САМ СЕ ОПРОВЕРГА, щото не си рекъл "животИ".  :t0135:

« Последна редакция: Септември 12, 2021, 21:49:13 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10341 -: Септември 12, 2021, 21:44:25 »
Аз съм рекла само, че думичката "живот" на български все още няма офицялно множествено число и НИЩО ПОВЕЧЕ.

Не си рекла само това, а назидателно обясняваш, че не става въпрос за ваксини, а за човешки живот. И чак тогава викаш, че не било животи, а в единствено таковата.
Бла-бла-бла и тукана! :t0135:
Но аз и това няма да си причинявам ...


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10342 -: Септември 12, 2021, 21:48:19 »
Ако неваксинираните си поемат и болничното лечение (само от ковид) няма никакви проблеми.

Защо да си го поемат? След като официално се твърди, че и ваксинираните боледуват. Никой не смее да каже, че ваксините предпазват напълно. А по твоята логика, ако ядеш много люто, ще трябва сам да си плащаш лечението на язва. А ако се контузиш по време на ски - пак, защото никой не те е карал да се суркаш в планината.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10343 -: Септември 12, 2021, 21:54:17 »
Ако неваксинираните си поемат и болничното лечение (само от ковид) няма никакви проблеми. Повечето обаче не искат. Рисковете от ваксината - само за другите, печалбата от колективната защита - и за тях. Между другото, доста от традиционните антиваксърки-бгмами скачат като ужилени, ако се спомене неваксинираните им деца да ходят в детски градини или училища за неваксинирани.
Неваксинираните плащат за ваксиниране на газарбейтери и проч. лумпени. Сега и да си плащат лечението при платени здравни вноски. Не сте ли малко нагли бре шебеци!
А ти пръво направи училища за наркоманчета, после мое се пробваш и за ваксинирани. :smokin:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10344 -: Септември 12, 2021, 21:55:31 »
UK vaccine volunteers to help prepare for next virus at new Pandemic Institute
The Liverpool site will work with other international centres to research the threat of emerging disruptive diseases



Quote (selected)
Since novel viruses are usually zoonotic diseases that jump from animals to humans, one of the main focuses of the new institute will be building a database of diseases affecting animals and trying to work out which might be most likely to cross the species barrier.

“We have the world’s largest database of pathogens and hosts and where they’re found,” said the institute’s director, Professor Matthew Baylis of Liverpool University. “We’re using that to drive some of our work on prediction – which animals might the next coronavirus emerge from and so on.”

YNWA🤘

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10345 -: Септември 12, 2021, 21:56:43 »
Ами, колкото и да не си съгласен, САМ СЕ ОПРОВЕРГА, щото не си рекъл "животИ".  :t0135:
Не съм. Просто не сме се разбрали.
Както и да е. Спорът относно това има ли правило за множествено число на съществителните имена от мъжки род в българския език е добре да го водим в съответната тема, защото няма нищо общо с коронавируса. Peace?

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10346 -: Септември 12, 2021, 22:06:33 »
Представете си че съм политик.(макар че като си го представя и ми се повръща) .Избран от вас(без да ви бия....много).Както и да е....Излизам на трибуната и казвам "Дупчани и дупчанки, и тук таме насядали малки дупенца.Коронавирусът е у нас.Все още не знаем за какво става дума- макар че вече сме наясно че е смъртоносен колкото хонконгски грип.Нямаме идея как да го лекуваме-до вчера.В момента има пейсе ваксини-но у нас ,поради политкоректност и външен натиск-предлагаме три.Пенциите и администрацията са се панирали.Антиваксъри хем бучат че е "дошла с косата", хем не искт да се ваксинират, но искат да се опаковаме в марля и латекс.В същото време лекарите пишат всеки умрял за коронясан без аутопсия,освен ако не е паднал от шестия етаж.Пейсе процента от ресурсите ни идват отвън, а още толкова зависим от износ, а Светът е откаачил и ще се върнем към дървеното рало, ако ни отрежат и трябва да се учим пак как се стругова гайка М12,вместо да я внесем от Китай през унгарски склад.Не знам какво да правя- но ме изберете пак...или се ваксинирайте, при 90 % вероятност всичко да е на шест, дори грипа и диабета изчезнаха, но пък мреме двойно.Гласувайте за мен-Новият политик, който ви казва че решението е в ръцете на нерешителните щото всичките ви избори до тоя момент са отказ от избор.Обещавам аз да го направя!"


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10347 -: Септември 12, 2021, 22:06:53 »
Тия дни попътувах, видях се с приятелски семейства с които от година се разминаваме.
Първото- май месец майката на приятеля, с двойна пневмония - пулмоложката казала - Ковид ( това го чух и от други лекари, с тест или без тест снимката на ковидна друга пневмония били много различни и трудни за бъркане) яма смисъл от тест, лекувай, слд две седмици и по-младите вътре пак по същия метод без тестове с пневмонии за седмица се разминали.
Второто - също бабата на село ( ноо социално контактни тия селски баби ) се разболява с тестове о всичко и болница, по-младите слд десетина дена и те с проблеми, но за няколко дена се оправили и лекарката им казала - няма смисъл, Ковид, ама не ща да ви запирам за две седмици.
Май доста хора са/сме минали без да статистиката да ги е хванала, което прави смешни всякакви графики, таблици и други глупотевини.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10348 -: Септември 12, 2021, 22:11:39 »
Тия дни попътувах, видях се с приятелски семейства с които от година се разминаваме.
Първото- май месец майката на приятеля, с двойна пневмония - пулмоложката казала - Ковид ( това го чух и от други лекари, с тест или без тест снимката на ковидна друга пневмония били много различни и трудни за бъркане) яма смисъл от тест, лекувай, слд две седмици и по-младите вътре пак по същия метод без тестове с пневмонии за седмица се разминали.
Второто - също бабата на село ( ноо социално контактни тия селски баби ) се разболява с тестове о всичко и болница, по-младите слд десетина дена и те с проблеми, но за няколко дена се оправили и лекарката им казала - няма смисъл, Ковид, ама не ща да ви запирам за две седмици.
Май доста хора са/сме минали без да статистиката да ги е хванала, което прави смешни всякакви графики, таблици и други глупотевини.
Иам един въпрос:
Одкъде теа анекдотични твои познати знаят, че не са били фключени ф статистиката?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9564
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10349 -: Септември 12, 2021, 22:13:45 »
UK vaccine volunteers to help prepare for next virus at new Pandemic Institute
Разликата между конспиративна теория и истина е само половин година.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10350 -: Септември 12, 2021, 22:18:54 »
Иам един въпрос:
Одкъде теа анекдотични твои познати знаят, че не са били фключени ф статистиката?
От шестимата само един е включен са другите 5 са "нелегално" преболедували и единият от тях даже си е правил антигенен тест и има антитела - плащаш и си правиш, само че не му върши работа за сертификат.
Една от големите битки е да не се тества масово населението за антитела, че ще стане мазало - ваксинираните може да нямат, неваксинираните и "неболедувалите" може да имат.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10351 -: Септември 12, 2021, 22:23:34 »
Quote (selected)
Първото- май месец майката на приятеля, с двойна пневмония - пулмоложката казала

Quote (selected)
Второто - също бабата на село ( ноо социално контактни тия селски баби ) се разболява с тестове о всичко и болница, по-младите слд десетина дена и те с проблеми, но за няколко дена се оправили и лекарката им казала

тва некви скитащи пулмолошки и лекарки ли са, или напротиф, напълно интегрирани фболничната система?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10352 -: Септември 12, 2021, 22:26:33 »
Ако неваксинираните си поемат и болничното лечение (само от ковид) няма никакви проблеми.

Защо да си го поемат? След като официално се твърди, че и ваксинираните боледуват. Никой не смее да каже, че ваксините предпазват напълно. А по твоята логика, ако ядеш много люто, ще трябва сам да си плащаш лечението на язва. А ако се контузиш по време на ски - пак, защото никой не те е карал да се суркаш в планината.
С планината не е много удачен примера. Ако закъсаш в планината, спасяват те (ако могат), но си плащаш разходите или застраховката ти ги покрива. Не минава номерът с "плащам си данъците и ще ме спасявате безплатно". С ковида би трябвало да стане по същия начин.
 А иначе сме много люти към тези бизнесмени, дето искат държавата да им покрива загубите, а за тях само печалбите.  :smokin:

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10353 -: Септември 12, 2021, 22:34:08 »
С планината не е много удачен примера.
Искаш удачен пример? Voila.
Неваксинираните трябвало да си плащат за лечение. Добре. Стига ваксинираните да си плащат за избор на ваксина. Така, де. Като влизаш в болница си плащаш за избор на екип. Друг е въпросът дали действително избиращ едно от едно. В случая обаче има действителен избор. Да се заплаща!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10354 -: Септември 12, 2021, 22:43:20 »
тва некви скитащи пулмолошки и лекарки ли са, или напротиф, напълно интегрирани фболничната система?
п
Скиталец си ти,ако не беше щеше да знаеш че не малка част от фармацевтите,лекари и сестри не са се ваксинирали и не смятат да го правят.
Лекуват без да се показват по телевизията.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10355 -: Септември 12, 2021, 22:51:28 »
Не минава номерът с "плащам си данъците и ще ме спасявате безплатно". С ковида би трябвало да стане по същия начин.
Що! здравните фноски са доброволни?

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10356 -: Септември 13, 2021, 07:51:55 »
https://www.btv.bg/video/shows/tazi-nedelia/videos-nedelia/za-i-protiv-vaksinite-sreshtu-covid-19.html

Несравнимо.
Един безспорен лекар, една мислеща жена и двама папагали.
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8816
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10357 -: Септември 13, 2021, 08:35:50 »
Гледах ги, очилатият папагал е типичният евро чиновник, никога не лекувал хора, изкачил се нависоко с "пълзение" и послушание, кух като градинска лейка. Вторият мечтае за кариерата на първия.  :lol:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8816
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10358 -: Септември 13, 2021, 08:38:20 »
Вече си признаха, иРНК ваксините не създават имунитет, а само „стимулират имунния отговор за защита“, което е различно, но официалната пропаганда си трае за тая заблуда.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10359 -: Септември 13, 2021, 09:17:31 »
Quote (selected)
В неделя са поставени едва 1956 ваксини срещу COVID-19,
https://segabg.com/hot/pod-6-padnaha-polozhitelnite-probi-za-covid-19-prez-uikenda

Само в неделя. Са поставени. Едва 1956 ...

Опитите за налагане на диктатура на ваксинариата продължават.
Всеки е свободен да направи информиран избор за да реши дали да се ваксинира или не. Особено второто. Натискът е безпрецедентен и сбъркан, защото никой неваксиниран не представлява опасност за здравето на ваксинирания.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10360 -: Септември 13, 2021, 10:08:33 »
Опитите за налагане на диктатура на ваксинариата продължават.
Къде – у нас или по света, щото ф момента неам време да търся ...


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10361 -: Септември 13, 2021, 10:35:35 »
Къде – у нас или по света, щото ф момента неам време да търся ...

Няма нужда да търсиш. Достатъчно е да прочетеш себе си и ще видиш какъв морален и психически тормоз упражняваш над нашего прозорливого брата. С какви имена ни наричаш и ни се подиграваш, че сме взели трудното решение да не бъдем част от стадото ваксаджийско.

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10362 -: Септември 13, 2021, 11:41:55 »
https://btvnovinite.bg/predavania/tazi-sabota-i-nedelia/lekari-i-eksperti-v-debat-za-i-protiv-vaksinite.html
На видеото, от 16:50
- Доц Мангъров, колко от пациентите във вашето отделение са ваксинирани и колко не са?
- Горе-долу съотношението е каквото е за цялото в страната.
- Тоест?
- Имаме и вакснирани и не. Имаме един, ако не се лъжа ваксиниран.
- Един ваксиниран, а другите колко са?
- Другите са неваксинирани.
- А другите колко са?
- Общо в момента са трийсе и няколко...

 :smokin:
Един прецакан и "трийсе и няколко" гилащи.*
 :bigok:
---
*извадката е непредставителна, но става за глумене с конспираторите-антиваксъри.
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9564
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10363 -: Септември 13, 2021, 15:03:34 »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10364 -: Септември 13, 2021, 15:05:03 »
С планината не е много удачен примера. Ако закъсаш в планината, спасяват те (ако могат), но си плащаш разходите или застраховката ти ги покрива. Не минава номерът с "плащам си данъците и ще ме спасявате безплатно". С ковида би трябвало да стане по същия начин.

