Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 01:07:41

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1044741 пъти)

0 Потребители и 28 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10380 -: Септември 13, 2021, 18:52:46 »
Ако неваксинираните си поемат и болничното лечение

А ако се договедят да направя и тази шашарма, ще връщат ли досегашните здравни вноски, направени според закона и на солидарна основа? А ти,  когато ще ти правят някаква процедура, извън облигаторното самоучастие, ще взимат ли също от НАШИТЕ ВЛОЖЕНИЯ в здравната каца от минало, настояще и бъдеще?

И когато се осмелят да СЕГРЕГИРАТ "неваксинираните", ще има ли процентуално намалено данъчно бреме, за да могат оживелите ваксинирани, лунгори да си тътрят задниците САМИ в Заградените периметри за Светците на Светият СоВид Небесния Сертификат? Но навънка и в тълпата ТЕ да могат бодро да заразяват всякаквите други?...

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10381 -: Септември 13, 2021, 19:13:28 »
Докато се шашкате- вървим към пореден локаут.Е, за работещите дистанционно иждивенци от Администрацията или пенциите- не е проблем.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10382 -: Септември 13, 2021, 19:24:09 »
А какво включва лечението от ковид ще дадеш ли? По възможност не клинична пътека, а медицински протокол. За лечение на корона вирус. Нищо не споменаваш за тест, което прави позицията ти изключително нагла. Най-малкото защото и аз плащам здравни осигуровки.

Иначе за протокола и яснота на изложението:

https://www.segabg.com/hot/category-zdrave/lekarstvata-za-covid-19-stavat-bezplatni-dni
Аз не обсъждам медицински протоколи, а плащане, което е свързано с клинична пътека. Давал съм обширен цитат от въпросната с алгоритъм и прочие. За да има такава ковид пътека положителният тест е задължителен.
Здравно осигурителната система е за недоброволни рискове. Неваксинирането  за ковид е доброволно поет риск от заразяване и евентуално тежко боледуване. Естествено, само след предоставена възможност за ваксиниране. Нямам възражения срещу личната свобода да се избере неваксинирането, но е редно да върви заедно с поемането на личната отговорност за евентуалните последици, при това даже далеч не за всички.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10383 -: Септември 13, 2021, 19:26:23 »
Чакай малко. Значи аз, преболедувал от ковид преди 10 месеца, заплащал стриктно здравни осигуровки повече от 20 години /моите, частично на наетите от мен работници и тези на прокурори, милиционери, държавни чиновници/, неваксиниран,  ако бъда заразен от един ваксиниран, неплатил и една стотинка здравна осигуровка през своя безмислен живот, трябва да си платя за евентуално лечение от ковид?!?
Преболедуването е някакъв по-специален случай. Ако доказано си преболедувал, би трябвало да се броиш към ваксинираните.
За протокола - преболедувал съм (нелеко), но имам само тестове за антитела, тоест ако се иска друг тест - и аз съм документално непреболедувал.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10384 -: Септември 13, 2021, 19:34:29 »
Кунчев предлага задължителни ваксини за някои професии

Започва се, не бе, не е задължително, ама само така, за някои, за да спасим другите, после и за други, накрая за всички!

Нарича се "мека сила", "прозорец на Овертон" и т.н.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10385 -: Септември 13, 2021, 19:36:46 »
Въпроса е защо Кунчев все още е здравен инспектор, а не си е дома да се ваксинира на воля :smokin: За своя сметка разбира се. Омаза се предостатъчно покрай гробарските НОЩници

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10386 -: Септември 13, 2021, 19:47:22 »
Въпроса е защо Кунчев все още е здравен инспектор, а не си е дома да се ваксинира на воля :smokin: За своя сметка разбира се. Омаза се предостатъчно покрай гробарските НОЩници

Не се ли сещаш, Кунчев е послушник на либералите - глобалисти, а точно те са служебното на Радев и ядрото на скорощната му партия, ориентирана към САЩ.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10387 -: Септември 13, 2021, 20:11:48 »
Аз не обсъждам медицински протоколи, а плащане, което е свързано с клинична пътека. Давал съм обширен цитат от въпросната с алгоритъм и прочие. За да има такава ковид пътека положителният тест е задължителен.

Тогава на какво основание ще отказваш лечение на болен с отрицателен тест? На какво основание ще откажеш планов прием в клиника по неврология и ще го вкарваш през спешно отделение, където риска от заразяване е по-голям? И викаш това бил доброволен риск?

Колко пазят ваксините от заразяване с делта щама на вируса? Или всички тези данни ще ги пишем в графата фейк?

Здравно осигурителната система е за недоброволни рискове. Неваксинирането  за ковид е доброволно поет риск от заразяване и евентуално тежко боледуване. Естествено, само след предоставена възможност за ваксиниране. Нямам възражения срещу личната свобода да се избере неваксинирането, но е редно да върви заедно с поемането на личната отговорност за евентуалните последици, при това даже далеч не за всички.

Как ще определиш дали една дискова херния в остра форма е последица от ковид? Даже и при положителен тест? И какво точно ще лекуваш в такъв случай?

Защо не поискаш всички болни от рак на белия дроб и активни пушачи да си плащат и те лечението от доброволно поетия риск? И миньорите -- за силикозата, която също е следствие от доброволно поет риск.

