Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 02:54:12

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1044828 пъти)

0 Потребители и 27 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8400 -: Август 12, 2021, 16:12:42 »
Тия са си добре, просто повечето други ваксини не са толкоз добри. Няма нужда да се поправяш.Определено са минали повече изследвания и проверки от първата ваксина срещу Полио, примерно. Сертифицирани са "по спешност" и това е добре известен факт.Подписваш "Информирано съгласие", както преди каквато и да било медицинска манипулация. Една лепенка да ти лепнат, подписваш, какво остава за експериментална ваксина. Прави се, за да е сигурно, че си наясно какво ти правят. Друг е въпроса доколко реално хората са наясно. Не само с ваксините, въобще с лечението. Нашите доктори някак не са много словоохотливи, а пациентите рядко знаят какво да питат. Та на практика тоя документ е формалност, но е задължителен.
И не значи, че "сам отговаряш за последствията" - няма да те зае..т на улицата да се спасяваш сам от, да речем, анафилактичен шок, значи че си предупреден, че може да изпаднеш в такъв.
И понеже тоя документ е задължителен, няма как да те ваксинират без твое (или напопечител/настойнок) съгласие.

Коментирахме го в детайли преди месец два - "информираното съгласие значело, че ваксинираният сам си носи отговорността".

Качвам формуляр на информирано съгласие от сайта на МЗ - няа такова нещо.
Мълчание.

Качвам формуляр на енейчес, който е доста по-лаконичен.
Мълчание.

Качвам формуляр на руския мнздрав, където наистина нещата са наклонени по-скоро към отговорността на ваксинирания.
Естествено, мълчание. Въпреки че беше единственият формуляр донякъде в подкрепа на тезата, ма е руски сепак, не върви да се критикува  :m1273:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8401 -: Август 12, 2021, 16:28:04 »
- Хатерас, късно забелязах финала на  нападката ти от вчера - това с огледалото. "Идиота" бе написано не за теб заради нещо си (?), а за сержанта и то не като обида, а като изпълнение на обявено по преди от мен обещание. Лицето предпочита вместо да пусне нещо смислено, макар и не негово, да подхвърля стрелички и "закачки" насам-натам. На мен ситуацията ми е в кривото гърло като цяло и от шеги по темата не разбирам...

За огледалото съм напълно съгласен с хатерас, отделно бих добавил и други процедури, ма си си екстра така, не унивай.

Не допускам нито, че си толкоз глупав за да не схванеш какво е написано, нито, че си маниакален педант и пропускането на "и" и "m" пред понятията да те изваждат от равновесие!

Хатерас те пита откъде са дошли тия DNK и RNK в поста ти.

Изглежда, че някой дрогаре не правят разлика между Ваксина и технологичен продукт за вкарване на изкуствен патоген в тялото с цел манипулации на имунната система на човека. И именно тук е заровено кучето от "на режимните официални учени" като те подменят понятията и на тълпата се вменява, че се биели "ваксини". А те са RNK и DNK сурватки!
ПП Да не пропусна да окачествя един провокативен постинг по-горе с ИДИОТ!

Такива съкращения на латиница има само в три славянски европейски езици, които се говорят общо от под 15 милиона.
На английски съкращението е DNA, на френски, испански и португалски ADN, на немски DNS.
Щом си с претенции за компетентно мнение по темата, трябва да си прочел достатъчно, включително и на езици, различни от български.
Къде точно, в кой текст срещна тия DNK и RNK?

Ако си мислиш, че нещо става по-малко невярно, или пък че звучиш по-интелигентно само щото си го написал на латиница, определено не е така. Става смешно и, да, повод е за закачки, които ти така и не схвана  :nuts:

В тая тема всеки пише каквото мисли, че е по темата.
Фриволните делириумни разсъждения и кайлиното "пуснах го тва, ма бързах и не четох за общо хоспитализирани ли става дума или за тия в интензивното, ма нека сепак да ви предупредя за опасностите?'" не са с по-голяма стойност от който и да е друг материал или мнение по темата.

Медицината никога не е била точна наука, нито пък по който и да е въпрос има една единствена истина.
Аре да спрете да се изживявате като носители на познанието и на грижата за човечеството, че става малце досадно.
Отделно третия закон  :nuts:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8402 -: Август 12, 2021, 16:34:00 »
повечето други ваксини не са толкоз добри
Очевидно избягваш да кажеш, но аз продължавам да питам: кои са тези „повечето други“?
Quote (selected)
Определено са минали повече изследвания и проверки от първата ваксина срещу Полио, примерно.
Егати оправданието – за 2021г. и за вливане на лайна в такива количества! Нелепо е.
Quote (selected)
Сертифицирани са "по спешност" и това е добре известен факт.
Определението „по спешност“ е смехория. Или са сертифицирани като ваксини, или не са ваксини. Точка.
Quote (selected)
Подписваш "Информирано съгласие", както преди каквато и да било медицинска манипулация. Една лепенка да ти лепнат, подписваш ...
Глупости на търкалета. Първо, далеч не за всички манипулации е така, и второ, тук самият производител на лайната снема изцяло отговорността от себе си, което е безпрецедентно.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8403 -: Август 12, 2021, 16:38:35 »
Въпреки че беше единственият формуляр донякъде в подкрепа на тезата, ма е руски сепак, не върви да се критикува
Теб вродената тъпотия или придобитата наглост те карат да правиш такива идиотски, далеч от истината и от темата забележки?

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8404 -: Август 12, 2021, 16:45:02 »
Къде точно, в кой текст срещна тия DNK и RNK?
Направил е механична грешка и дори на теб това ти е ясно. Но понеже се опитваш, колкото и да е трудно, да бъдеш по-заядлив, отколкото тъп, си изпляскал декар и половина безсъдържателни простотии върху тази незначителна грешка.

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8405 -: Август 12, 2021, 16:54:24 »
Очевидно избягваш да кажеш, но аз продължавам да питам: кои са тези „повечето други“?
А, извинявай, не съм разбрал че питаш. Ето от Задължителни имунизации и реимунизации:
Quote (selected)
Реимунизации

    от дванадесетия месец - реимунизация срещу пневмококови инфекции, но не по-рано от 6 месеца след: прилагане на третия прием при децата, родени преди 01.01.2020 г. и втория прием при децата, родени след 31.12.2019 г.
    от шестнадесетия месец - реимунизация срещу дифтерия, тетанус, коклюш, полиомиелит и хемофилус инфлуенце тип Б инфекции, но не по-рано от 12 месеца след прилагане на третия прием
    на 6 г. възраст - реимунизация срещу дифтерия, тетанус, коклюш и полиомиелит
    на 7 г. възраст - реимунизация срещу туберкулоза на лицата с отрицателна туберкулинова проба
    на 12 г. възраст - реимунизация срещу морбили, рубеола и паротит и и срещу дифтерия, тетанус, коклюш
    на 17 г. възраст – реимунизация срещу тетанус и дифтерия
    при навършване на 25 години, както и на всеки 10 години след това - реимунизация срещу тетанус и дифтерия
Това са реимунизациите само за "задължителните" ваксини. Виждаш, доста са. Все ваксини, които се слагат по няколко пъти. Т.е. са по-лоши от дадените от теб като пример.
Quote (selected)
Егати оправданието – за 2021г. и за вливане на лайна в такива количества! Нелепо е.
Не е оправдание, просто факт.
Quote (selected)
Определението „по спешност“ е смехория. Или са сертифицирани като ваксини, или не са ваксини. Точка.
Не е смехория а утвърдена процедура. Утвърдена от същия орган, както и сертифицирането "не по спешност".

Quote (selected)
Глупости на търкалета.
Не са глупости, ваксиниран съм, знам какво съм подписал.
« Последна редакция: Август 12, 2021, 17:00:27 от Hateras »
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8406 -: Август 12, 2021, 17:09:33 »
Това са реимунизациите само за "задължителните" ваксини. Виждаш, доста са. Все ваксини, които се слагат по няколко пъти. Т.е. са по-лоши от дадените от теб като пример
Не са непременно „по-лоши“, но по разни причини за някои от тях е сметнато да се поставят по повече от веднъж. А всъщност това не се и прави – срещу тетанус например не се имунизираш на всеки 10 години, а само при нужда. Но дори нееднократните са безкрайно далеч от т.нар. „ваксини против ковид“, за които стана ясно, че се и ще се натрапват на всеки няколко месеца. Няма такова нещо никъде другаде! Отделно пък, че и за тези няколко месеца, в които уж трябва да осигуряват имунитет, както се видя, не го правят.

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8407 -: Август 12, 2021, 17:11:40 »
Quote (selected)
Направил е механична грешка и дори на теб това ти е ясно. Но понеже се опитваш, колкото и да е трудно, да бъдеш по-заядлив, отколкото тъп, си изпляскал декар и половина безсъдържателни простотии върху тази незначителна грешка.
Не е незначителна, и най-вероятно не е механична. По-скоро колегата Eisblock "цитира" нещо, което изначално е неграмотно написано.
===
Въобще, една голяма част от нещата, които дискутираме в тая тема са си стари антиваксърски опорни точки, усъвременени към ковид настоящето.
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8408 -: Август 12, 2021, 17:13:15 »
Не са глупости, ваксиниран съм, знам какво съм подписал
Глупост е това, че и за всяка дреболия уж трябвало подписано съгласие. Съвсем не е така. Освен това, както подчертах, тук изискването не е от медицинските органи, а от самия производител на „ваксините“.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8409 -: Август 12, 2021, 17:20:54 »
една голяма част от нещата, които дискутираме в тая тема са си стари антиваксърски опорни точки, усъвременени към ковид настоящето
Аз изобщо не съм антиваксър, а в случая не става дума за ваксини, а за фейк. И нищо от това, което пиша, пък и другите пишат, не е против ваксините и ваксинирането изобщо, а конкретно против тази грандиозна и много престъпна измама.
Впрочем, пише се осъвременени. Но смятам, че си сбъркал само тази дума, може би и само в този конкретен случай, а не ти приписвам невежество като цяло. Така трябва да се третират и онези сгрешени абревиатури.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8410 -: Август 12, 2021, 17:21:14 »
Глупост е това, че и за всяка дреболия уж трябвало подписано съгласие. Съвсем не е така. Освен това, както подчертах, тук изискването не е от медицинските органи, а от самия производител на „ваксините“.

Глупост е, че пишеш с апломб за неща, от които си нямаш понятие.

При все че курсорно Гугъл търсене на "информирано съгласие" има некъв шанс да те просветли, макар и малце.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8411 -: Август 12, 2021, 17:29:04 »
Глупост е, че пишеш с апломб за неща, от които си нямаш понятие.
При все че курсорно Гугъл търсене на "информирано съгласие" има некъв шанс да те просветли, макар и малце.
При теб тъпотата извира не само от всяка дума (повечето не ги и разбираш, както знаем), но обилно изпълва и празното пространство между тях, а има доста и около текста. Преди да решиш да се изявяваш като пишещ, редно е било известно време да практикуваш четене с поне тук-там опити за разбиране.

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8412 -: Август 12, 2021, 17:32:18 »
Quote (selected)
Глупост е това, че и за всяка дреболия уж трябвало подписано съгласие. Съвсем не е така
Моят опит (уви, доста богат) сочи обратното.
Конкретно за ваксинирането - преди всяка от двете дози съм подписвал типовото "Информирано съгласие".
От каква отговорност се освобождават производителите на ваксини? След като са одобрени от съответните здравни власти отговорноста отива у държавата.
Единствено ако се докаже, че производителя е знаел за странични ефекти и не ги е обявил пред здравните власти / неса включени в листовката/ може евентуално да се търси съдебна отговорност.
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8413 -: Август 12, 2021, 17:37:14 »
От каква отговорност се освобождават производителите на ваксини?
За производителите на ваксини не знам. А производителите на „ваксини“ – от всякаква. На това твърде особено обстоятелство беше обърнато внимание още в началото, и далеч не само във форума.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8414 -: Август 12, 2021, 17:38:16 »
При теб тъпотата извира не само от всяка дума (повечето не ги и разбираш, както знаем), но обилно изпълва и празното пространство между тях, а има доста и около текста. Преди да решиш да се изявяваш като пишещ, редно е било известно време да практикуваш четене с поне тук-там опити за разбиране.

 :125: :bigok:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8415 -: Август 12, 2021, 17:40:54 »
:125: :bigok:
А сега като сте се наобиждали взаимно, върнете се към темата, моля!  :t0120:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8416 -: Август 12, 2021, 17:51:42 »
за какво е предназначено информираното съгласие ще стане ясно още при първия процес срещу някой производител на ваксина срещу covid.
the lamers club honourable member …

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8417 -: Август 12, 2021, 18:16:54 »
за какво е предназначено информираното съгласие ще стане ясно още при първия процес срещу някой производител на ваксина срещу covid.
Информираното съгласие не е нещо ново, въведено специално за ковид ваксините. Предназначено е докторите да си "вържат гащите" (не толкова към пациента, колкото към НЗОК), пък и дава някаква малка възможност на пациента да поразпита.
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8418 -: Август 12, 2021, 18:40:16 »
Quote (selected)
Но понеже се опитваш, колкото и да е трудно, да бъдеш по-заядлив, отколкото тъп
Hateras заядлив и тъп?
Некой има нужда не само от ваксина, ми и от хапчета.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8419 -: Август 12, 2021, 18:44:33 »
Hateras заядлив и тъп?
Некой има нужда не само от ваксина, ми и от хапчета.
Може и да има. За да провериш, попрегледай пак на какво точно реагираш.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8420 -: Август 12, 2021, 18:53:53 »
Оф, айде вземете вече да я вдигате тая анти-ковид революция, че ми писнА да ви избива на агресия само у форумите. Шса пръснете от напрьеженье ...

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8421 -: Август 12, 2021, 18:57:38 »
Оф, айде вземете вече да я вдигате тая анти-ковид революция, че ми писнА да ви избива на агресия само у форумите. Шса пръснете от напрьеженье ...
Хубаво. Ама вместо тая забележка, можеше да регистрираш факта, че нещо си объркал и погрешно насочил. Както ти беше подсказано.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8422 -: Август 12, 2021, 19:06:23 »
Go, vaccination, go!   

Да сложим точка на "и"-то (латинското i):

- Признавам, от неотдавна успях да изуча и запомня латинската азбука с корелацията 'и спрямо кирилицата и се хързулнах в стремежа си да се похваля за този епохален, личен успех, с некви непонятни трибуквия.

- Горният призив на португалският сержант така ме възхити, че застанах пред огледалото и заради възторга ми на физиономията, не успях да я позная и изпуснах съвсем на място въпросната възхитителна медицинска дума.


Сега, за да не злоупотребявам с търпението на г-жа Ной, нека се върнем към темата. Тук колегата аменеменема даде линк с отговорите на всчики въпроси около които спорим:
https://www.otizvora.com/2021/08/13862/ekspert-po-farma-patenti-izoblichi-noviya-vayrus-i-plandemiyata

Защото споровете са основно дали Тук има или Тука нема! - Според информацията (преведена на български - слава Богу, така мога да я чета...) - заключението е: - Тука има!

От тук нататък можем само да се чудим, защо никое едно държавно лице, в нито един бантустан на света не надигне глас, а всички си траят и се оставят да ги боцкат с иРНК и ДНК (ур-р-р-ра - успях да го напиша правилно) което си е ... много умно! В три държави държавните глави нещо се бяха изшегували с "пандемията" и взеха, че скопостижно ги поумряха!
 
- Ето на, по определението "ваксини" или не, тук спорите още. А няма нужда. Понятно защо.

- Вчера слушах някакъв/ква академик/чка обясняваща, че ваксини са само ципурите сварени с биологичен агент - по нечие над национално нещо си, а всички други са изкуствен инструментариум, т.е. изкуствени "патогени". А одеве четох, как в епидемията-пандемия с Испанският грип, ваксинираните също масово са умирали. Най-вече. Темата бе дали вирусите са само отпадъци от клетките заради недопустимото им замърсяване или са божествени "живо-мъртви" ... нещо си. И ако им се довнади още "добро", те просто хвърлят топа...
 O:-)

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8423 -: Август 12, 2021, 19:24:45 »
« Последна редакция: Август 12, 2021, 19:33:59 от аменеменема »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8424 -: Август 12, 2021, 19:31:18 »
Информираното съгласие не е нещо ново, въведено специално за ковид ваксините. Предназначено е докторите да си "вържат гащите" (не толкова към пациента, колкото към НЗОК), пък и дава някаква малка възможност на пациента да поразпита.

Не съм казал, че е нещо ново. Само предположих кога ще стане ясно за какво е било необходимо. Нищо повече.
the lamers club honourable member …

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8425 -: Август 12, 2021, 19:32:19 »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8426 -: Август 12, 2021, 19:34:53 »
Не съм казал, че е нещо ново. Само предположих кога ще стане ясно за какво е било необходимо. Нищо повече.

Дори и да предположим, че някой има основания да търси отговорност от производителя и дори да предположим, че производителят е 100% виновен, какво мислиш, че ще се случи:
а) извънсъдебно споразумение със стриктно неразгласяване или
б) публичен процес
?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8427 -: Август 12, 2021, 19:57:54 »
Ваксинираните поемат риск от странични ефекти, каквито има всяка ваксина, за да намалят не само риска самите те да се разболеят, но и риска от предаване на заразата в обществото.
До там ли я докарахте, след 30 години "активни бодрци срещу комунизма" открихте нова мандра "активен борец срещу Ковид" ми все с "К" започва, здраво се борите и с другото "К" трибуквеното.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8428 -: Август 12, 2021, 20:11:51 »
Само да напомня на вакпцаните след 6 месеца пак на бустерна или на брус кой каквото го влече!
Днес е 12.08.2021 така че ако обичат тия дето са се боли преди 12.02.2021 при мен в неваксинираната редичка. :t0328:
Е за тоя брус иде реч:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8429 -: Август 12, 2021, 21:19:24 »
Повечето ваксини не са чак толкоз добри, като тия които даваш за пример. Съгласен съм, че ваксините срещу ковид не са идеални, но да се твърди, че не са ваксини е прекалено крайно.
Ами не са ваксини. Препарати за генна терапия са, които карат организма да произвежда вирусен протеин.
Интересното ще дойде когато имунната система почна да атакува не само протеина, но и клетките които го произвеждат.
Щото автоимунни реакции са известни отдавна и са нелечими. Да могат да се подтискат, но това води до риск да умреш от банална настинка.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8430 -: Август 12, 2021, 22:17:27 »
Quote (selected)
Изправен пред увеличаване на случаите на заразени с коронавируса, Израел засили ограничителните мерки и разшири използването на така наречените зелен пропуск за почти всички сфери на обществения живот, предаде ДПА, цитирайки решение на правителството.
Всички израелски граждани на и над 3-годишна възраст ще трябва от идната сряда да покажат удостоверение, че са ваксинирани, преболедували са COVID-19 или имат отрицателен тест, за да могат да посещават спортни и културни събития, фитнеси, ресторанти и конференции.
..
Увеличаването на коронавирусните инфекции съществено се засили от началото на юни. Вчера министерството на здравеопазването съобщи за нови 5 755 заразени от предишния ден. В същото време броят на сериозно болните пациенти с ковид за първи път от края на март достигна 400 души.
https://www.manager.bg/svyat/izrael-zatyaga-protivoepidemichnite-merki
Тези не бяха ли първенци във ваксинирането и най-близо до сърцето Му?
Едно от двете май не действа или и двете?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8431 -: Август 12, 2021, 22:34:51 »
Не само бяха, но и са. Незнам винаха ли към четвърто боцкане или са на третото но доваха 90%+ваксинирани, които според мен е непостижимо.
Ще гледаме, нищо чудно след година, две, три като се огтече мътилката да викяме че Господ е българин.

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8432 -: Август 13, 2021, 00:47:29 »
Ами не са ваксини. Препарати за генна терапия са, които карат организма да произвежда вирусен протеин.
Интересното ще дойде когато имунната система почна да атакува не само протеина, но и клетките които го произвеждат.
Щото автоимунни реакции са известни отдавна и са нелечими. Да могат да се подтискат, но това води до риск да умреш от банална настинка.
Генна терапия няма как да са, не стигат до ядрото, генома не се променя. Приличат на генна терапия, използват се същите вектори (адено вирус или липидни "топчета"), но съдържанието е неспособно да промени генома.
Автоимунни реакции са възможни, разчита се, че иРНК-то е краткоживущо и ще се разпадне преди имунната система да почне да атакува клетките.
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8433 -: Август 13, 2021, 07:48:24 »
Значи прилича на  :pissed-891: мирише като него и вкусът у е същия, ама не е  :pissed-891:
Quote (selected)
разчита се, че иРНК-то е краткоживущо
Шест месеца?
После нов ъпдейт?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8434 -: Август 13, 2021, 08:33:04 »
разчита се, че иРНК-то е краткоживущо и ще се разпадне преди имунната система да почне да атакува клетките.
Разчита се, предполага се... Но нищо не се говори за останалите съставки...
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8435 -: Август 13, 2021, 09:12:41 »
Шест месеца?
Не, около 24 часа.

Разчита се, предполага се... Но нищо не се говори за останалите съставки...
Ми говори, някой да те спира?
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8436 -: Август 13, 2021, 09:32:08 »
Ми говори, някой да те спира?
Не произвеждам ваксините, че да говоря какво съдържат!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8437 -: Август 13, 2021, 09:34:46 »
Кретените вярващи в конспиративни теории са вече опасни за хората!

Американец уби децата си защото ги заподозря, че са РЕПТИЛИ!

https://m.youtube.com/watch?v=2A8WCfvAq78


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8438 -: Август 13, 2021, 09:35:50 »
Кретените вярващи в конспиративни теории са вече опасни за хората!
Тук се съгласявам, в САЩ кретените са най-голям процент.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8439 -: Август 13, 2021, 09:42:39 »
Но имам един въпрос, как се разбира коя теория е конспиративна, кой авторитет казва, референции къде?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8440 -: Август 13, 2021, 11:14:46 »
Генна терапия няма как да са, не стигат до ядрото, генома не се променя. Приличат на генна терапия, използват се същите вектори (адено вирус или липидни "топчета"), но съдържанието е неспособно да промени генома.
Всъщност аденовируса вкарва ДНК. Не е необходимо резултата от "генна терапия да се унаследява" за да е такава. Нещо поlече, при ГМО организмите нямаме унаследяване. Те не са способни да датат потомство
« Последна редакция: Август 13, 2021, 11:29:03 от 66 »

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8441 -: Август 13, 2021, 12:36:54 »
Всъщност аденовируса вкарва ДНК. Не е необходимо резултата от "генна терапия да се унаследява" за да е такава. Нещо поlече, при ГМО организмите нямаме унаследяване. Те не са способни да датат потомство
В зависимост от клетките, които се модифицират, генната терапия може да се унаследява или не. Но и в двата случая има промяна на ДНК. При ковид ваксините, както вече обясних, промяна в ДНК не е възможна, защото част от "машинарията" липсва:
- липсва ензима, който да "отвори" ядрото;
- липсва ензима, който да стартира обръщането на иРНК в ДНК сегмент;
- липсва и ензима, който да "пришие" ДНК сегмента към клетъчното ДНК;
За аденовирусните вектори са валидни точки 2 и 3.
« Последна редакция: Август 13, 2021, 13:05:33 от Hateras »
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8442 -: Август 13, 2021, 19:01:34 »
Фейка трие всякакви групи за споделяне ЛИЧНО на следствията от ваксините. Групи набират по 150000 членове за две седмици и фейка ги делне. Поне три лично съм виждала и четяла. Модератори строго следят да са само лични преживявания, затварят репликите отдолу, хора пишат неща косите да ти настръхнат. Часове след ваксиниране реакции, докторите викат, не е от ваксината, от стрес е. Хора умират, докторите викат, няма връзка с ваксините.
Фейка затвори групата, после следващата и пак така.
Групите са англо и френско говорящи.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8443 -: Август 13, 2021, 19:14:21 »
Разбира се че ще ги трие, пуснаха вируса за да се бодем - автоимунни и безплодие, да се намалява световното население, да се спасява световната финансова олигархия.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8444 -: Август 13, 2021, 19:15:53 »
Автоимунни реакции са възможни, разчита се, че иРНК-то е краткоживущо и ще се разпадне преди имунната система да почне да атакува клетките.

Значи е от тая дума най ме е страх

РАЗЧИТА СЕ

Може ли някой да ми я разтълкува?

И изобщо, що не се върнем за малко две години назад и честно всеки сам за себе си да си признае какво би си помислил за идеята след две години да е в такава ситуация.

И още.... Ми ако тжва наистина е един съвсем случаен вирус, къде е гаранцията, че септември няма да се появи друг, не вариант на тоя, ами съвсем друг. А декември трети.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8445 -: Август 13, 2021, 19:26:55 »
Кайленце, душицо, решил съм да се ваксинирам.
Не познавам по голям експерт от теб по ваксините, извън лекарското съсловие.
Сериозен съм!
Въпрос - с коя ваксина би ме посъветвала да се боцна?
Забрави неприязънта, моля.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8446 -: Август 13, 2021, 19:27:58 »
РАЗЧИТА СЕ
Смята се, предполага се, ама ми се присмяха по-горе.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8447 -: Август 13, 2021, 19:34:17 »
Зя що си решил така?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8448 -: Август 13, 2021, 19:41:04 »
С одобрена, а не с условно одобрена.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8449 -: Август 13, 2021, 19:49:50 »
От това което чета за Израел - там май бяха предимно с Пфайзер и Модерна, нямат успех с новите щамове.
Ако са успешни явно са "точкови" и покриват само щамове за които са правени, с мутациите не се справят, ама никак.

Ти нали беше изкарал нещо?
Правил ли си тестове за антитела?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8450 -: Август 13, 2021, 19:57:24 »
- липсва ензима, който да "отвори" ядрото;
- липсва ензима, който да стартира обръщането на иРНК в ДНК сегмент;
- липсва и ензима, който да "пришие" ДНК сегмента към клетъчното ДНК;
А как стои въпроса с митохондриите, с митохондриалната ДНК, иРНК може ли да влезе в митохондиите и да направи там поразии?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8451 -: Август 13, 2021, 20:00:05 »
Знае се, че тестовете за антитела също не са кой знае какъв показател. Антителата може да са пасивни, т.е. да показват само това, че си боледувал, а не равнището на имунна защитеност. От друга страна, може да имаш малко антитела, но силен клетъчен имунитет. Всичко зависи от организма. Тези неща медиците прекрасно ги знаят.
Тъй или инак, няма никаква причина човек да се боде с тези „ваксини“. Това на медиците също им е ясно, макар някои от тях да говорят друго.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8452 -: Август 13, 2021, 20:21:58 »
Кайленце, душицо, решил съм да се ваксинирам.
Не познавам по голям експерт от теб по ваксините, извън лекарското съсловие.
Сериозен съм!
Въпрос - с коя ваксина би ме посъветвала да се боцна?
Забрави неприязънта, моля.
 :smokin:


Мина ли половин година след като оздравя?
И аз го мисля но ше чакам да минат 6 месеца поне.
Не зная.
Твоя си работа.
Анонимката преболедува в началото на януари.
Преди две седмици се боцна с КовиВак(традиционната ваксина).
Вчера за втори път.
Няма никакви странични ефекти засега.
Но КовиВака не е като Спутника.
Трябва или да чакаш на опашка или да имаш връзки.
Имам предвид в Русия.
Просто тук наблегнаха на по-бързата ваксина.
Ако те е страх от новомодните ваксини аналога на КовиВак е SinoVac и Sinopharm, Но трябва да отскочиш до Београд.
Там ги има.



Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8454 -: Август 13, 2021, 20:49:56 »
внятно обяснено
Много добро! :thup:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8455 -: Август 13, 2021, 22:13:31 »

Мина ли половин година след като оздравя?
И аз го мисля но ше чакам да минат 6 месеца поне.
Не зная.
Твоя си работа.
Анонимката преболедува в началото на януари.
Преди две седмици се боцна с КовиВак(традиционната ваксина).
Вчера за втори път.
Няма никакви странични ефекти засега.
Но КовиВака не е като Спутника.
Трябва или да чакаш на опашка или да имаш връзки.
Имам предвид в Русия.
Просто тук наблегнаха на по-бързата ваксина.
Ако те е страх от новомодните ваксини аналога на КовиВак е SinoVac и Sinopharm, Но трябва да отскочиш до Београд.
Там ги има.
...не съм преболедувал, не съм се ваксинирал, имам всички възможни съпътстващи заболявания поради което се въздържам от ваксинация, но ми предстои да пътувам и ми трябва тапията (до къде ни докараха идиотите), така че и аз обмислям да се ваксинирам с отвращение.

Обмислях или Астра Зенека или Янсен, някои знае ли нещо по-задълбочено за втората? Най-популярните Байонтек и Модерна не ме интересуват.
Г-н Eisblock, Кайле?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8456 -: Август 13, 2021, 22:31:50 »
Хипотеза "Ваксините нямат странични ефекти"?
Няма нужда, известните странични ефекти са надлежно изредени в листовката, запознаването с която се декларира като част от "Информираното съгласие".
Мноо хипотетично четиво. Не че не съм съгласен с повечето изводи, ама се пак
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8457 -: Август 13, 2021, 22:33:34 »
От това което чета за Израел - там май бяха предимно с Пфайзер и Модерна, нямат успех с новите щамове.
Ако са успешни явно са "точкови" и покриват само щамове за които са правени, с мутациите не се справят, ама никак.

Ти нали беше изкарал нещо?
Правил ли си тестове за антитела?
Да, превъзходни, ама тия разправят че траяли  шест месеца, а вече изтичат.
Ся, пак ще ударя един тест предварително, но все пак събирам мнения.
На доктори съм събрал, исках и на неангажиращи хора, но Кайли ме отсвири жентълменски!
Кво ли съм и направил?
Или пък не съм?
 :t1816:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8459 -: Август 13, 2021, 22:56:37 »
...не съм преболедувал, не съм се ваксинирал, имам всички възможни съпътстващи заболявания поради което се въздържам от ваксинация, но ми предстои да пътувам и ми трябва тапията (до къде ни докараха идиотите), така че и аз обмислям да се ваксинирам с отвращение.

Обмислях или Астра Зенека или Янсен, някои знае ли нещо по-задълбочено за втората? Най-популярните Байонтек и Модерна не ме интересуват.
Близка ситуация с моята описваш.
Около мен всички се изпоразболяха, от леко до доста тежко... аз се разминах...
Но направих цяла колекция от тестове, защото пътувах доста редовно между Франция и БГ.
Което, освен всичко останало, беше и невероятна загуба на време за опашки и чакане.
Така че след дълги консултации и проучвания спонтанно (от днес за утре) реших - Янсен.
Аргументи - най-бързо от прагматична гледна точка, най-близка до "класическите" боцкания.
В края на краищата, за мен беше основно важно избягването на бюрокрацията.
И така - намерих най-близкото до мен място, където от днес за утре могат да ми сложат Янсен.
Беше на около 40 км от мен. Отидох на другия ден (8 юни), боцнаха ме (беше в една аптека).
Дори не съм попълвал така дискутирания отказ от претенции - все пак това е Франция.
Въпросите бяха за съпътстващи заболявания и алергии.
Т. нар. "паспорт" си го сваляш от Интернет 2 седмици по-късно.
Оттогава насам са ми го поискали 2 пъти (на връщане у нас).
Е, и два пъти - на излизане от БГ.
Франция, Германия и Швейцария - при десетки преминавания през периода - не са се интересували.
Но аз си го нося - разпечатан, за да не се получи липса на интернет в района.
И - не, никакви странични ефекти дотук.
 :smokin: :smokin: