Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 21:26:38

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1044532 пъти)

0 Потребители и 32 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13080 -: Октомври 22, 2021, 22:40:38 »
Имам чувството, че и там опитват максимално да наложат новата технология, и държат назад двете класически.

Ами, това беше ясно от самото начало. Те си обясниха действието на "ваксината" и стана ясно, че "нормалните" ваксини не работят по тоя начин. Следователно това не са ваксини. Класическата ваксина е да ти вкарат един каталясал бацил, организмът да го изяде с парцалите и да е готов за истинския. А тука, некви коронки се връзвали на клетъчно ниво, ДъНъкЪ, РъНъКъ, стере ми го настери. Измама отсекъде.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13081 -: Октомври 22, 2021, 22:42:44 »
фреалния свят въпросът е кво се случва, докато се появи мечтаната ваксина със 101% гаранция и ефективност и нулеви странични ефекти.

и какво се случва? силово налагане на ваксиниране с „ваксини“ през 6 месеца?

и какво трябваше да се случи в един реален свят? и не беше направено.

защо пак започваш да преливаш от пусто в празно?
the lamers club honourable member …

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13082 -: Октомври 22, 2021, 22:43:18 »
Всеки решава сам за себе си, аз ще чакам.

добре. и тва е вариант.

кво стаа междувременно със зарази, хоспитализации и т.н.?

всички чакат и се разчита на естествен отбор - който оцелее, ок, който не, така било писано?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13083 -: Октомври 22, 2021, 22:44:46 »
и какво се случва? силово налагане на ваксиниране с „ваксини“ през 6 месеца?

и какво трябваше да се случи в един реален свят? и не беше направено.

защо пак започваш да преливаш от пусто в празно?

ми не. писах го току що.

добре, да приемем, че сички ваксини в момента са вредни и че е по-добре без тях. никой не си ги слага.

кажи ми как би протекла според теб еволюцията на заразата и какво е трябвало да се направи, пък е било пропуснато?

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13084 -: Октомври 22, 2021, 22:50:43 »
В началото протеиновите ваксини следваха бързо РНК в тестовете, но след като РНК изтъпаниха над 95% ефективност, а протеиновите не можаха да постигнат такава, забавиха или спряха разработката им. Чак когато видяха как ДНК и РНК се провалят при мутация на вируса, тогава подновиха отново разработките им, но закъсняха с цяла година.
Даже Sanofi след като се отказа от протеиновата се заеха да разработват РНК ваксина.
Сега зарязват РНК ваксината и се връщат към протеиновата, но загубиха страшно много време.
https://www.bloombergtv.bg/a/8-novini-ot-sveta/98341-sanofi-se-otkazva-ot-rnk-vaksinite-sreshtu-covid-19-zaradi-uspeha-na-sapernitsite-si
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13085 -: Октомври 22, 2021, 22:53:41 »
Морбили? Заушка?... Жълта треска?
Руската КовиВак е с инактивиран вирус, но скоро няма да смогнат с по-масово производство.
Едно интервю на Георги Маринов за коронавирусите:
https://bnr.bg/post/101491065

Те и сега не могат да смогнат.
От личен опит.
Анонимката се боцна с КовиВак.
Но тя е малко началник и се получи с връзки.
Според мен заложиха на Спутника защото векторните ваксини се правят по-бързо.
Докато за класическите трябва много време.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13086 -: Октомври 22, 2021, 22:54:40 »
кажи ми как би протекла според теб еволюцията на заразата и какво е трябвало да се направи, пък е било пропуснато?

ами писал съм го -- в европа (а най-вече у нас) вирусът беше изпуснат още от самото начало.

и за мен в момента тече процес на превръщането му в ендемичен. даже имам съмнения, че това вече е станало. и ако е така, всички тези мерки са безполезни.

и за каква еволюция ще си говорим, при положение че правиш ваксинационна кампания по време на пандемия? в каква посока би протекла според теб еволюцията на вируса в такава ситуация?

толкова от мен по тази тема.
the lamers club honourable member …

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 244
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13087 -: Октомври 22, 2021, 22:57:16 »
Принце, има и американската Новавакс, надявам се да не я отрежат или отложат отново.

Отврат, аз под класически разбирам не само инактивиран вирус. Има и с "парченца" (протеинови), имаше и някаква само с разреден токсин, отделян от животното (забравила съм какво беше). Различни са, но не си произвеждаш сам антигените.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13088 -: Октомври 22, 2021, 22:58:22 »
Затова вече 50 години не може да се измисли ваксина за СПИН, например.

Има и то успешно, но не ваксина. Действа и за много други от малките живи-неживи телца. Ако те интересува - на лични.

ddantgwyn, избор няма и това е най-вероятно причинено от страхливите безгръбначни предатели - готови на всичко дори за едно потупване по рамото. Дори и да има  за "вируса" стандартните ваксини от оно време, тези бяха активно подобрявани с допълнителни ципури "за да станели по-добри". От този тип бяха внесените турски (не знам чие производство са) преди години. Скандалът около тях бе, че неправилните хора се облажиха. И се разкри, как в тях имало живак... Но не било случайно, защото ги бил пазел от разваляне. Поне така се пишеше като инфо за плебса.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13089 -: Октомври 22, 2021, 23:00:55 »
Принце, има и американската Новавакс, надявам се да не я отрежат или отложат отново.

а, сигурно има. просто не следя под лупа ваксините, за това и не съм ги споменал американците. но това не е най-важното де.

а и ваксините ги деля на типове, а не на производители.
the lamers club honourable member …

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13090 -: Октомври 22, 2021, 23:02:37 »
Всъщност дори класическите ваксини с каталясали вируси вече са модернизирани.
Например вече разфасоват вируса и отстраняват или дезактивират РНКто му.
След това пречистват протеините, така е направена руската ваксина.
Още по-модерен подход е да се синтезират изкуствено протеините на вируса, нещо което прави РНК ваксината когато попадне в клетките на ваксинирания.
Идеята е този процес да се извърши извън тялото (клетките), протеините да се пречистят и тогава да се използват.
Нещо като ин витро РНК ваксина.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13091 -: Октомври 22, 2021, 23:04:50 »
и за каква еволюция ще си говорим, при положение че правиш ваксинационна кампания по време на пандемия? в каква посока би протекла според теб еволюцията на вируса в такава ситуация

в каквато протече в португалия, норвегия и дания - комплекс от мерки, от които ваксинацията дори не беше най-важната, наблягаше се на масови тестове, на лична хигиена, на карантиниране, на избягване на масови събирания и т.н.

хората проявиха дисциплина и отговорност и това, поне засега, доведе до сериозно намаляване на заразените, на хоспитализираните и на смъртните случаи, до създаване на някакъв имунитет (колко траен ще бъде предстои да видим), и, в крайна сметка, до нормализация. разходи се по централен лисабон и сеедно си октомври 2019.

щото то и не стаа непрекъснато с мерки и с ограничения; ако те продължат прекалено дълго, хората просто няа да ги спазват.

какво ще се случи в бъдеще ще видим.

територията със сигурност я чака тежка зима. од много акъл.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13092 -: Октомври 22, 2021, 23:05:22 »
Ехххх, да беха разрешили Спутник, тукашните умствено напреднали щеха да се боцкат по-често, отколкото надигат стограмки.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9564
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13093 -: Октомври 22, 2021, 23:06:31 »
Аз мерки не приемам, не съм виновен и че ти си гласувала неадекватно за тези, които сега ти налагат мерките.
Абе що не спрете да пустослАвите с ла.но, де още не е разбрало, че мерки ще има и има независимо ваксините?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 244
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13094 -: Октомври 22, 2021, 23:07:40 »
Аз също ги деля на типове, тази е протеинова. И единствената с вероятност да дойде у нас (поръчани са някви бройки), затова я следя.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13095 -: Октомври 22, 2021, 23:08:14 »
В общи линии, при наличното в момента има само два базови варианта на действие - ваксини, добри, лоши или естествения отбор и след това икономическата криза за да допълни биологичната част на отбора. За ваксините доста се приказва, но за другия вариант някакви количествени сметки постоянно и упорито се отбягват.

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1266
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13096 -: Октомври 22, 2021, 23:10:10 »
в каквато протече в португалия, норвегия и дания - комплекс от мерки, от които ваксинацията дори не беше най-важната, наблягаше се на масови тестове, на лична хигиена, на карантиниране, на избягване на масови събирания и т.н.

А това вече е друга бира, за което и все повече специалисти говорят. Само ваксини (при това нестерилизиращи) няма да помогнат. Опасното е, че въпреки че ваксината сама по себе си не влияе върху генерирането на мутации, ваксинацията променя селекцията на мутациите. И подпомага пръкване и стабилизиране на вирус с мутации за резистентност към антитела. Така ако се оставим само на тези ваксини, ще чакаме вълна след вълна и т.н.
Отделно, сигурно в Португалия, Швеция, може би и доста хора имат естествен имунитет след преболедуване.
Дано устискате положението!
Контрол по летищата има ли?  :)))

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13097 -: Октомври 22, 2021, 23:12:20 »
Аз също ги деля на типове, тази е протеинова. И единствената с вероятност да дойде у нас (поръчани са някви бройки), затова я следя.

ами добре.

аз, ако стигна до ваксиниране, предпочитам да е с класическа ваксина, ако и да е по модерна технология.
the lamers club honourable member …

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13098 -: Октомври 22, 2021, 23:12:31 »
Ехххх, да беха разрешили Спутник, тукашните умствено напреднали щеха да се боцкат по-често, отколкото надигат стограмки.

Абе те го признаха за туристите щото кинти трябват.
Ама не им разрешиха да го разрешат.
Бойко и Радев не могат да се мерят с антикомуниста Орбан който го разреши за Унгария.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13099 -: Октомври 22, 2021, 23:14:13 »
Принце, има и американската Новавакс, надявам се да не я отрежат или отложат отново.
В началото на август Европейската комисия подписа споразумение с фармацевтичната компания Новавакс за покупката на до 100 милиона ваксини срещу COVID-19.
Преди около месец Япония обяви, че купува с доставка в началото на 2022 година 150 милиона дози от Новавакс.
Ваксината Новавакс , която е във фазата на приложение за спешна употреба в САЩ, е 90 процента ефективна срещу вируса в страни, където е преминала клинични тестове.
Тоест, успели са доста да и повишат ефективността, за да се преборят с РНК ваксините.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13100 -: Октомври 22, 2021, 23:14:29 »
В общи линии, при наличното в момента има само два базови варианта на действие - ваксини, добри, лоши или естествения отбор и след това икономическата криза за да допълни биологичната част на отбора. За ваксините доста се приказва, но за другия вариант някакви количествени сметки постоянно и упорито се отбягват.

Точно за тва стаа дума и въпросът за избора между тези два базови варианта се избягва.

Поставени пред избора някакви ваксини или естествен отбор кайлите или млъкват, или казват, че искат истинска ваксина, но не и боклуците на гейц и шорош  :0007:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13101 -: Октомври 22, 2021, 23:17:06 »
Quote (selected)

INDIANAPOLIS — Three African lions at the Indianapolis Zoo are recovering after testing positive for the delta variant of COVID-19 on October 14.

Two female lions showed respiratory and digestive symptoms, while the male lion has been asymptomatic. The Zoo says the two young lions are doing well and the older female continues to be treated for respiratory symptoms.

The Zoo recently began giving the COVID-19 vaccine to tigers, lions, apes and cheetahs.

"The lions received their first dose over two weeks ago, which likely mitigated the severity of their symptoms," the zoo said in a press release. "

The Zoo says it is unknown how the lions caught the virus and no staff members were sick or showed signs of the virus. All staff members are vaccinated and tested negative for COVID.

https://www.wrtv.com/news/indianapolis-zoo-lions-test-positive-for-covid-19

Сертификати за хиени и плъхове ще има ли? 

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13102 -: Октомври 22, 2021, 23:17:53 »
Поставени пред избора някакви ваксини или естествен отбор кайлите или млъкват, или казват, че искат истинска ваксина, но не и боклуците на гейц и шорош  :0007:

и това е укоримо според вас двамата?
the lamers club honourable member …

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13103 -: Октомври 22, 2021, 23:18:14 »
Quote (selected)
Поставени пред избора някакви ваксини или естествен отбор кайлите или млъкват, или казват, че искат истинска ваксина, но не и боклуците на гейц и шорош 

Къв е проблемът на дарвинистите с естествения отбор? Аз съм "за".

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13104 -: Октомври 22, 2021, 23:18:22 »
А това вече е друга бира, за което и все повече специалисти говорят. Само ваксини (при това нестерилизиращи) няма да помогнат. Опасното е, че въпреки че ваксината сама по себе си не влияе върху генерирането на мутации, ваксинацията променя селекцията на мутациите. И подпомага пръкване и стабилизиране на вирус с мутации за резистентност към антитела. Така ако се оставим само на тези ваксини, ще чакаме вълна след вълна и т.н.
Отделно, сигурно в Португалия, Швеция, може би и доста хора имат естествен имунитет след преболедуване.
Дано устискате положението!
Контрол по летищата има ли?  :)))

Повърхностен.
Passenger Locator Card попълвам онлайн секи път и за Пт и за Англия.

В Англия, поне на Гетуик, Станстед и Лутън няа контрол извън паспортния.
В Пт са делегирали на авиокомпаниите проверката на тестовете и т.н. и на летището се минава бързо. Само дето почна пак да има много туристи...

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13105 -: Октомври 22, 2021, 23:20:41 »
и това е укоримо според вас двамата?

за мен е укоримо.

изборът е между зло и по-малко зло.

теоретично е възможно пандемията да можеше да се овладее само с хигиенни мерки, ако ставаше дума за изолиран град с 5,000 население. в рамките на държава и на континент само хигиенни мерки не биха били достатъчни.

да допълня - отказът от ваксинация в тая ситуация също е личен избор.
по наблюдения хората, които отказват ваксинация имат и негативно отношение към останалите мерки - хигиена, изолация, избягване на събирания и т.н.
отрицанието не е само спрямо ваксините, а спрямо секви мерки.


Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13106 -: Октомври 22, 2021, 23:24:35 »
Вече достатъчно добре са разнищили вируса и сигурно ще успеят след време да създадат и лекарство подобно на това при СПИН, но може да отнеме време.
При СПИН ако не ме лъже паметта, отне доста години.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13107 -: Октомври 22, 2021, 23:25:49 »
Къв е проблемът на дарвинистите с естествения отбор? Аз съм "за".

ти си сам човек.
задоми се и друга песен ше запееш  :nuts:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13108 -: Октомври 22, 2021, 23:26:14 »
и това е укоримо според вас двамата?
Само за себе си мога да кажа, че поне не изглежда никак честно. Може да е и доста подвеждащо. Има един лош вариант, а какъв е другия не се обсъжда (като резултат). Не е точно манипулация, но нещо сравнително близко.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13109 -: Октомври 22, 2021, 23:26:50 »
ти си сам човек.
задоми се и друга песен ше запееш  :nuts:

Не, ти си сам човек. Аз определено не съм.  :smokin:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13110 -: Октомври 22, 2021, 23:28:05 »
Настоявам за отговор. Ако еволюция се постига чрез естествен отбор, що искате да спрете човешката еволюция бе, егоисти? За да живеете (евентуално) некой месец отгоре? А? А?  :smokin:

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13111 -: Октомври 22, 2021, 23:29:12 »
Че не е сам сникито - не е.
Факт.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13112 -: Октомври 22, 2021, 23:32:26 »
Настоявам за отговор. Ако еволюция се постига чрез естествен отбор, що искате да спрете човешката еволюция бе, егоисти? За да живеете (евентуално) некой месец отгоре? А? А?  :smokin:

защото човешкото общество, или поне цивилизованите, са еволюирали до там, че да се грижат и за онези, които не биха оцелели при естествен отбор.

или предлагаш хората с недъзи, вкл. и децата, или с умствени увреждания да ги хвърлят од некоя скала, за да не спират човешката еволюция, м?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9564
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13113 -: Октомври 22, 2021, 23:33:00 »
Спокойно, казват, че след 14 дни ще се направи оценка на резултатите от въвеждането на зелен сертификат, като пропуск за събития на закрито.https://www.24chasa.bg/novini/article/10315083
 :popcorn:
хахах
Във Францата са ваксинирани, момент да видя,
74% с две дози
от които
89% на 75
93% 65-75
90% 50-64
85% 30-49
86% 18-29
71% 12-17
....
Мерките се канят да ги удължават до юли догодина
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13114 -: Октомври 22, 2021, 23:34:19 »
за мен е укоримо.

съжалявам, но не си господ да ме съдиш.

изборът е между зло и по-малко зло.

и кое е злото и кое е по-малкото зло? защото така малко йезуитски изглежда, прочетено отстрани.

теоретично е възможно пандемията да можеше да се овладее само с хигиенни мерки, ако ставаше дума за изолиран град с 5,000 население. в рамките на държава и на континент само хигиенни мерки не биха били достатъчни.

китай как успяха? и още няколко страни? или да не питам повече?

да допълня - отказът от ваксинация в тая ситуация също е личен избор.

по наблюдения хората, които отказват ваксинация имат и негативно отношение към останалите мерки - хигиена, изолация, избягване на събирания и т.н.

отрицанието не е само спрямо ваксините, а спрямо секви мерки.

ами моите наблюдения са точно обратните -- познавам доста хора, които по някакви причини се въздържат да се ваксинират засега, но спазват останалите мерки -- хигиена, социална дистанция, избягване на масови събирания etc.

какво ще правим сега?
the lamers club honourable member …

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13115 -: Октомври 22, 2021, 23:34:28 »
защото човешкото общество, или поне цивилизованите, са еволюирали до там, че да се грижат и за онези, които не биха оцелели при естествен отбор.

или предлагаш хората с недъзи, вкл. и децата, или с умствени увреждания да ги хвърлят од некоя скала, за да не спират човешката еволюция, м?

Аха, еволюирали са дотам, че да се превърнат в болно и сакато общество, нуждаещо се от антидепресанти, ваксини, стимуланти, депресанти, наркотици... за да може да преглъща ежедневната гадост и да бачка до откат. Бахти еволюцията, честно.  :smokin:

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13116 -: Октомври 22, 2021, 23:35:15 »
Настоявам за отговор. Ако еволюция се постига чрез естествен отбор, що искате да спрете човешката еволюция бе, егоисти? За да живеете (евентуално) некой месец отгоре? А? А?  :smokin:

Бас държа, че задклавиатурният анонимник сники е изтъркал баламатума пред джипито си и е пцелютен хипохондрик. Нема лошо (освен за джипито му), и тва е неква форма на социално общение.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13117 -: Октомври 22, 2021, 23:37:13 »
Ако някой иска да се запознае по-детайлно с вируса, тук има популярна статия по въпроса:
Лошa новинa, обвитa в белтъци: поглед в генома на SARS-CoV-2 коронавирус
https://nauka.offnews.bg/news/Biologiia_16/Losha-novina-obvita-v-beltatci-pogled-v-genoma-na-SARS-CoV-2-koronav_147745.html
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13118 -: Октомври 22, 2021, 23:37:29 »
Бас държа, че задклавиатурният анонимник сники е изтъркал баламатума пред джипито си и е пцелютен хипохондрик. Нема лошо (освен за джипито му), и тва е неква форма на социално общение.

Със сигурност е така. Само кажи на кво хващаме бас.  :smokin:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13119 -: Октомври 22, 2021, 23:38:51 »
Вече достатъчно добре са разнищили вируса и сигурно ще успеят след време да създадат и лекарство подобно на това при СПИН, но може да отнеме време.
При СПИН ако не ме лъже паметта, отне доста години.

да, но вече има натрупан опит в такива изследвания, което може да скъси времето за създаване на лекарство.

и между другото, това беше една от грешките при „овладяването“ на пандемията -- че се наблегна на ваксините, а не на лекарствата. неслучайно питах дали има медицински протокол за лечение на ковид -- но вместо протокол, ме пращаха да чета клиничната пътека за ковид. а и има съмнения, че това не е било грешка, а преднамерено действие.
the lamers club honourable member …

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13120 -: Октомври 22, 2021, 23:39:36 »
Quote (selected)
да се превърнат в болно и сакато общество, нуждаещо се от антидепресанти, ваксини, стимуланти, депресанти, наркотици... за да може да преглъща ежедневната гадост и да бачка до откат
Те така, дами и господа, вижда живота секи един лузър, общуващ само със себеподобни на баламатума в декацето.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13121 -: Октомври 22, 2021, 23:40:29 »
Аха, еволюирали са дотам, че да се превърнат в болно и сакато общество, нуждаещо се от антидепресанти, ваксини, стимуланти, депресанти, наркотици... за да може да преглъща ежедневната гадост и да бачка до откат. Бахти еволюцията, честно.  :smokin:

Не мисля, че тоя живот го живеят чак толко много хора  :smokin:

Борбата с ежедневната гадост си е кой както си я направи.

Дет викаше един хронично безработен (25+ години вече) познат - "бе, мачкат ни, бе, сержант, мачкат ни, не ни дават да се развиваме"...след петата работа, която му уредих навремето, и на която, подобно на предходните, той се задържаше за около седмица-две, щото или се караше с хората, или искаше повече пари, спрех да надавам ухо за тия тегоби на сводолюбивите неконформистки духове  :nuts:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13122 -: Октомври 22, 2021, 23:40:50 »
@   Предводител на команчите,

Отказа ли се от баса, който сам предложи?  :smokin:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13123 -: Октомври 22, 2021, 23:41:04 »
Само за себе си мога да кажа, че поне не изглежда никак честно. Може да е и доста подвеждащо. Има един лош вариант, а какъв е другия не се обсъжда (като резултат). Не е точно манипулация, но нещо сравнително близко.

но твоето твърдение прилича на манипулация -- защото другия вариант не е да умреш от ковид, а да се разболееш.

а от там нататък нещата наистина са много индивидуални и зависещи от конкретния организъм.
the lamers club honourable member …

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13124 -: Октомври 22, 2021, 23:42:52 »
Не мисля, че тоя живот го живеят чак толко много хора  :smokin:

Борбата с ежедневната гадост си е кой както си я направи.

Дет викаше един хронично безработен (25+ години вече) познат - "бе, мачкат ни, бе, сержант, мачкат ни, не ни дават да се развиваме"...след петата работа, която му уредих навремето, и на която, подобно на предходните, той се задържаше за около седмица-две, щото или се караше с хората, или искаше повече пари, спрех да надавам ухо за тия тегоби на сводолюбивите неконформистки духове  :nuts:

Да бе, разбрах, че ти си Дънкан Маклауд и твоите частни случаи трябва да ми служат за пътеводна светлина, ама... не, ще откажа.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13125 -: Октомври 22, 2021, 23:45:26 »
Цитат на: SgtTroy в Днес в 23:20:41
за мен е укоримо.

съжалявам, но не си господ да ме съдиш.

нерде укор към нещо по принцип, нерде съд над теб...

не искам да знам какво толко те боли, че ги пишеш такива.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13126 -: Октомври 22, 2021, 23:47:40 »
Да бе, разбрах, че ти си Дънкан Маклауд и твоите частни случаи трябва да ми служат за пътеводна светлина, ама... не, ще откажа.

Нищо подбно.
Ако си забелязъл, аз съм доста ревнив и стиснат към споделяне на познание, едно щото нещо, дето работи при мен, не е задължително да работи при друк, фторо, че секи треа си го извърви сам тоя път към познанието и трето, че нема ненаказано добро.
Така че, моля те, не приемай нищо като съвет, насока или препоръка  :smokin:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13127 -: Октомври 22, 2021, 23:49:53 »
Нищо подбно.
Ако си забелязъл, аз съм доста ревнив и стиснат към споделяне на познание, едно щото нещо, дето работи при мен, не е задължително да работи при друк, фторо, че секи треа си го извърви сам тоя път към познанието и трето, че нема ненаказано добро.
Така че, моля те, не приемай нищо като съвет, насока или препоръка  :smokin:

Хубаво. Най-накрая и ти да напишеш нещо на човешки език.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13128 -: Октомври 22, 2021, 23:54:39 »
нерде укор към нещо по принцип, нерде съд над теб...

не искам да знам какво толко те боли, че ги пишеш такива.

не се надценявай -- укорът си е точно обвинение, а от него до осъждането е една крачка. верно, без подпис и печат. и не е по принцип, а е съвсем конкретно, да знаеш. и пак да знаеш -- не визирам, че визираш точно мен.

или трябва да го кажа като за сержанти -- не си ти човекът, който може да укорява другите за решенията, които са взели.
the lamers club honourable member …

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13129 -: Октомври 23, 2021, 00:14:13 »
не се надценявай -- укорът си е точно обвинение, а от него до осъждането е една крачка. верно, без подпис и печат. и не е по принцип, а е съвсем конкретно, да знаеш. и пак да знаеш -- не визирам, че визираш точно мен.

или трябва да го кажа като за сержанти -- не си ти човекът, който може да укорява другите за решенията, които са взели.

Цитат на: SgtTroy в 2021-10-22, 23:14:29
Поставени пред избора някакви ваксини или естествен отбор кайлите или млъкват, или казват, че искат истинска ваксина, но не и боклуците на гейц и шорош  :0007:

и това е укоримо според вас двамата?


у̀кор — съществително име, мъжки род (тип 7) редактиране
Значение
мн. у̀кори, (два) у̀кора, м. Обвинение (изказано с думи), неодобрение, критика; упрек.


Чети внимателно и се върни малце назад в мненията.

Укорима е липсата на отговор на въпроса ваксини или естествен отбор. Не дали някой се е ваксинирал или не, което, както писах по-рано, в крайна сметка си е въпрос на личен избор, който от своя страна е функция на мироглед и на мноо други работи. Тва за конкретния случай.

Личните решения също могат да бъдат укорими, независимо от кого, вкл. и от мен, ще произлиза този укор.
Или мислиш, че можеш да се качиш на колата пиян неукоримо и без никой копче да може да ти каже?

И понеже сичко е в контекста на короната - дали ще се ваксинираш или не си е твое решение.

Ако обаче доминиращото към момента медицинско схващане е за ползата от ваксините, а ти, примерно, не работиш от вкъщи, а от някъде, където се срещаш с 100-120 души дневно, то в тоя момент твоят ваксинационен статус престава да бъде личен проблем и се превръща в проблем на общественото здравеопазване.

Тогава вече държавата може да поиска от теб или да се ваксинираш, или да работиш от вкъщи, ако работата ти го позволява, или да излезеш неплатен отпуск. Както направиха в Италия, Франция, Гърция.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13130 -: Октомври 23, 2021, 00:16:25 »
да, но вече има натрупан опит в такива изследвания, което може да скъси времето за създаване на лекарство.

и между другото, това беше една от грешките при „овладяването“ на пандемията -- че се наблегна на ваксините, а не на лекарствата. неслучайно питах дали има медицински протокол за лечение на ковид -- но вместо протокол, ме пращаха да чета клиничната пътека за ковид. а и има съмнения, че това не е било грешка, а преднамерено действие.
Да, така е.
Сега са в много по-добра позиция, осен това технологиите доста напреднаха.
Особено ако се изживее еуфорията по РНК "ваксините" и започнат да използват иРНК технологията където е много по-полезна, например онкология.
Вече тръгват в тази посока:
Quote (selected)
През август Sanofi купи своя партньор за разработка на иРНК Translate Bio Inc. за 3,2 милиарда долара с цел да премине отвъд ваксините и да използва иРНК за лечение на други болести - нещо, което BioNTech изследва за рак.
„Нашата цел е да отключим потенциала на иРНК в други стратегически области като имунология, онкология и редки заболявания в допълнение към ваксините“, каза главният изпълнителен директор на Sanofi Пол Хъдсън по време на сделката.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13131 -: Октомври 23, 2021, 00:17:14 »
П
Quote (selected)
оставени пред избора някакви ваксини или естествен отбор кайлите или млъкват, или казват, че искат истинска ваксина, но не и боклуците на гейц и шорош

Под двата метра всички сме равни, пич!

Освен, ако нямаш намерение да живееш  вечно. Аз лично от душа и сърце ти пожелававам подобно щастие, щото с всички си писанки тук го заслужаваш
Поздрав
https://www.youtube.com/watch?v=TqFoiM0zxdY
« Последна редакция: Октомври 23, 2021, 00:26:28 от Aсол »

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13132 -: Октомври 23, 2021, 00:18:58 »
китай как успяха?
72% напълно ваксинирани. И тотално затваряне ако някъде се появи вирус.
Аз съм "за" подобни мерки и в България.
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13133 -: Октомври 23, 2021, 00:27:25 »
72% напълно ваксинирани. И тотално затваряне ако някъде се появи вирус.
Аз съм "за" подобни мерки и в България.

Понеже ставаше дума за грешките в Европа и в Бг - много са, на различни нива и т.н.
Комбинация от липса на опит, страх от радикални решения и, донякъде, популизъм.

В Китай нямат притеснения с опозиция или с непокорно население и, ако решат, ше ваксинират 100%, ако решат, ше затворят територия колкото една човешка длан и т.н.
И тия неща следва да се отчитат като се коментира кой как се справя до момента с пандемията.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13134 -: Октомври 23, 2021, 00:36:21 »
72% напълно ваксинирани. И тотално затваряне ако някъде се появи вирус.
Аз съм "за" подобни мерки и в България.
Ваксинирането не играе толкова съществена роля в Китай, защото те въобще не допускат да се стигне до зараза. Ваксините имат само индивидуално значение, ако случайно се стигне до зараза, да се намали смъртността.
Но основната задача е да не се стига до заразяване.
И понеже сегашните ваксини не спират разпространението на заразата, основните мерки са поголовно тестване и изолация.
Даже тук съм се пошегувал, че не дават шанс на вируса:
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1403.msg164679#msg164679
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9564
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13135 -: Октомври 23, 2021, 00:53:08 »
Санофи до Нова година ще стане, ако всичко върви успешно. Тук е моментът да питам що така са се разбързали да набият ирнк, след като скоро ще имаме не ирнк, разработвана по-бавно и по-предпазливо. Макарон що така натисна и набоде французите броени дни преди готова френска вакса
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13136 -: Октомври 23, 2021, 01:05:43 »
И Новавакс се придвижва към финал:
Quote (selected)
Ссылаясь на анонимные источники, осведомленные о деятельности компании, в отчете утверждается, что методы, используемые для проверки чистоты вакцины Novavax Covid-19, которая еще не получила одобрения регулирующих органов ни в одной стране, не соответствуют нормативным стандартам.
Novavax отверг отчет в заявлении, заявив, что он по-прежнему уверен в своей способности поставлять до 150 миллионов доз в месяц к концу четвертого квартала, и добавив, что он ожидает завершения нормативных документов на ключевых рынках, включая Соединенное Королевство. , Канада и Австралия в ближайшие пару недель.
Несмотря на заявление о доверии, компания ранее признавала, что, возможно, не сможет эффективно производить вакцину вовремя, чтобы удовлетворить глобальный спрос, поскольку нехватка сырья негативно повлияла на ее производственные усилия.
Тоест, протеиновите ваксини се очертават като новогодишни подаръци, ако не им мине котка път.
В най-лошия случай за 8 Март.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13137 -: Октомври 23, 2021, 06:34:31 »
и за каква еволюция ще си говорим, при положение че правиш ваксинационна кампания по време на пандемия?

И очакваш някоя калинка да ти отговори на тази въпрос?
Те между по-малкото и по голямото зло ще изберат трето Зло - по голямо от двете заедно - да ти отнемат свободата.
Ще пренапишат учебниците, ще отхвърлят фундаментални принципи потвърдени от практиката години, ще те затворят вкъщи, ще ти сложат намордник и жълта звезда на ревера и навсякъде ще тръбят, че го правят за твое добро от научна гледна точка.
Еднокнижниците, фатмаци, индианци и прочие полуграмотни двукраки без пера, са проблем от времето на Платон и винаги са създавали идеологическата обосновка за налагане на тоталитарни режими - всичките - "за доброто на човека и в името на прогреса". Съответно, ако им кажеш, че има сериозни учени и лекари, които са с различно мнение, ще ти отвърнат "да ама нашите са мнозинсво".


Гърция, Лариса
3000 лекари и медицински работници от цялата страна се събраха вчера за да протестират срещу задължителната ваксинация и медицинския фашизъм.
https://youtu.be/uEIduxeC0B8
https://youtu.be/eI4pIDK7ato
Големите медии (получили пари от държавния бюджет), чувам, не споменали събитието.

С времето, прикриването на реалността ще става все по-трудно. Истината е срамежлива, но винаги идва момента в който те плесва по челото.

Трябва да бъдат разследвани и съдени тези, които:
- в нарушение на международно приети и национални закони наложиха ограничения на правата и свободите на човека и приеха дискриминационни фашистки наредби
- наложиха цензура, прикриха данни във връзка с епидемията и дезинформираха
- взеха решенията за масова ваксинация в период на епидемия (здравните последствия за цялото общество са известни от години)
- принудиха/изнудиха отделни групи от населението да се ваксинират, било под заплахата от оставане без работа, било по друг начин
- пропагандираха (всякакви калинки допринесли за) ваксинирането ако се окаже, че са имали материален интерес
...

« Последна редакция: Октомври 23, 2021, 06:48:26 от try »
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13138 -: Октомври 23, 2021, 07:14:21 »
Вчера вечерта, между 19 и 20 часа, по време на новините превключвам каналите. Навсякъде - едно и също. Главно за Короната се говори. Заслушвам се в един медик. Поне мисля, че такъв понеже беше с бяла престилка, който обясняваше за антителата образувани в организма при ваксинация и при преболедуване. И този медик обясняваше че антителата вследствие ваксинация са много по-качествени от тези образувани при преболедуване.
Не знам защо, но веднага си представих младеж, който рапира жестикулирайки: „Антителата Ми, са много по-добри, от антителата Ти!“Идеята я предоставям безвъзмездно на Министерството на пропагандата.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13139 -: Октомври 23, 2021, 08:52:56 »
Почнал да ви идва? А?
Дедо Нафърфорий тъжен - вика, че бизнеса му ще пропадне...
Апропо - Другарииии... ни съ ваксинирайте... сакън... дет' е рекъл поетът - Земята се отърсва от отровната си плесен...
Sine Borisov ... in stilo Borisov