Добра идея е в тази тема да си държиш пръстите по-далеч от клавиатурата. Защото не е далеч времето, когато Кунчев ще си изпроси боя, който между другото също би трябвало да е доброволен риск, нали?
the lamers club honourable member …

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10388 -: Септември 13, 2021, 20:15:12 »
Като пушач плащам 138 лева само акциз на кило тютюн за лула.Башка алкохолните.Ако стана трезвеник някоя общинска болница ще фалира.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10389 -: Септември 13, 2021, 20:16:53 »
Като пушач плащам 138 лева само акциз на кило тютюн за лула.Башка алкохолните.Ако стана трезвеник някоя общинска болница ще фалира.
...Seven seas royal blend или  Latakia, Balkan Sobranie, Dunhil Early morning?
Винаги съм те подозирал, че си сродна душа, мдаааа...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10390 -: Септември 13, 2021, 20:19:33 »
Ван барен или миксове по свой вкус.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10391 -: Септември 13, 2021, 20:22:28 »
Тогава на какво основание ще отказваш лечение на болен с отрицателен тест? На какво основание ще откажеш планов прием в клиника по неврология и ще го вкарваш през спешно отделение, където риска от заразяване е по-голям? И викаш това бил доброволен риск?

Колко пазят ваксините от заразяване с делта щама на вируса? Или всички тези данни ще ги пишем в графата фейк?

Как ще определиш дали една дискова херния в остра форма е последица от ковид? Даже и при положителен тест? И какво точно ще лекуваш в такъв случай?

Защо не поискаш всички болни от рак на белия дроб и активни пушачи да си плащат и те лечението от доброволно поетия риск? И миньорите -- за силикозата, която също е следствие от доброволно поет риск.

Добра идея е в тази тема да си държиш пръстите по-далеч от клавиатурата. Защото не е далеч времето, когато Кунчев ще си изпроси боя, който между другото също би трябвало да е доброволен риск, нали?
Якооооо, много яко!
Калинчо бил и специалист по ....нещо медицинско, освен обширните му и профундни  познания по инвестиционния процес и (нездравата) му обсесия по значително по-възрастната архитектка.

Сефте. Да се веселим!
Само ако знае с кого се опитва да си меша шапките (да не река да си мери пишката), мдааа, ще е веселооооо...

Кайзере, само гледай, бъди кибик-анализатор!
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10392 -: Септември 13, 2021, 20:26:27 »
Ван барен или миксове по свой вкус.

...кой от всичките MacBaren? Първият цитиран от мен е точно такъв. Аз смесвам, когато имам, 1/3 Латакия с 2/3 Cavendish Vаnilia, става търпимо за всички участници в процеса...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10393 -: Септември 13, 2021, 20:33:27 »
THREE NUNS & CAPSTAN
40 грамовата.
Инак мешам и карелас за свити с чер тютюн и бърлей

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10394 -: Септември 13, 2021, 20:46:09 »
Тогава на какво основание ще отказваш лечение на болен с отрицателен тест? На какво основание ще откажеш планов прием в клиника по неврология и ще го вкарваш през спешно отделение, където риска от заразяване е по-голям? И викаш това бил доброволен риск?

Колко пазят ваксините от заразяване с делта щама на вируса? Или всички тези данни ще ги пишем в графата фейк?
Болен с отрицателен тест формално не е ковид-случай и не искам да плаща, нито да му се отказва лечение. И за тези с положителен тест не искам отказване на лечение. Нямам и никакви щения да не се приема планово човек в неврология, нито да се вкарва през спешното. Не е добре да се преиначават ясно казани неща. Колко пазят ваксините от делта щама не е ясно определено, но в различните проучвания за различни ваксини от 42% до 90%.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10395 -: Септември 13, 2021, 20:54:41 »
Как ще определиш дали една дискова херния в остра форма е последица от ковид? Даже и при положителен тест? И какво точно ще лекуваш в такъв случай?

Защо не поискаш всички болни от рак на белия дроб и активни пушачи да си плащат и те лечението от доброволно поетия риск? И миньорите -- за силикозата, която също е следствие от доброволно поет риск.

Добра идея е в тази тема да си държиш пръстите по-далеч от клавиатурата. Защото не е далеч времето, когато Кунчев ще си изпроси боя, който между другото също би трябвало да е доброволен риск, нали?
Хайде да не злоупотребяваме с преиначаване на неща. Хернията е недоброволен риск и осигурените би трябвало да получават лечение без значение на ковид. Моето скромно мнение е за заплащане само на пътеката за ковид и евентуалните допълнителни разходи при доброволно неваксиниране.
Пушенето е доброволен риск и цената на риска е включена в артикула. Годишно в България се събират 2.5 милиарда лева от този акциз, само част от които отиват в здравната система. За лечение на белодробен рак отиват дребни проценти от тази сума. Миньорите поемат доброволно риска от силикоза, срещу доста по-малко години за пенсия, а доста години и срещу високо заплащане.
За Кунчев не знам дали ще си изпроси боя, предлагайки спазването на приетия от правителството план за справяне с ковид, но достоверно съм чул, че наскоро четвърти човек категорично е отказал да заеме поста му.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10396 -: Септември 13, 2021, 20:57:29 »
Всъщност разбрай точно покрай херния че съм изкарал ковид когато два от три теста дадоха положителен резултат  и ми бе отказана операция.Отложиха я в безкрайност- накрая си платих в частна хирургия 1500 лв да поемат риска.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10397 -: Септември 13, 2021, 21:30:45 »
Quote (selected)
Евродепутат призова ЕС за намеса в България заради малкото ваксинирани
Правомощията на Европа стигат докъдето е нужно, ако националните правителства се провалят, мотивира се Радан Кънев
https://segabg.com/hot/evrodeputat-prizova-es-za-namesa-bulgariya-zaradi-malkoto-vaksinirani
Кайле, кажи бе душицо, кво да разбираме ся, аз на теб вервам!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10398 -: Септември 13, 2021, 21:32:02 »
Трик

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10399 -: Септември 13, 2021, 21:34:19 »
https://segabg.com/hot/evrodeputat-prizova-es-za-namesa-bulgariya-zaradi-malkoto-vaksinirani
Кайле, кажи бе душицо, кво да разбираме ся, аз на теб вервам!
Ако Джи не си беше натаманила нов харвардски блян и тя можеше да ти отговори.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10400 -: Септември 13, 2021, 22:08:49 »
https://segabg.com/hot/evrodeputat-prizova-es-za-namesa-bulgariya-zaradi-malkoto-vaksinirani
Кайле, кажи бе душицо, кво да разбираме ся, аз на теб вервам!
Що кайлето да се мори, и аз мога. Нали се сещаш как му викаха на това знаме флагманско? Е, то се обяснява лесно с прякора му! Нищо лично или ваксинационно!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10401 -: Септември 13, 2021, 22:24:16 »
В суратя бил запазен клип от предаване (мисля, че е В. Велева). Махнат е от Тубата много бързо. Сега, поне до преди час, бе възможно да се види така: - Намира се група "Аз няма да се в@ксинирам!" във Фейса. Има постинг от Светла Синева с дата 12.09/10:18 часа. Там е клипа - 7 мин.

Другаре факсинирани и кандидати (за да им плащат болничните, а не като нас идиотите без Сертификатите), осведомете се малце - ще е полезно за всяка една евентуалност!
 :t23145:

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10402 -: Септември 13, 2021, 22:28:13 »
Гъз, ти си нашто знаме!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10403 -: Септември 14, 2021, 07:24:21 »
Quote (selected)
"Хората и сега си идват при нас и с тази процедура пак ще идват при нас, с тази разлика, че друг ще получава парите за това", така коментира и председателят на Сдружението на общопрактикуващите лекари в София д-р Георги Миндов новата възможност.
...
Той изрази несъгласие с изписването на безплатни лекарства на болните с мотива, че така ще плащаме за антиваксъри. "М.г. нямаше ваксини, сега обаче има под път и над път. Хората, които не се ваксинират, изключвам децата и преболедувалите, са поели отговорността да се разболеят. Защо тогава да плащаме за лечението им?", пита той.
https://www.segabg.com/hot/lichni-lekari-edin-shte-lekuva-covid-pacienti-drug-shte-pribira-parite
Кокала голям, ама хиените в повече.
"Лечител" та дрънка!
Пациентите да си плащат нищо че плащат всеки месец заплатите на такива като него, виж лекарите ще лекуват само ако им доплатят.
Търговци в храма, то па един храм дето ако не го позлатяват постоянно да се е разпаднал, на едната златна баня се крепи цялата конструкция.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10404 -: Септември 14, 2021, 07:51:55 »
Хайде да не злоупотребяваме с преиначаване на неща. Хернията е недоброволен риск и осигурените би трябвало да получават лечение без значение на ковид. Моето скромно мнение е за заплащане само на пътеката за ковид и евентуалните допълнителни разходи при доброволно неваксиниране.

ако някой нещо злоупотребява, това не съм аз -- въпросът ми беше как ще определиш, дали една дискова херния е последица от заразяване с корона вирус. и следващият, неизказан въпрос е защо е отказано лечението при положение, че твърдиш, че би трябвало да бъде лекувана, независимо от резултата от теста. Но в случая беше отказано. Същото описва и Кайзера, но за класическа, не за дискова херния. Да не споменавам и какво сподели Mae-Ashi за нейния колега, който за твоя изненада се оказва ваксиниран и с отрицателен тест.

та как ще определиш, че симптомите описани в клиничната пътека за ковид за последица от заразяване с коронавирус или не за да можеш да искаш заплащане на лечението? и как ще спреш злоупотребите?

защото ти предлагаш всеки един неваксиниран да си плаща лечението на всеки един от тези симптоми:

Ако неваксинираните си поемат и болничното лечение (само от ковид) няма никакви проблеми.

не случайно попитах какво включва лечението от ковид, но ти също толкова не случайно бягаш от отговора. защо -- ти си знаеш.

Пушенето е доброволен риск и цената на риска е включена в артикула. Годишно в България се събират 2.5 милиарда лева от този акциз, само част от които отиват в здравната система. За лечение на белодробен рак отиват дребни проценти от тази сума. Миньорите поемат доброволно риска от силикоза, срещу доста по-малко години за пенсия, а доста години и срещу високо заплащане.

аха, аха. и един станиол завива мармот в шоколад. какво да правят пасивните пушачи? и тези, които дишаме замърсен въздух? и защо само малка част от акциза отива за лечение на болните от рак на белия дроб?

За Кунчев не знам дали ще си изпроси боя, предлагайки спазването на приетия от правителството план за справяне с ковид, но достоверно съм чул, че наскоро четвърти човек категорично е отказал да заеме поста му.

това няма никакво връзка с причината, за която евентуално ще го бият. та кой казваше, че злоупотребява с преиначаването?
the lamers club honourable member …

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10405 -: Септември 14, 2021, 07:59:46 »
Проблемите в здравната ни система не се изчерпват с ковид. Моето мнение е само за ваксиниране и плащане. За купищата безобразия подозирам, че едва ли ще имаме сериозни различия в мненията.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10406 -: Септември 14, 2021, 08:05:03 »
Проблемите в здравната ни система не се изчерпват с ковид. Моето мнение е само за ваксиниране и плащане. За купищата безобразия подозирам, че едва ли ще имаме сериозни различия в мненията.

твоето мнение би имало някаква стойност, ако в него се казваше как се лекува ковид. но не виждам такова.
the lamers club honourable member …

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10407 -: Септември 14, 2021, 08:29:25 »
Проблемите в здравната ни система не се изчерпват с ковид.

Ковид не е проблем на здравната система. Никакъв. Това, че с лошо управление го превръщат в проблем, не го прави истински проблем. Да, в началото се уплашиха. Сигурно са решили, че 2 милиона българи ще влязат в болници и интензивни отделения, но случаят не се оказа такъв. И тука идва разликата между паниката, която създава проблеми и трезвата мисъл, която разрешава проблеми.

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10408 -: Септември 14, 2021, 08:41:53 »
Проблемите в здравната ни система не се изчерпват с ковид. Моето мнение е само за ваксиниране и плащане. За купищата безобразия подозирам, че едва ли ще имаме сериозни различия в мненията.
Какво ще кажеш за тези дето и са се ваксинирали и са се заразили и нуждаещи се от лечение?
Ползват двойно здравната система с моите пари!
А за лекуваните в резултат на противопоказанията на ваксините?
А за тези с пневмонии за които също има ваксини?
А за жените с рак на шийката на матката? (И там има ваксини)

Имаш още много да четеш преди да седнеш да даваш мнения.
И не наблягай на една книга само.
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10409 -: Септември 14, 2021, 08:44:02 »
как се лекува ковид

Ковид се лекува само симптоматично, т.е. лекуват се симптомите, докато организмът сам се справи с патогена.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10410 -: Септември 14, 2021, 09:02:20 »
Ковид се лекува само симптоматично, т.е. лекуват се симптомите, докато организмът сам се справи с патогена.

значи не се лекува.
the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10411 -: Септември 14, 2021, 09:16:02 »
Краткият отговор е да, но реално, при всяка болест се лекува човешкият организъм, лекуването на болести по пътеки е търговски трик.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10412 -: Септември 14, 2021, 09:29:55 »
Краткият отговор е да, но реално, при всяка болест се лекува човешкият организъм, лекуването на болести по пътеки е търговски трик.

Така де, и аз това питам -- как се лекува човешкият организъм при заразяване с корона вирус?
the lamers club honourable member …

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10413 -: Септември 14, 2021, 09:44:25 »
как се лекува човешкият организъм при заразяване с корона вирус

Наскоро четох една дописка, че това, на което му викаме "симптоми", демек признаци, всъщност е крайният резултат от битката на организма с бацили, вируси и гадости. Тоест симптомите не се лекуват. За да излекуваш човек, трябва да убиеш бацко. Или с илач, или като стимулираш организма сам да си го убие. Като лаик ми беше много интересно.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10414 -: Септември 14, 2021, 10:05:33 »
Така де, и аз това питам -- как се лекува човешкият организъм при заразяване с корона вирус?

Наскоро четох една дописка, че това, на което му викаме "симптоми", демек признаци, всъщност е крайният резултат от битката на организма с бацили, вируси и гадости. Тоест симптомите не се лекуват. За да излекуваш човек, трябва да убиеш бацко. Или с илач, или като стимулираш организма сам да си го убие. Като лаик ми беше много интересно.

е, очаквах този отговор да го прочета от калинчо, но явно няма да стане.
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10415 -: Септември 14, 2021, 10:40:13 »
Ми нещо подобно и на мен ми обясняваха - след като те фане вирусът, една седмица гълташ разни илачи, вкл. и антибиотици, но тва - за секи случай да не се развие нещо друго, а и парацетамоли да речем за сваляне температура. Нищо от това не лекува, а да го кажа така - облекчава организма. Тъй го разбрах. И сетне идва по сложното - почти винаги избива на някъде, най често по белите дробове - мен ме хвана вирусна пневмония, въпреки че гълтах цяла седмица антибиотици уж точно с превантивна цел.
И едва тогава вече почва лечението от усложнението, обаче вирусът вече го няма  - ковида е свършил, идват другите болести.
И след като ме тъпкаха още десет дни с 5-6 вида илачи /два антибиотика, парацетамол и още две три нам си кви неща - всичко венозно/, на практика цялото лечение не е срещу конкретен вирус, а облекчаване и подпомагане на организма да се справи.
Ся, дали може да се нарече това лечение - не знам, би трябвало, какво като не се атакува директно причинителя?
 :t1818:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10416 -: Септември 14, 2021, 10:52:23 »
Нищо от това не лекува, а да го кажа така - облекчава организма

Начи, в тая статия го обясняваха така: Като влезе вирус, в организма започвала "ядрена война" (цитирам). Организмът атакувал навлека и в резултат се отделяли белтъци, киселини и секва химия, от която те боли глава, мускули и т.н. Дет му викаме симптоми. Ама те са симптоми, че организмът се бори със заразата. Резултат от боренето на заразата. Там пишеше също, че температурата се вдига, за да вари бацилите. И в началото даже не е желателно да се сваля.
Затова няма и безсимптомно боледуване. Ако няма симптоми, значи организмът изобщо не се бори, защото не намира заплаха.
А антибиотици на вирус не действали. Затова няма лечение за ковид. Явно природата прави поредната пресявка кой е по-така.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10417 -: Септември 14, 2021, 10:55:11 »
Наскоро четох една дописка, че това, на което му викаме "симптоми", демек признаци, всъщност е крайният резултат от битката на организма с бацили, вируси и гадости. Тоест симптомите не се лекуват. За да излекуваш човек, трябва да убиеш бацко. Или с илач, или като стимулираш организма сам да си го убие. Като лаик ми беше много интересно.


е, очаквах този отговор да го прочета от калинчо, но явно няма да стане.
Аз коментирам не лечението, а изразходването на ограничени ресурси. Ваксинирането води до по- малко изразходване на  такива ресурси и възможността да се използват за други необходими неща. При това с основание съзнателно предизвикващите такова изразходване да си го покриват. Другият вариант е за тези съзнателни решения да плащат всички.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10418 -: Септември 14, 2021, 11:03:39 »
как се лекува човешкият организъм при заразяване с корона вирус

Наскоро четох една дописка, че това, на което му викаме "симптоми", демек признаци, всъщност е крайният резултат от битката на организма с бацили, вируси и гадости. Тоест симптомите не се лекуват. За да излекуваш човек, трябва да убиеш бацко. Или с илач, или като стимулираш организма сам да си го убие. Като лаик ми беше много интересно.
За лекуването е ясно - наскоро се появиха някакви бодряжки съобщения, че предстои началото на тестването на лекарство срещу "корона"...не беше ли обаче въпроса "какво е това нещо, наречено корона болест"?

Проблемът е - как ще лекуваме нещо, което не знаем какво е?
Даже в обилно цитираните тук КП 39 "за лечение на пневмония на пациенти над 18 т." и  104 "Диагностика и лечение на контагиозни вирусни и бактериални заболявания -остро протичащи, с усложнения" няма определение за това, въпреки, че през тези година и половина по тези пътеки са лекувани над 6 000 пациента и са заплатени над 6.2 милиона лева от НЗОК.

Очевидно е, че има корона вирус (известен от 1984 г.), разновидността му sars-cоv 19 предизвиква опасни ОРЗ, които при определени обстоятелства водят до летален изход.
~~~~~~~
Очевидно е, че симптоми не се лекуват, така както и няма "безсимптомно" протичане на болест, която и да е тя.
Тук някои се аргументира с примера, че може да имаш тумор (рак) но да не те боли, да нямаш симптомите, което обаче не значело, че не си болен - `ми точно това значи - ако имам тумор, но не съм диагностициран, аз съм здрав.
~~~~~~
Оказа се, че специално разработени и достатъчно тествани ваксини за този вирус няма (въпреки, че е известен от над 30 години и както се твърди, различни лаборатории са работили с него).
Предлаганите ваксини, особено най-популярната - немската на Biontech GmbH - са разработвани за ваксиниране срещу съвсем друг тип заболявания и спешно пренасочени за борба с sars-cov 19, не срещу болестта "корона".
~~~~~~~
Предполагам, че поради причини, за които можем само да спекулираме и да се надяваме да разберем защо появата на нова разновидност на стар вирус доведе до обявяване на "пандемия" в разрез с всички известни и писани норми.
Не съм привърженик на конспиративни теории, просто си задавам въпроси кой и защо - преди това имахме хонконгски, птичи, незнамсиощекакъв грип, всякакви други пукотевици, не знам...

Това което ми липсва (ако някои знае, нека помогне) има ли статистика за смъртните случаи от ОРЗ, предизвикани от "традиционните" грипните вируси и от последния?

Някои да е чел някакви оправдания и/или обяснения защо не се правят аутопсии на починалите през последните 18 месеца, независимо от причините за смъртта?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10419 -: Септември 14, 2021, 11:05:57 »
АВксинирането води до необосновано изразходване на ресурси.
С моите пари си ваксинират разни газарбойтери дето плащат осигуровки в гермнско, испанско ....... ог къке на къде.
 
Асвен това парите дето ги дават за т.н. "ваксини" не са от здлавни фноски, а от бюджета. ДАже перите за тестове не са от фноски.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10420 -: Септември 14, 2021, 11:09:50 »
Аз пак да си питам. Защо ваксинираните не си плащат за избор на ваксина? Така както аз си плащам за избор на екип при влизане в болница за някаква операция.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10421 -: Септември 14, 2021, 11:12:20 »
Quote (selected)
The medical staff consumed a Ganjiang Gancao decoction or other preventive prescriptions to prevent the infectious disease. This gratifying result was confirmed in the prevention and treatment of SARS in 2003 (Luo et al., 2020).
Youke Wu, a famous Chinese medicine practitioner in the Qing Dynasty of China, systematically furthered the understanding and treatment of infectious diseases and completed the first monograph on infectious diseases of TCM, entitled “Plague Theory”. In view of the law of transmission of infectious diseases, it is believed that the progress of the disease in the human body can be divided into four steps: defense, qi, nutrient, and blood. These steps can be used to summarize the superficial and deep levels of pathological changes and the severity of these changes. Wei Fen syndrome belongs to the category of exogenous exterior syndrome, which is the initial stage of pathological changes caused by exogenous heat evil invading the human body. Qi Fen syndrome refers to the stage of abnormal qi movement in human viscera or tissues without blood circulation. In Wei Fen and Qi Fen, the disease location is mainly in the lung, stomach, intestine, and gallbladder, and most of these diseases are functional disorders of the human body. Ying Fen syndrome refers to the stage of pathogenic heat in Ying Fen caused by the invasion of pathogenic heat. The stage of main pathological change is burning Ying Yin, which is the third stage of pathological change caused by the invasion of pathogenic factors. Blood Fen syndrome refers to the development of pathogenic heat to blood Fen, resulting in hyperactivity of blood heat. Blood consumption is a stage of major pathological change and the fourth stage in the course of disease. The main pathological change in this stage is organ parenchyma damage. This four-step TCM method of defense, qi, nutrient, and blood explains why no case progressed from mild to severe in the treatment of COVID-19 by TCM...
...There are two ways that TCM acts as an antiviral. The first is by directly inhibiting the virus, primarily by heat clearing and detoxifying. Lonicera, Folium Isatidis, and Scutellaria are used for inhibition. The second is to indirectly play an antiviral role or inhibit the virus-mediated inflammatory response by regulating the immune function of the body. Astragalus, Salvia, Acanthopanax senticosus, and Gentiana are used as antivirals and induce interferon and immunoglobulin.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7439087/

aaaaaпчих  :cool-1084:

*********   ✹    *********

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10422 -: Септември 14, 2021, 11:20:59 »
https://twitter.com/libsoftiktok/status/1436905972468011009?fbclid=IwAR0FEmakNu1MwK3EK1HBJQ1pR7611vM9J0XWFbSGSoGaqd3C0_5YwdwGwCE
Тва го пусках вече, ма никой не го отрази. Песен е, предполагам певците са популярни, има субтитри на английски, ма не ми се превеждат.
Смисълът е:
Няма отрова и ние имаме песен за ваксината на файзер.
файзер ваксината в пълен ефект, готов ли си джеймс, да готов съм, ти готова ли си?
Момиче, трябва да те предупредя, усещам, че причиняваш много вреда.
Ситуацията е сериозна,
нека я излекуваме с две ваксини в рамото.
Конспиративните теоретици отначало говореха, че ваксините са смъртоносни, ама им липсва здрав смисъл, Фокснюз са им в главите.
ДЕЗИНФОРМАЦИЯ.
Сега някои от тях са мъртви.
Няма отрова.
ФДА ги одобри навреме
и т.н.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10423 -: Септември 14, 2021, 11:25:59 »
Е, сега вече след акцията на Радан Кънев, локалните раданчовчета получават вятър в съдраните си платна. Аферим, машалла! Ето подходящо четиво до тях и пригласящите им "гъзове" (както по-горе бе приятелски отбелязано):

Quote (selected)
Писмо до ковидианец на 14.09.2021 в 10:09 ... От авторката на приказката за изпарението, горещата шапка и отварата на вещиците:

Писмо до ковидианец https://margaretannaalice.substack.com/p/letter-to-a-covidian-a-time-travel

Здравей! Знам, че си вярващ. Имаш фанатична и непоколебима вяра в Системата. Имаш доверие в "Науката (тм)". Смяташ, че всичко, което не е част от официалната пропаганда е "дезинформация", "конспиративни теории" и "фалшиви новини". С чувство за дълг носиш маската на подчинението. Дистанцираш се социално. Затваряш се, когато ти кажат. Съобщаваш за тези, които нарушават заповедите. Беше пръв на опашката за инжекции. Беше пръв и за втора доза. Плачеше от радост и двата пъти. Едвам изчакваш времето за следващата доза.

Не си си правил труда да проведеш независимо изследване извън оторизираните канали за измама; да четеш валидирана научна литература, която не е финансирана от глобалния фармацевтичен картел; или критично да оцениш медийните изяви на папагалстващите ти "доверени лидери", "експерти" и медийни говорители. Изискваш всеки невярващ да изпълнява заповедите или да бъде изключен от обществото, лишен от работа, с отказан достъп до здравеопазване, лишен от право на протест, насилствено подчинен и карантиниран.

Намираш тези еретици за отвратителни, жалки разпространители на зараза и опасност за общественото здраве. Не би бил против изваждането им от твоята общност, може би би ги затворил в специални центрове, поне докато се инжектират. Не изпитваш съжаление, ако умрат. В крайна сметка, вината е тяхна. Може би не си лош. Все още. Дай си още няколко седмици пропагандистите да си свършат работата. Виж колко далеч си стигнал. ...

- Взето е от мнение тук https://glasove.com/categories/skandalyt/news/radan-knev-prizova-es-da-se-namesi-v-blgariya-zaradi-malkoto-vaksinirani, пуснато под статията за Раданчо.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10424 -: Септември 14, 2021, 11:33:48 »

Това което ми липсва (ако някои знае, нека помогне) има ли статистика за смъртните случаи от ОРЗ, предизвикани от "традиционните" грипните вируси и от последния?



През 2017 е имало много тежка грипна епидемия, за което разбрах през 2020, като почна короната. Определено е била по-лека от сегашната, обаче имаш база за сравнение тук
https://euromomo.eu/graphs-and-maps
Виж надолу има по държави от 2015 насам, можеш да си разбиеш смъртността и по възрасти. На око Австрия сега като преди, Германия през 2018 е имала повече извънредно умрели от сега, Гърция като Австрия, Малта изобщо няма увеличение за тия години.
Можеш да си потърсиш общата смъртност за последните 5 години и да засечеш.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10425 -: Септември 14, 2021, 11:36:02 »
Аз коментирам .. изразходването на ограничени ресурси.
Ти винаги само това си коментирал и никога обществото и популацията, затова от 20 години тиказвам, че теб топлофикация те е родила или някоя инстанция. В главата ти един път не се промъкна мисълта за холистична система и че човекът е мярка за всичко.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10426 -: Септември 14, 2021, 11:36:21 »
Аз коментирам не лечението, а изразходването на ограничени ресурси. Ваксинирането води до по- малко изразходване на  такива ресурси и възможността да се използват за други необходими неща. При това с основание съзнателно предизвикващите такова изразходване да си го покриват. Другият вариант е за тези съзнателни решения да плащат всички.

ограничени ресурси се изразходват и за третиране на симптоми, които се срещат и при други болести. та пак да попитам -- как ще се решава, че точно неваксинираните срещу корона вирус трябва да си плащат за лечението на тези симптоми?

отговор има, той е простичък, но не е този, който ти даваш.
the lamers club honourable member …

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10427 -: Септември 14, 2021, 11:52:50 »
Наскоро четох една дописка, че това, на което му викаме "симптоми", демек признаци, всъщност е крайният резултат от битката на организма с бацили, вируси и гадости. Тоест симптомите не се лекуват. За да излекуваш човек, трябва да убиеш бацко. Или с илач, или като стимулираш организма сам да си го убие. Като лаик ми беше много интересно.
В медицината понякога лекуването на симптоми е единствената възможност. Потискането на симптомите е форма на лечение. Понякога точно потискането на симптомите е разликата между това пациентът да оживее и да умре-например свалянето на температура на болен. Като човекът е вдигнал 41 градуса температура и нараства, кое е по-добре-да се охлади тялото му със студени компреси или да се остави да умре, защото някой прочел дописка, която казала нещо си? Да оставяме хората да мрат, защото не сме философски съгласни какво представлява лечението, изживяваме се като откриватели на топлата вода и т.н.?

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10428 -: Септември 14, 2021, 11:53:23 »
хихихихихи - ес да се намесил...
чудесно е как раданчо излезе на припек   :ouch-2147:

краят на манипулатора настъпва когато жертвите се свържат помежду си.
сега фърляйте кинтитеот-Печал-бата на фактчекърите да замазват  :t2015:
*********   ✹    *********

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10429 -: Септември 14, 2021, 11:53:53 »
Еееххх... Убийци... не ги е срама... и на беремените посегнаха"

САНКТ-ПЕТЕРБУРГ, 13 сентября. /ТАСС/.
Вакцинацию от новой коронавирусной инфекции среди беременных женщин начали проводить в Санкт-Петербурге, первую прививку сделали в поликлинике Первого медицинского университета.
На сегодняшний день никаких препятствий к вакцинации беременных нет, и мы призываем беременных женщин, в особенности из группы риска, поддержать эту кампанию. Группы риска, которые определены инструкциями и временными методическими рекомендациями - в первую очередь это женщины, у которых хронические заболевания легких, хронические заболевания почек и печени, сахарный диабет, ожирение, и те, у кого есть заболевания сердечно-сосудистой системы. Это первая когорта, которым рекомендуется после 22 недель [беременности] прививаться для того, чтобы в случае столкновения с инфекцией, риски для беременной и ее будущего ребенка не были реализованы в тяжелых формах", - сказал журналистам главный внештатный специалист по акушерству и гинекологии комитета по здравоохранению Санкт-Петербурга Виталий Беженарь.
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10430 -: Септември 14, 2021, 11:59:07 »
Quote (selected)
В главата ти един път не се промъкна мисълта за холистична система и че човекът е мярка за всичко.

Нема как фглавата на Къпинчо да се промъкне мисълта за холистична система, фкоято човекът е мярка за всичко. По две причини:

1. Къпинчо не смята, че хората са равни. Ерго, нема как да му се получи некъф стандартен човек, който да бъде ползван за аршин на системи.
2. Дори и фсепак да смяташе, "холистична система, фкоято човекът е мярка за всичко" е абсурдна конструкция. Човекът е част од системата, а не външен за нея сайбия, ползвател и/или бенефициент.

Фсъщност ти и Къпинчо ноо си приличате, доколкото и двамата настоявате ена група хора да се ползва с по-големи права и по-малки задължения од другата.

Разликата е само ф претпочитанията към специфичната група, което е несъществена разлика.
« Последна редакция: Септември 14, 2021, 12:27:06 от wreckage »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10431 -: Септември 14, 2021, 12:04:39 »
Санкт Петербург е един от градовете където се правят изпитания на "класическата" ваксина на РАН  - ковивак.
Според дадената заявка ваксината ще се използва при всички възрастови грури. от пеленачета до столетници.
Де факто тя е подобна и функционира на бецеже ваксината.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10432 -: Септември 14, 2021, 12:09:07 »

ако ми направиш компреса, аз ше ти направя сомангеса...
нали така беше, дофтуре?
*********   ✹    *********

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10433 -: Септември 14, 2021, 12:09:30 »
Аз коментирам не лечението, а изразходването на ограничени ресурси. Ваксинирането води до по- малко изразходване на  такива ресурси и възможността да се използват за други необходими неща.

Какви ресурси се изразходват? Ти знаеш ли колко болнични легла има официално в България и каква нищожна част от тях бяха заети при последния пик на коронката? Знаеш ли колко болници изобщо не се ангажираха с короната или отделиха по три легла? Ресурс. Вече ще станат почти две години, откакто се появи тая коронка. Досега трябваше да са оправили ресурса.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10434 -: Септември 14, 2021, 13:05:55 »
Еееххх... Убийци... не ги е срама... и на беремените посегнаха"

аз като казвам, че обсесията ескалира, вие се хващате за това, че не сте бил русофил.

вижте там, взимайте мерки, че положението става хуже губернаторского.
the lamers club honourable member …

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10435 -: Септември 14, 2021, 13:16:07 »
Някои да е чел някакви оправдания и/или обяснения защо не се правят аутопсии на починалите през последните 18 месеца, независимо от причините за смъртта?

тва майтап ли е или къса памет? свързано е с изнасилването на всички данни касателно ковида. сзо пусна инструкция да не се правят, щото много опасно. пак те инструктираха да не се коригират данни, дори и да са грешни.

съответно нашите тутакси преведоха пожелателната инструкция на български и я пуснаха до патоанатомите. за припомняне: https://fakti.bg/bulgaria/473474-dokument-instruktiraha-lekarite-u-nas-kak-da-otchitat-smart-ot-covid-19

ето и от труд: цък
Quote (selected)
Дори и при неидентифициран вирус, починали пациенти да се пишат с код COVID-19 заради отчитането на смъртността: “Въпреки че и двата кода, U07.1 (COVID-19, идентифициран вирус) и U07.2 (COVID-19, неидентифициран вирус) са подходящи за кодиране на причината за смърт, известно е, че в много страни фактът за лабораторното потвърждение на COVID-19 няма да бъде докладван в медицинското свидетелство за смърт. При липсата на тази подробност се препоръчва, единствено за целите на отчитане на смъртността, условно COVID-19 да се кодира като U07.1, освен ако не е посочен като “вероятен” или “подозиран”.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10436 -: Септември 14, 2021, 13:22:00 »
мисля, че аутопсии се правят само ф определените од местния закон случаи. Мисля също така, че аутопсиите не са безплатни, поне ас не съм виждал обяви за "безплатни аутопсии" по вратите на патологиите и по списъците за предлаганите од траурните агенции услуги.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10437 -: Септември 14, 2021, 13:30:24 »
по спомен, аутопсия на лице, починало извън болнично заведение, трудно се отказваШе.
за тия вътре нямам идея.


пп придобих неква смътна:
Quote (selected)
Пациентите, починали в болницата в първите 24 часа от постъпването и при неизяснена диагноза, подлежат на задължителна аутопсия. На задължителна аутопсия подлежат и пациентите, починали в болницата и претърпели оперативна или инвазивна интервенция. По изключение изпълнителният директор на болницата разрешава освобождаване от аутопсия при писмено изразено желание на близките на починалия.
https://www.isul.eu/Kliniki/ot_pato/za_pacienti.htm
*********   ✹    *********

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10438 -: Септември 14, 2021, 13:34:14 »
мисля, че аутопсии се правят само ф определените од местния закон случаи. Мисля също така, че аутопсиите не са безплатни, поне ас не съм виждал обяви за "безплатни аутопсии" по вратите на патологиите и по списъците за предлаганите од траурните агенции услуги.
...така е. Питанката ми беше точно за тези предвидени в закона случаи, когато пак не се правят, някакъв отговор даде Онци.

Впрочем, същата работа е и с траурните опела - никои не ми даде смислен отговор защо починал от инсулт трябва да се опее извън църквата и то в затворен ковчег. (в София, Централни гробища, април того)

Явно върви някакъв глобален (и национален) експеримент, тестват прага на търпимост на населението, знам ли...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10439 -: Септември 14, 2021, 13:35:08 »
очевидно проследяването на линкове е трудна задача, ето малко по-сдъвкано. от горното ми мнение, първия линк:
Quote (selected)
“Ако смъртта е настъпила вследствие на потвърдена COVID-19 инфекция, извършването на аутопсия не е наложително и не е належаща процедура за издаване на смъртен акт. Това е записано като заключение в Ръководството за безопасност в структурите по обща и клинична патология във връзка с пандемията от COVID-19.

Документът е консенсусна разработка на Българското дружество по патология и Експертният съвет по Обща и Клинична патология към МЗ.

И още: “При необходимост, аутопсия на починали в болнично заведение може да се осъществи в същото, ако разполага с оборудвана зала за аутопсии на инфекциозни случаи и с опитен екип от лекар – патолог, санитар, обучени да работят с опасни инфекции”.

пак оттам, за броя умрели от корона:
Quote (selected)
Лекари коментираха, че от тази препоръка следва, че само загиналите от изстрел не могат да влязат в графата жертви на коронавируса.