А иначе сме много люти към тези бизнесмени, дето искат държавата да им покрива загубите, а за тях само печалбите.  :smokin:

А какво включва лечението от ковид ще дадеш ли? По възможност не клинична пътека, а медицински протокол. За лечение на корона вирус. Нищо не споменаваш за тест, което прави позицията ти изключително нагла. Най-малкото защото и аз плащам здравни осигуровки.

Иначе за протокола и яснота на изложението:

https://www.segabg.com/hot/category-zdrave/lekarstvata-za-covid-19-stavat-bezplatni-dni
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10365 -: Септември 13, 2021, 15:36:04 »
Няма нужда да търсиш.
Достатъчно е да прочетеш себе си и ще видиш какъв морален и психически тормоз упражняваш над нашего прозорливого брата.
С какви имена ни наричаш и ни се подиграваш, че сме взели трудното решение да не бъдем част от стадото ваксаджийско.

Доколкото ми е известно, тук е прието всеки да пише, каквото си иска ...

Но понеже ТИ тук ме нападаш абсолютно необосновано, последните ти 2 изречения – удебелени частично и тук-там оцветени в червено от мен! – подлежат на ДОКАЗВАНЕ!!!

:m1314:

« Последна редакция: Септември 13, 2021, 19:40:18 от Джиджи »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10366 -: Септември 13, 2021, 15:49:52 »
Стига с тез цитати, мари! Ний четем криво ляво.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10367 -: Септември 13, 2021, 15:53:30 »
Стига с тез цитати, мари! НИЙ четем криво ляво.

Ами то, ВИЙ и коментирате криво-ляво ...  :lol:

« Последна редакция: Септември 13, 2021, 15:59:39 от Джиджи »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10368 -: Септември 13, 2021, 15:59:41 »
Хе, хе, хе, поразсмяхте ме. Бе и от вас има полза. Веднага се самокритикувам. По произход съм бедно селянче.

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10369 -: Септември 13, 2021, 16:09:53 »
Един прецакан и "трийсе и няколко" гилащи.*
 :bigok:
---
*извадката е непредставителна, но става за глумене с конспираторите-антиваксъри.

Така, така... едни кълвач като двамата папагали - кълве само по онова, което може да осмисли.

Всъщност какво казват папагалите?
- Трябва да се ваксинирате
Какво казва лекаря?
- Всеки сам трябва да реши дали да се ваксинира информирайки се добре преди това.

Кълвачите трудно откриват разликата а Montagnier и Bhakdi са трудно произносими думи. Единият е вече стар, а другият, пенсионер, тайландец по произход, не принадлежащ към богоизбраната всезнаеща раса.



Ще допълня лекаря с отговора на един доктор, молекулярен биолог, (специалист по RNA), до преди година отговорна за третата по големина медицинска лаборатория в САЩ, а днес шеф на диагностична лаборатория в Ню Джърси (обща за шест общопрофилни болници. В Ню Джърси са ваксинирани над 80% и сега съотвотно, те са основно ковид болните в болниците.)
Ще ваксинирате ли детето си?
- В никакъв случай.
Вие бихте ли се ваксинирали
- Разбира се, че не.
https://youtu.be/VEKgXwTCSes  Журналистът е голямо момче на 66 години (както сам казва), много информиран, носител на международни награди за разследваща журналистика, скептичен относно ваксините.

Никой не спира, тези дето слушат папагалите да се ваксинират с ваксини, които по тип първоначално:
- се разработват индивидуално за конкретни пациенти
- прилагат се само на пациенти над 60 години (с ракови заболявания, много болни)
и които
- все още са в експирементален стадий на разработка
- не се знае всичко за тях
« Последна редакция: Септември 13, 2021, 16:15:44 от try »
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10370 -: Септември 13, 2021, 16:21:25 »
Ако неваксинираните си поемат и болничното лечение (само от ковид) няма никакви проблеми. Повечето обаче не искат. Рисковете от ваксината - само за другите, печалбата от колективната защита - и за тях.
Чакай малко. Значи аз, преболедувал от ковид преди 10 месеца, заплащал стриктно здравни осигуровки повече от 20 години /моите, частично на наетите от мен работници и тези на прокурори, милиционери, държавни чиновници/, неваксиниран,  ако бъда заразен от един ваксиниран, неплатил и една стотинка здравна осигуровка през своя безмислен живот, трябва да си платя за евентуално лечение от ковид?!? А оня , неосигуреният,  ваксинираният, безметежният разпространител на заразата,  не трябва?!?
Това ли искаш да ми кажеш?!?
« Последна редакция: Септември 13, 2021, 16:30:35 от Bacho Кольо »

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10371 -: Септември 13, 2021, 16:21:56 »
Всеки да вярва в каквото си, където си, и когато си иска. Аз вярвам в тов. Путин:
МОСКВА, 13 сентября. /ТАСС/.
Президент России Владимир Путин рассказал, что в его окружении многие болеют ковидом, поэтому он сам может уйти на карантин.
"У нас, к сожалению, тоже сейчас, врачи изучают, даже в моем окружении проблемы возникают с этим ковидом", - сказал глава государства в понедельник во время общения с паралимпийцами, отметив, что надо разобраться, что реально происходит.

"Мне самому скоро на карантин придется, очень много людей болеют", - добавил президент.
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10372 -: Септември 13, 2021, 16:26:02 »
Deaths involving COVID-19 by vaccination
status, England: deaths occurring between
2 January and 2 July 2021


Quote (selected)
1.Main points
In England, between 2 January and 2 July 2021, there were 51,281 deaths involving coronavirus (COVID-19); 640 occurred in people who were fully vaccinated, which includes people who had been infected before they were vaccinated.

The risk of death involving COVID-19 was consistently lower for people who had received two vaccinations compared to one or no vaccination, as shown by the weekly age-standardised mortality rates (ASMRs) for deaths involving COVID-19.

"Breakthrough cases" are where infection has occurred in someone who is fully vaccinated, whereas we define a "breakthrough death" as a death involving COVID-19 that occurred in someone who had received both vaccine doses and had a first positive PCR test at least 14 days after the second vaccination dose; in total, there were 256 breakthrough deaths between 2 January and 2 July 2021.

61.1% of breakthrough deaths occurred in males, compared to 52.2% and 48.5% for other COVID-19 deaths and for non-COVID-19 deaths respectively; the median age of breakthrough deaths was 84, compared to 82 for other COVID-19 deaths and for non-COVID-19 deaths.

13.1% of breakthrough deaths occurred in people who were identified as likely to be immunocompromised from hospital episodes or causes of death, compared to 5.4% for other COVID-19 deaths.

👉link

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10373 -: Септември 13, 2021, 16:27:02 »
Казваш терена ще бъде разчистен поетапно. Ми време е . Ами да разпускат дофторите и сестрите без гащи и да спрат здравното осигуряване. Всички сме достатъчно умни да не допуснем болести около себе си.

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10374 -: Септември 13, 2021, 16:50:43 »
Официалните сводки можем и сами да ги прочетем.
Дай нещо независимо.
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10375 -: Септември 13, 2021, 16:57:22 »
Независимо од кво, од фактите?

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10376 -: Септември 13, 2021, 17:09:44 »
Независимо од кво, од фактите?
Независимо от официалните източници и интерпретации
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10377 -: Септември 13, 2021, 17:11:23 »
неофициална статистика?
 Хмм...

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10378 -: Септември 13, 2021, 17:18:32 »
неофициална статистика?
 Хмм...
Не съм искал точно статистика, макар че има и независими статистически изследвания.
Написах "нещо независимо"
Щото, още веднъж, официалните сводки можем сами да ги намерим, не се трият със сигурност, а дали се цензурират нямам представа. Независимите, често се трият.
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10379 -: Септември 13, 2021, 17:58:28 »
https://youtu.be/4FdX6tTi04E

Още един Мангъров
Д-р Димитрис Гакис (Преди беше шеф на една от големите Солунски болници (АХЕПА), по време на олимпийските игри в Атина, отговорен за сигурността по отношение на биологични атаки)
Свободен преразказ
- Неваксинирания може да се зарази от която и да е мутация на вируса. Обратно, ваксинирания се заразява от мутациите, които са устойчиви на ваксината. Затова наблюдаваме взрив на Делта варианта и други мутации ... Да използваме безкритично, за всички, една експириментална, недовършена ваксина, която не предотвратява разпространението е ПРЕСТЪПНО!
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи