Преглед на печата … > У нас …

Коронавирус в България

<< < (2502/2937) > >>

Дозирис 2.0:

--- Quote (selected) ---Първо викаше, че "експертите" били казали, че колективен имунитет се постигал с 50% ваксинирани. Даде цитат, който изобщо не говори за колективен имунитет. Демек аз ти говоря за компютри, ти ми говориш за компоти. После се мъчиш мазно да се изплъзнеш с въпроса "ама компотите противоречат ли на компютрите". 
--- Край на цитат ---

Баце, ти си психично болен. Ето кво съм дал:

https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1403.msg163357#msg163357

В отговор на глупостите ти.

Yaroslav:

--- Цитат на: Дозирис 2.0 в Октомври 19, 2021, 14:10:03 ---Баце, ти си психично болен. Ето кво съм дал:

--- Край на цитат ---
Баце, ти си функционално неграмотен. Ето какво си дал за неграмотната простотия, дето изпляска, че 50% стигат за колективен имунитет:


--- Quote (selected) --- Във всички случаи ще стигнем до постигане на клетъчен имунитет при брой на ваксинираните между 50 и 70%.
--- Край на цитат ---

Къде пише нещо за колективен имунитет? Или за теб колективен имунитет=клетъчен имунитет, компютър=компот, Дозирис= :125:

Дозирис 2.0:
 :crying_with_laughter-3302

Зарежи.

Mae Ashi:
@Ярослав
Вие изобщо погледнахте ли интервюто на Маргарита Апостолова? Ако не сте или не го разбирате, няма нужда от плява, която и без това прави темата нечетима. Цялото интервю е посветено на колективния имунитет, на ваксините и на стимулирането на клетъчния имунитет. Естествено, има грешки, допуснати от журналята, не от Маргарита.

По въпроса за колективния имунитет, от какво зависи и как се изменя R0 (повишава %) с по-голямата трансмисивност на новите варианти и как зависи от ефективността на ваксините по отношение на предаване на инфекцията, може да се види в тази статия:
When will the COVID-19 pandemic end? An update
https://www.mckinsey.de/~/media/mckinsey/industries/healthcare%20systems%20and%20services/our%20insights/when%20will%20the%20covid%2019%20pandemic%20end/jan%202021/when-will-the-covid-19-pandemic-end-an-update-vf.pdf

--- Quote (selected) ---COVID-19 herd immunity achieved once total immune population reaches 58%, using a basic reproductive number (R0) of 2.4; herd-immunity threshold calculated as 1—(1/R0). If transmissibility increases by 40% or 80%, then COVID-19 herd immunity is achieved once total immune population reaches 70% or 77%, using basic reproductive numbers (R0) of 3.4 or 4.3, respectively.
--- Край на цитат ---

dabedabe:
Другари, посветили сте много време от живота си на тази тема. Според мен, не си струва. Много неща и на докторите май не са ясни. И цялата история е надута политика. Не се вързвайте! Който иска, да се ваксинира. Защо е тоя бяс?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия