Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 29, 2024, 12:18:49

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1047799 пъти)

0 Потребители и 37 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4860 -: Март 19, 2021, 20:02:36 »
Добре де, но аз искам да видя поне един случай, а не общи приказки. Дайте да го видим. Ама не някоя фейсшит тъпотия, моля.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4861 -: Март 19, 2021, 20:04:30 »
Quote (selected)
Сега ти кажи - колко са умрели от "надуване с вентилатори"?
При мен са двама.
И то не за четири месеца.
В Русия за пет дни.
В България за три дни.
Стигне ли се дотам сигурно 70-80% си заминават.
Нямам данни и не споря.

Сигурно си заминават, щот вече са минали отвъд границата, от която няма връщане. Ако не бяха поставяни на вентилатор, дали щяха да оцелеят? Отговорът на тоя въпрос е важен.

Аз отговорих на въпроса.
Не съм казал че вентилаторът е причината.
Не ми се влиза в безсмислени дискусии.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4862 -: Март 19, 2021, 20:06:36 »
Ами може да е бил наркоман в абстиненция. Повярвай, не само от третия етаж би скочил...

Спекулираме в момента.

причината, поради която е скочил, е спекулация, да. но това, че не са му направили тест, щото не е осигурен, е факт. и това се случва половин година след италия и три-четири месеца от малоумното пролетно затваряне.

този факт е достатъчен да покаже нагледно компетенциите на нощ-ниците, здравните министри, зам-министри и секви там калинки, и боко himself. щото, доколкото си спомням, нощ-ниците предлагаха, ама боко вземаше мерките, а здравната министерска калинка му беше гумен печат.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4863 -: Март 19, 2021, 20:07:47 »
Quote (selected)
Ще рече човек, че във всяка болница има назначени инквизитори, които само чакат да им бъдат докарани осъдените на смърт.

Не във всяка.
Самите лекари не бяха подготвени, инфото и заповедите се подаваха от НОЩници.
Падни, стани, маски, скафандри, КПП.
Нагнетяването на ужаса засяга и лекари със стаж.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4864 -: Март 19, 2021, 20:09:54 »
Quote (selected)
Сега ти кажи - колко са умрели от "надуване с вентилатори"?
При мен са двама.
И то не за четири месеца.
В Русия за пет дни.
В България за три дни.
Стигне ли се дотам сигурно 70-80% си заминават.
Нямам данни и не споря.

Сигурно си заминават, щот вече са минали отвъд границата, от която няма връщане. Ако не бяха поставяни на вентилатор, дали щяха да оцелеят? Отговорът на тоя въпрос е важен.

Аз отговорих на въпроса.
Не съм казал че вентилаторът е причината.
Не ми се влиза в безсмислени дискусии.

А какво си казал, извинявай?

Въпрос: колко са умрели от "надуване с вентилатор"?

Отговор: При мен са двама.

Наистина е безсмислено, но поне четете собствените си коментари.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4865 -: Март 19, 2021, 20:10:46 »
Значи няма да видя ни един такъв случай, но трябва да повярвам. Тва нещо като религия ли е?
« Последна редакция: Март 19, 2021, 20:20:29 от Дозирис 2.0 »

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4866 -: Март 19, 2021, 20:21:15 »
 :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4867 -: Март 19, 2021, 20:25:26 »
Момци, да взема да позамия малко пода, а?
Като почна от надутите нататък? Че то четенето на българска преса, че то вече и преса не е, ами така виртуално мастило, е много, ама много нервохабящо!
Давам пет минути ако някой иска да си спаси нещо и вадя кофата!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4868 -: Март 19, 2021, 20:33:41 »
Мен ми е все тая.
Търкай с парцала.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4869 -: Март 19, 2021, 20:40:26 »
Quote (selected)
Ще рече човек, че във всяка болница има назначени инквизитори, които само чакат да им бъдат докарани осъдените на смърт.

Не във всяка.
Самите лекари не бяха подготвени, инфото и заповедите се подаваха от НОЩници.
Падни, стани, маски, скафандри, КПП.
Нагнетяването на ужаса засяга и лекари със стаж.
Сега повечели ли са "подготвени", след раздаването на една брошура от производител на ваксини?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4870 -: Март 19, 2021, 20:52:02 »
Позамих, ама няма да ме има два дни, затова дайте като в английски филм, изразявайте се като по-младите братя и сестри на лорда, възпитани в духа на тънката ирония и сандвичите с краставица!  :smokin:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4872 -: Март 19, 2021, 23:12:49 »
хоп ла ла лаааа

Администрация больниц «Адасса Эйн-Керем» и «Адасса Ар а-Цофим» вновь требует от всего персонала больниц проходить регулярное тестирование на коронавирус, и вакцинированным предписано сдавать анализы наравне с непривитыми сотрудниками.
Глава отдела общественного здравоохранения минздрава, доктор Шарон Альрои-Прайс в понедельник призналась на брифинге, что в минздраве не имеют понятия, насколько вакцинация предохраняет от бессимптомного заражения коронавирусом, по той простой причине, что ведомство решило не тестировать вакцинированных после контактов с больными.
Министерство здравоохранения освободило вакцинированных медработников и от карантина, и от тестирования даже после контактов с подтвержденными больными, — но администрация больниц требует проходить тесты, даже если таких контактов не было, и никак не объясняет свое распоряжение. «Нас заставляют думать, будто от нас что-то скрывают, создают такое чувство, будто прививки неэффективны», — сказала журналистам одна из медсестер.
Цифры минздрава показывают, что процент госпитализаций и тяжелых форм инфекции среди заразившихся после вакцинации непропорционально высок — в больницу попадает каждый девятый из зарегистрированных больных, тяжелую форму болезнь принимает у 8%, умирают 3.4%.
https://news.israelinfo.co.il/health/93605
« Последна редакция: Март 19, 2021, 23:15:33 от kаily »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4873 -: Март 20, 2021, 08:45:41 »
Quote (selected)
Италианският премиер Марио Драги заяви на пресконференция в петък, че не изключва възможността за закупуване и прилагане на руската ваксина срещу Covid-19 "Спутник V" дори при липсата на координирано решение от страна на Европейския съюз и одобрението ѝ от Европейската агенция по лекарствата.
"Ако европейската координация не работи, трябва да сте готвим да действаме независимо. Това казва Меркел и самият аз го казвам", заяви Драги, позовавайки се на по-ранно изявление на германския канцлер, която каза, че Германия може да поръча самостоятелно руската ваксина, ако тя бъде одобрена от Европейската агенция по лекарствата (EMA) и ако ЕС не се споразумее за общи поръчки, съобщава Ройтерс.
https://glasove.com/categories/novini/news/mario-dragi-italiya-mozhe-samostoyatelno-da-odobri-ruskata-vaksina
Врагове на където и да погледнеш.
Светът се напълни с  "рубладжии" италианските служби още ли не са повдигнали обвинение на Путин че им е избрал премиер?
От "ЕС" остана само "Е", за важните неща всяка коза за своя крак.
Най-стабилна се оказа групата на ЛТБГ активистите, всички други като ЕНП се цепят по шевовете. :beer:
П.П. Друго ми е интересно. Руснаците си имат три ваксини, уж имали проблеми с производството, а активно изнасят освен лицензи и готов продукт.
В същото време ваксинирани в РФ са 1,4% ( вчера четох някъде може и да са малко повече ).
Европците усилено се опитват да бодат, ще се окаже вярна приказката:
"Дай на глупака въже и той сам ще намери начин да се обеси."
« Последна редакция: Март 20, 2021, 08:56:02 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4874 -: Март 20, 2021, 09:16:47 »
Вчера минахме, на седмична база, 3400 новозаразени, което си е рекорд за всички времена.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4875 -: Март 20, 2021, 09:37:25 »
Quote (selected)
Вчера минахме, на седмична база, 3400 новозаразени, което си е рекорд за всички времена
Абсолютно достоверни данни, лично ги преброих. И няма нищо общо нито с напъна за ваксиниране, нито с изборите.
Всъщност основен причинител на ковид сигурно ще се окаже руското посолство, но аз съм спокоен – Гешев така ги подхвана, че за нула време ще ги закрие.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4876 -: Март 20, 2021, 09:41:31 »
Quote (selected)
По думите му не винаги лабораторните данни от PCR- тестовете са сигурни, трябва да се дава превес на клиничната картина на пациента.

"Затова пациенти със симптоми на Covid - 19 трябва да бъдат хоспитализирани и лекувани, независимо от резултата, ако симптоматика е за болестта", каза още проф. Спасков.
http://epicenter.bg/article/Prof--Spas-Spaskov---Novo-zatvaryane-mozhe-da-ima-i-sled-izborite/243992/2/0

айде сега ново 20 - преди разправяха за фалшиво положителни, сега тоз професор ачик-ачик си признава, че писиарите дават фалшиво отрицателни резултати. за чий въобще се правят?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4877 -: Март 20, 2021, 09:47:33 »
Кайле, корекктно е да даваш и свързаната информация с "оппааа ла лаа", а тя е пак от там и е:
Quote (selected)
Израильский минздрав, наконец, опубликовал данные о заболеваемости среди вакцинированных, привязанные к конкретному периоду времени.
17 марта пресс-служба министерства сообщила, что из 1,849.101 израильтян, привитых двумя дозами до 31 января 2021 года, в период с 7 февраля до 15 марта инфицированными были признаны 2381 человек, что составляет 0,13% от всех привитых.
Из этих инфицированных госпитализированы были 263 человека, или 0,014% вакцинированных. Большинство из них находились в тяжелом состоянии, а именно 194 пациента. Это всего лишь одна сотая процента (0,01%).
Из тяжелых больных скончались 79 человек, или 0,004% вакцинированных. Данные публикует канал «КАН Хадашот».
https://news.israelinfo.co.il/health/93574
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4878 -: Март 20, 2021, 09:57:14 »
Защо горната сметка не е вярна и е манипулативна? Защото са включени всички ваксинирани, а за да се оцени предпазния ефект от ваксината, трябва да се смята само на база, ваксинирани и имали контакт със заразени.

Така определят ефекта от ваксините върху мишки, ваксинират ги, после ги заразяват с патогена.
« Последна редакция: Март 20, 2021, 09:59:23 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4879 -: Март 20, 2021, 09:59:08 »
Самите производители на ваксините дават процент ефективност и това също трябва да се отчита - човека ваксиниран, смята се за защитен - да, ама нье!
Вероятно такива са най често случаите, когато "ваксинирани" заболяват и с всички последици нататък. Това са съвсем отделни случаи от онези дето нашумяха напоследък и приписвани на ваксините. Едните може директно да са увредени от ваксините, но и другите, които ваксината не ги е "хванала" също са си рискови - човек се раслабва и му пуска края и тогава става "оппаалалааа".
По би било интересна статистиката не колко от ваксинираните се разболяват след това, а колко от придобилите достатъчно количество антитела са се разболели.
А поне за прекаралите ковида се пуска инфо, че придобиват достатъчно количества антитела най малко 35 дни след началото на заболяването, а и това "достатъчно" също е относително, щото сравняват с референтни стойности, но силно ме съмнява достоверността на тези референтни стойности.
Предполагам, че и с ваксинираните е така - колко време след ваксинацията изграждат имунитет и какъв - май още се гадае, е, тогава може ли някой да твърди, че дори ваксината да е ефективна и човека да е започнал изграждането на имунинен, не се е разболял в този междинен период.
Не ставам адвокат на "ваксърите", но не мисля, че трябва безкритично да се гледа на която и да е статистика - дори на сама по себе си коректна такава. 
« Последна редакция: Март 20, 2021, 10:13:10 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4880 -: Март 20, 2021, 10:03:07 »
Имунитетът се дължи на антителата само в 20%, останалото е на Т клетките, но на нас ни говорят само за антитела, за Т клетъчния имунитет - ни дума.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4881 -: Март 20, 2021, 10:11:34 »
Максимус, не съм специалист, нека "антитела" бъде приемано като мое название на всичко онова у нас, което трябва да изгражда имунитета ни.
Останалото което съм написал - мисля, че пак си остава в сила.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4882 -: Март 20, 2021, 10:31:23 »
Quote (selected)
По думите му не винаги лабораторните данни от PCR- тестовете са сигурни, трябва да се дава превес на клиничната картина на пациента.

"Затова пациенти със симптоми на Covid - 19 трябва да бъдат хоспитализирани и лекувани, независимо от резултата, ако симптоматика е за болестта", каза още проф. Спасков.
http://epicenter.bg/article/Prof--Spas-Spaskov---Novo-zatvaryane-mozhe-da-ima-i-sled-izborite/243992/2/0

айде сега ново 20 - преди разправяха за фалшиво положителни, сега тоз професор ачик-ачик си признава, че писиарите дават фалшиво отрицателни резултати. за чий въобще се правят?
Ми просто е!
повече щамове, повече възможнасти.
Бочко събва много туканка.
 
А тея твардяни антитела IgM.....
За да атакуват вируса, той требе е в кръвния поток. Убаво ама вируса попада в носа, устата, гърлото по въздушно капков. Размножава са там и пасле па по въздушен се мести в дробовете дета почва прави поразии.
Затова даже прозводителите не твърдят че която и да е вексина предпазва от заразяване Тя и от предаване на заразата не предпазва. Единственото дето се твърди е, че ако си ваксиниран мое да изкараш ковида по-леко, евентуално. :smokin:
« Последна редакция: Март 20, 2021, 10:36:02 от 66 »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4883 -: Март 20, 2021, 10:34:45 »
Quote (selected)
По думите му не винаги лабораторните данни от PCR- тестовете са сигурни, трябва да се дава превес на клиничната картина на пациента.

"Затова пациенти със симптоми на Covid - 19 трябва да бъдат хоспитализирани и лекувани, независимо от резултата, ако симптоматика е за болестта", каза още проф. Спасков.
http://epicenter.bg/article/Prof--Spas-Spaskov---Novo-zatvaryane-mozhe-da-ima-i-sled-izborite/243992/2/0

айде сега ново 20 - преди разправяха за фалшиво положителни, сега тоз професор ачик-ачик си признава, че писиарите дават фалшиво отрицателни резултати. за чий въобще се правят?
Не е хубаво да се преиначават думите на специалистите. Има реален проблем и човекът говори за него. Не става въпрос, че писиарите дават фалшиво отрицателни резултати а някои от тях. Става рядко, но проблемът е реален. Съвсем реален, макар и рядък случай е хора с всички симптоми и то тежки на ковид да са с отрицателен тест. Няма законно основание да бъдат приемани в ковид отделение, а да ги сложат в друго е медицинско безумие. При отрицателен тест самите пациенти не искат в ковид отделение и реално ги връщат  у дома, да заразяват на воля и да оцеляват ако могат няколко дни, докато тестът стане положителен.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4884 -: Март 20, 2021, 10:43:43 »
Че то е ясно, че и самите тестове не са 100% сигурни.
Където лежах имаше една възрастна двойка - мъж и жена /да уточня се пак, въпреки, че и турчолята се отказаха от ИК/. Приети седмица преди мен, оправени по всички признаци и ги изписаха заедно с мен.
Мъжът - с отрицателен PCR, жената с положителен.
При изписването!
Айде при приемането има симтоми и BTW лекарите се водеха повече от тях, т.е. от състоянието на пациента, но при изписването уж няма такива, хората изглеждат здрави - скенер, температура, оксиметъра, общо състояние - всичко в норма, обаче - единият +, другият -!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4885 -: Март 20, 2021, 10:45:17 »
Защо горната сметка не е вярна и е манипулативна? Защото са включени всички ваксинирани, а за да се оцени предпазния ефект от ваксината, трябва да се смята само на база, ваксинирани и имали контакт със заразени.

Така определят ефекта от ваксините върху мишки, ваксинират ги, после ги заразяват с патогена.
Ефектът от ваксината се смята на база дял заразили се ваксинирани от определена група, спрямо дела заразили се неваксинирани от сходна група.
В този смисъл и двете сметки са манипулативни. При една хипотетична ситуация на 100% ваксинирани, пак ще има разболели се и 100% от разболелите се ще са след ваксиниране. Освен това, при такава ситуация също и 100% от умрелите ще са след ваксиниране.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4886 -: Март 20, 2021, 10:45:22 »
Quote (selected)
По думите му не винаги лабораторните данни от PCR- тестовете са сигурни, трябва да се дава превес на клиничната картина на пациента.

"Затова пациенти със симптоми на Covid - 19 трябва да бъдат хоспитализирани и лекувани, независимо от резултата, ако симптоматика е за болестта", каза още проф. Спасков.
http://epicenter.bg/article/Prof--Spas-Spaskov---Novo-zatvaryane-mozhe-da-ima-i-sled-izborite/243992/2/0

айде сега ново 20 - преди разправяха за фалшиво положителни, сега тоз професор ачик-ачик си признава, че писиарите дават фалшиво отрицателни резултати. за чий въобще се правят?
Не е хубаво да се преиначават думите на специалистите. Има реален проблем и човекът говори за него. Не става въпрос, че писиарите дават фалшиво отрицателни резултати а някои от тях. Става рядко, но проблемът е реален. Съвсем реален, макар и рядък случай е хора с всички симптоми и то тежки на ковид да са с отрицателен тест. Няма законно основание да бъдат приемани в ковид отделение, а да ги сложат в друго е медицинско безумие. При отрицателен тест самите пациенти не искат в ковид отделение и реално ги връщат  у дома, да заразяват на воля и да оцеляват ако могат няколко дни, докато тестът стане положителен.
Ми има и серотологични тестове. При това вземат кръв на всеки влязал в болница.
При това там е не един, а десетки параметри.
Аз затова викам мобилизация в здравеопазването.
И некой кат се издъни, на стълбите и разстрел.
Тъкмо няма да има проблем и с набирането на подходящи отдалечени болници.
Щото тов приемане на Ковид пациенти в най-натоварените болници, Пирогов, Александровска, Исул - си е престъпление :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4887 -: Март 20, 2021, 10:50:32 »
Фалшиво положителни, фалшиво отрицателни, създателят им беше казал че не са подходящи за клинични методи а само за научни цели.
Ние обаче си намерихме "чук" и млатим всичко което зърнем без да се впечатляваме че не е пирон.
Голям "бизнес" е, само в България на ден се правят 10-15 000 ПСР теста 1-2 милиона лева всеки ден.
Няма сила която да изтръгне кокала от устата на лабораториите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4888 -: Март 20, 2021, 10:54:15 »

А тея твърдяни антитела IgM.....

За да атакуват вируса, той требе е в кръвния поток. Убаво ама вируса попада в носа, устата, гърлото по въздушно капков. Размножава са там и пасле па по въздушен се мести в дробовете дета почва прави поразии.

IgM не бяха ли антигени?
the lamers club honourable member …

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4889 -: Март 20, 2021, 10:56:44 »
IgM (Имуноглобулин М) са основните антитела, получени по време на първоначалния контакт на човешкия организъм с даден антиген.
Пэрвия резузтат от уики.
« Последна редакция: Март 20, 2021, 10:59:43 от 66 »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4890 -: Март 20, 2021, 10:59:24 »
IgM (Имуноглобулин М) са основните антитела, получени по време на първоначалния контакт на човешкия организъм с даден антиген.

Да, разбрах, извинявай.

Моя грешка от многото писаници по темата.
the lamers club honourable member …

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4891 -: Март 20, 2021, 11:01:42 »
Quote (selected)
Ми има и серотологични тестове. При това вземат кръв на всеки влязал в болница.
При това там е не един, а десетки параметри.
Аз затова викам мобилизация в здравеопазването.
И некой кат се издъни, на стълбите и разстрел.
Точно така, винаги правилната гледна точка на гледащия отстрани. Става въпрос не за тестове, а за специални случаи. Докторите казват, че в някои случаи даже и от тест няма нужда за диагноза, има си симптомите, характерната картина на рентгеновите изследвания и прочие. Тестът в такива случаи е само за допълване на документацията за приемане. Проблемът става сериозен, когато тестът е отрицателен, имаш пациент, вече убеден, че искат да го убият како го вкарат в ковид-отделение, а наоколо обикалят тъпи журналя за сензацийки и алчни адвокатчета за хонорари от обезщетения. И кибици, дето искат разстрелване на стълбите.
Ти лично как би постъпил в такава ситуация, ако си приемащ лекар?  :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4892 -: Март 20, 2021, 11:21:16 »
Quote (selected)
Тестът в такива случаи е само за допълване на документацията за приемане.

Както винаги прекрасно, добре дошли в света на изрядните документи и съпътстващата разруха.
Изрядно попълнените документи са за едни 1200 + клиничната картина.
Пациента вълците го яли, попълваме документи, ако остане време ще видим какво да направим за болния.
Чиновниците калинки дето колят и бесят в здравеопазването харесват това, лекарите да си траят.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4893 -: Март 20, 2021, 11:36:06 »
Quote (selected)
Тестът в такива случаи е само за допълване на документацията за приемане.

Както винаги прекрасно, добре дошли в света на изрядните документи и съпътстващата разруха.
Изрядно попълнените документи са за едни 1200 + клиничната картина.
Пациента вълците го яли, попълваме документи, ако остане време ще видим какво да направим за болния.
Чиновниците калинки дето колят и бесят в здравеопазването харесват това, лекарите да си траят.
Въпросът не е за изрядността на документите, а за отговорността. Пак да повторим, пациент с отрицателен тест, убеден в злоумишлеността на докторите и обикалящи хиени. Ясно е, че тестът ще е положителен до ден-два-три, но сега не е. Какво би направил ти лично, при съвсем ясното виждане какви ще са сензационните статийки и репортажи, както и съдебните дела с ясни документални неща на масата като доказателства.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4894 -: Март 20, 2021, 11:46:46 »
Quote (selected)
Какво би направил ти лично
Последната дума е на лекаря.
С или без положителен тест той решава какво е заболяването и какво лекува.
Информиран пациентът има право да остане в стационар или откаже лечение - тогава го поема РЗИ и МВР да следят  за домашната карантина.
Отговорността винаги я поема пациента и в двата случая.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4895 -: Март 20, 2021, 11:50:11 »
Quote (selected)
Последната дума е на лекаря.
С или без положителен тест той решава какво е заболяването и какво лекува.
Точно така!
Аз където бях - точно това правеха хората и гласно го изразяваха пред пациентите, независимо, че лекарите много-много не глаголстват как и с какво те лекуват.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4896 -: Март 20, 2021, 12:47:19 »
Кайле, корекктно е да даваш и свързаната информация с "оппааа ла лаа", а тя е пак от там и е:
Quote (selected)
Израильский минздрав, наконец, опубликовал данные о заболеваемости среди вакцинированных, привязанные к конкретному периоду времени.
17 марта пресс-служба министерства сообщила, что из 1,849.101 израильтян, привитых двумя дозами до 31 января 2021 года, в период с 7 февраля до 15 марта инфицированными были признаны 2381 человек, что составляет 0,13% от всех привитых.
Из этих инфицированных госпитализированы были 263 человека, или 0,014% вакцинированных. Большинство из них находились в тяжелом состоянии, а именно 194 пациента. Это всего лишь одна сотая процента (0,01%).
Из тяжелых больных скончались 79 человек, или 0,004% вакцинированных. Данные публикует канал «КАН Хадашот».
https://news.israelinfo.co.il/health/93574
В линка я има свързаната информация, а всеки тълкува информацията като дявола евангелието. И двете страни са прави. Много по-малко заразени, но пък, който се е заразил, има много по-висок % вероятност да си замине.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4897 -: Март 20, 2021, 12:50:08 »
Единственото дето се твърди е, че ако си ваксиниран мое да изкараш ковида по-леко, евентуално. :smokin:
Да, ама се оказва от справката от израелския вестник, че точно ваксинираните го изкарват по-тежко.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4898 -: Март 20, 2021, 13:00:46 »
https://www.facebook.com/Ruptly/videos/251442113358963
Ruptly is live now
Непрекъснато дават протести на живо по света, прави ми впечатление, че болшинството са без маски. В случая е в Германия, снимащият ходи и по трамвайните спирки, и насам натам по улицата, ми хората са без маски и с маски и никой не им прави забележки.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4899 -: Март 20, 2021, 13:49:51 »
Google translate:

AMERSFOORT - Hope was pinned on the vaccine at the St Elisabeth Nursing and Gasthuis in Amersfoort. On January 30, the residents received their first injection. But two weeks later, the corona virus still raged through the nursing home. Today it was announced that 22 residents have already died in a week.

"With the start of vaccinations, we expected that the infections would decrease, but that did not happen and we are very upset about that", board member Evelien Bongers told RTV Utrecht. "It is very intense and very intensive. For the residents, for their families and loved ones and for our staff. It is not only heavy because of last week, but also because the virus has been asking a lot from us for so long."

https://www.rtvutrecht.nl/nieuws/2139404/de-eerste-coronaprik-was-gezet-en-toen-kwam-toch-nog-de-uitbraak-we-zijn-er-erg-ontdaan-over.html

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4900 -: Март 20, 2021, 14:37:55 »
Единственото дето се твърди е, че ако си ваксиниран мое да изкараш ковида по-леко, евентуално. :smokin:
Да, ама се оказва от справката от израелския вестник, че точно ваксинираните го изкарват по-тежко.
Бе те разни работи съ твърдят. Например за "ефикасността.
От тез денни излиза че ефикаснастта е бая пад 50%, а не 90
Щото заразените са спаднали двукратно.
А даже както се разбира това на са заразени открити при тестване, а болни.
Тоест "ефикасността на ваксината е много под 50%, а можи и към 0%
« Последна редакция: Март 20, 2021, 14:40:27 от 66 »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4901 -: Март 20, 2021, 17:16:28 »
 :think:
Нула, нула, ама за 200 милиарда нула.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
"Ние вярваме, че най-вероятната хипотеза е, че тази конкретна ваксина (на AstraZeneca) предизвиква рядка автоимунна реакция, която произвежда антитела, които след това взаимодействат с тромбоцитите, но не знаем защо това се случва", каза д-р Робърт Кламрот, заместник-председател на Германското дружество за изследване на смущенията на кръвосъсирването.
https://www.manager.bg/covid-19/ucheni-ustanoviha-kak-vaksinata-na-astrazeneca-predizvikva-obrazuvaneto-na-trombi
Установиха, вярваме, не знаем -  напълно "научен" подход.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4903 -: Март 20, 2021, 18:39:55 »
Никой не може да каже колко дълго ще са защитени ваксинираните. Знаем, че не изграждаме постоянен имунитет срещу вариантите на  ''обикновените'' грипни  вируси. Всяка есен ни призовават да се ваксинираме. Колко често ще ваксинират срещу Ковид-19?

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Quote (selected)
"
Установиха, вярваме, не знаем -  напълно "научен" подход.
Е, д-р Кламрот поне е честен.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4905 -: Март 20, 2021, 18:43:41 »
Мои познати.
Жената беше болна ноември, сега мъжът и е с положителен тест.
От РЗИ заявили че и тя подлежи на карантина защото са минали повече от три месеца.
Никой не знае и се застрахова.
Малко ме изненада реакцията на производителите на ваксини.
Обичайно пускат ваксини за новите грипни щамове два, три месеца преди да се появят, сега се бавят! :bigok:
« Последна редакция: Март 20, 2021, 18:46:51 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4906 -: Март 20, 2021, 18:51:20 »
Подозирам, че си има и грипни и корона вируси (настинки), но всичко минава за ковид19, много стара технология - плашиш и тормозиш и стресираш една популация, като се изчерпи е съгласна на всичко, само тормозът да свърши... и ето идва Прекрасният нов свят, Нов световен ред, Велик рестарт... или както му измислят име.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4907 -: Март 20, 2021, 19:02:04 »
На мен най ми е жал за децата в ученическа възраст, особено за по-големите. Съсипаха здравето им. Мои добри познати, родители на 15-годишен гимназист се оплакват, че напоследък той неестествено дълго спи. Дай Боже това да е защитна реакция на организма срещу десетината часа на ден, пет дни в седмицата за он-лайн училище и подготовка на домашни.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4908 -: Март 20, 2021, 20:15:36 »
Brandy Vaughan
Ex-Merck pharma rep turned REAL HEALTH advocate. Founder of LearnTheRisk.org
На 2.12.2019 е писала текст на страницата си във фейка - извадки:
The post I wish didn’t have to write...
But given certain sudden tragedies over the last couple of years, I feel it’s absolutely necessary to post these ten facts...and please screenshot this for the record. 🙏
1. I’ve NEVER had any thoughts of taking my own life, not once, ever. Even before I had my son. ....
4. I have NEVER been on an anti-depressant nor been diagnosed as depressed — don’t believe it if you ever hear anything like this.
5. I’ve NEVER taken a daily pharmaceutical drug.....
6. There’s no way anyone could get into my house
8. If something were to happen to me, I have arranged.... и т.н.

Починала внезапно на 7.12.2020, точно година по-късно за няколко часа в дома си по естествени причини, дори без да се обади на бърза помощ.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4909 -: Март 20, 2021, 20:20:33 »
Подозирам, че си има и грипни и корона вируси (настинки), но всичко минава за ковид19
Моя приятелка в Испания насмалко да хвърли топа, кашлица, температура, отпадналост и други такива, два кръвни теста си прави, и двата негативни, и пневмония нямала.
Моя позната във Франция отпадналост и главоболие, отрицателен тест, личният ѝ казал, че е ковид, независимо теста, и я пратил карантина. Двата случая отпреди месец.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4910 -: Март 20, 2021, 20:29:09 »
Нищо чудно, за объркване и плашене на стадото, да са пуснали и други вируси.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4911 -: Март 20, 2021, 20:38:34 »
На мен най ми е жал за децата в ученическа възраст, особено за по-големите. Съсипаха здравето им. Мои добри познати, родители на 15-годишен гимназист се оплакват, че напоследък той неестествено дълго спи. Дай Боже това да е защитна реакция на организма срещу десетината часа на ден, пет дни в седмицата за он-лайн училище и подготовка на домашни.
Ами има два варианта.
Първият купуват се ваксини подходящи за възрастта и се ваксинират. Има такива примерно описваната тук КовиВак.
Втория премерно декември и март - ваканция, а учат юли и август.
Но и в двата случая родителите ще писнат.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4912 -: Март 20, 2021, 20:54:53 »
Изобщо решението да се ваксинират възрастните е малоумие.
То доказва че се борят не с разпространението на заразата, а с "натоварването на здравната система" каквото и да значи това.
Малоумие е защото възрастните не водат интензивен живот. Те не са преносители. Те са чисти "жертви".
В страни където се борат с заразата, Китай, Виетнам Кореа, Куба, на практика я ликвидираха.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4913 -: Март 20, 2021, 21:21:50 »
СЛЕД ВАКСИНАЦИЯ С AstraZeneca: 27-годишна медицинска сестра в Грузия изпадна в кома и почина
Грузия проведе спешно заседание и реши да продължи да използва AstraZeneca


Междувременно [/size]Дания [/size]съобщи за два случая на медици, които са получили тежки тромбози след ваксиниране с препарата на "АстраЗенека". Единият от тях е починал от инсулт, съобщи датското издание "Бьорсен", цитирано от БГНЕС. Това се е случило по-малко от 14 дни, след като са им били поставени двете дози от ваксината на шведско-британската компания. [/size]Дания, която на 11 март спря употребата на ваксината на "АстраЗенека", все още не е възобновила употребата й.
« Последна редакция: Март 21, 2021, 00:11:40 от kаily »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4914 -: Март 20, 2021, 21:26:27 »
Researchers say AstraZeneca vaccine can cause thrombosis in BRAIN in ‘rare’ cases as WHO says it is ‘not certain’ about it
https://www.rt.com/news/518655-germany-astrazeneca-thrombosis-brain-who/

Ако не беше ваксина, а беше развалено мляко примерно, щяха да го изтеглят отвсякъде и да унищожат цялата продукция. Но с ваксини, предизвикващи съсиреци в мозъка, няма проблем.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4915 -: Март 20, 2021, 21:27:32 »
Значи децата няма да се ваксинират с неодобрени ваксини и точка.
А за да разберем какво къде са ликвидирали, ми се иска да имаме данни за смъртността там през миналата година. Общата смъртност. Аз нямам тия данни и не ми се рови да търся.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4916 -: Март 20, 2021, 21:29:12 »
Втория премерно декември и март - ваканция, а учат юли и август.

това няма как да стане. то верно, че ваканциите са традиционно обвързани с прибирането на реколтата /официалното обяснение и за тукашните ваканции е именно такова/, ама да учиш в края на годината, когато би трябвало да си максимално концентриран и съответно да търпиш максимален стрес поради приключване и оформяне на годишния резултат, на температури от 35+ градуса е далеч от умно.

когато 100% от училищата се климатизират - може би, но тогава ще се намесят традиционните периоди за почивка или иначе казано когато работодателите дават отпуски.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4917 -: Март 20, 2021, 21:45:06 »
Blood clots & one death reported in Denmark after hospital staffers take AstraZeneca vaccine
https://www.rt.com/news/518691-blood-clots-astrazeneca-vaccine-denmark/

Но според нашите НОЩници има обосновани предположения, че на ваксината нищо й няма.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4918 -: Март 20, 2021, 21:59:16 »
Племенникът ми преди 3 седмици се боцна с Астра Зенека.
Два дни температура 39*С. След това мина.
Миналата седмица, т.е. след две седмици се появи някаква необяснима умора.
До такава степен, че един ден не ходи на работа.
Три-четири дни и това мина.
На 28 години е.
Такива ми ти работи.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4919 -: Март 20, 2021, 22:17:32 »
Не се приема, както и се очакваше.
Тогава защо са тия оплаквания?
Помня, че се учеха три срока на година. Шест учебни дни в седмицата.
Нищо няма да им стане на изнежените задници.
Впрочем винаги при епидемия първо за затваряни училищата. Това не е от вчера и не сал при ковид или грип. И при варицела и при скарлатина и прочие забравени боласти. Тва сигур щот са беле маломни за разлика от министерстващото счетоводителче, дето тръгноло експерименти да си прави :smokin: Тоя и тоя клас редавно а оня дистанционно и проч. дивотии.
« Последна редакция: Март 20, 2021, 22:25:01 от 66 »