Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 06, 2024, 22:44:21

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1054788 пъти)

0 Потребители и 47 Гости преглежда(т) тази тема.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4440 -: Март 12, 2021, 18:26:17 »
Така е, но когато за кратък период от време си отиват толкова хора не знаеш какво да мислиш.
Отделно пак за ваксините.
Аз чакам третата руска (класическата-един доктор ме посъветва), но най-вероятно Европа ще признае само Спутника(Путин лобира само за нея) и аз за да пътувам трябва да се боцна с нея, а не искам.
Засега всички познати, които са се боцнали със Спутник нямаха никакви проблеми, но тя е на същия принцип като Астра-Зенека.
А там има някакви проблеми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7479
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4441 -: Март 12, 2021, 18:34:32 »
Моята теза е, че:
1. РНК-ваксините носят висок риск от автоимунни болести и тумори след месеци или години. Считам, че рискът от преболедуване на ковид е по-нисък от риска от РНК-ваксините.
2. Освен това считам, че ваксинирането с моментните ваксини (дори да са безвредни), след няколко месеца ще се окаже безсмислено поради нови версии на вируса (без значение естествени мутации или създадени от лабовете).
3. А от трета страна пък, през няколко месеца да се бодем с нови и нови ъпдейти на някоя ваксина - не, благодаря, за нищо на света.
Бъзикането на имунната с-ма е мн. рисково, дори когато е с добри намерения, а в добрите намерения на СЗО, ЕС и фармамафията въобще не вярвам.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7479
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4442 -: Март 12, 2021, 18:36:14 »
Цитат на: AnonimusBG
Аз чакам третата руска (класическата).

За нея може и аз да кандисам.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9626
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4443 -: Март 12, 2021, 18:47:25 »
То има две китайски с мъртъв вирус, готови вече.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4444 -: Март 12, 2021, 19:05:09 »
То има две китайски с мъртъв вирус, готови вече.

Въпросът е каква ваксина къде и как е достъпна.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7417
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4445 -: Март 12, 2021, 19:39:45 »
То има две китайски с мъртъв вирус, готови вече.

Има разлика между инактивиран (мъртъв) вирус и отслабен такъв.
the lamers club honourable member …

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2589
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4446 -: Март 12, 2021, 19:42:17 »
Интервю с Дейвид Айк: https://www.youtube.com/watch?v=FhOWtyHI1o0 (163 991 просмотр•Прямой эфир состоялся 7 мар. 2021 г.) англ. с руски превод.
 (:)
Всичко е познато, но има и отделно интересни нюанси!
 :m1329:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9626
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4447 -: Март 12, 2021, 20:08:24 »
То има две китайски с мъртъв вирус, готови вече.

Има разлика между инактивиран (мъртъв) вирус и отслабен такъв.
E, аз не знам какви са, ама мисля, че са от старите типове, с които и нас са ни боцкали навремето.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4448 -: Март 12, 2021, 20:14:37 »
Голямото шоу с ритането по кокалчетата се разраства. Не знам дали ваксините ще са панацеята, но битката е на кръв. Едните ваксини срещу другите, "лекарствата" по 2000 евро парчето срещу всички ваксини, производителите на тестове май също нямат много добра сметка от ваксините... Отделно, разни като астразенека подписват договори и вземат парите, а като дойде време за стоката и има и други продавачи се ослушват. Сигурно съвсем случайно им показват жълт картон още в деня на разрешението за следващата ваксина в ЕС... Феерия, както би казал един форумен колега.

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1269
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4449 -: Март 12, 2021, 20:33:11 »
То има две китайски с мъртъв вирус, готови вече.

Има разлика между инактивиран (мъртъв) вирус и отслабен такъв.
E, аз не знам какви са, ама мисля, че са от старите типове, с които и нас са ни боцкали навремето.

И аз се бях заблудила, че CoviVac е с жив, отслабен вирус, но се оказа, че е с инактивиран, както Sinovac. Май засега само индийци и турци са се заели да правят атенюирана ваксина.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7417
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4450 -: Март 12, 2021, 20:34:27 »
Джузепе го спомена в описанието си на перипетиите си в болницата, сега пускам статия по същия проблем (imho):

Quote (selected)
Как се лекува COVID-19? Всяка болница със свой протокол
https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/covid/2021/02/18/4176112_kak_se_lekuva_covid-19_uroci_ot_purvite_vulni_chast_3/

Всяка болница и лекар в България лекуват коронавирусната инфекция по свой собствен протокол

от Десислава Николова, Деян Димитров 18 февруари 2021 15:00

Темата накратко
  • Институциите изпуснаха ценно време да се подготвят за втората и третата вълна на инфекцията.
  • Протокол за лечение от държавата се появи чак през ноември миналата година и той е анонимен.
  • В крайна сметка всеки лекар и болница лекуват както намерят за добре.

the lamers club honourable member …

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7479
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4451 -: Март 12, 2021, 21:01:44 »
Всеки прави каквото му скимне  :nuts:  И по-добре  :crying_with_laughter-3302:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9626
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4452 -: Март 12, 2021, 21:39:02 »
Аз пък съм се сетила тия дни за хинина. Може да звучи наивно, ма някой изследвал ли е ефекта му?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4453 -: Март 12, 2021, 21:41:22 »
Аз пък съм се сетила тия дни за хинина. Може да звучи наивно, ма някой изследвал ли е ефекта му?
Да, ние с 67-и. Джин и тоник са прекрасна профилактика! Без майтап!
Плюс това, люкарствата против малария базирани на хинина имат май също профилактичен ефект.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11207
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4454 -: Март 12, 2021, 22:02:46 »
Не му е тук мястото, но не знам къде да попитам - нещо съм изпуснал изглежда, оттатък май няма вече форум, или пак съм недоразбрал?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4455 -: Март 12, 2021, 22:05:06 »
Другият форум явно пипна някакъв медиен ковид.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4456 -: Март 12, 2021, 22:10:22 »
Затвориха го.
Заради това тук се върнаха разни потребители.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11207
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4457 -: Март 12, 2021, 22:10:35 »
Quote (selected)
Аз пък съм се сетила тия дни за хинина. Може да звучи наивно, ма някой изследвал ли е ефекта му?
Кайли, имам съсед лекар работил в Ангола.
Предавам с две думи случай разказан от очевидец - лекаря.
Заболял местен / не си спомням от какво, но беше тежко, почти нелечимо/.
По някое време му съобщил, че щял да ходи някъде в полулегален център да се лекува с хинин.
Изчезнал, върнал се след две-три седмици, почти излекуван.Лекувал се с хапчета хинин - кой и къде ги произвежда - неизвестно.
По ме впечатли дозата - по около 90 бр. на ден.Убийствена доза дори за слон. Но тва според мен, а оня местен херой - оцелял.
По технически причини не съм в състояние да уточня заболяването от което се е лекувал аборигена в момента, но няма да забравя.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4458 -: Март 12, 2021, 22:21:32 »
Quote (selected)
Аз пък съм се сетила тия дни за хинина. Може да звучи наивно, ма някой изследвал ли е ефекта му?
Кайли, имам съсед лекар работил в Ангола.
Предавам с две думи случай разказан от очевидец - лекаря.
Заболял местен / не си спомням от какво, но беше тежко, почти нелечимо/.
По някое време му съобщил, че щял да ходи някъде в полулегален център да се лекува с хинин.
Изчезнал, върнал се след две-три седмици, почти излекуван.Лекувал се с хапчета хинин - кой и къде ги произвежда - неизвестно.
По ме впечатли дозата - по около 90 бр. на ден.Убийствена доза дори за слон. Но тва според мен, а оня местен херой - оцелял.
По технически причини не съм в състояние да уточня заболяването от което се е лекувал аборигена в момента, но няма да забравя.
Хининът си има отдавна схема за прилагане, която е различна за мъже и жени, за деца също, има километричен документ за това на руски в архивите на СЗО от шейсетте години. Там имаше за ударните дози, за поддържащите, какво да се следи и какво да не се дава заедно. Жал ми е, че не го запазих в началото на кампанията, сега вероятно е затрит, но мога да опитам, ако кайли дълбоко се заинтересува.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9626
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4459 -: Март 12, 2021, 22:35:53 »
Ба, не съм се толкова заинтересувала. Аз храня дълбоко, несломимо и мистично убеждение, че за всяка болест има прост и ефективен лек, който трябва само да се открие.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4460 -: Март 12, 2021, 22:39:24 »
Миналата година когато беше вълната за аналгин хинин(той още се произвежда в България, но се изнася само за бившия СССР) се опитах да пратя чрез един познат, но го конфискуваха на границата.
Те тогава се бяха побъркали на тема карантина.
Не бъркайте аналгин-хинина с аналгин-хин, който се продава в България.
Аналгин-хининът е с естествен хинин, а аналгин-хинът е с ерзац.
Не че не искат да го продават в България.
Оказва се че според европейските правила той е вреден.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8841
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4461 -: Март 12, 2021, 22:48:58 »
Ами, хинина за това го забраниха, заради отдавна планираната "пандемия"! Мисля че беше през 2015 г.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9626
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4462 -: Март 12, 2021, 22:59:02 »
Те забраняват всичко, което е евтино и помага. Което не могат да забранят, му вдигат цената 10 пъти и го разреждат 10 пъти, така че да не може вече да помага.
Ако все пак нещо остане, го изкарват вредно - слънцето е вредно, медът е вреден, кравето мляко е вредно.
Преди години имах парадонтоза и се скъсах да търся варианти, та стигнах до статия, описваща ползите от йодасепта. И накрая пишеше, че след тия и тия направени проучвания по-големи няма да се правят, щото нито една фармацефтична компания не е заинтересована от това, понеже патентът е отдавна изтекъл и няма да получи никаква печалба от него.

Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8841
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4463 -: Март 12, 2021, 23:01:19 »
За ваксините - нямаме достоверна информация, защото в медийното пространство се води платена търговска война на концерните, предлагащи ваксини. Аз не им вярвам. От първо лице, какво съм видял, мои близки се ваксинираха, млади хора, веднага легнаха болни, вече повече от 3 седмици са в болнични, какво става не знам, от от страни изглежда, че си сложиха на здрава глава рана.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4464 -: Март 12, 2021, 23:01:41 »
Ба, не съм се толкова заинтересувала. Аз храня дълбоко, несломимо и мистично убеждение, че за всяка болест има прост и ефективен лек, който трябва само да се открие.
Това ми е малко витиевато  :t1815: Кажи си го простичко - да търся или не?  :t0328:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4465 -: Март 12, 2021, 23:07:34 »
От доста време намалиха здраво и хинина в тоника, поне из евросъюзните земи. Идиотско е да се спира продажбата на хинин, но наистина не е нещо безвредно, особено при често ползване. Е, в България всичко е може би, намира се и хинин ако ти трябва и ивермектин и каквото ти душа иска. Единственият проблем е, че няма доказателства да помагат за ковид. Както една дълга редичка чудодейни неща, дето се появяваха за седмица-две-три, докато изсъхне мастилото на поредната публикация.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4466 -: Март 12, 2021, 23:11:59 »
Ба, не съм се толкова заинтересувала. Аз храня дълбоко, несломимо и мистично убеждение, че за всяка болест има прост и ефективен лек, който трябва само да се открие.

Т.е. някой трябва да го открие, някой да го произведе, някой да го докара до най-близката ти аптека и ти да го купиш.
Ако може за стотинки.
Не е лошо.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4467 -: Март 12, 2021, 23:13:58 »
Единственият проблем е, че няма доказателства да помагат за ковид.
А, що, също както солта срещу крокодили помага в тундрата - ръсиш, и няма крокодили! Пиеш си джина с тоник и лимон, пък там каквото излезе!  :nuts:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8841
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4468 -: Март 12, 2021, 23:16:13 »
Калинчо, ако вярваш че са забранили хинина, защото са загрижени за нашето здраве, тогава ми отговори, защо не спират пръскането с раундъп, който е доказано канцерогенен?! И защо не забраняват още стотици химикали в нашата храна и напитки, а само до хинина спряха?
Да не забравите да гласувате!  ;)

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4469 -: Март 12, 2021, 23:17:07 »
От доста време намалиха здраво и хинина в тоника, поне из евросъюзните земи. Идиотско е да се спира продажбата на хинин, но наистина не е нещо безвредно, особено при често ползване. Е, в България всичко е може би, намира се и хинин ако ти трябва и ивермектин и каквото ти душа иска. Единственият проблем е, че няма доказателства да помагат за ковид. Както една дълга редичка чудодейни неща, дето се появяваха за седмица-две-три, докато изсъхне мастилото на поредната публикация.

Аз нямах предвид че помага за ковид.
Даже не знаех че се продава в Русия докато не ме помолиха да им пратя.
Не че и тук е някакво чудо лекарство.
Гледам че в аптеките имат по 5-6 упаковки. Не повече.
Въпросът е като за кривите краставици.
« Последна редакция: Март 12, 2021, 23:40:17 от AnonimusBG »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9626
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4470 -: Март 12, 2021, 23:35:13 »
Ба, не съм се толкова заинтересувала. Аз храня дълбоко, несломимо и мистично убеждение, че за всяка болест има прост и ефективен лек, който трябва само да се открие.
Това ми е малко витиевато  :t1815: Кажи си го простичко - да търся или не?  :t0328:
Немой, не се мори. Мерси все пак. Така и така няма как да го намеря тук.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9626
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4471 -: Март 12, 2021, 23:36:38 »
.
« Последна редакция: Март 12, 2021, 23:39:14 от kаily »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9626
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4472 -: Март 12, 2021, 23:37:57 »
Ба, не съм се толкова заинтересувала. Аз храня дълбоко, несломимо и мистично убеждение, че за всяка болест има прост и ефективен лек, който трябва само да се открие.

Т.е. някой трябва да го открие, някой да го произведе, някой да го докара до най-близката ти аптека и ти да го купиш.
Ако може за стотинки.
Не е лошо.
Мне, то е открито, произвеждано и дълбоко забравено, щото са дошли нови, по-модерни, по-скъпи и по-неефективни такива.
А ти както ги описваш нещата, то аслъ ваксините, с тая разлика, че и стотинки не са.


Абе, хора, че се сетих нещо, помните ли в началото пробляснаха едни данни, че пушачите се заразявам много малко от ковид, после нищо повече не се чу.
Може ли някъде да се намери инфо сега колко от разболелите се са пушачи?

« Последна редакция: Март 12, 2021, 23:41:07 от kаily »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4473 -: Март 12, 2021, 23:40:44 »
Ами, хинина затова го забраниха, заради отдавна планираната "пандемия"

Колкото и да се опитвам да бягам от тая тема, щото точно заради нея стана последният скандал тук /със свалянето от въоръжение на колекцията от емотикони на Принца от форума "Керпеден"!/, тя ще продължи да се появява отново и отново ... Затова предпочитам да изясня нещата, както следва:

Въпросът беше: Дали корона-вирусът е бил пуснат или ИЗпуснат от вирус-лабораторията в Ухан:



Когато обаче аз видях на картинка таз вирусна лаборатория в Ухан и само си представих,  как би могъл да бъде ИЗпуснат тоз супер-миниатюрен вирус при проветряване на некоя от лабораториите през некой от прозорците на тази абсолютно монолитна сграда, се захлупих от смях.  :b0201:

И когато след това некой тук ме попита, дали това може да бъде изобщо възможно, аз обявих, че в тоз форум чувство за хумор няма ...

А оттогава насам – вече цял месец и кусур!Принца ме подпука и продължава да ме подпуква яко! :nuts:

Твай.

« Последна редакция: Март 13, 2021, 00:19:10 от Джиджи »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4474 -: Март 12, 2021, 23:49:59 »
Ба, не съм се толкова заинтересувала. Аз храня дълбоко, несломимо и мистично убеждение, че за всяка болест има прост и ефективен лек, който трябва само да се открие.

Т.е. някой трябва да го открие, някой да го произведе, някой да го докара до най-близката ти аптека и ти да го купиш.
Ако може за стотинки.
Не е лошо.
Мне, то е открито, произвеждано и дълбоко забравено, щото са дошли нови, по-модерни, по-скъпи и по-неефективни такива.
А ти както ги описваш нещата, то аслъ ваксините, с тая разлика, че и стотинки не са.


Абе, хора, че се сетих нещо, помните ли в началото пробляснаха едни данни, че пушачите се заразявам много малко от ковид, после нищо повече не се чу.
Може ли някъде да се намери инфо сега колко от разболелите се са пушачи?

Донякъде съм съгласен с теб.
Но ние сами сме си виновни че вярваме на всякакви реклами(не и аз) и купуваме старите известни лекарства с нови измислени имена по нови измислени цени.
Аз си имам изпитан метод.
Първото че съм научил моя доктор да ми казва активното вещество, а не лекарството.
Но и това не винаги помага защото ги мъкнат по разни семинари където им промиват мозъците.
Второто е че винаги го проверявам на https://www.analogi-lekarstv.ru/ и почти винаги намирам аналога.

Няколко примера:
  - кларитин - лоратадин
  - волтарен - диклофенак
  - фастум - кетопрофен
  - нурофен - ибупрофен
  - панадол - парацетамол
« Последна редакция: Март 12, 2021, 23:57:42 от AnonimusBG »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4475 -: Март 12, 2021, 23:51:38 »
И оттогава насам – вече цял месец и кусур!Принца ме подпука и продължава да ме подпуква яко! :nuts: 
Пук-пук-пук  :m1314:
Това е стрелба с тапешник, за протокола!
А инак, за изпуснатото: седял си вирусът в лабораторията, през комина долетял прилеп, закусил с пробата и обратно на воля. Ами да, то се казва, че птица не може да припари, а прилепът не е птица, нали така! Но нямал късмет, щото бил добре охранен, бил острелян за супа. Готвачът нямал време ни да го мие, ни да го дере, ни да го корми, затова направо с ципите и ноктите го метнал, бульонът не бил достатъчно топъл, и полусуровият прилеп со все вируси се паднал на пазарен търговец. Оттам всичко е ясно също!

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1269
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4476 -: Март 12, 2021, 23:56:09 »
Quote (selected)
Абе, хора, че се сетих нещо, помните ли в началото пробляснаха едни данни, че пушачите се заразявам много малко от ковид, после нищо повече не се чу.
Може ли някъде да се намери инфо сега колко от разболелите се са пушачи?

Вярно, че имаше нещо такова в началото. Много бърз преглед в Google Scholar, май не са добре нещата с пушачите. Ето един обзор и анализ на съобщенията в литературата:
"The effect of smoking on COVID‐19 severity: A systematic review and meta‐analysis"
Quote (selected)
- Patients who were current smokers had an increased risk of severe COVID‐19 and severe or critical COVID‐19.
- Patients with a smoking history had an increased risk of severe COVID‐19, severe or critical COVID‐19, in‐hospital mortality, disease progression and need for mechanical ventilation.
:(

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4477 -: Март 13, 2021, 00:31:58 »
И оттогава насам – вече цял месец и кусур!Принца ме подпука и продължава да ме подпуква яко! :nuts: 
Пук-пук-пук  :m1314:
Това е стрелба с тапешник, за протокола!
А инак, за изпуснатото: седял си вирусът в лабораторията, през комина долетял прилеп, закусил с пробата и обратно на воля. Ами да, то се казва, че птица не може да припари, а прилепът не е птица, нали така! Но нямал късмет, щото бил добре охранен, бил острелян за супа. Готвачът нямал време ни да го мие, ни да го дере, ни да го корми, затова направо с ципите и ноктите го метнал, бульонът не бил достатъчно топъл, и полусуровият прилеп со все вируси се паднал на пазарен търговец. Оттам всичко е ясно също!


Ногу по-елементарно е, Ной!

Просто жиФ китаец е изял жиФ прилеп на пазара в Ухан. :0005:

И оттам е тръгнало сичко ...

« Последна редакция: Март 13, 2021, 00:36:39 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4478 -: Март 13, 2021, 00:34:22 »
Просто жиФ китаец е изял жиФ прилеп на пазара в Ухан. :0005:

И оттам е тръгнало сичко
А преди това прилепът е отлетял до Бразилия да посети братовчедите и да нас*ре къде свари. По пътя минал над Италия за по една пица и сладолед, и там накихал на две-три области, обърсал си носа над Испания и изобщо развличал се тоз прилеп както му дойде. И така да свърши, жив изяден насред пазара!  :t23145:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9626
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4479 -: Март 13, 2021, 00:37:56 »

Вярно, че имаше нещо такова в началото. Много бърз преглед в Google Scholar, май не са добре нещата с пушачите. Ето един обзор и анализ на съобщенията в литературата:
Данни няма ли, това търся, заболели 100 милиона, от тях половината пушачи и половината плюс един непушачи, нещо такова.
Нали при доктор като ходиш, винаги те пита пушиш ли. Няма как тия данни да не се записват. А не общи приказки...

........
кларитин - лоратадин
...............

Аз преди дни четох, че лоратидинът и не знам още колко и какво друго, ама помагали при ковид, помня, че идеята ми се стори откачена, обаче източникът ми се видя точен.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4480 -: Март 13, 2021, 00:46:54 »
Просто жиФ китаец е изял жиФ прилеп на пазара в Ухан.

И оттам е тръгнало
А преди това прилепът е отлетял до Бразилия ...  


Бразилия, Африка, а даже и Великобритания идват подир ...

« Последна редакция: Март 13, 2021, 01:27:18 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23848
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4481 -: Март 13, 2021, 08:45:50 »
Quote (selected)
Прави излязоха онези, които твърдяха че развитието на това заболяване си има два етапа - първи 5-6-7 дни короната разрушава квот може в организма и втори - последствията работят още 8-10 дни сами за себе си.
При първия нищо не може да се направи и/или ограничи - контролира се температурата с квот може и тва е.
Гълтането на антибиотици се оказа само профилактично. На каквито и да са антибиотици!
Това е общата терапия и на мен ми звучи странно.
Прието е че първата седмица седиш кротко и чакаш да се развихри и чак тогава почваш да громиш многоглавата ламя.
От опита си досега с настинки и грипове знам че първите седем дена са важни и ако се вземат мерки приключва тогава, рядко се стига до усложнения.
Ниските температури под ( май 38) не се потискат - това е естествена реакция на организма да се пребори с нашественика.
Сега ни предлагат иновация още на 37 и малко почваш да сваляш температурата - саботираш нормалната имунна защита да не вземе да се справи сама.
Допълнително помпиш широкопрофилни антибиотици да потиснат и полезната микрофлора.
След седмица се чудим защо има проблем след като ние приветливо сме отворили всичките си чакри да приемем вируса а той се оказал голяма гад.
Вместо кротко да си вършее в организма каквото право сме му дали направо иска да го унищожи.
Всичко това на вече официалното "безсимптомно болни" където някой ( не малко ) човеци успяват да се преборят с вируса бързо, а тези със слаб имунитет започват да вдигат температура.
« Последна редакция: Март 13, 2021, 08:52:16 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8841
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4482 -: Март 13, 2021, 08:49:24 »
Смята се, че при пушачите и при преболедувалите белодробно възпаление,  белодробният епител е така променен, че зразяването е по-трудно, а вероятно и никотинът има някакво значение, в университетска болница Салпетриер, миналата година раздаваха никотинови лепенки на персонала, но няма да ни кажат, какви са резултатите.

Мой познат, преди няколко години е прекарал сериозна бронхопневмония, слаб пушач, прекара ковид и се възстанови, а е доста над 70 г., друг познат, в средата на 50-те, никога не е пушил, си замина.

Пълна мъгла е.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8841
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4483 -: Март 13, 2021, 09:00:46 »
Quote (selected)
широкопрофилни антибиотици да потиснат и полезната микрофлора

Да, а там се формира 70% от нашия имунитет! Моят антибиотик не го пих, температура 38,5 търпя и не свалям.

Пробиотиците от аптеката не мислете че много помагат, те са прекалено индустриални, бифидо бактериите в тях не са човешки, говежди са! Само истинско кисело зеле ползвам. Освен това, всяка чревна микро флора е индивидуална, след като я убиете с антибиотици, тя се възстановява бавно, за 6 до 12 месеца.Убиват я и отровите в храните, плодовете и зеленчуците. Истинска храна, местни плодове и зеленчуци, набрани в района, в който живеете, а не докарани от другия край на света, правят здравето ви добро.

Убива ни индустриалната храна, а тръгнали да ни отказват от цигарите и хинина в тоника! Всичко е лъжа! 
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8097
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4484 -: Март 13, 2021, 12:01:55 »
.
Quote (selected)
И хората наистина не смеят да отидат в болницата, защото може да хванат вируса
Ами прави с ахората. Зощото наистина го "хващат"
Е тези дни почина един от водещите матемтици, българи. Преподаваше в Чили.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9626
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4485 -: Март 13, 2021, 12:23:30 »
Абе, щом не дават числа за ковидясали пушачи, значи пушачите го хващат по-трудно и прекалват по-леко. Иначе щяха да са ни проглушили ушите.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4486 -: Март 13, 2021, 14:46:01 »
Днес се навършва точно една година от началото на извънредното положение в България. Тогава за няма нищо изпозатвориха страната, побъркаха Банско, спряха ни да се разхождаме из паркове и градинки. Бургаския кмет се сдоби с прякора Митко пейката, че прибра пейките от градинките, да не сядали гражданите...Към днешна дата всичко е в ръцете на областните РЗИ и щабове. Те пък на протести не даянят и си играят на ключари. Затваряме фитнесите и моловете, отваряме ги...Парекселанс тука има тука нема. От цялата работа го отнесоха децата с втора съсипана учебна година. Ами избори идват а те, милите нали не гласуват. Най-добре -  Teachers, leave the kids alone...

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8097
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4487 -: Март 13, 2021, 16:06:10 »
Абе, щом не дават числа за ковидясали пушачи, значи пушачите го хващат по-трудно и прекалват по-леко. Иначе щяха да са ни проглушили ушите.
Като спомена. Предлагам мерки като при борбата с тютюнопешенито.
На всеки вход в болнично заведение или лек кабинет, средство за общ транспорт, ресторант да се залепя снамка на интрубиран пациент.
Материал, т.е. снимков - бол.
Няма да се излегат като със снамките по кутиите с цигари, СЗОту.
 
А че пушенето помага-признаха още пролетта, миналата.
« Последна редакция: Март 13, 2021, 16:08:51 от 66 »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9626
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4488 -: Март 13, 2021, 16:31:01 »
Признаха, ама после плюха три път през ляво рамо и се отрекоха.
Е, сега пишат, че ужасно много вреди. Обаче не намирам данни колко пушачи от цялото са пипнали ковид и колко от тях са умрели. Мълчат като наа.ани. Начи има нещо.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8097
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4489 -: Март 13, 2021, 16:47:10 »
Това с отричането съм го пропуснал.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1239
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4490 -: Март 13, 2021, 18:38:55 »
Видях в "Сега", че в САЩ вече са ваксинирани 100+ мил, 2ра ваксинна за 35+ мил. Грубо казано всеки 3ти е получил 1 доза и всеки 9ти -2ра доза....
Живея в района на Чикаго т.е. гъсто населен регион. Поддържам контакт с доста хора. Досега  от моите близки и познати няма никой ваксиниран. Има хора, които казват, че желаят да се ваксинират, но чакат да им дойде реда, т.е. да има ваксина. Работя в друг щат. Преди няколко дни имахме фирмено събрание. Естествено част от него беше посветена на вируса. Та чорбаджията заяви, че в момента във фирмата от 250 души има само 1 ваксиниран и това е той. Та си мисля: моята лична статистика за 2 щата се разминава много сериозно с официалната... Да, теоретически е възможно да не познавам или да не съм чул за някой ваксиниран, но спрямо горните данни вероярността отива клони към 0. Моето лично притеснение - някой много зраво слага "сол, пипер, чубрица и др." в манджата на статистиката ....


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23848
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4491 -: Март 13, 2021, 18:48:53 »
 peniko , възможно е да си в друг кръг - малцинството работещи и нямаш контакти с бенефицентите на социалки, те няма да се дърпат много за една инжекция повече след сутрешната доза, а администрацията и при вас има план да изпълнява.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8841
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4492 -: Март 13, 2021, 19:35:13 »
Логично! :) Говори се, че у нас тази на Модерна била само за елита, простосмъртни нямат достъп.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4493 -: Март 13, 2021, 20:33:17 »
Ниските температури под ( май 38) не се потискат - това е естествена реакция на организма да се пребори с нашественика.
Сега ни предлагат иновация още на 37 и малко почваш да сваляш температурата - саботираш нормалната имунна защита да не вземе да се справи сама.
Допълнително помпиш широкопрофилни антибиотици да потиснат и полезната микрофлора.
След седмица се чудим защо има проблем след като ние приветливо сме отворили всичките си чакри да приемем вируса а той се оказал голяма гад.
Може да съм звер, но температура, която не притеснява чавето, аз не свалям. Ако то щастливо си играе с 39.5, само го държа добре хидратирано, и ако иска - нахранено. Най-доброто, ако сутрин стане кисело, нещастно и температурно, одма го връщам в кревата и никакви училища. Обикновено за два дни организмът се оправя сам. За късмет имахме адски разбрана детска лекарка полякиня. Тя изписваше антибиотиците и казваше, виж, ако е както е, не ги купувай. Ако работата тръгне на по-зле и мен ме няма да ме питаш, купувай и почвай. Не помня да сме купували, тя живееше през три пресечки и почти винаги беше там.
А пък какви методи за сваляне на температура има - диня студена, таратор в блендера, лимонада, сладолед!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7479
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4494 -: Март 13, 2021, 20:51:20 »
Цитат на: Ной
но температура, която не притеснява чавето, аз не свалям. Ако то щастливо си играе с 39.5, само го държа добре хидратирано
:well_done-1299:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4495 -: Март 13, 2021, 21:12:58 »
Мога да споделя личен опит. Аз не пих почти никакви лекарства. По еди аспирин дневно и тавипек, впоследствие геломиртол (етеричномаслени бонбонки). За около седмица с температура все около 37.5 само 2 парацетамола, заради главоболие. До мен се пиеше на поразия температуро понижаващи, профилактичен антибиотик, а след снимка и съмнения за зачатъци на бронхопневмония и втори антибиотик. При мен - 1 седмица и горе-долу оправяне, по другата схема - над 2 седмици.
Не съм лекар и това не са съвети, а само наблюдения.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9626
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4496 -: Март 13, 2021, 21:51:45 »
Трима медици в Норвегия с поставена наскоро ваксина на компанията „Астра Зенека” са хоспитализирани заради кървене, тромби и ниско ниво на тромбоцитите, съобщава БТА.

„Не знаем дали случаите са свързани с ваксината”, коментира Сигурд Хортемо от Норвежката агенция по лекарствата на съвместна пресконференция с представители на Норвежкия институт по общественото здраве.

И тримата медици са на възраст под 50 години.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1239
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4497 -: Март 13, 2021, 22:33:57 »
peniko , възможно е да си в друг кръг - малцинството работещи и нямаш контакти с бенефицентите на социалки, те няма да се дърпат много за една инжекция повече след сутрешната доза, а администрацията и при вас има план да изпълнява.
Да това е вярно, но до някаква степен: Според данните в момента около 40 мил ползват някаква соц.помощ. -  много далеч от цитираните 100+ мил. Допълнение: имам познати брокери на недвижина собственост, които работят директно с такива "бенефициенти" по т. нар. "Section 8 Housing" - с 2 думи държавата спонсорира БЛМ и пр. Но повярвайте, тези може и да не са чули за Ковид, а камо ли за ваксина. Аз се басирам, че вески един от тях, че смени 2 дози васкина за 1 доза....както правят с купоните за храна (сменяват ги 1:2 в брой, защото срещу купони, цигари и алкохол не можеш да вземеш).
Едно с което съм съгласен - администрацията наистина има много "стръмен план", който се реализира с поголовно и ежегодишно увеличение на данъците и въвеждане на нови такива...Лошото е, че това касае само тези които плащат данъци (аналогия с БГ)

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4498 -: Март 13, 2021, 22:54:02 »
Цитат на: Engels
Векторните ваксини като Зенеката и Спутника нямат бъдеще.
Дори само заради това, че подходящите за вектори вируси не са много.

Да, бе. Затова всеки всяка година се разболява неколкократно от разни настинки.
Точно затова към повечето от тях вече имаме имунитет и не стават за ваксина.
От Зенеката решиха да минат метър и използваха маймунски вирус, но изглежда сега ще имат маймунски проблеми.
Главният БГ маймуняк вече им вдигна мерника.
 :m1314:
Иначе Зенеката и Спутника също не са класически ваксини, а генетично модифицирани.
Изглежда само китайската BBIBP-CorV на Sinopharm и тази на Valneva/Dynavax са класически ваксини, като от времето преди Уотсън и Крик да представят своя двойно-верижен модел на структурата на ДНК.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8097
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4499 -: Март 13, 2021, 23:07:20 »
Епивак и Ковак,също са протеиневи. Последната и "класическа".
 
Обче ората на Кастро радват. Натриха носа и на гейропци и на кравари.
Пет-шест вексини вече.
Абе накой чевал ли е, че домуза прибрал над 150 милиона евра по ваксинената тема.
« Последна редакция: Март 13, 2021, 23:11:33 от 66 »